PDA

צפייה בגרסה מלאה : התגברות על חוסר ב-X-MODE בפורסטר Z

ofiralt
14-11-20, 21:47
שלום,

אני חדש כאן ואשמח לקצת עזרה לגבי פורסטר Z. אני בחיפושים אחר פורסטר לרכישה ומצאתי פורסטר Z 2016 במצב מצויין (נסיעות לעבודה, ללא שטח בכלל). אין לי צורך באף אחד מה"פינוקים" של רמות הגימור היקרות יותר. ההתךבטות היחידה שלי היא לגבי ה-X-MODE. עברתי על כל ההודעות בפורום ולא אבלבל את המח עם שאלות שכבר נשאלו ונענו. לכן, יש לי שאלה מאוד ספציפית. דרור וכמה אחרים ציינו שלנהג מנוסה זו מערכת נחמדה אך לא חיונית וניתן לעשות באופן יזום את רוב מה שהיא עושה אוטומטית. אני מבין זאת לגבי בקרת הירידה במדרון ולגבי ביטול מערכת בקרת היציבות אבל בנסיעת המבחן שערכתי לא מצאתי אפשרות להשאיר את הרכב בהילוך נמוך בדגם הזה. האם אני מפספס משהו? מה הפתרון לכך בדגם Z, שאין לו את הXMODE אך גם חסרים לו מנופי ההילוכים מאחורי ההגה? האם המעבר למצב L בידית ההילוכים יכול לעבוד?

Asaf-a
14-11-20, 22:47
בכל הדגמים אין מצב מעבר ל L בתיבה, זה אינו שקול לLow ברכב שטח ועדיין צריך לבלום עם הבלמים , ולא משנה האם זה דגם Z, Osaka, X, Xs, לפחות כל עוד מדובר על הדגם עד 2019 (לפני אחרון).

ההמלצה הטובה ביותר לשיפור יכולת טיפוס: צמיגים מתאימים לשטח, הרבה יותר חשוב מ xmode

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ron8
15-11-20, 09:16
אין לי מה לומר על x-mode כי אני נוהג בדגם X ואין לי את זה. שתי תובנות קטנות מנסיוני:
1. מערכת ה awd יודעת להתמודד יפה עם סיטואציות שטח בסיסיות: גלגל באוויר, גלגל מחליק וכו'...
2. אני עושה שימוש במצב L בידית ההילוכים בירידות בכבישים כגון ירושלים ("הישאר בהלוך נמוך") כדי לצמצם שימוש בבלמים. ה L מתפקד יפה במהירויות שיוט בכביש. בשטח אין לו משמעות רבה, ובמדרון העבודה העיקרית היא עם דוושת הבלם.

ofiralt
15-11-20, 09:50
אסף ורון, תודה רבה על התגובות העניניות. עזרתם ל לי להחליט להתקדם ברכישה.

אופיר

דרור ברלי
16-11-20, 11:54
יצרני הרכב התאהבו בסימון "L" להילוך ראשון בגירים אוטומטיים. זו כנראה אחת האופנות המטומטמות ביותר שקיימות.
כנראה ששיווקית זה נדמה כיותר "קשוח"/"מקצועי" או השד יודע מה עובר במוחם של אנשי שיווק, שצריכים לדחוף פרייבט-מחופש-לרכב-שטח ללקוחות שאין להם מושג.
גורם להמון נהגים/ות לטעות ולחשוב שמדובר במצב "LOW". זה אשכרה לטמון מלכודת.

L = הילוך ראשון = 1.
במקרה של סובארו, שהגיר שלה רציף ואין בו למעשה הילוכים, מדובר ביחס ההעברה הנמוך ביותר שהגיר מציע. יענו "ראשון".
דגמ יהבסיס אכן לא מצויידים בשום אפשרות לשליטה ידנית בגיר. זה באמת חבל וזה גם יכול להפריע לעתים. הגיר בכל מקרה הוא אותו גיר.
בדגמים המאובזרים יותר שיפטרים להחלפת הילוכים יש "6 הילוכים" (יחסי העברה מתוכנתים. הגיר זהה בדיוק), אתם מסיטים את מוט ההילוכים למצב M (ידני) ומחליפים הילוכים ידנית עם השיפטרים. רק לזכור שיחס ההעברה בהילוך ראשון ארוך להחריד ולא בולם אתכם בשטח - תצטרכו לעזור לו בעצמכם עם הבלמים.
בדגמים שמצויידים ב-XMODE, יש גם בקרת ירידה במדרון שמכבה ESP, ו"לומדת" את המהירות בה ניגשתם למכשול והפעלתם את המערכת, והיא תשתדל לשמור על המהירות הזו - בכל מקרה זה מהר מדי וכדי לשמור על האוטו מוטב ללמוד לעבוד בעדינות עם הבלמים בעצמכם.

מכאן אנחנו לומדים ש-XMODE זה מאוד נחמד אם יש, אבל ממש לא חובה - ביצועי השטח של האוטו בתכל'ס זהים ולא על זה צריכה ליפול או לקום החלטת הרכישה. קנו את הרכב במצב הפיזי והתחזוקתי הכי טוב שתמצאו. זה יותר חשוב מאשר XMODE עם או בלי.

sportage
16-11-20, 13:15
מעבר לתשובה המפורטת של דרור אוסיף פרפראות לגבי ההבדלים בין דגם היערן X ל-Z.

אז ככה,

אי שם בשנת 2016 אם איני טועה, נתקעו יבואני סובארו עם מלאי של סובארו פורסטר X אותם התקשו למכור בגלל תג מחיר גבוה.
ההשקה המוצלחת של XV והכניסה המאסיבית של קאיה ספורטאג יצרה פער גדול המחיר בין מכוניות מתחת ל-130,000 ועד למחיר המופרז של 180,000 שקל ומעלה לפורסטר.

מה עושה יבואן כמו של סובארו שאינו דוגל בהפחתת מחירים "סתם ככה". לוקח שיעור בפרק הנקרא "מצוב מוצר", או במילים אחרות איך מוכרים כמעט אותו מוצר בשלל מחירים שיתאימו לאגו ולכיס של כל קונה.

במקרה דנן, בחר כנראה היבואן להשקיע כסף על מנת לשנמך מחיר...

יצר דגם חדש בשם סובארו Z שדרש ממנו בין ביתר להחליף את הסמל מאחור, ולהוסיף קשוטי Z מצידי הרכב. השאר הוא כנראה X לכל דבר אלא אם כן טרח גם להקטין את צג הרדיו.. שינמך את המחיר ב-20,000 שקל ויצר דגם חדש לכאורה הממלא את החלל שנוצר.

לדגם X, הוסיף את "מתג X" שהוא שיפור אדיר לתחושת הנצחון בעבור 20,000 שקל יותר...

מקווה שתרמתי לתחושת העונג של בעלי Z, ולא קלקלתי את המדושנות של בעלי X :-)

אגב, כבעליו הגאה של סובארו פורסטר שניה, אז הוא אחלה של רכב משפחתי ליום יום, נעים לנהיגה, יציב בטרוף, צריכת דלק סבירה, רב שמושי בזכות תא מטען סביר, מאוד נוח גם במושב האחורי ומאפשר דלוגים לשטח קל ככל שנדרש.

אממה - למרות שהוא מהמובילים בקטגורית הג'יפונים הרכים והוא מצטלם מעולה במעלות ומורדות, כדאי להפנים שהוא לא תחליף לג'מוסים כמו דיסקברי, לנדקורוזר, טרופר ופג'ארו אלא אם מדובר ברכב חברה בליסינג...

לשטח בנוני ואילך אני מחזיר את הפג'ארו מהדור הישן.

kd2
16-11-20, 14:09
1. אחרי מעל שנתיים עם המערכת ,הXMODE בעיקר טובה לעוד כיול של מערכת הAWD, כיול שלפעמים מגיב טוב יותר למכשול, ולפעמים בכלל לא והיה עדיף רק לבטל בקרת אחיזה.
הבלימה של המערכת מיותרת, מעצבנת, ולא מאפשרת להשאיר אותה דלוקה קבועה בנסיעה בשטח.

2. השיפטרים זה שידרוג מבורך, אבל לא דיל ברייקר.

-->