PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטול הורדת רכב על ידי שוטר, ניידת בטיחות רכב - בשורה לנהגים

השועל
26-09-20, 14:45
אהלן,

משתף את הפורום בבשורה החדשה של אגף הרכב לכל הנהגים.
שוטר\קצין בוחן רכב\ניידת בטיחות בדרכים וכיוצא בזה לא יוכלו להוריד רכב מהכביש ולטרטר את האזרחים.

רכב שהורד מהכביש יאלץ לגשת לטסט לאחר תיקון הליקויים, במידה ועבר, קוד הביטול להורדה יתבטל אוטומטי.

ניתן יהיה להוציא רשיון רכב חדש באמצעים מקוונים לאחר סיום הטסט..

לא רע..

המשמעות המעשית של כל המהלך הינו כזה:

א. כאשר משטרה עוצרת רכב ומורידה את הרכב מהכביש בשל ליקויים טכנים,
השוטר לוקח מבעל הרכב את רישיון הרכב ומשדר למשרד התחבורה קוד
ביטול "משטרה ביקורת". על האזרח מוטלת החובה לגשת ולבצע את
התיקונים הנדרשים במוסך לפי הענין. לאחר שהרכב תקין, עליו לגשת למכון
רישוי ולבצע טסט שלאחר בדיקה. מרגע שהטסט שלאחר בדיקה עובר
בהצלחה, מתבטל קוד הביטול. במידה ומועד חידוש הרישיון של בעל הרכב
קרוב, הטסט שלאחר בדיקה ייחשב כטסט שנתי. לצורך הנפקת רישיון רכב,
על האזרח לגשת לערוצים המקוונים או לדואר להנפקת רישיון.

ב. התהליך בדבר ביטול רכב מטעם "ניידות הבטיחות" - יהיה זהה לאמור
בסעיף א' בדבר ביטול רכב "משטרה ביקורת".

130952

גיא
26-09-20, 16:06
מה ההבדל מעכשיו ?

כשפסלו לי את הרשיון לפני אי אילו אלפי שנים, מעבר לקו אדום עם עט "פסול" .. גם הלכתי לטסט וקבלתי רשיון חדש ..

איל מ
26-09-20, 16:59
אני הייתי צריך ללכת לתחנת משטרה (שאליה משויך הקצין שהוריד אותי), ולקבל שם את האישור. מצד שני זה לא היה ליקוי בטיחותי, אלא לוחית רישוי באופנוע שטח...

boaz avrahami
26-09-20, 18:58
יש כאלו שצריכים להגיע לעמדה מספר 1, לא?

אם ניידת בטיחות תפסה אותך עם שינוי מבנה/ הגבהה מעל המותר/ צמיגים חריגים וכו

———————————
מחזירים את הטבע לציבור
טבעי שזה שלי

דרור ברלי
26-09-20, 19:35
סדר הדברים הוא כזה:

1. הורדה מהכביש ע"י בוחן משטרע/ניידת משרד התחבורע.
2. תיקון הליקוי במוסך + אישור/חשבונית
3. טסט במכון רישוי עם כל מה שמשתמע מזה ברכב שטח (כל ההכשלות על דברים אחרים וכו')
4. לגשת למשרד הרישוי כדי לקבל רשיון רכב חדש.

לכאורה, נחסך מאיתנו הטרטור של סעיף 4. ואל תזלזלו בזה - כבר כמה וכמה חודשים טובים כדי לקבל שירות במשרד הרישוי צריך לקבוע תור מראש. אלא שלאחרונה גם לא ניתן לקבל תור....
בנוגע להורדות מהכביש באופן ספציפי - למחשבי משרד הרישוי ומחשבי המשטרה יש מסורת עתיקה ועשירה של חוסר-תקשורת ביניהם. אם וכאשר נפלתם בין הכסאות של שני-אויבי-הציבור-האלה, אכלתם אותה ביג-טיים. ללא עזרה של קשרים, תזדקקו להרבה פרוטקציה כדי שמישהו יטרח להקשיב לכם ולתת שירות.

ככה שאם כעת העניין הזה נפתר (בתיאוריה), אז אפשר רק לברך.
בפועל, המצב הרגיל הוא שלפחות חצי מעמדות הרישוימט בסניפי סופרפארם לא תקינות/סניף סגור בניגוד לשעות הפתיחה המתפרסמות וכו'.

בקיצור - מדינת ישראל הרקובה ורשויותיה המנוולות הם עדיין האויב מס' 1 שלכם ולא עושים לכם שום טובות. עדיין מומלץ לא לחטוף הורדה.

asafk
26-09-20, 19:59
בכלל תקשורת מחשבים בין משרדי הממשלה זה משהו פלאי. כשהוא עובד.
מסיבה לא רלוונטית כל שהיא, רשות המסים רשמה לי עיקול על הטנדר למשך כמה ימים - אי ההבנה נפתר תוך פחות משבוע והודיעו לי במכתב ובעל פה שכל העיקולים מבוטלים.
עברה שנה ואני שם לב שברשיון החדש כתוב 'הרכב מעוקל'.
התחלתי לברר... סיפור הבירור הזה אבל כשהתקשרתח לרשות המסים קיבלתי תשובה שהפילה אותי מהכיסא. הסבירו לי שזה באמת העיקול שלהם. ושהם באמת הסירו אותו לפני שנה. אבל יש בעיה ואין להם תקשורת עם המחשב של משרד הרישוי. כלומר תקשורת להטיל עיקול יש וזה תמיד עובד, אבל להסיר עיקול זה במערכת שלא תמיד עובדת. אז ביקשתי מכתב וגם קיבלתי אותו במקום - יחד עם ההסבר שאין לי מה לעשות איתו.... כי רק רשות המסים בעצמם יכולים לפנות למשרד הרישוי בעניין הזה. והם כבר פנו לפני שנה אבל 'מה לעשות' זה לא עבר. מה לעשות באמת? אז ביקשתי שינסו שוב וליתר בטחון - ביקשתי בהברקה של רגע -שיישלחו להם גם פקס.
האנשים הבאמת נחמדים ברשות המסים התנצלו והסבירו במבוכה שהבעיה לא אצלם - אבל ניסו שוב. וגם שלחו פקס ליתר ביטחון.
הפעם זה הצליח.

אז כל מי שבונה על תקשורת בין זרועות הממשל השונות ועל דברים שייקרו בצורה 'אוטומטית' - אופטימיות זה טוב. אבל עדיף מראש לא לקבל הורדה מהכביש (אתה שם- עם הבובה של הצוללת - עצור בצד).

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

נדב ש.
26-09-20, 20:44
סה"כ הגיוני.... שאת הפקס הם כן קיבלו...
הם חיים כמו לפני 20 שנה כנראה, מזל שהפקס שלהם עובד.

boaz avrahami
26-09-20, 20:58
וכשתשמעו שוב על נפלאות המחשוב בענן תחשדו ותתרחקו

———————————
מחזירים את הטבע לציבור
טבעי שזה שלי

asafk
26-09-20, 20:58
אני לא יודע אם הפקס או הפניה החוזרת 'במערכת' זה מה שעבד....

אבל...
מי יודע

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

MashberNafshi
26-09-20, 21:01
ככה שאם כעת העניין הזה נפתר (בתיאוריה), אז אפשר רק לברך.
בפועל, המצב הרגיל הוא שלפחות חצי מעמדות הרישוימט בסניפי סופרפארם לא תקינות/סניף סגור בניגוד לשעות הפתיחה המתפרסמות וכו'.

אגלה לכם סוד קטן.
ניתן להדפיס העתק רשיון רכב במכון הרישוי.
לאחר סיום הליך ההורדה והשידור למח' המחשוב של רשות הרישוי, במידה ואין לרכב טסט פג תוקף, ניתן לבקש מהפקידה במכון(גם למנהל המקצועי יש אפשרות) אשר אמונה על הדפסת העתקי רשיונות להדפיס בעבורך רשיון רכב על טופס A4, אשר יחליף את רשיון הרכב.
במידה ורשיון הרכב אינו בתוקף, משלמים את האגרה באופן מקוון, חוזרים למכון תוך 72 שעות(בקרוב זה יהיה 30 ימים, אולי כבר נכנס לתוקף), הפקידה מדפיסה רשיון(A4) והבוחן מעדכן את רישום הנסועה. הפקידה מנפקת מדבקה וחותמת וזאת ללא תשלום נוסף.
במידה ורשיון הרכב אמור לפוג תקפו בטווח של 60 ימים מסיום ההורדה, ניתן שוב לשלמו באופן מקוון(אפשרי גם ב5678*) ואז לבצע שוב את ההליך המוזכר בפסקה הקודמת.

boaz avrahami
26-09-20, 22:18
אגלה לכם סוד קטן.
ניתן להדפיס העתק רשיון רכב במכון הרישוי.
לאחר סיום הליך ההורדה והשידור למח' המחשוב של רשות הרישוי, במידה ואין לרכב טסט פג תוקף, ניתן לבקש מהפקידה במכון(גם למנהל המקצועי יש אפשרות) אשר אמונה על הדפסת העתקי רשיונות להדפיס בעבורך רשיון רכב על טופס A4, אשר יחליף את רשיון הרכב.
במידה ורשיון הרכב אינו בתוקף, משלמים את האגרה באופן מקוון, חוזרים למכון תוך 72 שעות(בקרוב זה יהיה 30 ימים, אולי כבר נכנס לתוקף), הפקידה מדפיסה רשיון(A4) והבוחן מעדכן את רישום הנסועה. הפקידה מנפקת מדבקה וחותמת וזאת ללא תשלום נוסף.
במידה ורשיון הרכב אמור לפוג תקפו בטווח של 60 ימים מסיום ההורדה, ניתן שוב לשלמו באופן מקוון(אפשרי גם ב5678*) ואז לבצע שוב את ההליך המוזכר בפסקה הקודמת.

לא הבנתי כל כך את מה שניסית להסביר.

להדפיס רשיון כל אחד יכול היום דרך האזור האישי בפורטל של המדינה.
אפשר לשלם ולהדפיס רשיון במדפסת הביתית.

מפה מה הסיפור עם ה 72 שעות לא הבנתי...
האם ניתן להימנע מטסט נוסף ולחסוך את הכסף של הטסט השני?

———————————
מחזירים את הטבע לציבור
טבעי שזה שלי

דרור ברלי
27-09-20, 09:37
זה בסדר בועז, אף אחד לא יכול להבין....

ואת הסיפור של אסף עם העיקול אני מאשר בשתי ידיים פשוט כי גם אני עברתי אותו.

תקשורת המחשבים בין המשרדים תמיד-תמיד-תמיד תקינה ב-100% לצורך הטלת סנקציה כנגד האזרח.
והיא תמיד-תמיד-תמיד פתאום לא תקינה כשצריך להסיר את הסנקציה.

כנ"ל דואר ישראל שמתפקד להפליא כשהמדינה שולחת לכם מעטפות עם שומות/עיקולים/דרישות תשלום ושאר ניירות עם חותמת רשמית. אבל כשאתם מחכים לחבילה עם איזה חלק שחסר לכם בג'יפ או צעצוע שהילד מחכה לו כבר על קוצים?..... היא תטייל חודשים על גבי חודשים ברחבי הארץ עד שתלך לאיבוד.

אלה לא תקלות. זה לא חדש. זה לא במקרה. זו מדיניות. זה מתוכנן.
ככה זה כשמדינה היא האויב של אזרחיה.

MashberNafshi
27-09-20, 22:02
מפה מה הסיפור עם ה 72 שעות לא הבנתי...
האם ניתן להימנע מטסט נוסף ולחסוך את הכסף של הטסט השני?

בדיוק כך.
רכב אשר צריך לבצע מבחן תקופתי(טסט) בסמוך למועד ההורדה, יכול לגשת אל המכון תוך 72 ש' ולחסוך 96 ש"ח.
מגיעים עם רשיון הרכב החדש, הבוחן צריך רק לזהות שוב ולרשום את הנסועה.
נגשים למשרד הסיכום ומקבלים טסט ללא עלות.

-->