PDA

צפייה בגרסה מלאה : האסי בניר דוד נפתח לביקור ברישום מראש

דור אריאל
11-08-20, 10:30
מעניין כמה זבל ישאירו להם שם..

https://nirtours.tickchak.co.il/13108?ref=nwc&fbclid=IwAR1lH6rv95423vnDwnNsXMn-Owf2VokC3nRmRlPnNz5cplcO1oLOLLltkNk

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

boaz avrahami
11-08-20, 10:51
סדק ראשון בחומה שאינשאללה תיפול בקרוב.

קרה שם עוד משהו בנוסף לפתיחה-
הקיבוצים יתנו לנחל להמשיך לזרום לתוך בית שאן ויפסיקו להטות את המים לבריכות שלהם.
אם הם היו סורים או לבנונים כבר מזמן היו מפגיזים אותם.
לאט לאט מפא״י מתפוררת.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

alto
11-08-20, 11:06
מעניין כמה זבל ישאירו להם שם..

https://nirtours.tickchak.co.il/13108?ref=nwc&fbclid=IwAR1lH6rv95423vnDwnNsXMn-Owf2VokC3nRmRlPnNz5cplcO1oLOLLltkNk

Sent from my SM-G960F using Tapatalkחבל

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

boaz avrahami
11-08-20, 12:00
חבל

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

חבל, למה?!

הזכות הציבורית גברה על זכות המיעוט.
צריך לשמוח.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

yovavz
11-08-20, 12:55
הקיבוצים יתנו לנחל להמשיך לזרום לתוך בית שאן ויפסיקו להטות את המים לבריכות שלהם.
אם הם היו סורים או לבנונים כבר מזמן היו מפגיזים אותם
בועז, יש לך אינדיקציה שנחל האסי זרם אי פעם בתוך העיר בית שאן (לא נחל חרוד)?
אם אתה מתכוון לתעלות השקיה שאולי הזרימו את המים שלו בבית שאן הערבית, זה לא בדיוק טבעי גם כך במקור.
לעניין הזרמת מימי האסי לבית שאן, אני לא מכיר את הסיכום שנחתם, אבל תעשיית המדגה בבקעת בית שאן נסמכת כולה על הנביעות בטמפ' גבוהה (יחסית) של האזור ולכן כנראה שהסיכום יאפשר המשך הזרמה של המים לבריכות הדגים בצורה זו או אחרת.
ולגבי זכויות המים והפגזות - אלו נעשו רק כשאיימו על מקורות השתיה והחקלאות ולא לגבי שימושי נוי/רחצה. עד כמה שאני מכיר, מדינת ישראל לא מנעה מהסורים והירדנים להקים סכרים על הרוקאד/עלאן/ירמוך ולירדן אנחנו אפילו מעבירים מים הרבה מעבר לקבוע בהסכם השלום ומונעים אותם מתושבי המדינה שלנו.
ולעניין האסי עצמו, נשאלת השאלה מדוע החלק המזרחי של האסי, שנגיש לציבור לחלוטין, בלי גדרות ושומר קיבוצי, לא מהווה שטח אטרקטיבי לציבור?
למעשה, חוץ מכמה דייגים, אף אחד לא מגיע להתרחץ שם.
האם מה שבאמת מושך את המוחים זה הנחל עצמו, או הסביבה שהקיבוץ טיפח סביבו?
ויש כמובן עוד תהיות לגבי עוד קיבוצים שהוקמו סביב נחלים/מעיינות, שמולם אין מאבקים דומים - המאבקים המתוקשרים הגדולים הם מול ניר דוד ועין הנצי"ב.
אני לא מאלה שחושבים שהכל מגיע לקיבוצים כי הם הקימו את המדינה/התנדבו לסיירות/כבשו את השממה, אבל אני גם לא חושב שצריך לנקום בהם על עוולות עבר. צריך למצוא את הדרך לפשרות וקיום משולב.

דור אריאל
11-08-20, 13:21
האסי לא מגיע לבית שאן.
נחל הקיבוצים פעם זרם שם בתעלה פתוחה
בגלל ההזנחה הוא הוכנס לתעלה
אם רוצים אין בעיה לסדר שם מקום רחצה.
זה רק יעלה להם כסף..

איל מ
11-08-20, 13:26
חבל, למה?!

הזכות הציבורית גברה על זכות המיעוט.
צריך לשמוח.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

כי הזכות הציבורית כאן נבעה בעיקר מצרות עין. מי שרוצה לרחוץ במיימי נחל באזור יכול לעשות את זה באלף ואחד מקומות. אבל לא! אני רוצה דווקא כאן! למה? ככה! כן זאת זכות חוקית אבל היא נובעת מריקבון ולא ממלחמת צדק אמיתית.

בנוסף, מקובל עליי שמקום שמתנהל כמו קיבוץ, והאוכלוסיה שגרה בו מתנהלת בצורת חיים מסוימת (ילדים שמסתובבים חופשי כי אין תנועה של זרים, ולא יודעים להזהר), מעוניינים לשמר את צורת החיים שלהם. וגם את פינות החמד שהם טיפחו בפנים.

boaz avrahami
11-08-20, 13:48
זכות ציבורית לגישה חופשית לנכסי טבע של המדינה היא צרות עין?

אני לתומי לשבתי שניכוס משאבי הטבע לגוף פרטי או ליצירת הכנסה היא מנוגדת לאינטרס של כלל הציבור אבל אולי לא מפתיע לקבל תגובות כאלו מאלו שמתגוררים בהתישבות האובדת ורגילים שהדובדבנים במדינה הם קניינם.

אני אישית מאוד שמח ומקדם בברכה תיקוני עוול היסטוריים וחלוקה שוויונית של המשאבים הלאומיים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

DavidL
11-08-20, 14:45
מצער מאוד, מדובר בפגיעה גסה של זכות הקניין של חברי ניר דוד.
חשוב לדעת שחברי ניר דויד נתנו במתנה למדינה קרקע פרטית שהם קנו ושהיתה רשומה על שמם בטאבו, קרקע שהם הכשירו, את מעיין הסחנה ועכשיו חבורת חוצפנים חסרי תרבות שיכולים לרחוץ בסחנה נדחפים להם לחצר הבית. אין גבול לחוצפה. גועל נפש מזוקק.
שכל החרטטנים כולל תושבי בית שאן המהוללים יבדקו מתי הם נתנו במתנה למדינה מטר אדמה פרטית שהם קנו מכספם....

yovavz
11-08-20, 14:47

אני לתומי לשבתי שניכוס משאבי הטבע לגוף פרטי או ליצירת הכנסה היא מנוגדת לזכות כלל הציבור אבל אולי לא מפתיע לקבל תגובות כאלו מאלו שמתגוררים בהתישבות האובדת ורגילים שהדובדבנים במדינה הם קניינם.

אני אישית מאוד שמח ומקדם בברכה תיקוני עוול היסטוריים וחלוקה שוויונית של המשאבים הציבוריים. גם אם צריך לפנות את בתי הקיבוץ מגדות הנחל...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94אתה גם בעד פינוי כנסיות, מנזרים ומסגדים וחוות בודדים שהשתלטו וטיפחו מעיינות ומשאבי נוף/טבע?
מה עם יפו ועכו? שמעתי שהחוף הטבעי שהיה שם פעם היה מקסים ועכשיו כולו חסום בבניינים וחומות.

בסופו של דבר צריך להגיע לפשרות והסכמות.
קיבוץ ניר דוד הוקם כשבית שאן עדיין היתה ערבית, לפני קום המדינה והוא הוקם על אדמות שנרכשו עבור הקמת בתי המשק, בדיוק היכן שהוא.
מאוד יכול להיות שאל מול הדרישה לאפשר לציבור גישה למימי האסי, נציגי הקיבוץ טעו בגישתם וחשבו שהם כל יכולים, אבל זה לא מייתר את הצורך בקבלת פשרה סבירה.
שוב, אם מימי הנחל כל כך אטרקטיביים, מדוע אף אחד מהמוחים האמיצים לא מגיע לרחוץ בחלק המזרחי, שהקיבוץ לא חוסם גישה אליו ולא מפריע לאף אחד?
יש שם לפחות 150 מטרים של נחל טבעי ונהדר בין בית הקברות לכבישhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200811/26d0f03e349115f7356d0174535cff65.jpg

boaz avrahami
11-08-20, 14:53
אתה מעוות את המציאות עם התגובות שלך.
אתה מדבר מפוזיציה.
ביפו לא מונעים ממך לטייל. גם לא בבית שאן

הנחל המזרחי מלא תמיד עד אפס מקום מהכביש ועד אחרי החסימה המערבית.

אני בעד צדק.
כפי שמפנים בתים של מתנחלים שגילו שפינת הבית נבנתה על קרקע ערבית כך גם כאן.

במיוחד כשמדובר בהשתלטות עוינת שבה קבוצת מיעוט קטנה מתעשרת שלא כדין על חשבון קבוצה אחרת.

במיוחד כשאני רוצה גישה למעינות ולנחלים ולא רוצה לצעוד בחום דרך ארוכה או לשכור מהקיבוצניקים קלאב קאר במחיר מופקע...

זה של כולנו ללא יוצא מהכלל!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

boaz avrahami
11-08-20, 15:13
אגב, לאן הנחל ״נעלם ״ מזרחית לכביש?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

yovavz
11-08-20, 15:16
אגב, לאן הנחל ״נעלם ״ מזרחית לכביש?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94לתוך תעלות וצינורות המיועדים לבריכות הדגים בכל בקעת בית שאן.
באזור הזה, חלק ממי הניקוז של בריכות הדגים (שלא ממוחזר) מוזרם אל נחל חרוד

boaz avrahami
11-08-20, 15:18
לתוך תעלות וצינורות המיועדים לבריכות הדגים בכל בקעת בית שאן.
באזור הזה, חלק ממי הניקוז של בריכות הדגים (שלא ממוחזר) מוזרם אל נחל חרוד

הופה...
הנה מה שאמרנו.
תודה על התצלום

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

alto
11-08-20, 15:22
אתה גם בעד פינוי כנסיות, מנזרים ומסגדים וחוות בודדים שהשתלטו וטיפחו מעיינות ומשאבי נוף/טבע?
מה עם יפו ועכו? שמעתי שהחוף הטבעי שהיה שם פעם היה מקסים ועכשיו כולו חסום בבניינים וחומות.

כל מה שכתבה נכון אבל לא רלוונטי.
כמו שאיל כתב, לא מדובר פה על מאבק אמיתי על משהו או קריאה לצדק אלה צרות עין, שנאה ובעיקר תרבות המגיע לי.

כל המאבק הזה של הקשת הדמוקרטית ושאר מדוכאי העולם הוא בערך מול 10-15 ישובים מתוך הכ 250 קיבוצים וכ 450 מושבים שיש בארץ, רובם המוחלט לא במרכז העשיר של ישראל, רובם המוחלט לא בדיוק עשירים או יושבים על ערכי טבע מדהימים, וד"א רוב המושבים בארץ הם בכלל מה שנקרא מושבי שנות ה 50, עולים חדשים בעיקר יוצאי המזרח, לא ראיתי אף חובב צדק היסטורי שיוצא נגדם.

אבל זה עושה יופי של כותרות והרבה צדקנים מייד קופצים ויוצאים למלחמה על חתיכת נחל שכמוהו יש עוד ואפילו ממש ליד, שבמקרה קיבוץ שהוקם לפני כ 85 שנה יושב שם, הרי ברור שבלילה של 'השלטות העויינת' (מול הבריטים אבל למה לבלבל עם עובדות) והקמת החומה והמגדל שם ב 36, מה שעמד לעיני המקימים זה החתיכת נדל"ן המשובחת שתיהיה לנינים שלהם בעוד שמונים שנה.

גילוי נאות: נולדתי בקיבוץ, גדלתי במושב, גר בהרחבה של מושב אחר, שמאלני, אשכנזי, סבא שלי היה נדלניסט ידוע והקים ישוב חומה ומגדל (אחר), אבא שלי גם הוא נדלניסט מוכשר אז הוא הלך להקים מושב במקום הכי נידח בארץ (שווה את משקלו באויר היום) בקיצור שק החבטות של החברה האלו.

DavidL
11-08-20, 15:23
boaz avrahami, החצר של ביתך שייכת ל"כולנו"?
מי שרוצה לרחוץ במי האסי שילך לגן השלושה, יקנה כרטיס כניסה מרשות שמורות הטבע ויבלה בנעימים בשטח שהיה שייך לקיבוצניקים החלוצים הנפלאים של ניר דוד שתרמו באצילות ובנדיבות ליבם את השטח למדינה.

yovavz
11-08-20, 15:24
הנחל המזרחי מלא תמיד עד אפס מקום מהכביש ועד אחרי החסימה המערבית
יכול להיות שאתה מתבלבל עם הקצה המזרחי של נחל הקיבוצים שאכן מלא תמיד?

הופה...
הנה מה שאמרנו.

מה אתה קופץ משמחה?
לפי הגישה שלך, גם חצר הבית שלך כנראה שייכת לציבור, אבל אל תדאג, אני לא אבוא בדרישה לעשות מנגל דווקא שם [emoji846]

zerez
11-08-20, 16:14
סדק ראשון בחומה שאינשאללה תיפול בקרוב.

אם הם היו סורים או לבנונים כבר מזמן היו מפגיזים אותם.
לאט לאט מפא״י מתפוררת.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94בדקתי בעמוד ענן במפה מ 1880, שום נחל לא זרם דרך בית שאן.
נחל חרוד עובר בבית שאן הישנה, היום עתיקות בית שאן, ונתיב הנחל אז והיום לא השתנה.

מפליא אותי כל פעם מחדש איך אנשים נופלים לפייק ניוז עלוב שמופץ ברשתות על ידי אינטרסנטים מחרחרי ריב

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

galig
11-08-20, 16:22
בתור תושב האזור שמכיר טוב טוב את האוכלוסייה... תקראו מה שאייל כתב, אין מדויק מזה.

דור אריאל
11-08-20, 16:24
אתה גם בעד פינוי כנסיות, מנזרים ומסגדים וחוות בודדים שהשתלטו וטיפחו מעיינות ומשאבי נוף/טבע?

בסופו של דבר צריך להגיע לפשרות והסכמות.
קיבוץ ניר דוד הוקם כשבית שאן עדיין היתה ערבית, לפני קום המדינה והוא הוקם על אדמות שנרכשו עבור הקמת בתי המשק, בדיוק היכן שהוא.
מאוד יכול להיות שאל מול הדרישה לאפשר לציבור גישה למימי האסי, נציגי הקיבוץ טעו בגישתם וחשבו שהם כל יכולים, אבל זה לא מייתר את הצורך בקבלת פשרה סבירה.
שוב, אם מימי הנחל כל כך אטרקטיביים, מדוע אף אחד מהמוחים האמיצים לא מגיע לרחוץ בחלק המזרחי, שהקיבוץ לא חוסם גישה אליו ולא מפריע לאף אחד?
יש שם לפחות 150 מטרים של נחל טבעי ונהדר בין בית הקברות לכבישhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200811/26d0f03e349115f7356d0174535cff65.jpgעל הגדה המערבית כבר יש יסודות של שכונה חדשה

דור אריאל
11-08-20, 16:33
בדקתי בעמוד ענן במפה מ 1880, שום נחל לא זרם דרך בית שאן.
נחל חרוד עובר בבית שאן הישנה, היום עתיקות בית שאן, ונתיב הנחל אז והיום לא השתנה.

מפליא אותי כל פעם מחדש איך אנשים נופלים לפייק ניוז עלוב שמופץ ברשתות על ידי אינטרסנטים מחרחרי ריב

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

לא הבנתי מה אתה מחפש ב 1880
מה רע ב 2020 ?

נחל הקיבוצים שם בוודאות

130483

amitaikl
11-08-20, 16:33

אני לתומי לשבתי שניכוס משאבי הטבע לגוף פרטי או ליצירת הכנסה היא מנוגדת לאינטרס של כלל הציבור אבל אולי לא מפתיע לקבל תגובות כאלו מאלו שמתגוררים בהתישבות האובדת ורגילים שהדובדבנים במדינה הם קניינם.

אני אישית מאוד שמח ומקדם בברכה תיקוני עוול היסטוריים וחלוקה שוויונית של המשאבים הלאומיים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

בוא נדבר על החרמון

yovavz
11-08-20, 17:22
לא הבנתי מה אתה מחפש ב 1880
מה רע ב 2020 ?

נחל הקיבוצים שם בוודאות

130483מדובר על נחל האסי, לא על נחל הקיבוצים.
לגבי הסימון העכשווי של נחל הקיבוצים במפות הטופוגרפיות, הוא מאוד משונה ואין לו זכר במפות הבריטיות.
יש לי רושם שמדובר בכלל בתעלות ניקוז שיוחסו בטעות לנחל הקיבוצים והוא שגוי מיסודו.
באתר המפות הממשלתי, הסימון של נחל הקיבוצים (בשכבת הנחלים) 'שובר' צפונה בכניסה המערבית של בית שאן ואז רץ לאורך השוליים המערביים של העיר עד נחל חרוד.
לגבי ההמשך של האסי - יש לו ככל הנראה המשך (בלי קשר לזרימה הנוכחית) בתעלה עתיקה שמגיעה גם היא לנחל חרוד מעט מזרחית לקנטרה והיום משמשת לעודפי ניקוז של בריכות הדגים - התיאור הזה מפורט בתיאור הנקודה בעמוד ענן שמצוייה על נקודת החציה של כביש 669 את נחל האסי.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200811/d3e948b17a00ffe45707fe17b80a523b.jpg

boaz avrahami
11-08-20, 17:32
בוא נדבר על החרמון

בוא נדבר גם על החרמון... :-)
אבל אולי יותר טוב נושא נושא, לא?

צדק מי שטען שמדובר בנושא הרבה יותר גדול מנחל כזה או אחר.
מדובר על צדק חלוקתי של משאבי המדינה. יש שיכנו את זה בזלזול ובטעות צרות עין.
קל כשאתה בצד השבע שגר בווילה צמודת קרקע עם כל ההטבות לפסול את הצד שנדפק שנים.
לא מפתיע ואין בי תמימות.
כשמדובר בניר דוד - קיבוץ שדגל באופן קיצוני בסוציאליזם זה רק קורע את המסיכה מפניהם. אין ערכים קולקטיביים.

amitaikl
11-08-20, 17:43
אשמח להבין בועז (באמת, לא בקנטרנות) מה הסיפור עם האסי?
הקיבוץ קנה/קיבל קרקע מהמדינה, טיפח והשקיע עשרות שנים ועכשיו הוא אמור לאפשר לכל מי שרוצה להכנס?
מה לגבי קיבוץ דפנה והנחל שעובר בו?
או המדשאה הגדולה מול החדר אוכל בקיבוץ בו נולדתי? כל מי שרוצה יכול לבוא ולעשות שם כבשלו?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

ymandel
מהלך טקטי וחכם של הקיבוץ.
יכניסו לפי הרשמה, כמה? מי יקבע את המכסות?
מי שילכלך, יקבל קנס שילך לקופת הקיבוץ, אל תשכחו שהכל רשום ומתועד.
מהר מאד האורחים יחזרו לסחנה: -)

דור אריאל
מדובר על נחל האסי, לא על נחל הקיבוצים.
לגבי הסימון העכשווי של נחל הקיבוצים במפות הטופוגרפיות, הוא מאוד משונה ואין לו זכר במפות הבריטיות.
יש לי רושם שמדובר בכלל בתעלות ניקוז שיוחסו בטעות לנחל הקיבוצים והוא שגוי מיסודו.
באתר המפות הממשלתי, הסימון של נחל הקיבוצים (בשכבת הנחלים) 'שובר' צפונה בכניסה המערבית של בית שאן ואז רץ לאורך השוליים המערביים של העיר עד נחל חרוד.
לגבי ההמשך של האסי - יש לו ככל הנראה המשך (בלי קשר לזרימה הנוכחית) בתעלה עתיקה שמגיעה גם היא לנחל חרוד מעט מזרחית לקנטרה והיום משמשת לעודפי ניקוז של בריכות הדגים - התיאור הזה מפורט בתיאור הנקודה בעמוד ענן שמצוייה על נקודת החציה של כביש 669 את נחל האסי.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200811/d3e948b17a00ffe45707fe17b80a523b.jpgאני יודע שזה נחל הקיבוצים אבל מים זה מים
אם הם רוצים לטבול במים שיטפלו במים שעוברים אצלם ויהיה להם נחל משלהם

yovavz
11-08-20, 18:05
אני יודע שזה נחל הקיבוצים אבל מים זה מים
אם הם רוצים לטבול במים שיטפלו במים שעוברים אצלם ויהיה להם נחל משלהם
המחאה של האסי לא מופעלת רק ע"י תושבי בית שאן, אני מעריך שחלק גדול מהטענות 'בשמם' של תושבי העיר פשוט נועד לגייס אותם לצורך הלחץ הציבורי.
ולעניין תושבי העיר - צריך לזכור שמדובר בעיירת פיתוח שמשאביה תמיד היו מוגבלים, בטח ביחס לקיבוצים בסביבה.
לאורך השנים, זה נכון שהעיר לא פיתחה יותר מדי את המשאבים בתחומה (כאמור- ידע ומשאבים חסרים), אבל תושביה נהנו מגישה נרחבת למעיינות הסביבה ותעלות המים הפרוסות ובעשורים האחרונים מצומצמת הגישה לרבים מהם - תעלות המים הוכנסו ברובן לצינורות; פארק המעיינות מאפשר היום גישה חופשית לחלק מהמעיינות הגדולים באזור רק באופניים/ברגל או ברכב ששוכרים (והמפעילים מהם שוכרים את הרכב הם אנשי קיבוץ ניר דוד והם מפעילים גם את הסח'נה); עין סודה הקסום הפך לסח'נה 2 (גני חוגה).
בקיצור, הטענות של אנשי בית שאן לא לגמרי מופרכות.
הנקודה היא שהמחאה באה לסכסך ולעורר מדון, במקום למצוא פשרות הגיוניות וסבירות.
מה גם שצריך לזכור שבקעת בית שאן (שמיתגה עצמה כ'עמק המעיינות' בכדי לעורר את התיירות והצליחה בכך) הפכה מוכרת הרבה יותר לציבור הרחב והלחץ של המבקרים, כבר לא מאפשר שלא לטפל ולהנגיש להם כמה שיותר אתרי ביקור, גם על חשבון נוחות המתגוררים בעמק.

DavidL
11-08-20, 18:27
בוא נדבר גם על החרמון... :-)
אבל אולי יותר טוב נושא נושא, לא?

צדק מי שטען שמדובר בנושא הרבה יותר גדול מנחל כזה או אחר.
מדובר על צדק חלוקתי של משאבי המדינה. יש שיכנו את זה בזלזול ובטעות צרות עין.
קל כשאתה בצד השבע שגר בווילה צמודת קרקע עם כל ההטבות לפסול את הצד שנדפק שנים.
לא מפתיע ואין בי תמימות.
כשמדובר בניר דוד - קיבוץ שדגל באופן קיצוני בסוציאליזם זה רק קורע את המסיכה מפניהם. אין ערכים קולקטיביים.

צדק חלוקתי? מי שנילחם יותר, הקיז יותר דם, נהרג יותר בשביל המדינה מגיע לו יותר בשם הצדק החלוקתי. לך לבית הקברות בקיבוץ בית השיטה וראה כמה חברי קיבוץ נהרגו במלחמת יום כיפור...בהשוואה לחלקם היחסי באוכלוסיה.
מה שאתה כותב זאת דמגוגיה זולה וגם מתנשאת. פשוט בלתי נתפש לקרוא את ההסתה כנגד התנועה הקיבוצית הסוציאליסטית שבלעדיהם לא היתה לנו מדינה.. מי היו הלוחמים הטובים ביותר, הטייסים הטובים ביותר, המפקדים הטובים ביותר בצה"ל. מי קלט עלייה? מי היווה את העורף הלוגיסטי של הפלמ"ח? מי העלה את ניצולי מחנות ההשמדה? מי?
אותם סוציאליסטים יצרו כאן תשתית צודקת וערכית של רפואה ציבורית, מערכת חינוך ציבורית וחוקי עבודה שמהם בעיקר נהנים האוכלוסיות שגרות בבית שאן ובעצם כולנו....בפרספקטיבה רחבה מזל גדול שמי שהקים את המדינה היה סוציאליסט ולא קפיטליסט חזיר.
דרך אגב, מי שניצח בכל המלחמות הגדולות וגם כבש את יהודה שומרון ( היכן שאתה גר) והבקעה, היו הסוציאליסטים. הקפיטליסטים עדיין לא ניצחו במלחמה אחת ולא כבשו מטר מרובע אחד מהערבים.

איל מ
11-08-20, 18:53
מר דודל היקר. אני משתדל לא לכתוב לגופו של אדם, אבל הפעם התפלק לי.
מה שבועז כותב זה בהחלט דמגוגיה זולה. והוא גם לא אובייקטיבי. יש בו שנאה לכל מיני אוכלוסיות וכנראה הרבה משקעים.
אבל השטויות שיצאו לך עכשיו מהמקלדת לא קשורות בכלל לנושא, ואתה מוזמן לנסוע גם לבית העלמין בבית שאן.
ונגיד שזרמתי איתך על בית השיטה. מה הקשר בין זה לבין זכויות?

בקיצור,
אפילו יחסית לטרול אתה הגזמת הפעם לגמרי.

yovavz
11-08-20, 18:54
צדק חלוקתי? מי שנילחם יותר, הקיז יותר דם, נהרג יותר בשביל המדינה מגיע לו יותר בשם הצדק החלוקתי. לך לבית הקברות בקיבוץ בית השיטה וראה כמה חברי קיבוץ נהרגו במלחמת יום כיפור...בהשוואה לחלקם היחסי באוכלוסיה.
מה שאתה כותב זאת דמגוגיה זולה וגם מתנשאת. פשוט בלתי נתפש לקרוא את ההסתה כנגד התנועה הקיבוצית הסוציאליסטית שבלעדיהם לא היתה לנו מדינה.. מי היו הלוחמים הטובים ביותר, הטייסים הטובים ביותר, המפקדים הטובים ביותר בצה"ל. מי קלט עלייה? מי היווה את העורף הלוגיסטי של הפלמ"ח? מי העלה את ניצולי מחנות ההשמדה? מי?
אותם סוציאליסטים יצרו כאן תשתית צודקת וערכית של רפואה ציבורית, מערכת חינוך ציבורית וחוקי עבודה שמהם בעיקר נהנים האוכלוסיות שגרות בבית שאן ובעצם כולנו....בפרספקטיבה רחבה מזל גדול שמי שהקים את המדינה היה סוציאליסט ולא קפיטליסט חזיר.
דרך אגב, מי שניצח בכל המלחמות הגדולות וגם כבש את יהודה שומרון ( היכן שאתה גר) והבקעה, היו הסוציאליסטים. הקפיטליסטים עדיין לא ניצחו במלחמה אחת ולא כבשו מטר מרובע אחד מהערבים.וואו
אז הדם של הקיבוצניקים סמוק יותר?
אתה מפעיל לא פחות מניפולציות (מאלו שהצבעת עליהן אצל בועז).
בוא נניח שרק הקיבוצניקים לבדם יצרו את גן העדן שאנחנו חיים בו היום.
האם צאצאיהם בעלי זכויות יתר בגלל זה?
אנשי הקיבוצים היו בעבר בחוד החנית של המדינה ותרומתם היתה אדירה, כן, גם בדם וגם באליטה האינטלקטואלית. האם ראוי להוקיר אותם על כך? אני חושב שראוי.
אבל זה לא אומר שצריך לתת להם יותר מלכל אזרח אחר במדינה.
אם אנשי ניר דוד יאלצו עכשיו לוותר על שליטה בחלק מהאסי שאינו עובר בין בתיהם - זה וויתור כואב (מצידם) שהם יאלצו לעשות ועדיין הקיבוץ ישאר על תילו ולא ייחרב בשל כך. וחללי צה"ל בבית הקברות לא יתהפכו בקברם. גם המועצה האזורית תצטרך להכניס את היד לכיס ולהשקיע בהנגשה - למה? כי זה מה שנכון וראוי לעשות בישראל של 2020

יונתןמצפה
11-08-20, 19:06
דרך אגב, מי שניצח בכל המלחמות הגדולות וגם כבש את יהודה שומרון ( היכן שאתה גר) והבקעה, היו הסוציאליסטים. הקפיטליסטים עדיין לא ניצחו במלחמה אחת ולא כבשו מטר מרובע אחד מהערבים.אוי ואוי

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

asafk
11-08-20, 19:41
את הנעילה הזו הרווחתם ביושר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

-->