PDA

צפייה בגרסה מלאה : WI-FI, רשת, קורונה, זום, מגדיל טווח וכוסאומו

savyon
28-10-20, 08:47
הי,
בדיוק כמו בכותרת:
כוסאומו הזום המחורבן של משרד החינוך בגלל הקורונה שקפצה לבקר וחתמה קבע אני צריך המלצה על מגדיל טווח ל-WI-FI בבית כדי שלכולם תהיה גישה לרשת...

או בקיצור,
אשמח לקבל המלצה למגדיל טווח ביתי, כזה שיעזור לילדים בחדרים להתחבר לאינטרנט, אחרת הם יושבים שלושתם בסלון ורבים אחד עם השני והשלישית להיות בשקט כי הם לא שומעים, ואז הם צועקים, ואז הם מורידים את האוזניות ומגבירים ואז הם יותר צועקים ואז לפעמים עפה כפה ואני נורמטיבי מידי (יחסית) מכדי לשבת בכלא על רצח ילדיי שלי.....

אז המלצה על דגם סבבה, קישור לרכישה יתקבל בברכה, מוצר פשוט שלא צריך יותר מידי הגדרות כי אני הומופוב של מכשירים טכנולוגיים

תודה,
סביון

וזכרו, כל המציל נפש אחת בישראל, כאילו הציל עולם ומלואו, פה יש לכם אפשרות להציל שלוש עולמות ומלואות....

thebips
28-10-20, 09:20
שלום סביון,

אתה שואל שאלה מאוד קשה שכנראה אין לה תשובה אחת באמת טובה והתשובת הלא טובת קשורות לגודל הבית מבנה הבית ותצורת לוח החשמל שלך.

למיטב הבנתי הפתרון הטוב ביותר הוא העברת האות על גבי חוטי החשמל בבית לא ניסתי כי יש אצלי 2 ארונות חשמל ולכן זה לא אפשרי.

השאלה השניה היא גודל הבית והמבנה שלו (האם צריך מגדיל טווח אחד או יותר) אם צריך יותר ממגדיל טווח אחד הרשת נהיית רשת מסובכת אם בעיות אמינות ( זה מה שיש אצלי כרגע נטב של HOT ו 2 מגדילי טווח).

בימים הבאים אני הולך לנסות לעבור ל mesh network הזמנתי ב EBAY:
TP-Link Deco M9 Plusשהגיע ואני ממתין למתאם לחשמל, לא יודע אם זה יפתור לי את הבעיה. בכול מקרה אחרי שאני יתקין ואם אתה רוצה אתה מוזמן לקבל את מגדילי הטווח שלי.
(https://www.ebay.com/itm/TP-Link-Deco-M9-Plus-Tri-Band-AC2200-WiFi-System-with-Built-In-Smart-Hub-3PK/233757290618?epid=14032579143&hash=item366d05307a:g:hP8AAOSwVrNflXq3)

udi25
28-10-20, 09:31
הי
רק לא מזמן היה פה שרשור שלם בנושא.
ההמלצה שלי היא רשתות mesh.
לי יש deco m9 של tplink בסהכ מאוד מבסוט.
לא זול אבל טוב.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

hadtomer
28-10-20, 09:44
קח ממיר בולומטי עם גרגנים שעוברים דרך בטון. הנה ההסבר

https://www.researchgate.net/publication/26408209_WiFi_Technology_Future_Market_C hallenges_and_Opportunities

אבל רק עם WRDF או מפצלי זנטרופ.

אם אתה לא מבין, דבר איתי. גרשון.

- - - Updated - - -

אגב- בהנחה שלא תסתדר עם הצעתי הקודמת - מצאנו עצמנו באותה בעיה לפני כמה חודשים. עם הנטפליקס והלפטופ ועודף הבנות שיצרתי- הנה המוצר שיש לי. אנחנו גרים בדירה גדולה מאוד- ואני מאוד מרוצה

לכבוד
הדר תומר

<tbody>

<tbody>
לקוח/ה יקר/ה
בזק בינלאומי, ספקית שירותי האינטרנט המובילה בישראל שמחה לספק לך מגדיל טווח רשת אלחוטית בטכנולוגיית Mesh WiFi , תוצרת TP-Link Technologies Co Ltd., דגם Deco M4, ארץ ייצור: סין (להלן: "המוצר").
תכונות המוצר
המוצר נועד להרחיב את כיסוי האינטרנט האלחוטי ברחבי הבית. יחידות המוצר מחוברות בינן לבין עצמן בטכנולוגיית Mesh ובכך מתאפשרת תקשורת אלחוטית בכיסוי רחב ללא ניתוקים. טכנולוגיית Mesh (ART-Adaptive Routing Technology) משייכת באופן אוטומטי כל מכשיר המבקש להתחבר לרשת האלחוטית, אל היחידה בעלת שידור ה-WiFi הטוב ביותר עבורו, בין אם ישירות לנתב או לאחת מיחידות מגדיל הטווח.
תקנים ומהירויות: המוצר מכיל שתי יחידות, כאשר כל יחידה הינה מגדיל טווח בתקן AC במהירות 1200Mbps בעל שני משדרים בתדרים2.4G-300Mbps, 5G-876Mbps.יות

</tbody>

</tbody>

הדסופה
28-10-20, 09:46
הייתה לי אותה בעיה בדיוק עד לפני יומיים , ונפתרה עם mesh
החדר של הילדה הוא הרחוק ביותר מהנתב בבית , ויש ביניהם גם ממד כלומר קיר עם ברזל שמנחית את הקליטה עוד יותר

ניסיתי לנצרים tplink פשוט ולא עזר. לא משמה איפה התקנתי אותו בבית. הנתב הוא של 100 מגה ולידו יש בפועל 75-80 מגה וויי-פי , במסדרון באמצע הבית יש 59 מגה ובידר של הילדה היה גג 15 עם ה tplink ( וכלום בלעדיו ). זה לא סחב את השיעורים המקוונים

התקנתי את המש של הספק בקצה השני של הבית וקיבלתי 25 מגה בחדר של הילדה ( כל נקודה אחרת נתנה ביצועים נמוכים יותר) ומאז אין בעיות.
העלות 10 שח לחודש בבזק. 15 לחודש אצל שאר הספקים שבדקתי. כמו שציינו אפשר גם לקנות כזה . אני לא רציתי לחכות וגם לא להתקל עם בעיית ביצועים בגלל משהו שאולי יהיה תואם 100%

לכל אחד מספקי האינטרנט בארץ יש את פתרון המש שלו

הד

Sent from my iPhone using Tapatalk

ש01
28-10-20, 09:57
בעיה דומה שהחלה אצלי עוד טרם ימי הקורונה, ככה זה כשיש 2 מתבגרים ולכל אחד הPS4 שלו וטרוריסטית שרואה רק נטפליקס בחדרה.
אצלי הפתרון הגיע דרך העברת המרשתת דרך רשת החשמל.

נתב בבית של 100 מגה.
לידו (באלחוטי) יש 90+
בחדרים דרך החשמל (משום מה זה משתנה) 50-85 מגה.
כל הצאצאים מרוצים.
החיסרון - חייבים כבל.
היתרון - (אולי) - פחות קרינה.

ככל שיש פחות חיבורים בדרך - כך היעילות (מהירות ההורדה) טובה יותר (או אובדן המהירות). רצוי שהחדרים ישבו על אותה פאזה של הנתב.

דרך נוספת להעברה טובה היא דרך ממיר YES - למי שיש.

elibaba
28-10-20, 10:25
מה החיבור בכללי של הבית ? 100 מגה ?

עם 3 זומים במקביל ועוד נטפליקס וכו' זה כבר גבולי. אם יש מצב לסיבים - מה טוב.

אם לא - יש לי את הדקו M5 והוא לגמרי נותן פתרון מעולה במינימום התעסקות.
אם אתה רוצה קצת יותר התעסקות ולא מפחד מסינים, קנה 2 יחידות שיאומי AX1800, זה ראוטר מהיר ביותר שגם יודע לעשות Mesh בין יחידות שלו.
https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_3006654490858595.html?wid=2000001&lkid=79357336

גיא
28-10-20, 10:32
מה החיבור בכללי של הבית ? 100 מגה ?

עם 3 זומים במקביל ועוד נטפליקס וכו' זה כבר גבולי. אם יש מצב לסיבים - מה טוב.

מה הבעיה עם זה ?

אשתי ואני עובדים מהבית מאז פברואר מחוברים לשרתים שונים בארץ ובחו"ל כולל שיחות זום וטימס .. המתבגר ששורץ בחדרו עם זום לבצפר + שניים או שלושה youtube שרצים במקביל ל מייקראפט שלו .. עם טלפון IP שמחובר למרכזיה במדינה אחרת דרך הרשת ..

וכל זה על רשת מאה תאורטית שבמציאות עומדת על סביב ה 40 מגה בקווי .. והרבה פחות מזה ב wifi ... וסוחב ...

שואל ברצינות.

131289

elibaba
28-10-20, 10:42
אז יש לך אחלה חיבור ואתה מקבל באמת את כל ה 100 מגה שלך, אצלי זה ממש לא היה ככה.

danob
28-10-20, 11:09
כמו שכבר כתבו לך, הפתרון הוא mesh.
בניגוד להמלצות היותר יקרות אני הלכתי על Tenda MW 3. לבית לא גדול בן 3 קומות או דירה גדולה זה מספיק לטעמי.
יש דגם יקר יותר שמאפשר חיבור של יותר מכשירים ומהירות גבוהה יותר שנקרא MW6.
שתי התכונות לא רלוונטיות עבורי אז הלכתי על הזול יותר (מותקן גם אצל חמי כבר מס' חודשים).

ליאור

גיא
28-10-20, 11:13
אז יש לך אחלה חיבור ואתה מקבל באמת את כל ה 100 מגה שלך, אצלי זה ממש לא היה ככה.

אני לא, זה עומד על 70 ומשהו ביום טוב .. ולא כל הימים טובים.
הנתב אגב לא של בזק, את הזבל ההוא אפסנתי בארון. זה משהו מ KSP סביב 300 שח .. TPLINK

Pageup
28-10-20, 11:17
הפתרון מתחלק ל 3:
1. אם יש יס עם VOD פתרת חצי מהבעיה כי יש לך רשת ליד כל ממיר (אם זה HPNA אז יש שתי יציאות: אחת לממיר ואחת ספייר ואז אתה מגיע ל 70-80, אם זה MoCA אז זה כבר מגיע למאות מגה).
2. אם יש לך שני שקעים על אותה פאזה (יש פתרונות לפאזות שונות אבל זה מתכון לצרות) אז אתה שם שני רכיבים ויש לך רשת (בד"כ עד 100 בנקודה השניה)
3 MESH שזה כבר כמה ראוטרים שמדברים ביניהם מתחיל ב 2 נגמר ביותר, ופה שוב, הכף מצביע על איכות המוצר שתקבל. יש פתרונות לגוגל, אמאזון, TPLINK, D-LINK , XIAOMI ועוד

לפתרון 1 ו 2 אתה יכול אחרי זה להתחבר קווית או לחבר באחת הנקודות עוד ראוטר ולהשתמש בו רק כ Access Point - שזה קונפיגורציה של 5 דקות בלחץ.
כמובן שאתה יכול לקנות HPNA או MoCA בעצמך אבל העלות היא גבוהה.
עוד דבר ששווה לשקול, אם כבל הטלפון רץ בנפרד לחדרים (ולא יחד עם הכבלים כמו שהרבה קבלנים עשו וחסכו כמה שקלים) אז אפשר להחליף את הטלפון בכבל רשת - פחות קרינה, הרבה יותר מהירות.

לא הייתי הלך על מגדיל טווח מכמה סיבות:
1. שהרשת מוצפנת זה לעיתים עושה צרות צרורות
2. זה מקטין לך את רוחב הסרט של הראוטר כי המידע משודר כמה פעמים.
3. מחוויה אישית, זה עובד רע.

בגדול, שאתה עובד ב WIFI, ככל שיש יותר מכשירים פעילים קצב הרשת יורד, אבל בניגוד למה שחושבים זה לא "מתחלק" בכמות המכשירים, זה הרבה יותר גרוע, מאחר ואין חלוקה מי משדר ומי לא, וכל אחד בוחר לשדר בצורה רנדומלית, יש התנגשויות ואז זה יותר הרבה יותר (מי שבא לו שיקרא על מערכות Burst). אם יש לך 3-4 לאפטופים ועוד 3-4 טלפונים ועוד איזה טאבלט שזרוק שם הקצבים יהיו זוועה באלחוטי (אם כולם יעבדו על אותו תדר).
משהו שיכול כן לעזור קצת זה לחלק את הלפטופים שחלק יעבדו על ה 5GHz (הקרובים יותר לראוטר) וחלק יעבדו על ה 2.4 - פשוט למחוק את ההגדרות במכשירים

שתחליט מה הפתרון הרצוי אפשר יהיה לכוון אותך יותר.

ש01
28-10-20, 15:21
ויש עוד פתרון, שלפני החשמל ביצעתי.
היום (כמעט) לכולם יש טמבלפון, לרובנו גם עם אינטרנט חופשי (אצלי ב 29 ש"ח יש 100G, יותר ממה שצריך).
לימדתי את כולם לפתוח נתב ולהתחבר - ושיתנו לי שקט לעבוד בסדנה באמשלהם...

הדסופה
28-10-20, 15:25
זה יכול לפתור חלק מהמקרים הקלים אולי אבל ערבבת 100giga של נפח עם 100 מגה של מהירות ... זה לא עובד כל כך טוב דרך נתב סלולרי בייחוד כשעובדים עם תשתיות מודול של משרד החינוך לחלק מהשיעורים המקוונים . אפליקציה שלא עברה אופטימיזציה כמו זום , למשל

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->