PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי טיול באזור נחל סדום - נחל פרצים עליון

matikrimerman
09-12-20, 14:53
אהלן, חושבים לטייל באזור הנ"ל, אשמח לשמוע האם יש המלצה לגבי מאיזה כיוון מומלץ לעשות את המסלולים (או שזה לא משנה), האם יש קשיי עבירות מיוחדים וכמה זמן נהיגה פלוס מינוס אמור לקחת המסלול

רכבים - לנדקרוזרים ופאג'רו

תודה

131877

zivo
09-12-20, 15:06
נכון ללפני חודש,
החיבור הצפוני של נחל פרצים (תחתון) ונחל סדום לכביש 90 (סמ"ש אדום) , מוצף באיזה ביצה לא ברורה ולא נעימה .
מצד צפון, החיבור העדיף זה מהכניסה לנחל חמר (סמ"ש כחול), ואז סמ"ש ירוק (חוצה ישראל) לעבר הסמ"ש האדום של פרצים וסדום.

yovavz
09-12-20, 15:13
נראה לי שתקבל תשובות טובות יותר אם תשאל לגבי מסלולים ספציפיים דוגמת פרצים עליון, סדום, פרס וכו'
אם כוונתך היתה גם לקבל המלצה על אילו מסלולים כדאי לטייל באזור, כדאי להגיד זאת

איל מ
09-12-20, 15:40
נראה לי שתקבל תשובות טובות יותר אם תשאל לגבי מסלולים ספציפיים דוגמת פרצים עליון, סדום, פרס וכו'
אם כוונתך היתה גם לקבל המלצה על אילו מסלולים כדאי לטייל באזור, כדאי להגיד זאת

הוא צירף מפה...

erezgur
09-12-20, 15:45
לפי המפה זה פרצים עליון ונחל סדום.
נחל סדום ללא בעיות עבירות לרבים שלכם, פרצים עליון עם הרבה הצלבות וקטע עם שיפוע צד... מסלול מעניין מאתגר במידה אבל מתאים לרכבים שלכם, נוף נפלא...
לא זוכר שיש הבדל מהותי מבחינת הכיוונים.

נשלח מהנייד

weref
09-12-20, 15:51
מסלול מצויין לשבת של המפגש

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

yovavz
09-12-20, 16:44
סדום ופרצים תחתון זה סוג של ממתק/חטיף ג'יפאי קצרצר ומתוק.
פרצים עליון כנראה יהיה קצת יותר מאתגר/מענין בכיוון המעלה (לכיוון דרום), לא משהו שיקשה מדי על הרכבים שלכם. אורך המסלול הוא פחות מ-20 ק"מ. לאורך המסלול יש כמה מעברים פוטוגניים/אתגריים שסביר שיעכבו אתכם מעט (צילומים והכוונות)
לגבי הזמן - פות"ש כנראה מכיר את הקצבים שלו הכי טוב. אם רוצים להאריך - אפשר לסוע מעל מישור עמיעז לכיוון דרום למרגלות מצוק ההעתקים ו/או לעלות את מעלה עזגד ולהתחבר לשבילים למעלה.
בשולי האזור, יש בדרום את מסלולי נחל פרס (בתקווה שהגבים יתרעננו בינתים מתישהו)
יש גם בצפון את נחל חימר עם נופים קניוניים מרשימים מאוד. השבילים העליונים מאפשרים חיבורים בין חימר לפרס דרך הר קומות והמעלות שלו וכן חיבור דרך מעלה עזגד - מה שמאפשר לבנות מגוון מסלולים באורכים שונים.

matikrimerman
09-12-20, 17:35
לא מוצא איך לערוך את ההודעה המקורית

אכן השאלה הספציפית היא לגבי המסלולים של נחל סדום והמסלול של פרצים עליון

נחל סדום נראה צר משהו, לא בעייתי עם תנועה דו סיטרית?

אם פרצים יותר מאתגר צפון לדרום, אז אולי נעשה אותו דווקא בכיוון הקל - מדרום לצפון.

בכל זאת אשמח להערכת זמן של המסלול. יש 20ק"מ שלוקח שעתיים, ויש 20 ק"מ שלוקח 5...

תודה לכל העונים.

yovavz
09-12-20, 18:08
בכל זאת אשמח להערכת זמן של המסלול. יש 20ק"מ שלוקח שעתיים, ויש 20 ק"מ שלוקח 5...
תודה לכל העונים.
זה נגזרת של קצב התנועה הטבעי של הקבוצה שלכם, של כמה עוצרים בדרך ולכמה זמן (צל/קפה/אוכל/שחרור איברים), של כמה נעזרים במכוונים קרקעיים במעברים בעייתיים, של כמה אוהבים לצלם ולעשות פוזות וכו'...
כל זה בהנחה ואין בעיות מיוחדות עם הרכבים.
כנראה שרק אתה תדע לענות על זה.
בוא נגיד שבקצב נינוח יחסית, הייתי מעריך בין שעתיים וחצי ל-4.
לגבי סדום - אכן יכולה להיות בעיה של תנועה נגדית.
לגבי כיוון התנועה בפרצים עליון - הייתי עושה דווקא לכיוון דרום - לטעמי זה מעניין יותר ולרכבים שלכם זה לא בעייתי.

erezgur
09-12-20, 18:12
לא מוצא איך לערוך את ההודעה המקורית
.
יש לך "חלון זמן" של כ-20 דקות מרגע שליחת ההודעה. לאחר מכן לא ניתן לערוך.
אני אנסה לסייע הפעם...

נשלח מהנייד

matikrimerman
09-12-20, 20:53
זה נגזרת של קצב התנועה הטבעי של הקבוצה שלכם, של כמה עוצרים בדרך ולכמה זמן (צל/קפה/אוכל/שחרור איברים), של כמה נעזרים במכוונים קרקעיים במעברים בעייתיים, של כמה אוהבים לצלם ולעשות פוזות וכו'...
כל זה בהנחה ואין בעיות מיוחדות עם הרכבים.
כנראה שרק אתה תדע לענות על זה.
בוא נגיד שבקצב נינוח יחסית, הייתי מעריך בין שעתיים וחצי ל-4.
לגבי סדום - אכן יכולה להיות בעיה של תנועה נגדית.
לגבי כיוון התנועה בפרצים עליון - הייתי עושה דווקא לכיוון דרום - לטעמי זה מעניין יותר ולרכבים שלכם זה לא בעייתי.

תודה בגלל זה שאלתי מה זמן הנסיעה נטו של הקטע, כלומר בלי לקחת בחשבון את ההפסקות

יש לך "חלון זמן" של כ-20 דקות מרגע שליחת ההודעה. לאחר מכן לא ניתן לערוך.
אני אנסה לסייע הפעם...

נשלח מהנייד

תודה

zivo
10-12-20, 09:43
היתה פה רמיזה לגבי השבת של המפגש ג'יפולוג אז כדאי לשים לב ששני המסלולים מאוד רגישים לעומס.
בכל אחד מהמסלולים, אם יש לך קבוצה של 6-7 רכבים, ומולך יגיעו שתי קבוצות באותו הגודל, זה שעה נוספת לכל מסלול.
אם יהיו יותר, ובשבת הזו יהיו יותר.....
זה יתורגם להרבה זמן.
ואם יהיה למישהו תקלה אז בכלל.
לפני חודש גררנו סופה ( בעיות גיר) את כל נחל סדום, זו אפורציה מייגעת.

matikrimerman
12-12-20, 21:41
רק רוצה לעדכן שחזרנו מהמסלול ולהודות שוב לכולם. התחלנו מדרום באזור 10 וחצי (רכב אחד הגיע מחיפה), כולל עצירה של מעל לשעה לצהריים, ועוד כמה עצירות לתת ל2-3 שיירות שבאו מולנו לעבור, לקחת לנו עד 4 לגמור את המסלול בניחותא. אח"כ עשינו את נחל סדום מצפון לדרום ובזה מילאנו את היום. מסלול מדהים ביופיו. טיילתי המון בארה"ב ככה שאני רוצה לחשוב שיש לי טיפונת של קנה מידה והמסלול הזה השאיר אותי פעור פה. מזכיר מאוד את death valley. פעם הבאה נעשה מצפון לדרום נראה מה יותר פוטוגני

מצרף לינק לשניות האחרונות שצולמו בגופרו לפני שהכרטיס התמלא :mad:
https://youtu.be/sbFHREtwI-8

איל מ
13-12-20, 08:11
להבא,
תעבוד במצב "דריסה", ותלחץ על שמירה אחרי קטעים שהיו מעניינים.

matikrimerman
13-12-20, 08:24
להבא,
תעבוד במצב "דריסה", ותלחץ על שמירה אחרי קטעים שהיו מעניינים.

את הצד הטכני אני יודע (כמו לבדוק לפני שיוצאים שיש מספיק מקום), הבעיה היא לגרום למוח לעבוד, זה פחות עובד לי

איל מ
13-12-20, 10:26
אצלי גם המוח במצב דריסה כל פעםשאני זוכר משהו חדש, אני מוותר על זכרון ישן...:(

-->