PDA

צפייה בגרסה מלאה : גודל ועומק יסוד לעמוד

jacob72
14-08-20, 08:56
האם יש קוסנטרוקטור בקבוצה או קבלן עפר עם נסיון.

אני מעונין להציב עמוד ברזל גבוה 4 מטר מפני הקרקע ,עובי דופן 3 ממ,לטובת מצלמת אבטחה.
העמוד צינור ישר ,שאינו קוני.

בהנחה שאני בונה לו בסיס נקבה ביסוד.
ובהנחה שאני לא מזמין יועץ קרקע(בכללי זה בגזרת איו"ש) .כלומר לא ידוע סוג קרקע.

האם יסוד במידות 0.5x0.5x0.5 מטר מספיק יציב או שיש להגדיל המידות. אם מישהו חושב אחרת ויש לו ניסיון בהתקנת עמודים אשמח לקבל חוות דעת.

מצרף תמונה להמחשה ממקום אחר לעמוד קטן יותר https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200814/abfed63b58aa1fb73f51e4f8bd28d599.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

OFF-RoaD
14-08-20, 22:58
קשה מאוד לענות על השאלה בלי להבין מה סוג הקרקע ועד כמה היא יציבה, מה משקל העמוד והמצלמה שעליו, האם יש כבלים שמחוברים אליה, מה משטר הרוחות הצפוי...

התושבת בצילום היא של עמוד תאורה. נמוך יותר, אבל כבד יותר ועם יותר "מפרש". התושבת גם מפזרת את העומס בצורה שונה ממה שאתה מתאר בזכות הברזל שיצוק בפנים.

בשביל תחושת הבטן, יסוד בגודל ½ / ½ / ½ ישקול 300 ק"ג בערך, אם זה כולה עמוד ומצלמה זה נשמע די והותר (אין איזה כבל שמחובר עליה? זה יכול להפעיל עומס משמעותי), אם כי אני, בשביל השקט הנפשי, הייתי מגדיל את התושבת קצת יותר (לשם ההשוואה, תושבת שכל מימד שלה 60 ס"מ תשקול יותר מ500 ק"ג, ואם תגדיל ל70 - תעבור את ה850).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

prinz804
14-08-20, 23:20
לסוג הקרקע כמעט ואין השפעה על יסוד כזה.

לעמוד בגובה של 4 עד 5 מטר מבצעים יסוד של 60/60/80 ס"מ.

ד ו ר ו ן
15-08-20, 09:42
בשביל תחושת הבטן, יסוד בגודל ½ / ½ / ½ ישקול 300 ק"ג בערך, אם זה כולה עמוד ומצלמה זה נשמע די והותר (אין איזה כבל שמחובר עליה? זה יכול להפעיל עומס משמעותי), אם כי אני, בשביל השקט הנפשי, הייתי מגדיל את התושבת קצת יותר (לשם ההשוואה, תושבת שכל מימד שלה 60 ס"מ תשקול יותר מ500 ק"ג, ואם תגדיל ל70 - תעבור את ה850).
Tapatalk

0.5*0.5*0.5מ׳ בטון זה בכיוון של 500+קג (צפיפות ממוצעת של בטון לחישוב היא 2.3~)

לצורך העניין,
העומק של המשקולת הזו חשוב יותר מהרוחב, כי העמוד הוא מנוף.
טיפוס ונדנוד של ילד/בן תשחורת ובסיס רדוד ישלף ויפול יחד.

OFF-RoaD
15-08-20, 09:51
0.5*0.5*0.5מ׳ בטון זה בכיוון של 500+קג (צפיפות ממוצעת של בטון לחישוב היא 2.3~)

לצורך העניין,
העומק של המשקולת הזו חשוב יותר מהרוחב, כי העמוד הוא מנוף.
טיפוס ונדנוד של ילד/בן תשחורת ובסיס רדוד ישלף ויפול יחד.

תבדוק שוב את החישוב שלך.

קוביה שמקצועה 0.5 מ', נפחה 125 ליטר. עם משקל מרחבי של 2300 ק"ג/מ"ק כמו שלקחת, מתקבל יסוד במשקל 287 ק"ג.

לגבי החלק השני של התשובה שלך, המציאות הפוכה בדיוק. ככל שהיסוד יהיה רחב יותר יהיה צורך במומנט גדול יותר כדי להפילו בניעור / משיכה / טיפוס וכדומה (בהנחה והיסוד נבנה כמו שצריך, ולא יכשל בעצמו כתוצאה מהפעלת הכוח). האידיאל מבחינה הנדסית הוא פלטה בעובי 20 ס"מ עם שטח גדול יחסית (כמו בסיס של סל נייד), אבל זה:
1. קשה יותר לביצוע
2. לרוב מגבלות השטח לא מאפשרות
3. אוברקיל רציני, לא יופעלו כוחות כאלה על עמוד עם מצלמה אלא אם מישהו מאוד מאוד יתאמץ לחרב אותו.

jacob72
15-08-20, 12:14
תבדוק שוב את החישוב שלך.

קוביה שמקצועה 0.5 מ', נפחה 125 ליטר. עם משקל מרחבי של 2300 ק"ג/מ"ק כמו שלקחת, מתקבל יסוד במשקל 287 ק"ג.

לגבי החלק השני של התשובה שלך, המציאות הפוכה בדיוק. ככל שהיסוד יהיה רחב יותר יהיה צורך במומנט גדול יותר כדי להפילו בניעור / משיכה / טיפוס וכדומה (בהנחה והיסוד נבנה כמו שצריך, ולא יכשל בעצמו כתוצאה מהפעלת הכוח). האידיאל מבחינה הנדסית הוא פלטה בעובי 20 ס"מ עם שטח גדול יחסית (כמו בסיס של סל נייד), אבל זה:
1. קשה יותר לביצוע
2. לרוב מגבלות השטח לא מאפשרות
3. אוברקיל רציני, לא יופעלו כוחות כאלה על עמוד עם מצלמה אלא אם מישהו מאוד מאוד יתאמץ לחרב אותו.

Sent from my SM-N960F using Tapatalkתודה.
העמוד מתוכנן רק למצלמה ,משקל ממוצא 3 קג. אין כבלים באוויר המחוברים לעמוד ,כלומר אין מומנטים נוספים מהמצלמה על העמוד.

לגבי משטר רוחות, כנראה שלעולם לא נדע מראש, כל פעם ,עמוד נוסף יותקן בסמוך לציר ייעודי שיבחר אקראי .

לא הבנתי למה הכוונה פלטה של 20 סמ ,כמו סל נייד,אשמח להסבר.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
15-08-20, 13:43
תבדוק שוב את החישוב שלך.

לגבי החלק השני של התשובה שלך, המציאות הפוכה בדיוק. ככל שהיסוד יהיה רחב יותר יהיה צורך במומנט גדול יותר כדי להפילו בניעור / משיכה / טיפוס וכדומה (בהנחה והיסוד נבנה
קובית בטון של מטרxמטר שוקלת2.1-2.6טון כתלות בסוג הבטון,ניעור, תוספים וזיון.
אתה מדבר על רבע קוביה כזו.

2 אנשים עם מוטיבציה מפילים עמוד חשמל שנעוץ בקוביית בטון של מטר על מטר שעומדת חופשי ללא תמיכת קרקע(צפה).

OFF-RoaD
15-08-20, 14:00
קובית בטון של מטרxמטר שוקלת2.1-2.6טון כתלות בסוג הבטון,ניעור, תוספים וזיון.
אתה מדבר על רבע קוביה כזו.

2 אנשים עם מוטיבציה מפילים עמוד חשמל שנעוץ בקוביית בטון של מטר על מטר שעומדת חופשי ללא תמיכת קרקע(צפה).

זה לא רבע, זו שמינית.

ואתה צודק. אנשים עם מוטיבציה יפילו גם הרבה יותר מזה, בטח בהינתן זרוע של 4 מטר למנף את הכוח שיפעילו. זו לא היתה השאלה. כדי שיעמוד יציב בתנאי סביבה הגיוניים, זה יספיק. להתמודד מול ונדליזם? יתכן וצריך כמה שומרים רצוי חמושים... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200815/c8dffad24ccbbf43094fa6be9563b8b9.jpg

ד ו ר ו ן
15-08-20, 14:05
זה לא רבע, זו שמינית.

ואתה צודק. אנשים עם מוטיבציה יפילו גם הרבה יותר מזה, בטח בהינתן זרוע של 4 מטר למנף את הכוח שיפעילו. זו לא היתה השאלה. כדי שיעמוד יציב בתנאי סביבה הגיוניים, זה יספיק. להתמודד מול ונדליזם? יתכן וצריך כמה שומרים רצוי חמושים... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200815/c8dffad24ccbbf43094fa6be9563b8b9.jpg

צודק.
פספוס שטותי של עודף עמידה בשמש ברצף..[emoji1750]

לגבי האנשים והמוטיבציה, הוא ציין שזה בשטחים, וזו מצלמת אבטחה על כביש=נתון לונדליזם משעמום או במכוון.

frolik
16-08-20, 09:03
הייתי ממליץ להשחיל את כבלי ההפעלה למצלמה לתוך העמוד וככה לקבל כבלים נסתרים שלא מושפעים מרוחות.

איל מ
16-08-20, 10:32
אני לא מהנדס.
אפילו לא קרוב.
מנסיון אישי, בור של חצי מטר יספיק לעמוד שלא צריך לשאת עומס של מתיחת כבל.
(כמו שאמרו, כבלים שמגיעים מלמטה).
אם מתוח כבל פלדה לחלק העליון של העמוד, ועליו מגיעים כבלי התקשורת, אתה כבר צריך יסוד יותר רציני.

-->