PDA

צפייה בגרסה מלאה : הזרקת דלק לסיקס

ציקס
24-08-20, 22:27
שלום לכולם,עברו המון שנים מאז הדיונים של הזרקה לסיקס,כן או לא...
אני עכשיו מתחיל שוב להתעסק עם הסיקס שלי,אחרי בערך 20 שנה בתקופה שהדיון היו בעד או נגד הזרקה בגיפ.
אני רוצה להחליף את הראש מנוע לראש של סופה,וקראתי בפורומים האמריקאים שזה נהדר,אבל עדיף כבר להכניס הזרקה...לא כול כך בא לי את המורכבות של הזרקה רב נקודתית,וראיתי שיש קיטים באזור ה1500 דולר להזרקה חד נקותית,למישהו יש את הניסיון?
ובכלל כול אלו עם ההזרקות איך אתם מסכמים את השינוי לאורך השנים?

yoni_0000
24-08-20, 22:45
לא יודע להעיד באופן אישי אבל הבנתי שהקיט של הולי מעולה. אין קשר ישיר בין הראש להזרקה, רק כך בחשבון שהקיטים של ההזרקה החד נקודתית חדשה תעלה לך כמו הזרקה רב נקודתית מפירוק, והביצועים עדיפים ברב נקודתית

ציקס
24-08-20, 22:50
כן,אבל לא בא לי להסתבך עם הזרקה רב נקודתית.
האם ניתן להתקין את ההזרקה של הולי על סעפת של סופה?בכדי להמנע מהאיטום של המעברי מים?

yoni_0000
24-08-20, 22:55
לא, זה לא יתאים. אתה יכול להישאר עם הסעפת יניקה של הסיקס גם עם הראש סופה. סעפת פליטה תיאלץ להחליף.

מוני אורבך
25-08-20, 08:09
כדאי לך מאוד לשקול מדוע אתה רוצה את ההמרה הזו.
אם זה רק בגלל תוספת כוח מציע לך לרדת מזה.
בכדי להגיע לפוטנמיאל המלא של המנוע אתה צריך גם קמשפט סופה ומערכת הזרקה סופה, ועדיף גם מערכת פליטה של סופה.
וגם אז לא מאמין שתגיע לכוח סוס של סופה, המנוע של סיקס יותר קשה לו להגיע לסלד בו סופה מגיע למלא כוחה.
כמו כן המנוע לא לגמרי מתאים למערכת ההזרקה של הסופה.
אבל מה כל כך טוב בכוח סוס של סופה? זה לא שהיא הרבה הרבה יותר חזקה.
ההשקעה הכספית היא גבוהה אבל לא נוראית.

אם רק תתקין מערכת הזרקה נקודתית לא יהיה לך שיפור בכוח מנוע, אבל כן בהתנהגות של הרכב (עליות תלולות וכו) לעומת המקור.

אם כדי להגיע להתנהגות הטובה של מערכת מוזרקת? תחליף למוטוקרפט תעשה לו כיוונון כמו שצריך ותקבל יכולת קרובה מאוד למערכת הזרקה.

אם רק בשביל האתגר הטכני? תפדל, גם אני שקלתי לעשות זאת, פשוט המוטוקרפט כל כך טוב, שתכלס אין לי סיבה אמיתית.
אולי בפנסיה..

hitoy
25-08-20, 13:30
עברתי כמה שלבים עד שהגעתי למערכת רב נקודתית.
ראש סופה, קרבורטור מוטור-קראפט, הצתה TFI,,
אז קודם כל - כן להזרקהhttp://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon14.png ואני הלכתי על רב נקודתית כי זה היה לי נח וזמין. מנוע סיקס תקין עם ראש 4L מוזרק כולל סעפת פליטה יתן לך את הכי קרוב לסטרוקר. מה שכן צריך להתיחס גם לקאם-שאפט שיתאים למערכת מוזרקת וחישנים שצריך להתקין על הקראנק והאגזוז.
ממליץ לך לקרוא את המדריכים למנוע סטרוקר (חלק-א ו- (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2389-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%A8)ב).
לגבי ההזרקה החד נקודתית - מצתער אבל אין לי נסיון.

ציקס
25-08-20, 21:48
אוקיי,זו שאלה טובה למה אני רוצה...אז ככה..
כרגע אני מוטוקראפט ומרוצה מאוד ממנו סהכ,עובד נהדר,לא מציף,מניע טוב.אחלה.
אני עם הגיפ הזה 18 שנה,ולקראת הרישיון אספנות שלו,אני רוצה לפנק אותו בראש סופה,בגלל הכיף,בעיקר..
אז כבר אני משתעשע ברעיון...

Sent from my SM-A305F using Tapatalk

ציקס
25-08-20, 21:50
ועניין אותי איפה עומדים כול הכלים האלו מלפני 15 שנה שעשו את ההחלפה לtbi ורב נקודתית

yehuda75
03-10-20, 12:39
אני עם רב נקודתית שהותקנה היטב. אפס בעיות ב 4 שנים שיש לי אותה על הרכב. אבל הפשטות המטורפת של קרבורטור היא דבר נהדר. עברתי בגלל האתגר נשארתי בגלל הביצועים.
שים לב, מנוע לא תקין לא ישרוד את המעבר לרב נקודתית. אצלי הוא גם ככה היה במצב לא תקין אז לא היה אכפת לי כלל.
כאשר ההתקנה אינה מושלמת ומיקצועית. צפה להרבה בעיות...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

ronbs
15-10-20, 10:03
איזה דגם של
מוטוקראפט צריך לחפש לסיקס?
מה המחיר בערך?
איפה אפשר לקנות?

udical
16-10-20, 14:26
איזה דגם של
מוטוקראפט צריך לחפש לסיקס?
מה המחיר בערך?
איפה אפשר לקנות?

אני חסיד של מוטורקראפט 2100.
רק המקוריים המשומשים הישנים.
יש בייצור של fomoco, motorcraft ו-autolie. כולם בסדר גמור.

לא להתפתות לקנות את ה"חדשים". זה חידוש סיני שמת מאוד מהר, אם בכלל מצליחים לגרום לו לעבוד.

יש ל-2100 אח קצת יותר מודרני, שהוא ה-2150. אני פחות אוהב אותו.
ה-2100 יותר פשוט ויותר קל לכיוונון ותפעול.

רק צריך לקחת בחשבון, צריך לעשות התאמות:
מתאם לסעפת (קונים)
מתאם לברך אויר (זה עושים)
מתאם לכאבל גז (גם זה עושים)
וכדאי להסב לצ'וק חשמלי או צ'וק ידני.

איפה קונים? באיביי כמובן.
אם לא בא לך איביי, יש לי אחד למכירה.

מוני אורבך
17-10-20, 07:23
המקורים הישנים הם באמת טובים, הבעיה היא שהם ישנים..
מה שאומר עיפות החומר. צירים משופשפים חלקים שאיבדו את הציפוי שלהם ועוד.
לא אסון גדול, אבל המנוע ב idel קצת עולה ויורד בטורים קצת נזילות.
וזה אחרי שיפוץ כללי כמובן.
החדשים הסינים הם העתק. ומבחינת חלקים הם בסדר גמור.
מה שאי אפשר להגיד על האטמים שלהם ועל שסתום הסיכה או המצוף.
הם די זבל.
אחרי שהחלפתי הכול ועשיתי כיוון לקרבורטור הפעולה שלו טובה מאוד.
הרבה יותר משל הישן. המנוע עובד עגול ב idel

ציקס
20-10-20, 13:03
אני מניח שהרב נקודתית יותר מדוייקת,אבל היא מצריכה הרבה שינוי,שאני לא יודע אם אני מעוניין,המנוע שלי כרגע עם הצתה hei וקרב מוטקראפט מצויין שקניתי מאשר coas ,לפני 15 שנה...
המנוע עובד נהדר,מניע נהדר,אבל בא לי קצת קידמה טכנולוגית...
בגלל זה אני בכיוון של ההזרקה החד נקודתית,ואני מעדיף חלקים חדשים ולא לפרק מtbi של סונומה...
לפי הבנתי יש את holley sniper,וגם לhowell יש הזרקה שמתאימה, למישהו פה יש ניסיון עם אחת מהם?

yehuda75
20-10-20, 13:12
אני עשיתי את ההסבה לרב נקודתית לפני מספר שנים, הרמתי טלפון לאשר והוא זכר את המק"טים בעל פה. מטורף!

במקומך לא הייתי נוגע בסטאפ שלך.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

ronbs
09-11-20, 14:59
אוקיי,זו שאלה טובה למה אני רוצה...אז ככה..
כרגע אני מוטוקראפט ומרוצה מאוד ממנו סהכ,עובד נהדר,לא מציף,מניע טוב.אחלה.
אני עם הגיפ הזה 18 שנה,ולקראת הרישיון אספנות שלו,אני רוצה לפנק אותו בראש סופה,בגלל הכיף,בעיקר..
אז כבר אני משתעשע ברעיון...

המוטוקרפט למכירה?

ציקס
09-11-20, 15:42
אני מניח שלא בקרוב...

-->