PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכסה לארגז של טנדר

asafk
30-11-20, 19:35
https://youtu.be/dRmrzpbnM4M

למה בעצם הסידור הזה לא פופולרי יותר בארצנו?
אני מסתכל על כמות הציוד שיש לי בארגז - תכלס לטיול, הרוב ייכנס מתחת למכסה, ומה שנשאר - מחצלת, תיק ענק עם מזרנים, אוהל - על המכסה.
אני מניח שכמות הציוד אצלי אופיינית...
יש יתרונות לעומת ארגז סגור ביומיום, אין בעיה עם קשת העמסה למי שצריך אותה - ואפשר להעמיס על המשטח העליון.
מה אתם חושבים?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

GodsFather
30-11-20, 19:45
1. עלות?
2. אופי העמסה שחורג מגבולות המכסה?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

amir_shai
30-11-20, 20:16
אני עם משהו דומה. בניתי בפרוג'יפ.
https://projeep.co.il/additions-and-improvements/

התמונות של ההיילקס.

יתרונות: ביום יום מצויין.
חסרונות: בטיולים לא מספיק גדול. אני מעמיס תיק גג על גבי המשטח. ואז קשה לפתוח כאשר התיק מלא. גם מבחינת גובה, למקרר או צדנית גדולה זה גבולי.

עכשיו הייתי מאד רוצה כזה:
https://www.trojancampingand4x4.com.au/collections/trojan-slide-on-tub-canopy/products/trojan-slide-on-tub-camper

כל הציוד נשאר ארוז בפנים. יוצאים לטיול פשוט מעמיסים ויש הכל נח (מטבח עם מים, מקלחת מים למים, אוהל גג שלא חייבים)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

זיף
30-11-20, 20:16
הייתה לי פעם מחשבה לבנות דבר כזה. לדעתי הגישה לא נוחה כל כך לדברים שנמצאים בין בתי הגלגלים באמצע, והציוד לא שליף משם. בהנחה שתארוז בארגזים או תיקים, כשתרצה לשלוף כל דבר שמצוי בחלק הפנימי של הארגז תצטרך לחפור ולהוציא את התיק או הארגז החוצה. היתרון הגדול זה שאפשר לנעול.

ד ו ר ו ן
30-11-20, 20:17
שהיה כאן בחור בשם עמרי שזה בדיוק הסידור שהיה לו.
הבעיה היא גמישות בכל מה שהוא לא השבלונה של גובה הארגז, והצורך בקשירה מעל המשטח של הדברים הנוספים=בעת שליפה אתה צריך לפרוק את מה שלמעלה.

amir_shai
30-11-20, 20:18
הייתה לי פעם מחשבה לבנות דבר כזה. לדעתי הגישה לא נוחה כל כך לדברים שנמצאים בין בתי הגלגלים באמצע, והציוד לא שליף משם. בהנחה שתארוז בארגזים או תיקים, כשתרצה לשלוף כל דבר שמצוי בחלק הפנימי של הארגז תצטרך לחפור ולהוציא את התיק או הארגז החוצה. היתרון הגדול זה שאפשר לנעול.המכסה שלי מתרומם גבוה ולא כמו בסרטון. לכן מאפשר גישה גם לאיזור בין בתי הגלגלים.
אבל שוב, כאשר תיק הגג נמצא שם זה מגביל את גובה הפתיחה.

asafk
30-11-20, 20:19
עלות - לעומת סגירה? לא רואה בזה בעיה.
העמסה מעבר למכסה - אני בהחלט רואה איך זה יכול להיות בעיה. אבל להרבה מאוד משתמשי טנדרים - אין באמת מטען גדול או גבוה להעמיס. אני נזקקתי לזה מספר פעמים - להובלה של ספה או קטנוע.... אבל זה זניח. מה עוד שבתכנון נכון המכסה יורד בקלות והטנדר חוזר להיות פתוח.

אסף.

amir_shai
30-11-20, 20:19
שהיה כאן בחור בשם עמרי שזה בדיוק הסידור שהיה לו.
הבעיה היא גמישות בכל מה שהוא לא השבלונה של גובה הארגז, והצורך בקשירה מעל המשטח של הדברים הנוספים=בעת שליפה אתה צריך לפרוק את מה שלמעלה.לא צריך לשלוף את הדברים שמעל. הם נשארים קשורים כאשר המכסה נפתח.

ד ו ר ו ן
30-11-20, 20:22
לא צריך לשלוף את הדברים שמעל. הם נשארים קשורים כאשר המכסה נפתח.

וזה כבד ולא נוח..ואם הציוד קרוב לקבינה, אז הוא מפריע פיזית.
זה לפחות הרושם שלי מהפעמים שנפגשנו ליד הרכב.

ymandel
30-11-20, 20:36
אני בדיוק חושב על סגירת/כיסוי הארגז של ה G.
אין למצוא Ready made מכיון שהרכב לא במידה סטנדרטית.
חשבתי לבצע את הכיסוי בשני חלקים, 50/50 - 60/40.
במרכז ציר לכל הרוחב.
מסגרת מתכת ועליה פלטה של אלומיניום מרוג.
הפלטה מעט יותר רחבה מהמסגרת(2ס"מ) שיושבים על דופן הארגז.

אומי5
01-12-20, 08:43
במקרה של טנדר טיולים הייתי עושה מכסה כזה שמתרומם מאמצע הארגז ולא מהדופן של החלון.
את מיכלי המים וציוד לינה מעמיסים בעומק הארגז וגם ככה מוציאים רק בלילה, את האקסטרא שלא נכנס מתחת למכסה מעמיסים מעל המכסה צמוד לחלון.
ואם צריך לגשת באמצע היום לצידנית או לבגדי החלפה הם נמצאים מתחת לחצי שמתרומם בקלות.

אם מתכננים את זה יותר טוב אז חצי המכסה האחורי מתקפל על הקדמי ושניהם ביחד יכולים לעלות צמוד לחלון לטובת העמסת מקרר, קטנוע או זבל מזדמן.

נמרוד
01-12-20, 09:08
אם משווים את זה לאלטרנטיבה המקובלת בארץ - סגירת פח מלאה, עם דלתות שחף בצדדים:

1. המחיר כנראה דומה.
2. המשקל אמור להיות נמוך יותר. האוסטרלי ציין שזה שוקל 46 ק"ג. סגירה מלאה עם דלתות שחף להערכתי אזור ה80 ק"ג.
2. הנפח הנעול הוא חצי בלבד.
3. גישה לציוד פחות טובה (מול סגירה עם דלתות שחף)
5. אי אפשר להכניס מכונת כביסה. יותר חשוב, קשה יותר להעמיס עכשיו נניח 4 צמיגים 33 משומשים עבור הג'יפ שלך.
6. פחות אנושי לכלבים או לילדים.
7. אבל נראה הרבה יותר טוב.

zivo
01-12-20, 09:38
הכל מתחיל ונגמר בכלב.
הפתרון של החריץ לכלב שהם מציגים ( בקישור של אסף), נראה לי צער בעלי חיים.
או שחושבים על הכלב, הולכים לכיוון הקלאסי של ברזנט, או סגירה מלאה, בגובה הקבינה.
הפתרון של סגירה נמוכה, שכל הציוד עם הנפח, ציוד השינה שלנו, בחוץ, ממש לא עושה שכל.

My two cents

YoavR
01-12-20, 19:38
https://youtu.be/hScBgCambSI

אסף,
נראה לי שאתה היחיד שהתעניין בזה ;)

asafk
01-12-20, 19:57
וואלה. כמה ה ARB יכול להחזיק עליו?

אסף.

YoavR
01-12-20, 20:05
את ערכו בזהב...

סתם

האיש בוידאו אמר 75קג. אני מאמין לו.

נמרוד
01-12-20, 20:06
כתבה מלפני כמה שנים של רמי גלבוע על ויגו עם מכסה כזה:
https://cars.walla.co.il/item/2813873

131799131800

ציקס
02-12-20, 17:54
אהלן,אני גם הייתי בהתלבטות לגבי סגירה של הארגז(דודג ראם),בסוף התקנתי שתי מגירות לכול אורך הארגז בגובה של בערך 30 סמ,עם משטח עליון מבירץ ימי,ככה אני נהנה משתי העולמות,גם איחסון נעול ויבש,ועל המשטח אני מעמיס את כול השאר.

Sent from my SM-A305F using Tapatalk

יניב עמית
02-12-20, 19:17
אותי מכסה כזה היה מגביל עקב הציודים שמעמיס תוך כדי עבודה.
מה שכן בזמנו בדקתי אפשרות לסגירה של המרווח בין ארגז הכלים המותקן ועד דלת
תא המטען ע"י תריס נגלל

מויש
02-12-20, 21:55
נדלקתי.
בסופו של דבר, למי שמשתמש בטנדר כרכב יום יום וטיולים, ב99% מהנסיעות החיסרון הבולט של טנדר לעומת רכב סגור הוא סוגיית הבגאז' - אכסון נעול, יבש, נקי.
נראה שמכסה כזה שמתוכנן טוב יכול לתת מענה לכל אפשרויות העמסה, מצב סגור כבגאז', שילוב של קשת כפולה (מתקפלת חלקית) להעמסת קורות ארוכות או כשלד לברזנט ותכנון מיקום ציר הפתיחה בצורה כזו שמפרקים את המכסה הוא נכנס עומד על הצד ליד מקרר מועמס. (הסקיצות כבר בראש, כשתגיע הטויוטה בשעטו"מ נתחיל תכנון מסודר)

החסרון בתריס נגלל הוא גודל הארגז שלו, מרובע במידות 20-30 ס"מ (תלוי ביצרן),
בארגז של סילברדו זה סביר, בטנדר רגיל זה כבר מחיר גבוהה בשטח העמסה

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

-->