PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציוד חילוץ: שאקלים, רצועות-קונים בארץ או מאמזון?

רוכב_נוהג
06-12-20, 09:15
הי,
אשמח לדעת האם אתם נוהגים לקנות שאקלים ורצועות למיניהם בארץ או שמקובל (גם) בתחום הזה שמשתלם יותר מאמזון?
שמתי לב שהרבה שאקלים באמזון מגיעים למשל עם גומי מגן (ואפילו בצבע אדום קרבי :) ) ובארץ לא, מנגד קשה למצוא באמזון פירוט על איכות הרצועה, 3 פסים שחורים וכו'.
תודה,

דרור ברלי
06-12-20, 09:38
רצועות ושאקלים הם ציוד שאם לא תקני/לא תקין/כושל מסיבה כלשהי, עלול להרוג!

לכן באופן אישי, ציוד חילוץ שיש לו משמעות בטיחותית כמו שאקלים ורצועות, אני מעדיף לרכוש פיזית בחנות אמיתית.
בארץ, בחו"ל, מה זה משנה - העיקר למשש את הסחורה בידיים ולראות מה מנסים למכור לי.

ביותר מדי מקרים, על לא מעט פריטי ציוד סיני, כולל מאתרים מוכרים, לא תמצאו מספיק פרטים כמו מקדם-בטחון ותו תקן אירופי. לא הייתי לוקח צ'אנס עם ציוד כזה.

לגבי שאקלים - הגיע הזמן להתקדם לשאקלים סינטטיים.

נמרוד
06-12-20, 10:30
הי,
אשמח לדעת האם אתם נוהגים לקנות שאקלים ורצועות למיניהם בארץ או שמקובל (גם) בתחום הזה שמשתלם יותר מאמזון?
שמתי לב שהרבה שאקלים באמזון מגיעים למשל עם גומי מגן (ואפילו בצבע אדום קרבי :) ) ובארץ לא, מנגד קשה למצוא באמזון פירוט על איכות הרצועה, 3 פסים שחורים וכו'.
תודה,

גם וגם.

שאקלים יש בחנויות אספקה טכנית ובחנויות אספקה חקלאית (הגרעין). הם לא יקרים אבל יש הבדלים במחירים - אפילו פי 2. ראיתי בין 25-50 שקלים לשאקל 5/8 תקני.

שאקל תקני = שאקל שיש עליו הטבעה של הפרטים כולל שם היצרן. שאקל שאין עליו הטבעה, הוא בהגדרה לא תקני, נועד לתלות ערסל בגינה.

אני מצרף תמונות של כמה שאקלים כאלו מהאוסף שלי. נקנו בארץ.
131842131843131844

רצועות גם יש בחנויות אספקה טכנית גדולות. באמזון ואיביי המחירים (כולל משלוח ומיסים) דומים, אולי קצת יותר זולים, מה שכן יש מבחר הרבה יותר גדול, צבעים ועיצובים, שלא תמצא בארץ בדרך כלל, וקל יותר לשוטט עם עכבר באמזון מאשר להסתובב באזורי תעשייה.

רוכב_נוהג
06-12-20, 10:58
וקל יותר לשוטט עם עכבר באמזון מאשר להסתובב באזורי תעשייה.

אבל זו כל החוויה - הדרך מס' 1 לבקר לראשונה במקומות חדשים בארץ :)

gillss
06-12-20, 11:48
אני מוצא את עצמי יותר מידי פעמים מסכים עם דרור (אישית זה מתחיל להלחיץ אותי)
ציוד חילוץ שאינו תקין יכול להרוג !!! (או סתם להכשיל את החילוץ ולגרום נזק ממוני)
בניגוד "לממששים" שרשמו מעלה.
אני ציוד שכזה רוכש ברשת , זה לרוב מוזיל עלויות ופערי תיווך (ויסלחו לי מקדמי המכירות פה בפורום)
אבל תמיד !!! רוכש מהיצרן עצמו. ומחפש בשורות הכי קטנות את תווי התקן.
בנושא תקן , האמריקאי לא נחות מהארופאי , כך שכל עוד יש מפטרים לבדיקות שבוצעו
ספים ליכולות המוצר , ותו תקן של המדינה , זה מניח דעתי.
האוסטרלים Hercules, Kingk, XTM הם מוצרים בעלי תקינה מוצלחים מאד.
האמריקאים GearAmerica, Rhino וגם ARB שווים כל שקל אבל יקרים במעט מהאוסטרליים.
הארופאים FiberBeast ו Seilflechter (גרמניה) שווים כל שקל של השקעה ומתחרים יפה באוסטרליים.

כן לקניה ברשת
לא לקניה באליאקספרס (בלי נתונים , תו תקן או שם / מותג)
כן ... כשל בחילוץ יכול להיות כואב (כלכלית) עד כואב אישית ח"ח.

איל מ
06-12-20, 12:36
אני אמליץ איפה אני קונה.
שאקלים ורצועות תקניים- בבראנד אספקה טכנית (משווק את הציוד של ל. כ. אבל בזול יותר, ובאתר אינטרנט יש מחירים). יש חנויות זולות יותר, אבל אני קונה אצלם גם כלי עבודה, וציוד כללי (נו... אספקה טכנית...) . יש גם חנויות שמתמחות בציוד גרירה והרמה כמו עגורן וכו...
רצועות או חבלים למתקדמים*- אני קונה אצל עידן מאישטח. אני סומך עליו שהוא מוכר דברים עם תקן (למרות שמיוצר בסין), ויש לו מבצעים שלפעמים שומטים את הלסת. הוא גם היחיד שמוכר חבל אנרגו קינטי במחיר שקרוב להתחרות במה שתמצא באיביי. קניתי אצלו רצועה קינטית במחיר שאני מפחד לרשום... הסיבה היחידה שלא קניתי עכשיו חבל במבצעי נובמבר, היא שאני ביתירות.

*כאמור, אני לא ממליץ לקנות את הרצועות/חבלים הללו בלי שיודעים מה עושים.

Gilad
06-12-20, 21:49
שאקל סינטטי רכשתי בעבר מאמזון, כשאף אחד בארץ לא הבין על מה אני מדבר

רצועות אני קונה בדכ בחנויות לציוד הרמה, הם בדכ גם תופרים בעצמם. המחיר מצחיק ויש לי שני סטים - אחד ישן יחסית (בטח 15 שנה לפחות) לחילוצים קלים ואחד חדש יותר לחילוץ שמצריך באמת עומס מלא.

לשמחתי עד היום הציוד בעיקר מאוחסן בתיק...

רוכב_נוהג
06-12-20, 22:12
שאקל סינטטי רכשתי בעבר מאמזון, כשאף אחד בארץ לא הבין על מה אני מדבר

רצועות אני קונה בדכ בחנויות לציוד הרמה, הם בדכ גם תופרים בעצמם. המחיר מצחיק ויש לי שני סטים - אחד ישן יחסית (בטח 15 שנה לפחות) לחילוצים קלים ואחד חדש יותר לחילוץ שמצריך באמת עומס מלא.

לשמחתי עד היום הציוד בעיקר מאוחסן בתיק...

האמת זה מרשים לשמוע שיש תפירה בארץ. יש לך שמות של מקומות כאלו?

איל מ
06-12-20, 22:27
מרשים? הם קונים חומר גלם ותופרים את הלולאות. כל אמלחיה יכולה לעשות את זה.
מה שכן, יש (או היה) בארץ מפעל לחבלים שידע גם לייצר חבלים לעומסים מאוד גדולים (תחום הספנות). נדמה לי שחבלי ירושלים.

boaz avrahami
06-12-20, 23:58
האמת זה מרשים לשמוע שיש תפירה בארץ. יש לך שמות של מקומות כאלו?

בתל אביב יש את עגורן

http://www.agoran.co.il

בחיפה יש את אוטו פרל

https://ottoperl.com

אני משער שיש עוד שאינני מכיר

מוטי ג.
07-12-20, 01:02
היה פעם את כבלים מסילות , שהיו תופרים במפעל בארץ גם כן.
לא יודע אם עדיין ממש מיצרים בארץ

איל מ
20-04-24, 14:59
חיפשתי את השרשור על השאקל הסינטטי שכשל כדי לפרסם שם, אבל זה קפץ לי קודם.
הנה דוגמה למוצר שלא! קונים. שאקל סינטטי ב4 דולר מעליאקספרס.
קראו את חוות הדעת (בעיקר אלו עם התמונות):
https://aliexpress.com/item/1005006436780804.html

-->