PDA

צפייה בגרסה מלאה : (נערך) לנד קרוזר 120 - התלבטויות בין מספר אפשרויות שדרוג עבירות

avis80
18-10-20, 16:17
שלום לכולם
רציתי לשפר עבירות בלנד שלי .אני נעול אחורה
כרגע מתלבט בין התקנה של נעילה קידמית או החלפת יחסי העברה ועלייה לגלגל 33 .
אשמח לעזרתכם במספר שאלות .
1.איזה יחסי העברה להתקין
2. האם בכלל להחליף יחסים או שהיחסים המקוריים מסוגלים להתמודד עם 33
3.כמה זה משפיע על המהירות הסופית אם אני מחליף
4.סדר גודל מחירים של יחסי העברה
5.מה עדיף להחליף ולגדול ל33 או להתקין נעילה קידמית
תודה רבה לעונים

Yaki5500
18-10-20, 20:03
איפה אתה רוצה לעבור שעכשיו אתה לא יכול?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

raanan
18-10-20, 20:30
רכבת הכוח (פרונטאקס וטרנספר) שלך גבולית לצמיגים 33 .

אני , הייתי מתקין נעילה קדמית.
שני סרנים נעולים עם צמיגי 31 עבירים יותר מסרן אחד נעול וצמיגי 33 .
חוץ מזה, החלפת יחסי העברה, הגבהה וכל מה שנדרש עבור 33 (כולל צמיגים),
כנראה יקר יותר מהתקנת נעילה.

רענן

נדב ש.
18-10-20, 21:00
+1 לנעילה קידמית. גיסי מכר לא מזמן לנדקרוזר 120 נעול כפול, האוטו עבד יפה בשטח.

צמיג 33" ברכב כזה יעמיס על כל הפרונט, מסרק הגה, מתלים וכו'.

hadtomer
18-10-20, 21:01
שלום לכולם
רציתי לשפר עבירות בלנד שלי .אני נעול אחורה
כרגע מתלבט בין התקנה של נעילה קידמית או החלפת יחסי העברה ועלייה לגלגל 33 .
אשמח לעזרתכם במספר שאלות .
1.איזה יחסי העברה להתקין
2. האם בכלל להחליף יחסים או שהיחסים המקוריים מסוגלים להתמודד עם 33
3.כמה זה משפיע על המהירות הסופית אם אני מחליף
4.סדר גודל מחירים של יחסי העברה
5.מה עדיף להחליף ולגדול ל33 או להתקין נעילה קידמית
תודה רבה לעונים

היי. ראשית גילוי נאות: איני בעליו של לנד קרוזר. אני נוהג בג'יפ. אני מקווה שבעלי לנד קרוזר שביצעו את השינויים האלה יוכלו לתת לך תשובות יותר מדויקות.
אני כן יכול לענות לך על כמה דברים מהסיבה הפשוטה שאני עשיתי אותם בעצמי. לא קראתי באינטרנט, לא היה לי חבר שעשה, לא שמעתי ממיהו. עשיתי. לכן על חלק מהשאלות ששאלת, שהן רלוונטיות לקרוזרים, אין לי מושג כיצד להשיב. אני אענה על מה שיש לי ניסיון בו.

1. ניטרו גיר. אני מאוד מרוצה מהם (אני עם סט 4.10 שהחליף סט 3.73) ולמיטב הבנתי יש גם סטים לטויוטה. אבל כאמור- אין לי טויוטה. אני כן שמח מאוד על ששיפצתי את הסרנים כשעשיתי את זה. מן הסתם אתה מבין שאני עם צמיגים טיפונת גדולים מהמקור. ככה טיפונת. ממש.

2. אל תהיה מצחיק. אין דבר כזה "יחסים מקוריים מסוגלים להתמודד". גם מה זה בדיוק להתמודד? לא להישבר? או לא לגרום לך לעלות לרמת הגולן ב1700 סל"ד עם חמישים אלף קיק דאונים בדרך. לא לפגז את מסרק ההגה? וגם מה עם כל מה שמסביב? זרועות JBA לדוגמה, כל אלה הם כסף גדול. אני הבאתי חלק גדול מכל זה בתיק- ועדיין התקשרו מהבנק. עדיף שתציין איזו מידת צמיגים אתה רוצה להלביש. הנה טבלה שימושית שתמחיש לך מה כן ומה לא.

https://auto.howstuffworks.com/auto-parts/towing/vehicle-towing/maneuvers/gear-ratio-tire-size-chart.htm

אבל מה שאתה צריך לשאול הוא לא רק סרנים. גם גיר. אני נסעתי על צמיגים גדולים מהמקור (טיפונת) על יחסי העברה מקוריים, זו היתה בדיחה. 100 קמ"ש בסל"ד נמוך להפליא, קיק דאונים וכו. ובשטח? תחת. LOW איבד יכולת באופן משמעותי.

3. זה לא. יחסי העברה שמותאמים היטב יעניקו לך בדיוק את אותה מהירות סופית

4. אני אישית הבאתי הכל במזוודה (למעשה מזוודות) וזה יצא לי עם הכול באזור ה8000 שקל אם זכרוני אינו מטעה. שני סטים- קדימה אחור- וסט שיפוץ לשני סרנים. אבל אני לא שילמתי מכס, לא שילמתי משלוח, וזה פריט כבד מאוד. וזה לא כולל התקנה- יברך אלוהים את שרפי וסבלנותו האינסופית.

5. וואו, שאלה קשה. אני אישית למדתי לזחול לפני שלמדתי ללכת. וכל צעד היה מאוד משמעותי. אצלי התחלתי כמובן עם נעילה אחורית. ואז צמיגים. ואז מילאתי גם את הדיפרנציאל הקדמי במיטב התוצרת הדטרויטית. ורק בסוף יחסי העברה.

נדב42
18-10-20, 21:47

מצטרף לשאלה ...

erezgur
18-10-20, 21:51
לא יודע לעזור בהתלבטות שלך, אבל הרשיתי לעצמי לערוך מעט את הכותרת.
השרשור דן בהתלבטות בין מספר אפשרויות שדרוג לרכב שלך.
כותרת המכיל רק את דגם הרכב לא מרמזת על תוכן הדיון המתנהל ובכך אתה כנראה מפסיד מעט מהאנשים שיכולים לסייע בקבלת ההחלטה וגם יהיה קשה יותר בעתיד לאתר את הדיון.

nirs
18-10-20, 22:04
לא יודע אם לשם כיוון הכותב, אך יש סצנת עבירות גועשת ובועטת (לצערי, מחוץ לאתר).
״גמדים״ עם 31״ לא באמת יכולים להשתתף.
אגב גם 33״ (ולפעמים 35״) גבוליים...

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
18-10-20, 22:14
לא יודע אם לשם כיוון הכותב, אך יש סצנת עבירות גועשת ובועטת (לצערי, מחוץ לאתר).
״גמדים״ עם 31״ לא באמת יכולים להשתתף.
אגב גם 33״ (ולפעמים 35״) גבוליים...

Sent from my iPhone using Tapatalk

סיקרנת...
גלה לנו.

avis80
19-10-20, 15:21

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
לא יכול למנות לך אבל לא חסר מקומות שהייתי רוצה לטפס שאני קצת יותר "גדול"

- - - Updated - - -

לא יודע לעזור בהתלבטות שלך, אבל הרשיתי לעצמי לערוך מעט את הכותרת.
השרשור דן בהתלבטות בין מספר אפשרויות שדרוג לרכב שלך.
כותרת המכיל רק את דגם הרכב לא מרמזת על תוכן הדיון המתנהל ובכך אתה כנראה מפסיד מעט מהאנשים שיכולים לסייע בקבלת ההחלטה וגם יהיה קשה יותר בעתיד לאתר את הדיון.
צודק תודה

avis80
19-10-20, 15:26
היי. ראשית גילוי נאות: איני בעליו של לנד קרוזר. אני נוהג בג'יפ. אני מקווה שבעלי לנד קרוזר שביצעו את השינויים האלה יוכלו לתת לך תשובות יותר מדויקות.
אני כן יכול לענות לך על כמה דברים מהסיבה הפשוטה שאני עשיתי אותם בעצמי. לא קראתי באינטרנט, לא היה לי חבר שעשה, לא שמעתי ממיהו. עשיתי. לכן על חלק מהשאלות ששאלת, שהן רלוונטיות לקרוזרים, אין לי מושג כיצד להשיב. אני אענה על מה שיש לי ניסיון בו.

1. ניטרו גיר. אני מאוד מרוצה מהם (אני עם סט 4.10 שהחליף סט 3.73) ולמיטב הבנתי יש גם סטים לטויוטה. אבל כאמור- אין לי טויוטה. אני כן שמח מאוד על ששיפצתי את הסרנים כשעשיתי את זה. מן הסתם אתה מבין שאני עם צמיגים טיפונת גדולים מהמקור. ככה טיפונת. ממש.

2. אל תהיה מצחיק. אין דבר כזה "יחסים מקוריים מסוגלים להתמודד". גם מה זה בדיוק להתמודד? לא להישבר? או לא לגרום לך לעלות לרמת הגולן ב1700 סל"ד עם חמישים אלף קיק דאונים בדרך. לא לפגז את מסרק ההגה? וגם מה עם כל מה שמסביב? זרועות JBA לדוגמה, כל אלה הם כסף גדול. אני הבאתי חלק גדול מכל זה בתיק- ועדיין התקשרו מהבנק. עדיף שתציין איזו מידת צמיגים אתה רוצה להלביש. הנה טבלה שימושית שתמחיש לך מה כן ומה לא.

https://auto.howstuffworks.com/auto-parts/towing/vehicle-towing/maneuvers/gear-ratio-tire-size-chart.htm

אבל מה שאתה צריך לשאול הוא לא רק סרנים. גם גיר. אני נסעתי על צמיגים גדולים מהמקור (טיפונת) על יחסי העברה מקוריים, זו היתה בדיחה. 100 קמ"ש בסל"ד נמוך להפליא, קיק דאונים וכו. ובשטח? תחת. LOW איבד יכולת באופן משמעותי.

3. זה לא. יחסי העברה שמותאמים היטב יעניקו לך בדיוק את אותה מהירות סופית

4. אני אישית הבאתי הכל במזוודה (למעשה מזוודות) וזה יצא לי עם הכול באזור ה8000 שקל אם זכרוני אינו מטעה. שני סטים- קדימה אחור- וסט שיפוץ לשני סרנים. אבל אני לא שילמתי מכס, לא שילמתי משלוח, וזה פריט כבד מאוד. וזה לא כולל התקנה- יברך אלוהים את שרפי וסבלנותו האינסופית.

5. וואו, שאלה קשה. אני אישית למדתי לזחול לפני שלמדתי ללכת. וכל צעד היה מאוד משמעותי. אצלי התחלתי כמובן עם נעילה אחורית. ואז צמיגים. ואז מילאתי גם את הדיפרנציאל הקדמי במיטב התוצרת הדטרויטית. ורק בסוף יחסי העברה.
סחטיין על התשובה המפורטת .
2.בגלל זה בדיוק שאלתי אגב מה מסמלים הערכים שבתוך הטבלה

hadtomer
19-10-20, 15:58
צודק- שאלה טובה.

הערכים מסמלים את הסל"ד שבו הרכב עובד במהירות מסוימת נאמר X עם מידת גלגל מקורית נאמר Y - זאת ביחס לסל"ד שבו הרכב במהירות X עם מידת גלגל לא מקורית Y

אני יודע שזה הסבר מאוד לוקה בחסר ובלי עין הרע יש כאן מהנדסים הרבה יותר רציניים ממני - אבל זה מה שמסביר לך אילו יחסי העברה עליך להכניס כדי לשייט בסל"ד שאתה רוצה.

כדי להקל עליך -יש כאן סקירה מעולה של נושא יחסי ההעברה

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1337-jeepolog-archive

-->