PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדלים בין הדגמים של דאסטר 4X4

ofer_b
26-11-20, 19:33
אני מברר על רכישת דאסטר 4X4 לאבא שלי, הוא יצא לפנסיה ורוצה להתחיל לטייל (מסלולים קלים, אין לו ניסיון בנהיגת שטח).
הרכב ישמש כרכב יומיומי + טיולים קלים.

אני רוצה לעשות קצת סדר בדגמים השונים.
קודם כל דיזל או בנזין - מקריאה פה הבנתי שהדיזל עדיף לשטח בגלל מנוע גמיש יותר ועם יותר מומנט. הבנתי נכון? מה המשמעות בתור רכב יומיומי (הדיזל החלש יותר לעומת מנועי הבנזין) - דיזל 109/116 כ"ס יהיה רכב "עגלה" בכביש לעומת הבנזין?

כמו כן למנועי הבנזין יש סיפור של אכילת שמן ותביעה יצוגית, לפחות למנועי ה 1.2. האם גם לשאר מנועי הבנזין זה אותו סיפור? זו סיבה מספיק טובה להעדיף את הדיזלים?
איך האמינות בכללי של הדיזלים (ישנים/חדשים) לעומת דגמי הבנזין השונים?

מבחינת דגמי דיזל זה ההצע:
2015-2018 1.5 טורבו-דיזל 109 כ"ס Prestige 4X4 / Laureate
2019-2020 1.5 טורבו-דיזל 116 כ"ס ידני Laureate 4X4
Prestige לעומת Laureate זה רק רמות גימור שונות (מולטימדיה/סלון וכו') או שזה בא לידי ביטוי במכניקה?
גרסאות 2019-20 החזקות יותר הבנתי שמגיעים עם אוריאה. זה המינוס היחידי? עד כמה זה באמת גרוע? מספיק פעם ב.. נסיעה מהירה וזהו?

בבקשה אל תפנו אותי לשרשור האינסופי של הדאסטר שיש פה... רפרפתי שם אבל אין ממש אפשרות מעשית לעבור על עשרות הדפים שם (אלא אם תפנו למשהו ספציפי..)

תודה מראש

גיא
26-11-20, 20:18
הייתי מפנה אותך לשרשור אבל .. חח

הדיזל הוא הרבה דברים. אבל עגלה לא אחת מהם.
ממש לא.

ההבדל בגדול הוא צריכת דלק דמויית סובארו ושקט
או חחסכון גדול ורעש של טרקטור

Sent from my iPhone using Tapatalk

bitfield
26-11-20, 22:16
רמות הגימור לא משנות מבחינה מכנית, כמו שאמרת מולטימדיה, גימור פנימי, קוסמטיקה חיצונית ובקרת מהירות.
הבנזין שקט יותר, ולדעתי המרווחים בין טיפולים גבוהים יותר (משמעותי למי שנוסע הרבה).
הדיזל חסכוני יותר, קצת טוב יותר בשטח, והמנוע שלו ותיק ואמין מאד.
לי יש דיזל וזו תהיה בבחירה שלי אם וכאשר ארכוש שוב

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Asaf-a
27-11-20, 05:53
אני מניח שמדובר על רכב חדש? או כמעט חדש? מה התקציב?

יש הבדלים משמעותיים במומנט בין הבנזין לדיזל וסלד לשיא המומנט.
זה היה נכון עם מנוע ה1.2 בנזין מול הדיזל 1.5

מנוע הבנזין החדש 1.3 הוא כבר חיה שונה ומשופרת משמעותית ובשימוש במגוון רכבים כולל מרצדס.

הייתי מחפש חוות דעת עליו בדסטר בשטח, לא הייתי ממהר לפסול אותו ולהעדיף את הדיזל המיושן.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

erezgur
27-11-20, 07:08
רק לוודא שאין בעיה עם גיר ידני...

נשלח מהנייד

ofer_b
27-11-20, 10:17
אני מניח שמדובר על רכב חדש? או כמעט חדש? מה התקציב?

יש הבדלים משמעותיים במומנט בין הבנזין לדיזל וסלד לשיא המומנט.
זה היה נכון עם מנוע ה1.2 בנזין מול הדיזל 1.5

מנוע הבנזין החדש 1.3 הוא כבר חיה שונה ומשופרת משמעותית ובשימוש במגוון רכבים כולל מרצדס.

הייתי מחפש חוות דעת עליו בדסטר בשטח, לא הייתי ממהר לפסול אותו ולהעדיף את הדיזל המיושן.

Sent from my SM-T580 using Tapatalkהתקציב לרכב יד 2, עדיפות כמובן לכמה שיותר חדש.
בקשר למנוע בנזין 1.3 נבדוק, אם זה חיה אחרת לגמרי מה 1.2 הישן

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

ofer_b
27-11-20, 10:17
רק לוודא שאין בעיה עם גיר ידני...

נשלח מהנייד ברור, ידני ללא שום בעייה

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

גיא
27-11-20, 11:42
לא שמתי לב אם הצטרפת לואצאפ. אבל אתה מוזמן לתשאל את החברים שם. אולי לבקש סיבוב ממשהו בסביבה שלך.

eran4x4
16-02-21, 15:43
לא שמתי לב אם הצטרפת לואצאפ. אבל אתה מוזמן לתשאל את החברים שם. אולי לבקש סיבוב ממשהו בסביבה שלך.

קישור לווטסאפ?
תודה!

דרור ברלי
16-02-21, 16:11
אם נושא השטח חשוב לכם, קחו את הדיזל בלי להתלבט.
רחוק מלהיות עגלה. גם רעש זה עניין יחסי. צריכת הסולר החסכונית היא בונוס גדול. יופי של אוטו.

-->