PDA

צפייה בגרסה מלאה : פג'רו 2009 או 2010

dorbh
20-08-20, 12:27
אהלן,

רציתי לברר האם קיים הבדל בתחזוקה ובאמינות של מנוע דגם 2009 170כס מול מנוע 2010 של 200 כס.
דיזל כמובן, מתלבט האם ללכת על שנתון 2009 ולחסוך קצת במחיר הרכב.

תודה רבה

Gershon
20-08-20, 14:59
אהלן,

רציתי לברר האם קיים הבדל בתחזוקה ובאמינות של מנוע דגם 2009 170כס מול מנוע 2010 של 200 כס.
דיזל כמובן, מתלבט האם ללכת על שנתון 2009 ולחסוך קצת במחיר הרכב.

תודה רבה

בגלל טורבו חדש PAJERO קיבל על אותו מנוע 4M41
200 כס
כמובן מחשב מנוע(גרסה+פרוססור)-שונים והלאה.....

לגבי תחזוקה של מנוע-לשים לב אל מערכות DPF/EGR/SWIRL CONTROL

dorbh
20-08-20, 20:07
בגלל טורבו חדש PAJERO קיבל על אותו מנוע 4M41
200 כס
כמובן מחשב מנוע(גרסה+פרוססור)-שונים והלאה.....

לגבי תחזוקה של מנוע-לשים לב אל מערכות DPF/EGR/SWIRL CONTROL

תודה רבה,

האם מבחינת אמינות/עלויות אחזקה, יש הבדל בין תצורת המנוע טרם הטורבו החדש ואחריו?

asafk
20-08-20, 20:39
מ2010 מנוע יורו 5. כלומר מערכות יותר מורכבות. ו dpf.. אישית, אני תמיד מעדיף להישאר בגרסה המפגרת, בשנת הדגם האחרונה שלה על פני הגרסה המתקדמת בשנת הדגם הראשונה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Aifer
20-08-20, 21:29
מ2010 מנוע יורו 5. כלומר מערכות יותר מורכבות. ו dpf.. אישית, אני תמיד מעדיף להישאר בגרסה המפגרת, בשנת הדגם האחרונה שלה על פני הגרסה המתקדמת בשנת הדגם הראשונה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkמסתייג,
בגרסת 2010 הוזז ה DPF כך שישאר יותר חם ולכן לא יסתם. בעיה מוכרת של ה BK עד שנת 2009

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Gershon
20-08-20, 22:55
על מנוע DPF 4M41 מ-2006/7 EURO4 עם טורבו בתמונה
מ-2009/10 כבר EURO5 עם טורבו גיאומטרי חדש
מ-2015/6-EURO6 עם DPF/SCR ואוריאה

אבי ביטר
22-08-20, 15:59
אין הבדל בתחזוקה, ובגדול מדובר באותה מערכת עם שינויים מינוריים. (תוספת הכ"ס באמצעות המחשב למשל)
אתה מדבר על רכב בן 10 עם (ממוצע) 200K בערך, כך שמצחיק לחשוב על DPF...שאלו יהיו הבעיות שלך.
תמצא רכב שטופל נכון, שמור שנראה טוב גם מבפנים.
עם השאר תתמודד. יש קהילה גדולה וידע שנצבר.

בהצלחה

לי לקח כמה חודשים טובים עד שמצאתי אחד.
במקור חיפשתי בנזין, אבל התייאשתי לאחר חצי שנה בערך.

dorbh
26-08-20, 18:42
אין הבדל בתחזוקה, ובגדול מדובר באותה מערכת עם שינויים מינוריים. (תוספת הכ"ס באמצעות המחשב למשל)
אתה מדבר על רכב בן 10 עם (ממוצע) 200K בערך, כך שמצחיק לחשוב על DPF...שאלו יהיו הבעיות שלך.
תמצא רכב שטופל נכון, שמור שנראה טוב גם מבפנים.
עם השאר תתמודד. יש קהילה גדולה וידע שנצבר.

בהצלחה

לי לקח כמה חודשים טובים עד שמצאתי אחד.
במקור חיפשתי בנזין, אבל התייאשתי לאחר חצי שנה בערך.

תודה רבה, שלחתי לך הודעה:)

oferc
30-08-20, 00:03
כבר באמצע 2009 נמכר דגם ה200 כ"ס (לי היה 2009 200כ"ס אני מייעץ מנסיון, היום יש לי 2015 ) , למנוע הזה במודלים הראשונים שלו אין DPF שאם איני טועה נכנס רק ב2011 או בסוף 2010 , תבדוק כל רכב לגופו

תקלות נפוצות
EGR + סעפת סתומה מפיח ,עלות תיקון במקרה של תקלה כ2000 שקל,התקלה חוזרת על עצמה כל כ150K קילומטר , בהרבה רכבים פשוט ביטלו את הEGR,
סאן רוף: במודלים האלו , הוא מחליד ודולף .
מומלץ לבדוק המזרקים ומשאבת דלק , העלויות מטורפות , משאבת דלק כ10K מזרקים כ8K.

יש הבדלים נוספים בין הדגמים , לימטד, דקאר והדגם הפשוט ביותר DESERT, ההבדלים במושבי עור , סאן רוף , גודל הגאנטים , מערכת סטראו ועוד.

בנוסף דגם ה200כ"ס חסכוני יותר .

לא שמעתי על שום הבדלי אמינות אבל ההבדל בכוח מנוע מהותי, אל תתפשר על דגם ה170 כ"ס במחשבה שיהיה יותר אמין או תחזוקה זולה יותר. אנשים משלמים עשרות אלפי שקלים בשביל 30 כ"ס אז לוותר על זה מפחד תקלות בEGR או DPF שעולה 2000-3000 שקל נשמע טפשי.

בהצלחה .

אבי ביטר
30-08-20, 16:02
כבר באמצע 2009 נמכר דגם ה200 כ"ס (לי היה 2009 200כ"ס אני מייעץ מנסיון, היום יש לי 2015 ) , למנוע הזה במודלים הראשונים שלו אין DPF שאם איני טועה נכנס רק ב2011 או בסוף 2010 , תבדוק כל רכב לגופו

תקלות נפוצות
EGR + סעפת סתומה מפיח ,עלות תיקון במקרה של תקלה כ2000 שקל,התקלה חוזרת על עצמה כל כ150K קילומטר , בהרבה רכבים פשוט ביטלו את הEGR,
סאן רוף: במודלים האלו , הוא מחליד ודולף .
מומלץ לבדוק המזרקים ומשאבת דלק , העלויות מטורפות , משאבת דלק כ10K מזרקים כ8K.

יש הבדלים נוספים בין הדגמים , לימטד, דקאר והדגם הפשוט ביותר DESERT, ההבדלים במושבי עור , סאן רוף , גודל הגאנטים , מערכת סטראו ועוד.

בנוסף דגם ה200כ"ס חסכוני יותר .

לא שמעתי על שום הבדלי אמינות אבל ההבדל בכוח מנוע מהותי, אל תתפשר על דגם ה170 כ"ס במחשבה שיהיה יותר אמין או תחזוקה זולה יותר. אנשים משלמים עשרות אלפי שקלים בשביל 30 כ"ס אז לוותר על זה מפחד תקלות בEGR או DPF שעולה 2000-3000 שקל נשמע טפשי.

בהצלחה .

היי עופר
גם אני בעלים של BK וחבר במספר קבוצות
אני לא מסכים עם הדברים שרשמת, ורוצה לעשות סדר

1. ניקוי סעפת שכולל בד"כ גם את ה EGR עולה בסביבות ה 800 ש"ח. (לא סיפור)
ניקוי עצמי של ה EGR מפיח שהמנוע הזה מייצר בכמויות יכול להתבצע עצמאית ללא שום בעיה (לא מסובך)
הניקוי הזה אמור להחזיק לפי היצרן ל 100K ק"מ (בערך, לא זוכר במדוייק, יש הודעה בעניין מטעם היצרן)
כלומר, לא סיפור בכלל.

2. סאן רוף - לי עם מודל 2008 אין בעיה, לאלה שכן יש כבר מס' מומחים באיזור המרכז שמטפלים בבעיה מקצה לקצה בסביבות ה 600 ש"ח. (לא סיפור)

3. מזרקים ומשאבת דלק - אני לא מכיר אחד עם BK שיש לו בעיות כאלה, אולי אתה מתכוון לקינג.

4. DPF - פה כבר מדובר בבעיה אמיתית אחושלוקי מאחר והם מתחילים להיסתם, מקורי עולה סכומים דימיוניים, ותחליף סיני בסביבות ה 3K ש"ח.
המערכת הזאת מורכבת, וביטולה (הלא חוקי אגב) דורש גם התערבות תוכנתית "ללמד" את המחשב לבטל את פעולת המזרק החמישי שמזריק קצת סולר כדי לבצע ניקוי יזום ב DPF באמצעות שריפה.
הפעולה הזאת אגב של המזרק החמישי, גורמת בטעות כנראה הרבה פעמים לכניסת סולר לשמן ועליית מפלס השמן. עדיין לא הבנתי איך זה קורה בדיוק, אבל זה קורה, ולא מעט. (אשמח אם מישהו פה יסביר לי)
אפילו היצרן מתייחס לזה, ובספרות הוא מתייחס שונה לרכבים עם DPF באופן בדיקת מפלס השמן, הוא רושם שהמפלס יכול לעלות מעבר לנקודה העליונה וזה בסדר, עד גבול מסויים שמסומן לעיתים ב X על המדיד.

כך שבהחלט הייתי אומר שרכבים ללא ה DPF זה יתרון שיכול למנוע לא מעט כאבי ראש.

בקבוצת הפייסבוק של המועדון רואים בערך פעם בשבוע הודעות שקשורות לבעיות DPF, ועוד לא נמצא בעל המקצוע שירים את הכפפה וייתן פתרון אמיתי בדמות ניקוי,שיפוץ או החלפה במחיר הגיוני.
כנראה יקר ומסובך להתעסק עם זה.

5. לגבי ה 200 כ"ס מול ה 170 שרשמת הבדלים מהותיים בביצועים ובצריכת הדלק, אתה יודע שזה אותו מנוע נכון? ;)
ביצעו שינוי בתוכנה ועוד מס' דברים קטנים, אך זה אותו מנוע.

Gershon
30-08-20, 20:44
אבי ביטר
1.ב-4M41 עם CLOSED LOOP DPF אין מזרק מספר 5
2.בזמן ניקוי באמצע נסיעה מחשב מנוע מגדיל תערובת לפי דרישה של SOFT ECU ENGINE
3.בזמן Hard Cleaning דרך MUT3(מחשב של יצרן) תערובת עוד יותר עשירה-אז אחרי התהליך הזה יינדרשת החלפה מסנן ושמן מנוע''
p.s
כל השאר בנושא ממיצובישי דרכי בתמונות

oferc
31-08-20, 12:29
היי עופר

ניקוי עצמי של ה EGR מפיח שהמנוע הזה מייצר בכמויות יכול להתבצע עצמאית ללא שום בעיה (לא מסובך)
הניקוי הזה אמור להחזיק לפי היצרן ל 100K ק"מ (בערך, לא זוכר במדוייק, יש הודעה בעניין מטעם היצרן)
כלומר, לא סיפור בכלל.

2. סאן רוף - לי עם מודל 2008 אין בעיה, לאלה שכן יש כבר מס' מומחים באיזור המרכז שמטפלים בבעיה מקצה לקצה בסביבות ה 600 ש"ח. (לא סיפור)

3. מזרקים ומשאבת דלק - אני לא מכיר אחד עם BK שיש לו בעיות כאלה, אולי אתה מתכוון לקינג.

4. DPF - פה כבר מדובר בבעיה אמיתית אחושלוקי מאחר והם מתחילים להיסתם, מקורי עולה סכומים דימיוניים, ותחליף סיני בסביבות ה 3K ש"ח.
המערכת הזאת מורכבת, וביטולה (הלא חוקי אגב) דורש גם התערבות תוכנתית "ללמד" את המחשב לבטל את פעולת המזרק החמישי שמזריק קצת סולר כדי לבצע ניקוי יזום ב DPF באמצעות שריפה.
הפעולה הזאת אגב של המזרק החמישי, גורמת בטעות כנראה הרבה פעמים לכניסת סולר לשמן ועליית מפלס השמן. עדיין לא הבנתי איך זה קורה בדיוק, אבל זה קורה, ולא מעט. (אשמח אם מישהו פה יסביר לי)
אפילו היצרן מתייחס לזה, ובספרות הוא מתייחס שונה לרכבים עם DPF באופן בדיקת מפלס השמן, הוא רושם שהמפלס יכול לעלות מעבר לנקודה העליונה וזה בסדר, עד גבול מסויים שמסומן לעיתים ב X על המדיד.

בקבוצת הפייסבוק של המועדון רואים בערך פעם בשבוע הודעות שקשורות לבעיות DPF, ועוד לא נמצא בעל המקצוע שירים את הכפפה וייתן פתרון אמיתי בדמות ניקוי,שיפוץ או החלפה במחיר הגיוני.

5. לגבי ה 200 כ"ס מול ה 170 שרשמת הבדלים מהותיים בביצועים ובצריכת הדלק, אתה יודע שזה אותו מנוע נכון? ;)

היי עופר

כלומר, לא סיפור בכלל.

1 ניקוי סעפת + EGR ב800 שקל הלוואי , רק הEGR עולה יותר מ800
2. כמור שרשמתי יש בעיה עם הסאן רוף מומלץ לבדוק , אם יש מספר מומחים לתיקון זה רק מחזק את מה שרשמתי.
3. משאבת דלק... זו תקלה יקרה , ונכון זה לא נפוץ אבל מומלץ לשים לב לפני קניה.
4. לא כל דגמי ה200 כ"ס מ2009/2010 כוללים DPF , אז מומלץ לחפש 200 כ"ס ללא DPF
5. אז מה אם זה אותו בלוק מנוע , מכלולים נוספים קובעים את רמת הצריכה , טורבו , מחשב מנוע ועוד......

יש לך 2008 , תעשה סיבוב על 2010 עם 200 כ"ס , אתה תרגיש בהבדל , ההבדל מהותי.

אבי ביטר
31-08-20, 21:16
תומר שמריהו (מוסך אריה) מבצע ניקוי כזה ב 800שח. רשמתי לך במדויק.
אם תצפין קצת מבצעים את זה גם בפחות.

במסגרת חיפושי הקנייה, נסעתי על כמה וכמה מודלים.
חיפשתי בנזין, לא מצאתי.
עברתי לדיזלים הגרגרנים, חיפשתי ללא DPF, לא מצאתי (רק נבלות)
בסוף מצאתי יהלום 2008 יד 2 עם מעט קמ, שמור בקנאות ומלוקק כמו שאני אוהב- חטפתי אותו בלי להביט לאחור, יום לאחר שפורסם ושילמתי מעל המחירון.

200, 170, עם DPF בלי,שנתון לפה שנתון לשם, זה הכל שטויות במיץ קוקוס.זה אותו רכב, לא יודעעל איזה מכלולים אתה מדבר, אבל יש כאלה שהופכים את ה 170 ל 200 בעזרת שינוי תוכנה.
תמצא מועמד ראוי, וכמובן קצת מזל כמו כל דבר בחיים.
בשנתונים האלה יש כלים כבר שחוטים לרוב, עם מינימום 250kקמ. כך שהדיונים התיאורטיים האלה מצחיקים אותי קצת.
זה לא שאתה נכנס לחנות ובוחר.
תמצא מועמד ראוי.

בהצלחה.

- - - Updated - - -

מיכאל - אשמח אם תוכל להסביר לי את התופעה של עליית מפלס השמן.

asafk
31-08-20, 22:23
ברמה הפרקטית - ואחרי שאני חיפשתי תקופה וראיתי רק נבלות מכונמות - אתה צודק לחלוטין. מה שחשוב זה למצוא רכב טוב. לא משנה שנתון או תת-דגם.

לגבי השמן - הרגנרציה מכניסה סולר לשמן. זה הורס אותו ומעלה את המפלס.

אסף.

אבי ביטר
01-09-20, 17:03
ברמה הפרקטית - ואחרי שאני חיפשתי תקופה וראיתי רק נבלות מכונמות - אתה צודק לחלוטין. מה שחשוב זה למצוא רכב טוב. לא משנה שנתון או תת-דגם.

לגבי השמן - הרגנרציה מכניסה סולר לשמן. זה הורס אותו ומעלה את המפלס.

אסף.

היי אסף

איך זה בדיוק קורה? איך נכנס סולר לשמן? ועוד מתוכנן כך...

asafk
01-09-20, 18:20
זה מה שקורה כשמזריקים סולר לאגזוז.

אסף.

המשוטט
01-09-20, 20:05
באיסוזו דימקס זה ברמה שהיבואן מחליף מנועים בטנדרים עם הבי טורבו אם הלקוח לא מחליף שמן ומסנן בזמן.

בסלנג מוסכים זה נקרא טיפול שמן איקס

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

assafy
01-09-20, 21:25
זה מה שקורה כשמזריקים סולר לאגזוז.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkומדוע כשמזריקים סולר לאגזוז שנמצא אחרי סעפת הפליטה והטורבו נכנס סולר לשמן המנוע?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

אבי ביטר
02-09-20, 11:20
באיסוזו דימקס זה ברמה שהיבואן מחליף מנועים בטנדרים עם הבי טורבו אם הלקוח לא מחליף שמן ומסנן בזמן.

בסלנג מוסכים זה נקרא טיפול שמן איקס

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

בפאג'רו BK זה לא קורה...החלפת מנועים, אין לי מושג למה. לא מהסיבה הזאת, ובאופן כללי די נדיר בדיזל.
בבנזין אני שומע בזמן האחרון על החלפות, משהו שקשור להתחממות או רצועת הטיימינג.

אבל העלייה במפלס השמן קורה ועוד איך, כנראה בתקלות מסויימות במערכת, גם בשגרה. רוב הבעלים בכלל לא שמים לב לזה.

קרה לי באופן אישי, אחרי יומיים במדבר שעות של נסיעה איטית, ה DPF כנראה נסתם והמערכת ניסתה לבצע ניקוי ללא הצלחה, איך שסיימתי את הטיול ורגע לפני העלייה לכביש נדלקה לי נורת צ'ק אינג'ן עם תקלת ממיר בכלל, ומפלס שמן גבוה ומלוכלך.
החלפתי שמן + פילטר, אופסה התקלה, וכל הערכים תקינים.

מטרידה אותי התופעה הזאת, יכול להיות לא לצורך, כי שוב, אפילו היצרן מכיר בזה ורושם שזה תקין עד גובה מסויים.
אני ממש מתלבט אם לבטל את כל המערכת או לנקות/להחליף DPF

חייב לציין ש 99% מהנסיעות שלי הם עירוניות...מה שמחריף כנראה את הבעיה.

Gershon
02-09-20, 20:42
בפאג'רו BK זה לא קורה...החלפת מנועים, אין לי מושג למה. לא מהסיבה הזאת, ובאופן כללי די נדיר בדיזל.
בבנזין אני שומע בזמן האחרון על החלפות, משהו שקשור להתחממות או רצועת הטיימינג.

אבל העלייה במפלס השמן קורה ועוד איך, כנראה בתקלות מסויימות במערכת, גם בשגרה. רוב הבעלים בכלל לא שמים לב לזה.

קרה לי באופן אישי, אחרי יומיים במדבר שעות של נסיעה איטית, ה DPF כנראה נסתם והמערכת ניסתה לבצע ניקוי ללא הצלחה, איך שסיימתי את הטיול ורגע לפני העלייה לכביש נדלקה לי נורת צ'ק אינג'ן עם תקלת ממיר בכלל, ומפלס שמן גבוה ומלוכלך.
החלפתי שמן + פילטר, אופסה התקלה, וכל הערכים תקינים.

מטרידה אותי התופעה הזאת, יכול להיות לא לצורך, כי שוב, אפילו היצרן מכיר בזה ורושם שזה תקין עד גובה מסויים.
אני ממש מתלבט אם לבטל את כל המערכת או לנקות/להחליף DPF

חייב לציין ש 99% מהנסיעות שלי הם עירוניות...מה שמחריף כנראה את הבעיה.

הבעיה היא במזרק החמישי-הוא משתין דרך אגזוז בחזרה בבוכנות

אבי ביטר
04-09-20, 21:01
בקיצור, עם כל הרצון הטוב, אני כנראה הולך לבטל את המע3כת הזאת.

oferc
05-09-20, 23:38
תומר שמריהו (מוסך אריה) מבצע ניקוי כזה ב 800שח. רשמתי לך במדויק.
אם תצפין קצת מבצעים את זה גם בפחות.

במסגרת חיפושי הקנייה, נסעתי על כמה וכמה מודלים.
חיפשתי בנזין, לא מצאתי.
עברתי לדיזלים הגרגרנים, חיפשתי ללא DPF, לא מצאתי (רק נבלות)
בסוף מצאתי יהלום 2008 יד 2 עם מעט קמ, שמור בקנאות ומלוקק כמו שאני אוהב- חטפתי אותו בלי להביט לאחור, יום לאחר שפורסם ושילמתי מעל המחירון.

200, 170, עם DPF בלי,שנתון לפה שנתון לשם, זה הכל שטויות במיץ קוקוס.זה אותו רכב, לא יודעעל איזה מכלולים אתה מדבר, אבל יש כאלה שהופכים את ה 170 ל 200 בעזרת שינוי תוכנה.
תמצא מועמד ראוי, וכמובן קצת מזל כמו כל דבר בחיים.
בשנתונים האלה יש כלים כבר שחוטים לרוב, עם מינימום 250kקמ. כך שהדיונים התיאורטיים האלה מצחיקים אותי קצת.
זה לא שאתה נכנס לחנות ובוחר.
תמצא מועמד ראוי.

בהצלחה.

- - - Updated - - -

מיכאל - אשמח אם תוכל להסביר לי את התופעה של עליית מפלס השמן.

אבי , שוב , הEGR עצמו עולה יותר מ800 שקל , איך ניקוי וEGR ב800 ?
ואתה צודק , מצב הרכב חשוב מהכ"ס , על זה אין וויכוח .

אבי ביטר
06-09-20, 13:58
מה זאת אומרת איך? זה המחיר. תבדוק.

דרך אגב, ניקוי ה EGR פשוט ביותר, גם לחובבן כמוני, ואתה יכול לבצע בקלות לבד.
את הסעפת לפרק זה כבר סיפור אחר.

oferc
06-09-20, 14:40
מה זאת אומרת איך? זה המחיר. תבדוק.

דרך אגב, ניקוי ה EGR פשוט ביותר, גם לחובבן כמוני, ואתה יכול לבצע בקלות לבד.
את הסעפת לפרק זה כבר סיפור אחר.

אבי , ברגע שנדלקת מנורת EGR צריך להחליף אותו בנוסף לניקוי , מה אתה לא מבין , החלק עצמו שנקרא EGR עולה הרבה יותר מ800 שקל , לפני עבודת הניקיון.

איל מ
06-09-20, 19:29
אני לא מכיר פאג'רו, אבל להחליף אותו כי נדלקת נורה, נשמע לי פתרון של מוסך יבואן...
אצלי באוטו אין שום בעיה לפרק, לנקות, להחזיר למקום וכו... או פשוט לנתק פיקוד ואקום ולשכוח שהוא קיים.
ייתכן ואתה מדבר על מסנן חלקיקים?

oferc
07-09-20, 12:53
אני לא מכיר פאג'רו, אבל להחליף אותו כי נדלקת נורה, נשמע לי פתרון של מוסך יבואן...
אצלי באוטו אין שום בעיה לפרק, לנקות, להחזיר למקום וכו... או פשוט לנתק פיקוד ואקום ולשכוח שהוא קיים.
ייתכן ואתה מדבר על מסנן חלקיקים?

אייל , ברגע שנדלקת מנורה על תקלת EGR שום ניקיון לא יעזור מנסיון שלי ושל עוד כמה חברים בעלי פאגרו, לאחר נקיון המנורה נדלקת שוב אחרי כמה ימים,
אם אתה רוצה לבטל תבטל זה כבר משהוא אחר, אתה יכול להמשיך ליסוע גם עם מנורה דלוקה במערכת השעונים ,גם זו אופציה , שום דבר לא יקרה.

יובל48
07-09-20, 13:08
איזה מנורת ביקורת יש ל egr? אולי אתה מתכוון ל dpf?
egr הוא שסתום טיפש מופעל ואקום,חוץ מניקוי פעם ב..
הוא לא חלק שמחליפים.

איל מ
07-09-20, 13:30
ולכן כתבתי:

....ייתכן ואתה מדבר על מסנן חלקיקים?

אבי ביטר
07-09-20, 14:34
באמת שאין לי מושג על מה הוא מדבר.

EGR ניתן לבטל בקלות.
בכל מקרה, ניתן לנקות אותו מהפיח, כולל הצינור ונגמר הסיפור.
מדובר בשסתום די פשוט.

לא הייתי מזכיר מכלול כזה בהתלבטות קנייה/נושאים לבדיקה.

אבי ביטר
07-09-20, 14:41
ככה זה נראה כשנפתח ונוקה פעם ראשונה ב 170K
תמונה לפני ואחרי

130731130732

Gershon
08-09-20, 12:58
הוא לא חלק שמחליפים.

+1.

Gershon
09-09-20, 10:03
ועוד:
ניקוי של סעפת יניקה חשוב מאוד לפאג'רו BK
ל-Q/KING פחות חשוב-כאן רק ניקוי(ביטול) של שסתום EGR

oferc
09-09-20, 14:12
130752
הוא לא חלק שמחליפים.

בפאגרו 2009 ומעלה , כאשר הEGR תקול נדלקת מנורת ביקות מנוע בצבע כתום, נכון זה מכני + חיישן במודל הזה , לא יודע איך ברכבים אחרים.
כמובן שאפשר להמשיך ליסוע כמה שרוצים עם תקלה של EGR ואפשר גם לבטל אותו , זה אותו הדבר הרי בשני המקרים אין EGR מתפקד.

אבל אם רוצים לטפל בתקלה ללא קמצנות והתחכמות , מחליפים EGR + ניקוי סעפת, כמו שרשמתי למעלה העלות כ2000 שקל מנסיון עם הרכב הקודם, תמיד יש מתחכמים שיגידו לך שבצעו החלפה וניקוי ב250 שקל וקיבלו גם מתנה טלויזיה , יש גם חברה בעלי ידע במכונאות וידים טובות הם יעשו את זה בחינם .

אני מטפל ברכב , במוסכים שמבינים בפאגרו (לא מרכזי ולא יבואן ) זו הפרוצדורה.

Gershon
10-09-20, 15:54
130752

בפאגרו 2009 ומעלה , כאשר הEGR תקול נדלקת מנורת ביקות מנוע .....

בפאגרו BK\KING ומעלה.....

ווילי22
01-02-21, 18:01
על מנוע DPF 4M41 מ-2006/7 EURO4 עם טורבו בתמונה
מ-2009/10 כבר EURO5 עם טורבו גיאומטרי חדש
מ-2015/6-EURO6 עם DPF/SCR ואוריאה

אם אני מבין נכון נראה שהדגמים של 2009/2010 באופן תיאורטי עדיפים בהרבה מהסיבות הבאות:

אין DPF שיכול להתקלקל
יש יותר הספק
תקן יורו 5 לעומת יורו 4 בדגמים הקודמים לו

האם פספסתי פה משהו?

Gershon
01-02-21, 19:43
אם אני מבין נכון נראה שהדגמים של 2009/2010 באופן תיאורטי עדיפים בהרבה מהסיבות הבאות:

אין DPF שיכול להתקלקל
יש יותר הספק

האם פספסתי פה משהו?
באופן תיאורטי-כן
פרקטי-יש בלגן עם זה כי למשל עליה על הכביש שנת 2009=שנת ייצור 2008 לפעמים

אבי ביטר
06-02-21, 16:37

אין DPF שיכול להתקלקל
יש יותר הספק

האם פספסתי פה משהו?

פספסת משהו אחר.
תמצא רכב במצב טוב בשנתונים האלה, זה הרבה יותר חשוב מכל מה שציינת.
מסנן חלקיקים אפשר להוריד.
המנוע הוא אותו מנוע.

השונות במצב הרכבים (10 שנים על הכביש) גבוהה מאוד, והמטרה העיקרית שלך צריכה להיות למצוא רכב במצב הטוב ביותר, במסגרת התקציב.
השאר זה קשקושים פתירים.
רכבים שלא טופלו טוב, ולא נראים טוב (צבע, סלון) יהיו הרבה פחות מוצלחים ומהנים בדכ. (לא כיף לרוץ הרבה למוסך, או להיתקע בקיבינימאט).

-->