PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט לגבי תחזוקת סרן דנה 44 (כותרת נערכה.....)

ehudzeelim
09-10-20, 16:47
האם בזמן התקנת נעילה בסרן דנה 44 כדאי להחליף מחזירי שמן ומיסבים העל הדרך.
הסרן כבר עשה 370000 ק"מ על החלקים המקוריים (רק שמן הוחלף באינטרוולים נכונים כמובן) ולא נוזל ולא מרעיש

אהוד

GodsFather
09-10-20, 16:57
מה ההתלבטות?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

נמרוד
09-10-20, 17:24
איזה רכב ואיזו נעילה

ariel-ro
09-10-20, 17:27
כאשר אתה מתקין נעילה שמחליפה את בית הדיפרנציאל, נצרך כיוון קורונה פניון. אם כבר עושים עבודה כזו, בוודאי שלהחליף את כל המיסבים והאטמים בדיפרנציאל.

הזדמנות טובה גם להחליף את המיסבים והאטמים בציריות - בגדול פירוק הציריות מהסרן זו פרוצדורה די פשוטה, אז לא מחייב המציאות להחליף עכשיו, אבל אם כבר הכל מפורק, לך על זה

six 4 life
09-10-20, 17:57
האם בזמן התקנת נעילה בסרן דנה 44 כדאי להחליף מחזירי שמן ומיסבים העל הדרך.
הסרן כבר עשה 370000 ק"מ על החלקים המקוריים (רק שמן הוחלף באינטרוולים נכונים כמובן) ולא נוזל ולא מרעיש

אהוד
כדי שיהיה אפשר לעזור לך תצטרך לספר לנו איזו נעילה אתה מתכוון להתקין - אוטומטית קטנה (בתוך הקייס), אוטומטית גדולה (במקום הקייס) או נשלטת (במקום הקייס)

ehudzeelim
09-10-20, 20:39
איזה רכב ואיזו נעילה

מוסו
נעילה מסוג לוקרייט

- - - Updated - - -

כאשר אתה מתקין נעילה שמחליפה את בית הדיפרנציאל, נצרך כיוון קורונה פניון. אם כבר עושים עבודה כזו, בוודאי שלהחליף את כל המיסבים והאטמים בדיפרנציאל.

הזדמנות טובה גם להחליף את המיסבים והאטמים בציריות - בגדול פירוק הציריות מהסרן זו פרוצדורה די פשוטה, אז לא מחייב המציאות להחליף עכשיו, אבל אם כבר הכל מפורק, לך על זה

תודה!
וחג שמח

asafk
09-10-20, 20:42
מחזירי שמן בטוח כדאי.
מיסבים? לא בטוח, תראה מה מצבם. סיכוי טוב לדפוק משהו כשמחליפים מיסבים. מצד שני אם מצבם אפילו קצת לא טוב - תחליף ללא היסוס לחלק חדש מקורי בלבד.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ehudzeelim
09-10-20, 20:47
מחזירי שמן בטוח כדאי.
מיסבים? לא בטוח, תראה מה מצבם. סיכוי טוב לדפוק משהו כשמחליפים מיסבים. מצד שני אם מצבם אפילו קצת לא טוב - תחליף ללא היסוס לחלק חדש מקורי בלבד.

אסף.

אחרי 370000 ק"מ אני מאמין שהם כבר לא במצב חדש.. אחליף הכל. ולמה אתה אומר שיש סיכוי טוב לדפוק משהו?
תודה

six 4 life
09-10-20, 20:48
מוסו
נעילה מסוג לוקרייט

- - - Updated - - -
תודה!
וחג שמח

התקנה של לוקרייט לא מחייבת החלפת מיסבים. מאחר ואין לך שום בעיות, ואני מנחש שאתה לא רוצה להכנס לסיבוב של כמה אלפים טובים על החלפת מיסבי קורונה ופיניון + עבודה, אני מציע לא למהר לסיבוב כזה אלא אחרי בדיקה של מישהו מקצועי. אישית לדעתי מאחר ואתה מדווח שאין לך שום רעשים או יללות מהסרן, אין טעם לגעת במיסבים או בכיוונים.

ehudzeelim
09-10-20, 20:58
התקנה של לוקרייט לא מחייבת החלפת מיסבים. מאחר ואין לך שום בעיות, ואני מנחש שאתה לא רוצה להכנס לסיבוב של כמה אלפים טובים על החלפת מיסבי קורונה ופיניון + עבודה, אני מציע לא למהר לסיבוב כזה אלא אחרי בדיקה של מישהו מקצועי. אישית לדעתי מאחר ואתה מדווח שאין לך שום רעשים או יללות מהסרן, אין טעם לגעת במיסבים או בכיוונים.

תמיד טוב לקבל חוו"ד נוספת..
אולי אשאל שאלה שתעזור לי להחליט: מה אורך חיים סביר/ממוצע של מיסבי דיפ' בשימוש עדין יחסית בסרן שמטופל בזמן על פי הספר? ברור שאין תשובה מדויקת אבל אם סרן יכול לעשות 500000 ק"מ או יותר ללא שיפוץ אז אולי באמת אין טעם לגעת

asafk
09-10-20, 21:03
מיסבים כאלה יכולים לחיות לנצח.
מצד שני.. לחלוץ (משהו יצא עקום..? ) ללחוץ חזרה, ואז לגלות שיש הבדל מזערי וצריך לכוון מחדש את הדיפרנציאל?
לוקרייט פותחים בבוקר סוגרים בצהריים באיזי. שיפוץ דיפרנציאל עבודה ליום שלם אם יש לך את כל החלקים מראש ושום דבר לא השתבש.
ושיפצתי כמה וכמה דיפרנציאליים - בשבילי זו לא עבודה קשה. ועדיין אני ממליץ להמנע ממנה אם לא חייבים.

אסף.

ehudzeelim
09-10-20, 21:09
בקיצור אם הכל נראה ונשמע תקין
אין סיבה לגעת

six 4 life
09-10-20, 21:10
תמיד טוב לקבל חוו"ד נוספת..
אולי אשאל שאלה שתעזור לי להחליט: מה אורך חיים סביר/ממוצע של מיסבי דיפ' בשימוש עדין יחסית בסרן שמטופל בזמן על פי הספר? ברור שאין תשובה מדויקת אבל אם סרן יכול לעשות 500000 ק"מ או יותר ללא שיפוץ אז אולי באמת אין טעם לגעת
אני אפשט לך את זה
אתה תחסוך *אולי* כמה מאות בודדות של שקלים על עבודה אם תעשה הכל עכשיו בניגוד ללעשות כרגע מה שצריך (נעילה) ובהמשך מיסבים (אם בכלל תצטרך בעתיד)
עם מיסבי דיפרנציאל מתעסקים כשמתחיל איזשהו ספק באחד מהם - רעש/ יללות/ גרגורים/ טבילה במים-בוץ שישבו בסרן זמן ארוך וכולי - ולא כצעד מונע, במיוחד לא בסרן מקורי שלא התעסקו איתו עדין (מכוון מהמפעל)
כל עוד בהתקנה יוציאו בית סטליטים (קייס) ולא ימצאו בעיה נראית לעין באחד המיסבים או חופש מורגש בפיניון, אין סיבה לגעת

ehudzeelim
09-10-20, 21:16
סבבה תודה המיסבים כנראה יישארו לנצח :)

-->