PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריבת תוכנה לאחר ביטול EGR

ioniamichael
27-09-20, 09:12
היי חברים,
יש לי פאג'רו קינג, היום לאחר ניקיון סעפות אני חושב לבטל את שסתום ה EGR בצורה מכנית.
האם בפא'גרו קינג יש צורך לבטל את השסתום גם בתוכנה?

קראתי בפורומים ארה"ב חלוקי דעות, חלק כן צורבים תוכנה , וחלק לא.

יש כאן מישהו שעשה את זה בפאג'רו קינג ויכול לתת תשובה חד משמעית?

דיזל 3.2 2004 קינג ארוך

jeka04
27-09-20, 09:53
ב2004 לא צריך, ביטול מכני עושה את העבודה.
בשנים 2008 והאלה צריך ביטול בתוכנה.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

asafk
27-09-20, 10:01
בגדול ובלי להתייחס ספציפית לפג'רו.
עדיף לדעתי להשאיר את המערכת פעילה ולנקות פעם ב40000 קמ (אלו הוראות היצרן בטויוטה) עם ספריי.
המערכת יעילה בהורדת זיהום אויר. זה חשוב. מה עוד שהיא נבדקת בטסט.

מה שיוצר את הזפת בסעפות הוא השילוב בין egr והגזים השרופים שהוא מביא, יחד עם מיחזור אדי שמן מהנשם שגם הוא מחובר חזרה ליניקה. הטיפול באדי השמן קל יותר ולא גורם לזיהום אויר - הוספת catch can.

ולגבי ביטול egr - אם יש פידבק לזרימת האויר - כלומר חיישן שמודד כמה אויר הegr מכניס - אתה חייב עדכון תוכנה כי אחרת חסימת הegr תגרום לקוד תקלה. למיטב זכרוני אצלך אין חיישן כזה. כלומר פלטת ביטול בשני הצדדים תעשה את העבודה עד הטסט. מציע לשים פלטה מהסוג שאפשר לפרק בקלות לפני הטסט (החורים של הברגים פתוחים).
יש גם ביטול egr חשמלי שהולך יחד עם עדכון תוכנה - אני מכיר הרבה בעיות עם זה, בעיקר תקלות שנדלקות בתנאי נסיעה שונים.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Gershon
27-09-20, 11:00
ב2004 לא צריך, ביטול מכני עושה את העבודה.
בשנים 2008 והאלה צריך ביטול בתוכנה.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

1+.
p.s
PAJERO BK מנוע 4M41 common rail התחיל בארץ משנת 2007

ioniamichael
27-09-20, 11:49
בגדול ובלי להתייחס ספציפית לפג'רו.
עדיף לדעתי להשאיר את המערכת פעילה ולנקות פעם ב40000 קמ (אלו הוראות היצרן בטויוטה) עם ספריי.
המערכת יעילה בהורדת זיהום אויר. זה חשוב. מה עוד שהיא נבדקת בטסט.

מה שיוצר את הזפת בסעפות הוא השילוב בין egr והגזים השרופים שהוא מביא, יחד עם מיחזור אדי שמן מהנשם שגם הוא מחובר חזרה ליניקה. הטיפול באדי השמן קל יותר ולא גורם לזיהום אויר - הוספת catch can.

ולגבי ביטול egr - אם יש פידבק לזרימת האויר - כלומר חיישן שמודד כמה אויר הegr מכניס - אתה חייב עדכון תוכנה כי אחרת חסימת הegr תגרום לקוד תקלה. למיטב זכרוני אצלך אין חיישן כזה. כלומר פלטת ביטול בשני הצדדים תעשה את העבודה עד הטסט. מציע לשים פלטה מהסוג שאפשר לפרק בקלות לפני הטסט (החורים של הברגים פתוחים).
יש גם ביטול egr חשמלי שהולך יחד עם עדכון תוכנה - אני מכיר הרבה בעיות עם זה, בעיקר תקלות שנדלקות בתנאי נסיעה שונים.

אסף.

איך הם ידעו בטסט שהשסתום מבוטל? אני הרי לא מפרק אותו מהרכב :) רק מחליף את האטם המקורי בפלטה אלומיניום 2 ממ בלי חור למעבר גזים בשני הקצבות של ה egr...

asafk
27-09-20, 11:51
אתה מבצע בטסט בדיקת מזהמים בריצה חופשית שמטרתה לבדוק בדיוק את זה.

אסף.

-->