PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיבוי רכב במאמץ

פיני ד
18-10-20, 16:37
היי
לאחרונה (כבר פעמיים) הרכב נכבה לי תחת מאמץ(יונדאי טראקן 2006 טורבו דיזל 2.9 J3 ),
עליתי עליה והרכב התחפר ואז פשוט נכבה... או הייתי צריך לעבור על מדרגה יחסית גבוהה שהפרידה בין שני שבילים והרכב היה ב2X4 והוא נכבה אחרי שעלה...

כשהוא נכבה הוא לא גמגם או קפץ או רעד או כלום...פשוט כבה ללא מנורת צק אנגין, בצורה יותר אלגנטית וחלקה מאשר כיבוי עם הסוויצ
:)
אפילו לא שמתי לב שכבה . אחרי הכיבוי הוא מניע בנגיעה (כמו כל פעם ...)
הרכב לא מעשן לא מגמגם ועובד עגול ונהדר

בכביש הוא בסדר גמור.... מאיץ חזק ונוסע , גם בלחיצות פול גז וכו...

סרקתי את הרכב וקבלתי 3 קודים :
P0100 שאומר שהחיישן אוויר מזהה קריאה בתחום הנמוך - בצורה רנדומלית
P1543 ברייק סוויצ מזהה קריאה בתחום הגבוה - בצורה רנדומלית
P0220 דוושת גז מזהה קריאה בתחום הנמוך... בצורה רנדומלית

ברייק סוויצ זה או כיוון או החלפה...אנסה לכוון אם לא אחליף (קניתי הבוקר חדש , הוא זול, 50 שח למקורי).
דוושה אבדוק אם אחרי הברייק סוויצ זה עדין קורה.
לגבי החיישון, אקנה את הספריי ניקוי ואנסה לנקות.

יש רעיונות אחרים? מה יכול לגרום לתופעה?

פיני ד
18-10-20, 16:43
שאלה נוספת, כיצד יודעים מה הערכים בסרק של החישן כמות אוויר?
ב2000 סלד,3000סלד וכו..?

guylehavi
18-10-20, 17:17
קורה אצלי (בטראקאן) בסיטואציות ספציפיות - עליה תלולה, מתחיל להתחפר. אם אני נותן לסלד לעלות ולגלגלים להסתחרר ואז מתיישב על הבלמים - המנוע כבה. לא נעים...

היו מס' שרשורים על זה בפורום אוסטרליים.
חלק טענו שהבעיה במערכת הסולר (מזרקים, פילטר או חיישן), חלק בפוטנציומטרים בדוושת התאוצה/בלם וחלק טוענים שבמהירות מסויימת ננעל ממיר המומנט וההתיישבות המהירה על הבלמים (ללא התנגדות מאחר והגלגלים מחליקים) גורמת לכיבוי מהיר של המנוע (מקביל לזריקת קלאץ').

ככה או ככה, אני מקפיד לא להעלות סלד כשמאבד אחיזה.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Gershon
18-10-20, 17:25
שאלה נוספת, כיצד יודעים מה הערכים בסרק של החישן כמות אוויר?
ב2000 סלד,3000סלד וכו..?

http://gershon.ucoz.com/index/hyundai/0-12

כל מה שאתה צריך נמצא כאן

פיני ד
18-10-20, 17:30
קורה אצלי (בטראקאן) בסיטואציות ספציפיות - עליה תלולה, מתחיל להתחפר. אם אני נותן לסלד לעלות ולגלגלים להסתחרר ואז מתיישב על הבלמים - המנוע כבה. לא נעים...

היו מס' שרשורים על זה בפורום אוסטרליים.
חלק טענו שהבעיה במערכת הסולר (מזרקים, פילטר או חיישן), חלק בפוטנציומטרים בדוושת התאוצה/בלם וחלק טוענים שבמהירות מסויימת ננעל ממיר המומנט וההתיישבות המהירה על הבלמים (ללא התנגדות מאחר והגלגלים מחליקים) גורמת לכיבוי מהיר של המנוע (מקביל לזריקת קלאץ').

ככה או ככה, אני מקפיד לא להעלות סלד כשמאבד אחיזה.

מזרקים\חיישן\משאבת לחץ היו נותנים שגיאה במחשב לדעתי....

אני מתחבר לנושא של הדוושות כי אלה ההודעות שגיאה שאני מקבל גם.... דוושה וברקס.

תוכל להסביר את הנושא של הממיר מומנט או לשלוח קישור לפוסט?

ד.א
זה מאוד בעייתי....
כי תחשוב שאתה באמצע מעלה, יצא ופרפר והרכב נכבה. מאותו רגע אתה עם ברקסים רק על מה שיש במיכל וואקום... הגה קשה וכו....
יכול להוביל למצב מסוכן.

פיני ד
18-10-20, 17:38
http://gershon.ucoz.com/index/hyundai/0-12

כל מה שאתה צריך נמצא כאן

היי גרשון,
תודה רבה, יש לי את ספרי הרכב מודפסים ברכב למקרה ו... :)
לא מצאתי שם משהו שיכול לעזור.

guylehavi
18-10-20, 17:42
נסה כאן, שרשור ישן בנושא:
https://forum.australia4wd.com/index.php?/topic/16109-engine-cutting-out/#comment-114889

Gershon
18-10-20, 17:44
היי גרשון,
תודה רבה, יש לי את ספרי הרכב מודפסים ברכב למקרה ו... :)
לא מצאתי שם משהו שיכול לעזור.

פעם שנייה-זה מה שאתה צריך
http://landrover.narod.ru/gershon/HYUDAI/TERRACAN/FLB-ENGINE_2.9L_FUEL_SYS_DIAGNOSIS.pdf

פיני ד
18-10-20, 17:49
נסה כאן, שרשור ישן בנושא:
https://forum.australia4wd.com/index.php?/topic/16109-engine-cutting-out/#comment-114889

קראתי את הפוסט הזה הבוקר,
אצלו מה שפתר זה החלפה של 4 מזרקים וקידוד...

Gershon
18-10-20, 20:48
חברים לא צריך לצטט את הדיליטנטים
תודה לאל-יש חומר של יצרן בנושא.....
צריך לדעת ל-קר-וא בו.

פיני ד
21-10-20, 17:11
חברים,
אני חושב שעליתי על קצה חוט למקור הבעיה,
אני שם רגע בצד את נושא החיישן MAF (עשיתי את הבדיקה לפי הספר בה מרימים סלד לאט וצריך לראות את קריאות החיישן עולות בהתאם...אז אצלי הם עולות בהתאם אבל לפעמים יורדות וחוזרות למעלה למרות שהסלד לא יורד , אפרק אנקה עם ספריי ונראה .)
.
כמו שאמרתי לפני, אם אני סורק את הרכב אז מופיעות 3 תקלות כאשר 2 מהם הן :

העובדה שהמחשב מזהה ברקס וגז בו זמנית וכבה הזכירה לי את הבדיקה של STALL TEST,
שבה בעצם לוחצים על הברקס ועל הגז פול, ובודקים לאיזה סלד הרכב מגיע ונעצר, ואז משווים להגדרות ייצרן ולפי זה ניתן לדעת אם יש בעיה בממיר מומנט או גיר וכו...

בצעתי את הבדיקה והרכב עוצר את הסלט ב2600 גם בD וגם ב R- תקין לפי הגדרת היצרן לדגם הזה,
אך כאשר אני עוזב את דוושת הגז הטורים יורדים ואז הרכב מגמגם ולפעמים כבה גם.

התחברתי לסנסור לחץ מסילה והערכים שהוא נותן בסרק תקינים וגם בסלד גבוה לפי הספר, אבל כשעוזבים את הגז... הוא יורד מתחת ללחץ של מצב סרק ואז בא הגמגום.)

האם תקין שבבדיקת STALL הרכב באמת ייכנס ל STALL וייכבה?
ואם לא, מה לבדוק? למה הוא לא מתייצב בירידה?

https://www.youtube.com/watch?v=eCDExUNI-9U&feature=youtu.be

פיני ד
22-10-20, 12:38
חברים,
אני חושב שעליתי על קצה חוט למקור הבעיה,
אני שם רגע בצד את נושא החיישן MAF (עשיתי את הבדיקה לפי הספר בה מרימים סלד לאט וצריך לראות את קריאות החיישן עולות בהתאם...אז אצלי הם עולות בהתאם אבל לפעמים יורדות וחוזרות למעלה למרות שהסלד לא יורד , אפרק אנקה עם ספריי ונראה .)
.
כמו שאמרתי לפני, אם אני סורק את הרכב אז מופיעות 3 תקלות כאשר 2 מהם הן :

העובדה שהמחשב מזהה ברקס וגז בו זמנית וכבה הזכירה לי את הבדיקה של STALL TEST,
שבה בעצם לוחצים על הברקס ועל הגז פול, ובודקים לאיזה סלד הרכב מגיע ונעצר, ואז משווים להגדרות ייצרן ולפי זה ניתן לדעת אם יש בעיה בממיר מומנט או גיר וכו...

בצעתי את הבדיקה והרכב עוצר את הסלט ב2600 גם בD וגם ב R- תקין לפי הגדרת היצרן לדגם הזה,
אך כאשר אני עוזב את דוושת הגז הטורים יורדים ואז הרכב מגמגם ולפעמים כבה גם.

התחברתי לסנסור לחץ מסילה והערכים שהוא נותן בסרק תקינים וגם בסלד גבוה לפי הספר, אבל כשעוזבים את הגז... הוא יורד מתחת ללחץ של מצב סרק ואז בא הגמגום.)

האם תקין שבבדיקת STALL הרכב באמת ייכנס ל STALL וייכבה?
ואם לא, מה לבדוק? למה הוא לא מתייצב בירידה?

https://www.youtube.com/watch?v=eCDExUNI-9U&feature=youtu.be

???

נדב ש.
22-10-20, 13:29
לא בריא לעשות stall test.

יש לך בעיה בקו של הסולר של נפילת לחץ, לפי מה שאני מכיר מהדגם(כבר קרה לכמה חברים והחליפו מזרקים, אחד החליף גם משאבה) הזה, זה או חיישן לחץ, משאבת הזרקה או מזרקים, לאו דווקא בסדר הזה.

פיני ד
22-10-20, 14:34
לא בריא לעשות stall test.

יש לך בעיה בקו של הסולר של נפילת לחץ, לפי מה שאני מכיר מהדגם(כבר קרה לכמה חברים והחליפו מזרקים, אחד החליף גם משאבה) הזה, זה או חיישן לחץ, משאבת הזרקה או מזרקים, לאו דווקא בסדר הזה.

אני מכיר 5 טראקנים עם הבעיה הזו.
2 מתוכם החליפו מזרקים , משאבה, ניקו צנרות וחישן לחץ מסילה ולא פתר להם.
אין לי את עומק הכיס להתחיל להחליף חלקים בניחושים יחסית מושכלים אבל עדיין ניחוש של חלקים מאוד יקרים.

השאלה מה יכול לגרום לרכב להיכבות כשהוא יורדים בטורים לאחר מאמץ.
ואיך אפשר לתקף את זה.

נדב ש.
22-10-20, 14:39
אני מכיר 5 טראקנים עם הבעיה הזו.
2 מתוכם החליפו מזרקים , משאבה, ניקו צנרות וחישן לחץ מסילה ולא פתר להם.
אין לי את עומק הכיס להתחיל להחליף חלקים בניחושים יחסית מושכלים אבל עדיין ניחוש של חלקים מאוד יקרים.

השאלה מה יכול לגרום לרכב להיכבות כשהוא יורדים בטורים לאחר מאמץ.
ואיך אפשר לתקף את זה.

ואתה בטוח שהחליפו בחלקים חדשים/משופצים או החליפו במשומש שלא ידוע מה מצבו?

פיני ד
22-10-20, 14:52
אחד שיפץ
והשני שם חדשים

פיני ד
25-10-20, 11:28
פירקתי את החיישן, נראה שמישהוא התעסק איתו בעבר, יש לו בורג אחד חרוש ובורג חסר, בנוסף המחבר שבור מעט בחלק העליון (לא מפריע לחיבור) אז כנראה זו בעיה שהייתה גם בעבר .
בעקבות התקלה במחשב הרכב :
P0100 שאומר שהחיישן אוויר מזהה קריאה בתחום הנמוך - בצורה רנדומלית
פירקתי את החיישן וניקיתי עם חומר ניקוי חיישני אוויר של ליקווי מולי, ניקיתי אותו ממש טוב לפי ההוראות.... הקריאות לא השתנו עדין בין 12 ל21 MG בסרק ,מבחינת וולטים הוא נע בין 2 ל2.2 וולט.
השאלה האם זה תקין? ולמרות שאין שינוי בסל"ד הקריאות לא יציבות, ראו גרף מטה, האם זה תקין?
131261

- - - Updated - - -

בנוסף לאחר חפירה בספרות הרכב, מתברר קוד ה P0100 הואלא בדיוק מה שהתיאור שלו אומר, בסורק הוא כותב :
Air mass flow control, parameter in lower limit.זה הוביל אותי לחשוד בחיישן אך בספרות הרכב הקוד הזה, 0100דווקא מתייחס לEGR :
לפי הספר הקריאה אמור להיות מעל200?
נראה לי יותר מידי לא?
131262131263

Gershon
25-10-20, 18:48
לגבי תקלות:
http://www.autohex.net/dtc-help/hyundai/52/2005/22430/P0100/
http://www.autohex.net/dtc-help/hyundai/52/2004/22430/P1543/
http://www.autohex.net/dtc-help/hyundai/52/2002/22430/P0120/

לגבי DATA שלך-SCV solenoid(אחת מהאפשרויות.....)

חנן-ג'יפולוג
25-10-20, 19:29
15 גרם אוויר לשנייה g/s במנוע 4 צילינדרים שעובד בסרק, זה בערך 600 מיליגרם אוויר למהלך בוכנה, mg/stroke .

צג הסורק שלך וההוראה הטכנית מדברים ביחידות מידה שונות. אם אתה לא מכיר את ההמרה זה יוצר סלט.

ההוראה, אגב, לא מדברת על ערך אבסולוטי של כמות אוויר, אלא על פער בין הtarget לactual.

פיני ד
26-10-20, 09:57
15 גרם אוויר לשנייה g/s במנוע 4 צילינדרים שעובד בסרק, זה בערך 600 מיליגרם אוויר למהלך בוכנה, mg/stroke .

צג הסורק שלך וההוראה הטכנית מדברים ביחידות מידה שונות. אם אתה לא מכיר את ההמרה זה יוצר סלט.

ההוראה, אגב, לא מדברת על ערך אבסולוטי של כמות אוויר, אלא על פער בין הtarget לactual.

מוזר כי הסורק הוא DELPHI DS150E והמערכת דלק היא של דלפי וההוראה הטכנית היא עבור המערכת דלק, הייתי מצפה שיידברו באותם המידות.

600 זה כמעט באמצע הטווח של 200-900 , מדוע הוא מקפיץ את הוודעה?
אני גם מסתכל ה REQUESTED אל מול הקריאה... גם שם אין פער גדול.

חנן-ג'יפולוג
26-10-20, 13:27
בד"כ ניתן להגדיר בסורק באלו יחידות מידה אתה רוצה לראות את הערכים.

זה שאתה רואה כרגע ערכים תקינים לא בהכרח אומר מה היו הערכים ברגע שהסורק רשם לעצמו את התקלה. כדאי לראות אם יש FREEZE FRAME של הערכים ברגע רישום התקלה.

לעניין עצמו: כדאי, אם ניתן בסורק שלך, לבצע ACTUATION TEST על שסתום הEGR תוך כדי מעקב חד על הערכים של חיישן הMAF, מצערת, לחץ סעפת וכו'...
אם אתה עושה את זה ולא רואה שינויים מהותיים בערכים הנמדדים זה מדד משמעותי לתקלה כלשהי במערכת הEGR.

פיני ד
26-10-20, 14:20
בד"כ ניתן להגדיר בסורק באלו יחידות מידה אתה רוצה לראות את הערכים.

זה שאתה רואה כרגע ערכים תקינים לא בהכרח אומר מה היו הערכים ברגע שהסורק רשם לעצמו את התקלה. כדאי לראות אם יש FREEZE FRAME של הערכים ברגע רישום התקלה.

לעניין עצמו: כדאי, אם ניתן בסורק שלך, לבצע ACTUATION TEST על שסתום הEGR תוך כדי מעקב חד על הערכים של חיישן הMAF, מצערת, לחץ סעפת וכו'...
אם אתה עושה את זה ולא רואה שינויים מהותיים בערכים הנמדדים זה מדד משמעותי לתקלה כלשהי במערכת הEGR.

מה הכוונה ACTUATION TEST? מהמונח האנגלי אני מניח שזה הפעלה ידנית של הEGR?

אתמול ניסיתי משהוא יחסית דומה, הפעלתי הEGR ידנית עם מזרק (אצלי הוא פנאומטי)כלומר חיברתי מזרק לקו הוואקום שהולך לEGR ושמתי את היד על EGR (דיאפרגמה) הבנתי שאמורים להרגיש 'קליק, לא היה... אבל כאשר משכתי את הידית הייתה התנגדות וכשעזבתי המזרק חזר למיקומו , כלומר הדיאפרגמה שומרת על וואקום(אני יודע שהבדיקה הכי טובה זה לפרק ולדחוף את הדיאפרגמה ואז לסתום את הכניסת וואקום ולראות שהפין נשאר למעלה,פשוט רציתי בדיקה קלילה מבלי לפרק כרגע).
עשיתי את זה גם כשהמנוע דולק, ויש שינוי ברעש המנוע , לא דרסתי.
הפעלתי את האקטואטור וואקום לEGR דרך התוכנה כשהמנוע כבוי, והוא עובד .

לגבי בדיקת הערכים בזמן התקלה, אני לא חושב שאפשר, מה שכן אפשר זה לאסוף כמה פרמטרים לרשימה ולבצע עליהם FLIGHT MODE , ואז הוא אוגר את הנתונים שלהם בזמן הנסיעה כשננסה לשחזר את התקלה.

חנן, התקלה שקרתה לי בשטח וקוראת גם בבדיקת ה STALL TEST (גז וברקס עד הסוף בD ועזיבה מהירה של הגז) גורמת לכיבוי המנוע רנדומלית, לפעמים הוא מצליח להתייצב לפעמים כבה... יש לך חשודים?

-->