PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לפאג'רו - רלוונטי לשנת 2020

dorbh
26-09-20, 16:24
שלום לכולם,

אז אני מעוניין להגביה את הפאג'רו BK שרכשתי, גרסת 3 דלתות קצרה.
מעיון ודיון באחד מהפורומים של פאג'רו בפייסבוק, נדמה כי הסט של אולד-מן, לו יש ללא ספק יחסי ציבור ויבואן מעולים בישראל (לפחות לפי עבודת השיווק שהם עושים) הוא המתאים ביותר, לא משנה אם אתה טייס בכביש 6, מפזר ילדים בגנים ברחובות זרועי במפרים, מטפס את מעלה רמון או משייט בשבילי קק"ל. רכב ריק או פגוש מתכת עם כננת ומשגר RPG? כן! אולד מן זה הכי טוב!

כמובן שמדובר בשטות גמורה. כמה השטות הזאת גמורה? היצרן לא מייצר סטים עבור פג'רו קצר. פשוט לא, כרגע כל שמיוצר הם סטים לפג'רו ארוך, כך מופיע באתר העולמי, כך מדובר בפורומים אוסטרלים וכך ציין בפני צדיק אחד בסדום בתחום ההתקנות בישראל.
נחשו מה? בפורום זה לא יפריע, כי אפשר להתקין סט של ארוך ברמת קשיחות נמוכה יותר! כמאמר הפרסומת "זה אותו דבר!". אז זהו, שזה לא.

לאחר שהבנתי שהפורום הנ"ל מלא ביח"צ, לגבי איפה מתקינים מה ומאיזו תוצרת, כל מי שלא מיישר איתו קו כמובן לא מבין במקרה הטוב או נחסם במקרה הרע, אני מעוניין לשמוע את דעתכם או אפילו טוב יותר מנסיונכם. אני מעוניין בסט שיתן לי גובה, שכלכך חסר לי ברכב, לא יתחיל להתעייף לאחר 20 אלף קילומטר, יתאים לרכב בעל משקל העמסה נמוך - בינוני ובעיקר שישאר יחסית נעים ביום יום. אני לא רוצה לחזור לקפיצות של הג'ימני.

נשארו למעשה 3 אפשרויות ריאליות להבנתי:

EFS - מהמידע שאספתי, בעיקר בחו"ל, הם קשיחים מאוד ואמינותם מוטלת בספק, מספר אירועי נזילות נצפו לאחר נסועה לא גבוהה במיוחד. אחריות לשנה.

DOBINSONS - לא פופולריים במיוחד בישראל בעבור פג'רו (להבדיל מבעבור סוזוקי), בין היתר ממה שהבנתי, מיחסים מורכבים בין היבואן לחלק ממוסכי הפאג'רו ומתקיני השיפורים. עם זאת, חוות הדעת באוסטרליה מעולה, המחיר אטרקטיבי יחסית, מייצרים דגם מקט במיוחד עבור פג'רו קצר, מקט שונה לדיזל ובנזין (גם לעומס גבוה וגם לעומס נמוך) ובעלי מוניטין מעולה. אחריות לשנה.

שילוב של קוני וקפיצי לוולס - שילוב פופולרי גם בארץ וגם בחול, נחשבים איכותיים. בולמים מתכווננים המאפשרים קשיחות משתנה, עם זאת לא מאפשרים קשיחות שתתאים בעתיד לפגוש פלדה או כננת. מספר אירועי "קריסת בולם" התרחשו לאחרונה, דבר אשר אולי נבע מהתקנה לקויה ואולי לא, אולי היה מינורי ואולי לא, סביב רעשי הפוליטיקה קצת קשה לדעת. הבנתי שגם בלנד קרוזר היו מספר נזילות של הבולם. עם זאת, היחיד שנותן אחריות לשלוש שנים.

אם למישהו נסיון עם אחד הסטים לעיל, רעיון, הערה או הארה, אשמח לשמוע.

חתימה טובה לכולם!

oferc
27-09-20, 01:03
אשמח לעקוב אחרי השרשור הזה , באמת נראה שבפורומים יש פרסום אגרסיבי ועלהום על דעה שונה.

ishc
27-09-20, 06:58
תפריד בין קפיצים לבולמים.
אתה אמור להיות מסוגל לשים כל קפיץ עם כל בולם ובדכ הצימד כמו קוני ולאוולס למשל הוא עניין שיווקי ולא מעבר.
לגבי קוני ספציפית, אם אתה מגיע מסוזוקי אז אתה יודע שגם שם הקומי מקבלים הילה של בולם "מספר 1". אצלי באופן אישי זה היה אחד המוצרים הכי מאכזבים מבחינת ביצועים.
כל הגבהה באשר היא תקשיח לך את הרכב, זה חלק מהעניין.
בהצלחה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נדב ש.
27-09-20, 09:59
+1 לצחי. אמנם לפני שנים אבל גם אצלי קוני נזל אחרי פחות משנה.
קח בערבון מוגבל את נושא האחריות בארץ, לדעתי.
ויש עוד אופציות, איירון מן, בילשטיין...
יש הבדל בהתנהגות בין התקנה על רכב ארוך לרכב קצר.
אצל 2 חברים אחד רכב ארוך התקין איירון מן, השני אולד מן, לא עמוסים ביום יום, מרגיש דומה בבמפרים, האיירון מן אולי טיפה יותר קשה בהרגשה ואולי זה כל אחד לפי התחת שלו.
ממליץ לך לחפש מישהו עם רכב דומה ולעשות סיבוב ניסיון להרגיש.

שגיא S
27-09-20, 10:21
לי בין השורות נשמע שאתה בכיוון של דובינסון...
זה שהיבואן לא בא בטוב לשאר בעלי אינטרסים בענף לא אמור להשפיע עליך...אתה צריך את הכי טוב בשבילך.

דבר עם היבואן של דובינסון ישירות במקרה הצורך

asafk
27-09-20, 11:15
אם אתה בעניין מחקר קצת יותר רציני - אני זורק רעיון.
תבדוק אצל כל יצרני הקפיצים מה הנתונים שלהם - אורך חופשי, עובי חוט, מספר כריכות קבוע קפיץ אם כתוב בקטלוג. אם אין בקטלוג תבקש מהיבואן שיברר, ואם אין להם נתונים ויש להם קפיץ תחת היד - קח קליבר ולך למדוד.
אתה תגלה ככה מה נכון ומה סיפורים. לדעתי אתה בעיקר תגלה שרוב הקפיצים זהים....
הגעת לג'יפולוג. כאן המספרים מדברים. ואנחנו איתך.
תגיד ליבואנים אם לא נותנים לך נתונים שאתה עושה השוואה כדי לפרסם בג'יפולוג... זה עוזר להם לשתף פעולה....
אתה רוצה קפיצים שיגביהו ב50 מ''מ וקבוע הקפיץ שלהם יהיה כזה שהקפיץ יתכווץ ב40 יד 50 אחוז מהאורך ההתחלתי כשהרכב עמוס ועל הגלגלים.
זה לגבי הקפיצים.

לגבי בולמים - אם הקפיץ וקבוע הקפיץ קובעים חלק חשוב מקשיחות הנסיעה, הבולמים חשובים מאוד לאופי עבודת המתלה. לריסון. תת ריסון זה אף פעם לא טוב. ריסון יתר? אין דבר כזה, זה רק אומר שנדרשת מהירות נסיעה גבוהה יותר. בסופו של יום נתוני הבולם פחות מושפעים ממשקל הרכב ויותר מהגאומטריה. אם הקפיץ קשיח מדי לא יעזור לך כלום, הבולם לא יכול לרסן. לכן לדעתי אתה קודם צריך להחליט על קפיצים ומשם לבחור בולמים טובים שמתאימים לגאומטריה של המתלה (קצר וארוך זה אותם מתלים, לא? ) ואתה תהיה מרוצה.

לגבי המותגים השונים - איירון מן, דובינסונס, אולדמן, קוני, efs, בילשטיין - כולם טובים. השאלה החשובה היא אחריות... תזכור שבולם טוב שמותקן נכון - לא נכשל. לכן יבואן שנותן אחריות במקרה הנדיר שכן - זה חשוב.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

GodsFather
27-09-20, 11:15
לי בין השורות נשמע שאתה בכיוון של דובינסון...
זה שהיבואן לא בא בטוב לשאר בעלי אינטרסים בענף לא אמור להשפיע עליך...אתה צריך את הכי טוב בשבילך.

דבר עם היבואן של דובינסון ישירות במקרה הצורךאיך זה מסתדר עם הצורך בקשר עם מתקין שהוא גם מי שנותן שירות ואחריות ומי שאמור לתת אישור הגבהה או אפילו להעביר את הסיפור הזה במשרד הרישוי? וזה לפני שמדברים על כיול וכל מיני התעסקויות שיבואן לא עושה כי זה לא התפקיד שלו...

בסוף במדינתנו הקטנה אתה נאלץ להכנס לקליקה או להיות חזק ממנה...

Sent from my HD1903 using Tapatalk

Asaf-a
27-09-20, 11:31
אני יכול לתרום לדיון שבפראדו קצר לא הצלחתי להגיע לסט אפ טוב עם סט של אולדמן וקפיצי אייבך אם איני טועה.
בכביש ברכב ריק התנהג יפה ועדיף על המקורי הרכרוכי, בשטח עמוס הרכב שיגר זוגיות מהחלק האחורי, לא אתפלא אם ההבדלים בקיטים בין רכב ארוך וקצר מתבטאים רק בחלק האחורי הארוך והכבד.

יתכן שאכן לא הותקן קיט שנועד לרכב קצר אך הייתי מתחיל בשטח ולא ווידאתי הנקודה, למרות שחזרתי 3 פעמים למתקין שהיה אחת הסדנאות המובילות, לא הגענו לשיפור.

.
4 שנים אחרי, בפאג'רו קינג ארוך הסט אולדמן עבד נפלא מהרגע הראשון, באותה סדנה....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

נדב ש.
27-09-20, 11:45
יש הבדל בין רכב קצר לארוך, סרן אחורי חי או מתלים ניפרדים.

לאסף, קצר וארוך הם אותם מתלים אבל לעניות דעתי יהיה הבדל אם תתקין קפיץ שמיועד לעומס גבוה לרכב ארוך ברכב קצר ולא עמוס, או אפילו ברכב ארוך לא עמוס.

asafk
27-09-20, 11:56
ברור. לא טענתי אחרת. הקפיץ צריך להתאים למשקל.

אסף.

dorbh
27-09-20, 17:35
אם אתה בעניין מחקר קצת יותר רציני - אני זורק רעיון.
תבדוק אצל כל יצרני הקפיצים מה הנתונים שלהם - אורך חופשי, עובי חוט, מספר כריכות קבוע קפיץ אם כתוב בקטלוג. אם אין בקטלוג תבקש מהיבואן שיברר, ואם אין להם נתונים ויש להם קפיץ תחת היד - קח קליבר ולך למדוד.
אתה תגלה ככה מה נכון ומה סיפורים. לדעתי אתה בעיקר תגלה שרוב הקפיצים זהים....
הגעת לג'יפולוג. כאן המספרים מדברים. ואנחנו איתך.
תגיד ליבואנים אם לא נותנים לך נתונים שאתה עושה השוואה כדי לפרסם בג'יפולוג... זה עוזר להם לשתף פעולה....
אתה רוצה קפיצים שיגביהו ב50 מ''מ וקבוע הקפיץ שלהם יהיה כזה שהקפיץ יתכווץ ב40 יד 50 אחוז מהאורך ההתחלתי כשהרכב עמוס ועל הגלגלים.
זה לגבי הקפיצים.

לגבי בולמים - אם הקפיץ וקבוע הקפיץ קובעים חלק חשוב מקשיחות הנסיעה, הבולמים חשובים מאוד לאופי עבודת המתלה. לריסון. תת ריסון זה אף פעם לא טוב. ריסון יתר? אין דבר כזה, זה רק אומר שנדרשת מהירות נסיעה גבוהה יותר. בסופו של יום נתוני הבולם פחות מושפעים ממשקל הרכב ויותר מהגאומטריה. אם הקפיץ קשיח מדי לא יעזור לך כלום, הבולם לא יכול לרסן. לכן לדעתי אתה קודם צריך להחליט על קפיצים ומשם לבחור בולמים טובים שמתאימים לגאומטריה של המתלה (קצר וארוך זה אותם מתלים, לא? ) ואתה תהיה מרוצה.

לגבי המותגים השונים - איירון מן, דובינסונס, אולדמן, קוני, efs, בילשטיין - כולם טובים. השאלה החשובה היא אחריות... תזכור שבולם טוב שמותקן נכון - לא נכשל. לכן יבואן שנותן אחריות במקרה הנדיר שכן - זה חשוב.

אסף.

זרקת רעיון ותפסתי אותו.
להפתעתי, לא הצלחתי למצוא מידע באתרי היצרנים השונים. באתר המפורט יחסית של דובינסונס, אין נתונים טכניים כמעט כלל על הקפיצים.
ליצרנים אחרים כמו EFS, יש אתרי אינטרנט שהיו מביישים את המכולת השכונתית שלי.

כולם נותנים שנה אחריות, למעט היבואן של קוני שנותן שלוש. מאידך, היבואן של קוני הוא היחיד שצריך להתמודד עם שאלות סביב הכשל של מספר בולמי קוני שהותקנו לאחרונה בפג'רו. מאוד יכול להיות שהרחבת האחריות היא מהלך שנועד לצמצם פגיעה במכירות.

שגיא, יכול להיות שנתפסתי על דובינסון בגלל האתר האינפורמטיבי, בגלל היבואן שענה ברצינות מתוך קטלוג היצרן כשדיברתי איתו, בגלל הנטייה שלי ללכת נגד העדר (אמר וקנה פג'רו) ובגלל המתקין המעולה שעבדתי איתו על הג'ימני בעבר, שמתקין דובינסון על פג'רו.

היבואן גם טען שאם ברצוני לקבל גובה מירבי, ללכת על הקפיץ המותאם ל200 קילו עומס תמידי ברכב.
אם ברצוני להתפשר על הגובה אך לא על הנוחות, ללכת על הקפיץ המותאם ל100 קילו עומס תמידי ברכב.

עולה השאלה, האם עומס תמידי מתכוון לעומס של הנוסעים + הציוד? (שכן אז, זוג + כלב וציוד בסיסי באוטו מביאים אותי קרוב ל200 קילו)

דור

asafk
27-09-20, 19:02
בקטלוג של ome יש את כל הנתונים - אבל אין סט ייעודי בשבילך... אבל זו נקודת התחלה טובה.
יש לך זמן? קח קליבר ולך למדוד. אני רציני. אין כמו עבודת רגליים השרותים ללמוד משהו באמת.
מה שחלק מהיצרנים עושים זה קפיצים עם אותו קבוע קפיץ - אבל אורך חופשי שונה. ככה המוחות הלכה למעשה אותו דבר בדיוק גם הקפיץ הגבוה וגם בנמוך. אחרים עושים באמת קפיצים עם קבוע דונה ואז הגובה שקיבלת הוא 'בזכות' הקבוע הגדול יותר והשקיעה הקטנה יותר. זה לא טוב.

אסף.

ד ו ר ו ן
28-09-20, 10:04
שלום לכולם,

אז אני מעוניין להגביה את הפאג'רו BK שרכשתי, גרסת 3 דלתות קצרה.
מעיון ודיון באחד מהפורומים של פאג'רו בפייסבוק, נדמה כי הסט של אולד-מן, לו יש ללא ספק יחסי ציבור ויבואן מעולים בישראל (לפחות לפי עבודת השיווק שהם עושים) הוא המתאים ביותר, לא משנה אם אתה טייס בכביש 6, מפזר ילדים בגנים ברחובות זרועי במפרים, מטפס את מעלה רמון או משייט בשבילי קק"ל. רכב ריק או פגוש מתכת עם כננת ומשגר RPG? כן! אולד מן זה הכי טוב!

כמובן שמדובר בשטות גמורה. כמה השטות הזאת גמורה? היצרן לא מייצר סטים עבור פג'רו קצר. פשוט לא, כרגע כל שמיוצר הם סטים לפג'רו ארוך, כך מופיע באתר העולמי, כך מדובר בפורומים אוסטרלים וכך ציין בפני צדיק אחד בסדום בתחום ההתקנות בישראל.
נחשו מה? בפורום זה לא יפריע, כי אפשר להתקין סט של ארוך ברמת קשיחות נמוכה יותר! כמאמר הפרסומת "זה אותו דבר!". אז זהו, שזה לא.

או קומבינציה של קפיץ ״מדף״ עם בולם שונה.

זה לגמרי לא פסול או ״קומבינה״, זה בדיוק העניין של הרכבת סט.

גם יצרן רציני גדול מאד לא רוצה מלאי מת, ומעדיף סל מוצרים שאפשר לשחק איתו כדי לקבל קומבינציה מוצלחת לדגמים שונים.
הייתי חושד דווקא במקרה הפוך שיצרן פחות גדול מ-ARB )אולדמן זה מותג הקפיצים של ARB) יציע סט ייעודי לפאגרו קצר.
עם כל ההערכה לרכב הזה, אין הצדקה לכזה מוצר.

אני בטוח ב-100% שאותם קפיצים עם בולמים שונים מהווים ערכות של רכבים שונים וזה בסדר גמור.

אם אולדמן מרכיבים לך קיט שמתאים לתחת שלך ונותנים על זה אחריות, זה בסדר לחלוטין.

נוחות זה דבר מאד אישי, חו״ד יהיו משמעותיות בעיקר לסוגיית מימוש אחריות אם נדרש (האם יש תקלה חוזרת?) , או שקיעה מוגזמת של סט מסויים.

אצלי ברכב (שונה), עברתי עם הרכב לאורך השנים 4 סטים של קפיצים עם 5 סטים שונים של בולמים עד שמצאתי מתאים לי אישית.
וזה קפיצים איכותיים של יצרן אחד ובולמים איכותיים של יצרן אחר.

תנסה לעשות סיבוב על רכבים ע״ח הסטים השונים ותראה מה מתאים לל אישית, זה הדבר היחיד שיקבע את שביעות הרצון שלך אח״כ, ולחילופין תסכול לא קטן אם זה לא יהיה נוח.

נמרוד
28-09-20, 10:30

יאמר לזכות חברת ARB שהקטלוג הטכני של אולדמן מעולה, מעודכן, וזמין תמיד. צלול לתוכו. אם עשית את זה מצויין, שתף בתובנות. לטובת אחרים הנה הדפים הרלוונטיים והניתוח:
130995
אתה יכול לראות שהרכב שלך דווקא כן מופיע בקטלוג, מסומן באדום. תסתכל על כל המק"טים ותבין מה בדיוק ההבדלים בין מה שמוגדר לקצר וארוך, לפני ואחרי שנת 2007. אתה צריך קפיץ אחורי 2994 או 2917, הראשון לעומס נמוך יותר מהשני. קפיץ 2917 מוגדר לעומס גבוה עבור הדגם הקצר ועומס נמוך עבור הדגם הארוך. הבולמים זהים לכל הדגמים ואני בטוח שהם כן קיימים במלאי.

עכשיו הולכים לסוף הקטלוג, איפה שיש מפרט טכני של כל המק"טים. השורותה הרלוונטיות:
130996
מסתבר שכמו שאסף אמר, זה בדיוק אותו קפיץ אבל 2917 פתוח יותר בס"מ מ2994. ההסבר הוא שהאוסטרלים האלו קפדנים, ומנסים לדייק בגובה ההגבהה שהם מבטיחים.

איזה קפיץ בדיוק הציעו לך להתקין? יתכן מאד שכדי לחסוך מלאים לא מייבאים לארץ את 2994. יתכן גם שהיצרן לא מייצר יותר את 2994 כי הביקוש אפסי. יתכן לעומת זאת שקפיץ 2917 יהיה מצויין עבורך (זה הניחוש שלי). עכשיו תרים טלפון ישירות למשרד בהנפלד ותברר לפי מק"טים מה יש ומה אין. תגיד ששלחו אותך מג'יפולוג לעשות שיעורי בית.

דלג על סיפורי המתקינים שלא כולם בהכרח בעלי הבנה טכנית עמוקה, ודלג גם על פייסבוק. טוב את זה הבנת.

קישור לקטלוג OME 2020:
https://view.publitas.com/arb-4x4-accessories-1/old-man-emu-international-application-catalogue-edition-36/page/66-67

תעשה את אותו תרגיל גם למותגים האחרים. הקטלוגים לא באותה רמה טכנית של OME אבל הם קיימים ואתה תגלה, אני מניח, שגם שם ההבדלים בין חלקי הקיט לדגם הארוך והקצר לא מאד דרמטיים אם בכלל.

dorbh
28-09-20, 13:08
יאמר לזכות חברת ARB שהקטלוג הטכני של אולדמן מעולה, מעודכן, וזמין תמיד. צלול לתוכו. אם עשית את זה מצויין, שתף בתובנות. לטובת אחרים הנה הדפים הרלוונטיים והניתוח:
130995
אתה יכול לראות שהרכב שלך דווקא כן מופיע בקטלוג, מסומן באדום. תסתכל על כל המק"טים ותבין מה בדיוק ההבדלים בין מה שמוגדר לקצר וארוך, לפני ואחרי שנת 2007. אתה צריך קפיץ אחורי 2994 או 2917, הראשון לעומס נמוך יותר מהשני. קפיץ 2917 מוגדר לעומס גבוה עבור הדגם הקצר ועומס נמוך עבור הדגם הארוך. הבולמים זהים לכל הדגמים ואני בטוח שהם כן קיימים במלאי.

130996
מסתבר שכמו שאסף אמר, זה בדיוק אותו קפיץ אבל 2917 פתוח יותר בס"מ מ2994. ההסבר הוא שהאוסטרלים האלו קפדנים, ומנסים לדייק בגובה ההגבהה שהם מבטיחים.

איזה קפיץ בדיוק הציעו לך להתקין? יתכן מאד שכדי לחסוך מלאים לא מייבאים לארץ את 2994. יתכן גם שהיצרן לא מייצר יותר את 2994 כי הביקוש אפסי. יתכן לעומת זאת שקפיץ 2917 יהיה מצויין עבורך (זה הניחוש שלי). עכשיו תרים טלפון ישירות למשרד בהנפלד ותברר לפי מק"טים מה יש ומה אין. תגיד ששלחו אותך מג'יפולוג לעשות שיעורי בית.

דלג על סיפורי המתקינים שלא כולם בהכרח בעלי הבנה טכנית עמוקה, ודלג גם על פייסבוק. טוב את זה הבנת.

קישור לקטלוג OME 2020:
https://view.publitas.com/arb-4x4-accessories-1/old-man-emu-international-application-catalogue-edition-36/page/66-67

תעשה את אותו תרגיל גם למותגים האחרים. הקטלוגים לא באותה רמה טכנית של OME אבל הם קיימים ואתה תגלה, אני מניח, שגם שם ההבדלים בין חלקי הקיט לדגם הארוך והקצר לא מאד דרמטיים אם בכלל.

תודה רבה על התשובה המפורטת והמושקעת.
כיף שיש בית למי שמנסה לבחון "מתחת למדבקה" ולא להסתפק בתשובות הפייסבוק הפופולריות.

אם אינני טועה, לפי המידע שלעיל, קפיץ 2917 מתאים לפג'רו עד שנת 2006, משמע לקינג, ולא לBK (לפי החלוקה של היצרן בצד ימין ושמאל). לפי החלוקה בטבלה, הקפיצים של הBK הארוך הם בעלי מקט אחר לגמרי (המתחיל בספרה 3 - 3110, 3111, 3112). על פניו, לקפיצים אלה נתונים שונים מלבד האורך:

131003

יתכן והמתקינים בארץ מדברים על סט הבולמים לBK ולא לקינג, כיוון שזה מה שזמין להם במלאי.
האמת היא שחוץ ממתקין אחד, אף אחד לא הסב את תשומת ליבי לעניין הקפיצים לפג'רו קצר שאינם זמינים יותר. אני יכול לומר שיש צדיק אחד בסדום שהוא קפדן במיוחד, אבל לצערי אני יוצא מנקודת הנחה שהאחרים פשוט מתקינים בצורה עיוורת ולא בודקים את העניין לעומק.

אגב, כשמדובר על משקל קבוע לפי היצרנים, מדובר על משקל כולל הנוסעים?

הפכתי את האתר של דובינסונס, זה הקטלוג היחיד והלא ממש אינפורמטיבי -
https://www.dobinsonsprings.com/index.php/component/edocman/?task=document.viewdoc&id=466&Itemid=

דור

asafk
28-09-20, 13:36
השורה שמתאימה לך בדובינבונס היא לNS NT ככה הדגם שלך נקרא אצלם. קצר אצלם זה רק בנזין כנראה.

ובסוף הקטלוג יש מידע טכני מפורט

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200928/252f4894d05d8c02cc6942a4c44bcc12.jpg

sgill
28-09-20, 14:05
11 שנים החזקתי פאג'רו קצר, 4 פעמים החלפתי בולמים שנזלו, נקרעה התושבת, התעקמו ומה לא.
כל פעם חזרתי ליבואן/מתקין עד שבפעם הרביעית הוא אמר - זהו.. מעכשיו תשלם תשלום מלא גם על בולם וגם על ההתקנה.

ואז החלטתי לעשות שיעורי בית וגיליתי שהבולם שהוא שם לי בכל 3 ההחלפות הוא לא בולם שמתאים לפאג'רו קצר. הוא כן הסט שהוא מפרסם לפאג'רו קצר והוא המשיך לטעון שזה מתאים אבל באתר היצרן וע"פ המפרט זה לא.

שלחתי מכתב מנוסח יפה ליצרן וקבלתי תשובה - זה לא מתאים לפאג'רו קצר !! לא מתאים ולא ניתן להתאים את זה עם כיוונים (כמו שטוען היבואן).
חזרתי ליבואן שבהתחלה ניסה להתנער ולהגיד שהיצרן לא מבין כלום. הבנתם.. היצרן לא מבין.

בסוף החליפו לי לסט אחר מיצרן אחר שהם בכלל לא היבואנים שלו, פשוט כי אין להם באמת סט מותאם לפאג'רו קצר.

לכן, אני מסכים עם מי שכתב לא להאמין ליבואנים ולמתקינים ולבדוק כל דבר לבד. חכמת ההמונים זה חשוב ובארץ אין "המונים" עם פאג'רו קצר שהגביהו. אני הייתי הולך לפורומים באוסטרליה ושואל שם שאלות.

נמרוד
28-09-20, 14:44
דור, אני קורא את הקטלוג כלשונו: מבחינת ARB, היה שינוי שמחייב התיחסות בשנת 2007 רק בדגמים הארוכים. מבחינת הדגם הקצר, לא השתנה דבר. אני לא יודע אם זה בגלל שבאמת שמרו על מתלה אחורי זהה בדגם הקצר ועדכנו את הארוך, או שיצאו עם סדרה של קפיצים יותר מדויקים לארוך, ועם הדגם הקצר בחרו לא להתעסק כי השוק יותר קטן. יש ים של שיקולים מסחריים וטכניים שאני יכול לחשוב עליהם, אבל זה לא משנה.

תברר לעומק מה מציע לך המתקין. לא להסתפק בתיאור כללי - "קיט" - אלא רשימה מסודרת של מק"טים. וזה נכון לגבי כל המותגים. המתקינים והסוחרים מושכים אותנו באופן טבעי לדיבור על מותגים וקיטים - וזה סבבה כנראה לרוב הלקוחות - לנו מותר למשוך חזרה לדיבור הטכני. ליבואנים, אם זה הנפלד ואאוטבק שאני מכיר אבל אני מניח שגם האחרים - יש מחסנים מדוגמים ועבודה מאד מסודרת ולפי הספר, מי שעושה את הבלגן זה לרוב המתקינים והמוסכים שלא כולם בדיוק באותה רמה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=130995&d=1601276478

נמרוד
28-09-20, 15:06
11 שנים החזקתי פאג'רו קצר, 4 פעמים החלפתי בולמים שנזלו, נקרעה התושבת, התעקמו ומה לא.
כל פעם חזרתי ליבואן/מתקין עד שבפעם הרביעית הוא אמר - זהו.. מעכשיו תשלם תשלום מלא גם על בולם וגם על ההתקנה.

ואז החלטתי לעשות שיעורי בית וגיליתי שהבולם שהוא שם לי בכל 3 ההחלפות הוא לא בולם שמתאים לפאג'רו קצר. הוא כן הסט שהוא מפרסם לפאג'רו קצר והוא המשיך לטעון שזה מתאים אבל באתר היצרן וע"פ המפרט זה לא.

שלחתי מכתב מנוסח יפה ליצרן וקבלתי תשובה - זה לא מתאים לפאג'רו קצר !! לא מתאים ולא ניתן להתאים את זה עם כיוונים (כמו שטוען היבואן).
חזרתי ליבואן שבהתחלה ניסה להתנער ולהגיד שהיצרן לא מבין כלום. הבנתם.. היצרן לא מבין.

בסוף החליפו לי לסט אחר מיצרן אחר שהם בכלל לא היבואנים שלו, פשוט כי אין להם באמת סט מותאם לפאג'רו קצר.

לכן, אני מסכים עם מי שכתב לא להאמין ליבואנים ולמתקינים ולבדוק כל דבר לבד. חכמת ההמונים זה חשוב ובארץ אין "המונים" עם פאג'רו קצר שהגביהו. אני הייתי הולך לפורומים באוסטרליה ושואל שם שאלות.

המקרה שלך נשמע רלוונטי בדיוק לדיון, יש סיבה שאתה לא כותב בדיוק מי ומה?

sgill
28-09-20, 15:49
זה היה לפני 3 שנים, אני כבר עם רכב אחר היום. לא חושב שזה יעזור עכשיו שאכתוב מי היבואן/מתקין. (אני מבטיח לכם שאין אחד בפורום הזה שלא מכיר את השם). וזה רק בא להראות למה הפואנטה היא החשובה..
הפואנטה שלי היא שלא צריך להאמין לכל אחד (גם אם יצא לו שם של מבין וחזק בשוק) והכי טוב לבדוק לבד מול היצרן ומול הפורומים הגדולים בחו"ל.

dorbh
28-09-20, 19:47
זה היה לפני 3 שנים, אני כבר עם רכב אחר היום. לא חושב שזה יעזור עכשיו שאכתוב מי היבואן/מתקין. (אני מבטיח לכם שאין אחד בפורום הזה שלא מכיר את השם). וזה רק בא להראות למה הפואנטה היא החשובה..
הפואנטה שלי היא שלא צריך להאמין לכל אחד (גם אם יצא לו שם של מבין וחזק בשוק) והכי טוב לבדוק לבד מול היצרן ומול הפורומים הגדולים בחו"ל.

אשמח אם תוכל לשתף לפחות מי היצרן

dorbh
28-09-20, 19:53
אסף,

זה מוזר. לפי אתר היצרן (ולא הקטלוג, משמע כשאתה מזין את פרטי הרכב בדף הבית שלהם, לפי חלוקה לדגם, שנתון וסוג מנוע) + לפי קטלוג היבואן איתו שוחחתי בטלפון, סט הקפיצים המתאים הוא דווקא המסומן מטה (סלח לי על הסימון העקום, מוטוריקה עדינה היא לא הצד החזק שלי)

131014

נמרוד, אני אבדוק את המקטים המדוייקים שהמתקינים/יבואן מציעים. הניחוש שלי הוא שהיבואן מביא לארץ רק את המקטים המתאימים לפג'ארו ארוך (השוק לקצר מצומצם) והמתקינים נוהגים להרכיב אותו על קצר. אעדכן אחרי שאבדוק מחר.

sgill
28-09-20, 22:43
אשמח אם תוכל לשתף לפחות מי היצרן

היצרן לא מופיע בהודעה הראשונה שלך כאופציה "ריאלית" אז אם מזה חששת, אתה בסדר...

asafk
28-09-20, 23:26
אסף,

זה מוזר. לפי אתר היצרן (ולא הקטלוג, משמע כשאתה מזין את פרטי הרכב בדף הבית שלהם, לפי חלוקה לדגם, שנתון וסוג מנוע) + לפי קטלוג היבואן איתו שוחחתי בטלפון, סט הקפיצים המתאים הוא דווקא המסומן מטה (סלח לי על הסימון העקום, מוטוריקה עדינה היא לא הצד החזק שלי)

131014

נמרוד, אני אבדוק את המקטים המדוייקים שהמתקינים/יבואן מציעים. הניחוש שלי הוא שהיבואן מביא לארץ רק את המקטים המתאימים לפג'ארו ארוך (השוק לקצר מצומצם) והמתקינים נוהגים להרכיב אותו על קצר. אעדכן אחרי שאבדוק מחר.

NM זה קינג - אבל אולי כמו באולדמן, גם כאן זה ללא שינוי עבוד דגמי הדיזל.

אסף.

dorbh
29-09-20, 14:20
130995

130996

קישור לקטלוג OME 2020:

אז עשיתי שיעורי בית, ישבתי עם מתקין מאוד ותיק ורציני וגם שוחחנו עם היבואן.
מסתבר שקטלוג היבואן למתקינים והקטלוג בלינק לא חופפים 1:1.

לגבי הקפיץ האחורי - תמימות דעים כי יש להתקין את הקפיץ לפי המק"ט המתאים לקצר.
לגבי הקפיץ הקדמי - אפשר לראות כי הקפיץ לדגם הקצר, ללא כננת או פגוש מתכת, לפי היצרן הוא 2915. ניתן גם לראות בטבלה מעל כי קפיץ 2915 מומלץ על ידי היצרן כקפיץ לפג'רו ארוך עם כננת ופגוש מתכת (עומס כבד). לדברי היבואן והמתקין, התקנת קפיץ 2915 על פג'רו קצר בעומס נמוך תביא את הרכב לקשיחות גבוהה מאוד ולא נעימה (על אף שהיצרן ממליץ על כך) ואינם מצליחים להבין כיצד יתכן שהוא מומלץ לקצר ללא עומס ולארוך כולל עומס. הם הציעו להתקין מקדימה אצלי בפג'רו הקצר את קפיץ 3109 המיועד לגרסה הארוכה בעומס משקל בינוני. לדבריהם, מנסיונם, זה נותן את השילוב הטוב ביותר של גובה ונוחות נסיעה.

מה דעתכם?

נמרוד
29-09-20, 15:05
תסכם בבקשה בדיוק מה המק"טים של אולדמן שהומלץ עליהם. מה הבולמים ומה הקפיצים, קדימה ואחורה.

dorbh
29-09-20, 15:12
תסכם בבקשה בדיוק מה המק"טים של אולדמן שהומלץ עליהם. מה הבולמים ומה הקפיצים, קדימה ואחורה.

פג'רו קצר בעומס המשקל ברכב שלי (בינוני נמוך) ההמלצות הן -

לפי היצרן:
בולם קדמי 90006; קפיץ קדמי 2915
בולם אחורי 60019; קפיץ אחורי 2994

לפי היבואן:
בולם קדמי 90006; קפיץ קדמי 3109

(ההבדל רק בהמלצה הנוגעת לקפיץ הקדמי)

נמרוד
29-09-20, 15:32
פג'רו קצר בעומס המשקל ברכב שלי (בינוני נמוך) ההמלצות הן -

לפי היצרן:
בולם קדמי 90006; קפיץ קדמי 2915

לפי היבואן:
בולם קדמי 9006; קפיץ קדמי 3109

131016
כמו שניתן לראות, 2915 ו3109 הם קפיצים זהים למעט זה ש3109 מגיע 5 מ"מ מכווץ יותר מראש. לא יודע למה. אני הייתי מעדיף את 2915 אם הוא קיים במלאי, ולו רק כי חבל להפסיד עוד כמה מ"מ של גובה. אבל אם פשוט אין את 2915 במלאי אלא רק 3109, לי זה נשמע כמו הבדל זניח.

אבי ביטר
29-09-20, 16:33
אז בכל זאת נשארת עם אולדמן?
יכול להיות שחוכמת ההמונים נכונה? ולא רק יחסי ציבור?

dorbh
29-09-20, 16:42
אז בכל זאת נשארת עם אולדמן?
יכול להיות שחוכמת ההמונים נכונה? ולא רק יחסי ציבור?

חוכמת ההמונים הופכת את הבחירה באולדמן לנוחה יותר, לא בטוח שלטובה יותר.

נסעתי על רכב עם סט אולדמן והוא הרגיש טוב.
עדיין לא הצלחתי למצוא פג'רו עם דובינסונס/EFS כדי להשוות, לא יודע כמה זמן עוד אמשיך לחפש

dorbh
02-10-20, 20:02
אז אתמול, על אף האמור בהודעתי הקודמת, החלטתי ללכת עם תחושת הבטן הראשונית שלי.
לא הצלחתי למצוא עדיפות "מדעית" (קרי, מבחינת נתונים יבשים) למותג אחד על פני השני.
ניקיתי החוצה את המותגים עליהם מצאתי אחוז לא שולי של ביקורת שליליות והלכתי על סט דובינסונס המיועד לפי מקט היצרן לפאג'רו קצר,
בעומס משקל בינוני (100 קילו) מאחור ובינוני (50 קילו) מקדימה.

מחיר זול ב1600 שקל מהמתחרה המוביל, שנתיים אחריות לאחר שיחה ליבואן (כמו שנותנת החברה בחו"ל) ומתקין שירותי שאני סומך עליו.
החלטתי שבהפרש המחיר אוכל לשדרג את מערכת השמע, להחליף את מדרגות הפלסטיק למדרגות מתכת או סתם להתכונן לטיפול המתקרב.

הבולמים והקפיצים הקודמים (המקוריים) היו כנראה מעט עייפים ועל אף שהיו במצב טוב הם שקעו ביחס לגובה הרכב כשהוא יוצא מהחברה, לכן ההגבהה בפועל נתנה תוספת גובה של 8 ס"מ מקדימה ו-6 ס"מ מאחור.

בחנייה - ההגבהה נראת טוב, הרכב גבוה אבל לא נראה מגוחך. הטיפוס פנימה והיציאה החוצה הפכו למעניינות יותר (ואני לא בחור נמוך). מצ"ב תמונה.

בכביש - הריסון לטעמי מעולה. לא קשיח מדי ולא מתנדנד. במהירות נמוכה, פס ההאטה בכניסה למושב (לא במפר, פס פלסטיק מציק כזה) מורגש היטב, אבל לא בצורה "כואבת" או שונה מפרייבט גרמני ממוצע. במהירות גבוהה יותר הרכב מתנהג מצוין.

בשטח - מנסיון מוגבל וקרוב לבית הבוקר, תוספת הגובה נותנת את השקט הנפשי כדי לעבור מעל מכשולים קטנים או כדי לטפס בזוית מעט יותר בעייתית. בנסיעה מהירה בשבילי עפר ושבילים חקלאים - כיף טהור, הרכב טס ומגהץ בצורה מדהימה את השביל במהירות גבוהה מאוד. מעולם לא נהנתי ככה מנהיגת שבילים מהירה, החיוך שהיה מרוח לי על הפרצוף היה די מביך.
כניסה מכוונת להצלבות הראתה שאכן, כמו שחשבתי, הנפת הגלגל מהקרקע תהיה מהירה יותר.

בסה"כ - אני מרוצה.
אני מקווה שגם לאחר תקופת שימוש ארוכה יותר הרושם הראשוני ישמר, כמובן שאעדכן בהמשך.

אני מאמין שג'יפולוג הוא "אי של מקצוענות וידע" בתחום מלא חאפרים ושרלטנים. פוסטים כמו זה, עם הידע הטכני הרחב שהחברים פה שיתפו, יכול לעזור לרבים אחרים. תודה אמתית לכולכם.

חג שמח,
דור

131040

131041

asafk
02-10-20, 20:05
תתחדש.

אסף.

ד ו ר ו ן
02-10-20, 20:08
תתחדש!
אל תשכח לרשום ברשיון.

איל מ
02-10-20, 20:39
ואני אוסיף, שברכב קצר עם בולמים טובים, הישמר לך ממלכודת הדבש של נסיעת שבילים מהירה.

ruby
02-10-20, 21:50
תתחדש, גם אני התלבטתי בין הסטים ולבסוף בחרתי בדובינסון.
לי יש קינג ארוך עם טמבון ברזל וכננת ובנוסף גם עמוס מאחור, בחרתי בקיט של 100 קילו קדימה ו 250 אחורה
הרכב נוח מאוד, קיבל גובה יפה לעומת קיט האיירון מן הקודם, ובנוסף יצא שהוא גבוה יותר מרכב מקביל של חבר עם קיט אולד מן חדש יחסית שמקביל לקיט שלי.

אבי ביטר
04-10-20, 10:36
חברים עם דובינסון
תחזרו בבקשה לעדכן עוד שנה
השמועה/חוכמת ההמונים מדברת על שקיעה מוגזמת תוך זמן קצר.

dorbh
04-10-20, 10:58
אחד עם דובינסונס ואחד עם מידע המונים על דובינסוס... איפה הייתם עד עכשיו?

בכל מקרה, אבי:
אשתדל לעדכן לאורך הדרך. אני מצפה לשקיעה של 0.5 ס"מ אך יותר מזה יחזיר אותי למתקין/יבואן. גם אני שמעתי שמועה כזאת בארץ ממתקין ש... לא עובד עם דובינסוס, אז לא ייחסתי לזה חשיבות.

בחיפוש בפורום פאג'רו האוסטרלי ראיתי דיווחים על שקיעות בעיקר של איירון מן ו-EFS ומעטים שדיווח על שקיעה או גובה התחלתי לא מספק באולד מן. כמובן שאם חלילה אחווה את התופעה אעדכן.

ד ו ר ו ן
04-10-20, 11:18
כל הגבהה שוקעת מעט אחרי התקנה.
זה טבעי.
עוד דבר שאנשים שטחים הוא שנתון הגובה הוא היחס למשקל היבש שנמדד אצל יצרן הקפיצים.

אין רכב שטח אחד שאינו חף מאלף תוספות/שטויות קטנות ברכבי הרכב שיחד מהוות משקל יתר גדול יותר מאותו נתון יבש, ואז הרכב מעט יותר נמוך מהמוצהר ע״י יצרן ההגבהה.

ruby
05-10-20, 23:24
חברים עם דובינסון
תחזרו בבקשה לעדכן עוד שנה
השמועה/חוכמת ההמונים מדברת על שקיעה מוגזמת תוך זמן קצר.
לא לפי האוסטרלים, בארץ יש הרבה פוליטיקה וזה משפיע על רמת הליכלוכים.

oferc
06-10-20, 14:21
האם זה קפיץ פרוגרסיבי או שבכלל בהגבהה אין קפיצים פרוגרסיבים ?

danob
07-10-20, 09:02
קצת באיחור אבל אולי יעזור למתלבט הבא בתור.
מניסיון של מעל 4 שנים (הותקן עוד לפני שקניתי את הרכב אז אפשר לומר מעל 5) עם פג'רו ארוך, קוני ולוולס, נוחות לא פחות ממדהימה.
בעיקר בכביש אבל גם בקצת השטח שנסעתי. בשביל שמחבר את ת"א להרצליה פיתוח, למי שמכיר יש הרבה 'הדורים' ועדיין יכולתי להגיע למהירות מאוד גבוהה. הרכב פשוט "גיהץ" את ההדורים.
כשקניתי הרכב היה נראה לי (בעין) טיפה נמוך בחלק הקדמי אז הוספתי ספייסרים של ס"מ, רק בכדי "לישר" אותו.

אם הייתי צריך לבחור שוב זה מה שהייתי קונה.

ליאור

פיראס
14-04-21, 20:21
אז אתמול, על אף האמור בהודעתי הקודמת, החלטתי ללכת עם תחושת הבטן הראשונית שלי.
לא הצלחתי למצוא עדיפות "מדעית" (קרי, מבחינת נתונים יבשים) למותג אחד על פני השני.
ניקיתי החוצה את המותגים עליהם מצאתי אחוז לא שולי של ביקורת שליליות והלכתי על סט דובינסונס המיועד לפי מקט היצרן לפאג'רו קצר,
בעומס משקל בינוני (100 קילו) מאחור ובינוני (50 קילו) מקדימה.

מחיר זול ב1600 שקל מהמתחרה המוביל, שנתיים אחריות לאחר שיחה ליבואן (כמו שנותנת החברה בחו"ל) ומתקין שירותי שאני סומך עליו.
החלטתי שבהפרש המחיר אוכל לשדרג את מערכת השמע, להחליף את מדרגות הפלסטיק למדרגות מתכת או סתם להתכונן לטיפול המתקרב.

הבולמים והקפיצים הקודמים (המקוריים) היו כנראה מעט עייפים ועל אף שהיו במצב טוב הם שקעו ביחס לגובה הרכב כשהוא יוצא מהחברה, לכן ההגבהה בפועל נתנה תוספת גובה של 8 ס"מ מקדימה ו-6 ס"מ מאחור.

בחנייה - ההגבהה נראת טוב, הרכב גבוה אבל לא נראה מגוחך. הטיפוס פנימה והיציאה החוצה הפכו למעניינות יותר (ואני לא בחור נמוך). מצ"ב תמונה.

בכביש - הריסון לטעמי מעולה. לא קשיח מדי ולא מתנדנד. במהירות נמוכה, פס ההאטה בכניסה למושב (לא במפר, פס פלסטיק מציק כזה) מורגש היטב, אבל לא בצורה "כואבת" או שונה מפרייבט גרמני ממוצע. במהירות גבוהה יותר הרכב מתנהג מצוין.

בשטח - מנסיון מוגבל וקרוב לבית הבוקר, תוספת הגובה נותנת את השקט הנפשי כדי לעבור מעל מכשולים קטנים או כדי לטפס בזוית מעט יותר בעייתית. בנסיעה מהירה בשבילי עפר ושבילים חקלאים - כיף טהור, הרכב טס ומגהץ בצורה מדהימה את השביל במהירות גבוהה מאוד. מעולם לא נהנתי ככה מנהיגת שבילים מהירה, החיוך שהיה מרוח לי על הפרצוף היה די מביך.
כניסה מכוונת להצלבות הראתה שאכן, כמו שחשבתי, הנפת הגלגל מהקרקע תהיה מהירה יותר.

בסה"כ - אני מרוצה.
אני מקווה שגם לאחר תקופת שימוש ארוכה יותר הרושם הראשוני ישמר, כמובן שאעדכן בהמשך.

אני מאמין שג'יפולוג הוא "אי של מקצוענות וידע" בתחום מלא חאפרים ושרלטנים. פוסטים כמו זה, עם הידע הטכני הרחב שהחברים פה שיתפו, יכול לעזור לרבים אחרים. תודה אמתית לכולכם.

חג שמח,
דור

131040

131041

השרשור באמת עוזר בשלב הזה של ההתלבטות לגבי ההגבהה לפגרו ארוך 2014 שרכשתי היום, הבנתי מהשרשור שהדובינסון עושה את העבודה והוא המתחרה במחיר?
יש עדכונים אחרי שנה מההתקנה?
תודה למשיבים

dorbh
27-04-21, 09:01
השרשור באמת עוזר בשלב הזה של ההתלבטות לגבי ההגבהה לפגרו ארוך 2014 שרכשתי היום, הבנתי מהשרשור שהדובינסון עושה את העבודה והוא המתחרה במחיר?
יש עדכונים אחרי שנה מההתקנה?
תודה למשיבים

עושה את העבודה - תלוי מה זה אומר מבחינתך

הבולמים קשיחים, אבל לא בצורה לא נעימה - הנסיעה מהודקת יותר, מזכירה לי לפעמים את הרכבים הגרמניים של אבא שלי.
בשבילי עפר למשל, מהירות גבוהה היא חגיגה, הרכב מגהץ בצורה מדהימה.
שילמתי על הבולמים כ30% פחות מאשר על המתחרים, מבחינתי זו היתה עסקה מצוינת ואני שמח על הבחירה.

-->