PDA

צפייה בגרסה מלאה : איחסון בוסטר או כל מכשיר ניטען אחר

אוהב נגב
10-11-20, 00:34
שלום, אשמח לדעת מהי הדרך הנכונה לאחסן למשך שבועות/חודשים מכשיר ניטען. האם לאחסן אותו כשהבטריה מלאה? ריקה? חצי מלאה?
תודה לעונים

zivo
10-11-20, 09:00
יש הבדל עקרוני בין בוסטר שצריך להיות מאוכסן לשעת חרום, כלומר חייב להיות מלא, לבין ציוד שאתה רוצה לאכסן ומניח שיהיה לך זמן לטעון לפני שימוש.
בכל מקרה, ההוראות הטסה של ליתיום זה פחות מ 30%.
אבל אני בספק כמה זה שווה משהו.
ליתיום לא נדלק סתם. כל המקרים המדווחים, זה בזמן שימוש או טעינה (או שניהם ביחד). לא הייתי חושש מלאכסן ללא טעינה או צריכה.

איל מ
10-11-20, 09:04
הוראות יצרן להרבה סוללות מדברות על אחסון בקיבולת של כשני שליש (מספר גס).
סוללות חכמות גם פורקות עצמן לקיבולת הזאת כשאינן בשימוש תקופה מסוימת.
האם זה באמת משפיע על אורך החיים שלהן? לא יודע.
אני כן יודע שסוללות חירום בעבודה נשמרות על מצב טעינה מלא (מטען חכם, לא מגיע לטעינת יתר), ואורך החיים שלהן לא משהו. אחרי כשנה של שימוש מינורי, ללא פריקות חזקות או עמוקות, רובן התנפחו (סוללות פרימיום ולא איזה זבל).

Pageup
10-11-20, 14:06
בוסטר צריך להיות טעון אחרת אין לו ייעוד/שימוש.
סוללות שמשמשות לטיולים אפשר לפרוק ולהטעין לפי הצורך.
בניגוד לסוללות הישנות ל LiPO לא אמור להיות זכרון ולכן אפשר לפרוק אותן.
מה שכן יש להן מגבלה של כמו מחזורי טעינה (אבל אלה מספרים יחסית גדולים בשביל ציוד שמשתמשים פעם ב..)

ההמלצה היא לשמור את הסוללות בין 1/3 ל 2/3 קיבולת לזמנים קצרים ובין 1/3 ל 1/2 לזמנים ארוכים.
מתחת ל 1/3 אתה מסתכן בפריקה מלאה (כן הן נפרקות לאט ובהתמדה) ואז הסוללה תלך לפח.
סוללות LiPo לא אמורות להיות במצב "שמירת" טעינה ולכן אורך החיים שלהן קצר והן מתנפחות.

הסוללות שראיתי עולות בלהבות היו:
1. בזמן שימוש
2. בזמן טעינה
3. בזמן שמשהו קיצר אותן.

סוללות חמות מאוד שנטענות או משתמשים בהן יש להן סיכוי גדול יותר לעלות בלהבות. לכן אחסון שלהן
באוטו ואז שימוש שהן חמות (70 מעלות) כי הרכב עמד בשמש ועכשיו לא מניע) יש בו סיכון.

שמעתי על סוללות שעלו בלהבות סתם ככה (לא ראיתי במו עיניי). אצלנו הסוללות מאוחסנות בתוך כספת
סוללות שעמידה עד כמה מאות מעלות. סוללות שמתנפחות נכנסות לתערובת מלח לשבועיים ואז נשלחות
למחזור.
לאוטו שלי לא נכנסות סוללות LiPO, לא שווה את הסיכון. מעדיף לחכות כמה דקות בשמש עד שמישהו יעצור
לי (כבלים יש).

ofer_b
10-11-20, 15:37
אצלי תמיד יש בוסטר ברכב, בתוך מעטפה מיוחדת חסינת אש עם אחריות מעלי אקספרס
מחובר תמיד לשקע מצית לטעינה, כך שנטען כל זמן שהרכב מונע

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

-->