PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לפני קניית XV

Von Mises
19-10-20, 12:25
שלום.
אני מעוניין לקנות XV שישמש את אשתי לנסיעה לעבודה של כ 40 ק"מ ביום, ולטיולים רגועים בסופי השבוע.
אנחנו משפחה של 5 נפשות.
אשמח להערות המומחים בנושא.
תודה.

גיא
19-10-20, 12:36
יהיה לכם צפוף.

תשקול להוסיף קצת לפןרסטר או אווטבאק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gilad Medraft
19-10-20, 20:23
אחרי 14 שנים עם פורסטר 2004 החלפנו ל-"פורסטר לימי קורונה"- סובארו XV 2016. קראתי את כל דברי הטוענים שהחיסרון הגדול שלו הוא שהוא צפוף יותר מפורסטר ושתא המטען שלו קטן. כשנכנסנו כל חמשת חברי המשפחה לאוטו- היה לנו ועדיין מרווח מאוד- הרבה יותר מבפורסטר הישן. ותא המטען בולע כמעט כל מה שנכנס בפורסטר זצ"ל. אני איש מאוד לא קצר- המושב שלי הולך באופן אוטומטי עד הסוף אחורה... ורוב הילדים מאחורה מדמים גודל של בני עשרה.
...אז כנראה שהפורסטר החדש ממש ענק.
חוץ מזה- ה-XV- מנוע 2000 אגב - יותר חסכוני מהפורסטר הישן- 1 ל-12 ק"מ בנסיעה לא איטית בכלל, וקצת הררית. מאוד נוח. אני מאוד אוהב לשחק עם הגיר ועם ההאצה כמו בטוסטוס. בשטח לא ניסיתי עדיין יותר מדי.
אחלה קניה.

דרור ברלי
20-10-20, 00:50
XV הוא רכב מעולה.
איכותי מאוד, מרווח ונוח (אני 1.90 ולא לוקח את המושב עד הסוף אחורה... זו גם אחת היפניות היחידות עם טווחי כוונון מושב והגה נדיבים ותנוחת נהיגה מושלמת. גם מאחור לא חסר מקום. לא לברכיים ולא לראש). התנהגות כביש מצויינת. מפתיע לטובה בשטח כל עוד לא מגזימים. והעיקר - זה לא קרוסאובר ולא מרגיש כמו קרוסאובר. זה סובארו AWD.

חסרונות:
- צמיגי חתך נמוך (55-60) נקרעים בשטח, אבל גם חבטה לא זהירה מבור בכביש עלולה לרצוח אותם.
- פגוש קדמי בולט ופגיע מאוד בשטח.
- תא המטען לא מאוד מרשים.
- מנוע 1,600 סמ"ק עם 114 כ"ס. קטן וחלש מדי על האוטו הזה.
- המנועים צורכים קצת שמן - בעיקר ה-1600 (כי הוא מתאמץ הרבה יותר ונדרש לסל"ד גבוה באופן תדיר). זה לא היסטרי, ברמה של חצי ליטר עד ליטר שמן בין טיפולים, אבל תמיד כדאי לשים לב.
- גיר רציף - עניין מפוקפק. אני לא סובל את זה. בנהיגה רגילה בכביש הוא בסדר גמור, אבל זה גיר שלא אוהב מאמצים. כשמתעללים בו בשטח (במיוחד ב-1600) קל מאוד לגרום לו להתחמם ואז הרכב עלול פתאום לסרב לנסוע (!...) ולדרוש הפסקת מנוחה כפויה עד שיתקרר (וזה יכול להימשך 15-20-30 דקות... תתנחמו שלפחות לא נגרם שום נזק). מי שמתכנן לבלות הרבה בשטח צריך להכיר את המגבלה הזו ולהיות מודע אליה, כדי לא להגיע למצב הזה. בדגמי 1600 גם אין אפשרות לשליטה ידנית בגיר (למעט מעבר מ-D ל-L) וביחד עם תת-כוח מצד המנוע, זה כבר ממש מפריע. בכל מקרה, בשימוש רגיל ושפוי אין בעיות מגזרת הגיר.

המלצה שלי: לא להתפתות למנוע 1600!!! דוגמה מובהקת לרכב שהוא Underpowered - מנוע קטן על אוטו גדול, שידוך מגונה ולא מוצלח שנולד בחטא, עבור שווקים מוכי מס כמו ישראל (ועוד כמה). ה-XV1.6 מרגישה כבדה וחלשה, לעיתים עד כדי ביאוס. וכבונוס היא גם שתיינית דלק מדופלמת.
מבחינתי, ה-XV1.6 היחידה שבאה בחשבון היא הידנית - יש לה בונוס נחמד בצורת תיבת העברה עם HIGH ו-LOW. רק קחו בחשבון שה-LOW הזה הוא ארוך מדי וסמלי לחלוטין. עם יחס העברה חלבי של 1.4:1 (הפחתה של 40% בלבד) זה לא באמת "הילוך כוח" לזחילה בשטח.... זה נועד יותר כדי לאפשר לאוטו לזנק מהמקום בעליה תלולה (יחסית) בלי להחליק את הקלאץ' יותר מדי ו/או לגרור. בנוסף - הידניות הגיעו רק ברמת אבזור דלה ובסיסית מאוד.

קחו אך ורק עם מנוע 2000! גם אם זה אומר שבמסגרת התקציב צריך לרדת לדגם ישן יותר בשנה-שנתיים. עם 150 כ"ס, האוטו הרבה יותר "חי", סוחב וזריז, הביצועים הרבה יותר טובים, צריכת הדלק נמוכה משמעותית.

האקזמפלר שאני מכיר אישית מקרוב (2000 פרימיום, מודל 2013, נרכש לפני בערך 3 שנים עם 30K ק"מ, נסע מאז עוד 60-65K ק"מ, נסיעה יומיומית במתאר מגוון ומשתנה - החל מפקק זוחל/עומד בשטח עירוני ועד שיוט בינעירוני - הממוצע של הכל כולל הכל מאז שנרכש הוא 7.8 ליטר ל-100 ק"מ (12.82 ק"מ לליטר). נהיגה רגילה, לא כסחנית אבל גם לא עדינה באופן מיוחד.
אוטו נהדר.

Von Mises
20-10-20, 06:38
תודה לכולם על התשובות.
לגבי חתך הצמיגים, האם ניתן לעבור למידה בעלת פרופורציות סבירות יותר ע"י החלפת ג'אנטים.(או ללא)
מישהו ניסה?

דרור ברלי
20-10-20, 09:26
טכנית, אפשר הרבה דברים.
חוקית, הכל אסור.
ככה זה, מדינת ישראל.

איל מ
20-10-20, 09:39
לא שאני הולך לקנות, סתם מתוך עניין.
יש מנוע 2000 ידני?

gils
20-10-20, 10:09
אין 2000 ידני.
למיטב ידיעתי, היום גם לא מיבאים 1.6 ידני.

מנסיון אישי - לא להתפתות בשום אופן ל 1.6. שלי היתה ידנית ואכלה קילו שמן לכל 2000 ק"מ במקרה הטוב.
את השמן אגב, היא אהבה לאכול בכל סל"ד, גבוה כנמוך.

דרור ברלי
21-10-20, 12:24
יש 2.0 ליטר ידנית בחו"ל.
למיטב ידיעתי, לישראל לא הביאו אותן. הן לא מצויידות בתיבת ההעברה בעלת תחום LOW הקיימת בדגם ה-1.6

כן הביאו פורסטרים דור-קודם ידניים, אבל ללא LOW. נמכרו במספרים די זניחים.
זה גיר שמגיע ממכונית כביש (אימפרזה) ויחסי ההעברה שלו מיועדים לכביש - והם ארוכים הרבה יותר מדי ולחלוטין לא מתאימים לשום סוג של שימוש בשטח. ההילוך הראשון שם כל כך ארוך שבהדרכות שלנו הם דוממו מנוע או לחילופין שרפו מצמדים גם במעברים תמימים לחלוטין. כשאני כותב "שרפו" אני מתכוון לתמרות עשן אמיתיות ולצחנה שהגיעה מהר חורשן עד לפרדיס....

שאלתי חבר בעל XV1600 ידנית מודל 2016 עם 100K ק"מ+ לגבי צריכת שמן ושריפות מצמד.
הבחור, בוא נגיד ככה, מבלי לחשוף את זהותו ועיסוקו - מבין משהו במכוניות ובנהיגה. מהנהגים הטובים בישראל, בעל רזומה עשיר בספורט מוטורי ובהדרכות נהיגה מקצועיות בכביש, במסלול ובשטח. הוא אחד שיודע ללחוץ כשצריך, אבל לא כזה שמתעלל באוטו וכן מטפל בו בזמן ובמוסך מורשה.

מצמד הוחלף ממש עכשיו. בערך ב-100,000 ק"מ. לדעתי האישית ומנסיוני מצמד יכול וצריך להחזיק מעמד הרבה יותר זמן. גם ברכבי שטח. במקרה הזה מדובר בנהג מעולה ולא ילד, בעברו רק מכוניות ידניות (מין הסתם) והוא יודע להתנהג עם מצמד.... לדעתי, מותו בטרם עת של המצמד שלו הוא עוד עדות מובהקת ליחסי העברה ארוכים מדי, מה שבפועל דורש הרבה החלקות מצמד - ובהתאם מקצר את חייו.

מדובר בתיקון לא זול - כ-5K.

צריכת השמן אצלו נעה סביב ליטר ל-5,000 ק"מ. נורת התרעה על חוסר בשמן נדלקת כשחסר בערך ליטר. ליטר אחד של שמן הוא פחות או יותר גם הטווח המסומן על המדיד ברוב כלי הרכב שאני מכיר.

לצורך השוואה - צריכת השמן ב-XV2000 שנת 2013 עם 90K ק"מ שאני מכיר - בערך ליטר ל-15,000 ק"מ.

Von Mises
22-10-20, 20:28
תודה לכולם על האינפורמציה.
על הכוונת אקזמפלר שנת 2015 עם 85,000 ק"מ.
התכנית היא להחזיק אותו כמה שנים טובות(נסועה שנתית של כ 12,000 ק"מ).
האם יש צפי לדרמות במורד הדרך?

Von Mises
07-03-21, 11:05
שלום.
שמעתי על בעיות במנועים של XV בנפח 1600 עקב צריכת השמן המוגזמת(שיפוצי מנוע בקילומטרז' נמוך).
מישהו מכיר?
ידוע האם ישנן בעיות דומות בדגמים עם המנועים בנפח 2000?
תודה מראש לעונים

kd2
07-03-21, 12:51
משמעותית פחות ב2000.
בשנתונים מעל 18 זה כבר לא רלוונטי בכלל למיטב ידיעתי

AlexanderShapiro
17-03-23, 23:20
יש 2.0 ליטר ידנית בחו"ל.
למיטב ידיעתי, לישראל לא הביאו אותן. הן לא מצויידות בתיבת ההעברה בעלת תחום LOW הקיימת בדגם ה-1.6

כן הביאו פורסטרים דור-קודם ידניים, אבל ללא LOW. נמכרו במספרים די זניחים.
זה גיר שמגיע ממכונית כביש (אימפרזה) ויחסי ההעברה שלו מיועדים לכביש - והם ארוכים הרבה יותר מדי ולחלוטין לא מתאימים לשום סוג של שימוש בשטח. ההילוך הראשון שם כל כך ארוך שבהדרכות שלנו הם דוממו מנוע או לחילופין שרפו מצמדים גם במעברים תמימים לחלוטין. כשאני כותב "שרפו" אני מתכוון לתמרות עשן אמיתיות ולצחנה שהגיעה מהר חורשן עד לפרדיס....

שאלתי חבר בעל XV1600 ידנית מודל 2016 עם 100K ק"מ+ לגבי צריכת שמן ושריפות מצמד.
הבחור, בוא נגיד ככה, מבלי לחשוף את זהותו ועיסוקו - מבין משהו במכוניות ובנהיגה. מהנהגים הטובים בישראל, בעל רזומה עשיר בספורט מוטורי ובהדרכות נהיגה מקצועיות בכביש, במסלול ובשטח. הוא אחד שיודע ללחוץ כשצריך, אבל לא כזה שמתעלל באוטו וכן מטפל בו בזמן ובמוסך מורשה.

מצמד הוחלף ממש עכשיו. בערך ב-100,000 ק"מ. לדעתי האישית ומנסיוני מצמד יכול וצריך להחזיק מעמד הרבה יותר זמן. גם ברכבי שטח. במקרה הזה מדובר בנהג מעולה ולא ילד, בעברו רק מכוניות ידניות (מין הסתם) והוא יודע להתנהג עם מצמד.... לדעתי, מותו בטרם עת של המצמד שלו הוא עוד עדות מובהקת ליחסי העברה ארוכים מדי, מה שבפועל דורש הרבה החלקות מצמד - ובהתאם מקצר את חייו.

מדובר בתיקון לא זול - כ-5K.

צריכת השמן אצלו נעה סביב ליטר ל-5,000 ק"מ. נורת התרעה על חוסר בשמן נדלקת כשחסר בערך ליטר. ליטר אחד של שמן הוא פחות או יותר גם הטווח המסומן על המדיד ברוב כלי הרכב שאני מכיר.

לצורך השוואה - צריכת השמן ב-XV2000 שנת 2013 עם 90K ק"מ שאני מכיר - בערך ליטר ל-15,000 ק"מ.

שרשור מאוד ישן ,
אבל בכל מקרה השאל .

ראשית חדש בפורום נ"ל , ולא מכיר חברים פעילים ..
עברתי על כמה שרשורים ומתחיל להכיר ראש של העונים .

עד כה חשבתי לתומי שאני המוזר בין היחידים שמחזיק רכב ידני בשנת 2023 ...ורואה באכזבה שהתחום ידני נעלם עד מעט מהשוק בכללי ,
ובנוסף מתעקש לחפש דגם ידני גם עבור רכבי כביש-פנאי-שטח, (לא נקרא להם גי'פ כי אלו כבר תחומים אחרים למטרות אחרות) ...
עד שראיתי סמל הצמוד לתמונת יוזר של דרור ברלי , שאם כבר עונה נותן בעומק והרחבה על הרבה נושאים ..

לשאלה .
לאחרונה נתקלתי ב2.0 XV ידנית למכירה ,
האם מישהו מכיר מניסיון אישי ויכול לתת דעה ..
מהחסרונות כנראה - נדיר מאוד, אם ילך הגיר - ילך הרכב לחכות הרבה זמן בצד עד ליבוא אחר , אם בכלל..

תודה מראש.

-->