PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניווט משולב ביחידת בידור - בעד ונגד

Juv
13-12-20, 08:13
הגיע הזמן להחליף את הרדיו המקורי למערכת שממש קולטת בישראל, עם BT ומצלמת רוורס.
במקביל, צריך איזשהו טבלט בשביל עמוד ענן וכו'.
מה הנסיון המצטבר?
יש הגיון לשלב הכל באותה היחידה שקבועה בדשבורד (ואז אולי להשקיע באיכות שלה קצת מעבר למינימום הנדרש) או שעדיף להפריד רשויות?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

guyo
13-12-20, 08:35
אני עם מערכת משולבת בידור/ ניווט שנמצאת נמוך יחסית בקונסולה המרכזית. מצד אחד, זה נחמד כי זה חוסך שימוש בטלפון או טאבלט. מאידך גיסא, אם המסך לא מספיק גדול (אני עם 7 אינצ') אז המאמץ לעיניים והצורך להוריד מדי פעם את העיניים לאזור נמוך בקונסולה לא תמיד שווה את החסכון באמצעי נוסף.
בשורה התחתונה- תבדוק אם מיקום הרדיו הנוכחי נכון לך גם לשימוש שוטף לניווט ואם אפשר להכניס מסך גדול יחסית. בדיעבד הייתי לוקח מסך גדול יותר מהנוכחי.

גיא

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

gillss
13-12-20, 08:44
מולטימדיה לרכב - להלן תובנות מרכזיות.
1. שלוש אופציות לשידרוג
א. מולטימדיה אנדרואיד עם אפליקציות מובנות (הסינים עדיין ימכרו לנו IGO)
ב. מולטימדיה הכוללת שיקוף מסך , apple carplay או android auto
ג. תושבת לטבלט (במקום מכשיר מולטימדיה) שינוי מבני לדשבורד להלבשת טבלט.
2. פיזיקה
א. שתי האופציות הראשונות , משתלבות בדשבורד (חלקן אף יתאימו לחיבורי הרכב - לחצני הגה, חשמל ורמקולים)
ב. אופציה ג תדרוש שינוי במבנה הדשבורד.
3. שיקוף מסך
א. ישנן אופציות לחיבור אלחוטי אבל מרבית המוצרים הם בחיבור חוטי.
ב. אין עדיין חברה (שהרימה את הכפפה) ויצרה APP לאחת הפלטפורמות שעוסק בניווט שטח ומשוקפת לממשק.
ניווט כבישים יש לכולם (waze, goolge , apple, maps.me)
ג. שיקוף מסך עדיף על APP מובנה במולטימדיה , לא מגביל לסוג מערכת ההפעלה.
4. המלצות
א. אלפיין ופיוניר חלוצות ביצירת מולטימדיה תואמת רכב (חיבורים ומיקום בדשבורד) עם שיקוף מסך, אבל יקרות יחסית.
ב. מוצרים סינים (no brand) אינם נחשבים מוצרים אמינים , למרות שהם קורצים בגלל מחירם הנמוך.
ג. שוק היצור וההמצאה מתקדם כל הזמן - מכשיר שנקנה במיטב כספנו תוך שנתיים
יחשב מיושן ובעל תכונות מופחתות מול מכשיר עכשוי (אבל אלו החיים)

guy888
13-12-20, 09:11
אם זה מספיק גדול, מספיק חזק ומספיק גבוהה אז אין בעיה.

אנדרואיד עם עמוד ענן או אופרואוד יעשה את העבודה מצויין.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201213/4927cd88f1ab52caaea054ada2fc37b5.jpg

דורון.פ.
13-12-20, 09:42
אני הלכתי על מערכת משולבת, אני לא אוהב את ריבוי התושבות ברכב ומעדיף חלון נקי מהפרעות ככל האפשר.
אבל צריך שהמסך ישב גבוה אחרת פחות נוח לדעתי.
היתרון הגדול זה שזו מערכת שמשלבת את הדיבורית, מצלמת רברס, מצלמה קידמית ,TPMS , OBD שליטה על המצלמת דרך וניווט באחד
יש פתרונות גם למסף 10 אינץ בתושבת 1 דין אבל צריך לוודא שלא מסתיר פתחי מזגן וכדומה.
חיסרון אחד של המערכות הסיניות הוא לפעמים באיכות השמע ואם אתה רגיש לזה אז פחות מומלץ.

asafk
13-12-20, 09:52
א. יש יחידות 9 ו 10" סיניות מעולות. בולטות מהקונסולה.
ב. כדאי אולי לחפש באיביי מערכת oem מפירוק. יחידת 9" מקורית של טויוטה או ניסאן או משהו - הן מהיצרנים ה'גדולים' ולא מותגי מדבקה. ובסוף מאחורה יש יחידת אוניברסלית שרק מחכה למי שיפתחצאותה באמצעות הקוד הנכון.
ג. הנסיון המועט שלי הוא שעם 7" זה חסר טעם. עם 9 עד 10" יש כבר על מה לדבר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Saar
13-12-20, 09:54
אצלי יש מערכת סינית של pumpkin כמעל שנתיים.
משמשת לניווט עם אופרוד.
אני מרוצה.
המערכת בדיסקו נמצאת במיקום גבוה בקונסולה כך שמתבקש לשלב את המערכות יחדיו.

Juv
13-12-20, 10:03
אני עם קומנדר, כך שמקום לא חסר והמיקום גבוה.
נחפש יחידה טובה עם מסך גדול.
תודה.

alto
13-12-20, 11:49
תלוי גם בראייה שלך
לי יש משולב 7'' בפאג'רו (תקוע באמצע הקונסולה) אפשר לנווט אבל ממש לא נוח, התקנתי טבלט 10'' על זרוע כך שהמיקום גבוה יותר וגם קצת קרוב יותר - הרבה יותר נוח, ביומיום יושב שם הסלולר ובטיולים הטאבלט.

Juv
13-12-20, 13:28
מישהו מכיר יחידות של seicane?

https://www.seicane.com/hd-touchscreen-android-gps-navegac-o-radio-para-dodge-jeep-chrysler-universal-com-bluetooth-suporte-carplay-dvr-h6414

אמור להתחבר ישירות לרכב (יש להם דגמים לפי יצרן מודל).

Gilad
14-12-20, 00:02
אני התקנתי לא מזמן מערכת אנדרואיד עם מסך 10" שיושב על ציר

לא כלכך מרוצה -
1. בתור משתמש אפל, האנדרואיד מסורבל ולא נח לי. מה גם שמאד לא נח לנגן מוזיקה מהטלפון בפורמט הזה (איפון עם מכשיר אנדרואיד)
2. המסך על הציר לא מספיק יציב בשטח, קופץ ובסוף מתכוונן למצב "נפול"
3. לך תנסה להגביר או להעביר תחנה במסך טאצ' כשאתה נוסע בשטח - זה על גבול הבלתי אפשרי

אני שוקל לחזור למערכת נורמלית של יצרן מוכר (ראה ערך פיוניר/אלפיין) ולשלב אייפד על תושבת איכוית לטובת ניווט וכדו'.
באופן כזה אני יכול להפעיל שיקוף של האיפון על המסך וליהנות מהמוזיקה, וויז וכדו' בדרך לטיול ובאייפד להשתמש לניווט במידת הצורך

איל מ
14-12-20, 08:46
נתת פה מקרה קיצון של משתמש אייפון, עם מערכת אנדרואיד (אני יודע כמה מתסכל המעבר, יוצא לי לפעמים לריב עם אייפד בעבודה), ותושבת גרועה.
אני לא חושב שזה יכול להעיד על הכלל. אבל כן להזהיר מאנשים מלעשות את הטעות הספציפית הזאת.
נחכה שתפרסם כאן למכירה ;)

ש01
14-12-20, 09:45
[QUOTE=Juv;922728]מישהו מכיר יחידות של seicane?

https://www.seicane.com/hd-touchscreen-android-gps-navegac-o-radio-para-dodge-jeep-chrysler-universal-com-bluetooth-suporte-carplay-dvr-h6414

אמור להתחבר ישירות לרכב (יש להם דגמים לפי יצרן מודל).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk[/QUOTE

לי היתה מערכת שלהם.
גראנד שירוקי 2012, התקנתי במקום המערכת המקורית.

השימושים שרציתי - מערכת אנדרואיד עם עמוד ענן, וויז, וספוטיפי נתנה תוצאה מצויינת.
לא הצלחתי לחבר דונגל עם סים (כנראה תקלה שלי) אבל היה לי מאוד נוח תמיד לפני כניסה לרכב להפעיל נתב בנייד ואז המערכת היתה מתחברת.
קליטת רדיו מצויינת.
משתלב מצויין בדאשבורד (כמו שהבטיחות)
יש גם קנבס לחיבור לפרמטרים השונים ברכב.
חסרונות - שמעו אותי מאוד חלש בדיבורית.
כנראה טעות בהתקנה - המתקין טען שאין חיבור למקרופון חיצוני, אחרי שמכרתי את האוטו, מצאתי בקרטון את החיבור...
אחרי 2-3 שנים החלה לעבוד לאט, כנראה הזכרון שקניתי היה מעט מצומצם. זה בעצם סוג של טבלט ולכן צריך גם לרוקן ג'אנק מעת לעת.

מיד לאחר ההזמנה, וכשאתה יודע מי חברת השילוח תדאג לרשיון ייבוא (כי על האריזה כתוב WI-FI) - פרוצדורה בירוקרטית לא מורכבת, קיבלתי ממשרד התקשורת שירות מצויין, מרגע שפניתי אליהם תוך יומיים היה לי רישיון/אישור ייבוא.

-->