PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה בנורות חיווי - מנוע וקרוז קונטרול

rephaell
12-11-20, 13:19
שלום,
יש לי סובארו פורסטר 2008. מאוהב ברכב עד עמקי נשמתי. לפני שלוש שנים החלו להידלק באופן קבוע במהלך נסיעות שתי נורות חיווי- של המנוע ושל הקרוז קונטרול. מיד רצתי למוסך כמובן ושם הרגיעו אותי ואמרו לי שזה בסה״כ תקלה במחשב ואין שום תקלה אמיתית ברכב. החלק שעושה את הבעיה הוא משאבת האוויר והוא מאוד יקר ולכן העצה שלהם היתה לא לטפל בבעיה. וכך היה. באמת לא היתה שום בעיה ברכב למעט שתי הנורות המעצבנות שדלקו על הזמן. לפני שבועיים נסעתי לעבור טסט ומתברר שלא מעבירים את הרכב בגלל הנורה של המנוע. בעבר לא עשו לי בעיות על זה.
הלכתי לחשמלאי רכב והוא אמר שהוא מכיר את הבעיה והחליף לי את המשאבת אוויר. עניין של מעל 1400₪.
לא עזר. עכשיו לטענתו החלק הקודם היה פגום ושרף פיוז שפגע במחשב של הרכב. צריך לשלוח את המחשב לתיקון, עניין שכנראה יגיע לעוד 1500-2000₪.
מישהו נתקל בבעיה ומכיר פיתרון יותר זול. מבאס אותי להוציא כל כך הרבה אבל אני באמת אוהב את הרכב אז אם אין ברירה נעשה את זה. אשמח לשמוע אם מישהו מכיר/נתקל בבעיה הזו.
תודה

dotanwein
12-11-20, 13:31
אני קניתי סורק תקלות והייתי מאפס לפני הכניסה לטסט.
עד שהמחשב היה מבין שיש תקלה (עם חיישני החמצן של הממיר הקטליטי) כבר הייתי בצד השני של המסלול.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

איל מ
12-11-20, 17:28
ואני חייב להבין מה זה משאבת אוויר?

חיים יוד
12-11-20, 19:59
משאבת אוויר משנית - מע המחויבת עפ תקן OBD2 - תפקידה להזרים אוויר צח למע הפליטה בהתנעת ממנוע קר לעזור לחמצן את גזי הפליטה.
מנוע המשאבה מפוקד ממחשב יחידת בקרת מנוע בדרכ לא ישירות אלה דרך ממסר ,והוא אחראי להזרים אוויר למע הפליטה אם ישירות ואם דרך מעברים בראש המנוע.
אני לא מפקפק בדברי החשמלאי למרות שאני יודע שהמחשב די מוגן והוא ישביט את המעגל פיקוד אם הוא לא אוהב את הזרם במעגל עכב קצר או עומס במעגל הפיקוד.
יש לאפס את התקלה אחרת המחשב לא יחזיר את המעגל לפעולה וניתן עם סורק תקלות לבצע הפעלה למשאבה בפקודה לוודא את תקינות המעגל לפחות בפיקוד מהמחשב לממסר וכך לאמת או לשלול את תקינות המחשב.
כדאי להעזר בסכימה החשמלית ולאבחן נכון לפני שפוסלים את המחשב שהוא די מוגן לרוב.

בברכה
חיים יוד.

Gershon
13-11-20, 00:59
משאבת אוויר משנית - מע המחויבת עפ תקן OBD2 - תפקידה להזרים אוויר צח למע הפליטה בהתנעת ממנוע קר לעזור לחמצן את גזי הפליטה.
מנוע המשאבה מפוקד ממחשב יחידת בקרת מנוע בדרכ לא ישירות אלה דרך ממסר ,והוא אחראי להזרים אוויר למע הפליטה אם ישירות ואם דרך מעברים בראש המנוע.
אני לא מפקפק בדברי החשמלאי למרות שאני יודע שהמחשב די מוגן והוא ישביט את המעגל פיקוד אם הוא לא אוהב את הזרם במעגל עכב קצר או עומס במעגל הפיקוד.
יש לאפס את התקלה אחרת המחשב לא יחזיר את המעגל לפעולה וניתן עם סורק תקלות לבצע הפעלה למשאבה בפקודה לוודא את תקינות המעגל לפחות בפיקוד מהמחשב לממסר וכך לאמת או לשלול את תקינות המחשב.
כדאי להעזר בסכימה החשמלית ולאבחן נכון לפני שפוסלים את המחשב שהוא די מוגן לרוב.

בברכה
חיים יוד.

+1.

- - - Updated - - -

שלום,
יש לי סובארו פורסטר 2008. מאוהב ברכב עד עמקי נשמתי. לפני שלוש שנים החלו להידלק באופן קבוע במהלך נסיעות שתי נורות חיווי- של המנוע ושל הקרוז קונטרול. מיד רצתי למוסך כמובן ושם הרגיעו אותי ואמרו לי שזה בסה״כ תקלה במחשב ואין שום תקלה אמיתית ברכב. החלק שעושה את הבעיה הוא משאבת האוויר והוא מאוד יקר ולכן העצה שלהם היתה לא לטפל בבעיה. וכך היה. באמת לא היתה שום בעיה ברכב למעט שתי הנורות המעצבנות שדלקו על הזמן. לפני שבועיים נסעתי לעבור טסט ומתברר שלא מעבירים את הרכב בגלל הנורה של המנוע. בעבר לא עשו לי בעיות על זה.
הלכתי לחשמלאי רכב והוא אמר שהוא מכיר את הבעיה והחליף לי את המשאבת אוויר. עניין של מעל 1400₪.
לא עזר. עכשיו לטענתו החלק הקודם היה פגום ושרף פיוז שפגע במחשב של הרכב. צריך לשלוח את המחשב לתיקון, עניין שכנראה יגיע לעוד 1500-2000₪.
מישהו נתקל בבעיה ומכיר פיתרון יותר זול. מבאס אותי להוציא כל כך הרבה אבל אני באמת אוהב את הרכב אז אם אין ברירה נעשה את זה. אשמח לשמוע אם מישהו מכיר/נתקל בבעיה הזו.
תודה

צריך לראות את הרכב-צור איתי קשר מחר

raanan
14-11-20, 19:24
יש לי B4 שנת 2007 , למיטב ידעתי המנוע זהה למנוע שיש לך.
כאשר תקלת מנוע וקרוז מהבהב , בד"כ מעיד על מע' הפליטה.
ובמרבית המקרים מדובר בבעיית חיישן למבדה (חיישן חמצן קדמי).

תקנה בכמה דולרים מתאם OBD ותראה מה קוד התקלה.
אז תקבל תשובה יותר מדוייקת

רענן

Gershon
15-11-20, 11:03
לא מסתכלים על קודים אלא על DATA של מחשב מנוע תחת עמס באמצע נסיע

elephant man
17-11-20, 00:19
הפתרון לבעיה אינו בהחלפת חלקים אלא בביטול של המערכת.
ביטול זה מורכב משני חלקים: מכני ותוכנה.
מכני - התקנת לוחיות חסימה לשני שסתומי המערכת על ראשי המנוע. עבודה של 15 דקות.
ותוכנה - התאמת תכנת מחשב המנוע לביטול המערכת וקודי התקלות המקושרים אליה. חפש ReflashTeam בפייסבוק. ביצעו את זה בהצלחה על מספר רב של פורסטרים.
באותו מחיר של משאבת אוויר (שאגב, הייתה הולכת לך עןד פעם תוך פחות משנה, ask me how I know) אתה מקבל פתרון קבוע +מנוע עם עוד קצת כוח וחיסכון קטן בדלק.
אין שום פגיעה במנוע ו/או באחת ממערכותיו השונות.
ביטלתי אצלי בפורסטר בהצלחה רבה.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Gershon
22-11-20, 12:01
הפתרון לבעיה אינו בהחלפת חלקים אלא בביטול של המערכת.
ביטול זה מורכב משני חלקים: מכני ותוכנה.
מכני - התקנת לוחיות חסימה לשני שסתומי המערכת על ראשי המנוע. עבודה של 15 דקות.
ותוכנה - התאמת תכנת מחשב המנוע לביטול המערכת וקודי התקלות המקושרים אליה. חפש ReflashTeam בפייסבוק. ביצעו את זה בהצלחה על מספר רב של פורסטרים.
באותו מחיר של משאבת אוויר (שאגב, הייתה הולכת לך עןד פעם תוך פחות משנה, ask me how I know) אתה מקבל פתרון קבוע +מנוע עם עוד קצת כוח וחיסכון קטן בדלק.
אין שום פגיעה במנוע ו/או באחת ממערכותיו השונות.
ביטלתי אצלי בפורסטר בהצלחה רבה.

הכל נכון חוץ מזה:
%עוד קצת כוח וחיסכון קטן בדלק%

elephant man
22-11-20, 23:03
הכל נכון חוץ מזה:
%עוד קצת כוח וחיסכון קטן בדלק%למה לא?
הניסיון של אלו שביצעו את התכנה, מלמד אחרת.

Gershon
23-11-20, 04:41
.....

elephant man
06-12-20, 16:20
ומה בדיוק הדיאגרמה מראה?

Gershon
06-12-20, 17:04
ומה בדיוק הדיאגרמה מראה?

או קצת כוח ואו חיסכון קטן בדלק

חיים יוד
06-12-20, 20:51
כל מה שהדיאגרמה מראה ולמרות שחסרים בה עוד 2 גזים חשובים O2 , ו CO2 זה את ערכי הגזים בקצת מעל ומתחת ל למד"א -1 .
כמובן שבמע הזרקה בתקן OBD2 שהוא מנדטורי אין שליטה ישירה לכיוון יחס דלק אוויר והמע תמיד תשאף להיות ב למד"א 1 כאשר חיישן חמצן ב - ב - CL .
וכמובן שה NOX לא נמדד בארץ - דרוש דיינו.

חיים יוד.

-->