PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיולים למתחילים

Shalem
17-12-20, 16:28
טוב אז בשעה טובה, ולאחר הרבה דיונים ושאלות (קיטבג ופחות) מצאתי כלה.
ג'ימני 2008, עם הגבהה חוקית, וצמיגים 215 שטח מלא ברישיון.
רק נשאר לקחת אותה למקומות שמתאימים לה ולי, ופה אני פונה אליכם.
לאן אפשר לנסוע, (קרוב כרחוק) על מנת להתחיל וללמוד את רזי המונח "ג'יפאי"?

אור

שגיא S
17-12-20, 16:40

אור

תתחדש!
אני מאוד אוהב לקחת חברים מתחילים למסלול של נחל נקרות או למסלול של נחל צין + אביה + אמציה..

אלו מסלולים יפים, קלים יחסית אבל מכילים את כל מה שצריך ממסלול טיולים קלאסי ומדברי.

אבל הכי חשוב זה לא לצאת לבד. בטח שלא בהתחלה

איל מ
17-12-20, 16:46
וגם- נחל סדום. מדהים וקליל.

assafy
17-12-20, 16:55
תתחדש!
אני מאוד אוהב לקחת חברים מתחילים למסלול של נחל נקרות או למסלול של נחל צין + אביה + אמציה..

אלו מסלולים יפים, קלים יחסית אבל מכילים את כל מה שצריך ממסלול טיולים קלאסי ומדברי.

אבל הכי חשוב זה לא לצאת לבד. בטח שלא בהתחלהלא הייתי לוקח נהג לא מנוסה בטיול הראשון למדרגת נקרות אך בהחלט אפשר לעשות את נחל נקרות עם נחל חדב ולהמנע מהמדרגה.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

erezgur
17-12-20, 18:34
תתחדש!

מאיה אזור אתה?
תתחיל במסלול קרוב לביית, ללמוד, לתרגל ולהתרגל לרכב.
נסה להצטרף לטיולים שמתפרסמים אצלנו או מקומות אחרים כדי לטעום מעט מהחווייה בליווי נהגים מנוסים יותר ובעיקר בליויי רכבי שטח נוספים שיסייעו בעת הצורך.

שקול גם לקחת קורס קצר לנהיגת שטח עם מדריך מיומן

Shalem
17-12-20, 18:39
תתחדש!

וגם- נחל סדום. מדהים וקליל.

תתחדש!

מאיה אזור אתה?
תתחיל במסלול קרוב לביית, ללמוד, לתרגל ולהתרגל לרכב.
נסה להצטרף לטיולים שמתפרסמים אצלנו או מקומות אחרים כדי לטעום מעט מהחווייה בליווי נהגים מנוסים יותר ובעיקר בליויי רכבי שטח נוספים שיסייעו בעת הצורך.

שקול גם לקחת קורס קצר לנהיגת שטח עם מדריך מיומן

צודק, ביקשתי מסלולים קרובים ורחוקים בלי לציין מיקום התחלתי..
אני מראשון לציון.
לגבי קורס, ראיתי את ההדרכה של מועדון סוזוקי, דרך "אתר השטח הישראלי" בשישי הבא בבן שמן או חורשן (לא זוכר). האם היא שווה משהו? או שעדיף קורס נהיגה טרשי?

נ.ב
כולם אומרים אסור לצאת לבד, מישהו פנוי לצאת ביחד? ולהסביר לטירון שרוצה ללמוד? :D

erezgur
17-12-20, 18:53
מראשון לציון אתה יכול בקלות להגיע ליער בן שמן ולשוטט במסלולים הרבים שיש שם. אפשר גם להמשיך עוד מזרחחה ולעשות את אחד המסלולים הקלים בפארק קנדה ולהמשיך לכיוון אבו גוש.
אתה יכול גם להכינס ליד הסופרלנד למסלול העובר ליד המנחת וממשיך דרומה עד לכביש שליד נחל שורק, ואם תרצה להמשיך על הסימון עוד דרומה גם אפשר.
נסה למצוא שותף כדי שלא תהיה ברכב בודד.

בכל מקרה - הצטייד במפה או לפחות בתוכנת ניווט, אתה יכול להתחיל עם תוכנות ומפות מקוונות, אין בעיית קליטה באזור זה (אופ-רוד, ישראל-הייקינג, עמוד-ענן למשל) - תתחיל ללמוד להבין איך לעבוד עם התוכנות הללו, היכן אתה נמצא, מה המשך הדרך, איזו פניה לבחור במזלג הבא וכו'...

לגבי הדרכת נהיגת שטח - בהחלט מומלץ. דרור ברלי חבר האתר הוא מדריך באתר השטח הישראלי, nirs למיטב ידיעתי מדריך אצל יואב קווה ב"שבילים"...

נדב ש.
17-12-20, 19:40

אור

תתחדש! וסע בדרכים משובשות!

אבל... בלי תמונות(לא שלך, של הכלה) זה פייק ניוז... 😂😂😉

לדעתי אם אין לך ניסיון אז מומלץ לקחת הדרכה כדי להבין יותר טוב את הכל, מושגים, מתי, איך ולמה, מה לעשות ומה לא לעשות.
לגבי טיולים, שים לב לרמות העבירות, קל/בינוני/קשה, כדאי להיצטרף קודם כל לעבירות קלה ומישם רק לעלות לפי ההרגשה שלך, כן/לא מתחבר...

ד ו ר ו ן
17-12-20, 20:05
תתחדש!

מדרגת הנקרות במצבה הנוכחי זה לא ממש למתחילים.
אם כבר, להכנס מחדב ולהתחבר לנקרות.

asafk
17-12-20, 23:39
תתחיל בלקרוא בספר הרכב איך משלבים ומתי.
צא לסיבוב ביער בן שמן או משהו כזה. קרוב מספיק.
צא לבד אפילו - שלב 4x4 כבר בירידה מהכביש. ואם משהו נראה לך לא לעניין - אל תעשה את זה. תפעיל הגיון בריא.
תתנסה בנסיעה בהילוך כוח. לאט בזהירות. תלמד להרגיש איך האוטו מתנהג בשטח.

אני מציע למתחילים לחזור כמה פעמים על אותם שבילים בנפרד של כמה שבועות. עם גרף הלימוד וההתנסות מה שנראה לך משוגע בהתחלה הופך ללא מורגש.

ועוד דבר - מציע לך להצטרף לקבוצת החילוצים של חברי ג'יפולוג בוואטסאפ. שאם תצטרך... יהיה מי שיבוא לחלץ.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

geva dover
18-12-20, 13:51
תתחדש!
אם אתה בערך בגיל שלי (26-27), אתה מוזמן להצטרף אלי והבת זוג שלי לטיולים לפעמים.
צור קשר בה"פ אם מתאים לך

-->