PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפולים שוטפים לדיסקברי

nir.samo
27-02-06, 18:31
להלן מספר שאלות הנוגעות לאחזקת דיסקברי TDI300 (מודל 97 עם 70000 ק"מ), במסגרת המאמצים לתחזק את האוטו כמו שצריך:

שמן מנוע - האם כל עוד מחליפים תדיר (5000 ק"מ) אפשר להתפשר באיכות ולשים שמן מינרלי רגיל.
שמן גיר (ידני) - מקריאת שרשורים בנושא לא הצלחתי להבין האם זה בסדר לשים 80/90 כמו לסרנים/טרנספר או שצריך שמן מיוחד (שמן פרימדונות...)
לפי היינס צריך שמן מיוחד ואני מצטט:
Dexron IID type automatic transmission fluid ATF
אבל כנראה שזאת טעות כי לגיר האוטומטי רשום שמן כנ"ל.
שרשור לדוגמה:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5728

הבעייה עם חלפים היא שאני גר בחוף השנהב (מערב אפריקה) ועד שהצלחתי למצוא כאן יבואן של חלפים מקוריים (נגיד) ללנד רובר המחירים נראים לי "בעייתיים": פילטר אויר - 175 ש"ח, פילטר שמן - 130 ש"ח, פילטר סולר - 324 ש"ח...
אז בעוד שבועיים אני מגיע לארץ ורציתי לדעת בנוסף כמה הנ"ל צריכים לעלות באמת, מה שווה להביא ומקום מומלץ לרכישה בירושלים.

עמי
27-02-06, 19:54
אפשר להסתפק בשמן מינרלי - כל עוד הוא איכותי. אין צורך בהחלפה כל 5,000 ק"מ, אבל מצד שני אני לא יודע מה הרכב שלך עובר באפריקה ובכל מקרה, להזיק זה בטח לא מזיק.

לגבי הגיר הידני, ההוראה שמתייחסת לדקסטרון כבר לא עדכנית ושונתה. מאוד לא מומלץ להשתמש בשמן גיר "רגיל", דהיינו 80-90 וכן מומלץ להשתמש בשמן יעודי לתיבות הילוכים ידניות. השמן המקורי של לנדרובר נקרא MTF94 והוא מתוצרת TEXACO והוא למעשה שמן גיר סינטטי בצמיגות 75 שעומד בתקן GL-5.

המחירים לפילטרים בארץ (תחליפיים איכותיים) הם בערך שליש או חצי ממה שציינת (להשיג באוטו מיני - תל אביב. אני לא בטוח שיש איפה לרכוש בירושלים).

עוד משהו?

nir.samo
28-02-06, 00:33
תודה, יש פה תחנות דלק של TEXACO ואני אחפש את השמן הנ"ל.
אם אפשר סדר גודל של מחירים של הפילטרים שציינתי.

nir.samo
01-03-06, 10:16
אין מישהו שקנה לאחרונה ויכול להגיד מחירים?

שחף110
01-03-06, 22:11
המחירים לפילטרים בארץ (תחליפיים איכותיים) הם בערך שליש או חצי ממה שציינת (להשיג באוטו מיני - תל אביב. אני לא בטוח שיש איפה לרכוש בירושלים).

עוד משהו?

-->