PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתאם לגיר ax 15

ציקס
17-11-20, 19:44
היי חברים,למישהו יצא להזמין את המתאם מחול?יש אפשרות למצוא בארץ?
ראיתי שזה עולה סביב ה700 דולר,כמה לצפות שיעלה אחרי מיסים וכו?

Sent from my SM-A305F using Tapatalk

yoni_0000
17-11-20, 21:39
זה עולה הרבה פחות...

https://www.novak-adapt.com/catalog/adapters/transmission-to-transfer-case/ax5-to/kit-153/

https://www.advanceadapters.com/products/50-8603--jeep-ax15-adapter-kit-to-dana-300/

לי יש את הadvance adapters. עלה לי באזור ה1000 שקל אחריי מיסים ומשלוח.

כמובן שתצטרך עוד הרבה חלקים אבל מבחינת מתאם בין הגיר לטרנספר זה הסיפור.

six 4 life
17-11-20, 22:36
יש לי חדש פנוי, דבר איתי בפרטי.

ציקס
17-11-20, 23:53
כן טעות שלי סביב ה700 שח עם המשלוח לא דולר,אז סהכ עם המיסים עלה לך 1000 שח?מתי קנית? ואיך הניסיון שלך עם השינוי?מה אני עוד צריך לקחת בחשבון חוץ ממשאבות קלאץ?(הבנתי שעדיף חיצוניות?)

yoni_0000
18-11-20, 06:38
לפני שלוש שנים פלוס מינוס.. מרכיב ושוכח.. אין התעסקות מעבר להתקנה.

תצטרך:
גיר
משאבות קלאץ' עליונה ותחתונה
מיסב לחץ
גלגל תנופה סופה
סטרטר סופה
שינויים בגשר גיר או לתכנן אחד חדש
לשנות אורכי דרייבשאפטים

אולי עוד כמה חלקים קטנים אבל זה הרוב המכריע..
יש פה 5-7 אלף שח בחלקים.

six 4 life
18-11-20, 14:30
+ האוזינג לגיר סופה, רצוי עם משאבות חיצוניות

IlanG
18-11-20, 15:01
לפני שלוש שנים פלוס מינוס.. מרכיב ושוכח.. אין התעסקות מעבר להתקנה.

תצטרך:
גיר
משאבות קלאץ' עליונה ותחתונה
מיסב לחץ
גלגל תנופה סופה
סטרטר סופה
שינויים בגשר גיר או לתכנן אחד חדש
לשנות אורכי דרייבשאפטים

אולי עוד כמה חלקים קטנים אבל זה הרוב המכריע..
יש פה 5-7 אלף שח בחלקים.בנוסף-

תושבת גיר - עדיף מחוזקת/ פוליאתרן.

שינוי בדוושת קלאץ או דוושת קלאץ סופה

מכסה האוזינג , הסטארטר יושב עליו ( תדאג לקנות ביחד עם האוזינג )

בניה של כסוי תעלת גיר חדשה

בקיצר עד כמה שקלים אבל עדיף להכין את החלקים האלה לפני ולא להיתקע באמצע התהליך.

נ ב
עדיף לקנות גיר לשיפוץ ( לבדוק לפני שניתן /שווה לשפץ ) ולהשקיע בו , ככה אתה יודע בוודאות את מצב הגיר .

בהצלחה .

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

ציקס
02-12-20, 19:12
מישהו יכול לחדד לי את האפשרויות של ההתאמה של הדוושת קלאץ?אם אני מעוניין להשאר עם קלאץ מכני,ולא להחליף למשאבה,זה אפשרי?
הכוונה עם ההאוזינג של הסופה

IlanG
02-12-20, 20:34
מישהו יכול לחדד לי את האפשרויות של ההתאמה של הדוושת קלאץ?אם אני מעוניין להשאר עם קלאץ מכני,ולא להחליף למשאבה,זה אפשרי?
הכוונה עם ההאוזינג של הסופה

Sent from my SM-A305F using Tapatalkבעיקרון יש לנובאק מתאם שמתלבש בין גיר סופה להואזינג של גיר t176, כך שניתן לשדך גיר סופה עם האוזינג של גיר t176 ולהישאר עם מנגנון הקלאץ המקורי של סיקס , אבל המחיר של המתאם מול פיתרון של משאבת קלאץ הידראולית ( של סופה ) מייתר את הפרוייקט .
אין אפשרות ישירה להישאר עם מנגנון הקלאץ המקורי של סיקס ולהשתמש בו על גיר והאוזינג של סופה. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201202/2e528efb997497e49d31bb8ee8fd0808.jpg

דרור ברלי
03-12-20, 12:19
בעיקרון יש לנובאק מתאם שמתלבש בין גיר סופה להואזינג של גיר t176, כך שניתן לשדך גיר סופה עם האוזינג של גיר t176 ולהישאר עם מנגנון הקלאץ המקורי של סיקס , אבל המחיר של המתאם מול פיתרון של משאבת קלאץ הידראולית ( של סופה ) מייתר את הפרוייקט .
אין אפשרות ישירה להישאר עם מנגנון הקלאץ המקורי של סיקס ולהשתמש בו על גיר והאוזינג של סופה. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201202/2e528efb997497e49d31bb8ee8fd0808.jpg

גם בגיר סופה AX15 יש הבדלים בין בל-האוזינג למשאבה פנימית לכזה עם משאבה חיצונית.
אלה עם המשאבה החיצונית מגיעים עם חלק/מתאם דומה לזה שקישרת, משהו שבדגמים הישנים עם משאבה פנימית אין. כמובן מתאים אחד לאחד וניתן להעביר את זה לגירים AX15 שירדו מסופות ממודל ישן יותר שהיתה לו משאבה פנימית.

יש לי למכירה בל-האוזינג לגיר סופה AX15 שמתאים למשאבה חיצונית. ללא מכסה הפח הקדמי. מצריך תיקון קל בריתוך אלומיניום (יש פגיעה של קליע ביציקה, ליד מיקום חיישן הקראנק. המשמעות של זה אסתטית בלבד).

ציקס
03-12-20, 13:29
כן,אני יודע שיש האוזינג למשאב חיצונית ולמשאבה פנימית,אבל אני הייתי רוצה להשאר (לפחות כרגע)עם קלאץ מכני,בדגם של המשאבה החיצונית ,אתה חושב שניתן?

ודרך אגב,קליע??

דרור ברלי
03-12-20, 17:53
ודרך אגב,קליע??

כן. אלה גיר והאוזינג ששרדו באורח פלא בשלמותם מערימת ברזלים מנוקבת קליעי מא"ג/0.5, שהיתה פעם סופה צבאית שהפכה למטרה וכבר הושמדה לחלוטין מאז בטילי נ"ט.
מה שמסומן בכתום אלא החתיכות החסרות מפגיעת קליע או רסיס או אנאעארף. אבל פרט לזה, (וזה פגם אסתטי נטו שאין לו שום חשיבות או השפעה על תפקוד החלק וכאמור ניתן לסגור את זה בריתוך ארגון) ההאוזינג תקין.

131818

אני לא חושב שניתן לשדך האוזינג כזה וקלאץ' מכני.
אני מבין את הרצון לשמור על פשטות. מצד שני בכל זאת אני רואה ששמירה על מקוריות פחות חשובה לך - אז באמת אין לך מה להירתע מקלאץ' הדראולי של סופה שהוא מכלול אמין ביותר, רך ונעים להפעלה.

-->