PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמ"ש אדום מ211 לדיונה הגדולה

dudsha
17-10-20, 16:11
שלום לכולם

האם מישהו מכיר או יודע מה רמת העבירות של הציר הזה?
סמ"ש אדום מכביש 211 עד לבני נצרים.

האם מתאים לכל רכב 4X4 ? רך וקשוח ?

131185

תודה ושבוע טוב.

נמרוד
17-10-20, 16:16
חול וחול. מתאים לכל רכב 4x4. רגל עד הפח.

נדב42
17-10-20, 18:16
ואם להרחיב מעט: מתאים לכל רכב 4x4 שאפשר להוריד לו אוויר בצמיגים, והמתלים שלו מסוגלים להתמודד עם התוצאה של רגל עד הפח ...

גיא
17-10-20, 19:37
ואם להרחיב מעט: מתאים לכל רכב 4x4 שאפשר להוריד לו אוויר בצמיגים, והמתלים שלו מסוגלים להתמודד עם התוצאה של רגל עד הפח ...

למשל דאסטר או outback ...

כן. ניסיתי בעצמי. כמה פעמים. גם כרכב בודד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yoni_0000
17-10-20, 20:34
אנחנו אחריי קיץ חם ולפניי גשם באזור הזה. אחריי גשם באמת אין בעיה.

YoavR
17-10-20, 22:27
בכוון הזה אתה נוסע נגד כוון הדיונות. ז"א מתפס עליהן מהצד התלול. נהג לא מיומן ברכב ללא עודפי הספק עלול להתקשות בעונה הזו כשהחול יבש, רך ועמוק.
לרוב הדיונות התלולות יש מעקף.
להוריד הרבה אויר.

עוד יותר...

ב' קודקוד
17-10-20, 22:41
בתור מקומי, אגיד שהתנועה מדרום מזרח לצפון מערב , לא קלה לרכבים לא מתאימים, לאחר הקיץ הרותח שהיה כאן.
מהדיונה לבני נצרים זה כבר קליל...

לא מומלץ לרכבים בלי מנוע בשרני, ולחץ אויר לא יותר מ 12 PSI.

ד ו ר ו ן
17-10-20, 23:19
בתור מקומי, אגיד שהתנועה מדרום מזרח לצפון מערב , לא קלה לרכבים לא מתאימים, לאחר הקיץ הרותח שהיה כאן.
מהדיונה לבני נצרים זה כבר קליל...
לא מומלץ לרכבים בלי מנוע בשרני, ולחץ אויר לא יותר מ 12 PSI.
לא הגזמת..?
להוריד אויר ויוד להוריד ועוד.. וגם היילקס אטמוספרי עם ציוד טיול לכמה ימים עובר את התוואי גם עכשיו.

תוואי נהדר, תחושת מדבר ומרחב, במיוחד בכיוון צפון מערב כשלא רואים ברקע את הזוועה הסביבתית של המגדל של סאורון.

ב' קודקוד
17-10-20, 23:26
לא הגזמת..?
להוריד אויר ויוד להוריד ועוד.. וגם היילקס אטמוספרי עם ציוד טיול לכמה ימים עובר את התוואי גם עכשיו.

תוואי נהדר, תחושת מדבר ומרחב, במיוחד בכיוון צפון מערב כשלא רואים ברקע את הזוועה הסביבתית של המגדל של סאורון.

לא הגזמתי, אני מסתובב כאן לא מעט, אבל תעשו מה שבא לכם....

ד ו ר ו ן
17-10-20, 23:35
לא הגזמתי, אני מסתובב כאן לא מעט, אבל תעשו מה שבא לכם....
זו הייתה החצר האחורית במשך כמעט 30שנה..
היינו מסתובבים שם בסופי שבוע בתור סיבוב לכייף.
כן,
לדעתי האזהרה קצת מחמירה.

ב' קודקוד
17-10-20, 23:47
כפי שאמרתי, אני גר במושב דקל, זה השטח הביתי שלי, ואלה צירים שאני נוסע בהם הרבה מאוד במסגרת העבודה.
תעשו מה שאתם מבינים, שבוע טוב... רק בריאות.

eyalye
18-10-20, 00:27
אחלה תא שטח, עם המון חיות בר. בפעם האחרונה שהייתי בציר הזה נתקלתי בלטאת כח שלא ראיתי הרבה זמן. רק להזהר בקפלי הקרקע מ rzr שעלולים להגיע מולך

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

גיא
18-10-20, 00:33
אחלה תא שטח, עם המון חיות בר. בפעם האחרונה שהייתי בציר הזה נתקלתי בלטאת כח שלא ראיתי הרבה זמן. רק להזהר בקפלי הקרקע מ rzr שעלולים להגיע מולך

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

מדהים !

גם אנחנו נתקלנו באחת. כמעט מטר אורך.
בטיול בין הסגרים.

( נראה כאילו לא עברו חודשיים וחצי אלא שנתיים וחצי ... )

דרור ברלי
18-10-20, 01:18

בדיוק ככה.

רק מנוע חזק ורצח בעיניים זה לא מספיק.
צריך לחץ אויר נמוך, מתלים טובים, מרווח גחון וזוית גישה נורמליים.

ואם מדברים על ג'יפונים/רכבי כביש-שטח מודרניים.....
אז צמיגי חתך נמוך מאוד לא אוהבים לחצי אויר נמוכים
פגושים נמוכים ובולטים מאוד לא אוהבים כניסות אלימות לתוך סכיני דיונה.....
רשימת הנזקים הפוטנציאליים - פגושים, מצלמות/רדארים של כל מיני מערכות בטיחות אקטיביות חדישות, רדיאטורים....

זהירות!

לרוב הסכינים התלולים יש מעקפים. זהירות מ-RZR/X3 ושאר SBSים שמרחפים שם.... שלא ינחתו עליכם.

dudsha
18-10-20, 09:38
תודה לכם על התשובות

אנחנו נתפצל כנראה, הקשוחים (לנד קרוזר, פרדו, פגארו ) ימשיכו לדיונה הגדולה והרכים יחזו הביתה :-)

שבוע טוב.

דרור ברלי
18-10-20, 10:27
הרכים יכולים להמשיך איתכם.
אבל יש כמה סכינים שלא הייתי מנסה לטפס עם רכב רך אלא עוקף אותם מסביב. גם אם זה עיקוף קצת ארוך.

לכל מי שמזלזל בדיונות - "רכב רך" זה גם גרנד צ'רוקי WK2.
באותו טיול, שלושה פוצצו פגוש+רדיאטור+מצלמת רדאר, בכניסה לאותה סכין על הציר האדום הזה. אחד אחרי השני. זה מספיק לכם?...

ואלה רכבים שכוח לא חסר להם ומטפסים בקלות כל סכין על הציר הזה.
יש להם אפילו LOW.
מתוכם שניים היו "טריילהוק". זה הדגם שמיועד "לשטח". שטח עאלק.

לרשימת דרישות החובה מרכב שטח אמיתי צריך להוסיף "פגושים שאינם נמוכים מגובה ציר מרכז הגלגל שלו".

גיא
18-10-20, 13:41
הרכים יכולים להמשיך איתכם.
אבל יש כמה סכינים שלא הייתי מנסה לטפס עם רכב רך אלא עוקף אותם מסביב. גם אם זה עיקוף קצת ארוך.

לכל מי שמזלזל בדיונות - "רכב רך" זה גם גרנד צ'רוקי WK2.
באותו טיול, שלושה פוצצו פגוש+רדיאטור+מצלמת רדאר, בכניסה לאותה סכין על הציר האדום הזה. אחד אחרי השני. זה מספיק לכם?...

ואלה רכבים שכוח לא חסר להם ומטפסים בקלות כל סכין על הציר הזה.
יש להם אפילו LOW.
מתוכם שניים היו "טריילהוק". זה הדגם שמיועד "לשטח". שטח עאלק.

לרשימת דרישות החובה מרכב שטח אמיתי צריך להוסיף "פגושים שאינם נמוכים מגובה ציר מרכז הגלגל שלו".

נהג שפוצץ את האוטו שם, הוא חרא של נהג, הרבה מתחת לממוצע.

שלושה שמפוצצים את האוטו אחד אחרי השני ... ההממ ....

דרור ברלי
18-10-20, 13:44
נהג שפוצץ את האוטו שם, הוא חרא של נהג, הרבה מתחת לממוצע.

שלושה שמפוצצים את האוטו אחד אחרי השני ... ההממ ....

אחד מהם זה אני.
ואני חרא של נהג, זה ידוע.

מצד שני התרגלתי לרכב שטח אמיתי שבנוי נכון וסכין דיונה זה לא בדיוק משהו שמעניין אותו.

גיא
18-10-20, 13:46
אחד מהם זה אני.
ואני חרא של נהג, זה ידוע.

מצד שני התרגלתי לרכב שטח אמיתי שבנוי נכון וסכין דיונה זה לא בדיוק משהו שמעניין אותו.

אז האוטו לא מתאים שם ...

או הנהג לא מתאים לאוטו ...

אבל הדגש היה על השלושה .. אם הראשון התפוצץ שם .. למה השאר באו בדהרה ולא האטו לבדוק מה קורה ?

ד ו ר ו ן
18-10-20, 13:49
תחזיות האימה שלכם גרמו לי לתהות וללכת לבדוק האם התבלבלתי הציר.
אבל לא, לא התבלבלתי.
זה אותו ציר מוכר, חולי ונהדר, שלמעט מעקף אחד-שניים, גם הגמל צנוע ההספק עובר בשיא הקיץ אם אני מוריד מספיק אויר, בעיקר כדי לפצות על האין מנוע.

אז אני באמת מבולבל עכשיו..

אז נכון שיש בהחלט יותר מתלים וזויות גישה מה-SUV הממוצע, אבל המנוע הוא בחזקת ״אין מנוע״ מול האחרונים.

מה שאומר שגם עם ״רגל צמודה לפח״ אני עושה בעיקר עשן שחור ופחות מהירות.. ועדיין עוברים את הציר בלי לעכב אף אחד.

מה נהייה כאן?..

אומי5
18-10-20, 14:02
דבר אחד בטוח, בכיוון ההפוך גם חיפושית מוגבהת יכולה, אפילו שיירת חיפושיות :)

גיא
18-10-20, 14:08
דבר אחד בטוח, בכיוון ההפוך גם חיפושית מוגבהת יכולה, אפילו שיירת חיפושיות :)

זה כי אין לה רדאר ...

דרור ברלי
18-10-20, 14:13
אז נכון שיש בהחלט יותר מתלים וזויות גישה מה-SUV הממוצע, אבל המנוע הוא בחזקת ״אין מנוע״ מול האחרונים.

מה שאומר שגם עם ״רגל צמודה לפח״ אני עושה בעיקר עשן שחור ופחות מהירות.. ועדיין עוברים את הציר בלי לעכב אף אחד.

מה נהייה כאן?..

לא אמרת כלום. מנוע זה רק חלק אחד בתמונה. אם יש מתלים, יש זוית גישה, יש צמיגי שטח במידה נורמלית שאתה יכול לרוקן מהם הרבה אויר - אז גם ה-80 כ"ס שלך מספיקים והגמל שלך נוסע ומטפס כמו גדול ואתה לא מתעכב ולא מעכב. כי ככה בנוי רכב שטח אמיתי של לפני 30 שנה. חזק ונכון.

ל-WK2 יש אמנם צמיגי חתך 60, אבל הם מספיק גדולים ואפשר להוציא מהם אוויר בלי לחשוש, נגיד ל-15 PSI שזה די והותר לדיונות כאלה. בעיקר יש לו 200 כ"ס יותר מאשר לך והוא לא מתקשה לטוס במעלה כל סכין. אבל הפגוש שלו כל כך נמוך, שבכניסה לסכין ספציפית אחת על הסמ"ש האדום הוא חוטף. הוא לא נתלש מהמקום כמו בסובארו, אבל בגלל שהוא גמיש, החלק התחתון שלו סופג את המכה ורותע אחורה, ואז השפה החדה שלו מפוצצת את הרדיאטור בדיוק בחיבור של הרשת והדוד התחתון שלו, שנמצא בדיוק מול שפת הפגוש החדה. זה הכל. רק תכנון גרוע/קמצנות על חתיכת פח שתגן על הרדיאטור.

ובדגמים שיש להם גם מצלמה/רדאר בתוך הפגוש, זה בכלל שיא חדש של טמטום. כי המצלמה הזו עולה (אצל היבואן) כמו הסופה שלי/ההיילקס שלך. קומפלט.

מין הסתם זה לא עוצר אותו. הוא עולה כמו טיל וממשיך. רק אחרי כמה דקות אתה שם לב שחום המנוע עולה. ואז אתה מגלה את פריצת נוזל הקירור מהרדיאטור.

אז אני לא אומר לא לנסוע. נהפוכו. מסלול כייפי ביותר.
אני אומר רק שצריך להיות מודע ולהיזהר - כי בכלי רכב מודרניים, שיקולי העיצוב/אסתטיקה/אוירודינמיקה/שיווק (והכי גרוע - רגולציה מטומטמת), קודמים לתכל'ס - שרידות, עמידות, עבירות. ניכר על מכוניות מודרניות שהן מתוכננות להתפרק ולהתפורר וכל חלק שנושר מהן אולי לא היה צריך להיות שם מלכתחילה, אבל אלה מכוניות חדשות מהניילון שעולות מאות אלפי שקלים וכל חלק כזה עולה כמשקלו בזהב.

כן, זה מחזיר אותנו לדיונים אחרים על מהותו של "רכב שטח". תמיד זה מגיע לשם בסוף והנה דוגמה מצויינת ומייצגת - מסלול שבתכל'ס אפשרי ומתאים ומהנה מאוד גם לג'יפונים. אבל ברכב שטח אמיתי נוסעים בו בניחותא וברוגע ונהנים מהטיול. בלי "רגל עד הפח" ובלי הלחץ והדרמה והעירנות המוגברת והמעייפת. זה ההבדל.

גיא
18-10-20, 14:21
תחזיות האימה שלכם גרמו לי לתהות וללכת לבדוק האם התבלבלתי הציר.
אבל לא, לא התבלבלתי.
זה אותו ציר מוכר, חולי ונהדר, שלמעט מעקף אחד-שניים, גם הגמל צנוע ההספק עובר בשיא הקיץ אם אני מוריד מספיק אויר, בעיקר כדי לפצות על האין מנוע.

אז אני באמת מבולבל עכשיו..

מה נהייה כאן?..

זה כי אין לך רדאר ...

( אני גם הלכתי לבדוק שמא טעיתי בציר ... )

Crabbing
22-10-20, 19:35
יש גישה זריזה לדיונה מצפון (בני נצרים)?
לפי המפה נראה כ 5 ק״מ.

asafpeleg
22-10-20, 19:42
כן,
ממש מול הכניסה לבני נצרים, בצד המזרחי של הכביש, מיד אחרי תחנת האוטובוס. ירידה נוחה מאוד מהכביש.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Crabbing
22-10-20, 19:44
תודה, כמה רחוק יכול להגיע פרייבט?

asafk
22-10-20, 19:57
עד הדיונה.. צא מול נווה וסע ישר. לשים לב לפנות לכיוון הדיונה רק כשרואים אותה ממש מימין. אם תתפתה לפנות לפני זה בסמש האדום תיפול למלכודת חול. יש הרבה שבילים וצריך להכיר... הכי בטוח זה נסיעה בקו ישר עד המנחת.
אה... ולנתק esp אם יש. והרבה גז. ולא לעזוב. זו נסיעה שמצריכה נחישות ואמונה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Crabbing
22-10-20, 20:04
תודה.
הם נחושים ואני עם רצועה בשלוף.

dudsha
26-10-20, 06:01
יש גישה זריזה לדיונה מצפון (בני נצרים)?
לפי המפה נראה כ 5 ק״מ.

תודה, אך זה לא יעד הטיול, זה מסלול שמתחיל בשדה בוקר דרך רמת ציפורים ושבטה ומסתיים בבני נצרים, ולא טיול מטרה רק לדיונה.

Crabbing
26-10-20, 07:20
תודה, אך זה לא יעד הטיול, זה מסלול שמתחיל בשדה בוקר דרך רמת ציפורים ושבטה ומסתיים בבני נצרים, ולא טיול מטרה רק לדיונה.

ניצל״שתי בשביל עצמי.

-->