PDA

צפייה בגרסה מלאה : גגון לפורסטר

buzi_e4
10-10-20, 19:29
שלום לכולם,
אני שוקל לקנות גגון לפורסטר, בעיקר לנשיאת דברים רכים כמו מזרונים וכו', אבל גם קשיחים כמו שולחן גדול לשטח, וכו'. יש תובנות או המלצות בנושא?. תודה לעונים

Asaf-a
11-10-20, 06:52
ראשית צריך להחליט האם אתה מסתפק בשני מוטות רוחב או מוטות עם עריסה.

ברכב יום יומי מוטות רוחב ניתן להשאיר קבועים אך יחידת מוטות+עריסה כדאי לפרק בין הטיולים ונוחות ההרכבה והפירוק גם שיקול.

לסחיבת ציוד רך מומלצת עריסה אחרת הציוד הרך "נוזל" ממוטות הרוחב לגג ובכלל פחות נוח לקשור ציוד רך ללא תחתית קשיחה למוטות רוחב.

בכל מקרה אני ממליץ על הנחת מוטות הרוחב על מוטות האורך האורגינלים ותפיסתן על ידי אומגות שטוחות מלמטה, כך גובה המוטות יהיה מינימלי, יש המשתמשים ב"רגליים" לחיבור מוטות הרוחב למוטות האורך, מגביה את כל העסק באופן מיותר, השאיפה שלך צריכה להיות למינימום הגבהה לטובת מרכז כובד נמוך ונוחות העמסה.

במידה ואתה מתקין עריסה, אני ממליץ על עריסה שטוחה לחלוטין וללא דפנות, לטובת העמסה נוחה ומינימום הפרעה לרוח ביום יום, לדפנות העריסה אין שימוש בפועל ומיותרות.
עריסה שטוחה כמוצר מדף אינה נפוצה ויהיה קשה למצוא, אני חושב שרק המותגים היקרים כמו ריינו-רק מוכרים כאלו או מיצור עצמי, העריסות הזולות שבשוק מגיעות עם דפנות.

במידה ואתה מאיזור השפלה, אוכל להראות לך להתרשמות פתרונות משני הסוגים בפורסטר שאצלי אך עם עריסה מסיבית למדי הכוללת דפנות שכבר הייתה ברשותי, קצת אובר קיל על הפורסטר ולכן מפורקת בין הטיולים.

בהצלחה

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

buzi_e4
11-10-20, 08:56
לגבי מוטות רוחב, ראיתי שיש מאלומיניום ומפלדה. האלומיניום מספיק חזק לכל השימושים או שחייבים את הפלדה? כשמובילים "ציוד קשה" אפשר להישתמש מעל זה בצ'ימיגג לציוד רך או שזה יוצא גבוה מידי? יש חשיבות / סוגים לצורת ההיתחברות למוטות האורך?

buzi_e4
11-10-20, 09:13
ועוד משהו, יש כאלה ב"זאפ" ב-550 ש"ח...בגאתוס הטובים זה באזור 1750-2000 ש"ח. הזולים טובים מספיק או שלא כדאי להיתקרב? תודה.

איל מ
11-10-20, 09:36
בגדול,
הזולים לא מסוגלים לשאת משקל אמיתי. קצת,
זה המצב מזרונים, שמיכות, תיקים אישיים וזהו.
מצד שני מוטות האורך גם לא מיועדים למשקל*, אז זה די מתאים.
הבעיה הנוספת בזולים היא כמות חיבורי הפלסטיק. כשהגגון מתיישן הם מתייבשים, ואז כל משיכה בגגון עלולה להסתיים בחלקים שנשארים ביד.
*לא מכיר ספציפית את מוטות האורך בדאסטר, אבל ברוב המוחלט של הרכבים שאני כן מכיר, זה המצב. אם למביני הדאסטר יש השגות, זה המקום לתקן.

לביא
11-10-20, 10:31
אני עם גגון "אריה" כמה שנים טובות. נוח, קל וחזק. החיסרון - העיצוב שלו לא עומד בשורה אחת עם הגגונים המפונפנים.
יש ב יד 2 היצע. סביב ה 500 ש"ח.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Asaf-a
11-10-20, 10:59
מוטות האורך בפורסטר להבדיל לדאסטר הם סטנדרטים ואומגות שטוחות סטנדרטיות אותן ניתן לרכוש באריה וייס גגונים ברחוב אבולפיה בתל אביב יעשו העבודה, ראה תמונה, האומגות האלו מחברות אצלי לגגון ומוטות רוחב של חיקוי ריינו איכותי בשם
Aerorack
שנרכש ב2008 ושורד להפליא כולל הפלסטיקה, עד לפני שנה וחצי היה מורכב על הרכב.

מוטות רוחב מאלומיניום מכילים בדרך כלל חריצים לטובת חיבור נוח יותר ובמיוחד להוספת עריסה.

מוטות ברזל יהיו חזקים יותר והחיבור אליהם יהיה יותר חקלאי.

אם אני זוכר נכון , יש לריינו עריסה שטוחה רחבה מספיק אותה אפשר להניחה ישירות על מוטות האורך וכך מייתר את מוטות הרוחב וכך העריסה ממש נמוכה.

https://www.rhinorack.com/en-au/products/roof/roof-trays/pioneer-platforms

אני מניח שגם יצרן מקומי כמו rock hd יכול לייצר עריסה שטוחה כזו.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201011/efc8c2d4bccc08550285c87bff60b760.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20201011/d87a5953350c0edda845ae6671d23ee5.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

buzi_e4
12-10-20, 08:05
תודה רבה לכולם,
החלטתי על מוטות רוחב מאלומיניום של יצרן בשם קרוז. יש לזה גם עריסה תואמת אבל בשלב זה לא אקח אותה. אולי בעתיד. יש להם מיגבלת משקל 70 ק"ג, אבל הסיבה היא יצרן הרכב שלא מתיר יותר מכך בגלל שיקולי מרכז כובד. המוטות עצמם יכולים לשאת יותר. זה עולה 1100 בגאתוס. ויש לזה תקן אירופאי. זה ממש בגובה מוטות האורך (מההמלצות כאן הבנתי שזה עדיף, וגם בספר הרכב של סובארו מצוין שאסור להישתמש בסוג עם ההגבהה...). שוב תודה

Asaf-a
12-10-20, 10:22
למיטב ידיעתי קרוז זב מוצר מדבקה ולא מהליגה המובילה, מצד שני המחיר לא זול דיו למוצר כזה.

מציע לך שוב לבדוק עריסה שטוחה שתתחבר ישירות לפסי האורך ללא צורך במוטות הרוחב, לא בטוח שתעלה הרבה יותר ובמיוחד אם בהמשך תוסיף עריסה על גבי קורות הרוחב של קרוז.

אם אתה מתכנן לסחוב רק ציוד רך אז שקול במקום קורות רוחב לרכוש צ'מיגג שמתחבר לפסי האורך המקוריים, יהיה שימושי יותר מקורות רוחב ללא עריסה.

Asaf-a
15-10-20, 21:32
נראה שכאן יש עריסות שטוחות שיכולות להתחבר לפסי האורך ישירות:

https://www.funway.co.il/

-->