PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב לטיולים קלים-בינוניים - משפחה קטנה

Dozer
05-09-20, 13:18
השאלון הזה מצוין! הנה התשובות:

1. תקציב*-

א. מה התקציב לרכישת הרכב? עד 40,000
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) כן

ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן

2. גודל / קיבולת הרכב*- כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? לשנים הקרובות מדובר בזוג עם ילדה וכלב :-)
לעיתים טיולי קמפינג על כל הציוד המשתמע מכך

3. נסועה שנתית ותחזוקה:

הרכב יהיה רכב שני במשפחה, כלומר ישמש פעמיים שלוש באמצע השבוע לנסיעות שגרה ובסופי שבוע לטיולים. קשה לי לשערך ק"מ, חישוב גס כולל טיולים אומר כ 16 אלף ק"מ בשנה

ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?

בשאיפה לעשות קצת עצמאית, אבל ריאלית הרוב המוחלט במוסכים.

ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים?

גר במרכז

4. אופי השימוש והטיולים:

א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'?

טיולים משפחתיים ברמת קל עד בינוני. יש צורך ברכב עם הילוך low אבל לא מחפש מפלצת עבירות.

ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה?

אין קבוצה, מבחינת יכולות נהיגת שטח קיים ניסיון, אבל מועט יחסית.

א. גיר אוטומטי/ידני. עדיף אוטומט אבל לא קריטי.
ב. מנוע דיזל/בנזין. אין העדפה
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) ארוך
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות?

משומש בן כמה שנים

6.*האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים?*לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?

מתוך הבנה שרוב צרכי העבירות שלי אמורים להיפתר בהגבהה, צמיגים, מיגון תחתון והילוך low אני חושב שעדיף לחפש רכב עם שנתון גבוה וק"מ נמוך עד כמה שאפשר. זאת על פני רכבים ישנים יותר שנחשבים יותר
מוצלחים בשטח כמו פאג'רו, פראדו וחבריהם.
כמו כן, צריך לעבור טסט בקלות יחסית.

עד כה הדגמים שזיהיתי כרלוונטיים:
פאת'פיינדר
סורנטו
רקסטון
ליברטי (ותודה לתומר על המאמר)
טויוטא 4runner - חלום ישן, אבל מה הסיכוי למצוא אחד שיבלה יותר זמן על הכביש מאשר על הליפט?

עקרונית משתדל לחפש רכבים שנראה שלא ראו הרבה שטח ולכן מתרחק מרכבים משופרים "מהתחת". הגיוני?

אם הגעתם עד לפה כבר זכיתם לתודה :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

asafk
05-09-20, 14:52
לעבירות קלה בינונית, בלי שטח 'ממש' - דווקא זה המקרה הנדיר שבו אני ממליץ לך על נסיעת התרשמות בדצ'יה דסטר 4x4.
סטיישן קומפקטי משפחתי מצד אחד, יכולת שטח סבירה פלוס עבור קרוסאובר, שנתון מתקדם יחסית למחיר ועלויות אחזקה צנועות.
מנגד, זה לא באמת רכב שטח ויש לי תחושה שאתה מכוון ליותר שטח ממה שכתבת - אבל עדיין לא אומר זאת בקול רם. אני מבין אותך ואז האופציות שכתבת מתחילות להיות מעניינות.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

erezgur
05-09-20, 14:56
תודה על התשובות הענייניות והמלאות.
התקציב שלך, במיוחד העובדה שהוא כולל גם את יישור הקו הראשוני כנראה מכוון לרכב שכבר אינו צעיר.
לזוג עם ילדה אחת הייתי מוסיף גם גרנד ויטרה - עלויות האחזקה יהיו נוחים יחסית לפראדו קשיש או פאג'רו לא צעיר...
נסה לגשש בלוחות מה אתה יכול לרכוש בתקציב שלך, תביא בחשבון גם סכום מכובד ליישור קו. העדף רכב שתוחזק באהבה ובזמן.
אל תפסול רכב שכבר שופר לשטח, בין אותו לגופו אבל חשוב להקפיד שכל התוספות והשינויים רשומים ברישיון, גם אם המוכר יאמר אחרת...
כנראה תקבל כאן עוד המלצות לרעיונות, המשך לעקוב ולעדכן בהתלבטויות, ננסה לסייע.

נשלח מהנייד

Yaki5500
05-09-20, 21:37
גרנד ויטרה מצוין. הרכב צמא לדלק אבל לנסועה שנתית של 16 אלף זה סביר. אם וכאשר יגיע ילד נוסף יתחיל להיות צפוף שם בטיולים ארוכים אבל תוספת לא יקרה של גגון עוזרת
קח בחשבון שמנוע 2.0 הרכב משייט במאמץ (מוזמן לסיבוב על שלי אם אתה רוצה). מנוע 2.4 לא בתקציב שלך. מעבר לזה ומה שציינתי לגבי צריכת הדלק והמרווח זה רכב מצוין עם קהילה תומכת ויחד עם זאת לא מרגש בשום צורה.
סורנטו ופת'פיינדר כל אחד עם הבעיות שלו אישית לא הייתי מתעסק.
רקסטון בסכום הזה עם קמ סביר זה אתגר למצוא אבל לא בלתי אפשרי. ליברטי אופציה מעניינת לפי דעתי. מימדים דומים לויטרה עם יכולת שטח וכביש עדיפים אבל עם עלויות אחזקה יותר גבוהות ויותר פוטנציאל לבעיות.

במקום שלך הייתי מתמקד על ויטרה וליברטי. בשניהם אתה מסתכל על רכב 2007 או 2008. תלמד אותם יותר לעומק, תתנסה ותראה למה אתה מתחבר יותר. בסוף זה תחביב (אלא אם כן זה צומח ללייף סטייל) ואם אתה לא מתחבר לרכב אתה מתבאס על כל ההוצאות

יש מדריך רכישה מפורט נעוץ בראש פורום סוזוקי על הגרנד ויטרה ואת המדריך ליברטי כבר קראת

בהצלחה

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Dozer
05-09-20, 23:53
תודה על התשובות הזריזות והמפורטות.

אסף - תודה, קשה לי להגיד ששטח קשה יבוא בחשבון בזמן הקרוב, אבל אכן בונה על כך שלמשפחה - עם האוכל יבוא התיאבון, מבין האופציות שהעליתי, מה דעתך? עדיפות לאחד על פני האחר? או רק על בסיס שנתון+ק"מ+מצב הרכב הספציפי?

ארז ויקי - תודה, אכן הסתכלתי בלוחות וראיתי סביב שנתון 2009 אפשר למצוא סורנטו וגם רקסטון שאם הם תקינים יכולים להיות מתאימים.

אמשיך לחפש ליברטי גם כמובן (מישהו בפורום מוכר במסגרת התקציב שלי? ;-) )
האחזקה שלו באמת יקרה יחסית לקוריאוניות? בגלל מחירי חלפים אצל היבואן?
לגבי הויטארות - יש כמה בלוח שיכנסו בתקציב, בעיקר סביב 2007-08 כמו שנאמר. קראתי גם את המדריך הזה, בהנחה שהרכב צריך לעבור טסט בלי להרים יותר מדי גבות, עניין הצמיגים לא בעייתי?

Yaki5500
06-09-20, 08:57
תודה על התשובות הזריזות והמפורטות.

אסף - תודה, קשה לי להגיד ששטח קשה יבוא בחשבון בזמן הקרוב, אבל אכן בונה על כך שלמשפחה - עם האוכל יבוא התיאבון.

אני יכול לספר לך שאצלי התיאבון לא בא. הילדים שלי אינם נהנים לנסוע בשטח. הם כן נהנים להיות בשטח ולכן יש אצלי הפרדה מלאה בין טיולים אתגריים (אליהם אני יוצא עם קבוצה של חברים) לבין טיולים משפחתיים שבהם נסיעה בשטח היא חלק קטן עד בלתי קיים מהתוכנית וגם אז מדובר בשטח קל

לגבי הויטארות - יש כמה בלוח שיכנסו בתקציב, בעיקר סביב 2007-08 כמו שנאמר. קראתי גם את המדריך הזה, בהנחה שהרכב צריך לעבור טסט בלי להרים יותר מדי גבות, עניין הצמיגים לא בעייתי?

איזה עניין עם הצמיגים? שאין שטח מלא? יש מבחר מספק של צמיגי 50:50 חוקיים ויש גם צמיגי 50:50 לא חוקיים בגלל קוד מהירות. בשבת שטח מלא צריך לעלות מידה (אאלט למידה של הליברטי) וזה כמובן לא חוקי.
עניין החוקיות של הצמיגים (וגם של הגבהות) מקבל עכשיו יותר ויותר תשומת לב וניכרת עליה בהקפדה במכוני הרישוי. יש עדיין מכונים רבים שלא מקפידים ואפשר לעבור טסט גם עם חריגה קלה בקוד מהירות אבל התחושה היא שיש מגמה ברורה של הגברת אכיפה.

אצלי הנסיעה ברכב חוקי היא תנאי סף עם וללא קשר למכוני הרישוי וזה בהחלט מגביל

erezgur
06-09-20, 09:40

לא הבנתי לאיזה עניין עם צמיגים אתה מכוון.
הצמיגים על הרכב יהיו לפי מה שרשום ברישיון (אתה בודק זאת במעמד הקנייה ואם המידה אינה ברישיון אתה מתחייב זאת כתנאי לקנייה מול המוכר).
כשיגיע הזמן להחליף צמיגים אתה קונה צמיגי 50-50 (AT) במידה הזו וזהו. אין כאן כל בעיה עם טסט.
אם בהמשך תרצה לשדרג ולעבור לצמיג שטח מלא, אז כבר אולי קשה יותר למצוא ואולי תרצה כבר לשדרג את הרכב...
אני 15 שנה מטען עם רכבים בעלי צמיגי AT ומסתדר מצויין הטיולים אותם אני עושה.

נשלח מהנייד

גיא
06-09-20, 10:23
לעבירות קלה בינונית, בלי שטח 'ממש' - דווקא זה המקרה הנדיר שבו אני ממליץ לך על נסיעת התרשמות בדצ'יה דסטר 4x4.
סטיישן קומפקטי משפחתי מצד אחד, יכולת שטח סבירה פלוס עבור קרוסאובר, שנתון מתקדם יחסית למחיר ועלויות אחזקה צנועות.
מנגד, זה לא באמת רכב שטח ויש לי תחושה שאתה מכוון ליותר שטח ממה שכתבת - אבל עדיין לא אומר זאת בקול רם. אני מבין אותך ואז האופציות שכתבת מתחילות להיות מעניינות.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

הבחור לא בעניין של דאסטר ומעדיף לקנות אוטו עתיק ..

אבל אין שום סיכוי למצוא דאסטר ב 30 אלף שח , גם לא בנזין .... והיה ומצאת ... אתה לא רוצה לקנות אותה.
האוטו הזה שומר מחיר כמעט כמו טויוטה.

Dozer
06-09-20, 15:30
בעניין הצמיגים כוננתי הייתה שבמדריך לקניית ויטארה, יש הערה שהצמיגים שמותר לשים הם יחסית קטנים וזה מגביל.
אבל אתם אומרים שאפשר להסתדר אז ייבדק העניין.

עד כה מעצותיכם אני מבין שאתם ממליצים להתמקד בויטארה וליברטי.

אם למישהו יש משהו להוסיף על פאת'פיינדר, סורנטו, טרקאן, רודאו, רקסטון בתקציב שפירטתי ואם הוא סביר לרכבים האלה אשמח לשמוע[emoji120]

Yaki5500
06-09-20, 16:00
אני כתבתי את המדריך.
הגלגלים שיש לויטרה הולמים את הגודל, משקל והייעוד של הרכב בצורה טובה. הם לא קטנים מדי לרכב ולמה שהוא אמור לעשות. הם כן קטנים ביחס לרכבי שטח גדולים יותר, כבדים יותר ובעלי מנועים חזקים יותר דוגמת פאג'רו, לנד קרוזר, רנגלר, ועוד אחרים. פועל יוצא של הגלגל הגדול יותר (בצירוף עם פרמטרים אחרים) הוא בין היתר גם עבירות טובה יותר.

ייתכן שהמדריך אינו ברור מספיק עבור אנשים חדשים בתחום אחשוב על כך ואולי אשפר אותו.

לגבי ההמלצה להתמקד בויטרה וליברטי, זו הייתה ההמלצה שלי. אנשים אחרים אולי ימליצו אחרת

בהצלחה

erezgur
06-09-20, 16:03
עד כה מעצותיכם אני מבין שאתם ממליצים להתמקד בויטארה וליברטי.

לא ראיתי כאן המלצה להתמקד בליברטי...
לפי הדרישות שציינת, סוזוקי נותנת מענה טוב ועלויות התחזוקה יחסית לרכבים שטח אחרים היא סבירה וזו בחירה טובה לצעדים ראשונים בעולם השטח.
בסופו של דבר, מצב הרכב הספציפי (תחזוקה והקפדה על הדברים החשובים) חשובה בכל רכב ובמיוחד ברכב שטח ועם קצת מזל וסבלנות אתה יכול למצוא פריטים מוצלחים גם ממגוון האפשרויות האחרות שציינת.

נשלח מהנייד

Dozer
18-02-21, 11:11
היי חברים, חשבתי לעדכן את השרשור, אולי יעזור לאחרים באותה התלבטות.
חיפשנו במשך כמה חודשים. ואלו הרשמים האישיים שלי:
פאג'רו 2001-2004 - כולם עם ק"מ מעל 300 ורשימת תקלות וחלפים מפה עד הודעה חדשה. ראינו כמה, וזה מאוד מפנק. אבל הסיכון הרגיש לנו גדול מדי. אולי ברכב הבא בשנתון ותקציב מתאימים.
פאת'פיינדר - לאחר כמה שיחות עם בעלים החלטנו שיש פה סיכוי טוב ליפול חזק ושזה לא בשבילנו.
ג'ימני סביב 2008-09 - למרות הפצרות של חברים שאפשר להכניס את הילדה למושב בטיחות דרך הדלת השלישית (ויש כאלה שעושים את זה) הבנו שזה באמת צפוף מדי בשבילנו.
ליברטי - יכול להיות שיכל להתאים, אבל אחרי כמה שיחות עם בעלי ליברטי ומוסכניקים שמטפלים ברכב הזה כבר הרבה שנים נראה שהאחזקה שלו יקרה ומורכבת יותר משל הויטארה.
גרנד ויטארה 2007-08 - "ננעלנו" על הרכב הזה, נראה היה שכמה אקזמפלרים מוצלחים החחיקו מבין האצבעות, פורסמו בבוקר ונמכרו עד הערב (2008 עם שיפורים ו 150k). מבין כולם הלכתי לבדוק 4. שלושה היו מתוחזקים ברמה ירודה מאוד, תא מנוע עם שמן בכל מקום, בעלים שלא יודעים להגיד מתי היה הטיפול האחרון וכו'.
אחד צדיק נראה היה סביר והחלטתי לקחת לבדיקה במוסך, שם נמצאו בעיות בסדר גודל של עשיריה ליישור קו מכני (מבלי לדבר על פגיעות פח). זה כבר חרג מהתקציב ושוחרר חזרה לבעליו.

או אז, נמצאה ההפתעה.
קיה סורנטו 2004. מוגבה, ממוגן, צמיגים מתאימים ששימשה אשתו של מכונאי מורשה קיה ב 6 השנים האחרונות. הרכב מטופל באהבה, אין צורך בשום השקעה ליישור קו וכמעט חצי מהתקציב. משאיר מספיק מקום בקופה למקרה שיהיו בעיות ובדיוק מתאים לנו כרכב שני בבית שישמש בעיקר לטיולים.

המסקנה שלי - מעבר ללחפש דגם מסוים, הכי חשוב לחפש רכב שמור ומטופל, וזה מאוד מאוד קשה.
בהצלחה למחפשים, מקווה שיעזור לאחרים בהתלבטות :-)https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210218/ffbc03c078e0f6f2ce939622a7f9d715.jpg

איל מ
18-02-21, 11:52
אני אישית מאוד מחבב את הרכב הנ"ל לשימוש שציינת. טיילתי מספר טיולים עם הנ"ל, חלקם בלי הנעה קדמית, והוא בכל זאת עבד יפה. בדוק היטב את דיאפרגמת שילוב ההנעה הקדמית, זאת מחלה של הדגם, ואם היא פגומה, אין שום חיווי על תקלה, אבל אין לך הנעה קדמית.

גיא
18-02-21, 12:35
תתחדשו !

erezgur
18-02-21, 12:38
תתחדש ותודה על העדכון !

המסקנה שלי - מעבר ללחפש דגם מסוים, הכי חשוב לחפש רכב שמור ומטופל, וזה מאוד מאוד קשה.
בהצלחה למחפשים, מקווה שיעזור לאחרים בהתלבטות
מאד מסכים עם המסקנה הזו.
הרבה פעמים אין "פתרון בית ספר", אמת מוחלטת יחידה, ותמיד כדאי לחפש מול לוחות המכירה, התקציב והדרישות, להיות פתוחים וגמישים כדי לנצל הזדמנויות כאלו.

נשלח מהנייד

ronbs
18-02-21, 13:07
רכב מעולה, טיילתי עם כאלו רכבים נוסעים מעולה בשטח,
תזהר מאות עם התחממות המנוע זו המחלה שלהם.
מציע לך לבדוק טוב את מערכת הקירור של הרכב במסגרת ישור קו ראשון
תתחדש

raanan
18-02-21, 14:03
בהצלחה למחפשים, מקווה שיעזור לאחרים בהתלבטות :-)

ראשית, תתחדש !

תתחדש ותודה על העדכון !

מאד מסכים עם המסקנה הזו.
הרבה פעמים אין "פתרון בית ספר", אמת מוחלטת יחידה, ותמיד כדאי לחפש מול לוחות המכירה, התקציב והדרישות, להיות פתוחים וגמישים כדי לנצל הזדמנויות כאלו.

נשלח מהנייד

מצטער,
לא חושב שזאת המסקנה המיטבית.
רצוי להחליט על מספר דגמים בהתאם לצרכים, דרישות, פנטזיה ותקציב.
אחר כך לחפש את הכי שמור, תקין, משופר שאפשר.

רכב מעולה, טיילתי עם כאלו רכבים נוסעים מעולה בשטח,
תזהר מאות עם התחממות המנוע זו המחלה שלהם.
מציע לך לבדוק טוב את מערכת הקירור של הרכב במסגרת ישור קו ראשון
תתחדש
שמע לעצה זו !
הרבה רכבים נוסעים עם מנוע לא המקורי שיצא מהמפעל.

רענן

Yaki5500
18-02-21, 14:59
תתחדש!
אכן יש איזה עניין כלשהו סביב החלפות מנוע ברכב הזה. חפש שרשור בנושא יש פה מישהו שכתב בפרטי פרטים ממה זה נגרם ומה אפשר לעשות כדי לצמצם את הסיכוי

Dozer
18-02-21, 15:39
תתחדש!
אכן יש איזה עניין כלשהו סביב החלפות מנוע ברכב הזה. חפש שרשור בנושא יש פה מישהו שכתב בפרטי פרטים ממה זה נגרם ומה אפשר לעשות כדי לצמצם את הסיכוי

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkתודה לכולם
לא לדאוג, הוא כבר אחרי החלפת מנוע [emoji28]
מובן שזה לא אומר שלא תגיע שוב.
אשים לב למע' הקירור.
אשקול לקראת הקיץ התקנת חיישן חיצוני

דורטור מוטו
18-02-21, 16:30
תתחדש!

אתה מוזמן לקבוצה שלנו בוואטסאפ

https://chat.whatsapp.com/G5ishsKzS2LFuvuPmetDjX

-->