PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאתפינדר 2009 מתחמם בעליות

uriweiner
22-09-20, 06:19
שלום רב
הרכב מתחמם בעליות
רדיאטור הוחלף + וזוהתה נזילת שמן קלה ממכסה שסתומים ( אטמי האינגקטורים).
ואכן לאחר ההחלפה נראה היה שהכל תקין (רדיאטור חדש + מכסה שסתומים משומש)
בהמשך התגלתה נזילת שמן בין הגיר למנוע וטופלה
כ3 חודשים לאחר החלפת הרדיאטור , חזרנו לתופעת התחממות במאמץ ( עליות בכביש מהיר)
ושוב מזהים דליפת שמן קלה ממכסה שסתומים - אזור אינגקטורים

רעיונות והמלצות מישהו?

נב -אתמול ראיתי שאני נוסע עם פילטר אוויר מטונף והחלפתי , יעזור?

boaz avrahami
22-09-20, 07:05
לא היה לך בעבר סדק בראש והחלפת מנוע?

ספר את כל הסיפור ואיפה אתה מטפל מפני שנראה על פניו שאתה סובל מאחזקת שבר אצל מוסכים שלא מכירים מספיק טוב את האוטו.
ואם אינני טועה לרכב הזה יש כמה רגישויות בנושא התחממות.

———————————
מחזירים את הטבע לציבור
טבעי שזה שלי

עפר ג
22-09-20, 07:41
אם נצא רגע מנקודת הנחה שהמנוע תקין ויש ראדיאטור חדש החשודים הבאים הם פאן קלאצ', ומכסה ראדיאטור שדי פשוט לבדיקה ותרמוסטט תקול. מכונאי נורמאלי ידע לאבחן את זה בקלות. אם כל אלה תקינים אפשר להמשיך הלאה

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

uriweiner
23-09-20, 23:01
תודה לתגובות
הסיפור המלא:

המנוע הוחלף לפני שנה , (סיפור ארוך אבל בקצרה קניתי את הרכב והבחור הקודם הרכיב פקק לא תקין ברדיאטור , ומשכתי יותר מידי עד למוסך) , הלך ראש מנוע.
על טעויות משלמים ועוד איך (לפני זה היו למנוע כ 120 אלף ק"מ בלבד) - 2009 כן?

המנוע,הרדיאטור,הטורבו הוחלפו יחד עם עוד שלל של צינורות , רצועות , פילטרים וכו וכו ו. רדיאטור סיני חדש, טורבו משומש ומנוע מיבוא
כולל משאבת מים

היה לי שקט חצי שנה , ואז תחילה נזילת שמן ממכסה שסתומים
תיקנתי - הרכבתי מכסה משומש

אם או ללא קשר, התחלתי להבחין בהתחממות במאמץ

מכונאי הבית שלי סיפר לי שהרדיאטור הסיני שלי (החדש) נוזל וסתום והמליץ על החלפה באחד חדש ותקני

בוצע.

אחרי לא הרבה זמן, נניח 3 חודשים שוב נזילת שמן הפעם בין המנוע לגיר

תוקן

אחרי עוד 3 חודשים לערך , שוב מתחיל להבחין בנזילת שמן ממכסה שסתומים , תמיד מאטמי האינגקטורים

ועם או בלי קשר , שוב התחממות במאמץ

וכאשר אני מתייחס למאמץ ,רכב עם 4 נוסעים מטפס בכביש בין עירוני מ0 ל500 מטר גובה ב80 קמש ומהד חום עולה לרביע שני-שלישי כאשר בנורמל , בכביש אופקי ללא קשר למהירות מדובר על רביע ראשון של המחוג

יש לציין כי המחוג יורד מייד עם סיום העליה באופן ספונטני (מחוג החום)

זהו בגדול

יש לציין שאני כבר די מיואש
השקעתי ברכב הזה בשיפוצים כבר סדר גודל של 30 - 40 אש"ח ועדיין יש לי רכב עם אמינות של ארנב מת
אבל לפחות הרווחתי מכונאי חצי חבר

רעיונות?

zivo
24-09-20, 00:47
תחליף חברים ( כלומר מכונאי).
נתחיל מהסוף, זה תפקידו, הוא (אמור להיות) בעל המקצוע שמאתר את התקלות, לא אתה.

מבלי להכנס לשאר הפרטים בסיפור, אני לא יודע כמה ק"מ אתה עושה בחצי שנה, אבל ראדיאטור, גם סיני, לא נסתם בחצי שנה.
דרך אגב, במנוע, יש נוזל קרור או מים רגילים?

DavidL
24-09-20, 02:11
שלום רב
הרכב מתחמם בעליות
רדיאטור הוחלף + וזוהתה נזילת שמן קלה ממכסה שסתומים ( אטמי האינגקטורים).
ואכן לאחר ההחלפה נראה היה שהכל תקין (רדיאטור חדש + מכסה שסתומים משומש)
בהמשך התגלתה נזילת שמן בין הגיר למנוע וטופלה
כ3 חודשים לאחר החלפת הרדיאטור , חזרנו לתופעת התחממות במאמץ ( עליות בכביש מהיר)
ושוב מזהים דליפת שמן קלה ממכסה שסתומים - אזור אינגקטורים

רעיונות והמלצות מישהו?

נב -אתמול ראיתי שאני נוסע עם פילטר אוויר מטונף והחלפתי , יעזור?
פילטר אוויר "מטונף" ונזילות השמן מעלות חשד ללחץ גבוה בעוקת שמן וגם באיזור מכסה השסתומים כתוצאה ממעבר קומפרסיה ושמן מהצילנדרים. בדקת במקרה אם המנוע "מנפח" מפתח מילוי שמן ופתח מדיד שמן? בדקת נוכחות כמות גדולה של שמן בצינור נשם? בדרכ אלו סימפטומים של רינגים שעברו טראומה.

boaz avrahami
24-09-20, 07:31
לא הייתם מתחילים מבדיקה שהנשם לא סתום?

———————————
מחזירים את הטבע לציבור
טבעי שזה שלי

נדב ש.
24-09-20, 09:23
אם נצא רגע מנקודת הנחה שהמנוע תקין ויש ראדיאטור חדש החשודים הבאים הם פאן קלאצ', ומכסה ראדיאטור שדי פשוט לבדיקה ותרמוסטט תקול. מכונאי נורמאלי ידע לאבחן את זה בקלות. אם כל אלה תקינים אפשר להמשיך הלאה

+1.

ויש מכוניות שרדיאטור סיני/חליפי לא מתאים להם, לא יודע אם זה המצב גם בפת'פיינדר.

חוץ מיזה יש עוד כמה בדיקות לעשות למנוע כדי לזהות בעיה.

נזילה בין המנוע לגיר.... לפני שהמנוע נישתל ברכב לא החליף לך מחזירי שמן? תמיד בהחלפת מנוע קודם כל מכינים את המנוע מיבוא/פירוק "בחוץ", מחליפים מחזירי שמן, אטמים, וכל מה שצריך ומה שלא צריך- מנוע יבוא זה לא מנוע "חדש" כפי שהרבה אנשים נוהגים לכנות אותו, אף אחד לא יודע להגיד מה מצבו האמיתי, לכן הוא בהגדרת חשוד עד שהוכח אחרת ובמהלך תקופת האחריות שנותנים לך(3 חודשים בדר"כ) אם משהו לא בסדר זה הזמן לקבל החלטות לגביו.

assafy
24-09-20, 09:38
ההתנהגות של מד החום שאתה מתאר נשמעת מוזרה.
המחוג במצב טמפרטורת עבודה צריך להיות בחצי. יש לך מתאם OBD? מה הטמפרטורה שהמחשב אומר? מהניסיון שלי עם פאת'פיינדר צריך להיות בטווח שבין 90 ל100 מעלות.
הייתי מתקין מד חום חיצוני נוסף.
לבדוק טרמוסטת כפי שהציעו.
יש מאוורר חשמלי די ניסתר בתוך הכונס שמעל טמפרטורה מסויימת צריך להכנס לעבודה. לבדוק תקינות שלו. (ועם כל ההחלפות שעשו לך הייתי מוודא שהוא נמצא בכלל).

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

asafk
24-09-20, 18:46
המנוע שהוחלף לפני שנה - זה הזמן אולי לבדוק אותו.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ד ו ר ו ן
24-09-20, 21:11
תודה לתגובות
הסיפור המלא:

המנוע הוחלף לפני שנה , (סיפור ארוך אבל בקצרה קניתי את הרכב והבחור הקודם הרכיב פקק לא תקין ברדיאטור , ומשכתי יותר מידי עד למוסך) , הלך ראש מנוע.
על טעויות משלמים ועוד איך (לפני זה היו למנוע כ 120 אלף ק"מ בלבד) - 2009 כן?

המנוע,הרדיאטור,הטורבו הוחלפו יחד עם עוד שלל של צינורות , רצועות , פילטרים וכו וכו ו. רדיאטור סיני חדש, טורבו משומש ומנוע מיבוא
כולל משאבת מים

היה לי שקט חצי שנה , ואז תחילה נזילת שמן ממכסה שסתומים
תיקנתי - הרכבתי מכסה משומש

אם או ללא קשר, התחלתי להבחין בהתחממות במאמץ

מכונאי הבית שלי סיפר לי שהרדיאטור הסיני שלי (החדש) נוזל וסתום והמליץ על החלפה באחד חדש ותקני

בוצע.

אחרי לא הרבה זמן, נניח 3 חודשים שוב נזילת שמן הפעם בין המנוע לגיר

תוקן

אחרי עוד 3 חודשים לערך , שוב מתחיל להבחין בנזילת שמן ממכסה שסתומים , תמיד מאטמי האינגקטורים

ועם או בלי קשר , שוב התחממות במאמץ

וכאשר אני מתייחס למאמץ ,רכב עם 4 נוסעים מטפס בכביש בין עירוני מ0 ל500 מטר גובה ב80 קמש ומהד חום עולה לרביע שני-שלישי כאשר בנורמל , בכביש אופקי ללא קשר למהירות מדובר על רביע ראשון של המחוג

ההתנהגות של מד החום שאתה מתאר נשמעת מוזרה.
המחוג במצב טמפרטורת עבודה צריך להיות בחצי.
2 רבעים זה לא חצי?
לא נשמע כזה הבדל.

מה שכן,
אולי כדאי להגדיר באמת לאן הוא מגיע במקסימום, לשני רבעים (נורמלי לפי אסף), או ל-3/4 שזה גבוה לדבריכם.

וגם אם 3/4, רכב אוטומטי עם 4 נוסעים בעלייה במזג אויר בחדשיים האחרונים זה לא כזה חריג.

יכול להיות שהבעיה בכלל בגיר שמתחמם במאמץ ומחמם בתורו את הנוזל קירור דרך החליל שעובר ברדיאטור?

assafy
24-09-20, 22:06
2 רבעים זה לא חצי?
לא נשמע כזה הבדל.

מה שכן,
אולי כדאי להגדיר באמת לאן הוא מגיע במקסימום, לשני רבעים (נורמלי לפי אסף), או ל-3/4 שזה גבוה לדבריכם.

וגם אם 3/4, רכב אוטומטי עם 4 נוסעים בעלייה במזג אויר בחדשיים האחרונים זה לא כזה חריג.

יכול להיות שהבעיה בכלל בגיר שמתחמם במאמץ ומחמם בתורו את הנוזל קירור דרך החליל שעובר ברדיאטור?קרא שוב את מה שציתת.
הוא כתב שבכביש אופקי המחוג ברביע הראשון ולזה כיוונתי שזה מוזר מאחר ואצלי בפאת'פיינדר ולמעשה בכל רכב אחר המחוג בטמפרטורת עבודה נמצא באיזור החצי. לכן גם המלצתי להתחבר לשקע הobd ולראות את הטמפרטורה המדוייקת מהחיישן במצב של שיוט ובמצב של מאמץ בעליה.
אגב בפאת'פיינדר יש קולר גיר נפרד ולא משולב ברדיאטור נוזל הקירור של המנוע. כך בכל אופן היה אצלי.

assafy
24-09-20, 22:48
בהמשך לדברים שמעל, אני נוטה להסכים עם דורון שאולי מדובר בעליית חום נורמאלית בתנאי חום ומאמץ.
האם תוך כדי הנסיעה המתוארת המזגן חדל לעבוד? בפאת'פיינדר כמו ברוב אם לא כל המכוניות, כשהמנוע מתחמם מאוד המזגן מפסיק לקרר.

zivo
25-09-20, 00:32
נראה לי שאתם מפקששים את הנקודה-
איך יכול להיות שרדיאטור, חדש, נסתם אחרי חצי שנה???
או ששמו מנוע מטונף, ולא ניקו, או שהמוסכניק מוכר סיפורים...
שיחליף מוסך.
לא לומדים שחיה בבתכתבות, נראה שהרכב צריך ריסט.

ד ו ר ו ן
25-09-20, 03:30
נראה לי שאתם מפקששים את הנקודה-
איך יכול להיות שרדיאטור, חדש, נסתם אחרי חצי שנה???
או ששמו מנוע מטונף, ולא ניקו, או שהמוסכניק מוכר סיפורים...
שיחליף מוסך.
לא לומדים שחיה בבתכתבות, נראה שהרכב צריך ריסט.
מראה לי שאתה מפקשש מוסכניק שמרטיב את הבוהן, מרים באויר ומנחש מאיפה הרוח מגיעה.

ד ו ר ו ן
25-09-20, 03:32
הוא כתב שבכביש אופקי המחוג ברביע הראשון ולזה כיוונתי שזה מוזר מאחר ואצלי בפאת'פיינדר ולמעשה בכל רכב אחר המחוג בטמפרטורת עבודה נמצא באיזור החצי. לכן גם המלצתי להתחבר לשקע הobd ולראות את הטמפרטורה המדוייקת מהחיישן במצב של שיוט ובמצב של מאמץ בעליה.
אגב בפאת'פיינדר יש קולר גיר נפרד ולא משולב ברדיאטור נוזל הקירור של המנוע. כך בכל אופן היה אצלי.
לא בהכרח, אצלי זה ברבע-שליש שעון.

מה שיותר רלוונטי זה ההשוואה לרכב זהה, במקרה זה, הרכב שלך.

אם אצלך בחצי בנסיעה רגועה ואצלו ברבע, אולי אין לו תרמוסטט?

נשמע כמו אוסף ניחושים כי אין מידע מדויק מה קורה ומה נמדד.

asafpeleg
25-09-20, 05:51
יש ברכב מסנן חלקיקים (DPF)?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

נדב ש.
25-09-20, 08:55
אם אצלך בחצי בנסיעה רגועה ואצלו ברבע, אולי אין לו תרמוסטט?

נשמע כמו אוסף ניחושים כי אין מידע מדויק מה קורה ומה נמדד.

+1.

עפר ג
25-09-20, 13:17
קיצר, הדרך הנכונה, הבטוחה וכנראה גם הזולה בסוף הדרך זה ללכת למכונאי מקצועי באזור שלך שמכיר את הרכב. יבדוק, יאבחן ויתקן. השקעת הרבה כסף ברכב הזה, מגיע לך גם להנות ממנו. חבל על הקיצורי דרך שלא מביאים תוצאה. רק גורמים להוצאות מיותרות ואולי גם לנזקים נוספים.
עפר

-->