PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכרזה על שיתוף פעולה - דירוג ג'יפולוג למעלות על מפת ישראל הייקינג

erezgur
17-11-20, 22:29
אנחנו שמחים להודיע על שיתוף פעולה עם פרוייקט המיפוי ישראל הייקינג (IHM - IsraelHikingMap) במסגרתו ניתן יהיה לראות את דירוגי המעלות של ג'יפולוג כנקודות עניין על מפת ישראל הייקינג, הן באתר והן ביישום (תוכנת הניווט).

התוצאה המשוקללת של דירוג המעלה על ידי גולשי ג'יפולוג מופיע כחלק מנקודת עניין חדשה שהתווספה לישראל-הייקינג. כל מי שמחפש רעיונות או מתכנן מסלול בעזרת אתר IH (Israel Hiking) או מפעילת את תוכנת הניווט של IH בעת הנסיעה בשטח - יכול כעת לראות את המעלות שאנחנו מדרגים עם מידע נוסף המופיע בשרשור המעלה אצלנו. ניתן להגיעה בלחיצה אחת לשרשור המתאים בגיפולוג, לדרג (אם טרם עשיתם זאת) ולהוסיף מידע משלכם בשרשור המעלה אצלנו. מדי פעם יתעדכן המידע בישראל-הייקינג מתוך דירוגי המעלות בג'יפולוג.

בתמונה הבאה ניתן להתרשם מקטע מפה המכיל את דירוגי המעלות של ג'יפולוג:
131572

דירוגי המעלות מופיעים בחיפוש כפי שניתן לראות בדוגמא הבאה:
131573

כאשר פותחים את נקודת העניין - אפשר לראות מידע מתוך שרשור הדירוג בגיפולוג ולחיצה על הקישור (כותרת נקודת העניין) פותחת את שרשור הסקר באתר. הערה - כעת תיאור הנקודה כולל גם את התיאור המילולי ולא רק את הציון המשוקלל :)

131965

טיפ - באפליקציה וגם באתר של IH אפשר לסנן את התצוגה כך שנראה רק מידע שמקורו בג'יפולוג (דירוגי מעלות ומסלולי טיול). כדי לעשות זאת - יש לפתוח את תפריט ה "מפות ושכבות" (מהתפריט המופיע כ-3 קווים אופקיים בצד הימני העליון), לבטל הצגת נקודות העניין ולבחור 4X4 מאפשרויות המסלולים.
131575

מסלולי גיפולוג יוצגו באייקון של ג'יפ שחור ואילו דירוגי המעלות כאייקון ג'יפ אדום (אולי בקרוב יהיו צבעים נוספים בהתאם לרמות הקושי של המעלות).

המלצה חמה - התקינו את תוכנת הניווט של ישראל הייקינג, גם אם אתם נוהגים להשתמש בתוכנות ניווט אחרות, בדקו מדי פעם את המעלות שבקרבתכם ואם אתם עוברים באחד המעלות - הוסיפו את הדירוג שלכם, ואם יש הערה / תובנה שכדאי להוסיף לשרשור המעלה או תמונה טובה - נשמח לקרוא ולראות.

Asaf-a
17-11-20, 23:01
כל הכבוד!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

boaz avrahami
17-11-20, 23:05
ריספקט!

צעד מאוד משמעותי לטעמי לטובת המטילים!

erezgur
17-11-20, 23:15
https://www.facebook.com/photo?fbid=1685664274948085&set=gm.3486476014740900

איל מ
18-11-20, 10:12
יפה מאוד. ישר כוח!
יש רק תוספת קטנה,
כשכתוב "דרגת קושי 2.96" זה לא אומר שום דבר לאף אחד אם אין הפניה למקרא כלשהו, או לפחות רישום 2.96 מתוך.....

erezgur
18-11-20, 10:21
הציון כיום הוא מתוך 5, כי בסקר שלנו יש 5 רמות קושי וזה השקלול המתמטי הפשוט .
בועז כבר הציע לעבור לסקאלה עם מספרים שלמים, למשל 1-10 כמו במואב
זה בהחלט אפשרי ואולי אעשה זאת.

נשלח מהנייד

boaz avrahami
18-11-20, 11:48
בנוסף על ההצעה שלי למספרים שלמים אייל מצביע על חוסר במקרא.
כזה כמו ששלחתי לך אתמול בפרטי.

בסגנון הזה-

https://www.rr4w.com/ratings.cfm

erezgur
18-11-20, 13:56
בכל שרשור דירוג שלנו יש קישור לשרשור המסביר את דירוג המעלות, http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/11673, זה מופיע גם בכל נקודת עניין ב IHM (כטקסט, צריך להעתיק ולהדביק בדפדפן בגלל מגבלות של נקודת העניין ב IHM).
לטעמי זה עונה על הצורך של מקרא / הסבר על המספרים בניקוד. אם יש הצעה טובה יותר - אשמח לשמוע...

נשלח מהנייד

boaz avrahami
18-11-20, 14:13
ובמפה?

שם זה גם חשוב

erezgur
18-11-20, 16:30
במפה רואים נקודת עניין.
כאשר לוחצים עליה לפרטים מפתח חלון מידע הכולל בין השאר קישור לשרשור הנ''ל.
אולי אתה מתכוון לסימון לפי צבע, כלומר שיהיה צבע דומה לפי דרגת הקושי. זה אפשרי טכנית אבל היו דעות נגד. יכול להיות שאעשה ניסוי עם מספר צבעים כדי להתרשם האם זה עוזר או שמייצר סתם בלאגן (כל אייקון כזה חייב שיהיה בצבע יחיד).

נשלח מהנייד

ariel-ro
18-11-20, 17:25
אחלה יוזמה, תודה!

אני מצטרף לבועז, מספר אבסלוטי לא אומר הרבה, ורוב האנשים לא ייכנסו לשרשורים פה
הייתי פשוט רושם במקום "2.5 בדירוג ג'יפלוג", "2.5/5 בדירוג ג'יפולוג", כך שיהיה ברור ביחס למה המספר

נדב ש.
18-11-20, 18:35
שאפו!

boaz avrahami
18-11-20, 19:09
אני מציע שתוקם ועדה אלטרנטיבית לסימון שבילים [emoji23]

erezgur
18-11-20, 20:29
אני מצטרף לבועז, מספר אבסלוטי לא אומר הרבה, ורוב האנשים לא ייכנסו לשרשורים פה
הייתי פשוט רושם במקום "2.5 בדירוג ג'יפלוג", "2.5/5 בדירוג ג'יפולוג", כך שיהיה ברור ביחס למה המספר
מה דעתכם:
131577

שמעון.פ
18-11-20, 20:40
נראה מעולה!
יישר כוח.

boaz avrahami
18-11-20, 20:41
המפתח עצמו חסר לדעתי.

המספר עצמו ניתן לפרשנות ביחס מדידה לא אחיד.
האם 2.23 זה טוב לדאסטר או לפראדו?
לכל אחד גודל גלגל שונה ועם או בלי הילוך כח.

במפתח של מואב יש התיחסות לתוואי עצמו כמו גובה המדרגות , יציבות הקרקע וגודל הגלגל...
זה הופך את המספרים לכאלו שכל אחד שמסתכל על המסלול יכול להבין אם להיכנס או לא.

לאלו שלא ממש קוראים טופוגרפיה חץ לכיוון העליה יכול לסייע גם.

באמת כל הכבוד. עבודה מאוד רצינית!

-->