PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר הפוך במסלול נחל צין

דניאל מאירי
08-11-20, 12:44
אתמול טיפסנו ביציאה מהמסלול לכיוון כביש 25,
במעלה הכמעט אחרון שוכב טרופר הפוך שכנראה שבר מוט הגה,
מישהו יודע מה היה שם ?
נראה ממש שקרה באותו היום או יום קודם - היה מלא ציוד בתוך הרכב והוא היה שלם, עדיין.
דניאל

דרור ברלי
08-11-20, 13:20
כבר דובר עליו כאן.
הרכב שוכב שם על הגג על פי תהום, מיום שישי. ליד המדרגה שבתחילת העליה שנקראת בעמוד-ענן בשם "מעלה תומר".
מצבו מסוכן! מספיק שמישהו יישען עליו כדי שיחליק ויפול לערוץ, משהו כמו 5 מטרים.
הרכב שלם וסביבו ציוד ואבזור רב שנשפך ממנו.
הבעלים להבנתי שומר שבת ולא יכל להיות שם אתמול.

אם לא יוציאו אותו היום, הבדאווים ישחטו אותו. כבר אתמול הם היו סביבו ו"מיפו" אותו.
רק נוכחותנו + נוכחות קבוצות רבות נוספות שעברו שם אתמול, כנראה מנעה מהם להתחיל לפרק.

זרוע ההגה שלו שבורה והגלגלים פוזלים, המכה הידועה של הטרופרים. למי שחושב לגרור אותו החוצה - מדובר בעליה לא פשוטה, בוודאי עם משקולת מתה כזו של 2 טון מאחור. צריך לתקן את זה לפני שהופכים אותו, כדי שיהיה ניתן לגרור.

כואב הלב.

131406

guyo
08-11-20, 13:25
היינו אתמול בבוקר בדרך היורדת משער אשמדאי, מראה לא פשוט.
מישהו יודע מה מצב הנוסעים?

גיא

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

דרור ברלי
08-11-20, 13:45
להבנתי הכל בסדר. שלמים ובריאים.
הנזק לרכוש בלבד - נראה רכב שמישהו אהב, היה מדוגם ומושקע. כואב הלב.
המראה אכן לא נעים ואפילו קצת מלחיץ עבור מי שלא מנוסה וצריך לעבור שם (עליה/ירידה לא פשוטה).

guyo
08-11-20, 14:51
בהחלט הלב החסיר פעימה, שלחנו את הילדים ברגל למטה. טיילנו עם סמוראי ש- שש להרים גלגלים ואין ספק שזה גרם לנו להתייחס יותר ברצינות למעבר.

erezgur
08-11-20, 15:24
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=118051

כנראה

נשלח מהנייד

גיא
08-11-20, 16:10
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=118051

כנראה

נשלח מהנייד

לינק שבור

landY
08-11-20, 16:20
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/118051-%D7%94%D7%AA%D7%94%D7%A4%D7%9B%D7%95%D7% AA-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%91%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7% 99%D7%9D

הדסופה
08-11-20, 16:41
זה מה שקיבלתי היום בווטסאפ בעניין
( העברית כך במקור אבל זה סבבה , תתאמצו קצת [emoji23] ):

בשישי ירדנו מ כביש 25 לנחל צין. בסוף ירידה פגשנו 3 רכבים שהיהו בכיוון הפוך. ראשון שבור 4х3
חאילקס גורר טרופר מת שלא מניע. ביקשו עזרה לגרור את הטרור כול העלייה. הסברתי שרכב מת אני לא אצליח ומכוניות בקבוצה שלנו בטח שלא. אחרינו ירדו רנגלרים עם גלגלים 40. ביקשו מהם ואחד הסכים לנסות. קשרו חיאלקס לרקנגלר וטקוםר לחיאלקס. טרופר קשרו עם רצוע שבקושי 2 מטר. לא היה אפילו מכשיר קשר 1 ברכבים. נתתי לחיאלקס מכשיר נייד וטרופר נגרר חירש. בהגיעה למדרגה רנגלר קצת התקשה לעלות בגלל רכבים מאחור, ירד חצי מטר... נתן בגז וגרר למלה את חיאלקס. טרופר הגיעה למדרגה, נתקע עם גלגל בסלע, פרק צמיג, שבר זרועת הגה.... רנ"ג לא ראה את זה, חאילקס לא ראה גם(רצועה של 2 מטר) רנגלר נתן עוד קצת גז ותוצאה טרופר נמשך הצידה עם רצוע קשורה רק בצד ימין והתהפך על הגג ונשאר להיות תלוי רק על הרצועה מעל התהום. בסוף גררנו אותו על הגג עוד מטר וחצי והצאנו להם להפוך את הרכב על הגלגלים. בנתיים אנחנו טיפלנו ב 5 ילדים שליה מי שנתיים עד 4. הם לא רצו המשך כי מהירו להגיע עד כניסת השבת הביתה לאזור אריאל. עזרנו לעלות את הילדים למלא וככה זה נגמר.

אם הסיפור פה הוא גרירה , אז אין יותר מדי מה להפיק תובנות לגבי הטיפוס

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
08-11-20, 17:00
לפחות הייתם מפנים עבורם את הציוד...

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

גיא
08-11-20, 17:43
אבל לפי הסיפור הזה היה נהג בטרופר שהיה מת ממקודם .. בזמן ההתהפכות.

לא יודע מה יותר מפחיד .. לנסות לדמיין מה הלך שם או לקרוא את ההודעה הזאת.

יובל48
08-11-20, 18:11
אבל לפי הסיפור הזה היה נהג בטרופר שהיה מת ממקודם .. בזמן ההתהפכות.

לא יודע מה יותר מפחיד .. לנסות לדמיין מה הלך שם או לקרוא את ההודעה הזאת.

הטרופר מת לא הנהג,אני מקווה שלא ניסית להתלוצץ.

assafy
08-11-20, 18:13
ישמור האל...

Avihai Jiymninja
08-11-20, 18:49
אתמול ראיתי סרטונים כי הרכב חולץ.

נדב ש.
08-11-20, 19:41
מישהו מג'יפולוג(רועי נדמה לי, לא זוכר) דיבר איתי בשישי בצהריים על טרופר שלא מניע בצין עקב קצר חשמלי רציני ששרף פיוז ראשי 80A, היה שם עוד מישהו מג'יפולוג עם סיקס צולע 3x4.
אם ירצו ירחיבו מה קרה בדיוק.

כמו ש Assumptions are the mother of all fuck ups, ככה גם החיפזון.

דרור ברלי
09-11-20, 09:14
אתמול ראיתי סרטונים כי הרכב חולץ.

נכון לשבת אחר הצהריים הרכב עדיין שכב שם.

wonderd
11-11-20, 20:09
לפי התמונות האחרונות.. הרכב סיים את תפקידו כרכב...

wonderd
18-11-20, 21:36
מישהו מחפש גלגלים?

131583

נמרוד
22-11-20, 14:54
הטרופר נמצא שם מתחת למדרגה, נראה שלתמיד.
131631

131630

ניר ל
22-11-20, 15:04
או עד שמחיר טון ברזל יעלה שוב ל 800 ₪

הדסופה
22-11-20, 15:12
באמת לא הולכים לקנוס בעלים על השארת רכב בשטח ?
תמיד הפחידו אותנו עם זה, בעיקר בגרוטאות

נמרוד
22-11-20, 15:20
אני זוכר מהילדות שהיתה "מכונית שנפלה מהצוק בדרך לאילת". איפשהו בירידות לסדום, ציון דרך שחיכה שם כל שנה וריתק אותי. זה היה חלק חשוב מהנסיעה ברנו 5 העמוסה עד הגג.

פתאום עכשיו אחרי ארבעים שנה נזכרתי... כי יש משהו בגרוטאה חלודה במיקום מעניין. כמו ההאמבר בנחל ערוד. מי? מה? למה? סיפור.

nirs
22-11-20, 15:41
מן הראוי היה שהבעלים יפנו את הרכב (בדיוק כמו שמפנים אשפה).
אבל, בתוך עמי אני חי....

נמרוד
22-11-20, 16:01
אין דרך פשוטה לפנות אותו, בגלל המיקום ובגלל מצב הרכב.

בטוח שהבעלים היה מפנה אותו אם היה יכול, ולו כדי להקטין לעצמו את הנזק הכספי. לפי מה שמתואר כאן בלבד, הוא כבר חטף מכה כלכלית ויותר מזה, רגעי חרדה ולחץ לו ולכל המשפחה.

אם היינו קוראים כאן שקיבל דרישה לפנות עם ברירת קנס, היינו כועסים על אטימות הלב של הרשויות. במקרה הזה, אין יותר מדי מה לעשות אלא להתרגל לנקודת הציון החדשה הזאת במדבר. וניר צודק, אם מחירי הברזל יעלו למה שהם היו בשנים 2004-2008, היה משתלם למישהו לרדת לשם עם טנדר 4X4 וברנר ולפנות אותו משם בכמה נגלות.

raanan
22-11-20, 16:43
מן הראוי היה שהבעלים יפנו את הרכב (בדיוק כמו שמפנים אשפה).
אבל, בתוך עמי אני חי....

אני לא יודע איך זה בשטח על הקרקע. אבל,
דווקא בים כל ספינה / אוניה שטבעה מייצרת בתי גידול לאוכלוסיות שלמות של יצורים ימיים.
אפילו לעיתים רבות מטביעים בכוונה (כמובן שלפני כן מרוקנים מדלק ושמנים) כדיי לייצר ריף שנהפך לאטרקציית צלילה לאחר עשור או יותר.

רענן

erezgur
22-11-20, 17:02
קרוב מאד לטרופר הזה, ליד גבי שיש, שוכבת גרוטאת קיה סורנטו במצב דומה

נשלח מהנייד
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201122/02149563e92e45e1641b0f3b57655779.jpg

איל מ
22-11-20, 17:23
מניח שתוך זמן לא רב ישחטו ממנו כל מה שאפשר. מקווה לפחות שהבעלים יספיר לשחוט קצת בעצמו.
:(

הדסופה
22-11-20, 17:26
הבעלים שוחט רק כשר להבנתי
זה המקרה שלא הייתי כועס על הרשויות עם קנסות. דין זהה לכל הטינופות סביב כל יישוב ערבי וחלק מהמושבים
עאלק בתי גידול ... רק לטטנוס

הד

nirs
22-11-20, 17:33
אני לא יודע איך זה בשטח על הקרקע. אבל,
דווקא בים כל ספינה / אוניה שטבעה מייצרת בתי גידול לאוכלוסיות שלמות של יצורים ימיים.
אפילו לעיתים רבות מטביעים בכוונה (כמובן שלפני כן מרוקנים מדלק ושמנים) כדיי לייצר ריף שנהפך לאטרקציית צלילה לאחר עשור או יותר.

רענן

רענן,
מכיר מצויין. זה לא המצב ביבשה.
כאן מדובר בפסולת נטו שהופכת עם הזמן למפגע מסוכן.
ליבי ליבי עם הנהג והמשפחה (ועם הנזק הכלכלי הנלווה) ועם זאת באחריות בעל הגיפ לפנות אותו (גם אם מגדיל את הבור הכלכלי).
כך נהוג ונכון לעשות במקומות מתוקנים.

דרור ברלי
23-11-20, 08:16
אם מישהו זוכר טוב - עד ממש לא מזמן, באותו מעלה ממש, רק קצת יותר למעלה, לכיוון המכתש הקטן, היתה מונחת במשך שנים ארוכות גרוטאה שרופה של דייהטסו טריוס. רק לאחרונה פונתה משם.

אומי5
23-11-20, 09:03
יכול להיות אחלה אתגר להדרכת חילוץ.

נדב ש.
23-11-20, 09:25
מילא טרופר ששווה "2 גרוש וחצי", אולי אפשר להבין את הויתור שעשה בעל הרכב...
מצד שני, בנחלי הדרום זרוקים גם איזה טויוטה אחת או שתיים ששוות פי כמה בגלל ש"נקלעו" לשטפונות וכל מיני תקלות אחרות...
להעיף אותם מישם זה מתבקש, זה לא חלק מ"הנוף". רק הורס.

אומי5
23-11-20, 09:38
להוציא יעלה כסף, במקרה הקל הדלק של גרירה משם, במקרה הפחות קל גם נזקים למחלצים ו/או עלויות ציוד מתכלה, גז, דיסקים וכו.
מי יממן? בעל הרכב מסכן כבר הפסיד כמה עשרות טובות.
הרשות? יגלגלו את זה לבעל הרכב.

אישית, אני מאמין שהייתי בא, גם אם לא מייד, ומפרק לגורמים את הרכב שלי ומוציא אותו משם אפילו לפח.

יכול להיות שאם כל אחד יפרק משהו ויקח לפח זו תהייה התחלה, בסוף הפגר החלוד כנראה ישאר, אבל פחות זבל יתפזר סביבו.

נמרוד
23-11-20, 09:39
יכול להיות אחלה אתגר להדרכת חילוץ.לא שווה את הסכנה.

הדרך להוציא אותו זה עם ברנר וטנדר בכמה נגלות, וזה לא שווה במחירי הברזל הנוכחיים.

ש01
23-11-20, 10:39
ויש גם שיקולים נוספים,

לפני XX שנים בטיסה עם אולטרלייט ראינו מתחת לאיזה שיטה בערבה טויוטה קורולה מוסלקת.
לאחר שנחתנו, ראינו שהרכב עם מדבקה של אלביט. יצרנו קשר עם קצין הרכב של החברה שאמר שהרכב נגנב לפני כחודש, וכלכלית, אין לו שום סיבה או כדאיות להגיע עם גרר ולהחזיר את הרכב (שהיה במצב תקין לגמרי).

דרור ברלי
23-11-20, 13:11
לא שווה את הסכנה.

הדרך להוציא אותו זה עם ברנר וטנדר בכמה נגלות, וזה לא שווה במחירי הברזל הנוכחיים.

לא שווה גם במחירי הברזל של 2008.

האוטו הזה מת. אבל למי שצריך כל מיני חלקים ומכלולים מכניים - אולי עדיין יש שם דברים טובים ושמישים.
מה שכואב ועצוב בסיפור הזה - הוא שבהתחלה ניתן היה להוציא אותו בשלמותו ואפילו היה שווה לתקן אותו. הבעלים פשוט ויתר עליו.

אומי5
23-11-20, 13:31
לפחות היה מפרסם למסירה, כל אלו שעברו שם בשבת היו מרווחים כמה דברים.

מסכן, כנראה בשלב הנטישה נתן גז בגלל שבת, ואחר כך כבר הבין שאין לאן לחזור.
תחשבו על אדם נורמאלי, צריך לחזור לעבודה ביום ראשון, יש לו בנגב ג'יפ שאין לו מושג איך לחלץ ואם בכלל נשאר ממנו משהו.
בכלל לא בטוח שיש לו רכב אחר כדי להגיע לשם לבדוק. (רכב שטח).

או שלחלופין ראו את החתימה שלי

נדב ש.
23-11-20, 17:49
הסיפור הזה ודומים לו חוזר כל פעם...
אני תמיד אומר למי שיוצא לטייל(ובאופן כללי) איתי, אנחנו יודעים איך ומתי אנחנו נכנסים לשטח, לא יודעים איך ומתי נצא ממנו, ולכן גם מתארגנים בהתאם.

להבנתי כל העיניין שם היה כניסת השבת, שגם עם המכשול הזה היה אפשר להתמודד(לשחרר את המשפחה הביתה קודם כל), לפתוח אוהל ליד הרכב(גם אם בעל הרכב עצמו לא נישאר אז מי מהקבוצה שמוכן להיתנדב, לדאוג לאוכל ומים וביגוד, ליידע את הגורמים הרלוונטיים, ולהזעיק חילוץ, אם היתה קריאה מסודרת מאמין שאנשים היו נרתמים ומתנדבים לעזור, ויש מספיק קבוצות בישראל גם בהתנדבות.
לדעתי בלבד, כשהוא על גלגלים זה לא היה צריך להיות סיפור להוציא אותו לכביש, אפילו שהרכב מת וחסר הנעה, רק צריך לדעת מה עושים ולעבוד נכון ומקצועי. וזה לא חילוץ של חצי שעה/שעה.

דרור ברלי
23-11-20, 23:26
להבנתי כל העיניין שם היה כניסת השבת, שגם עם המכשול הזה היה אפשר להתמודד(לשחרר את המשפחה הביתה קודם כל), לפתוח אוהל ליד הרכב(גם אם בעל הרכב עצמו לא נישאר אז מי מהקבוצה שמוכן להיתנדב, לדאוג לאוכל ומים וביגוד, ליידע את הגורמים הרלוונטיים, ולהזעיק חילוץ, אם היתה קריאה מסודרת מאמין שאנשים היו נרתמים ומתנדבים לעזור, ויש מספיק קבוצות בישראל גם בהתנדבות.
לדעתי בלבד, כשהוא על גלגלים זה לא היה צריך להיות סיפור להוציא אותו לכביש, אפילו שהרכב מת וחסר הנעה, רק צריך לדעת מה עושים ולעבוד נכון ומקצועי. וזה לא חילוץ של חצי שעה/שעה.

כל הסיפור אכן כנראה בגלל כניסת השבת.
אבל היה ניתן להישאר ולשמור על הרכב ובזמן הזה היה אפשר לארגן משלחת שתגיע להתוציא אותו משם.
קל זה לא היה יכול להיות - הוא היה מונח על הגג על פי המצוק. כל תזוזה לא זהירה ולא מחושבת ובעיקר לא מאובטחת היטב - האוטו הי ה נופל מהמצוק.
אבל כמובן שהיה ניתן לאבטח אותו ולעבוד מחושב ונכון ולהפוך אותו חזרה על הגלגלים.

ואז היה מתחיל הסרט של למשוך אותו במעלה אשמדאי.
המעלה לא קשה, אבל תלול ודרדרתי. יש מדרגה רעה בהתחלה ועוד אחת בהמשך. היו צריכים לרתום שם בטור כמה וכמה כלי רכב, רצוי חזקים ובעיקר כבדים, שלא יפרפרו במקום כשהם רתומים למשקולת של טרופר מת במשקל 2 טון+

רק הקטע הזה היה לוקח קצת זמן אבל עם 4-5 כלים רתומים בטור, בהחלט אפשרי.

מהרגע שהיו מסיימים את המעלה - זו גרירה פשוטה וקלילה על שבילים כבושים ונוחים ישר לכביש 25.

חבל ושוב חבל.

asafk
24-11-20, 20:20
חבל שמי שעבר על יד לא ליקט לפחות את הציוד.
באמת. ולא כדי לומר שאתם חארות, אלא כדי שנחשוב על זה בפעם הבאה.

אסף.

איל מ
24-11-20, 20:27
אם הייתי עובר על יד, לא הייתי בחיים מעלה על דעתי לאסוף ציוד.
אולי הייתי אוסף מה שהתפזר ומכניס לרכב, במחשבה שהבעלים כנראה יחזור תוך כמה שעות.

ניר ל
24-11-20, 20:29
מישהו מחפש גלגלים?

131583

למה ללכלך ? הנה לפחות צדיק אחד שליקט !
הוא גם מסייע לבעל הרכב למכור את החלקים

דרור ברלי
24-11-20, 22:03
האוטו הזה התהפך בשישי.
אני עברתי שם בשבת והכל היה עדיין במקום או מפוזר סביב האוטו.

אבל הובלתי קבוצה גדולה בלחץ זמן ולא יכולתי להתעכב יותר מכמה דקות להכוונות וכמה תמונות זריזות.

למטה, בצל המצוק, כבר חיכו חבורה של טרמיטים בדואים בשני פאג'רואים ישנים. המתינו שנתחפף משם.
אבל בינתים היו עוד קבוצות שעברו, בירידה ובעליה, וכנראה שככה הטרמיטים לא יכלו לעבוד בשקט.
מין הסתם הם באו שוב למחרת ושחטו בשקט וללא הפרעות.

guyo
26-11-20, 14:24
עברתי בשבת בבוקר. מלמעלה זה נראה כמו איזו נבלה ששוכבת שם כבר כמה שנים והמחשבה לשלוף מברגות ולפרק את הציוד עברה בראש. כשירדנו וראינו במה מדובר, בלי שידענו מה הסיפור שמאחורי ההתהפכות, לא יכולנו בכלל לדמיין על פירוק של ציוד. מצד שני אני לא מופתע שהגלגלים כבר מוצעים למכירה.....

דורטור מוטו
26-11-20, 15:17
כל הסיפור אכן כנראה בגלל כניסת השבת.
אבל היה ניתן להישאר ולשמור על הרכב ובזמן הזה היה אפשר לארגן משלחת שתגיע להתוציא אותו משם.
קל זה לא היה יכול להיות - הוא היה מונח על הגג על פי המצוק. כל תזוזה לא זהירה ולא מחושבת ובעיקר לא מאובטחת היטב - האוטו הי ה נופל מהמצוק.
אבל כמובן שהיה ניתן לאבטח אותו ולעבוד מחושב ונכון ולהפוך אותו חזרה על הגלגלים.

ואז היה מתחיל הסרט של למשוך אותו במעלה אשמדאי.
המעלה לא קשה, אבל תלול ודרדרתי. יש מדרגה רעה בהתחלה ועוד אחת בהמשך. היו צריכים לרתום שם בטור כמה וכמה כלי רכב, רצוי חזקים ובעיקר כבדים, שלא יפרפרו במקום כשהם רתומים למשקולת של טרופר מת במשקל 2 טון+

רק הקטע הזה היה לוקח קצת זמן אבל עם 4-5 כלים רתומים בטור, בהחלט אפשרי.

מהרגע שהיו מסיימים את המעלה - זו גרירה פשוטה וקלילה על שבילים כבושים ונוחים ישר לכביש 25.

חבל ושוב חבל.

שאלה ללא טיפה של ציניות,
נראה לך אפשרי לאדם הממוצע להשיג 4-5 רכבים כבדים? לאסוף ולארגן כזאת אופרציה?

שלא תטעה, גם אותי מכעיס שהדבר הזה עדיין שם

liontamer84
26-11-20, 15:38
שאלה ללא טיפה של ציניות,

שלא תטעה, גם אותי מכעיס שהדבר הזה עדיין שם

לא מסובך בכלל.
עם הפלטפורמות החברתיות שיש היום, אפילו דיי בקלות.

erezgur
26-11-20, 15:47
שאלה ללא טיפה של ציניות,

שלא תטעה, גם אותי מכעיס שהדבר הזה עדיין שםיש עוד אפשרויות, אבל עוד הזדמנות להצטרף לקבוצת החילוץ של ג'יפולוג.
במקרה צרה יש לא מעט חברים המתגייסים בשמחה לסייע.

נשלח מהנייד

ymet
26-11-20, 16:29
and in USA

https://www.youtube.com/watch?v=C31vtiLlvaw

(https://www.youtube.com/watch?v=C31vtiLlvaw)
https://www.youtube.com/watch?v=C31vtiLlvaw (https://www.youtube.com/watch?v=C31vtiLlvaw)

(https://www.youtube.com/watch?v=C31vtiLlvaw)

ניר ל
26-11-20, 17:24
אחד המשעשעים

asafk
26-11-20, 17:45
ענק.
הזכיר לי אירוע מלפני כמה שנים.
האמר אחד. רצועת גרירה אחת. גפ"ס אחד שקיבל טופס השבתה אי שם בשטח.
ואף אחד אין סבלנות לחכות לגרר שיבוא לאסוף אותו.....
חצי שעה אחרי.... הגפ"ס חונה בצאלים. זה שנגזר עליו לשבת מאחורי ההגה שלו לא ידבר איתי חודשים רבים אחרי כן.

אסף.

הדסופה
26-11-20, 19:23
טנק מרכבה אחד
2 משאיות ריו מקולקלות שהונחו על הכניסה לשטח ועומדות להיות מטרות ירי, גלגלים בלי אוויר, הגה תקוע ימינה באחת מהן...
קשורות בטור מאחורי הטנק וילא קדימה להציב אותן בשטח אימונים
אחרי 100 מטר גרירה אחת מהן מתהפכת על הצד, ממשיכים עוד 3 קמ עד לנקודה
הפרצופים של הצמ״פניקים שעמדו במסדר במקרה בדרך ... priceless

הד

ד ו ר ו ן
26-11-20, 19:56
נכפולגר גורר על הגג פאגרו הפוך במדרגת המרזבה מול פניו ל בעל הרכב..

לא הייתי אבל שמעתי שהיה ״מעניין״..

raanan
26-11-20, 20:35
יום שמש בחורף טיפסנו את מעלה עוזייר .
טרופר דיזל התקשה לטפס (איבד אחיזה) ולכן ניסה לשפר לאחור ע"י מעט הדרדרות .
ביצת הטרופר התיישבה על סלע ענק.

אין אפשרות למשוך לאחור.
עבדנו כמה שעות עם 6 כלים ומספר רב של רצועות למשוך אותו למעלה.

טרופר זה ממותה שלא קרובה לגפ"ס או פרייבט.
בפרט שמוטות הגה שבורים (למרות שזה לא סיפור להתקין חדשים עבור הגרירה. בד"כ גם הציריה נגזרת על הדרך).

רענן

עמי
26-11-20, 22:41
נכפולגר גורר על הגג פאגרו הפוך במדרגת המרזבה מול פניו ל בעל הרכב..

לא הייתי אבל שמעתי שהיה ״מעניין״..

זה לא היה ארז (ומי שזה לא היה, נהג בנוואדה חבוטה) וזה נעשה לפי בקשת הנהג שהיה במקום (ולדבריו - לא הספיק לבטח את הפג'רו החדש, כך שהעדיף להסתיר אותו באחד ממושבי הערבה ולדווח רק מאוחר יותר על התאונה).

ד ו ר ו ן
27-11-20, 08:18
זה לא היה ארז (ומי שזה לא היה, נהג בנוואדה חבוטה) וזה נעשה לפי בקשת הנהג שהיה במקום (ולדבריו - לא הספיק לבטח את הפג'רו החדש, כך שהעדיף להסתיר אותו באחד ממושבי הערבה ולדווח רק מאוחר יותר על התאונה).
אריק?
לפי מה שארז סיפר, האיש לא התכוון שיגררו לו את הרכב על הגג.. אבל זה ארז, הכל יכול להיות.

עמי
27-11-20, 08:49
עם שמועות ועם ארז, אני לא מתווכח.

wonderd
27-11-20, 09:44
קודם כל - מוט הגה שבור צריך ואין בעיה להחליף בשטח, אם יש לך ידע וכלים ואם לא - מזעיקים מישהו שיש לו. קרה לי לא מזמן ולא חלמתי בכלל להשאיר את האוטו לבד למרות שלא הייתי רחוק מדי מהבית. אוטו הפוך הופכים בחזרה.
דבר שני - אולי אני לבד בדעה ואולי לא - אבל זה לא מענין אותי כמה יעלה לבעל הרכב להוציא את הרכב, אני כמטייל לא צריך "לסבול" ערימות זבל שאחרים משאירים בשטח כי יקר להם מדי לפנות. לקחתם אחריות לקנות כלי כזה ולצאת איתו לשטח, תדעו שחובתכם להשאיר שטח נקי אחריכם - אם זה שקית זבל ואם זה רכב שחוט.

דעתי בלבד..

wonderd
27-11-20, 09:49
למה ללכלך ? הנה לפחות צדיק אחד שליקט !
הוא גם מסייע לבעל הרכב למכור את החלקים

אני מקווה שברור לכם שלא אני זה שמוכר - רק שיתפתי את הפרסום של הגנב שבמקרה ראיתי בפייסבוק.
שלא בטעות מישהו יחשוב אחרת..

נדב ש.
27-11-20, 10:01
וואלה ראיתי מישהו שמחפש חשבתי להפנות אותו אליך 🤣🤣🤣

ד"א- אם מישהו צריך יש לי מוטות הגה מחוזקים מ 4340 למכירה😎

Udim
01-12-20, 11:25
לא משאירים פצועים בשטח!!
אז אחרי שכל היושבים בתוך עמם, המומחים לשחיטה כשרה והמבינים בהתנהלותו של הישראלי המצוי רשמו, הגיע הזמן שמי שנכח באירוע וגם הבעלים של הג'יפ ז"ל יכתוב.נמנעתי מלכתוב פה עד עכשיו כיוון שמבחינתי "האירוע" נסגר רק כאשר הרכב היה על כביש 25 חזרה.
אכתוב פה את השתלשלות האירועים:
יצאנו לטיול שלושה (טרופר, סיקס, היילקס) רכבים, בשניים מן הרכבים היו ילדים גלאים 4-9, התחלנו מהכניסה לנחל צין על הציר האדום שמתחת למעלה עקרבים, לאחר המעבר מים במסלול ישנה מדרגת סלע, בראש מדרגת הסלע עצרנו לטפל בבעיה קטנה ברכב אחר בכלל.
כאשר סיימנו ניסיתי להניע את הרכב, בניסיון הראשון היתה תגובה חשמלית קצרה ולאחריה הרכב "מת", זה הרגיש כאילו נשרף פיוז, לאחר בדיקה קצרה אכן נשרף הפיוז של הסטארטר (65A), ניסינו לגשר אותו וכתוצאה מהניסיון הזה הפיוז הראשי (80A) נשרף.
בשלב הזה התקשרנו לנדב להתייעץ איתו (כפי שנכתב פה בשרשור) זה המקום גם להגיד תודה לנדב על העזרה (תודה נדב!!), בשקלול הנתונים מנדב והבנה שלנו מהסיטואציה הבנו שהפתרון הוא לצאת מהשטח כאשר הטרופר נגרר ע"י ההיילקס (נעול כפול) ולא לנסות לטפל בבעיה בשטח, התלבטנו לאיזה כיוון עדיף לגרור האם לדרך אותה עברנו או להמשך הדרך, החלטנו לגרור להמשך הדרך. כבר בתחילת הדרך הבנו שהמעלה ביציאה יהווה בעיה, הגרירה היתה קשה, הבדלי המשקל בין הרכבים ניכרו והדרך לא עברה חלק. כאשר הגענו לתחתית המעלה כאילו בהזמנה ירדו שני רוביקונים גיבורים מחוזקים ומשופצרים מכל טוב. לאחר קצת שכנועים אחד מהם הסכים לעזור לנו עם הגרירה, גם פה נתקלנו באנשים טובים שמוכנים לעזור על אף הנזק הפוטנציאלי והבלאי הוודאי לרכב שלהם תמיד כיף לפגוש אנשים טובים באמצע הדרך, כאשר התוכנית היתה לגרור בשלושה - רוביקון מוביל אחריו היילקס ובסוף הטרופר, היה מכשירי קשר בין ההיילקס לרוביקון.ופה לדעתי טמונה נקודת הכשל באירוע, לא עשינו עצירה רגע ועשינו סגירה ותכנית לגרירה יחד עם הנהג שנוסף אלינו.הרכבים התחילו בגרירה, בזמן שהרוביקון היה במדרגה הטרופר התחיל להיזרק דרומה לכיוון מדרגה קטנה שהיתה שם, הרוביקון הכתיב קצב די מהיר לגרירה (נוקדת הכשל כבר אמרנו?) הטרופר הפיל גלגל ימני קדמי במדרגה ולאחר מכן צד אמא ומשם לגג, בשלב הזה הרוביקון וההיילקס כבר ראו את ההתהפכות ועצרו.במקביל אני (לא נהגתי ברכב בשלב הגרירה) ובחור נוסף שהיינו למטה ראינו את כל הנעשה בלייב, מחזה מפחיד ומלחיץ (וראיתי דבר או שניים בחיי), מיד כשהבנו מה קורה רצנו בטיסה לטרופר, התחושה וההרגשה שלי במהלך אותן שניות בודדות הם שאנחנו הולכים להוציא גופה של חבר מהרכב, למזלנו הנהג יצא לא כל פגע ובכוחות עצמו קצת נסער אבל כאמור לא שום דבר מעבר.בשלב הזה עשינו רגע עצירה להבין את הסיטואציה ומה ניתן לעשות, הטרופר נעצר כאשר חצי ממנו נמצא באוויר מעל למצוקון (5 מ') מדרום לציר, מיותר לציין (ומפחיד לחשוב) מה היה פוטנציאל הנזק אילו הרכב התגלגל למצוק.ההחלטה שלי היתה להזיז את הרכב בעזרת רכבים נוספים למקום בטוח ולא להתעסק עם החילוץ שלו.אעשה כאן סדר לגבי כל מיני שמועות וקשקושים שרצו פה, הסיבה היחידה (כבר יצא לחבר'ה שהיינו שם לחלץ רכבים גם בשבת)להחלטה הזו היא ההבנה שהחילוץ זה לא אירוע לבצע כאשר יש ילדים איתנו (בטח כאלה שכבר שעה שעתיים באירוע חילוץ - הילדים כבר היו "מטוגנים" היטב בשלב הזה).בדרך הביתה ובמהלך הסופש עשיתי לא מעט שיחות ובדיקות מה ניתן לעשות בסיטואציה הנ"ל, כל מי שדיברתי איתו אמר לי שמבחינת המציאות (לא החוק!!, שלא עד הסוף ברור לי) אני יכול להשאיר את הרכב ואף אחד כנראה לא ידבר איתי לעלום.לי היה ברור שאני מוציא את הרכב גם אם הדבר כרוך בתשלום שיכל להגיע לעלות גבוה יותר משווי הרכב במצבו הנוכחי, אבל כפי שחונכתי וכפי שאני מחנך את ילדי על טעויות לוקחים אחריות ומטפלים בהם וסוגרים אותן עד הסוף, בטח אם הדבר כרוך רק בתשלום גבוה ככל שיהיה. (אני גם לא מסוג האנשים שפשוט מסוגל "להוריד מסך" על אירוע כזה)הפתרון הגיע בתצרות חברת החילוץ resc4u, בעזרת חיבור של מכר משותף הסכמנו שהרכב ישאר בשטח עד אימון חילוץ של החברה שמתוכנן לזמן הקרוב.לבקשתי יצרנו קשר כבר ביום ראשון שלאחר האירוע עם הפקח המקומי ועדכנו אותו שהרכב בטיפול ויחולץ כאשר יבשילו התנאים. זה גם המקום להמליץ ולפרגן לחברת resc4u שעשו עבודה מקצועית ומעולה והכי חשוב פשוט אנשים טוביםהפקח היה ככ בשוק מזה שמישהו יוצר איתו קשר ולקח אחריות על האירוע ונתן את ברכתו לפתרון.אתמול אכן הבשילו התנאים והרכב חולץ החוצה.
יש הרבה מה ללמוד מהאירוע הנ"ל ואשמח לעשות את זה כאן, אין שום סיבה בעולם שטיול משפחות יסתיים ברכב הפוך, אני חושב הרבה על האירוע ומנסה לנתח את השתלשלות האירועים ומה בקבלת ההחלטות שלי לא היה נכון שגרם בסופו של דבר לתוצאה הנ"ל (אשתדל לכתוב על זה בהמשך, לפוסט הזה נראה לי כבר כתבתי מספיק)
המסקנה הגדולה והמיידית שלי (שגם מתחברת לאירועים אחרים שקרו לאחרונה בסביבה שלי) חשוב לזכור גם בפעולות היומיומיות שלנו - נהיגה, טיול וכדו' לעצור לזכור להזכיר לעצמנו את פוטנציאל הנזק הקיים בפעולה הזו, ולהתייחס לאירועים האלה בהתאם לזה.
ודבר אחרון, מציע לחלק מהמגיבים פה להוריד קצת טורים ולהימנע ממסקנות ודעות קדומות ולכתוב בהחלטיות כזו על אירוע שכל מה שאתה יודע עליו שזה ההנחות שעשית בראש ושברירי מידע שלא בטוח כמה הם אמינים, קל מאוד להיסחף למקום הזה ולדעתי זה רק פוגע פה בהקהילה.
אודי

1317851317861317871317881317891317901317 91

nirs
01-12-20, 11:34
אודי,
תודה על השיתוף. סליחה על הסקפטיות.
Sheet happens

אומי5
01-12-20, 11:52
תודה ששיתפת, סחטיין על האחריות.

assafy
01-12-20, 12:13
תודה רבה על השיתוף.
סקרנות קטנה בקשר גלגלים. יש תמונות שהוא בלי ובחילוץ הוא עם. האם הגלגלים נגנבו ונדרשתם להשלים?
גם מה הלקח העיקרי מהאירוע? האם אפשר היה להציב שרשרת מכוונים שיראו כל מטר מהגרירה? הגרירה הייתה מהירה מידי? כננת הייתה עוזרת?

tom1105
01-12-20, 12:16
תודה על השיתוף.
הפקת לקחים חשובה ביותר

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Udim
01-12-20, 12:28
תודה רבה על השיתוף.
סקרנות קטנה בקשר גלגלים. יש תמונות שהוא בלי ובחילוץ הוא עם. האם הגלגלים נגנבו ונדרשתם להשלים?
גם מה הלקח העיקרי מהאירוע? האם אפשר היה להציב שרשרת מכוונים שיראו כל מטר מהגרירה? הגרירה הייתה מהירה מידי? כננת הייתה עוזרת?

אכן לצורך החילוץ היה צריך להביא השלמות (מוטות הגה, גלגלים, קפיצים).
כפי שרשמתי הלקח העיקרי הוא "ליישר" קו בין כלל הגרומים, ייתכן וכל הדברים האחרים שציינת היו עוזרים, אך להבנתי ניתן היה לגרור כפי שניסנו רק להוריד קצב וכל הזמן להרגיש מה עם הרכבים מאחורה

erezgur
01-12-20, 12:46
תודה ששיתפת, סחטיין על האחריות.+1

נשלח מהנייד

דרור ברלי
01-12-20, 12:56
תודה וכל הכבוד על פינוי הרכב מהשטח ועדכון הפורום. לבנו איתך על אובדן הרכב.

סתם לידיעה, מעניין אותי: הרכב התהפך בגלל שבירת זרוע ההיגוי או שהיא נשברה כתוצאה מההתהפכות?
זו מחלה ידועה בטרופרים ובהרבה כלים של GM עם מתלה קדמי IFS.

yoni_0000
01-12-20, 13:10
האמת, לא יודע כמה מגיע לכמה מבאי הפורום השיתוף של אודי... מבלי לדעת מה קורה בפועל עשיתם לו משפט שדה והוצאה להורג במקום, ואני בטוח שאם הייתם יודעים שהוא קורא כל מילה שנכתבת פה הייתם חושבים פעמיים... אבל המקלדת אוכלת הכל וקל להתחבא מאחוריי מסך. אני לא מאחל לאף אחד את עוגמת הנפש ואת ההפסד הכלכלי שכרוך באירוע כזה, כי וואלה, זה יכול לקרות לכולכם.. בסוף האוטו שכב שם פחות מחודש.. אני מקווה שנפשכם העדינה לא נפגעה מהגרוטאה המכוערת באמצע המסלול. קצת סולידריות לא תזיק לכם.

לעניין האירוע עצמו, אני נהגתי ברכב בזמן ההתהפכות. כמה טעויות היו שם.. הקצב היה מהיר מדי, הרצועה הייתה קצרה מדי (לא ראיתי כלום חוץ מהיילקס) ומחוברת בפינות הלא נכונות, לא היה קשר בין הרכבים, גם הצופר לא עבד.. מהרגע שהגרירה יצאה לא הייתה ממש אפשרות לעצור את החבר'ה קדימה. בדיעבד, הצעד הנכון היה לחזור על עקבותינו מרגע התקלה ולא לנסות להתמודד עם המעלה הזה, שידענו שיהיה הבעיה הגדולה.. רגע לפניי ההתהפכות הצמיג ירד מהג'אנט, זה וודאי.. בקשר למוטות הגה אני לא יודע להגיד אם זה קרה לפניי או אחריי ההתהפכות.. אני רק זוכר שהייתי עם הגה מסובב שמאלה חזק אבל הרכב נגרר ימינה.. אפס שליטה.

ידענו שעם הגה שבור אין סיכויי להוציא את הרכב והיינו לחוצים בזמן, עם ילדים, ועם עוד כ-20 אנשים שעברו במקום (שיירות, אופנוענים) וכל אחד מנסה לתפוס פיקוד ומנסה להביע את דעתו.. הם רוצים לעזור אבל אי אפשר לעבוד ככה.. אני אישית הייתי קצת בשוק, אני לא יודע אם המשך פעולה של חילוץ הייתה מניבה תוצאות.

משם חילצנו החוצה בידיעה שהרכב גמור.. בהמשך השבוע נסגר מה שנסגר עם חברת החילוץ והסוף ידוע.

mrivel
01-12-20, 14:00
אכן לצורך החילוץ היה צריך להביא השלמות (מוטות הגה, גלגלים, קפיצים).
כפי שרשמתי הלקח העיקרי הוא "ליישר" קו בין כלל הגרומים, ייתכן וכל הדברים האחרים שציינת היו עוזרים, אך להבנתי ניתן היה לגרור כפי שניסנו רק להוריד קצב וכל הזמן להרגיש מה עם הרכבים מאחורה

אודי - שאפו על השיתוף והאחריות.
(גם אני עם טרופר..)

נמרוד
01-12-20, 14:01
האמת, לא יודע כמה מגיע לכמה מבאי הפורום השיתוף של אודי... מבלי לדעת מה קורה בפועל עשיתם לו משפט שדה והוצאה להורג במקום, ואני בטוח שאם הייתם יודעים שהוא קורא כל מילה שנכתבת פה הייתם חושבים פעמיים... אבל המקלדת אוכלת הכל וקל להתחבא מאחוריי מסך. אני לא מאחל לאף אחד את עוגמת הנפש ואת ההפסד הכלכלי שכרוך באירוע כזה, כי וואלה, זה יכול לקרות לכולכם.. בסוף האוטו שכב שם פחות מחודש.. אני מקווה שנפשכם העדינה לא נפגעה מהגרוטאה המכוערת באמצע המסלול. קצת סולידריות לא תזיק לכם.

זה המצב בעידן הרשתות החברתיות... תתרכזו בדעות החיוביות והיו כאלו.

אני מתנצל אם פגעתי במה שכתבתי.

שאפו לresc4u על החילוץ, מאד-מאד מורכב! הוכחתם שאפשרי.

OFF-RoaD
01-12-20, 14:18
אודי, מוריד בפניך את הכובע.

כבר כמה שנים שאני מגלה בכל פעם מחדש עד כמה אתה חלק מזן נדיר, שהלוואי והיה נפוץ יותר.

סוף טוב לסיפור עצוב, מקווה שהרכב הספיק להשאיר מספיק חוויות טובות וחיוביות לאזן אותו...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Asaf-a
01-12-20, 14:43
כל הכבוד על השיתוף, הכנות והצבעה על הטעויות המרכזיות בפורום רחב, ממש לא טריוויאלי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

גיא
01-12-20, 14:51
תודה על השיתוף.

אשמח לדעת אם מתאפשר. האם האוטו חולל / נשחט בזמן שהיה בשטח ?

והאם יש איזה התארגנות לסיוע. ככל שאוכל.

Udim
01-12-20, 16:05
תודה על השיתוף.

אשמח לדעת אם מתאפשר. האם האוטו חולל / נשחט בזמן שהיה בשטח ?

והאם יש איזה התארגנות לסיוע. ככל שאוכל.

הרכב בהחלט נשחט - נגנבו צמיגי BF MT במצב מעולה, בולמי אולדמן, מיגון מלא אספיר, חלקים מהמנוע ועוד חלקים קטנים יותר. בנוסף הפראי אדם גם זרקו את הרכב מהמצוק של 5 מטר שליד (סתם ונדליזם).
אגב זה צריך לזכור שמי שעבריין בסיפור הם אותם שבאים וגונבים בלי שום בושה ולא אותם אנשים שהשאירו את הרכב (במקרה הנ"ל אני). תמים אני לא, ולצערי גם לי היה ברור שהרכב במצבו לא ישאר זה שיקול שלקחתי בידיעה, הנקודה מבחינתי שעצם זה שהגניבות האלו הפכו דבר שבשגרה לא אמור שאנחנו צריכים להשלים עם זה.

נדב ש.
01-12-20, 16:25
ליבי ליבי איתך...
אני ממשיך לתהות גם עכשיו אם מישהו מהחבורה הצליח ליצור קשר טלפוני למה לא לפתוח קריאה לעזרה... אני מאמין(או רוצה להאמין) שהיו כאלה כאן שמתנדבים לעזור... גם אם זה אומר להישאר שם לשמור בלילה...
מהשיחת טלפון אני הבנתי שהלחץ לחזור הביתה בשישי גדול, וכמו שאמרתי לדעתי התקלה התחילה במעבר מים לפני, ותקלות חשמל כאלה מניסיוני מצריכות סבלנות גדולה וספק אם נפתרות בשטח,
אני הבנתי בכלל שאתם בכיוון ההפוך וקרוב לכביש...
עצוב וכואב לראות את המראה הזה... אבל כמו שכתבת, מזל גדול שהוא נעצר ולא המשיך להתגלגל.

ד"א בעיניין המוטות הגה, סביר להניח שהוא נישבר מהגרירה ולא לפני, אם היה מוט מחוזק לא היה נישבר.

Udim
01-12-20, 16:37
ליבי ליבי איתך...
אני ממשיך לתהות גם עכשיו אם מישהו מהחבורה הצליח ליצור קשר טלפוני למה לא לפתוח קריאה לעזרה... אני מאמין(או רוצה להאמין) שהיו כאלה כאן שמתנדבים לעזור... גם אם זה אומר להישאר שם לשמור בלילה...
מהשיחת טלפון אני הבנתי שהלחץ לחזור הביתה בשישי גדול, וכמו שאמרתי לדעתי התקלה התחילה במעבר מים לפני, ותקלות חשמל כאלה מניסיוני מצריכות סבלנות גדולה וספק אם נפתרות בשטח,
אני הבנתי בכלל שאתם בכיוון ההפוך וקרוב לכביש...
עצוב וכואב לראות את המראה הזה... אבל כמו שכתבת, מזל גדול שהוא נעצר ולא המשיך להתגלגל.

ד"א בעיניין המוטות הגה, סביר להניח שהוא נישבר מהגרירה ולא לפני, אם היה מוט מחוזק לא היה נישבר.

לגבי יצירת קשר, אני שואל כדי ללמוד ולא ממקום שחצני, אשמח אם תוכל (ואחרים) לפרט כיצד להבנתך ניתן היה לפתור את העניין בצורה בטוחה יותר, כפי שרשמתי הנושא הזה אולי הכי מטריד אותי בכל הסיפור, מה היה ניתן לעשות בכדי לא להגיע לסיטואציה הזו
ובהיבט האישי אין לי ספק שברכב הבא אני עושה ביטוח חילוץ מהשטח (שקט נפשי קונים בכסף, ולהרגיע את האישה זה חשוב) סטייל השירות שחברת resc4u מציעה ובטיול עם ילדים בכלל לא מתחיל להתעסק עם תקלות וכדו' הנזק שנגרם לרכב מהגרירה עוד לפני המעלה בקלות היה עובר את עלות הביטוח הנ"ל

נדב ש.
01-12-20, 17:05
לגבי יצירת קשר, אני שואל כדי ללמוד ולא ממקום שחצני, אשמח אם תוכל (ואחרים) לפרט כיצד להבנתך ניתן היה לפתור את העניין בצורה בטוחה יותר, כפי שרשמתי הנושא הזה אולי הכי מטריד אותי בכל הסיפור, מה היה ניתן לעשות בכדי לא להגיע לסיטואציה הזו
ובהיבט האישי אין לי ספק שברכב הבא אני עושה ביטוח חילוץ מהשטח (שקט נפשי קונים בכסף, ולהרגיע את האישה זה חשוב) סטייל השירות שחברת resc4u מציעה ובטיול עם ילדים בכלל לא מתחיל להתעסק עם תקלות וכדו' הנזק שנגרם לרכב מהגרירה עוד לפני המעלה בקלות היה עובר את עלות הביטוח הנ"ל

בשמחה.
קודם כל צריך רכבים גיבורים לגרירה/חילוץ כזה כמו שכבר הבנת בעצמך.
שנית, אם אני הייתי בסיטואציה הזו לדעתי הייתי מחלץ לכיוון שבאתם ממנו. אבל לא הייתי שם כבר כמה שנים לדעתי, אז כמובן השיקול יכול היה גם להישתנות.
רכב אחד גורר, השני מאחור מעגן את המחולץ, קשר תמידי ביניהם, אם צריך גם מכוון רגלי לידם, מה שבטוח זה באופן איטי ומבוקר.
במקומות של עבירות בעייתית אחד הכלים עובר מסתובב ופותח כננת ומושך את המחולץ באופן מבוקר.
זה על רגל אחת.

יובל48
01-12-20, 17:16
אין ספק שלחזור לכביש היה השיקול הנכון לקחת,
יתכן והחבורה לא הכירה את קושי המסלול לכיוון המכתש.
אבל זו חכמה שבדיעבד ואת הנעשה אין להשיב.
כן הייתי פותח הודעה בפורום עוד באותו יום ומספר את הסיפור,
יתכן וחברה מהפורום היו מתארגנים לחילוץ ואולי להציל את הרכב
מהשמדה טוטלית.
בכל מקרה,עצם העובדה שטיפלת בעניין ולקיחת האחריות מעוררת כבוד.

איל מ
01-12-20, 17:16
לגבי חילוץ,
קבוצת החילוץ של ג'יפולוג תיתן פתרון לא רע לרוב התרחישים.

נדב ש.
01-12-20, 17:42
בשמחה.
קודם כל צריך רכבים גיבורים לגרירה/חילוץ כזה כמו שכבר הבנת בעצמך.
שנית, אם אני הייתי בסיטואציה הזו לדעתי הייתי מחלץ לכיוון שבאתם ממנו. אבל לא הייתי שם כבר כמה שנים לדעתי, אז כמובן השיקול יכול היה גם להישתנות.
רכב אחד גורר, השני מאחור מעגן את המחולץ, קשר תמידי ביניהם, אם צריך גם מכוון רגלי לידם, מה שבטוח זה באופן איטי ומבוקר.
במקומות של עבירות בעייתית אחד הכלים עובר מסתובב ופותח כננת ומושך את המחולץ באופן מבוקר.
זה על רגל אחת.

אפשרות נוספת אבל שמצריכה הכנות מראש, התקנים, ברגי m14 להתחבר למחולץ וכו' זה משולש גרירה.
גם כאן נדרשים רכבים חזקים(יותר מאחד) לגרירה לדעתי.
אני מכיר את רונן ואם היה לו כזה פנוי היה אפשר להשאיל ממנו אחד.

https://youtu.be/N3cVoo2ZNKY

ש01
01-12-20, 18:11
אני במקור מהערבה, אחי ואבא שלי עדין שם.

אודי נמצא כרגע במצב לא פשוט ואני לא רוצה לזרות לו מלח על הפצעים.
אבל,
לפחות פעם אחת בעבר דאגתי לטרקטור ועגלה (במקרה זה כנראה לא היה צריך עגלה) שיצאו מחצבה לכוון ציר המצלעות.
יש שם הרבה אנשים טובים (באמת)
אני מאמין שאם האירוע היה באזור רלוונטי ניתן היה להוציא טרקטור או 2-3 טנדרים שיחלצו את הרכב ויביאו אותו לאחד המושבים לתיקון או עד שניתן יהיה לשלוח צפונה.

אני בטוח שלא רק שם יש אנשים כאלו,
בשביל זה יש את קבוצת הווטסאפ (ובעבר שרשור הנכונות לעזרה).
אני עדין זוכר את היוקון/סברבן שהתפרק במדבר יהודה לפני כשנתיים או אירוע אחר במעלה רמון - שני אירועי קצה עם הרבה נכונות של חברים כאן לסייע.

wonderd
01-12-20, 21:36
כל הכבוד על לקיחת האחריות והוצאת הרכב מהשטח.

אלעד.

Udim
01-12-20, 21:41
אני במקור מהערבה, אחי ואבא שלי עדין שם.

אודי נמצא כרגע במצב לא פשוט ואני לא רוצה לזרות לו מלח על הפצעים.
אבל,
לפחות פעם אחת בעבר דאגתי לטרקטור ועגלה (במקרה זה כנראה לא היה צריך עגלה) שיצאו מחצבה לכוון ציר המצלעות.
יש שם הרבה אנשים טובים (באמת)
אני מאמין שאם האירוע היה באזור רלוונטי ניתן היה להוציא טרקטור או 2-3 טנדרים שיחלצו את הרכב ויביאו אותו לאחד המושבים לתיקון או עד שניתן יהיה לשלוח צפונה.

אני בטוח שלא רק שם יש אנשים כאלו,
בשביל זה יש את קבוצת הווטסאפ (ובעבר שרשור הנכונות לעזרה).
אני עדין זוכר את היוקון/סברבן שהתפרק במדבר יהודה לפני כשנתיים או אירוע אחר במעלה רמון - שני אירועי קצה עם הרבה נכונות של חברים כאן לסייע.

לא צריך להגזים מצבי מצוין (בוודאי בהתחשב בפוטנציאל של האירוע), תודה לאל באירוע נפגעו רק ברזלים וגם לא כאלו יקרים (הרכב ביום טוב שווה 30K ש"ח).
לגבי העזרה, נראה שאכן היה נכון יותר לעצור כבר בשלב של המוות החשמלי ולהתארגן על חילוץ עם כלים כבדים יותר וכננות בין אם בתשלום ובין אם בעזרת חברים

אליאור ק
01-12-20, 23:21
[QUOTE=Udim;920866]הרכב בהחלט נשחט - נגנבו צמיגי BF MT במצב מעולה, בולמי אולדמן, מיגון מלא אספיר,

אני לא יודע אם שמת לב אבל בדף 2 של הפוסט מישהו העלה צילום מסך של צימיגים בולמים ומיגון למכירה...

boaz avrahami
02-12-20, 07:37

ראשית, לפני שאתה משלם בפעם הבאה על ביטוח גרירה, תעשה לך אחד חינם ותצטרף לקבוצת החילוץ של האתר. הערבות ההדדית לרוב תהיה יעילה לא פחות.

בהכרותי את רוח האתר כבר כמה שנים, אני מניח שאילו היית מפרסם כאן מידית בקשת עזרה האוטו היה עד יום שבת מחוץ לשטח והשחיטה לא הייתה קורית.

לא ממש הבנתי את השיקול של החשאיות עד שהרכב יהיה בחוץ. מה הרווחת מכך?

yoni_0000
02-12-20, 08:57
כל נזק/פאשלה אתה רץ לספר לכולם? באמת?

זה לא עיניינו של אף אחד ונתון להחלטתו של בעל הרכב מה לעשות, אם לעשות ומה לשתף. כל האופציות היו ידועות.. אף אחד לא חייב כלום לאף אחד. תרבות של רכילות ושמועות שמובילה להשמצות שווא כמו שקרה פה.

שתבינו, 4 שעות מרגע האירוע הגיע אליי סרטון מקבוצת וואטספ חיצונית שלא היה לה שום קשר לאירוע.. במקרה הזה זה לא שינה הרבה אבל בהרבה מקרים זה יכול לעשות נזק נוסף לבעל הרכב ושאר המעורבים.. תחשבו פעמיים לפניי שאתם משתפים סרטונים כאלה בכל קבוצת וואטספ ופותחים שרשורי "צהובנים".

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

bazz270
02-12-20, 09:03
למה
כי חילוצים קריטיים באמצעות המון אנשים דרך רשתות בדרך כלל הופכות לקרקס
באים איזה 200 רכבים וכל אחד דוחף את הדעה המקצועית שלו

הייתי עושה בדיוק כמוהו.עזרה של חברים קרובים או חברה בתשלום

גיא
02-12-20, 09:20
רק שהחברים פה בקבוצת החילוצים הם לא קשקשני מקלדת. לרובם המכריע יש הרבה שעות כננת בכיס האחורי.

ויש כאלו שגם 30,000₪ זה הרבה כסף בדבילם. ואם אפשר להציל את ה 30,000 האלו. אז למה לא ?

אומי5
02-12-20, 09:50
למה

זו אחת הסיבות שהקבוצה של ג'יפולוג קיימת למרות התופעות המבורכות האחרות.
אף אחד לא חייב, אבל בהחלט מותר להמליץ לבן אדם על דרך אחרת לקבל עזרה.

יוני, זכותו לעשות עם הצרות שלו מה שהוא רוצה, אבל הרבה מהשמועות והרכילויות היו נראות אחרת לגמריי אם היה מבקש עזרה בקבוצה או כותב את הסיפור שלו. לא חייב, ממש ממש לא, אבל יכול מאוד להיות שללא החשאיות הסיפור היה נגמר אחרת.

לשיקולו של כל אחד ואחד אם הוא מעדיף חשאיות על פני עזרה.

ד ו ר ו ן
02-12-20, 10:05
למה

פספסת לגמרי את מהות קבוצת החילוץ באתר.

אולי בכלל את רוח האתר.

erezgur
02-12-20, 15:30
פספסת לגמרי את מהות קבוצת החילוץ באתר..

+1
אנשים שתמיד מוכנים לעזור, לרבים מהם ניסיון לא מבוטל.
כל חבר האתר מוזמן להירשם וחשוב על זה כאילו קיבל ביטוח חילוץ חינם לעת צרה.

נשלח מהנייד

המשוטט
02-12-20, 17:22
למה

הייתי עושה בדיוק כמוהו.עזרה של חברים קרובים או חברה בתשלוםצודק בהחלט לגבי הרשתות החברתיות

חבר׳ה שלי שקעו באיזור בית עלמין ירקון לפני כמה שנים.

כשהגעתי עם הטרקטור לאיזור השטח היה מוצף בחברי קבוצת ״חילוצים״ בפייסבוק ,שהגיעו אחרי שמישהוא פרסם שם שאנשים שקעו.

הנזק שהם גרמו לשדות רק בלעקוף אחד את השני בדרך היה עצום ,רק עניין אותם להשתולל.

אבל קבוצת החילוץ של ג׳יפולוג זה עולם אחר לחלוטין...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

שמעון.פ
02-12-20, 18:18
אבל קבוצת החילוץ של ג׳יפולוג זה עולם אחר לחלוטין...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

האם לחבר בפורום ג'יפלוג, שמכשיר הטלפון שלו
לא תומך ב-ווטסאפ, יש אפשרות להצטרף לקבוצה?

גיא
02-12-20, 18:38
הקבוצה נמצאת בואצאפ ..

boaz avrahami
02-12-20, 18:59
בקבוצת החילוץ שמחים לעזור לכל החברים שנתקעים.
רק שתיתקעו כבר(!)

udical
02-12-20, 19:15
בקבוצת החילוץ, ביקשתי חילוץ אחרי שנתקעתי בשוליים בכביש 6 במקום מסוכן בלי דלק בגלל שעון דלק מזייף. (לפני כ-5 שנים)
בתגובה העיפו אותי מהקבוצה ללא אזהרה בטענה שלא מחלצים מהכביש.
תודה רבה.
יש מספיק גופים ששמחים לעזור באמת (תופעת טבע, ידידים וכו").
העיקר, הרוח של קבוצת החילוצים.... :mad:
דיבורים כמו חול ואין מה לאכול. מחפשים רק את ה"מגניב".

דרור ברלי
02-12-20, 19:54
יש כאן בג'יפולוג שתי קבוצות חילוץ. ולא ניכנס שוב לויכוחים את מי מחלצים ואת מי לא וכו' וכו'.
אם היה עולה בקשה לחילוץ, בשתי הקבוצות אנשים היו הופכים את העולם ומוציאים את האוטו הזה החוצה למיקום מאובטח. חד משמעית ובלי ויכוחים.

סרטון מנסיון החילוץ עלה כבר ביום שישי בערב בפייסבוק ובוואטסאפ. זה כבר תפוצת נאט"ו ומרגע זה ואילך - האירוע הוא נחלת הכלל וכבר אין שליטה מי יבוא לשם ויתחיל לשחוט.
הרכב היה מונח באמצע מסלול מאוד מוכר ופופולרי. בשבת ההיא נסעו שם לפחות 10 קבוצות שאני ראיתי/ספרתי. זה אומר מאות אנשים לכל הפחות שראו את הרכב אותו יום, סימנו לעצמם את מיקומו. זה כבר מצב שאם אין שומר חמוש 24 שעות ליד האוטו, הוא לא יישאר בשלמותו.

כבר אז הוא היה ללא לוחיות רישוי. לא יודע מי הוריד אותן, אבל בתודעה של רוב האנשים רכב הפוך ונטוש ללא לוחיות כמוהו כהזמנה להתחיל לשחוט.

בכל המסלולים האלה הבדואים מסתובבים באופן קבוע. ברגע שראיתי את שני הפאג'רואים של הבדואים שיושבים סתם בתחתית המעלה, הבנתי שהם ממתינים שנתחפף כדי שיוכלו להתחיל לעבוד על האוטו. אבל כל כמה דקות הגיעה קבוצה אחרת, בעליה או בירידה, ובסוף הם הבינו שאין מה לבזבז זמן בהמתנה ונסעו משם. אבל אני חותם לכם שהם באו למחרת ביום ראשון עם כלים ועבדו ללא הפרעות. והנה - הגלגלים כבר למכירה ובטח עוד כל מיני חלקים יצוצו בשוק החלפים המשומשים.

לגבי משיכת רכב כבד ומושבת במעלה אשמדאי - לא פשוט בכלל. המעלה צר ודרדרתי ואין שם איפה לפרסס כדי למשוך בכננת את קטעי המדרגות. גם לעלות ברוורס זה סיפור לא פשוט. כנראה היה קל יותר לגרור בחזרה לכיוון כביש 227/מעלה עקרבים.

udical
02-12-20, 20:13
יש כאן בג'יפולוג שתי קבוצות חילוץ. ולא ניכנס שוב לויכוחים את מי מחלצים ואת מי לא וכו' וכו'...

...

אהההה אז יש 2 קבוצות? נהדר. :p
https://www.youtube.com/watch?v=WboggjN_G-4&t=0m25s&ab_channel=layniann
https://www.youtube.com/watch?v=kHHitXxH-us&ab_channel=27thlizard

אבל מי מהם זה the judeas people front?

דרור ברלי
02-12-20, 20:16
יש קבוצה אלטרנטיבית עם כללים קצת יותר חופשיים. לצרף אותך?

asafk
02-12-20, 20:23
אז מה עושים בפעם הבאה?
אני יכול להעיד על עצמי. רגע לפני הקורונה חבר בקבוצה אחרת שלח הודעה שהרכב מושבת (בעיית חשמל... קצר בסטרטר....) אי שם בשטח. הוא נוטש עם הרכב השני שאיתו כי צריך להחזיר את הילדים הביתה וקר ורטוב ולילה.
הודעתי לו שלא נוטשים רכב בשטח. נכנסתי לטנדר ונסעתי לנ.צ. שהוא מסר. נשארתי איתו ועם אמיר שגם עזב הכל והגיע באמצע הלילה תיקן חצי מהצמת חשמל בשטח עד שעה די מאוחרת. אני עזרתי בהכנת קפה ותאורה כי באמת יש דברים שיש מי שמבין יותר ממני - ואם היה צורך גם הייתי גורר אותו בירידה התלולה הבוצית וחלקה, עד מחוץ לשטח .
אני לא מיוחד בזה. אני יודע שרבים כאן יצאו מהבית וייסעו ל'אי-שם' לעזור או להישאר עם הרכב - כי אנחנו כאן גם כדי לתמוך זה בזה ולתמוך במי שבצרה. כן קבוצת חילוצים לא קבוצת חילוצים.... כאן זה ג'יפולוג ויש רבים שמחים להירתם - כן, גם אם זה למען הסיפוק האישי וההרפתקה.. ולא מדובר באיזה חבר קרוב - אלא מישהו שאני מכיר בקושי, מקבוצה בה שנינו חברים. אבל נסעתי לעזור. ואם יוני או אודי - הייתם מעלים כאן באתר הודעה - לא היה נשאר הטרופר לבד בשטח.
אני לא כותב את זה כי מישהו מכם היה לא בסדר. מה שהיה היה. אני כותב את זה כי הבא שזה ייקרה לו - אני לא רוצה שיפחד להעלות קריאה לעזרה בפורום. להיפך. חשוב לי שכל החברים יידעו שגם בשביל זה אנחנו כאן.
והחשוב באמת זה שכולם בריאים ושלמים. והנזק הוא רק בכיס.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201202/d3c00ec56857fab8c5fc1bdac1341970.jpg

איל מ
02-12-20, 20:40
אהההה אז יש 2 קבוצות? נהדר. :p
https://www.youtube.com/watch?v=WboggjN_G-4&t=0m25s&ab_channel=layniann
https://www.youtube.com/watch?v=kHHitXxH-us&ab_channel=27thlizard

אבל מי מהם זה the judeas people front?

הלו הלו! יש לי זכות ראשונים על הצמדת הסרטונים האלו לשרשור (המטופש ומלא האגו) של הויכוח על הקבוצות. ;)

boaz avrahami
02-12-20, 20:45
בקבוצת החילוץ, ביקשתי חילוץ אחרי שנתקעתי בשוליים בכביש 6 במקום מסוכן בלי דלק בגלל שעון דלק מזייף. (לפני כ-5 שנים)
בתגובה העיפו אותי מהקבוצה ללא אזהרה בטענה שלא מחלצים מהכביש.
תודה רבה.
יש מספיק גופים ששמחים לעזור באמת (תופעת טבע, ידידים וכו").
העיקר, הרוח של קבוצת החילוצים.... :mad:
דיבורים כמו חול ואין מה לאכול. מחפשים רק את ה"מגניב".

לא זוכר מה היה המקרה אבל תרשה לי לנחש שזה היה קצת שונה ממה שאתה מתאר.
יש לקבוצה כללים נוקשים והיא לא מתאימה לאנשים שמצפצפים על כללים.
גם דרור יודע ולכן יש עוד קבוצה. בלי כללים.
נסה, אולי זה יתאים לך...

Udim
02-12-20, 22:04
ראשית, לפני שאתה משלם בפעם הבאה על ביטוח גרירה, תעשה לך אחד חינם ותצטרף לקבוצת החילוץ של האתר. הערבות ההדדית לרוב תהיה יעילה לא פחות.

בהכרותי את רוח האתר כבר כמה שנים, אני מניח שאילו היית מפרסם כאן מידית בקשת עזרה האוטו היה עד יום שבת מחוץ לשטח והשחיטה לא הייתה קורית.

לא ממש הבנתי את השיקול של החשאיות עד שהרכב יהיה בחוץ. מה הרווחת מכך?

למען האמת ולאור התגובות פה אני לא משוכנע שהרווחתי, בכל אופן זה חכמת בידעבד להבא כנראה שיתווספו לי עוד נתונים למערכת השיקולים

- - - Updated - - -

אז מה עושים בפעם הבאה?
אני יכול להעיד על עצמי. רגע לפני הקורונה חבר בקבוצה אחרת שלח הודעה שהרכב מושבת (בעיית חשמל... קצר בסטרטר....) אי שם בשטח. הוא נוטש עם הרכב השני שאיתו כי צריך להחזיר את הילדים הביתה וקר ורטוב ולילה.
הודעתי לו שלא נוטשים רכב בשטח. נכנסתי לטנדר ונסעתי לנ.צ. שהוא מסר. נשארתי איתו ועם אמיר שגם עזב הכל והגיע באמצע הלילה תיקן חצי מהצמת חשמל בשטח עד שעה די מאוחרת. אני עזרתי בהכנת קפה ותאורה כי באמת יש דברים שיש מי שמבין יותר ממני - ואם היה צורך גם הייתי גורר אותו בירידה התלולה הבוצית וחלקה, עד מחוץ לשטח .
אני לא מיוחד בזה. אני יודע שרבים כאן יצאו מהבית וייסעו ל'אי-שם' לעזור או להישאר עם הרכב - כי אנחנו כאן גם כדי לתמוך זה בזה ולתמוך במי שבצרה. כן קבוצת חילוצים לא קבוצת חילוצים.... כאן זה ג'יפולוג ויש רבים שמחים להירתם - כן, גם אם זה למען הסיפוק האישי וההרפתקה.. ולא מדובר באיזה חבר קרוב - אלא מישהו שאני מכיר בקושי, מקבוצה בה שנינו חברים. אבל נסעתי לעזור. ואם יוני או אודי - הייתם מעלים כאן באתר הודעה - לא היה נשאר הטרופר לבד בשטח.
אני לא כותב את זה כי מישהו מכם היה לא בסדר. מה שהיה היה. אני כותב את זה כי הבא שזה ייקרה לו - אני לא רוצה שיפחד להעלות קריאה לעזרה בפורום. להיפך. חשוב לי שכל החברים יידעו שגם בשביל זה אנחנו כאן.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201202/d3c00ec56857fab8c5fc1bdac1341970.jpg

מסכים לגמרי עם הסיכום שלך, ויכול לגמרי לראות את עצמי נוסע לילה במדבר לשמור על רכב של איזה אלמוני.
ואם באמת בעקבות האירוע הזה בפעם הבאה מישהו יחליט לפנות לסיוע וגם יקבל אותו אז הנה הלימונדה מהלימון

נדב ש.
02-12-20, 22:32
אז מה עושים בפעם הבאה?

+1.
לא פעם חברים שניתקעו באיזור גררו את הרכב אלי למושב ובאו בתחילת השבוע לטפל בו.
לא מזמן זה היה אריאל עם הצ'ירוקי שניתקע במוחרקה וניזקק לעזרה, אחרי החילוצון והבנת התקלה, ובגלל שהגרירה למרכז היתה רחוקה מידי(בעייה מול הביטוח או לא זוכר מה בדיוק)בסוף גרר את הרכב אלי ובא ביום ראשון עם חיישן קראנק חדש...

פספסת לגמרי את מהות קבוצת החילוץ באתר.

אולי בכלל את רוח האתר.
+1.

כל נזק/פאשלה אתה רץ לספר לכולם? באמת?

זה לא עיניינו של אף אחד ונתון להחלטתו של בעל הרכב מה לעשות, אם לעשות ומה לשתף. כל האופציות היו ידועות.. אף אחד לא חייב כלום לאף אחד. תרבות של רכילות ושמועות שמובילה להשמצות שווא כמו שקרה פה.

שתבינו, 4 שעות מרגע האירוע הגיע אליי סרטון מקבוצת וואטספ חיצונית שלא היה לה שום קשר לאירוע.. במקרה הזה זה לא שינה הרבה אבל בהרבה מקרים זה יכול לעשות נזק נוסף לבעל הרכב ושאר המעורבים.. תחשבו פעמיים לפניי שאתם משתפים סרטונים כאלה בכל קבוצת וואטספ ופותחים שרשורי "צהובנים".

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

רק בעל הרכב מחליט מה יקרה. אפשר ורצוי לתת לו עצות/פתרונות אפשריים ולהציג את ההשלכות של מה עלול לקרות בכל סיטואציה.
זה שקבוצות עוברות ומתעדות זה מעצבן, אפשר ורצוי לבקש לא לתעד, זכותך, וקרה לנו גם וככה עשינו, אישית חושב שזאת חוצפה לתעד מישהו שאתה לא מכיר ובלי רשות.

אבל באמת שלא הצלחתי להבין למה להיות חשאי ולא לבקש עזרה, זאת לא בושה, כולם ניתקעים/יתקעו מתישהו ולא תמיד מסתדרים לבד או רק בעזרת הרכבים בקבוצה, לפעמים צריך יותר מיזה.
יוני, אם בהסכמת הבחור שניתקע היית פותח קריאה באתר(או אפילו בשיחת טלפון שעשיתם אלי מבקשים ברור שהייתי מניע ובא) עם פרטי יצירת קשר שלך אין לי ספק שהייתם מקבלים מענה מאנשים אכפתיים עם רכבים מתאימים לחילוץ הזה.
היום גיליתי שהבחור עם ההיילקס הוא חבר של חבר שלי שנימצא ביחידת הניוד... עולם קטן... סתם דוגמה...
אם לא נעזור אחד לשני מה נישאר לנו...?

רק שהחברים פה בקבוצת החילוצים הם לא קשקשני מקלדת. לרובם המכריע יש הרבה שעות כננת בכיס האחורי.

ויש כאלו שגם 30,000₪ זה הרבה כסף בדבילם. ואם אפשר להציל את ה 30,000 האלו. אז למה לא ?

+1.

אומי5
03-12-20, 12:20
האם לחבר בפורום ג'יפלוג, שמכשיר הטלפון שלו
לא תומך ב-ווטסאפ, יש אפשרות להצטרף לקבוצה?

מבקש עזרה בפורום כמו שעשו לפי עידן הווסטאפ.
לאחר בירור עם דרור (יוזם הקבוצה הפחות מחמירה שנקראת "ערבות הדדדית בשטח") מותר להעביר לקבוצה בקשות לחילוץ שמתפרסמות בפורום.

Eran10
03-12-20, 12:23
אשמח לקבל לינק לקבוצת החילוץ

Sent from my SM-G970U using Tapatalk

erezgur
03-12-20, 16:04
אשמח לקבל לינק לקבוצת החילוץ

Sent from my SM-G970U using Tapatalkכדי להרשם לקבוצת החילוץ של ג'יפולוג שלח ה"פ אל לביא, בועז אברהמי או אלי עם פרטים (שם מלא, מספר טלפון נייד). לאחר שתאשר את כללי הקבוצה תצורף.
לגבי הקבוצה של דרור כנראה צריך לשלוח לו הודעה.

נשלח מהנייד

weref
03-12-20, 16:17
למי שחושב שרכב 2 וחצי טון הפוך במדבר זה בעיה לקבוצה:
הקבוצה הזאת הוציאה את הצוללת שלי ממצולות, תוך שעתיים מהקראיה הרכב היה בבית. החילוץ לא היה פשוט בכלל.
חילוץ מהיר ואיכותי הוא זה שאיפשר לי להיות במדבר חודש אחרי עם אותו הגיפ, ומי שלא מאמין מוזמן לבוא לראות תיעוד במפגש וגם את הגיפ.

ויותר מזה, אם הייתי מקבל קריאה לבוא לעשות קמפינג בשביל לשמור על הרכב ההפוך, באותו הרגע מעמיס את האישה, אוכל וטאקי ויוצא לדרך

איל מ
03-12-20, 20:36
מישהו ספר כבר כמה עמודים אנחנו בגארביג' טיים?
יאללה שחררו.

ariel-ro
03-12-20, 23:08
נדב ש.
הסיפור היה שחברת הגרירה רצתה לשלוח מכונאי תוך 3 שעות ורק אז אם צריך לגרור לשלוח גרר שייקח עוד 3 שעות.
בגלל שזה נכנס לתחום השבת, ואנחנו שומרי שבת אז לא הייתה אופציה לחכות כ"כ הרבה זמן.(ובסוף היה נתק בצמות החשמל שגרם לאי הגעת מתח לכויל, כך שסתם "זרקתי" כמעט אלפייה על חיישן קראנק חדש, ובגלל חברת הגרירה שלא ידעה להתגמש עוד סכום דומה על גרירה פרטית)

בכל מקרה, כפי שאני מבין פות"ש שומר שבת. (ואם לא, לא נורא, זה הפך להיות נושא חילוצים והתנהלות)
כאחד שהיה באותה סיטואציה(ובסיטואציה דומה לפני חודשיים, רק שהגרר הגיע ממש בזמן פציעות), הרצון של החברים להתגייס ולהישאר לשמור על הרכב בשבת כי שומר השבת לא יכול הוא באמת עזרה נהדרת, וידוע לי שזה מגיע ממקום של נתינה, אבל יש פה פקטור נוסף, שרוב האנשים ששומרי שבת לא יהיו מוכנים שאדם אחר יעשה משהו בשבת שהם לא עושים אותו מתוך בחירה, ולכן אני מניח שפות"ש לא רצה שאנשים ישארו שם במקומו, גם אם זה עולה בכסף.
*מבקש שהפעם לא תנהגו כמנהג ג'יפולוג ותיקחו את הדיון לדת, דתיים וכו' וכו', אלא לשתף עוד שיקול שיש לשומרי שבת.

boaz avrahami
03-12-20, 23:15
יש בשביל זה גויים של שבת.
פטנט יחודי שהומצא על ידי דתיים בשביל לעקוף את הסוגיה.

כשרוצים יודעים להיות יצירתיים אבל אם מוכנים לאבד רכוש יקר בשביל השכינה, מי אנחנו שנקלקל...
מדינה (כמעט) חופשית [emoji56][emoji56][emoji56]

Snir
04-12-20, 08:47
נדב ש.
הסיפור היה שחברת הגרירה רצתה לשלוח מכונאי תוך 3 שעות ורק אז אם צריך לגרור לשלוח גרר שייקח עוד 3 שעות.

אני כבר למדתי, ולא משנה באיזה רכב ולא משנה מה התקלה, אם אני יודע שצריך גרירה אני אומר להם שהמנוע התחמם. הם לא משחקים עם זה ושולחים ישר גרר.
אח"כ למוסך אני מסביר מה התקלה...

-->