PDA

צפייה בגרסה מלאה : האכלת שקנאים נודדים

ronaldo
25-10-20, 13:36
תמיד חוויה לראות האכלה של שקנאים נודדים בעמק חפר.
השנה השקנאים מתרכזים ברובם במאגר בחן ... שהוא מאגר סגור לקהל :(
אך ביום חמישי שעבר המאגר נפתח לזמן קצר לקהל בזמן ההאכלה.
הנה סרטון למי שפספס:
www.youtube.com/watch?v=DxG10JMHAvw

http://www.youtube.com/watch?v=DxG10JMHAvw

לבקשת רענן:
צולם ברחפן mavic air 2 במצב וידאו רגיל FHD 60FPS
WB במצב ידני (נראה לי 5800), ISO ו-SHUTTER SPEED במצב אוטומטי
השתמשתי ביכולת הזום x4 הדיגיטלי אפילו שמוריד באיכות כדי לא להפריע לשקנאים

שבוע טוב !

איל מ
25-10-20, 14:22
הצילום באמת יפה, אבל טעות בידך אם אתה חושב שהרחפן לא מפריע.
בגלל זה, כל האזור הזה מוגבל לטיסה.
131267

ronaldo
25-10-20, 17:10
היי אייל, תודה על מה שכתבת על הצילום והמפה שצירפת.
אני מאוד מקפיד על החוקים וגם איכפתי לטבע כמו שאתה יכול להבין מהערוץ שלי.
חבר במועדון רב להב ישראל ובקשר עם רת"א. בנוסף, אם אפשר מנסה גם לבדוק עם בעל תפקיד במקום הצילום
ולקבל אישור רגיל או חריג אם דרוש להגיש תוכנית טיסה.
המפה ששלחת לא מוכרת לי, לי יש מפה מעודכנת לרחפנים. היא שונה משלך.
אולי שלך מיועדת לכלים גדולים וכבדים יותר - לא מכיר מפה שונה.
במפה שלי מאגר בחן כולו מותר לטיסת רחפן. בנוסף פניתי לאיש רשות שמורות הטבע שהיה במקום לפני הטיסה.
(אצלך במפה חצי מאגר מותר לטיסה)
הקפדתי לא להפריע לשקנאים, שלא יברחו ושלא יהיה להם צורך לשנות מסלול. רוב הזמן הרחפן עמד במקום.
ההתקרבות והרחקה נעשה בזום.
ישתדל לשלוח כאן תמונה מהמפה שידוע לי ... Israel no flight zone של רת"א

איל מ
25-10-20, 17:46
מי שאחראי על סגירת בועת השרון היא הרט"ג,
לכן,
אם נציג הרט"ג אישר לך, הוא הגורם הממונה, ואתה כשר.
עניין הרחפנים הוא קצת שעטנז,
מאחר ומי שמחזיק ברשיון מחויב לכל מיני כללים ואישורים, בזמן שמי שלא, בעצם מוגבל רק ע"י מפת no fly zone של גוגל (מעבר להגבלות הכלליות של מרחקים וגבהים וכו ).

boaz avrahami
25-10-20, 22:11
יש כנראה המון הוראות וכרגיל עם הרט״ג אתה לא באמת יודע מה התוקף החוקי של המפות שהם מוציאים.
זה גוף שמבחינתי חשוד כמי שממציא חוקים ככול העולה על רוחו.

https://www.parks.org.il/new/tisa/

לפי ה״הוראות״ שלהם (שתוקפם מוטל בספק״ אסור לטוס בשמורות מתחת ל 300 רגל שזה תחום שתופס את כל החובבים שאינם בעלי רשיון מסחרי.
ז״א שאם מה שכתוב בלינק ששמתי נכון אז אסור למטיסי רחפנים ללא רשיון לטוס שם בכלל. אבל מי בעצם אחראי על השמים אם לא הרת״א?

הפתרון ימצא כשרכס יתחיל להטיס רחפנים כנראה

איל מ
26-10-20, 15:43
בגדול,
אסור להטיס בשמורה.
ויש על זה אכיפה. וזה מופיע בחוק הטיס. אבל, מי שלא הוציא רשיון, לא יודע את זה.
דה פאקטו,
כמעט בכל אזור המרכז אסור להטיס בלי לתאם קודם עם מישהו, ודה פאקטו אף אחד (כולל חברות שזו הפרנסה שלהן) לא מקפידים.
כולל השתנות מהמקפצה, בהן אתה רואה צילומים במהדורת החדשות בהם חברת צילומי האוויר מצלמת בניגוד לחוק (מעל אזורים מאוכלסים למשל).

בקיצור,
הנושא בעייתי. בעייתי מאוד. מה שחשוב בסוף, זה לשמור על קשר עין, לא לעלות לגובה, ולהיות עירניים לכלי טיס (ומטוסים טסים מאוד נמוך לפעמים, גם כאלו שאינם מטוסי ריסוס).

ronaldo
26-10-20, 18:25
יש כנראה המון הוראות וכרגיל עם הרט״ג אתה לא באמת יודע מה התוקף החוקי של המפות שהם מוציאים.
זה גוף שמבחינתי חשוד כמי שממציא חוקים ככול העולה על רוחו.

https://www.parks.org.il/new/tisa/

לפי ה״הוראות״ שלהם (שתוקפם מוטל בספק״ אסור לטוס בשמורות מתחת ל 300 רגל שזה תחום שתופס את כל החובבים שאינם בעלי רשיון מסחרי.
ז״א שאם מה שכתוב בלינק ששמתי נכון אז אסור למטיסי רחפנים ללא רשיון לטוס שם בכלל. אבל מי בעצם אחראי על השמים אם לא הרת״א?

הפתרון ימצא כשרכס יתחיל להטיס רחפנים כנראה

בועז, בקישור שנתת יש מפה ולפי המפה של רט"ג מותר לטוס שם.
לפי מה שאני מבין זו לא שמורת טבע.

ronaldo
26-10-20, 18:45
בגדול,
אסור להטיס בשמורה.
ויש על זה אכיפה. וזה מופיע בחוק הטיס. אבל, מי שלא הוציא רשיון, לא יודע את זה.
דה פאקטו,
כמעט בכל אזור המרכז אסור להטיס בלי לתאם קודם עם מישהו, ודה פאקטו אף אחד (כולל חברות שזו הפרנסה שלהן) לא מקפידים.
כולל השתנות מהמקפצה, בהן אתה רואה צילומים במהדורת החדשות בהם חברת צילומי האוויר מצלמת בניגוד לחוק (מעל אזורים מאוכלסים למשל).

בקיצור,
הנושא בעייתי. בעייתי מאוד. מה שחשוב בסוף, זה לשמור על קשר עין, לא לעלות לגובה, ולהיות עירניים לכלי טיס (ומטוסים טסים מאוד נמוך לפעמים, גם כאלו שאינם מטוסי ריסוס).

איל, אני חושב שמה שכתבת לגבי המרכז אינו נכון.
אחד החוקים או תקנה או הוראה של רת"א הוא שבעל רחפן לספורט ופנאי (ללא צורך ברישיון) חייב להיות חבר
במועדון תעופה מאושר ע"י רת"א ... לדוגמא "מועדון רב להב ישראל". כחבר במועדון כזה אתה מעודכן בחוקים ושינויים.
המפה שאני טס לפיה היא http://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1lci7DKvcfYjZEO2xhYBOPjXcol9s Fy3E&ll=32.357589226382395%2C34.9722504870657 4&z=13
והיא מכילה גם את רט"ג

כשיש צורך גם מבקש אישור טיסה חריגה ממי שצריך.

הערה: רחפן כמו mavic mini (שגם איתו אני מצלם) הוא פחות מ-300 גרם ולכן עבודה מסחרית איתו לא דורשת רישיון מסחרי.

איל מ
26-10-20, 18:58
פה. חידשת לי.

ronaldo
26-10-20, 19:13
בשמחה

-->