PDA

צפייה בגרסה מלאה : סגירת "מגרש החנייה" בעין יבקע ...

דידין
20-09-20, 19:26
תודה לליאור נבו!
סגרו את ההגעה לעין יבקע/מעיין הסוסים מכיוון כעביה עד גדות המעיין/מגרש החנייה.
המקום שטח פרטי וכנראה נמאס לבעלים מהליכלוך והבאלאגן ,או ישיש גם סיבות אחרות עלומות כרגע.
.שנה טובה לכולם.

130885

130886

130887

boaz avrahami
20-09-20, 19:49
אתה יכול להסביר את מהות הסגירה?
מהתמונה הראשונה נראה שבסך הכול הרחיקו את הרכבים מעט מקו המים.
לא בטוח שהפעולה הזו לא מיטיבה עם מי שרוצה דווקא להנות מהטבע.

———————————
מחזירים את הטבע לציבור
טבעי שזה שלי

דור אריאל
20-09-20, 19:55
לא המקום הראשון ולא המקום האחרון שמגבילים בכניסה כזאת או אחרת ,
כמויות הזבל שהשאירו בשטח השנה הם פסיכיות ,
לפחות מתמונות הוא רק חרש את השדה והכין אותו לזריעה,
בסופו של דבר זה היעוד של הקרקע לא מגרש חניה..

מוטי ג.
20-09-20, 20:11
עברתי שם באוגוסט, בכל מקום שאפשר היו מלא מלא מכוניות.
ממש עד המים, על כל השדה, וגם בצד שמאל על כל הדרך ועל כל שטח אפשרי https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200920/9283966cabf0ed700ba3e769a31b7782.jpg

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

edish
20-09-20, 23:04
130888

מכיוון המים, המקום תוחזק ברמה גבוהה נקיון תדיר ע״י מתנדבים ורשות ניקוז נחל הקישון, מאוד מקווה שהכוונות טובות.

lizard
21-09-20, 01:13
אני אמנם לא מכיר את המקום אבל על פניו נראה שהחקלאי פשוט תחם את השדה שלו עם בולדרים כדי שלא יחנו ויהרסו לו את השדה. אם זה יחזיק מעמד או לא קטונתי מלדעת אבל לדעתי לגיטימי. אני לא רואה בתמונה חסימה של המעיין עצמו.

Crabbing
21-09-20, 01:17
תודה לליאור נבו!
סגרו את ההגעה לעין יבקע/מעיין הסוסים מכיוון כעביה עד גדות המעיין/מגרש החנייה.
המקום שטח פרטי וכנראה נמאס לבעלים מהליכלוך והבאלאגן ,או ישיש גם סיבות אחרות עלומות כרגע.
.שנה טובה לכולם.

130885

130886

130887

הגענו לשם לפני כמה חודשים ועשינו ״אחורה-פנה״ מהעומס, הבלאגן והלכלוך.

דרור ברלי
21-09-20, 11:02
ניתן להגיע מכיוון נחל ציפורי ולהמשיך הלאה לכיוון כעביה ונחל יפתחאל?

edish
21-09-20, 11:17
לא דרך הנחל, צריך לעלות לשביל העליון ולהגיע לבריכת הסוסים מסביב, משם אפשר להמשיך

דרור ברלי
21-09-20, 12:43
לא דרך הנחל, צריך לעלות לשביל העליון ולהגיע לבריכת הסוסים מסביב, משם אפשר להמשיך

אבל כל הכיף והחוייה בנחל ציפורי זה לנסוע דרך מעברי המים....
יש אפשרות לחצות את השלולית הגדולה ומשם לחתוך צפונה לשביל ההיקפי כדי להמשיך לכיוון עין יבקע והלאה ממנו לכיוון מזרח? או שצריך לוותר על מעבר המים?

מוטי ג.
21-09-20, 12:48
לפי התמונה מעלה, הריינגרים נעים בציר השלוליות

edish
21-09-20, 13:02
יש אפשרות לחצות את השלולית הגדולה ומשם לחתוך צפונה לשביל ההיקפי כדי להמשיך לכיוון עין יבקע והלאה ממנו לכיוון מזרח? או שצריך לוותר על מעבר המים?
ספר לי על זה;) לפחות פעם בשבוע 4x4 ועוד פעם על אופניים.
בכ״א יש מצב, יש שם איזו עליה אבל לא סגור על זה שהדרך פנויה. אם זה לא דחוף סביר להניח שאהיה שם השבוע ואעדכן.

- - - Updated - - -

לפי התמונה מעלה, הריינגרים נעים בציר השלוליות

בין מעבר המים לעין יבקע הניחו סלעים וחפרו תעלה, אתמול בקושי עברנו עם האופניים.
כמו שאני מכיר את הסביבה והסובבים אין סיכוי שהמצב ישאר כך

דרור ברלי
21-09-20, 14:35
אולי גם אקפוץ לעשות סיור קטן. כתלות בצפיפות ובמוטיבציה של השוטרים במחסומים.....

דידין
21-09-20, 15:43
הכל כתוצאה מהפרסומים "המוטרפים" ברשתות החברתיות שזאת קיללתן.
פעם"המשוגעים לדבר" ידעו על מקומות/אתרים מקריאה בספרים , "מפה לאוזן" ומפורומים סגורים.
היום נגישות המידע + גידול האוכלוסיה+ סגר חו"ל בגלל הקורונה,הביאו לעומסים בלתי צפויים+לכלוך,זוהמה ופגיעה במרקם האזור.
ו... מקומות אחרים....

ronen7k
22-09-20, 09:36
הכל כתוצאה מהפרסומים "המוטרפים" ברשתות החברתיות שזאת קיללתן.
פעם"המשוגעים לדבר" ידעו על מקומות/אתרים מקריאה בספרים , "מפה לאוזן" ומפורומים סגורים.
היום נגישות המידע + גידול האוכלוסיה+ סגר חו"ל בגלל הקורונה,הביאו לעומסים בלתי צפויים+לכלוך,זוהמה ופגיעה במרקם האזור.
ו... מקומות אחרים....

+100000000
הפיכסבוק הרס את הכל

boaz avrahami
22-09-20, 10:37
מצד אחד הפרסום הנגיש את מרבית פינות החמד לציבור הרחב.
מצד שני חלק ניכר מהפינות האלו טופחו על ידי רשויות שונות.
על חלקן מרוויחים כסף וחלקן הורחקו מכלי הרכב והרוב נגיש.

הבעיה היא תרבותית.
אנשים פותחים קמפינג משפחתי עם אוכל וכו׳ על גדות המים ובסיום משאירים אחריהם את כל הפסולת בין אם מפוזרת או ארוזה בשקיות שתוך יום מתפזרות.

לצערי רק אכיפה דרקונית או חינוך למאמיני החינוך יושיעו

———————————
מחזירים את הטבע לציבור
טבעי שזה שלי

דרור ברלי
22-09-20, 10:55
פייסבוק או לא, ה"נגישות" היא מה שמחסל את פינות החמד.

נגישות לפרייבט/נגישות לאוטובוס/נגישות לאופניים/נגישות לעגלות ילדים/נגישות לנכים/נגישות לקשישים/נגישות לכל מי שלא אני/נגישות המידע/נגישות נגישות נגישות....

מה שהופך ל"נגיש", נגיש כבר לכולם. ואז כבר אי אפשר לשמור על זה נקי ומוכרחים לסדר, לגדר, להגביל, לשים שומר, להעמיד בוטקה ובתוכה קופאי/ת, ולדרוש מהאנשים לשלם כסף בכניסה כדי שאפשר יהיה לממן את התחזוקה והנקיון והשמירה על האתר ואת המשכורת של הקופאית והשומר ו... ו....

היום כבר אי אפשר לשמור משהו בסוד, רק ליודעי דבר עם ג'יפ, כמו בתחילת האייטיז.

מהרגע שכל אחד יכל להיכנס לאולם תצוגה ולרכוש רכב שטח חדש ומפנק עם מזגן ולהגיע בנוחות לכל מקום, השעון החל לתקתק לאחור. כי מה לעשות, אולי לא נוח לנו לקבל את זה, אבל לא כל הג'יפאים הם בני תרבות.
ומהרגע ששבילי ג'יפים "הוסדרו" למעבר פרייבטים, נחרץ גורלן של פינות החמד. כי רוב האנשים שחיים במדינה הזו אינם מחונכים ואינם בני תרבות - או בהגדרה עדינה ומכובסת יותר - "מגיעים מתרבויות אחרות". ומבחינתם לבוא לפקנק בחורשה/ליד מעיין וכו' ולהשאיר אחריהם טונות של זבל, זה מקובל. חלק מה"תרבות" שלהם שהביאו מהמערות ומהיערות ומההרים ומהשטעטעלים ומהקסבות. משהו אותנטי. כפי שחלקם משליכים את האשפה הביתית שלהם מהחלון של הבית ואת המאפרה של האוטו מרוקנים החוצה מהחלון לכביש. זה לא ייחודי למגזרים ולדתות ולעדות מסויימים - יש רבים כאלה מכל דת, גזע, מין, צבע עור ועיניים ושיער, מכל גיל, עדה ומגזר ומגדר. מה זה "רבים"?... בישראל אלה הרוב!
מה לעשות, אלה העובדות וזה המצב. זו לא גזענות ולא התנשאות, רק הבנת המציאות, הסקת המסקנות המתבקשת והכרה בעובדות.

ומכיוון שעם הסגולה הזה לא מסוגל לשמור על שום ערך טבע, על שום חוק ועל שום כלל, ללא סגירה וללא אכיפה וללא החרב המתהפכת של סנקציות כואבות מעל לראשו, אז זה היה צפוי.
אז אנחנו יכולים לשמור על נקיון, להתארגן באופן סמלי ולבוא לאסוף זבל פעם ב... אבל תסכימו איתי שהפסדנו במלחמה הזו ושכל זה רק קרב-מאסף. נסיון סיזיפי להרויח עוד קצת זמן. הרי אף אחד מאיתנו לא יכול להתחייב להגיע בהתנדבות פעם בשבוע ולאסוף כל הזבל מכל מקום שכזה.
בסוף, כאן זה ישראל, עוד שכונה במרחב שהתרבות שלו היא מזרח-תיכונית. ובישראל של היום, הערב-רב הפרימיטיבי, המטנף, המשחית, המתריס, המרעיש, האלים לעתים, תמיד ינצח. גם כאן. פשוט כי בישראל 2020 הערב-רב הוא הרוב המוצק. תחשבו על זה גם בהקשר של עוד עניינים שבאקטואליה לאחרונה.

ואז נפשם של הרשויות/בעל הקרקע תנקע והם יעשו מעשה. בצדק או שלא. יגדרו, יציבו בוטקה, יגבו דמי כניסה. יטילו סגר. או שיסגרו לחלוטין בין אם זמנית (לצורך "שיקום") ובין אם לאלתר.

בקיצור - תהנו ממה שנשאר. אנחנו על זמן שאול.

ד ו ר ו ן
22-09-20, 12:57
באוגוסט, בשיא הביקוש בצפון, ליד הירדן, היה הבדל תהומי בין מקטע הגדה שנגיש לפרייבט לבין זה שנגיש רק לרכב שטח.

בצפיפות ובלכלוך.

דרור ברלי
22-09-20, 13:07
באוגוסט, בשיא הביקוש בצפון, ליד הירדן, היה הבדל תהומי בין מקטע הגדה שנגיש לפרייבט לבין זה שנגיש רק לרכב שטח.

בצפיפות ובלכלוך.

זה משהו שאני טוען כבר עשרות שנים. מאז שיש לי ג'יפ.....:rolleyes: אבל זו האמת. זו עובדה מוצקה. לא שכל הג'יפאים תמיד צדיקים, אבל ההבדל בלתי נתפס.

דור אריאל
22-09-20, 14:53
זה משהו שאני טוען כבר עשרות שנים. מאז שיש לי ג'יפ.....:rolleyes: אבל זו האמת. זו עובדה מוצקה. לא שכל הג'יפאים תמיד צדיקים, אבל ההבדל בלתי נתפס.לא עניין של איכות. עניין של כמות

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
22-09-20, 15:46
לא עניין של איכות. עניין של כמות
Sent from my SM-G960F using Tapatalk
לא מסכים.
גם כאלו שקיפלו ונסעו, השאירו נקי בנקודות שחנו בהן.

דידין
22-09-20, 15:51
130906

פשוט מאוד

מוטי ג.
22-09-20, 15:53
עד שזה יגיע ליעד בארץ, המלכלך כבר לא יזכור מתי הוא היה שם

boaz avrahami
22-09-20, 16:14
נכון, קודם שהדואר יגיע ליעדו

———————————
מחזירים את הטבע לציבור
טבעי שזה שלי

asafk
22-09-20, 18:48
קראתי את זה ובאמת חשבתי לעצמי..... בגלל זה העומס בדואר ישראל...?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

edish
26-09-20, 14:12

נכון להבוקר ניתן לעבור את מעברי המים לחצות את האחרון מימין לעבור דרך ה״חניה״ בהיקף ולהמשיך לכיוון כעביה, אגב גם התלוליות בחניה הושטחו אך עדיין ישנם תעלות וסלעים.
לגבי השביל העליון גישה אליו לאחר מעברי המים קצת בעייתית ,מרחוק נראית עליה תלולה ודרדרתית.

-->