PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר דיזל אוטומט, פעולות להחלפת שמן גיר

ofer_b
03-10-20, 11:47
ברשותי דיזל ארוך אוטומט, 4jx1, ארוך.
אני מעוניין להחליף שמן גיר (ריענון) כחלק מטיפול תקופתי. אני רואה את פקק הריקון אבל לא מוצא פקק מילוי.
לפי הספר (מהספרייה פה באתר) אמור להיות בורג מילוי בקרטר של השמן גיר (מספרי 77), ממש ליד הפקק ריקון, ואמורים למלא עד שמתחיל לגלוש. אבל לא ראיתי בורג מילוי כזה...
יש אולי גרסאות אחרות של תיבות הילוכים?
כמו כן באתרים מסוימים אני רואה עוד קרטר שמן לגיר, קטן יותר (מספר 67). גם אותו מרוקנים וממלאים? אמור להיות כזה?

ועוד שאלה, האם לרוקן ולמלא או שכבר עדיף לפרק קרטר, להחליף פילטר שמן ( מספר 79, או רק לנקות? זה פילטר מתכת?) ואז למלא ?
ואם מפרקים קרטר, לשים אטם מקורי או שאפשר למרוח סיליקון שחור לאיטום במקום?

אני גם אנצל את ההזדמנות של ריקון השמן בשביל להחליף את שתי צינורות שמן גיר גמישים שהולכים לרדיאטור. חוץ מהם יש עוד צנרת גמישה של שמן גיר?

תודה.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201003/83459833de837dd13c1329085c2c6c5b.jpg

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Gershon
03-10-20, 12:49
AUTODATA

ofer_b
03-10-20, 12:52
AUTODATAאבל ככה זה לא נראה אצלי. אין בורג ריקון לפי התמונה.
גם בטרנספר דרך אגב זה לא כמו בתמונה ששלחת, בורג המילוי והריקון נמצאים עם אותו מישור, אחד מתחת לשני ולא כמו בתמונה המצורפת שאחד נמצא בצד ואחד למטה.

נדב ש.
03-10-20, 13:05
לדעתי אתם מסתכלים על תרשים של גיר בטרופר בנזין... 4L30... שם יש 2 אגני שמן.

הגיר בדיזל שונה, AW30-40LE.
יש קרטר אחד, בורג ריקון אחד, ממלאים בחזרה שמן מהמדיד שמן גיר, בהחלפה כזו(ריענון) יוצא סביבות ה 3.5 עד 4 ליטר מקס'.
כדי להחליף את הצנרת גמישה בכניסה לחליל הרדיאטור לא חובה להוריד שמן מהגיר, לא יוצא מישם כמעט שמן אם האוטו קר, אבל אם הצנרת יבשה אז עדיף להחליף, שים לב שאתה משתמש בצנרת גומי הידראולית.

לפני הכל-תוציא מדיד גיר ותבדוק מצב השמן צבע וריח.

ofer_b
03-10-20, 13:55
לדעתי אתם מסתכלים על תרשים של גיר בטרופר בנזין... 4L30... שם יש 2 אגני שמן.

הגיר בדיזל שונה, AW30-40LE.
יש קרטר אחד, בורג ריקון אחד, ממלאים בחזרה שמן מהמדיד שמן גיר, בהחלפה כזו(ריענון) יוצא סביבות ה 3.5 עד 4 ליטר מקס'.
כדי להחליף את הצנרת גמישה בכניסה לחליל הרדיאטור לא חובה להוריד שמן מהגיר, לא יוצא מישם כמעט שמן אם האוטו קר, אבל אם הצנרת יבשה אז עדיף להחליף, שים לב שאתה משתמש בצנרת גומי הידראולית.

לפני הכל-תוציא מדיד גיר ותבדוק מצב השמן צבע וריח.מעולה תודה.
בקשר להורדת קרטר גיר, וניקוי או החלפת מסנן שמן, זה משהו שאני לא יודע אם נעשה אז אני חושב לפרק ולנקות.
המסנן שמן בקרטר ניתן לניקוי או דורש החלפה?
אטם לקרטר - צריך להחליף או שאפשר לנקות טוב ולמרוח סיליקון שחור לאטימה?

נדב ש.
03-10-20, 14:03
בדקת מצב השמן?
אם כבר אתה מפרק קרטר אז תחליף, לא רואה טעם בלנקות...

אין אטם, אוטמים עם rtv איכותי.

zivo
03-10-20, 15:47
אם אין ריח שרוף, והצבע תקין, אל תסתבך עם פתיחה של הקרטר, זה סתם מקור לצרות, ובכל מקרה תגלה בפנים פילטר נקי.
My two cents

נדב ש.
03-10-20, 16:00
אם אין ריח שרוף, והצבע תקין, אל תסתבך עם פתיחה של הקרטר, זה סתם מקור לצרות, ובכל מקרה תגלה בפנים פילטר נקי.
My two cents

.😎.

Gershon
04-10-20, 08:01
במקרה הזה(רכב ישן) לא מחליפים שמן גיר חלקי(ריקון רק מהקרטר)
אלא מחליפים שמן ^לגמרי מלא^ כולל TORQUE +פלשינג של גיר
עושים את זה ^במוסך עם ציוד מקצועי^
P.S
ב-TORQUE נמצה~20\30% מכל השמן

-->