PDA

צפייה בגרסה מלאה : חבר רוצה נהג + ג'יפ, להוביל משפחה אל תצפית מנזר מרסבא

רמי גלבוע
18-09-20, 10:33
היי, חברים!
חבר מבולגריה (ג'יפאי רציני לכעצמו), רוצה לבקר בתצפית מול מנזר מרסבא ב-17 לדצמבר, הלילה בו מדליקים את הנרות.

הוא זקוק לשני ג'יפים מרווחים, שיוכלו להסיע 4-5 אנשים כל אחד. התפקיד כולל נסיעה קצרה בשביל מסודר בשעות אחה"צ, כמה שעות המתנה מול המנזר, וחזרה אל הכביש. אני משער שנקודת האיסוף תוכל להיות מעלה האדומים, למשל.

האם יש כאן מעוניינים? צריך רכב סטייל פג'רו , דיסקברי או קרוזר, עם נהג נינוח וסבלני. השהות במקום, זה רק בונוס...

אשמח לשמוע על מעוניינים + הערכת מחיר.
אפשר לענות לי גם בפרטי
אם למישהו יש טיפים איך עושים את זה בשכל ועד כמה צפוף שם, אשמח לשמוע.

ושתהיה לנו שנה טובה!

- - - Updated - - -

אם מישהו יכול להשכיר להם ג'יפ לנהיגה עצמית, זה עוד יותר טוב.
ניתן בכלל לשכור בארץ רכב שטח, ברמה של דאסטר/פורסטר ומעלה?
כל הקבוצה דוברי עברית, ונחמדים

דורון.פ.
18-09-20, 10:55
בזמנו ביררתי בשביל חברים
פרי השכרת/מכירת רכב משכירים לנד קרוזרים וטנדרים 4×4 אם יש להם עודפי ליסינג
זה קצת רחוק עכשיו לברר אבל שווה שיחת טלפון לבדוק אם עדיין מתקיים.
לא יכול לומר מחיר כי החברים השתפנו ברגע האחרון.

sgill
18-09-20, 10:59
קשה מאוד למצוא חברת השכרה שתשכיר טנדר לפחות מחודש. לנדקרוזר ואחרים לא ראיתי שמשכירים.

לדעתי, אם המסלול הוא לתצפית המרסבא, והוא באמת גיפאי מנוסה בעצמו כמו שכתבת, שישכור 2 סובארו XV ויגיע עצמאית. הכי זול הכי פשוט. רק שיבחר את הנתיב הכי קל להגעה וחזרה.

דורון.פ.
18-09-20, 11:02
במקרה שאנחנו ביררנו אלו היו החזרות ליסינג שעמדו למכירה - רכבים בני 3~
המינימום שדרשו אז היה שבוע.
אבל כמו שאמרתי אין לי יותר פרטים כי לא יצא לפועל.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

נדב ש.
18-09-20, 11:07
לדעתי, אם המסלול הוא לתצפית המרסבא, והוא באמת גיפאי מנוסה בעצמו כמו שכתבת, שישכור 2 סובארו XV ויגיע עצמאית. הכי זול הכי פשוט. רק שיבחר את הנתיב הכי קל להגעה וחזרה.

+1.

elibaba
18-09-20, 12:01
בהחלט אפשרי ב xv, במיוחד שמאז סלילת האוטוסטרדה מהכביש שחוצה את בקעת הורקניה ועד אתר עבודות הביוב בקו הקידרון נשאר לך בקושי קילומטר בשטח עד תצפית המרסבא ורובו בעיקר "פומפיה" של חצץ וסלעים, בלי בעיית אחיזה

ishc
18-09-20, 12:39
זה תירוץ טוב לנסוע לראות את המאורעולהכיר אנשים מחו"ל.
אם הם אנשים חברתיים אז אני אשמח לעשות את זה בתמורה להשתתפות בעלויות הדלק ואוכל.
פאג'רו ארוך, יכול להכיל עוד 3 אנשים בנוחות או ארבעה בקצת פחות נוחות.
אם עוד מישהו יצטרף נפתור לו את הבעיה.
הכל תלוי מצב כמובן בעקבות הקורונה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

רמי גלבוע
19-09-20, 14:26
תודה חברים!
אעביר לו את דבריכם, יחליט מה שבהוא רוצה, כולל להתקשר אל ISHC

yosgol
19-09-20, 16:42
ג'יפולוגים יקרים,

אני יוסי גולן, החבר של רמי גלבוע שלהודעה שלו עניתם. תודה רבה לכם.
אני חי בבולגריה וכשאין קורונה מגיע לארץ 8-10 פעמים בשנה.
אחרי 2 ביטולי טיסות לארץ, אני מתכנן להגיע בדצמבר ורוצה לקחת את עצמי ואת הילדים והנכדים (6 חודשים לא "הרחתי" אותם) לראות את האירוע במנזר מרסבא ב- 17.12.20.
אתקשר אתכם בסוף נובמבר.
שוב תודה ושנה טובה

נ.ב. נרשמתי לג'יפולוג בשם yosgol

erezgur
19-09-20, 17:09
ברוך הבא,
יהיה נחמד לשמוע איך הסתדרת בסוף

נשלח מהנייד

KOOKE
19-09-20, 18:31
רק הערה/ אזהרה קטנה - הסעת נוסעים בשכר ברכב / ג'יפ פרטי אינה מכוסה בביטוח החובה.

השתתפות בהוצאות- תחום אפור ועקרונית זה לא נחשב להסעה בשכר בתנאי שאכן מדובר בהשתתפות בהוצאות בלבד.

ishc
19-09-20, 18:33
אני מניח שזו התייחסות להצעה שלי.
אני לא מסיע בשכר, ההצעה היא על הסיס חברי בלבד אז יאללה במקום דלק שיקנה סטייקים [emoji12]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

דרור ברלי
20-09-20, 10:02
יוסי גולן - נפגשנו בבולגריה בראלי ברסלאו....

רמי גלבוע
21-09-20, 08:51
בדיוק דרור, הזיכרון שלך עוד עובד.
הוא הצטרף אלינו עם לנד קרוזר 73.
בארץ היה לו דיפנדר סדרה 2 או שלוש, משהו קשיש.
צבע קאמל טרופי, מהדגמים עם גג אלומיניום כפול, שיהיה לך צל צמוד

- - - Updated - - -

במבט היסטורי, דרור, היה אחלה ראלי - למרות שישבנו וכתבנו עד שתיים בלילה, איזה מפגרים היינו...

sgill
21-09-20, 10:24
היינו? :D

דרור ברלי
21-09-20, 12:37
הראלי ההוא היה חוויה מכוננת...
הייתי מציע לכם להתכלב איתי בסופה פתוחה.... חווית ג'יפאות אותנטית..... אבל יש מצב שאצטרך להגיע לשם עם קבוצה.

בכל מקרה, זה אירוע שמושך אליו מאות אם לא אלפי מטיילים. מאות רכבי שטח. תצפית המרסבא תהיה עמוסה ביותר בתאריך הזה.

צריך להגיע ממש מוקדם ולהמתין כמה שעות בשטח.
בהמולה שתהיה שם תשמרו היטב על הרכבים שלכם ואל תשכחו לנעול אותם.

dorbh
29-09-20, 00:12
תוכלו לדקור נ.צ של התצפית *הרלוונטית* המדוברת?

בשנה שעברה הצופים נחלקו ל2 קבוצות, ב2 נקודות תצפית שונות.

אלה שהיו בנקודת התצפית הרגילה אל המנזר, מולו, לא הבינו על מה המהומה... 5 נרות? בשביל זה הגענו? (תוכלו לנחש באיזו קבוצה הייתי:/)

shmulikbg
29-09-20, 02:07
בסוף השביל, אבל ממש ממש בסופו, יש לך ירידה רגלית לוואדי וחציה על גשרון לצד השני. שם בעצם נקודת התצפית האמיתית, מצד המנזר לגדה השניה. וכן, יהיה שם צפוף...מאוד.

yovavz
29-09-20, 02:08
תוכלו לדקור נ.צ של התצפית *הרלוונטית* המדוברת?
הנ.צ. של החניון של המנזר הוא פחות או יותר:
31.70524091999699,35.330456122756004
התצפית עצמה יכולה להיות מכל נקודה שרואים בה טוב את המצוק המזרחי של הקניון במנזר או לאורך השביל שיורד לאורך מתחם המנזר.
במפגש של הציר הכחול עם הכביש שיורד למנזר מעובדייה.
כדי להגיע לשם, צריך לפנות על הציר הכחול מערבה מהמפגש אדום-כחול (ראה צילומסך מצורף) ומשם חוצים את ערוץ הקידרון ויורדים דרומה לאורך הגדה המערבית שלו עד למנזר.
הדלקת הנרות מתבצעת על ידי הנזירים לאחר המיסה לפנות ערב - בעיקר בכוכי ההתבודדות שבמצוק מול המנזר (מתחת ל-'מרפסת'- ולכן לא רואים משם את המראה היפה של הנרות).
צריך לקחת בחשבון שמשנה לשנה כמויות המבקרים הולכות וגדלות ונוצר עומס די פסיכי של מבקרים בלילה המדובר.
השביל הכחול לאורך הגדה המערבית שמוביל למנזר צר יחסית ואין הרבה אפשרויות לחנות בצד בלי להפריע לתנועה או להסתובב. החניון שליד המנזר מתמלא די מוקדם.
ניתן לרדת מכיוון ה-'מרפסת' לערוץ הקדרון ואז לקבל זווית צפיה טובה יותר ומומלץ בכל מקרה לעשות טיול רגלי בתוך הקניון בכדי להתרשם מהאירוע ולא משנה אם מגיעים מכיוון המנזר או מה-'מרפסת'https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200928/42f642d7afcef1f63a48d87a84584e45.jpg

רמי גלבוע
29-09-20, 14:03
היי יואב! תודה רבה על ההסבר המפורט. אני רוצה לוודא: האם הנזירים מדליקים את הנרות במערות שמול המנזר, בגדה המזרחית של הערוץ? ולכן אנחנו צריכים להגיע לקרבת המנזר, על הגדה המערבית שלו?

- - - Updated - - -

ובאיור שלך, צריך להקיף את הערוץ צפונה-מערבה-דרומה, ולהתמקם בשפיץ של החץ הכתום שלך? האם שווה בכלל להישאר על הגדה המזרחית, או שלא רואים משם כלום?

yovavz
29-09-20, 14:35
היי יואב! תודה רבה על ההסבר המפורט. אני רוצה לוודא: האם הנזירים מדליקים את הנרות במערות שמול המנזר, בגדה המזרחית של הערוץ? ולכן אנחנו צריכים להגיע לקרבת המנזר, על הגדה המערבית שלו?

- - - Updated - - -

ובאיור שלך, צריך להקיף את הערוץ צפונה-מערבה-דרומה, ולהתמקם בשפיץ של החץ הכתום שלך? האם שווה בכלל להישאר על הגדה המזרחית, או שלא רואים משם כלום?

רוב הנרות אכן בגדה המזרחית בכוכי ההתבודדות שבמצוק הגדה המזרחית ממול למנזר.
ההגעה למנזר יכולה להיות על השביל הכחול עם הרכב, אבל בתנאי שמגיעים מספיק מוקדם - בשלב מסויים השביל הזה נסתם ברכבים וכאמור הוא צר.
החץ שסימנתי מצביע על הכניסה לחניון הרכב שצמוד למנזר.
כדי לצפות על הנרות מאזור המנזר, יש הרבה נקודות לאורך המצוק של הגדה המערבית - גם מצפון למתחם המנזר, גם מהמנזר עצמו (אם מצליחים להכנס אליו) וגם מעל המנזר ומדרום לו - יש שביל שניתן ללכת בו מהכניסה למנזר לכיוון דרום ולאורך מתחם המנזר מבחוץ והוא יורד לתוך הקניון - לאורך השביל הזה ניתן לצפות במחזה בהרבה מקומות.
השביל חוצה את הערוץ על גשר ומטפס בין כוכי ההתבודדות - שווה לטייל בו - אווירה ותחושה מאוד יפות.
לחילופין, ניתן להגיע ל-'מרפסת' שעל הגדה המזרחית ולרדת משם אל הקידרון ואז לעלות לכיוון המנזר ולחזות בכל המחזה מהכיוון ה-'נכון'.
מבחינת מה שרואים מהגדה המזרחית למעלה - רואים מאוד יפה את המנזר עצמו, שהוא מיוחד ומרשים בפני עצמו, אבל לא רואים הרבה נרות, כי רובם על המצוק שמתחת לך ואין הרבה על המצוק של הגדה המערבית.
אגב, מומלץ לקרוא קצת לפני הטיול על מרסבס עצמו, התופעה שהוא מייצג והאנקדוטות הקשורות למוריו, תלמידיו, לאיש עצמו ולמנזר.
אחד הסיפורים המעניינים הוא גילויו של הפלימפסס של ארכימדס שמקורו בסיפרית המנזר
https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%A4%D7% A1%D7%A1%D7%98_%D7%A9%D7%9C_%D7%90%D7%A8 %D7%9B%D7%99%D7%9E%D7%93%D7%A1

דרור ברלי
29-09-20, 15:13
כן. וקצת אזהרות, שלא יגידו אחר כך שלא ידעתם.

טיולים לתצפית מרסבא ולהר מונטר מאוד פופולריים. אני אישית מגיע לשם עם קבוצות בדרך ל.... ובדרך מ.... לפחות 5-6 פעמים בשנה, כל שנה. אבל חשוב לדעת שאתם מסתובבים באיזור שאינו הכי סימפטי. נכון, זה לא כל כך רחוק ולכאורה אין אתגרים ואפשרי גם בג'יפונים וכו'. אבל הצירים שם, גם אם אינם קשים מבחינת עבירות, לעתים צרים, פה ושם מלאים בהפתעות, בורות וחריצים ובטרשים חדים... אז חשוב להיות מפוקס, במיוחד כשהחושך יורד - כי קל מאוד לקרוע צמיגים, או לטעות בפנייה, או סתם להישפך הצידה משבילים ולהיכנס למצבים לא נעימים. אל תסעו לבד, אל תחפשו הרפתקאות. תהיו מפוקסים ואל תחלמו.

למגיעים למנזר עצמו - כדאי לקחת בחשבון את ההערות של יובב בקשר לדרך המובילה למנזר ועומס כלי הרכב שצפוי שם עם כל המשתמע מזה. בדרך חזרה תיזהרו לא להמשיך בטעות לפאתי עובידייה.... בלי פוליטיקה, כן? אבל מדובר בשטח A ובכפר שלא נודע בסימפטיה שלו לישראלים. חבל סתם לחטוף אבנים.

אפשר לחנות בתצפית שמול המנזר (המצוק המזרחי של הקדרון) ולרדת ברגל לערוץ הקדרון שמתחת למנזר (כאמור ושמוליק ציין את זה - יש שביל שיורד לגשרון בתחתית הואדי. אבל עדיף לאתר את השביל הזה בשעות האור. אל תחפשו אותו בחושך כשלא רואים לאן הולכים - זה לא לוקיישן מומלץ לנפילות/עיקומי/שבירות רגליים וכו'. מטיילים כבר נפלו ונפצעו בתצפית הזו ובלפחות שני מקרים שאני יודע עליהם (שברים מורכבים וכו') , נדרש פינוי במסוק.

מי שיורד ברגל ומשאיר את הרכב שלו בתצפית, שימו דגש על האזהרה מהתגובה הקודמת שלי - הילדים המקומיים שמסתובבים שם ומציעים להצטלם עם חמור/גמל ומבקשים/דורשים שתתנו להם אוכל/שתייה/סיגריות/כסף, לא יפספסו הזדמנות לסחוב כל דבר שלא מרותך לרכב שחונה קצת רחוק ושאף אחד לא משגיח עליו. מומלץ לא להשאיר להם פיתויים.

אני לא מעוניין או מנסה להתווכח על זה, רק מציין את דעתי - מוטב להיות מודע ולהיזהר, מאשר להצטער.

ליאור מ
11-10-20, 18:06
עוד כמה טיפים.
בשנה שעברה הייתי שם.
הגיעו עשרות ומאות רכבי שטח, ג'יפים טרקטורונים sbs אופנועים, עם ישראל. וכמו שזה נשמע, בלגאן לא קטן.
ולכן המלצה: להגיע מוקדם, לעשות תצפית באור אחרון, המנזר מקסים במיוחד בשעות האלה.
את התצפית באור יום לעשות מהגדה המזרחית, מול המנזר. להמשיך בשביל דרומה ולהתמקם עם הרכב במקום בו מסתיים שביל הרכב (שם מתחיל סימון אדום להולכי רגל, תיכף תרדו בו).
להתמקם ולעשות לאורחים ארוחת ערב מדברית, לספר סיפורי נזירים ומדבר ובעיקר לחכות לחושך.
כשמחשיך לרדת ברגל בסימון האדום, הירידה לוקחת אתכם לערוץ הנחל ואז עוברים על גשר מתכת ומתחילים לטפס בגדה הנגדית, המערבית, צמוד לקירות המנזר.
רק אז מסתובבים אחורה ורואים לראשונה את אלפי הנרות הדולקים.
נהנים, מצלמים וחוזרים. החזרה באותה דרך.
מדובר בהליכה לא קשה ולא ארוכה.
משם חוזרים לג'יפ ונעים בזהירות החוצה. הדרך שמגיעה מבקעת הורקניה היתה פעם מעלה קצת מאתגר וכיום עברה הסדרה וכבר אין בה שום בעייה.
לקראת המועד תתקשרו אלי ואם אהיה פנוי אשמח להסיע אתכם ללא תשלום. 054-5629330

-->