PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיסוי חורף עמיד לגשם

ronbs
09-11-20, 14:54
מאיזה בד כדאי לתפור?
חייב להיות קל ועמיד לפחות ל 6 שנים
חייב שיהיה מספיק קל שאדם אחד יוכל לכסות את הרכב

דרור ברלי
09-11-20, 15:24
אם מדובר על סופה/סיקס ישראלי וכו' כלים "מרובעים" שאין עבורם ברזנט איכותי מוכן מיובא מחו"ל ו/או במחיר סביר - אז כיסוי שמשונית מייצור מקומי. מין הסתם יש גם חומרי גלם אסתטיים יותר משמשונית, כל מיני בדים יפים וגמישים שמשתמשים בהם לגגות של קבריולטים וכו' - אבל גם המחיר שלהם כפול/משולש ויותר, והם פחות עמידים וקשוחים מהשמשונית הישנה והטובה.

ברזנט-שמשונית איכותי ותפור היטב, אם תשמור עליו כמו שצריך (בקיץ תוריד אותו מהג'יפ ותאחסן במקום מוצל, יבש וקריר) יחזיק מעמד היטב גם 20 שנה ויותר. הברזנט שלי כדוגמה חיה ובועטת - מקורי של הסופה (מתחיל את שנתו ה-26!!! מתוכן רק אצלי 11 שנה. כבר נראה קצת ישן, קצת בלוי, קצת מלוכלך, אבל עדיין שלם ותקין ולא יבש ובסה"כ מצבו טוב מאוד. בכל שנה אני אומר לעצמי "יאללה, זה החורף האחרון שלו ואז נזמין מסוהיל ברזנט חדש". ובשנה הבאה שוב. ושוב...)
לגבי קלות פירוק/הרכבה: זוג ידיים אחד + כמה כלים, תוך רבע שעה בערך.

אצל מי להזמין: אני ממליץ ביותר על סוהיל עלי בנצרת. אמן ברזנטים וריפודים לג'יפים וגם חבר.

איל מ
09-11-20, 19:55
הבנאדם מדבר על כיסוי חורף. לא על ברזנט תפור.
מנסיוני, לכסות עם שמשונית לא ריאלי (אפשרי פעם בשבוע שבועיים, לא כל יום). רוב הכיסוים מהחומר הכסוף מחזיקים עונה שתיים.

ronbs
10-11-20, 13:40
חברה, לגיפ יש ברזנט אבל הוא עם דלתות חצי בלבד
הכיסוי הכסוף גם חדיר למיים וגם נקרע בקלות בגלל פינות לא עגולות בכל מיני מקומות ברכב.
אני מחפש בד חזק עמיד בסערות חזוקות אבל חומר קל משקל שאדם אחד יכול לכסות את הרכב.
כיסוי לקייץ אני אקנה בנפרד.
יש לציין שבמשך השבוע הרכב לא נוסע, הרכב מיועד רק לטיולים

דרור ברלי
10-11-20, 13:55
שמשונית סטנדרטית שוקלת 600 גרם למ"ר.

תחשב מה השטח הכולל של הכיסוי: אורך הרכב X רוחב הרכב X גובה הרכב + בערך 5-8% תוספת באורך וברוחב כדי שיהיה קל להלביש ולהסיר את זה. תכפיל ב-0.6 ותקבל את המשקל המשוער של הכיסוי.

מקום מומלץ לבצע עבודה כזו - "הכל לים" בקרית-אתא.

לדעתי, בג'יפ סיקס/סופה הבעיה בהלבשה ובהסרה של כיסוי אינה המשקל אלא הגובה.
אם המלביש אינו בגובה 1.85 ומעלה, הוא יזדקק לסולם או שרפרף.

-->