PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצות מעשיות בנושא ריתוך

Shmuel22
29-10-20, 20:11
אהלן חברה
אני חדש פה בפורום לאחר התקלות בו בהמון שאלות בגוגל החלטתי שכדאי להירשם ולהיות חלק מהקהילה..
אז שלום לכולם אני שמואל נעים להכיר!
לנושאנו
תקופת הקורונה הוציאה ממני המון דברים שלא ידעתי על עצמי עד לפני חצי שנה הייתי טבח במשך כ5 שנים
ועכשיו אין עבודה אז מצאתי את עצמי עושה דברים שלא חלמתי שאעשה
החל מגינון פשוט של הגינה כריתת 2 עצים בגובה 5 מטר קירוי של פרגולה וכלה בהחלפת המטבח כולו!
הפרוייקט הבא בוא בניית פרגולה אצל ההורים
אז ככה הפרגולה מתוכננת להיות על שטח של 12 מטר
היא תהיה מברזלים מגולוונים עם חצי קירוי בצד וסנטף מלמעלה
לשם העבודה הזמנתי רתכת של hunter mini200 (היחידה שעמדה בתקציב)
ונקווה שתעשה את העבודה כמו שצריך...
זאת הפעם הראשונה שאני הולך לרתך ולשם כך פתחתי את השרשור
אשמח לקבל עצות מעשיות של מה כדאי לעשות סרטונים מומלצים שמסבירים טוב על ריתוך
ורעיונות כלליים של באיזה ברזלים כדאי להשתמש וכו
תודה מראש לכולם! שמואל.

שחר גרינברג
30-10-20, 17:00
מציא לך להיכנס ליוטיוב ולחפש סרטונים ולהתחיל להתאמן הרבה
אותי היה מפחיד לרתך פעם ראשונה מבנה שיושב לי מעל הראש

נראה לי כדי לך להתחיל במשהו יותר פשוט ורק לצבור נסיון ושעות

jacob72
30-10-20, 17:27
הרשמת מוצפת בסרטוני הדרכה בעיקר באנגלית ושם יש את כל הטיפים שתחלום.

אחרי כל החלומות והתובנות, לא יהיה מנוס מנסיון מעשי.
עצה אישית(מחובב כמוך) פשוט תרתך המון לפני, אל תתחיל עם פחים דקים.

ותשקיע המסכה איכותית, טובה ונוחה.

ככל שתרתך יותר ,תבין ,תרגיש, תחוש, את המכונה, את האש, את האלקטרודה ,וכך תצבור נסיון.

אף סרטון לא יעזור לך בפרקטיקה

בהצלחה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
31-10-20, 07:31
אפשר גם להתחבר לסדנאות ריתוך של חבר האתר.

https://www.youtube.com/channel/UCNZs5fUoGm3zSumXEltindw

איל מ
31-10-20, 08:55
הסדנאות כבר לא קיימות.
אני יודע כי אני ברשימת המתנה ליום שאולי הוא יחזור.
אני מרתך כבר שנים פרופילים דקים בחצר וברכב בצורה חובבנית.
לא ממליץ להתחיל מזה. אלא אם אתה הולך על פרופיל בעובי מוגזם בצורה מופרעת, ורק מברזל שחור. אחרת כל הריתוכים שלך יהיו או בלי חדירה או עם חורים. דגש סופר חשוב הוא חיתוך טוב שייצור התאמה והצמדה טובות בין החלקים.
עוד טיפ, לרתך כמה שיותר על הרצפה/שולחן במצב בו אתה מרתך תפרים "שוכבים" ולהשאיר למינימום את חיבור החלקים ההכרחי המצריך ריתוך אנכי או מעל לראש.
אתה צריך לצבור נסיון (לפי סרטונים אם אין מי שיעבוד איתך) על ברזלים שחורים ועבים, ואחר כךלעבור לפרופילים דקים. רק אחרי שיש לך נסיון רב לעבור למגלוון, כי גם כשאתה משייף את אזור הריתוך, יש גילוון בצד השני שנשרף ומקשה על תוצאה טובה.
אם יש אופציה לבנות מברזל שחור ואז לעשות לו טיפול וצביעה יסודיים וטובים - עדיף.

Shmuel22
01-11-20, 08:00
תודה רבה לכולם אני רואה סרטונים וגם אראה עןד מחכה שהרתכת תגיע-_×
לגבי פחים דקים מה הכוונה לדקים האם 3 ממ נחשב דק?
ולגביי פח מגולוון זה יחסוך לי עבודה רצינית של צביעה אחר כך לפי מה שקראתי בריתוך אין כל כך בעיה עם מגולוונים...
שוב תודה!

איל מ
01-11-20, 08:56
יחסוך צביעה- כן.
יקשה על הריתוך- גם כן.
תעשה את המשוואה שלך..
3 מ"מ זה כבר עובי שנוח לעבוד איתו. להערכתי בהתחלה אתה עדיין תחרב את הריתוכים (אם מגלוון), אבל כזה אני, קטן אמונה.
בכל מקרה, אין תחליף לנסיון, ועם הזמן (וקצת חקר ביוטיוב על תופעות שקרו לך) אתה תשתפר.

kd2
01-11-20, 13:35
חפש בפורום,
היו פה הרבה דיונים על זה ודי נתנו כל מה שאפשר לתת מבחינת מידע בהתכתבות.
גיפולוג הוא המקור הכי עשיר בשפה העברית בתחום לדעתי.

ואם לכוון אותך הכי ספציפי שאני יכול, מצא מישהו שילמד אותך לרתך באלק' צלולזה (6010 למשל).
באזור 2007 עשיתי ניסוי ועברתי אליהן (מתועד פה בפורום), לא חזרתי אחורה.
לא כולם מסכימים על זה ולכן אני חושב שכדאי לך למצוא מישהו שילמד אותך לרתך איתם נכון ולהוציא מהן את המירב.
אתה תקבל בסוף רבע מהשלאקה, יכולת לרתך בכל המצבים וחדירה מצויינת, התפר יראה קצת פחות טוב.

אם אתה בדרום אני נמצא בקיבוץ סעד.

YosSima
01-11-20, 20:34
תודה רבה דורון :)
איל - אל יאוש ;) אחרי תקופה לא פשוטה שבה נאלצתי להשתנות במהירות ובאמת קצת נעלמתי מהרשת, אני חוזר להפעיל את הסדנאות מחדש.
כבר יש מקום (בראשון לציון) כבר בשיפוצים ושוב יש אש בלב.:cool: יקח עוד קצת זמן, אבל זה כבר קורה...
עם כל ההפסד הכספי, והרגשות המעורבים - בסופו של יום אני מבין שעשיתי את הבחירות הנכונות.
היתרונות :
מקום חדש , ציוד חדש , היה לי הרבה זמן לתכנן והפעם עם תובנות.
אז כמו שכבר כתבתי איפשהו ברשת -
אני הולך ללמד את כל מדינת ישראל לרתך! וגם לאהוב את זה

לפותח השרשור
חומר בעובי 3 ממ, זה כבר עבה מספיק לדעתי , כל עוד אתה מרתך במצב שטוח ("על השולחן") כשתנסה לרתך במצב אנכי עולה ( מה שמכנים "ורטיקלי") תגלה שזה לא כל כך עבה . לכן לדעתי הריתוך הראשון והקל ביותר יהיה מחבר קמץ של שני שטוחים בעובי 3 ממ.
אתה רצה להשתמש בפרוייקט שלך בחומר מגולוון - אין בעיה. אחרי שתתרגל לריתוך, שייף את האבץ (הגלוון) באיזורים שבהם אתה רוצה לרתך בעזרת פלאפ דיסק. לא יותר מידי (גלוון קר בערך 15 מיקרון) עד שתראה שהצבע של החומר משתנה מעט.
לגבי פרופילים דקי דופן - דורון העלה קישור לערוץ היוטיוב שלי . שם אני מסביר על הנושא בפירוט.
חשוב לא להתייאש, כי כל כישלון מקרב אותך להצלחה. (יצא לי קלישאה... )
לגבי ההמלצה להתחיל את הריתוך עם אלקטרודה צלולוזה - אני נמנה עם אלה שלא יסכימו, מכמה סיבות:
1- יותר קשה ללמוד לרתך איתה. אחרי שתצבור נסיון עם 6013 יהיה לך יותר קל לעבור ל6010
2- ריתוך אלקטרודות בציפוי צלולוזה, דורשות מהרתכת מתח ריקם של לפחות 70 וולט כדי לשמור על קשת יציבה, ואני סתם מנחש ש ה
hunter mini200 לא אוחזת כמות כזו של וולטים בריקם.
3- 6013 - זו אלקטרודה בציפוי רוטילי , מאד קלה להצתה , רכה בריתוך, קלה להצתה חוזרת, ולא אגרסיבית כמו ה6010. בקיצור - מושלמת למתחילים ומצויינת גם להמשך הדרך.

טיפ קטן - חבר את הכבל של ידית האלקטרודה לקוטב השלילי (ב6013) .

אם עזרתי למישהו - אני שמח
אם עיצבנתי מישהו - אני שמח

לכו לרתך!

Shmuel22
02-11-20, 12:15
.
3- 6013 - זו אלקטרודה בציפוי רוטילי , מאד קלה להצתה , רכה בריתוך, קלה להצתה חוזרת, ולא אגרסיבית כמו ה6010. בקיצור - מושלמת למתחילים ומצויינת גם להמשך הדרך.

תודה על התשובה המפורטת
לגבי האלקטרודה 6013 הרצתי חיפוש של הסוג הזה והגיע לי מלא תוצאות של מלא חברות ראיתי שאתה משתמש בlincoln בסרטונים שלך ביוטיוב
תוכל לכוון אותי לאחת ספציפית לעבודה עם ברזל מגלוון או שכל ה6013 של כל החברות מתאימות לכך?
ולגבי הסדנא תשריין לי מקום אני בדרך *_-
תודה שמואל

YosSima
02-11-20, 13:33
אני עובד עם לינקולן כי הן טובות ולא יקרות.
למרות שיש אלקטרודות שמיועדות לריתוך פרופילים מגולוונים ( רוטיליות עם ריכוז מועט של צלולוזה ) , אני מעדיף להוריד מעט את הגלוון ולהשתמש ב6013 רגילה

-->