PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחלים ניצנה, עקרב-דרבן, אלות וחורשה

Jonathan Krispel
21-10-20, 22:42
שלום חברים,
אני מתכוון לצאת בסופ"ש לטיול של יומיים בנחלים הנ"ל, כנראה יום א' מסלול מעגלי במעלה ניצנה וחזרה בעקרב+דרבן, לישון בח.ל דרבן או בורות לוץ ויום שבת לעלות בנחל אלות עד שבטה/עזוז.

יש למישהו הערות או המלצות לגבי השבילים הנ"ל?
הרכבים הם טרופר בנזין גבוה ממוגן, ליבטי גבוה ממוגן, ג'ימני סטוק.

תודה!

ד ו ר ו ן
21-10-20, 23:32
כן.
לא להכנס לשם בראשון (אמצע שבוע) כי זה שטח אש פעיל גם חיל אויר וגם יבשה.

zivo
21-10-20, 23:41
המסלול (כחול) של נחל אלות די קצר ולא מגיע לעזוז.
אלות נשפך לתוך נחל חורשה, סמ"ש שחור, והקטע של חורשה, מחורבן.
אין בו אתגר עבירות, הוא פשוט מייגע ולא מרשים (בעיקר אם אתה לא לבד ברכב ויש נוסעים, בשבילם זה ממש סתם).
בד"כ עושים את אלות שכביש 10 פתוח ואז חותכים. אם אתה בכ"ז מתעקש על אלות, תשקול לחתוך מזרחה במאגורת חורשה, ואז בסרפד תקח את הדרך צפונה דרך המצבה לזכרו של יאיר פלד ז"ל, תמשיך צפונה ותפנה מזרחה לעבר לעבר המפגש של עקרב עם נצנה.
תצא עם נחל ניצנה ותחליט אם אתה יוצא לעזוז או לשבטה.
לא מכיר אותכם, ולכן אני נמנע מלהמליץ על לחצות את חמרן מדרום לצפון, זה כבר יותר מאתגר.

דרור ברלי
21-10-20, 23:57
הטיפוס מאמבטיית חמרן מדרום לצפון יכול להיות מאוד מאתגר לרכבים לא נעולים. אבל יש מעקף נוח יחסית מצד שמאל.
אחר כך כשיורדים מהחמרן לכיוון ביר-חפיר, יש את השפצ המפורסם. מצריך עצבים חזקים, אבל רק לכמה שניות, כי זה קצרצר.

ruby
22-10-20, 00:37
שים לב שיש התראת שיטפונות בדרום ליום ראשון

msmiron
23-10-20, 09:47
אין בו אתגר עבירות, הוא פשוט מייגע ולא מרשים (בעיקר אם אתה לא לבד ברכב ויש נוסעים, בשבילם זה ממש סתם).
בד"כ עושים את אלות שכביש 10 פתוח ואז חותכים. אם אתה בכ"ז מתעקש על אלות, תשקול לחתוך מזרחה במאגורת חורשה, ואז בסרפד תקח את הדרך צפונה דרך המצבה לזכרו של יאיר פלד ז"ל, תמשיך צפונה ותפנה מזרחה לעבר לעבר המפגש של עקרב עם נצנה.
לא מכיר אותכם, ולכן אני נמנע מלהמליץ על לחצות את חמרן מדרום לצפון, זה כבר יותר מאתגר.אני מתכנן טיול מבורות לוץ לשבטה דרך חמרן. היות ואני שומר שבת חשבתי להתחיל בחמישי בערב (ליל ירח אך לא בהכרח) וליסוע עד חניון ברנע (מדרום לאנדרטת פלד). השאלה שלי היא, האם עלולה להיות בעיה להכנס לשטח בליל חמישי (מבחינת שטחי אש)?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

TLC
23-10-20, 13:59
לא מכיר אותכם, ולכן אני נמנע מלהמליץ על לחצות את חמרן מדרום לצפון, זה כבר יותר מאתגר.

על טעם ועל ריח...., אני דווקא חשב שנחל אלות הוא נחל יפיפה.
החמרן אכן מאתגר

erezgur
23-10-20, 14:43
על טעם ועל ריח...., אני דווקא חשב שנחל אלות הוא נחל יפיפה.
איון ספק וגם אין מחלוקת.
אם תקרא שוב מה שזיו רשם - הוא התייחס להמשך (חורשה) כקטע פחות מעניין.

ד ו ר ו ן
24-10-20, 22:43
אני מתכנן טיול מבורות לוץ לשבטה דרך חמרן. היות ואני שומר שבת חשבתי להתחיל בחמישי בערב (ליל ירח אך לא בהכרח) וליסוע עד חניון ברנע (מדרום לאנדרטת פלד). השאלה שלי היא, האם עלולה להיות בעיה להכנס לשטח בליל חמישי (מבחינת שטחי אש)?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
א. שים לב שתחילת המסלול בשמורה ויש איסור תנועה בחושך.
ב. אזור החמרן הוא שטח אש פעיל למדי, כולל בלילה.
זה לא אומר שדווקא כשתעבור הוא יהיה פעיל, אבל אם תנסה לתאם מול מתאם שטחי, סיכוי נמוך מאד שתקבל אישור כי זה שטח ששומרים אותו פעיל.

-->