PDA

צפייה בגרסה מלאה : כבלים להתנעת אופנוע

roksan
11-11-20, 18:18
מעוניין לקנות / לייצר כבלים להתנעת אופנוע ( שטח )

מדובר על מצבר ליטיום ( https://fulbat.com/product/fltz5s/ )
Voltage (V): 12.8
Capacity 10hr (Ah): 1.6
CCA (A): 110
Power (Wh): 20.

מעוניין בכבלים באורך מטר ( צריך לסחוב את זה בתיק קטן ומנסה לחסוך משקל )

האם:
https://www.amazon.com/Alligator-Clips-Heavy-Silicone-Jumper/dp/B07L29V4Z2/ref=sr_1_51?dchild=1&keywords=jumper+cable+motorcycle&qid=1605109979&sr=8-51

או

https://www.amazon.com/Sumnacon-Crocodile-Insulators-Protective-Electrical/dp/B07TDP1W56/ref=sr_1_117?dchild=1&keywords=jumper+cable+motorcycle&qid=1605110437&sr=8-117

יתאימו ?

או שאפשר להכין מזה משהו ?
https://www.amazon.com/Spartan-Power-Positive-Negative-inverters/dp/B06XFPK2J7/ref=sr_1_32?dchild=1&keywords=jumper%2Bcable%2Bmotorcycle&qid=1605109603&sr=8-32&th=1

נדב42
11-11-20, 18:50
אני הייתי מכין צמה קצרצרה שמוציאה לך למקום נגיש מחבר זרם גבוה, כמו xt90 למשל, ובכלל מסתובב עם ליםו טעון במקום עם כבלים. ישקול םחות וישאיר אותך עצמאי.

אם אתה מתעקש לחבר לרכב, אםשר מאותו מחבר להוסיף עוד צמונת שאפשר להתחבר אליה בבטחה ובנוחות כבלים רגילים של רכב (שלא צריך לסחוב על הגב.

אשמח לעזור לך לייצר אם תרצה ...

GodsFather
11-11-20, 18:56
או בוסטר כזה קטן שמוכרים בכל פינה ובמבצעי 11.11

Sent from my HD1903 using Tapatalk

roksan
11-11-20, 19:32
קימצתי בפרטים...

אחנו רוכבים אנדורו בסביבה סופר קשה. בעליות רציניות האופנוע כבה מספר פעמים רציני. לפעמים המצבר לא מספיק להטען ובסוף נפרק
באופנועי שטח חדשים כבר אין קיק כדי לחסוך משקל ( אפשר לקנות קיט )
אופציה אחת היא להסתובב ולהתניע בירידה
אופציה אחרת שיושמה עד היום היא להחליף מצבר עם מישהו אחר ( בד"כ אלא שיש להם קיק )
בכל מקרה זה מסורבל ולא נח

בוסטר לא מתאים ( אף פעם לא טעון, ולפעמים נדרש סטרטר מספר פעמים )
חשבתי לקנות/לייצר כבלים קצרים מאוד ( של מטר ), ובמקרה שהמצבר נפרק להעמיד אופנוע אחר ליד ולהתניע עם כבלים...

הכבלים חייבים להיות קצרים וקלים

Asaf-a
11-11-20, 19:42
מצבר אופנוע שטח בדרך כלל ממוקם במקום צפוף, אתה בטוח שעם התנינים האלו תוכל להגיע לקטבים בלי לקצר משהו?

בעבר כאשר רכבתי לקחתי לטיולים כאלו שני כבלים קצרים ללא תנינים לשעת חירום, בפועל מעולם לא היו בשימוש...וללא תנינים היו קומםקטים וקלים יותר

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

roksan
11-11-20, 19:56
אז זה יספיק ?

https://www.amazon.com/Spartan-Power-Positive-Negative-inverters/dp/B06XFPK2J7/ref=sr_1_32?dchild=1&keywords=jumper%2Bcable%2Bmotorcycle&qid=1605109603&sr=8-32&th=1

Asaf-a
11-11-20, 20:03
לדעתי כן, אני סחבתי משהו כזה, אבל חכה לעוד משוב.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

נדב42
11-11-20, 20:22
קימצתי בפרטים...

אחנו רוכבים אנדורו בסביבה סופר קשה. בעליות רציניות האופנוע כבה מספר פעמים רציני. לפעמים המצבר לא מספיק להטען ובסוף נפרק
באופנועי שטח חדשים כבר אין קיק כדי לחסוך משקל ( אפשר לקנות קיט )
אופציה אחת היא להסתובב ולהתניע בירידה
אופציה אחרת שיושמה עד היום היא להחליף מצבר עם מישהו אחר ( בד"כ אלא שיש להם קיק )
בכל מקרה זה מסורבל ולא נח

בוסטר לא מתאים ( אף פעם לא טעון, ולפעמים נדרש סטרטר מספר פעמים )
חשבתי לקנות/לייצר כבלים קצרים מאוד ( של מטר ), ובמקרה שהמצבר נפרק להעמיד אופנוע אחר ליד ולהתניע עם כבלים...

הכבלים חייבים להיות קצרים וקליםדווקא בסיטואציה הזו בוסטר הוא הפתרון הנכון, כי לא תמיד נוח/אפשר לקרב אופנוע נוסף לנקודה שנעצרת.

הבוסטר שלי שוקל 600 ג' ויכול להניע את הויטארה גם 30 פעם בין טעינות. הוא גם מניע דיזלים גדולים (פחות פעמים בין הטעינות כמובן). אתה יכול גם להסתפק בבוסטר ששוקל חצי מזה או פחות.

אם אתם חבורה קבועה, תארגנו לכולכם קונקטור מוצנע שתואם לבוסטר ואפילו לא תצטרכו להרים מושב או לפתוח מכסה. ומקסימום תוסיפו כבל שמקשר בין 2 קונקטורים כאלו.

roksan
11-11-20, 20:31
דווקא בסיטואציה הזו בוסטר הוא הפתרון הנכון, כי לא תמיד נוח/אפשר לקרב אופנוע נוסף לנקודה שנעצרת.

הבוסטר שלי שוקל 600 ג' ויכול להניע את הויטארה גם 30 פעם בין טעינות. הוא גם מניע דיזלים גדולים (פחות פעמים בין הטעינות כמובן). אתה יכול גם להסתפק בבוסטר ששוקל חצי מזה או פחות.

אם אתם חבורה קבועה, תארגנו לכולכם קונקטור מוצנע שתואם לבוסטר ואפילו לא תצטרכו להרים מושב או לפתוח מכסה. ומקסימום תוסיפו כבל שמקשר בין 2 קונקטורים כאלו.

יש לנו ניסיון רע עם בוסטר
אבל מודה שכנראה יש לנו בוסטרים ברמה נמוכה כי מעולם לא הצלחנו להתניע יותר משלוש/ארבע פעמים איתו

איזה בוסטר יש לך ?

de fox
11-11-20, 20:42
אני חושב שהבעיה שלך אחרת.
מצבר לא אמור לפרוק ביציאה לרכיבה בודדת.
אני מבין שהאופנוע משתנק לך בעליות ואתה משתמש הרבה בסטרטר ואז מרוקן את המצבר.
1. מנוע תקין, כשהוא חם - מניע בנגיעה. אם אחרי השתנקות אתה מרוקן מצבר בנסיונות התנעה תשקול את האפשרות שהבעיה שלך אחרת. איזה אופנוע? איזה שנתון? הזרקה או קרבורטור?
2. מצבר תקין ומערכת טעינה תקינה אמורים לשרוד רכיבה עם נסיונות התנעה מרובים. תוודא שהמצבר שלך תקין ושמערכת הטעינה אכן טוענת כנדרש.
3. וזה כבר להיכנס לך להרגלי הרכיבה אז מתנצל מראש - באופנוע, לא ממשיכים לעלות מ- 0 עליה שנעצרת באמצע. נתת גז בעלייה, לא הגעת למלעלה? סובב את האופנוע למטה ונסה שוב. בדרך למטה תניע בדרדור.
והעצה הכי מעצבנת :p- תלמד לעלות כמו שצריך:rolleyes::cool:...

GodsFather
11-11-20, 20:45
1. מנוע תקין, כשהוא חם - מניע בנגיעה. אם אחרי השתנקות אתה מרוקן מצבר בנסיונות התנעה תשקול את האפשרות שהבעיה שלך אחרת. איזה אופנוע? איזה שנתון? הזרקה או קרבורטור?
2. מצבר תקין ומערכת טעינה תקינה אמורים לשרוד רכיבה עם נסיונות התנעה מרובים. תוודא שהמצבר שלך תקין ושמערכת הטעינה אכן טוענת כנדרש.
3. וזה כבר להיכנס לך להרגלי הרכיבה אז מתנצל מראש - באופנוע, לא ממשיכים לעלות מ- 0 עליה שנעצרת באמצע. נתת גז בעלייה, לא הגעת למלעלה? סובב את האופנוע למטה ונסה שוב. בדרך למטה תניע בדרדור.
והעצה הכי מעצבנת :p- תלמד לעלות כמו שצריך:rolleyes::cool:...אפשר גם להתניע עם רצועה וגלגל באוויר...שכחת לציין

Sent from my HD1903 using Tapatalk

roksan
11-11-20, 21:11
והעצה הכי מעצבנת :p- תלמד לעלות כמו שצריך:rolleyes::cool:...

זה ממש לא המצב

מדובר על עליות ארוכות מאוד, מפותלות בין בולדרים ענקיים
העליה כולה בדרדרת אימתנית ולכן שימוש נרחב במצמד
וכאלה עליות יש מספר ברכיבה
אז כמעט ואין טעינה כי המסלול כולו במהירות אפסית
שחבריך לרכיבה נתקעים לפניך במכשול אתה מדומם ( כי מי רוצה להחזיק מצמד לחוץ כל היום ולמנוע התחממות מיותרת)

בקיצור, מודה על העצות אבל בשביל שנוכל להמשיך בנושא בא נצא מנקודת הנחה שאנחנו יודעים לרכב
פשוט אופי הרכיבה שלנו כולל עשרות סטרטרים ברכיבה
בד"כ אין לנו בעיות אבל קורה פעם ב שמצבר מתחיל לזייף ולכן מחפשים פתרון יעיל

de fox
11-11-20, 21:24
מתנצל על הסקת המסקנות המהירה והעקיצה המרומזת.
יחד עם זאת, מה שאתה מתאר לא שולל את סעיף 1 ו 2 בהודעה הקודמת שלי. רק תחשוב על זה קצת.
לא אפריע יותר בכיוון הזה :)

moutzi
12-11-20, 21:00
כפי שאמרו לפני בוסטר טוב יניע אופנוע עשרות פעמים.
הרבה יותר קל להניע עם בוסטר מאשר עם כבלים, במיוחד אם תחברו קונקטורים קבועים.
היום לאחר עשר התנעות של מנוע סיקס בקושי יירד קו בבוסטר שלי, לעומת בוסטר סיני זול שהיה לי שהתקשה בהתנעה שניה.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Saar
12-11-20, 21:38
אני עם בוסטר של שיומי, הניע את הדיסקו (2.5 דיזל) מספר פעמים ובטיול האחרון הניע גם ג'ימי עם מנוע v8...
נראה לי שיצליח להניע אופנוע...

roksan
14-12-20, 16:16
שאלת המשך:

איזה מטען מצברים צריך עבור מצבר LiFePO4 ?

מדובר על מצבר ליטיום ( https://fulbat.com/product/fltz5s/
)

Voltage (V): 12.8
Capacity 10hr (Ah): 1.6
CCA (A): 110
Power (Wh): 20.

-->