PDA

צפייה בגרסה מלאה : טופס שחרור אחריות לחילוצים מזדמנים. כן או לא?

boaz avrahami
21-10-20, 09:41
מביא לידיעתכם את הנושא הבא למען הזהירות.
לא בטוח שהמידע משפטי. נכתב במקור ע"י חברנו יואב פולס
הדברים בשם אומרם.
________________________________________ __________________________

כתב שחרור ופטור מאחריות לפני שרצים לחלץ רכב תקוע, תקראו קודם את הכתבה.
| קאר-פדחילוץ רכב תקוע הוא סוגיה מורכבת ולעיתים עלולה ליצור נזקים לרכב המחולץ ואף לרכב המחלץ.
נזקים כאלו עלולים לגרור גם עלויות תיקון ותביעה מצד חברת ביטוח.
תקראו בעיון. https://car-pad.co.il/טיפים-ומחשבות/disclaimer/

________________________________________ __________________________

דרור ברלי
21-10-20, 13:20
זהו המסמך המפורסם שניסח חברנו KOOKE, עוד בימי ג'יפטריפ העליזים....

הנושא הזה חשוב עד קריטי לכל מי שיוצא לו לצאת לחילוץ.

גם אצלי מונחים כמה וכמה עותקים כאלה כבר שנים רבות.
אינני משפטן, אבל יותר מכמה משפטנים רמזו לי שערכם האמיתי של מסמכים כגון זה במבחן בית המשפט, עלול להיות מוטל בספק. אל תשכחו לעולם שבית המשפט בישראל אינו היכל של אמת וצדק. גם לשופטים/ות יש דעות קדומות, גם הם/ן טועים/ות, ולא מעט. גם הםן/ לא תמיד ישרים/ות והגונים/ות (בלשון המעטה...) כי הם/ן רק בני אדם. אל תבנו על טוב ליבם ועל חוש הצדק שלהם.

יתרונו הגדול של המסמך הזה, וכנראה גם ייעודו האמיתי - הוא לצורך ייצור הרתעה. להוציא לאנשים את מחשבות הזדון מהראש. ואת זה הוא עושה טוב מאוד.

בקבוצות החילוץ שלנו כאן, אני מאמין חד-משמעית ובלב שלם שהאנשים מספיק חבריים והגונים זה לזה.
אבל בחוץ?... בחוץ מסתובבים המון חארות - ואני מצטער על הבוטות. חארות בעלי אינטרס מובהק לנסות להלביש על החילוץ הזה תביעה שתממן תיקון של נזקים קודמים. היו דברים מעולם.
לצערי, מי שאני מגדיר כ"חרא" בדרך כלל גם לא טיפש, ובמקרים רבים יודע לתכנן היטב את מעשיו מראש. לא שהוא נתקע בכוונה תחילה, אבל אחרי שנתקע, הוא כבר מחשב ומתכנן איך לצאת מזה בזול. ועם קצת מזל, אולי לגמרי בחינם. על חשבונו של המחלץ.
לכן, כפי שנאמר גם כאן - תהיו זהירים ותקפידו על כמה דברים:

חתימה על המסמך - שימו לב להבעות פנים ולהתנהגויות של אנשים כשאתם מציגים להם את המסמך ודורשים שיקראו ויחתמו. אם מישהו מהסס או מסרב לחתום, סימן שיש לו מה להסתיר. ואז מוטב שלא תחלצו. שלום שלום ואל תבוא לי בחלום.

אחרי החתימה, תיעוד מלא - צלמו את הרכב המחולץ מכל הכיוונים לפני שבכלל מתחילים לחלץ. חפשו שריטות, כיפופים, שברים, נזילות ושאר נזקים שקיימים לפני תחילת פעולת החילוץ.
המהדרין יקפידו גם לדרוש מנהג/בעל הרכב המחולץ שהוא יהיה זה שיחבר בעצמו את הרצועות והשאקלים לרכב שלו - ויקפידו לצלם גם את זה. אם יש איתכם מישהו שיכול לצלם סרטון קצר של מהלך החילוץ, גם טוב.
אל תתעצלו, לכל פרט ופרט באירוע כזה יכולה להיות משמעות אחר כך!
ברוב המוחלט של המקרים אתם תראו שאם לנהג הרכב התקוע יש מלווה, כמעט תמיד הוא יעמוד בצד ויצלם - מאותה סיבה בדיוק.... אז אל תתעצלו. שתהיה גם לכם תחמושת אפקטיבית למאבק המשפטי שאולי יגיע אחר כך.

איל מ
21-10-20, 13:29
הבעיה היא לא המחולץ.
הוא יילך בתום לב ויתבע את הביטוח שלו.
הביטוח יבוא לחפש אותך.
בנוסף,
אני,
ולא אף אחד אחר,
אחבר את הרצועות כשאני מחלץ.

nirs
21-10-20, 13:31
עוד פרשנות משפטית (נכתבה ע״י חבר גיפאי ועו״ד):

כאשר אדם פונה למחלץ לא בשכר, הטופס בהחלט יכול לסייע הואיל והאמור נעשה בהתנדבות. בנוסף מומלץ לצלם סרטון וידאו של החילוץ ואף לוודא שבעל הרכב המחולץ מעגן את הרכב שלו באופן עצמאי( אפשר להסיר לו איך לחבר אך שייבחר לבד) ואף ניתן לבקש שיציין בקולו כי ידוע לו כי החילוץ מתבצע על פי בקשתו וכי לא תהיה לו כל טענה או תביעה כנגד המחלץ אם חלילה יגרם נזק. בנוסף ניתן תמיד לטעון כי החילוץ נעשה בהתאם להוראות חוק לא תעמוד על דם רעך הקובע חובה לסייע לאדם במצוקה. החוק האמור הוא המקבילה שלנו לחוק השומרוני הטוב ( אצלנו יש סנקציה למי שלא מסייע ואילו חוק השומרוני הטוב קובע חסינות מתביעה נזיקית בעקבות הושטת העזרה).
חשוב לציין כי האמור נאמר לגבי נזק לרכוש וכי יש גם לקחת בחשבון מה נסיונו של אותו מחלץ מתנדב בחילוצים, אך אם חלילה האירוע מסתיים עם נזק לגוף אזי המצב עלול להיות מורכב הרבה יותר מבחינת המחלץ במיוחד לאור האמור כי על פי דין חילוץ כהגדרתו בחוק היבש הוא רק על ידי מי שהוסמך לכך על פי דין.

סיכומה של חפירה, אם הייתם פונים אליי בכובעי כעורך הדין שלכם הייתי ממליץ לא לסייע כי קיימת חשיפה. אך בכובעי כג׳יפאי אני מסייע לא אחת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
21-10-20, 13:42
בנוסף,
אני,
ולא אף אחד אחר,
אחבר את הרצועות כשאני מחלץ.

כאן הטעות שלך. יש לזה משמעות.
אם משהו נתלש והתעופף ופגע ברכוש או גרוע מזה, בנפש, יחקרו טוב-טוב מי הוא זה שחיבר את הרצועה לאיזה רכב.
השאלה "האם אדוני מחלץ במקצועו, בעל תעודת הסמכה רשמית?...." תגיע גם תגיע.
אם כמו 99.9% מאיתנו התשובה היא "לא" - סיכוי סביר ביותר שאכלת אותה.

עצה ידידותית מחבר:
אתה תבדוק ותוודא אם נקודת הריתום ברכב שלו תקינה ושלמה, זה כן. אבל הוא יחבר.
אתה תעמוד לידו ותשגיח טוב-טוב שהוא עושה זאת כמו שצריך - אבל שוב - הוא זה שיחבר.

אתה תחבר את הצד של הרכב שלך - אבל הוא יחבר את הצד של הרכב שלו. אתה צריך ורוצה שהאחריות תיפול ברובה עליו ולא עליך.

תאמין לי. היו דברים מעולם. זה רק לטובתך.

נ.ב. - ואם מעורבת כננת בסיפור ופתאום קרה משהו, העסק יכול רק לקבל תפניות למקומות גרועים בהרבה ולהסתבך הרבה יותר.
אז דיר-באלקום. אני לא צוחק.

נמרוד
21-10-20, 14:15
הדעה שלי על טופס השחרור מאחריות הזה לא השתנתה ב20 השנים האחרונות כשהוא עולה לדיון כל חורף.
הוא הזוי.

1. אני בחיים לא אבקש שמישהו יחתום על משהו.

2. אם מישהו ישלוף לי טופס כדי לחלץ אותי, אני אגיד לו תודה על לא דבר (ובשקט בשקט, אשמח שאנחנו לא חברים).

ובהרחבה:

אני מושך כל חורף כמה כלי רכב מזדמנים, פשוט בגלל הסביבה שאני גר ומטייל בה. רובם ככולם חילוצי שלולית או מעבר מים טריביאליים של ג'יפונים ופרייבטים. אם אני עובר בסביבה ורואה מישהו תקוע והוא מבקש יפה ויש לי זמן וזה לא טרחה גדולה, אני מושך אותו. תמיד עם רצועה שלי, (עדיף את זה על פני השרשראות והחוטים שמוציאים לי לפעמים...).

ואם השקוע לא בא לי טוב, או שזה חילוץ לא טריביאלי, אני פשוט אומר שלא מתאים לי, ונותן לו טלפון של חבר עם טרקטור שישמח לבוא תמורת הסכום הנכון. יש לי שני מקרים כאלו בזכרון מהחורף האחרון.

יואב פולס
21-10-20, 17:12
זהו המסמך המפורסם שניסח חברנו KOOKE, עוד בימי ג'יפטריפ העליזים....

בדיוק.

הנושא צף בפייסבוק כאשר בחור חביב ניסה לנסח משהו בכיוון.
יצרתי קשר עם עו"ד שלמה מרבאום, ביקשתי את רשותו להעלות את הטופס לאתר.
שלמה הסכים, בדרך עבר על הטופס לוודא רלוונטיות, והטופס עלה.

הנושא הוא מאוד מורכב, וניתן להגיע איתו להמון מקרי קצה, עד כדי פגיעה בגוף ובנפש.
כל אחד מאיתנו מפעיל את שיקול הדעת שלו, בהתאם לנסיון שצבר. אם ניתן לצרף גם ניסיון שאחרים צברו - מה טוב.

אדם זר שאינני מכיר - אני לא אשים אצבע על הרכב שלו לפני שיהיה אצלי טופס חתום, מצולם בסלולרי ונשלח לג'ימייל.

boaz avrahami
21-10-20, 17:46
מה שנמרוד אמר בדיוק.
זו גם בין היתר הסיבות שקבוצת החילוצים כאן מיועדת לחברי האתר.

בניגוד לדרור אני מאמין שרובם המכריע של האנשים ישרים וטובים ואני משתדל כמו נמרוד לסמוך על טביעת העין שלי בעת הבחירה למי לעזור.

כמו כל דבר בחיים אין ביטחון מוחלט.

יותר גרוע מבחינתי זה לאבד אמון באנשים.
זה מוביל לחברה רעה יותר.

ד ו ר ו ן
21-10-20, 18:00
מה שנמרוד אמר בדיוק.

בניגוד לדרור אני מאמין שרובם המכריע של האנשים ישרים וטובים ואני משתדל כמו נמרוד לסמוך על טביעת העין שלי בעת הבחירה למי לעזור.
.
עד היום שלפתי את המסמך פעמיים, בגלל תחושת בטן שהתבררה כנכונה כשמישהו סרב לחתום.

תחושת בטן זה אחלה, הנייר הזה הוא ״וידוא הריגה״ למתחזים.

יואב פולס
21-10-20, 18:09
מה שנמרוד אמר בדיוק.

כמו כל דבר בחיים אין ביטחון מוחלט.

יותר גרוע מבחינתי זה לאבד אמון באנשים.
זה מוביל לחברה רעה יותר.

בועז,
אתה מפספס את הנקודה.
האדם יאמר לך תודה ויזמין אותך אליו הביתה ל'על האש' כשאתה רק בסביבה.

חברת הביטוח שלו תתבע אותך על נזקים שנגרמו לו, אם נגרמו לו כאלה והוא יבקש להפעיל ביטוח.
כשאתה תבקש ממנו לשפות אותך על הנזקים, הוא יסרב.
האם הטופס יציל אותך? כנראה שלא.
האם טופס חתום מעמיד אותך בעמדה חזקה יותר מולו - כנראה שכן.

לא מוכן לחתום על הטופס - מסננת נהדרת.

boaz avrahami
21-10-20, 18:23
אינני משפטן אבל נדמה לי שיש מושג משפטי שנקרא "שומר חינם".
אני חושב שאם בת משפט יצטרך להחליט בענין כזה הוא יחמיר דווקא עם אותו אחד שהיה לו מסמך כזה מוכן.

ואני מקווה לא להגיע למצב הזה ולהישאר תמים.

ביננו, כמה מכם נכווה ממקרה כזה? ועוד בשטח.
היה מקרה בזמנו נדמה לי על הכביש בכביש העולה לירושליים.
לא שמעתי מאז ולו על מקרה יחד.

נמרוד
21-10-20, 18:34
עד היום שלפתי את המסמך פעמיים, בגלל תחושת בטן שהתבררה כנכונה כשמישהו סרב לחתום.

תחושת בטן זה אחלה, הנייר הזה הוא ״וידוא הריגה״ למתחזים.אני אומר לך שאם מישהו היה שולף לי מסמך הייתי מחכה למישהו פחות הזוי שיעבור. זה אומר שאני כנראה מתחזה.
השאלה שלי רק, מתחזה למה?

דור אריאל
21-10-20, 18:38
אינני משפטן אבל נדמה לי שיש מושג משפטי שנקרא "שומר חינם".
אני חושב שאם בת משפט יצטרך להחליט בענין כזה הוא יחמיר דווקא עם אותו אחד שהיה לו מסמך כזה מוכן.

ואני מקווה לא להגיע למצב הזה ולהישאר תמים.

ביננו, כמה מכם נכווה ממקרה כזה? ועוד בשטח.
היה מקרה בזמנו נדמה לי על הכביש בכביש העולה לירושליים.
לא שמעתי מאז ולו על מקרה יחד.לי נסדקה לפני כמה שנים שמשה קדמית מכבל שנקרע.
במקרה הזה יש ביטוח שמשות אבל ביזבזתי לא מעט זמן להחליף אותה

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
21-10-20, 19:11
אני אומר לך שאם מישהו היה שולף לי מסמך הייתי מחכה למישהו פחות הזוי שיעבור. זה אומר שאני כנראה מתחזה.
השאלה שלי רק, מתחזה למה?
פספסת את הפואנטה,
התרשמות ראשונית קובעת לא מעט, ואחריה בוחרים איך להתקדם.
מדינה חפשית(סוג של), ובחירה שלך.
אז יכול להיות שאני הייתי ממשיך הביתה ואתה היית נשאר באמצע השלולית וכולם מרוצים, מה רע?

למרות שנראה לי שאם הייתי רואה עיגולד אשכנזי כמוך באמצע שלולית כנראה שתחושת הבטן הייתה שאתה לא מזיק (ברובו..)

asafk
21-10-20, 20:28
בלי לפגוע באיש, סוכני ביטוח ועורכי דין חיים במצב תודעתי של עיסוק מתמיד בחישוב וניהול סיכונים. לכן אם תשאל עורך דין על חילוץ והנזקים האפשריים עבורך - הוא תמיד יידע להסביר על האפשרויות להיתבע. וזה בסדר כי הוא צודק - האפשרות קיימת.
כמו שסוכן ביטוח ישמח למכור לך פוליסה נגד זה.
אבל מה ההסתברות? כנראה זניחה עד אפסית.
אני קצת יותר מ25 שנה בשטח - ומעולם, מעולם! לא שמעתי מיד ראשונה על מקרה שזה קרה.
אז מבחינתי שראיתי עשרות רבות של חילוצים וחוג מכריי הרחב שהשתתפו בעוד עשרות רבות של חילוצים - ולא שמעתי אפילו על מקרה אחד של תביעה כזו כלפי מחלץ פרטי מזדמן כמוני כמוכם - מבחינתי ההסתברות היא כלום.
ולכן אני לא מתכוון להשקיע גרם של מאמץ כדי להחתים אף אחד על טופס כזה. ואם נדמה לי שמדובר בטיפוס שצריך להחתים אותו - וזה קרה לי בערך פעמיים - אני לא אתאמץ לחלץ אותו. כן, כבר הצעתי למישהו שיחכה לחורף, בטח השיטפון הראשון יוציא אותו.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

לביא
21-10-20, 20:33
נייר חתום זה המאה ה 20. אני בטוח שגם אם תדפיסו את המסמך, לא תמצאו עט באוטו.
מי מכם שחושב שזה נחוץ, תצלמו את המחולץ הפוטנציאלי מצהיר בכמה משפטים שהחילוץ הוא לבקשתו ושהוא משחרר אתכם מאחריות.
אני מסתפק במילה שלו.

עמי
21-10-20, 22:10
מעולם לא סירבתי לבקשת חילוץ ובכמה עשרות או יותר חילוצים שבהם שיצא לי להשתתף עד היום, מעולם לא החתמתי ולא ניסיתי להחתים מישהו על טופס כזה או אחר.

באותן פעמים ספורות שבהן נתלש פגוש או נגרם נזק אחר דומה לרכב המחולץ (ואני זוכר לפחות 3 כאלה), הדבר היחיד ששמעתי מהמחולצים היה "תודה".

עמי (עו"ד קצת יותר מ-20 שנה).

- - - Updated - - -

למרות שנראה לי שאם הייתי רואה עיגולד אשכנזי כמוך באמצע שלולית כנראה שתחושת הבטן הייתה שאתה לא מזיק (ברובו..)

ואם כבר, אז אלו הכי מסוכנים.

ד ו ר ו ן
21-10-20, 23:31
- - - Updated - - -
ואם כבר, אז אלו הכי מסוכנים.

אתה אל תפתח אצלו ציפיות ואשליות שהוא מפחיד מישהו..

boaz avrahami
22-10-20, 00:18
זאבים עם עיגולדים בעור כבש.
אחרת מה איכפת לו לחתום?

חנן-ג'יפולוג
22-10-20, 01:03
מי שמסתובב עם מסמך כזה בתא כפפות, בעיניי, איבד את זה כג'יפאי.

במידה ואבקש עזרה בקבוצת החילוצים אני מודיע מראש שאם מישהו יגיע עד אליי מהקצה השני של הארץ וישלוף מסמך כזה, יבקש להקליט אותי מצהיר או כל דבר מעין זה, אודה לו מאוד ואשחרר אותו מהמשימה.

גם אם אגלה פעם בדרך הקשה שטעיתי, אני מעדיף לטעות ולהישאר אדם.

אומי5
22-10-20, 09:00
למרות שחשבתי פעם לעשות את זה אני לא מסתובב עם הטופס הזה.
אני כן מודיע למחולץ שיתכן נזק, כי זה שטח, וזה חילוץ, ולפעמים יש נזקים, רוצה? אחלה, לא רוצה, תזמין חילוץ בתשלום.

לא זכור לי מקרה שסירבו לעזרה ולמיטב זכרוני היחיד שהתלונן על נזק לא הבין שהדפיקות זה הבוץ שעף על הכנף.

גיא
22-10-20, 10:38
מי שמסתובב עם מסמך כזה בתא כפפות, בעיניי, איבד את זה כג'יפאי.

במידה ואבקש עזרה בקבוצת החילוצים אני מודיע מראש שאם מישהו יגיע עד אליי מהקצה השני של הארץ וישלוף מסמך כזה, יבקש להקליט אותי מצהיר או כל דבר מעין זה, אודה לו מאוד ואשחרר אותו מהמשימה.

גם אם אגלה פעם בדרך הקשה שטעיתי, אני מעדיף לטעות ולהישאר אדם.

נראה לי שהכוונה לחילוץ מזדמן .. כשנסעת לשוטט ונתקלת בנמרוד תקוע בשלולית ליד יקנעם.

מי שפה בטח מבין את הדברים האלו .. אבל איזו גברת תמימה עם ילדים שתקועה עם הטיוגאן שלה בחול ונתלש לה הפגוש תו"כ החילוץ .. ובתמימות תלך לתקן ויפעילו ביטוח והביטוח יחפש אותך .. זה החשש.

בתור אחד שהעדיף להיות אדם וגילה בדרך הקשה שלא כולם כמוני .. אני מציע מאדדדדד !!!!! להזהר עם הדברים האלו. החוק מאד לא נחמד כלפי "אדם" .. ובלי לפגוע פה באף עו"ד .. מתברר שאותם שזה עיסוקם ( לפחות אלו שאני נתקלתי בהם ) מאד לא אכפת להם שאתה רוצה להשאר "אדם" .. הם רק רוצים את הנשך שלהם .. וזה מאד מפתיע את ה"אדם" וכואב לו .. להמון זמן.

ולא, אני לא מתכוון לעו"ד הגירושין, איתם הסתדרתי ..

חנן-ג'יפולוג
22-10-20, 10:59
חילצתי עשרות רבות של נהגי כביש כנ"ל, אולי למעלה ממאה.
גם אם ב101 יסתבר לי שטעיתי, אעדיף להישאר אדם. אולי אדם נאיבי, אבל אדם.

לא בטוח שכולם יסכימו על ההקשר, אבל התנהגות כזו מגיעה מאותם שורשים שמהם צמח הנוהג של הקטנת מפלס בריכות בשטח וסגירת צירים "מסוכנים".

ומהצד השני: אני אחשוש מאוד מאותו אחד שישלוף לי מסמך כנ"ל. זה בדיוק האדם שבהמשך יתבע אותי על השטויות שהוא עשה. אסרב לטובות ממנו גם בגלל זה וגם כי ברור שהוא לא אדם. לפחות לא כזה שמתאים לי להיות אתו באינטרקציה מורכבת כמו חילוץ בשטח, עם פוטנציאל גבוה להסתבכות.

ד ו ר ו ן
22-10-20, 11:42
חילצתי עשרות רבות של נהגי כביש כנ"ל, אולי למעלה ממאה.
גם אם ב101 יסתבר לי שטעיתי, אעדיף להישאר אדם. אולי אדם נאיבי, אבל אדם.
צורם לי שאתה מכליל כ״לא בני אדם״ מי שאינו נאיבי כמוך להגדרתך.
זכותך לבחור בדרך, אבל לא לתת כינויים לבחירה אחרת שאין לה שום השפעה על חייך.
הפתעת אותי, לא הכרתי אותה ככה.

לא בטוח שכולם יסכימו על ההקשר, אבל התנהגות כזו מגיעה מאותם שורשים שמהם צמח הנוהג של הקטנת מפלס בריכות בשטח וסגירת צירים "מסוכנים".
.
אני רואה את בדיוק הפוך.
הבעיה נוצרה בגלל אותם שיחפשו את מי להאשים גם כשיש להם אחריות על מעשיהם ומנסים להטיל אותה על מישהו אחר.
אולי אם היו מחתימים/מציבים בכניסה למסלול/בריכה/חוק שהעובר בדרך/מתרחץ בבריכה עושה זו על אחריותו הבלעדית ומתחייב לא לתבוע אף אחד על נזק שאולי ייגרם לו אז הבריכות היו מלאות והצירים פתוחים.
אלו בדיוק הקקות שנייר כזה מסנן.

עד היום במקרים הספורים שהוצאתי את הנייר, זה היה למדוד דופק מי עומד מולי.
תכלס לא החתמתי אף אחד, אבל זה שסרב היה תמרור אזהרה בוהק.

אומי5
22-10-20, 12:34
חנן, אתה באמת חושב שאם היית עכשיו בטיז אל שלוך תקוע על איזה סלע, ומולך היה עומד מחלץ פוטנציאלי שמסביר לך שהוא מצטער אבל בגלל שתבעו חבר שלו שניסה לעזור הוא מבקש שתחתום פה, היית משלח אותו לדרכו?

אני בטוח שהיית מצחקק אומר וואלה הוא מהלחוצים האלו בפורום וחותם.

עמי
22-10-20, 13:18
זו סטיה גמורה מהנושא של השרשור הזה, ואפשר אולי לפצל אותו מכאן, אבל הסיבה לדעתי לזהירות המופרזת שבה נוקטת המדינה ורשויותיה ביחסים שלה עם האזרח היא קצת יותר מורכבת.

אני רואה את זה כקצת שאריות של סוציאליזם ישן וטוב, קצת חרדתיות יהודית שורשית (שיש לה, לצערנו, על מה להתבסס) וקצת אופי שעוצב וחושל במדינת היהודים לאורך 70 וקצת שנות "אני לא זה שאצא פראייר מפה".

באופן מעשי, זה פשוט עניין של מדיניות. איפה נגמרת המדינה ואיפה מתחילים האזרחים. לצערי נראה שהזמן האחרון אנחנו נעים לכיוון Israel Uber Alles, מכל הבחינות (וסליחה אם פגעתי ברגשותיו של מישהו).

ככה זה עם סגירת מסלולים וככה זה עם סתימת פיות (ואיסור הפגנות).

חנן-ג'יפולוג
22-10-20, 13:39
חנן, אתה באמת חושב שאם היית עכשיו בטיז אל שלוך תקוע על איזה סלע, ומולך היה עומד מחלץ פוטנציאלי שמסביר לך שהוא מצטער אבל בגלל שתבעו חבר שלו שניסה לעזור הוא מבקש שתחתום פה, היית משלח אותו לדרכו?

אני בטוח שהיית מצחקק אומר וואלה הוא מהלחוצים האלו בפורום וחותם.

NEVER SAY NEVER אבל בעקרון כן. אולי הייתי מבקש ממנו שיתקשר לחברים אמיתיים ויתן להם נ.צ.

איל מ
22-10-20, 13:58
אני לגמרי מתחבר לדברים של חנן.
אולי לא באותה קיצוניות, אבל לרציונל.

עכשיו בינינו. כל מי שעוצר להגיש עזרה בחינם,
תוך ויתור על זמנו, ואולי גם סיכון האוטו שלו, הוא אדם. ואפילו אדם טוב. רק שימו לב שאתם לא חותמים בטעות על משהו שכתוב בו בין היתר שאם קורה משהו לרכב המחלץ יש לכם איזושהי אחריות. נשמע הזוי, אבל בישראל כמו בישראל....

amitaikl
22-10-20, 14:14
מה עושות כל קבוצות החילוצים למיניהן שצצו לפני כמה שנים? ידידים/חברים וכו'..
מחתימים על איזה טופס?

דורון.פ.
22-10-20, 14:23
בתופעה למשל המחולץ מוקלט ע"י המוקד שהוא מסיר כל אחריות מהמחלץ.
וצריך לצלם את המחולץ מחבר/מעגן את הרכב שלו.

דרור ברלי
23-10-20, 01:32
צורם לי שאתה מכליל כ״לא בני אדם״ מי שאינו נאיבי כמוך להגדרתך.
זכותך לבחור בדרך, אבל לא לתת כינויים לבחירה אחרת שאין לה שום השפעה על חייך.
הפתעת אותי, לא הכרתי אותה ככה.

אני רואה את בדיוק הפוך.
הבעיה נוצרה בגלל אותם שיחפשו את מי להאשים גם כשיש להם אחריות על מעשיהם ומנסים להטיל אותה על מישהו אחר.
אולי אם היו מחתימים/מציבים בכניסה למסלול/בריכה/חוק שהעובר בדרך/מתרחץ בבריכה עושה זו על אחריותו הבלעדית ומתחייב לא לתבוע אף אחד על נזק שאולי ייגרם לו אז הבריכות היו מלאות והצירים פתוחים.
אלו בדיוק הקקות שנייר כזה מסנן.

עד היום במקרים הספורים שהוצאתי את הנייר, זה היה למדוד דופק מי עומד מולי.
תכלס לא החתמתי אף אחד, אבל זה שסרב היה תמרור אזהרה בוהק.

+1

וכמי שמחלץ ולא מעט, אשקר לכם אם אכתוב שאני לא חושש מדברים כאלה.

כבר הייתי בסרט כזה, של מישהו שעשה כל שטות אפשרית בניגוד מוחלט להוראות שלי בזמן חילוץ, ואחר כך לא התבייש לבוא בטענות ולדרוש פיצויים על פגיעה בפגוש פלסטיק שנגרמה לרכבו וגם איים בתביעה. בירכתי הרבה מאוד על שאני עובד במקום מסודר שנותן לי גב רחב ושקט נפשי מלא במקרים שכאלה.

אחרי שמכירים מקרוב את המגוון האנושי המלבב שעם-ישראל-הנבחר מורכב ממנו, מבינים שצריך לנקוט בכל אמצעי של זהירות ולקחת בחשבון כל תרחיש שבו אנשים לא תמימים בכלל ינסו לעקוץ אתכם. וגם אם הם כן תמימים, חברת הביטוח שלהם לא תמימה.

אז כן, נאיביות עלולה לעלות ביוקר, לכן אני נזהר. גם אם חבר ותיק כמו חנן יגדיר אותי כ"ג'יפאי שאיבד את זה". אתה תמים חנן. אתה חי בסרט רומנטי ישן. אלה לא "הג'יפאים שאיבדו את זה", אלא מדינה שלמה שהפכה למוטרפת ועצבנית וששה אלי ריב ומדון, מערכת משפט הזויה שהגדירה את "הכל שפיט" ופתחה תיבת פנדורה, זה ממש עם שלם שירד מהפסים בנהייתו אחרי הנורמות האמריקאיות הקלוקלות של תביעה קנטרנית על כל שטות - כל אלה כבר מזמן "איבדו את זה".

לצערי, אני נתקל יותר ויותר במציאות שבה כדי להרויח כמה שקלים, יש חלאות שמנסים להלביש נזק שכולו באשמתם ובאחריותם, על גבו של זה שטרח לעזור להם מכל הלב, בתמימות ומתוך רצון טוב. ולעתים, למרבה האסון והאימה, לשון החוק היבשה שהי אהיחידה שקובעת בין כתלי בית המשפט, עלולה להיות דווקא לצידם. ככה זה. צדק, אמת, יושר, הגינות, עזרה וערבות הדדית, הפכו למושגים וירטואליים. אנחנו חיים כיום במציאות הזויה שבה אדם לאדם לא רק זאב טורף, אלא לעתים אפילו דרקון.

אז כן. אני בא מתוך כוונה טובה, לעזור מכל הלב. אבל אם כל עעוד אין כאן סכנת חיים, אני לא מכיר את המחולץ והאינטואיציה שלי מדליקה לי נורת אזהרה מהבהבת, אז שיחתום לי וגם יאפשר לי לתעד ככל יכולתי ללא הפרעה. זה באמת עניין של אמצעי זהירות מינימלי ופעוט, אם לא ממש סמלי. מה ביקשתי בסה"כ?.... אני טורח עבורו, מסתכן בבלאי ובנזקים לרכב ולציוד שלי שמהם אני מתפרנס, הכל בחפץ לב וללא תמורה. לפחות שייתן לי להרגיש בנוח ולא מאויים. להיות שקט ולא לדאוג שמא אולי נטמן לי פח.
לא רוצה לחתום?.... לא מסכים שאצלם?.... לא מוכן לדבר מול המצלמה ולהתחייב שאין ולא תהיה לו שום דרישה או תביעה ממני?.... זכותו. לא קרה כלום, אבל לא יתבצע כאן חילוץ. אני נורא מצטער. לא מוכן להסתכן.
שיזמין מחלץ מקצועי ומוסמך, שהמחיר המפולפל שהוא גובה עבור שירותיו כבר כולל את חישוב מרכיבי הסיכון ועלויות ביטוח האחריות המקצועית שמין הסתם הוא מצוייד בו, לטובת סיטואציות כאלה בדיוק. ואת ההתחשבנות שינהל אחר כך מול חברת הביטוח שלו.

ואם כבר אזהרות - אז זהירות מיוחדת, כפולה ומכופלת בחזקת 10, נדרשת במקרה של רכבי 4X4 היפר-יקרים, שאם ייפול עליכם תיקון נזק שנגרם להם כשמשכתם אותם, מדובר בסכומים שחברות הביטוח שלהם וגם שלכם לא יוותרו עליהם בקלות - וייצאו עבורם למלחמת-עולם עקשנית נגדכם - ואני מדבר על מספרים שעלולים לחייב אתכם למכור כלייה... תזכרו - אין לכם הסמכה לחלץ. אתם חשופים. וכאן הסיכון לתביעה ענקית גדול שבעתיים.
אישית אני לא מוכן להסתבך עם בעלי כלים מופלצים דוגמת ריינג'רובר או מרצדס G או ב.מ.וו X6M חדישים, זה רק לדוגמה.
אוטו שעולה/שווה סביב מיליון שקל ויותר ש"רק" גרר עגלה עם אופנוע-ים או באגי ושקע בחולות - ובעוד דקה אני עומד לרתום לו רצועה ושאקל - רק דלת שלו שהתקמטה או פגוש הפלסטיק שלו שעוד שנייה ייפול, כל אחד מהם עולה יותר מהג'יפ הישן שלי....
אז לא. אני מצטער, אבל אני לא מתבייש להודות שאני מפחד!!! מפחד להסתבך עם נזק לאוטו המגה-יקר-הרבה-יותר-מדי שלך, מפחד להסתבך איתך (ומי שנוהג ברכב של מיליון שקל ממש לא מוכרח להיות עבריין צמרת אלים ומאיים. נהפוכו! לעתים זה דווקא משהו הרבה יותר גרוע - פרקליט צמרת חייכן ומלעון למשל....) ובעיקר מפחד להסתבך עם חברת הביטוח שלך....

אז תעשה טובה לעצמך ולי - תתקשר למחלץ מקצועי. עזוב אותי. אני לא מבין כלום בחילוצים, זה גדול עלי. אני לא בנוי נפשית וכלכלית לדאגות כאלה.

boaz avrahami
23-10-20, 06:56
לפי מה שאני זוכר מהטורטלים אתה ממילא לא יכול לחלץ רכבים סופר יקרים.
רכב של 750 אשח לא יכול לחלץ רכב של מליון, כל שכן רכב של פחות ממאה.

asafk
23-10-20, 08:41
אני שוב שואל לטובת ניהול הסיכונים ההסתברותי - מישהו יכול להעיד - ולא משמעות אינטרנט - על תביעה שכזו למחלץ פרטי אקראי?

אסף.

גיא
23-10-20, 09:15

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201023/f93585e421550db1c976c1b6c43800fa.jpg
גם זה קורה ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
23-10-20, 09:27
וגם זה קורה...

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201023/a1374d57a743d90da1aab2c7e22f0883.jpg

weref
23-10-20, 09:35
וגם זה קורה...

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201023/a1374d57a743d90da1aab2c7e22f0883.jpg

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkאני רואה דיפנדר שמחלץ ברוורס ;)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

גיא
23-10-20, 09:40
וגם זה קורה...

לא בטוח כמה יקר הדיפנדר .. אבל זה לגמרי שולל את התיאוריה של בועז.

סולי
23-10-20, 09:55
זה אפילו קורה הרבה...

אם כי קשה להתעלות על גטס שגוררת דיפנדר110 בעלייה..131231131232131233

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

נמרוד
23-10-20, 12:01
וגם זה קורה...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkזה היה באמת מביך לבעל הדפנדר. שאפו על האומץ לחשוף את התמונות אחרי כל כך הרבה שנים.

asafk
23-10-20, 13:09
זה חנן - והוא לא החתים את בעל הדיפנדר על כלום.

והתמונה - מדגימה היטב משהו בענייני תמונות, נקודת מבט וסיפור.

אסף.

erezgur
23-10-20, 13:11
נראה שלדיפנדר אין ברקסים והיונדאי מאבטח את הירידה של הדיפנדר לאחור.

נמרוד
23-10-20, 13:18
זה אפילו קורה הרבה...

אם כי קשה להתעלות על גטס שגוררת דיפנדר110 בעלייה..131231131232131233

Sent from my SM-A530F using Tapatalkוואו, נראה שאתה לא מחלץ אורי אם אין צלם מקצועי ותנאי תאורה של הפקה הוליוודית [emoji28]

סולי
23-10-20, 13:25
אני מבקש לא לשפוט,
כל אחד והתנאים שלו לחילוץ.... (;

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

יואב פולס
23-10-20, 18:33
אני שוב שואל לטובת ניהול הסיכונים ההסתברותי - מישהו יכול להעיד - ולא משמעות אינטרנט - על תביעה שכזו למחלץ פרטי אקראי?

אסף.

תתקשר לשלמה מרבאום.

יובל48
23-10-20, 19:01
בזמנו התנהל דיון בנושא באתר הצהוב והוצע שם נוסח לכתב הסרת אחריות,
אם אינני טועה ע"י שלמה KOKE

אומי5
01-11-20, 09:22
וגם זה קורה...

נו זה המקום לשים את התמונה משיבטה ואת התמונה שחיפושית מנסה לעקוף את דרור בעליה, שתיהן שלך...

asafk
01-11-20, 11:52
כן... רק שכאן זה היה מבויים לחלוטין...

אסף.

אומי5
01-11-20, 13:09

אסף.

ברור, אבל עדיין...

alto
01-11-20, 13:10

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkלמה להרוס סיפור טוב עם עובדות

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

KOOKE
02-11-20, 09:48
וואלה פיספסתי הדיון הזה.

אני הוא זה שניסח בזמנו (לפני כמעט 20 שנה) את הטופס הזה כשירות חינם לג'יפאים.

כולכם כאן פספסתם נקודה חשובה - גם אם המחולץ שנגרם לו נזק יהיה מלאך ולא יחשוב לתבוע את הנזק מהמחלץ אבל בתמימותו יפנה לחברת הביטוח שלו לכיסוי הנזק, אז חברת הביטוח של המחולץ הניזוק תתבע מהמחלץ את מה שהיא שילמה.

וכן זה גם מבוסס על מקרה אמיתי שאני אישית טיפלתי בו וייצגתי ג'יפאית שניסתה לחלץ חבר לטיול ממעבר מים עמוקים, החילוץ כשל, הרכב טבע ונגרם לו אובדן מוחלט וחברת הביטוח של הרכב תבעה אותה על מלוא שווי הרכב!!!!!!!!!!!!!! (בסוף המחלצת לא שילמה כלום בזכותי)

ולמפקפקים אני עומד מאחורי ההגנה למחלץ שמעניק הטופס הזה ואשמח לייצג כל מחלץ שייתבע על אף שהחתים את המחולץ על הטופס שניסחתי. זה יהיה תיק קל עבורי.

חנן-ג'יפולוג
02-11-20, 09:56
לא פספסנו. זה היה מובן מהרגע הראשון.

אם מישהו יפגע כתוצאה מכך שעשה לי טובה, ולא משנה מהי צורת הפגיעה, אני אדאג לפצות אותו עד הגרוש האחרון, ואני מצפה מכל אחד אחר לנהוג כך.

- - - Updated - - -

בסיפור שהבאת בתגובה האחרונה, האם המחלצת החתימה את המחולץ על מסמך כנ"ל?

במידה ולא, האם תוכל לתאר בקצרה את ההליכים המשפטיים שהביאו לדחיית התביעה נגדה?

אני יודע שכעורך דין אתה מחויב להציג לפנינו את הWORST CASE, אבל נסה בבקשה במקרה הזה להרגיע במקום להפחיד, ולו רק לכמה תגובות (:

זה יכול לעודד במעט את התנהגות ה"אדם לאדם" לפחות בחלקת האלוהים הקטנה הזו.

KOOKE
02-11-20, 12:07
חנן ואחרים

מתוכן חלק מתגובות המגיבים זה לא היה לי כל כן מובן שעניין תביעה המבטחת של הרכב המחולץ "מובן מאליו" אצל כולם.

כעורך דין אני מנסה להציג תמונה ריאלית וסבירה לתוצאה ו/או להשלכות של מקרה כזה או אחר ולא דווקא מחפש ל"הפחיד" בתסריט הכי גרוע האפשרי.

במקרה בו טיפלתי לא היה עדיין את הטופס שניסחתי וממילא היא לא החתימה אותו על כלום. הטופס נולד בעקבות דיון על אחריות המחלץ באחד הפורומים אם אני לא טועה בג'יפטריפ או כאן ובעקבות ניסיוני עם המקרה בו טיפלתי.

בכל אופן באותו מקרה שטיפלתי עלה בידי במהלך מו"מ לשכנע את המבטחת לרדת מהעניין משילוב של כמה טענות:

האחת - אנאלוגיה מסעיף 62 (ד) לחוק חוזה הביטוח המונע אפשרות תביעה של המבטחת במקרים מסויימים שהמבוטח הסביר לא היה תובע (נוסח הסעיף המלא יובא בסוף התגובה)
השנייה - טענתי שלא הייתה רשלנות כל שהיא של המחלצת שפעלה נכון באופן החילוץ על אף שלא הייתה מחלצת מקצועית.
השלישית - אנאלוגיה וחצי טענה לסכנת חיים מכוח חוק לא תעמוד על דם רעך (נוסח החוק מובא בסוף התגובה)
הרביעית- טענתי שבהיבט המוסרי, בתי המשפט שהם ממילא לא ממש אוהבים חברות ביטוח ינסו כל דרך שלא לקבל תביעת שיבוב כזו בנסיבות כאלו.

הסעיף מחוק חוזה הביטוח:

<tbody>

<tbody>
תחלוף

</tbody>

</tbody>
62. (א) היתה למבוטח בשל מקרה הביטוח גם זכות פיצוי או שיפוי כלפי אדם שלישי, שלא מכוח חוזה ביטוח, עוברת זכות זו למבטח מששילם למוטב תגמולי ביטוח וכשיעור התגמולים ששילם.
(ב) המבטח אינו רשאי להשתמש בזכות שעברה אליו לפי סעיף זה באופן שיפגע בזכותו של המבוטח לגבות מן האדם השלישי פיצוי או שיפוי מעל לתגמולים שקיבל מהמבטח.
(ג) קיבל המבוטח מן האדם השלישי פיצוי או שיפוי שהיה מגיע למבטח לפי סעיף זה, עליו להעבירו למבטח; עשה פשרה, ויתור או פעולה אחרת הפוגעת בזכות שעברה למבטח, עליו לפצותו בשל כך.
(ד) הוראות סעיף זה לא יחולו אם מקרה הביטוח נגרם שלא בכוונה בידי אדם שמבוטח סביר לא היה תובע ממנו פיצוי או שיפוי, מחמת קרבת משפחה או יחס של מעביד ועובד שביניהם.

חוק לא תעמוד על דם רעך:

חוק לא תעמוד על דם רעך, תשנ"ח-1998* (http://www.jeepolog.com/forums/#_ftn1)

<tbody>

<tbody>
חובת הצלה והושטת עזרה

</tbody>

</tbody>
1. (א) חובה על אדם להושיט עזרה לאדם הנמצא לנגד עיניו, עקב אירוע פתאומי, בסכנה חמורה ומיידית לחייו, לשלמות גופו או לבריאותו, כאשר לאל-ידו להושיט את העזרה, מבלי להסתכן או לסכן את זולתו.
(ב) המודיע לרשויות או המזעיק אדם אחר היכול להושיט את העזרה הנדרשת, יראוהו כמי שהושיט עזרה לענין חוק זה; בסעיף זה, "רשויות" - משטרת ישראל, מגן דוד אדום ושירות הכבאות.

<tbody>

<tbody>
החזר הוצאות ותשלומי נזק

</tbody>

</tbody>
2. (א) הוראות סעיף 5 לחוק עשיית עושר ולא במשפט, תשל"ט-1979, יחולו גם כאשר המזכה פעל מכוח חובתו על פי הוראות סעיף 1.
(ב) בית המשפט רשאי לחייב את מי שגרם לסכנה שהניצול נקלע אליה, לרבות את הניצול עצמו אם גרם לסכנה זו, לשפות את מי שהושיט עזרה בהתאם לחובתו לפי הוראות סעיף 1 על
* (http://www.jeepolog.com/forums/#_ftnref1)פורסם ס"ח תשנ"ח מס' 1670 (http://www.nevo.co.il/Law_word/law14/LAW-1670.pdf) מיום 30.6.1998 עמ' 245 (ה"ח תשנ"ה מס' 2398 (http://www.nevo.co.il/Law_word/law17/PROP-2398.pdf) עמ' 456).

חנן-ג'יפולוג
02-11-20, 12:35
בקיצור, אני אמשיך בשלי, להשתדל להיות אדם, גם אם נאיבי, ואם הדברים יתחרבשו אפנה אליך שתושיע (וכבר עזרת לי בחפץ לב, יותר מפעם אחת) (:

.
וברצינות: תודה.

KOOKE
02-11-20, 14:29
בכיף ומאחל לך וליתר באי האתר שלא תזדקקו לשירותיי.

-->