PDA

צפייה בגרסה מלאה : קראוון למשפחה

04-12-20, 00:25
שלום לכל
אנחנו משפחה עם 2 ילדים בני חמש ושלוש, זוג כלבות וחתול :)
אישתי והילדים רוצים לעבור לגור בקראוון לכמה שנים ואני בהתלבטות קשה כי נראה לי שהעניין הזה לא יעבוד בצורה טובה כל-כך.
הילדים בחינוך ביתי ואישתי מוזיקאית כך שאינם קשורים למקום גיאוגרפי אחד אך אני מוגבל מסיבות תעסוקה בעסק משפחתי בחולון.
הייתי שמח להתייעץ עם אנשים בעלי נסיון באורך החיים הזה, לקבל המלצות למודלים מתאימים ואבזור נדרש בכדי לחיות בנוחות מקיימת לאורך כמה שנים.
תודה
נדב

shmil
04-12-20, 09:19
החלום של כולנו.
כמה רומנטי ואידיאה בלתי נתפסת.

בוא נחזור רגע למציאות.
אם זה לא עקב חוסר כיס, השאר את הרומנטיקה לסרטים או לסופי שבוע. בארה"ב יש תנאים לקאראווניים, בארץ, לחיות באורח קבע 6 נפשות בקאראוון? השם ישמור. (כן, 6, כי גם הכלבות מסתובבות בין הרגליים).
העצה הכי טובה שאוכל לתת לך - יש חברות שמשכירות קאראוונים. צאו לחודש למקום שנראה לך מותר, ותתחילו לחיות לנסיון.
מבטיח לך שתבקש להחזיר למשכיר לפני סוף החודש.

כן, ז\ה שונה לגמרי כשאתה יחיד או אפילו זוג. זה לא המצב אצלכם.

חנן גולומבק
04-12-20, 10:21
לדעתי למשפחה כמו שלך הקרוואן הרצוי הוא או אוטובוס או משאית גדולה. יש כאלו למכירה בין 200 ל 400 אלף ש"ח.
אוטובוס זה מאד נח אבל תחזוקה גבוהה יותר מאשר משאית ,
הוצאה שנתית ריאלית כ 15 אלף ש"ח.
הכי חשוב מקום לחנות , זה לא פשוט היום אלא אם כן אתה מתכוון להיות נייח ואז שכר דירה אצל איזה מושבניק זו אפשרות נחמדה.
לחיות בקרוואן / משאית / אוטובוס זו עבודה,
למלא מים
לרוקן שפכים
לתדלק את הגנרטור
להביא גז

אבל זה הכי כייף שבעולם.

בפאלו
05-12-20, 03:39
אם אתה צריך להגיע כל בוקר לעבודה באותו מקום אז מה העניין בקרוואן?!!! הרי לא תחנה אותו במצפה רמון ותיסע לחולון
היום יש פיקוח גובר על כל עניין הקרוואנים וחוץ מאשר בחולון שיש חניון לנגררים (ונראה לי שישנו את זה בקרוב לנגררים ללא מגורים) העיריות והמועצות המקומיות מערימות קשיים . כמו שאמרו קודמיי תשכור קרוואן לחודש ותראה איך אתם מסתדרים

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

asafk
05-12-20, 11:09
האמת היא שזה רעיון נהדר - למי שיודע ויכול לחיות בצמצום שבית זעיר מכתיב.
אבל בישראל כמו בישראל- שום דבר לא פשוט.
לפני מספר שנים ההתארגנות של 'כפרים על גלגלים' קמה עם רעיון נהדר, ונבלה עם פטירתו של המייסד.
אז עוד היה אפשר לגור בקרוואן בשולי העיר די בקלות. מאז ירד מס הקנייה על קרוואנים וחברות השכרה רבות צצו הפטריות אחרי הורדת המחיר. בכל מקום בעולם חברות ההשכרה מחזיקות את הקרוואן בחניון שלהן, ומשם השוכרים לוקחים את הקרוואן ולשם מחזירים אותו. אבל לא בישראל. למה לבזבז כסף על חניון? למה להסתכן בנזקים בזמן נסיעה? בואו מחנה את הקרוואנים על החופים הכי מבוקשים במדינה והשוכרים שרוצים צימר מול הים פשוט יגיעו לשם..... אפילו בלי וו גרירה. וככה הם התחילו למלא ולהשתלט על החוף באילת, על חוף הצוק, על המדרון ביפו, על החוף בקיסריה ובחיפה ועוד ועוד.
לצידם - מי שמגורים בקרוואן הם אורח חיים עבורו, מצא עצמו בשכונת קרוואנים צפופה עם דיירים מתחלפים וחסרי אכפתיות. והעיריות מצאו את עצמן עם שכונות קרוואנים שחוסמות לציבור את החופים שהם משאב יקר.
לכן היום כמעט בכל רשות מקומית - אסור להעמיד קרוואנים.
תהליך דומה שקרה בפארקים- גם בהם היום קשה מאוד להעמיד קרוואן ליותר מחניית לילה בסופ"ש.
אז מה שנשאר זה לגור בחצר של מישהו. אבל הפקחים יגיעו תוך כמה ימים כי אסור וזה שינוי ייעוד.
אז לפני שתבדוק איך המשפחה מסתדרת עם זה.....
איפה תחנה??

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ש01
09-12-20, 15:12
אצלנו במושב משפחה נאלצה, בגלל הקורונה, לחיות חודש בקראוון (בחצר של ההורים)

*** הם בד"כ נוסעים כל קיץ לחודשיים לחול ומשכירים את הבית לתיירים שבאים לחודשיים. השנה הם השכירו לחברת היטק לעובד שחזר מרילוקישן, והם בעצמם לא יכלו לנסוע...

בקיצור - חוויה מאוד מפוקפקת.
הם סוג של משפחת נוודים ועדין - רצו לחתוך ורידים
למרות שהתקלחו אצל ההורים וכמעט ולא בישלו.
היו במושב והילדים רוב הזמן הסתובבו עם החברים

ועדין - חוויה מאוד (מאוד) מפוקפקת...

יצא לי לראות סרטים של חברה שגרים בקראוון בחו"ל.
בארה"ב הקראוונים הרבה יותר גדולים (וגם מתרחבים) ולכן פחות צפוף.
שם גם הרשויות (או בארץ הרשעויות) יותר ידידותיות..

קח מה שהמליצו לך כאן - תשכיר לזמן קצוב, תתנסה ותחליט.

קח בחשבון שהקראוון מאוד קטן וצפוף.
אני עם נסיון (קצר) בקרוואנים והרבה נסיון ביאכטות - שם, כמה שקטן - הרבה יותר מרווח.
שלא לדבר על פרטיות שבקרוואן זה דבר שלא כל כך קיים...

asafk
09-12-20, 19:49
צריך לזכור - לגבי ההשכרה- הקרוואן לטיול שונה מקרוואן למגורים.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Justnoam02
18-12-20, 17:51
לא בטוח לגבי מגורים בקראוון אבל השכרנו ונהנינו מאוד.

וטרחתי במיוחד להרשם לפורום וליידע את קוראיו על כך

ש01
20-12-20, 00:21
אכן,
אבל הבחור דיבר על מעבר למגורים בקראוון.

גם אנחנו שכרנו, ובסופ"ש הבא יוצאים שוב, אבל רק לסופ"ש.

הומלץ לו, ונכון שכך, לשכור לחודש.
לחוש את האירוע,
לראות אם מתחבר,
להבין במה מדובר (כולל מיכל מים קטן וצורך לשחרור מים אפורים וריקון השירותים)
ואז להחליט אם יכול לעבור למגורים באירוע שכזה.

וכמובן יש הבדל בין קראוון נגרר למוטורהום.

-->