PDA

צפייה בגרסה מלאה : תדירות החלפת פילטר אויר בהיילקס?

DavidL
27-10-20, 16:14
נגזר מפה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/110763-%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A7%D7%A1-Revo-%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99/page17?p=915992&viewfull=1#post915992)
-------------------------------------------

האם החלפת פילטר אוויר כל 20000 קמ ברכב שטח זאת לא תדירות נמוכה מדי?

אומי5
27-10-20, 16:30
תלוי כמה מה20 באמת קורים בשטח...

ד ו ר ו ן
27-10-20, 16:32
האם החלפת פילטר אוויר כל 20000 קמ ברכב שטח זאת לא תדירות נמוכה מדי?
טויוטה אומדים את יעילות הפילטר המקורי שלהם ל-40K בתנאי שטח.

אז 20k זה שיפור משמעותי.

asafk
27-10-20, 17:11
הדגם הזה ספציפית - סובל מבעיות אי אטימות של יניקת האוויר (תביעה ייצוגית באוסטרליה).
כך שהחמרה למול הוראות היצרן - כנראה במקומה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ד ו ר ו ן
27-10-20, 17:18
אם יש בעית אטימה פותרים את בעיית האטימה.. איך החלפת הפילטר עוזרת?

בשביל לקבל מושג טוב על מצב הפילטר בלי קשר לקמ המצטבר שמים מד-וואקום.

DavidL
27-10-20, 22:10
טויוטה אומדים את יעילות הפילטר המקורי שלהם ל-40K בתנאי שטח.

אז 20k זה שיפור משמעותי.
לדעתי בכל ברכב שטח שנוסע בשטח החלפת פילטר אוויר כל 20000 קמ זה נוהל שגורם נזק למנוע במיוחד אם אתה נוסע במדבר ללא שנורקל והמנוע יונק אוויר מבית הגלגל.
ובכלל, מדוע לחסוך בהחלפת פילטר אוויר ? אני מחליף כל 5000 קמ. לא חבל על המנוע הפנטסטי של ההילקס?

ד ו ר ו ן
28-10-20, 06:31
בשיא הרצינות,
קודם כל, אני כן סומך על המהנדס של טויוטה שאכן בדק את ביצועי הפילטר והמנוע לפני שהמליץ על מרווח ההחלפה.

שנית,
אם הפילטר סתום מאבק, אז מה שיקרה בפועל זה סינון יתר ולא סינון חסר, כי אלמנט הסינון סתום ולא מעביר אויר.
כלומר, במקרה הרע, ירידה בביצועים אבל לא העברת ג׳יפה פנימה.

וכאן נכנס המד-וואקום שמאפשר לך לדעת האם צריך להחליף לפני ספירת הק״מ שהעריך המהנדס במפעל, או שהפילטר עדיין עובד כי אופי השימוש שלך אחר מהניסוי שהגדיר את מרווח הטיפול.

כל זה מתייחס לפילטרים מקוריים איכותיים ולא לזולים/עלומים שגם במצב חדש לא מסננים באותה רמה, ואף נסתמים מהר יותר כי שטח הסינון הכולל נמוך יותר בהרבה מקרים.

DavidL
28-10-20, 07:25
קח בחשבון שמהנדסי טויוטה טועים מדי פעם ...ראה תגובה קודמת בנוגע לתביעה ייצוגית על האי איכות של בית הפילטר, אטימה ירודה וכו'...מניח שהתביעה הוגשה בגלל שמנועים ניזוקו.
במידה ואבדוק לפני קנייה טנדר טויוטה משומש והבעלים הקודמים החליף פילטר אוויר כל 40000 ק"מ אין מצב שאקנה את הרכב.

ד ו ר ו ן
28-10-20, 08:29
קח בחשבון שמהנדסי טויוטה טועים מדי פעם ...ראה תגובה קודמת בנוגע לתביעה ייצוגית על האי איכות של בית הפילטר, אטימה ירודה וכו'...

שים לב שאם אכן יש בעיה היא לא קשורה לפילטר אלא לבית הפילטר ואז לא משנה כמה פילטרים תחליף.

תתעמק קצת במשמעות של מהו פילטר סתום ומה הנגזרת לכך.

גם לפילטר אויר יש התיישנות החומר, וק״מ בלבד אינו ערובה לסינון אם רכב נסע מעט מאד במשך כמה שנים.

נמרוד
28-10-20, 10:47
הדגם הזה ספציפית - סובל מבעיות אי אטימות של יניקת האוויר (תביעה ייצוגית באוסטרליה).

מעניין, אתה יכול להרחיב/לקשר? מה הבעייה ומה הסימפטומים שצריך לחפש?

Gershon
28-10-20, 11:01
למסנן אוויר אין החלפה שגרתית *ובמיוחד כאן*-אלא הכל לפי הצורך
p.s
*במיוחד כאן*=לא לקחת שום דבר משמ-אלי שמ-אקספרס.....

DavidL
28-10-20, 11:05
שים לב שאם אכן יש בעיה היא לא קשורה לפילטר אלא לבית הפילטר ואז לא משנה כמה פילטרים תחליף.

גם לפילטר אויר יש התיישנות החומר, וק״מ בלבד אינו ערובה לסינון אם רכב נסע מעט מאד במשך כמה שנים.

התגובה הועברה לפוסט הרלבנטי.

DavidL
28-10-20, 11:16

מן הסתם כאשר הפילטר נסתם ונוצר לחץ נמוך יותר בין הפילטר למנוע הדבר מאתגר את האטימות של בית הפילטר ואז יתכן מצב בו אוויר לא מסונן יחדור למערכת ומשם למנוע. אביזר המודד את הלחץ ומתריע על ירידת לחץ הוא אביזר טוב למרות שקשה לדעת מה הלחץ המדויק בו צריך להחליף את הפילטר אם הנתון הזה לא מפורסם על ידי היצרן.
היות שהרכבים שלנו נוסעים בשטח ולעיתים גם באיזורים מדבריים עם פודרה אני הייתי מגדיל את תדירות החלפת הפילטר אוויר ובשום מצב לא הייתי ממתין 40 K קמ בין ההחלפות גם אם אלו ההנחיות של טויוטה.
חבל על המנוע.

Gershon
28-10-20, 11:33
מן הסתם כאשר הפילטר נסתם ונוצר לחץ נמוך יותר בין הפילטר למנוע הדבר מאתגר את האטימות של בית הפילטר ואז יתכן מצב בו אוויר לא מסונן יחדור למערכת ומשם למנוע. אביזר המודד את הלחץ ומתריע על ירידת לחץ הוא אביזר טוב למרות שקשה לדעת מה הלחץ המדויק בו צריך להחליף את הפילטר אם הנתון הזה לא מפורסם על ידי היצרן.
היות שהרכבים שלנו נוסעים בשטח ולעיתים גם באיזורים מדבריים עם פודרה אני הייתי מגדיל את תדירות החלפת הפילטר אוויר ובשום מצב לא הייתי ממתין 40 K קמ בין ההחלפות גם אם אלו ההנחיות של טויוטה.
חבל על המנוע.
1+.

ד ו ר ו ן
28-10-20, 12:55
למסנן אוויר אין החלפה שגרתית *ובמיוחד כאן*-אלא הכל לפי הצורך
.
יש בהחלט החלפה שגרתית לפי לוח טיפול יצרן.

אתה יכול לעשות מה שבא לך, אבל יש הנחיות יצרן.

ד ו ר ו ן
28-10-20, 13:03
חבל על המנוע.
אתה ממציא בעיות ואז מתייחס אליהם כהנחות בסיס להצעת פתרון.. שיטה מעניינת.
וזה כבר אינסופי.

אם אתה מקרה אבוד שמגיע למצב בו הפילטר לא מעביר ספיקה ברמה שבית הפילטר נפרץ.. וואלה אין מה להגיד חוץ מזה שאתה מקרה אבוד.
הרבה הרבה לפני זה יהיו ככ הרבה תופעות שיפתחו שרשורי אי-סחיבה קיצוניים.

מד וואקום עם פילטר חדש מראה לך מה הערך המירבי שמתאים להגדרות יצרן תקינות.
מכאן אתה יכול לעקוב אחרי הערכים ולהחליט מתי אתה רוצה להחליף, ב-% ספיקה שנראה לך.
מד וואקום איכותי מגיע עם שנתות.
אם אתה ממש רוצה לדקדק, יש ערכי יצרן ליניקה.
מבדיקת פילטר דנסו טויוטה מקורי אחרי 30k~, מתוכם הרבה שטח דרומי מאובק, הוואקום עלה בכ-שליש ביחס לחדש מקורי.

בתגובה הקודמת התייחסת להחלפה כי לשיטתך בפילטר סתום עובר לכלוך, (לא ממש נכון), ועכשיו שינית דעתך ב-180 שפילטר סתום לא מעביר כלום עד כדי וואקום קיצוני שפורץ בתי פילטר.
תחליט על מה השיחה, ואפשר יהיה להמשיך.

DavidL
28-10-20, 19:50
מהם "ערכי יצרן ליניקה" בטויוטה שלך?

asafk
28-10-20, 20:29
מעניין, אתה יכול להרחיב/לקשר? מה הבעייה ומה הסימפטומים שצריך לחפש?https://www.unsealed4x4.com.au/toyota-hilux-might-dust-ingesting-problem/

אסף.

DavidL
28-10-20, 20:51
ידוע אם טויוטה פתרו את הבעיה ומאיזה מספר VIN הפתרון יושם?
להערכתי בכל השנתונים הרלבנטיים בהם קיים הפגם ברכבים שנסעו בשטח, יש סיכוי סביר שלמנוע נגרם נזק בלתי הפיך מן הסתם יש לכך השפעה על שווי הרכב.
מידע קריטי למי שמתעניין בקניית היילקס . תודה על העידכון.

DavidL
29-10-20, 09:13
https://www.unsealed4x4.com.au/heres-filtration-
expert-thinks-toyotas-dust-problem/

תרגום לעברית באחריות גוגל :)
לא היינו כל כך בטוחים במה שאמרה טויוטה, אז הגענו למומחה. יצרנו קשר עם בן מולינס מאוניברסיטת קרטין. בן הוא פרופסור חבר עם עניין מיוחד בבדיקה ובמחקר של מערכות סינון רכב. דלק, אוויר, נפט, גזים וכל מה שביניהם; האיש יודע פילטרים.

ביקשנו מבן להעביר את עינו על הצהרות טויוטה, ולראות אם הן מחזיקות מעמד. הנה מה שהוא אמר:

"אני מופתע מההערות מטויוטה. ראשית, 5 מיקרון נחשב לחלקיק "גס" בעולם זיהום האוויר. הוכח כי חלקיקים עדינים (למשל פיח דיזל) עלולים לגרום לבלאי המנוע. חלקיקי פיח הם בגודל <300 ננומטר (0.3 מיקרון) - אם כי בכמויות גבוהות בשמן. ”

במילים אחרות, אם חלקיקי האבק הללו עושים את דרכם למגדשי טורבו ורכיבי מנוע פנימיים, הם בהחלט יתרמו למנוע שנשחק מהר יותר. בן ממשיך:

"כמו כן, מי שהגיב את ההערות לגבי החלפת פילטר / בדיקות תכופות יותר או ניקוי אוויר דחוס הוא מוטעה. הבעיה כאן היא ככל הנראה איטום הפילטר ולא המסנן עצמו, כך שהפרעה של המסנן בתדירות גבוהה יותר עשויה להחמיר את המצב. יהיה צורך לבצע בדיקות נכונות כדי לראות אם הבעיה היא המסנן או האיטום, אולם מסנני פנלים שטוחים יכולים להיות קשים לאיטום, ולכן מנועים כבדים בדרך כלל אינם משתמשים בהם למעט אוויר בתא. ”

במילים אחרות, שינוי כל הזמן של המסנן לא יעזור אם מערכת הסינון אינה יעילה. יש סיכוי כי בית המסנן אינו אטום כהלכה, ולכן אוויר מאובק עוקף את המסנן. בן, שוב:

"תפיסה מוטעית נפוצה נוספת היא שהחלפת מסנן האוויר בתדירות גבוהה יותר טובה יותר עבור המנוע שלך. מסנני אוויר אינם מסננים, לכן קלטו את הכמות הפחותה של חלקיקים כאשר הם חדשים, והשתפרו כשהם עמוסים באבק. אז אם המסנן הוא הבעיה, החלפתו לעיתים קרובות יותר תאפשר יותר אבק לעבור! יצרני רכבים כבדים ויצרני פילטרים ממליצים להחליף פילטרים על בסיס ירידת לחץ מכיוון שהדבר מבטיח את אורך חיי המסנן הארוך ביותר ואת מעט האבק במנוע שלך. ”

יניב עמית
29-10-20, 19:55

אסף.

הדגם הזה ספציפית רוצה לומר? איזה שנים? איזה מנוע?
אני בטנדר הקודם הייתי מחליף כל טיפול, כלומר 15,000, האם טויוטה המציאו את הגלגל/פילטר?
כל 40K? לא הייתי מסתכן

asafk
29-10-20, 20:05
כשיש פילטר שטוח - קשה יותר לשמור עליו אטום.
ובהיילקס עם הפילטר השטוח - זה בא לידי ביטוי באבק שעובר אותו.
הפתרון לדעתי הוא יניקת אויר ממקום גבוה - פחות אבק.

אסף.

נמרוד
29-10-20, 20:19
מה לגבי מריחת חומר איטום - גריז, וזלין, תגיד אתה מה - על שפת האטימה? יכול להזיק?

asafk
29-10-20, 20:33
לא התעמקתי במבנה של הבית פילטר.
על פניו זה יכול לעזור. אולי להדביק גומי נוסף שייצמד למסגרת של הקרב?

אסף.

נמרוד
29-10-20, 20:35
המבנה רגיל, האטימה נראית טובה. היא כן תלויה בעובי הגומי של הפילטר. אולי פילטרים תחליפיים אוטמים פחות טוב?

DavidL
30-10-20, 01:37
הסיפור הזה צריך להטריד כל מי שמתכנן לקנות היילקס יד 2 כי שילוב של חדירת אבק עם החלפת שמן בתדירות נמוכה הרסנית למנוע ולטורבו.
ומסתבר גם שפילטר אוויר משומש ( עד גבול מסוים) מסנן טוב יותר מקרב פילטר חדש..ושמריחת ווזלין אוליי מסייעת באטימה..

נמרוד
08-11-20, 17:56
כך נראה בית הפילטר מבפנים - החלק שמעל הפילטר נראה נקי.
131411

DavidL
08-11-20, 18:16
מרחת ווזלין?

-->