PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרוסאוברים ושטח

דרור ברלי
19-12-20, 17:36
דעתי על השילוב הנפיץ הזה ידועה כבר שנים רבות.
אני לא מתלהב מקרוסאוברים כי הם מכוניות בינוניות-מינוס על הכביש.
אבל אני מזועזע ממש מהם כשהם יורדים לשטח. כי בשטח מדובר בפחי-אשפה. הם לא יכולים לשרוד את זה לאורך זמן.
והנה עוד חיזוק לדעתי זו:

131966131967

משולש תחתון מאלומיניום במתלה אחורי רב-חיבורי שנקרע ונעקר מהבוקסה שרותמת אותו למרכב. צ'רוקי KL טריילהוק, מודל 2016, עם ק"מ 5 ספרתי נמוך, שלא ראה יותר מדי שטח בחייו.
בשביל עם קצת אבנים, הנהג שמע רעש של "משהו נשבר" ועצר מיד.

גרירה לא באה בחשבון כי שאר חלקי המתלה שעשויים מאותו פח אלומיניום דקיק היו פשוט מתפרקים והיה נגרם נזק כספי כבד ביותר.
הצלחנו לאלתר תיקון שהחזיק מעמד עוד יום וחצי של טיול ואפילו חזר הביתה בנסיעה, בשלום.
היה תיקון לא טריוויאלי, שלקח זמן והצריך אמצעים וכלים שרוב המטיילים וגם רוב הג'יפאים הרציניים לא סוחבים איתם בד"כ.
כן - חדי העין ישימו לב לקיבוע מאולתר עשוי מנדנדות קפיצים של סופה/YJ שאני תמיד מחזיק ספייר. מין הסתם יצא חזק וטוב יותר ממשולש האלומיניום המקורי של הרכב התקול...

מסקנה: ככל שזה קשור לשטח - הקרוסאוברים הם דרעק אמיתי. הם לא בנויים לעשות שום סוג של שטח.
גם אם יש להם איזה שהוא סוג של מערכת 4X4 + בקרת משיכה ובמקרה הזה, של הקרוסאובר עם יכולת השטח הטובה ביותר מבין בני מינו - אפילו LOW ונעילה אחורית.... ואפילו אם אני אישית התרשמתי פעם לטובה מיכולות השטח שלו במבחן דרכים כשהיה חדש.
בסופו של דבר, כל מה שעשוי אלומיניום ופלסטיק ומבוסס על פרייבט, עם מתלים נפרדים, מרכב אחוד, צמיגי חתך נמוך ומרווח גחון מגוחך, כנראה לא ישרוד נהיגת שטח וכנראה שבכלל לא מיועד לרדת מכביש.
מי שייקח את הסיכון, בסוף יגיע למצבים כאלה באיזה שהוא חור נידח וידבר ללאמפה. וזה כאמור, הקרוסאובר שמצוייד הכי טוב לשטח שאפשר. לא רוצה לחשוב על האחרים, שנחותים ממנו בכל פרמטר.

לא יעזור לאף אחד - אין תחליף לרכב-שטח אמיתי של פעם. שילדה, סרנים, ברזל.

מוטי ג.
19-12-20, 18:01
אלתור יפה.
איך קדחתם חור בזרוע המקורית? או במילים אחרות, מי סוחב מקדחה לטיול?

דרור ברלי
19-12-20, 18:03
יש מי שמחזיק נדנדות ושאר פלאחים מברזל בכל מיני מידות + שתי ברגיות מצויידות.
ויש גם מי שסוחב מלחציים ומקדחה.... ויש לו ממיר מתח בג'יפ האמיתי שלו.

אבל מה יעשה מי שלא מטייל איתי ועם גיתאי?....

eyalski
19-12-20, 18:04
חזרתי אתמול מהר כרכום, בלי ספק אחד המקומות המרוחקים ביותר בארץ, בדרך לשם מנחל ציחור ופארן, בחניון הלילה וגם ביציאה לכיוון כביש 10 עשרות ואולי יותר כלי רכב, חלקם הגדול ג'יפים אך לא מעט קרוסאוברים/ג'יפונים כמו XV, פורסטר ודאסטר וויטארה, אבל גם פןרד אדג' וולוו XC, סורנטו וטרוורס.
הדרך עצמה לא קשה במיוחד, אבל במצטבר, הפוטנציאל לנזק גבוה ועם כל הכבוד לכך שהם הצליחו להגיע ליעד, צריך לקחת בחשבון מה עושים אם....
אמנם חלק מהאנשים נוסעים בחבורות ואת עצמם יצליחו לחלץ במקרה של תקלה, אבל בספק אם רכב ששבר משולש, מוט הגה או אפילו תפוח יחולץ משם וצריך לזכור שבדרך כלל ורוב הזמן מדובר בשטח אש, כך שלחזור ביום ראשון עם חלק חדש זו בעיה.
צריך לקחת בחשבון שגרר לא יגיע לשם ותקלה לא רצינית יכולה להסתיים בסיום חייו של הרכב אי שם.

מוטי ג.
19-12-20, 18:13
אבל מה יעשה מי שלא מטייל איתי ועם גיתאי?....

אה.... עכשיו זה ברור.
זה היה טיול או ציד ח"חים?

asafk
19-12-20, 18:17
נו...? ומה חדש??

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

נמרוד
19-12-20, 18:18
תיקון שדה משובח.

אם אני לא טועה, דווקא על צ'רוקי KL אתה דרור סינגרת פה לא מעט, בטענה שהוא יותר מקרוסאובר נחות.

והזרוע הזאת באמת מאלומיניום? לא נראה ככה.

שחר גרינברג
19-12-20, 18:26
כרגע יש 2 שדאסטרים שתקועים בשטח בגלל מוט הגה שבור

אחד בכרכום
השני בערוד

אני באמת מתקשה להבין למה אנשים מביאים רכבים כל כך לא מתאימים למצבי קיצון
ועוד בלי להסתובב עם חלקי חילוף מתאימים

בסופו של דבר אצלי בטרופר מאחור יש את רוב מה שצריך בשביל לפתור את רוב התקלות בשטח

נראה לי שהקטע שלבוא מוכנים עם חלקים, כלים וכו חשוב לא פחות מרכבי השטח הקשוחים עצמם

Sent from my iPhone using Tapatalk

גיא
19-12-20, 18:28
מבלי לזלזל בג'יפ ..
אבל באותו סופ"ש אכזרי .. יש גם שני דאסטרים חדשים 2019 שתקועים כרגע על אותה בעיה .. מוט מקשר להגה שנשבר בשניהם .. בשני טיולים שונים אחד בהר כרכום ואחד בערוד.

לא נראה כבעיה כללית וסה"כ השלישי שאני שומע עליו .. ויותר קשור לנהג מאד לא מיומן ..

אבל כן, בהחלט תוקע את הרכב במקום לא נוח בכלל ..

מצד שני, גם סופה אכזרית או סברבן אימנתי וכמובן גם אגדה בריטית מאופקת יכולים להתקע בחור נידח עם ברזל אמריקאי משובח שבור .. או פלדה בריטית מפותלת ...

זה בסה"כ .. חלק מהמשחק.

דרור ברלי
19-12-20, 18:39
אכן אלומיניום טהור.
צבוע בשחור להסוואה....
כי אם זה היה ברזל, היינו מרתכים את הנדנדות האלה....

חוצה ישראל הוא מסע קשה. המוטיב המרכזי שלו הוא סיבולת. לאנשים ולמכוניות.
זה לא היה הנזק היחיד - רקסטון 2016 שבר ציר יציאה קדמי בטרנספר. תקלה כרונית אופיינית לדגמי RX220 מ-2016-2017. אישית כבר נתקלתי בזה בפעם הרביעית. אבל זה השאיר את האוטו ב-2X4, עם LOW מתפקד, והוא יצא החוצה לכביש, הגיע למוסך לתיקון וחזר לטיול למחרת.

לגבי הטריילהוק הזה - נכון, סינגרתי על האוטו בעבר. הביצועים שלו בשטח מרשימים.
ארבעה מתוך חמישה ימים הוא נתן עבודה יפה מאוד. כל כך יפה עד שהתחלנו להיות שאננים. גם אני.

אבל בסוף, התובנות הישנות של "מה שלא מיועד מלכתחילה לשטח, לא ישרוד שטח" - תמיד מנצחות. פלטפורמת פרייבט, חלקים של פרייבט, אלומיניום, פלסטיק, הכל דקיק ולא מסיבי, זו התוצאה. וזו לא הפעם היחידה - הדאסטר עם זרוע ההיגוי השבורה מהר כרכום (חולץ כבר?) והקומפאס-טריילהוק שפגשתי עם תקלה זהה בתחתית מעלה המרסבא לפני שנתיים, שני הפורסטרים החדשים ששברו תושבות של מוטות מייצבים בחוצה הקודם... כל הפרייבטים AWD האלה, הכל עשוי מאותם מכלולי פרייבט סטנדרטיים. מתחת לדאסטר יש קליאו. מתחת לקומפאס יש פיאט 500, מתחת לצ'רוקי יש ג'ולייטה, מתחת ל-XV/פורסטר יש אימפרזה. חברים יקרים, זה לא מתאים. השטח מפרק את זה לחתיכות. ואלה הקרוסאוברים היותר טובים שבמבחר. כל היתר יתפרקו הרבה קודם.

לתשומת לב כל הוונאביז אונסי הקרוסאוברים. אל תתפתו לסיסמאות של אנשי מכירות על "תרבות פנאי", על טיולים ועל "יכולות שטח" כי זה הכל בעירבון מוגבל על גבול הפייק. קרוסאובר הוא מין אנדרוגינוס מוגבה שבמקרה עכשיו מאוד באופנה והנשים שלכם לוחצות שהן רוצות כזה היום-עכשיו. לכביש זה סביר. אבל לשטח? חס וחלילה. הייתם דופקים על מסמר עם אבן?... לא. כי בסוף תמחצו אצבע - בשביל זה המציאו את הפטיש. כך גם אל תתפתו לרכוש פרייבט מוגבה ולהאמין שיש לזה "יכולות שטח". כי ככה זה ייגמר בסוף.

שחר גרינברג
19-12-20, 18:51
. וזו לא הפעם היחידה - הדאסטר עם זרוע ההיגוי השבורה מהר כרכום (חולץ כבר?) .[/QUOTE]

עדיין מחכה שם מחר יגיע דודג עם עגלה להוציא אותו מהשטח

דרור ברלי
19-12-20, 18:55
בסופו של דבר אצלי בטרופר מאחור יש את רוב מה שצריך בשביל לפתור את רוב התקלות בשטח

נראה לי שהקטע שלבוא מוכנים עם חלקים, כלים וכו חשוב לא פחות מרכבי השטח הקשוחים עצמם

גם טרופר ידוע כשובר זרועות היגוי סדרתי. גם סילברדו.
אבל טרופר רכב ותיק אם לא ישן, וזו תקלה ידועה. הטרופריסטים הותיקים מחליפים לזרוע מחוזקת או שמחזיקים אחת ספייר. ואז זה תיקון שטח פשוט וקל של חצי שעה גג בניחותא.

אבל קרוסאוברים למיניהם הפכו למגיפה. רכב שהוא פשרה, לא בשר, לא חלב. כדרכן של פשרות התוצאה בינונית מינוס. אבל חלקם, כמו דאסטר וצ'רוקי טריילהוק, בעלי ביצועי שטח מרשימים בעליל, יחסית. זה גורם לנהג להיות זחוח ושאנן. יודעים מה? זה גורם גם למוביל קבוצות ניאנדרטל, טכנופוב ומאמין בברזלים ואבנים כמוני, להיות זחוח ושאנן.

אני למדתי שיעור חשוב.
LOW ונעילה עוד לא הופכים שום דבר ל"רכב שטח". כדי לשרוד מסע כזה צריך קודם לסיים אותו בחתיכה אחת - יותר לא יהיו קרוסאוברים בחוצה ישראל שמיועד לרכבי שטח עם הילוך כוח. גם אם לקרוסאובר כזה יש הילוך כוח ואפילו נעילה. הוא עדיין רק קרוסאובר.

- - - Updated - - -

. וזו לא הפעם היחידה - הדאסטר עם זרוע ההיגוי השבורה מהר כרכום (חולץ כבר?) .

עדיין מחכה שם מחר יגיע דודג עם עגלה להוציא אותו מהשטח

Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]

וההוא שבערוד?
ממחר בשש בבוקר זה שוב שטח אש פעיל. רטוב. מצררים ושאר חולירע.

asafk
19-12-20, 19:03
נו... יותר טוב בשביל הביטוח.

אסף.

שחר גרינברג
19-12-20, 19:04
הבעיה מתחילה ונגמרת בבעלי הרכבים
אנשים לא לומדים את היכולות של הרכב או מותחים אותם יותר מידיי
ואז מוצאים את עצמם במצב גרוע מאוד בשטח
יותר מזה את הברזל שלך קל לתקן אין הרבה מחשבים ובטוח שאין אלומניום
בחדשים/קרוסאוברים כול דבר קטן מופעל על ידי מחשב וכל צרה קטנה מחייבת מוסך מורשה

https://youtu.be/Dxt_j9qy51U
שימו לב מה הוא אומר
הבעיה בדיפנדר החדש שעם כל הטכנולוגיה כל תקלה קטנה הורגת את הרכב
בארצנו הקטנה זה בעיה אבל הפתרונות יותר זמינים
באוסטרליה או אפריקה לך תמצא מישהו שיגיע לחלץ אותך באיזה חור

דרך אגב דבר ראשון שביררתי כשקניתי טרופר זה איזה חלקי חילוף אני צריך איתי בטיולים והם יושבים אצלי מאחור תמיד

דרור ברלי
19-12-20, 19:23
הבעיה מתחילה ונגמרת בבעלי הרכבים
אנשים לא לומדים את היכולות של הרכב או מותחים אותם יותר מידיי
ואז מוצאים את עצמם במצב גרוע מאוד בשטח

בדיוק.
אבל בלי להכליל, מי שרוכש קרוסאובר בדרך כלל לא מודע לדברים כאלה.
כי אם היה מודע לא היה רוכש קרוסאובר מלכתחילה... או שלא היה לוקח אותו לשטח. כן, גיא, אתה יוצא דופן....

הדאסטר והצ'רוקי טריילהוק יוצאי דופן או לחילופין, מועדים יותר לצרות מכיוון שיכולות העבירות-נטו שלהם מרשימות ביחס לכל קרוסאובר ואפילו ביחס לכמה כלים גדולים יותר - וזה גורם לשאננות ולזחיחות ולמתיחת הגבולות. במקרה של הטריילהוק - אני ידוע כמי שטורח לשכב מתחת למכוניות מבחן ולהסתכל להן מתחת לשמלה - כבר כתבתי את דעתי על נקודות ריתום וכו' - כאן, רכב עם חלקים קריטיים כמו תמוכות מתלה עשויים פח-אלומיניום דקיק וצבועים בשחור כדי להסוות את העובדה המדאיגה הזאת... זה על גבול הונאה של ממש. אוזן אלומיניום דקיקה ועדינה כזו לא תחזיק מעמד בעומסים ובמהלומות שהיא רואה ומרגישה בנסיעת שטח אינטנסיבית.

נעזוב שאני לוקח את מילות ההתרשמות שלי מהטריילהוק בחזרה - הבעיה אינה רק ברכב הזה. כדאי לשכב מתחת למכוניות ולחפש נקודות תורפה. ולא צריך להיות מהנדס או שועל שטח ותיק ודגול כדי להבין מיד - כי אין כאן קסמים: כל מה שנראה דקיק וחלש, הוא אכן דקיק וחלש ויישבר. מה שמחובר בפיקים עלובים, ישתחרר/ייפתח. חד משמעית.
מוטב להכיר את את הרכב היטב לפני שלוקחים אותו להרפתקאה שמי יודע איך תיגמר. כי זה לא גרוטראלי, לא זורקים את האוטו כשהמסע מסתיים. אלה מכוניות חדשות ויקרות שחד-משמעית לא מתאימות לשימוש שהן נאנסות לבצע.

נמרוד
19-12-20, 19:31
ואתה מרגיש בנוח לקחת את הבעלים של אותם כלי רכב שוב ושוב למסעות שטח חוצי ישראל, בדיוק המסעות שמהם אתה מביא את הסיפורים האלו? אתה לא מרגיש קצת לא נוח לקחת מהם תשלום?

asafk
19-12-20, 19:35
מי שאשם זה אנחנו. שכאשר מישהו מבקש עצה בקניית רכב שטח - אנחנו זורמים איתו על המחשבה שלו שהוא ייסע 'רק בשטח קל' בין שבילי קק"ל ושדרות קק"ל.
כי הם יגיעו להדרכת שטח. ושם ישמעו שהם יכולים גם את מעלה טיזי רק באיזי.
ואז יצטרפו לטיול מועדון שכל תכליתו היא תחושת מסוגלות ופרנסה למוסכי הרשת.
ומפה לשם יופיעו לך גם בחוצה ישראל.

אסף.

איל מ
19-12-20, 19:38
דרך אגב דבר ראשון שביררתי כשקניתי טרופר זה איזה חלקי חילוף אני צריך איתי בטיולים והם יושבים אצלי מאחור תמיד

עניין של גישה.
אני ביררתי אילו חלקי חילוף אני צריך איתי בטיולים, והם תמיד אצלי... במחסן היבואן.
הפעמים היחידות שאני נוסע עם חלקי חילוף הן בצבא. אני לא מתכוון לסחוב איתי מאות ק"ג של ברזלים. הרי ברור שבסוף מה שילך הוא בדיוק אותו ציפלינג שלא לקחת.
כן יש כלי עבודה, וחומרי עזר לתיקון כללי, אבל לא ח"ח.
תיקון,
יש לי רצועת אביזרים שזרוקה באוטו. הגיעה איתו ונשארה בתא אחסון שבו מצאתי אותה. אם היא לא היתה, הייתי מאלתר ממשהו אחר.

גיא
19-12-20, 19:44
אני לא הכחשתי שאני אידיוט. מעולם ...

מה זה החוצה ישראל הזה ? מה המסלול ?

אני סקרן.

ronbs
19-12-20, 19:44
עולם הולך ונעלם, עוד מעט לא יהיה אפשרי להגביהה רכב בגלל המערכות בטיחות, כבר היום יש רכבים שאי אפשר להגביה

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

שחר גרינברג
19-12-20, 20:08
עניין של גישה.
אני ביררתי אילו חלקי חילוף אני צריך איתי בטיולים, והם תמיד אצלי... במחסן היבואן.
הפעמים היחידות שאני נוסע עם חלקי חילוף הן בצבא. אני לא מתכוון לסחוב איתי מאות ק"ג של ברזלים. הרי ברור שבסוף מה שילך הוא בדיוק אותו ציפלינג שלא לקחת.
כן יש כלי עבודה, וחומרי עזר לתיקון כללי, אבל לא ח"ח.
תיקון,
יש לי רצועת אביזרים שזרוקה באוטו. הגיעה איתו ונשארה בתא אחסון שבו מצאתי אותה. אם היא לא היתה, הייתי מאלתר ממשהו אחר.

כמו שדרור כתב לטרופר יש מוטות הגה שנשברים בשניות
אני לא מסתובב עם מאות קג של ברזל אפילו לא עשרות
2 מוטות הגה וכלי עבודה

אבל אני לגמרי מסכים שלא משנה מה תיקח בסוף משהו אחר ישבר/יכשול

אבל העניין המרכזי הוא שהרבה יותר קשה לעשות תיקוני שטח ואיך תורים על הרכבים החדשים
פתאום יש מלא שיט מאלומיניום דק
מחשבים וכו
תוסיף לשה שהרבה מאותם אנשים לא מסתובבים עם כלי עבודה ותגיע למצב של חוסר אונים מוחלט בשטח

raanan
19-12-20, 20:28
למען החברים,
תוכל לפרט באיזה חלקי חילוף מדובר ?
ועוד משהו חשוב, באיזה דגם טרופר מדובר ?

תודה
רענן

שחר גרינברג
19-12-20, 20:34
טרופר קצר
3.5 בנזין
מוטות הגה ספייר
רצועת אביזרים
צלבים
כלי עבודה וציוד כללי (מתכלים וכו׳)

erezgur
19-12-20, 20:35
. ושם ישמעו שהם יכולים גם את מעלה טיזי רק באיזי.
אסף.
שלח נ.צ. של המעלה הזה ואוסיף לסקר המעלות של ג'יפולוג...

נשלח מהנייד

שחר גרינברג
19-12-20, 20:36
למען החברים,
תוכל לפרט באיזה חלקי חילוף מדובר ?
ועוד משהו חשוב, באיזה דגם טרופר מדובר ?

תודה
רענן

אשמח לדעת איזה חלקי חילוף יש לך בטיולים

raanan
19-12-20, 20:44
אני באמת מתקשה להבין למה אנשים מביאים רכבים כל כך לא מתאימים למצבי קיצון Sent from my iPhone using Tapatalk
כשמישהו מחליט שהחמור וסוס המירוץ הם היינו הך .
אכן הולכים על 4 , אוכלים תבן.
יתרון החמור, אוכל תבן לא משובח וזול משמעותית ....

הקטע מחמיר כאשר מפיצים את "הבשורה" וצוברים קהל רב.
הקהל הרב מאמין שבזכות כמותו, אכן "הבשורה" אמיתית ושרירה.

רענן

- - - Updated - - -

אשמח לדעת איזה חלקי חילוף יש לך בטיולים

רצועת מנוע, כלי עבודה , טק 2 .

והכי חשוב, רכב מתוחזק באחזקה מונעת.

רענן

- - - Updated - - -

טרופר קצר
3.5 בנזין
מוטות הגה ספייר
רצועת אביזרים
צלבים
כלי עבודה וציוד כללי (מתכלים וכו׳)

הרסת לי ! חשבתי שיש לך דיזל 3.0
אז הייתי אומר לך שאין מצב שבבגאז' אתה מחזיק מנוע כחלק חילוף ...

אגב, אם יש לך מוטות הגה מחוזקים, אין צורך בלהחזיק מוטות ספייר
(באחד הטיולים מול שמש בגובה נמוך בפנים פגעתי בסלע, עיקמתי את ציר ההגה והמוטות המחוזקים לא נשברו).

רענן

מוטי ג.
19-12-20, 20:48
יש פתגם : חמור שיוצא למסעות לא חוזר הביתה סוס.

שחר גרינברג
19-12-20, 20:54

רענן

- - - Updated - - -

רצועת מנוע, כלי עבודה , טק 2 .

והכי חשוב, רכב מתוחזק באחזקה מונעת.

רענן

- - - Updated - - -

הרסת לי ! חשבתי שיש לך דיזל 3.0
אז הייתי אומר לך שאין מצב שבבגאז' אתה מחזיק מנוע כחלק חילוף ...

אגב, אם יש לך מוטות הגה מחוזקים, אין צורך בלהחזיק מוטות ספייר
(באחד הטיולים מול שמש בגובה נמוך בפנים פגעתי בסלע, עיקמתי את ציר ההגה והמוטות המחוזקים לא נשברו).

רענן

המחוזקים יושבים כחלק חילוף עד שהמקוריים ישברו

אני יותר בכיוון של להסתובב עם גיר בבגאז׳

nirs
19-12-20, 21:14
חשבתי שכבר טחנו את הנושא עד דק...

רק אתמול חזרתי עם פורסטר ורחמינא לצלן, טוסון (ישן) מטיול לכרכום (כניסה דרך ציחור, פארן, הקניון הלבן, דלעת, כרכום ויציאה דרך 10). חוץ מפנצר בפורסטר שהוחלף תוך 10 דקות לקרוסאברים שלום.

כבר כתבתי על אלפי מטיילים עם קרוסאוברים דוגמאת פורסטר, xv או דאסטר מגיעים אל כל קצוות הארץ ומוכיחים, שניתן לטייל איתם בשטח בביטחה, ובנהיגה מתאימה, ללא נזקים.
האם הייתי בוחר בקרוסאובר לרכב השטח שלי? התשובה היא כמובן, לא.
האינטנסיביות וכמות השטח שאני עושה לא מתאימה להם והם אינם בנויים לכך.
ועם זאת, בטיול חודשי או דו חודשי בתוואי שטח מתאים, עם נהגים זהירים, הם ישרדו באופן סביר ויסבו לבעליהם הנאה רבה (גיא, כדוגמא)

yovavz
19-12-20, 21:23
רענן
אם כבר בחיות ומרוצים עסקינן, אחד, איזופוס, כתב איזה משל מעניין על ארנבת וצב.
יש מצב שאם תרים את המבט, תראה את הצב מקדימה

raanan
19-12-20, 21:30
המחוזקים יושבים כחלק חילוף עד שהמקוריים ישברו
לדעתי , טעות !
הרבה פעמים כשהמוט נשבר גם נגזרת איתו הצירייה.
ממליץ שתתקין את המחוזקים כמה שיותר מהר.

אני יותר בכיוון של להסתובב עם גיר בבגאז׳

בד"כ גיר נותן התראות רבות ולאורך זמן עד שהוא נופח את נשמתו ...

רענן

זיף
19-12-20, 22:32
דרור התיקון הזה בהחלט מרשים!
מעניין אותי אילו כלים אתה לוקח כמדריך לטיול כזה? אמרת שיש ממיר ורתכת וכו'.
מה אתה לוקח כדי לתקן רכבים "רכים"?

Gilad
19-12-20, 22:49
רק לי נראה מוזר על גבול ההזוי שרכב עם אילתור כזה נוסע אחכ מאות קמ על הכביש עד הבית?

תיקון כזה, כמה מרשים שיהיה, יכול להתאים לדעתי ליציאה מהשטח אבל לא יותר מזה.
משם עולים על גרר למוסך - למען בטחון היושבים ברכב ובטחון הנוסעים האחרים בכביש. מה יקרה לתיקון כזה בבלימת חירום עם תמרון? מה הסיכוי שהוא יחזיק מעמד ולא יתפרק בדיוק ברגע הקריטי?

כדי לצאת מהשטח ברור שעושים כל מה שאפשר, גם אם זה אומר לסוע על 3 גלגלים ומריצה אבל מכאן ועד לעלות עם זה על הכביש יש מרחק רב.

דרור ברלי
20-12-20, 00:21
בדקנו, ניסינו, הרכב נסע מצוין. להמשיך בטיול בשטח? אפשרי בהחלט.
אבל מסיום הטיול ואילך - נסיעת כביש - מומלץ להמתין לגרר וזו כבר אחריותו ושיקולו של בעל הרכב. בדיוק כמו תיקון צמיג בתולעת (למי שלא ידע - רשמית אסור לנסוע עם זה על כביש).

התיקון כתיקון - חד משמעית חזק ובטוח יותר מהחלק המקורי שאם תסלחו לי? עלוב ממש.
הייתי חושש לנסוע עם מכלול מקורי ירוד כזה ביומיום. ולא חסרים בכבישי ישראל בורות שיגרמו לנזק כזה.

---------------------------------------------------------------------------------

לגבי מה לוקחים למסע חוצה ישראל?... איך מתקנים כל רכב?....
אין לי בדל יומרה לדעת לתקן כל תקלה בשטח בכל רכב. גם כשגיתאי מתלווה אלי עם כל הציוד שלו.
רכב מודרני שאחד מתתי-החיישנים שלו השתגע ומסרב להניע? אין לי מושג מה לעשות עם זה. אגרור לכביש הקרוב.

תקלה מכנית/שבר כמו זו, אם לא נצליח לתקן, אגרור בזהירות מרובה לכביש קרוב. במקרה שלנו הכביש לא היה כל כך רחוק, אבל התקלה התגלתה כברת תיקון באופן שיאפשר להמשיך בטיול ללא חשש.

ציר יציאה קדמי שנגזר בטרנספר של רקסטון?... אני מניח שהיינו מצליחים לתקן אם היו לנו החלק המתאים והזמן. לא היו לנו לא זה ולא זה.
נהג הרכב קצין חימוש, בעל נסיון שטח לא מבוטל, בחור רב תושיה ואחד שיודע להסתדר, יצא לכביש ונסע למוסך. תיקנו לו מה שצריך והוא חזר אלינו למחרת.

דרור ברלי
20-12-20, 00:34
אהה, שכחתי...
וזה תקף במיוחד כשמגיעים קרוסאוברים לטיול:

אני לוקח איתי שקית עם קליפסים מפלסטיק. המון קליפסים.
קרוסאוברים נוטים לפזר איברי פלסטיק נשירים ולטנף בהם את השטח.

ברוב המקרים אלה רק קליפסים שנשברו, וחבל לרכוש פס חיכוך פלסטי חדש לפורסטר אצל היבואן באלפי שקלים, כשכל הסיפור הוא רק חופן קליפסים ב-20 שקל מחנות אבזרי הרכב השכונתית - או למי שחסכן ולא מתבייש לנבור בזבל - בכל מכולת אשפה של פחחיה, תמצאו פגושים ומשטחי חיכוך פגועים שהקליפסים במצב חדש עדיין תקועים בהם....

Yaki5500
20-12-20, 06:52

רק אתמול חזרתי עם פורסטר ורחמינא לצלן, טוסון (ישן) מטיול לכרכום (כניסה דרך ציחור, פארן, הקניון הלבן, דלעת, כרכום ויציאה דרך 10). חוץ מפנצר בפורסטר שהוחלף תוך 10 דקות לקרוסאברים שלום.

כבר כתבתי על אלפי מטיילים עם קרוסאוברים דוגמאת פורסטר, xv או דאסטר מגיעים אל כל קצוות הארץ ומוכיחים, שניתן לטייל איתם בשטח בביטחה, ובנהיגה מתאימה, ללא נזקים.
ועם זאת, בטיול חודשי או דו חודשי בתוואי שטח מתאים, עם נהגים זהירים, הם ישרדו באופן סביר ויסבו לבעליהם הנאה רבה (גיא, כדוגמא)

Sent from my iPhone using Tapatalk+1
פלסטיק דלת שנושר בטיול מדי פעם זה לא סוף העולם והרבה פחות גרוע מכל מיני שבירות של עייפות החומר שיש בכלים הקשוחים המזדקנים שמחייבות אותך לסחוב עשרות ק"ג של כלים וחלקי חילוף ולפתוח מוסך שדה מתחת לשמש מדברית במקום להגיע לחניון באור יום ולהתפנן בכיף על פויקה טוב.
לא שזה כזה רע - כשזה מתאים לכולם זה נהדר אבל זה לא תמיד המצב.

את הפלסטיק פשוט זורקים בתא המטען וממשיכים לנסוע

רכבי השטח הקשוחים הולכים ונעלמים ואלה שעדיין מיוצרים עולים הרבה מאוד כסף.
גל הקרוסאוברים ששטף את העולם מנגיש את תחום השטח לאנשים שידם אינה משגת רכב שטח קשוח חדש ואורח חייהם אינו מאפשר אחזקה של נבלה מזדקנת.
וזה מנגיש כלכלית את התרבות המדהימה הזו להרבה מאוד אנשים ועל הדרך מספק פרנסה לחלק מהמצקצקים פה.
אז נכון שיש עכשיו עומס גדול יותר של כלים בשטח (אבל זה נכון לגבי כל דבר בארצנו - נעשה פה צפוף) ונכון שיש ביניהם כאלה שאינם מבינים את יכולות הכלי ומגזימים בכוונה או שלא בכוונה
אבל בסך הכללי מדובר במשתמשים שפויים שאינם פוגעים באף אחד. שימוש מתאים ונכון בכלים האלה מסב לבעליהם המון הנאה גם בכביש וגם בשטח.

אישית, אני לא רואה בזה משהו פסול

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
20-12-20, 08:02
כרגע יש 2 שדאסטרים שתקועים בשטח בגלל מוט הגה שבור

אחד בכרכום
השני בערוד

אני באמת מתקשה להבין למה אנשים מביאים רכבים כל כך לא מתאימים למצבי קיצון
ועוד בלי להסתובב עם חלקי חילוף מתאימים

עכשיו אני משכתב מעט את הנוסח לטקסט שנראה לי שלגמרי עובר:
.........
כרגע יש 2 טרופרים שתקועים בשטח בגלל מוט הגה שבור
אחד בכרכום
השני בערוד
.........

אני מסכים שאנשים מגזימים במקומות שהם מכניסים קרוסאוברים, אבל גם כאן, פרופורציות לתקלות.
מתלה קרוע זה באמת מעיד על משהו.
זרוע הגה?
לא בהכרח.
מה שכן,
בניגוד לטרופר, יש מצב שזרוע מחוזקת בדאסטר תגרום לנזק בנקודת המשך.

בשבת שעברה סייענו לסובארו *לרדת* בירידה מחצרה לצין.
למרות הפיתוי של ״גם כדורגל מפונצ׳ר יורד את מעלה X”, סייענו לו לרדת.

אותו מדרגה שרכב שטח רגיל עם עגלה עלה רגע לפני בלי שום דרמה.

שחר גרינברג
20-12-20, 10:16
עכשיו אני משכתב מעט את הנוסח לטקסט שנראה לי שלגמרי עובר:
.........
כרגע יש 2 טרופרים שתקועים בשטח בגלל מוט הגה שבור
אחד בכרכום
השני בערוד
.........

אני מסכים שאנשים מגזימים במקומות שהם מכניסים קרוסאוברים, אבל גם כאן, פרופורציות לתקלות.
מתלה קרוע זה באמת מעיד על משהו.
זרוע הגה?
לא בהכרח.
מה שכן,
בניגוד לטרופר, יש מצב שזרוע מחוזקת בדאסטר תגרום לנזק בנקודת המשך.

בשבת שעברה סייענו לסובארו *לרדת* בירידה מחצרה לצין.
למרות הפיתוי של ״גם כדורגל מפונצ׳ר יורד את מעלה X”, סייענו לו לרדת.

אותו מדרגה שרכב שטח רגיל עם עגלה עלה רגע לפני בלי שום דרמה.

בוא נתחיל מזה שזה לגמרי משפט הגיוני
טרופר ים שוברים מוטות הגה אין מה לעשות
אבל וזה אבל גדול
להסתובב עם מוט הגה נוסף או לארגן מישהו שיגיע לחלץ אותך מהשטח עם עוד מוט זה לא סיפור לעומת להביא מסרק הגה שלם לשטח
ועוד יותר מזה כשהתחלנו לעשות בירורים מול היבואן להביא מסרק הגה כמובן שהוא לא שחטף פעולה (רכב חדש קשה למצוא חלפים משומשים וכו)

אבל יותר מזה אני בתור מטייל בשטח נכנס למצבים שאני יודע שאני יכול לצאת מהם
בין אם זה טיול ברגל או ברכב שטח
אני לא אקח את הטרופר שלי לכמריר כי הרכב לא בנוי לזה
אני מצפה ממטיילים לאותו הלך רוח לקחת אחריות על הטיול
לתכנן אותו כמו שצריך

גיא
20-12-20, 10:22
והר כרכום הוא לא מקום נכון לדאסטר ?

למיטב ידיעתי. מועדון דאסטרים שורץ שם בכל פעם שאפשר.

ב 6 שנים האחרונות שברו שלוש פעמים את החלק הזה. מכל הדאסטרים בארץ ...

שלושתם מהדגם החדש.

לפחות אחד מהם שאני מכיר באופן אישי התנפץ באלימות מטורפת על סלע בנהיגה מופרעת לחלוטין ולא מתאימה לתואי הדרך.

קצת פרופורציה.

מהעבר השני. כל הפעמים שראיתי במו עיני את הזרוע הזאת נשברת בטרופר זה היה בשיא העדינות על מדרגה כזאת או אחרת ( כשאני חושב על זה. רובן היו בנקרות בעליה על המדרגה. )

קצת פרופורציה.

יש מקומות שלא מתאימים לדאסטר. יחד עם זאת אתמול. מישהו ביקר בקניון הלבן עם רכב 2 על 4 .. ולזר בשלום.

קצת פרופורציה.

דרור ברלי
20-12-20, 10:28
+1
פלסטיק דלת שנושר בטיול מדי פעם זה לא סוף העולם והרבה פחות גרוע מכל מיני שבירות של עייפות החומר שיש בכלים הקשוחים המזדקנים שמחייבות אותך לסחוב עשרות ק"ג של כלים וחלקי חילוף ולפתוח מוסך שדה מתחת לשמש מדברית במקום להגיע לחניון באור יום ולהתפנן בכיף על פויקה טוב.
לא שזה כזה רע - כשזה מתאים לכולם זה נהדר אבל זה לא תמיד המצב.

את הפלסטיק פשוט זורקים בתא המטען וממשיכים לנסוע

רכבי השטח הקשוחים הולכים ונעלמים ואלה שעדיין מיוצרים עולים הרבה מאוד כסף.
גל הקרוסאוברים ששטף את העולם מנגיש את תחום השטח לאנשים שידם אינה משגת רכב שטח קשוח חדש ואורח חייהם אינו מאפשר אחזקה של נבלה מזדקנת.
וזה מנגיש כלכלית את התרבות המדהימה הזו להרבה מאוד אנשים ועל הדרך מספק פרנסה לחלק מהמצקצקים פה.
אז נכון שיש עכשיו עומס גדול יותר של כלים בשטח (אבל זה נכון לגבי כל דבר בארצנו - נעשה פה צפוף) ונכון שיש ביניהם כאלה שאינם מבינים את יכולות הכלי ומגזימים בכוונה או שלא בכוונה
אבל בסך הכללי מדובר במשתמשים שפויים שאינם פוגעים באף אחד. שימוש מתאים ונכון בכלים האלה מסב לבעליהם המון הנאה גם בכביש וגם בשטח.

אישית, אני לא רואה בזה משהו פסול

כנראה שלא הבנת את הפואנטה.

פלסטיק שנשר למישהו מהדלת? עניין קוסמטי. כשאני מוצא חלק כזה אני מיד אוסף אותו. מי שזה שלו, שלא ירוץ לקנות חדש בהמון כסף אלא ייצור איתי קשר ויבוא לקחת.... הוא ישמח לגלות שאפילו ניקיתי אותו. לא מבקש ממנו שיביא איתו כלום חוץ משני דברים - חיוך ובירה קרה.

לענייננו - מי שבוחר במודע להיכנס עם רכב שטח ישן בן 20-30 למקומות שאין לו מושג איך ייצא מהם, אני נוטה להאמין שבדרך כלל מודע לדבר אחד - שהאוטו שלו ישן, כלומר עייפות חומר היא פקטור שידוע לו - ולכן נערך בהתאם. יודע להחזיק כלי עבודה ביד, בעל ידע בסיסי באיתור ופתרון תקלות, מי יותר ומי פחות, ולוקח עימו חלפים משביתים וכלי עבודה בסיסיים. + לכל הפחות לא נוסע לבד.

אבל כאשר כמו רוב נהגי הקרוסאוברים אתה אשכרה לא מבין כלום, מה זה "שטח" ומה הוא עושה למכוניות שתכל'ס לא בנויות לעבוד ולשרוד בו, ואנשי מכירות חלקלקים דחפו לך קונספט שיווקי שלם של "פנאי" ו"אפשרויות חדשות" ואתה אומר לעצמך "זה 4X4, זה SUV אמיתי" בלהבלהבלה, זה רכב חדיש ואולי גם חדש מהניילון, רענן ואמין, ק"מ נמוך, כל החלקים חדשים ולא עייפים, מה כבר יכול לקרות"?.... ואז פוגשים בדברים כאלה. ודווקא הכל קורה. בחיאת, אל תיתממו. נשירת פסי חיכוך או קליפסים לא עוצרים קבוצה בטיול. אלא רק דברים כאלה - קריסת מתלים, גירים מתוחכמים שנופחים את נשמתם במאמץ+חום קיצוני באוגוסט. מכלולי היגוי וכו'.

זה דווקא מאוד לזכותם של החבר'ה האלה בקרוסאוברים כפולי הנעה שחלקם אפילו בעלי נסיון שטח קודם בכלים קשוחים בעבר, אבל בסיטואציה הנוכחית מודעים למגבלות של רכב כזה ולסיטואציות שעלולות להתפתח, ולכן בוחרים לשלם כמה מאות שקלים ליום ולנסוע בקבוצה עם מדריך. כשהם נוסעים עם מדריך, הם יכולים להיות בטוחים שמתקיימים שלושת התנאים הבסיסיים הבאים:

1. כשהטיול מוגדר "לג'יפונים ללא הילוך כוח", רמת הקושי אכן תתאים לרכבים כאלה. מה שמקטין סיכוי לתקלות מהסוג הזה*.
2. הם לא לבד ולא יישארו לבד.
3. הבעיה היא גם של המדריך. בתכלס זה הוא שתקוע איתם. מצד אחד יש לו קבוצה על הראש שצריכה להמשיך בטיול, מצד שני זה הוא מחוייב לחלץ עד לכביש הקרוב כל רכב תקול, ותהיה התקלה אשר תהיה. הוא זה שצריך למצוא ולהמציא פתרונות תחת לחץ זמן, מזג אויר ולעתים גם אנשים קצרי רוח שמסביב.

* למה כוכבית? כי צ'רוקי KL טריילהוק הוא רכב חריג. מצד אחד קרוסאובר מפונפן. מצד שני יש הילוך כוח (ביחס 3:1, קצר יותר משל רוב רכבי השטח הגיבורים של רובנו), יש צמיגים בקוטר 30', יש נעילה אחורית.... יש גם יכולת עבירות טובה ששמה בכיס הקטן לא מעט SUV אמיתיים, בלי מרכאות. כבר היו מספיק דיונים על זה ואני איתן בדעתי על יכולות הרכב הזה (כל עוד הוא תקין). לפני שנתקלתי באירוע הזה, לא ידעתי שתמוכות המתלה שלו עשויות נייר-אלומיניום ממוחזר שפעם עטפו בו שניצלים. אז הנה, למדתי את הלקח.

ולמי ששאל - כן. בהתאם לעובדות האלה - אני נוסע ברכב חזק שבנוי למשימה ומשודרג בהתאם - אבל הוא ישן בפני עצמו (עייפות חומר, ק"מ גבוה) יש לי קבוצה גדולה על הראש ואני צריך להיות ערוך לכל מיני בעיות שעלולות להתעורר הן ברכב שלי והן בכלי רכב חדישים ופריכים, לכן אני סוחב לא מעט ציוד. קודם הכנסתי את כל הרשימה אבל מחקתי, כי זה ארוך וסוטה מהשרשור.... עבור מי שירצה, אפתח שרשור נפרד.

raanan
20-12-20, 10:52
* למה כוכבית? כי צ'רוקי KL טריילהוק הוא רכב חריג. מצד אחד קרוסאובר מפונפן. מצד שני יש הילוך כוח (ביחס 3:1, קצר יותר משל רוב רכבי השטח הגיבורים של רובנו), יש צמיגים בקוטר 30', יש נעילה אחורית.... יש גם יכולת עבירות טובה ששמה בכיס הקטן לא מעט SUV אמיתיים, בלי מרכאות. כבר היו מספיק דיונים על זה ואני איתן בדעתי על יכולות הרכב הזה (כל עוד הוא תקין). לפני שנתקלתי באירוע הזה, לא ידעתי שתמוכות המתלה שלו עשויות נייר-אלומיניום ממוחזר שפעם עטפו בו שניצלים. אז הנה, למדתי את הלקח.
דרור,
מבחינת קשיחות ויכולת שטח (לא כביש ולא בטיחות וצעצועים),
הטריילהוק שווה ערך / נחות מויטרה דור 1 (בהנחה שלויטרה מותקנת נעילה אחורית) ?

תודה
רענן

דרור ברלי
20-12-20, 10:57
והר כרכום הוא לא מקום נכון לדאסטר ?

לפחות אחד מהם שאני מכיר באופן אישי התנפץ באלימות מטורפת על סלע בנהיגה מופרעת לחלוטין ולא מתאימה לתואי הדרך.

יש מקומות שלא מתאימים לדאסטר. יחד עם זאת אתמול. מישהו ביקר בקניון הלבן עם רכב 2 על 4 .. ולזר בשלום.

אכן, קצת פרופורציה.
אפשר להתווכח על זוב שמן מה ההגדרה "מתאים" או "לא מתאים". כל אחד עושה את השיקולים שלו. זו האחריות שלו והוא משלם אחר כך. אני רואה מה קורה תכל'ס בשטח.

"להתנפץ בצורה מופרעת על סלע" זה לעתים סגנון הנהיגה היחיד שמעביר כלים כאלה במקומות מסויימים. זוכר את כל גיבורי העשוש?....
צל"ש או טר"ש. עובר או שובר. לא תמיד עוברים ומקבלים צל"ש. לעתים קרובות שוברים ונשארים עם הטר"ש...
השאלה רק אם מודעים וערוכים לאפשרות הזו. לדוגמה: אם כבר מזכירים את עשוש, המעלה נמצא היום במצבו הרע והחלקלק ביותר מזה שנים רבות. אפילו לנדקרוזר מוגבה על צמיגי BF-AT בלחץ נמוך יחסית, מתקשה לעלות לא באלימות. אבל מחר תגיע קבוצת פורסטרים ודאסטרים שנהגיהם ראו יותר מדי סרטונים ביוטיוב ובאים להוכיח משהו.... יהיה שמח.

כנ"ל כל הגיבורים שיצאו לקניון הלבן ברכב 2X4 ואפילו פרייבט. כן, אפשר. כדאי להיות מודע לעובדה שיהיו גירודים ואולי יהיו גם נזקים. שאולי יהיו גם תקיעות ויהיו גם קריאות לעזרה. כל עוד זה לא לבד - ניחא. אבל חכם ואחראי?... זה לא.
לפחות מי שנוסע ברכב 2X4 מודע שזה לא חכם ולא אחראי ונזהר יותר. אבל אלה שחושבים שקרוסאובר AWD זה "SUV 4X4 אמיתי", הם מבחינתי בקבוצת הסיכון הכי גדולה. הנעה 4X4 לוקחת אותם רחוק יותר ממה שחלמו, אבל מסביב ל-4X4 יש פרייבט, וזו פצצה מתקתקת.

דרור ברלי
20-12-20, 11:05
דרור,
מבחינת קשיחות ויכולת שטח (לא כביש ולא בטיחות וצעצועים),
הטריילהוק שווה ערך / נחות מויטרה דור 1 (בהנחה שלויטרה מותקנת נעילה אחורית) ?

תודה
רענן

יכולת עבירות נטו?.... טובה יותר מויטרה. חוץ מהנעילה אל תשכח מנוע חזק פי 3 מהויטרה דור 1 הסטנדרטית הכי חזקה ששווקה בישראל, LOW קצר יותר ב-50%, בסיס גלגלים ארוך יותר, קוטר צמיגים גדול יותר ב-3 אינץ' ובקרת משיכה יעילה.

קשיחות? זה קרוסאובר. חד משמעית נחות מויטרה. מבנה מתלים מורכב (מולטי-לינק) שמיועד לכביש, עם חלקים דקיקים ועדינים. מכלולי גחון פחות מוגנים, מהלך מתלים אחורי זעיר. ויטרה בנויה בקונספט הישן והטוב של רכב שטח אמיתי וחד משמעית שורדת טוב יותר אינצידנטים אלימים מול אבנים.

גיא
20-12-20, 11:25
אכן, קצת פרופורציה.
אפשר להתווכח על זוב שמן מה ההגדרה "מתאים" או "לא מתאים". כל אחד עושה את השיקולים שלו. זו האחריות שלו והוא משלם אחר כך. אני רואה מה קורה תכל'ס בשטח.

"להתנפץ בצורה מופרעת על סלע" זה לעתים סגנון הנהיגה היחיד שמעביר כלים כאלה במקומות מסויימים. זוכר את כל גיבורי העשוש?....
צל"ש או טר"ש. עובר או שובר. לא תמיד עוברים ומקבלים צל"ש. לעתים קרובות שוברים ונשארים עם הטר"ש...
השאלה רק אם מודעים וערוכים לאפשרות הזו. לדוגמה: אם כבר מזכירים את עשוש, המעלה נמצא היום במצבו הרע והחלקלק ביותר מזה שנים רבות. אפילו לנדקרוזר מוגבה על צמיגי BF-AT בלחץ נמוך יחסית, מתקשה לעלות לא באלימות. אבל מחר תגיע קבוצת פורסטרים ודאסטרים שנהגיהם ראו יותר מדי סרטונים ביוטיוב ובאים להוכיח משהו.... יהיה שמח.

כנ"ל כל הגיבורים שיצאו לקניון הלבן ברכב 2X4 ואפילו פרייבט. כן, אפשר. כדאי להיות מודע לעובדה שיהיו גירודים ואולי יהיו גם נזקים. שאולי יהיו גם תקיעות ויהיו גם קריאות לעזרה. כל עוד זה לא לבד - ניחא. אבל חכם ואחראי?... זה לא.
לפחות מי שנוסע ברכב 2X4 מודע שזה לא חכם ולא אחראי ונזהר יותר. אבל אלה שחושבים שקרוסאובר AWD זה "SUV 4X4 אמיתי", הם מבחינתי בקבוצת הסיכון הכי גדולה. הנעה 4X4 לוקחת אותם רחוק יותר ממה שחלמו, אבל מסביב ל-4X4 יש פרייבט, וזו פצצה מתקתקת.

רשמתי שאני מכיר מקרה אחד באופן אישי.
המקרה ההוא היה נהג שנסע מהר על שביל .. התעסק בלא יודע מה, סטה מהשביל במהירות שלא מתאימה לנסיעה בשטח .. ונכנס בסלע שתלש את הגלגל ממוט ההיגוי.

הוא נהבל , נתן רוורס פול גז וביצע וידא הריגה למכלל כולל למשולש ..

זה מקרה קיצון. אין על זה ויכוח, זה לא התפרעות כדי לנצח את העשוש. חד משמעית.

אני מספיק ותיק פה לזכור מקרים שבהם אנשים נסעו עם רכב הכי גיבור שאפשר במהירות שלא מתאימה לשטח וזה נגמר במסוק חילוץ.

קצת פרופורציה.

ההוא שהתפרע בעשוש יצא משם ללא נזקים, מתברר שהוא מאז התפרע בעוד כמה עליות מפגרות לגמרי .. והאוטו עדיין נוסע .. אז אולי אפשר להתפרע אם יש שכל .. האוטו עדיין נוסע בכוחות עצמו.

אם תרצה אני אשלח לך כמה סרטונים שלו בואצאפ.

גם אני שמכיר טיפה את האוטו לא מאמין שהוא מעיז לעשות את הדברים האלו .. אבל .. הנה ..

zivo
20-12-20, 11:47
גיא,
תרשה לי הערת שוליים לדיון המעמיק הזה.
המפרט הטכני של הדאסטר מחייב בהרבה מקומות נסיעה מהירה יותר מרכבים אחרים, ומאותו רגע, בדיוק כמו שדרור כתב, זה צל"ש או טר"ש.
יש במשוואה הזו מרכיב גדול מאוד של יכולות הנהג, אבל גם ניהול סיכונים מתמשך.
ב 2008, הרבה לפני שהדאסטר פרץ לעולמנו, אני התחלתי לנסוע על GV 2006, ארוכה.
אני זוכר שכל "המומחים" פה קטלו את הרעיון של לטייל בשטח עם רכב כזה (ול GV, בניגוד לדאסטר, יש הילוך כח).
נכון, הגעתי לרוב המקומות שאני מטייל גם היום עם טרופר.
כל הפעמים חזרתי כל הגלגלים שלי, ואני חושב שזה רכב אמין בלתי רגיל.
אבל זה הצריך הרבה עבודת מע"צ והרבה תשומת לב בנהיגה.

למה כל הסיפור הארוך הזה - להגיד משהו נורא פשוט - יש נהגים, מעטים, שיכולים להגיע עם דאסטר רחוק מאוד.
אבל המרכיב של יכולות הנהג, הרבה יותר דומיננטי וחשוב מרכב שטח שהוא קצת יותר חסון וגבוהה.
ואת זה, יש הרבה שלא מבינים.

גיא
20-12-20, 12:26
גיא,
תרשה לי הערת שוליים לדיון המעמיק הזה.
המפרט הטכני של הדאסטר מחייב בהרבה מקומות נסיעה מהירה יותר מרכבים אחרים, ומאותו רגע, בדיוק כמו שדרור כתב, זה צל"ש או טר"ש.
יש במשוואה הזו מרכיב גדול מאוד של יכולות הנהג, אבל גם ניהול סיכונים מתמשך.
ב 2008, הרבה לפני שהדאסטר פרץ לעולמנו, אני התחלתי לנסוע על GV 2006, ארוכה.
אני זוכר שכל "המומחים" פה קטלו את הרעיון של לטייל בשטח עם רכב כזה (ול GV, בניגוד לדאסטר, יש הילוך כח).
נכון, הגעתי לרוב המקומות שאני מטייל גם היום עם טרופר.
כל הפעמים חזרתי כל הגלגלים שלי, ואני חושב שזה רכב אמין בלתי רגיל.
אבל זה הצריך הרבה עבודת מע"צ והרבה תשומת לב בנהיגה.

למה כל הסיפור הארוך הזה - להגיד משהו נורא פשוט - יש נהגים, מעטים, שיכולים להגיע עם דאסטר רחוק מאוד.
אבל המרכיב של יכולות הנהג, הרבה יותר דומיננטי וחשוב מרכב שטח שהוא קצת יותר חסון וגבוהה.
ואת זה, יש הרבה שלא מבינים.

לא

אתה חוזר על המנטרה הזאת שוב ושוב ומכניס את ה GV שוב ושוב .. ואת הנסיון האישי שלך שוב ושוב .. ואין לאף אחד מהם שום קשר למקרים האלו.

ההקשר היחיד הוא הפריים הספציפי החד חד ערכי בשניה של השבר.

כל אוטו נשבר, אפשר לכתוב את ההמשפט הזה בהרבה אופנים. ואפשר לתת אלפי דוגמאות מכל הרכבים שיש פה ובכלל .. דיסקו נשבר, טוארג נשבר, סופה נשברת, CJ נשבר דאסטר נשבר .. כ-ו-ל-ם נשברים.

מה עשה הנהג המפגר שניה לפני מאד קשור לשבירה. גם מה הוא עשה לפני שנתיים קשור .. וגם מה קרה עם הסלע שניה לפני או הרכב הקודם קשור.

טרופר שובר את המוט מקשר של ההגה בקלות רבה יותר מאשר הדאסטר שובר אותו, איך ? .. כמה נשברו פה וכמה נשברו שם ? .. יש לזה קשר עם העובדה שהטרופר יותר כבד ויש לזה קשר שלוקחים את הטרופר מעבר לגבולות מעטפת שלו .. ואללה .. זרקתי קופסת שימורים למדורה ... עובדתית, הציריות של לנדרובר נשברות הרבה יותר מאשר הציריות של דאסטר ... למה ? .. כי לוקחים את הרכב מעבר למעטפת מגבלות שלו .. סופה / CJ שובר יותר תיבות הגה או שלדות מאשר דאסטר .. למה ? .. כי לוקחים את האוטו מערב למעטפת מגבלות שלו ..

לכל רכב יש מעטפת אחרת, ולכן הל"ר ישבור את הציריה במקרה יותר קשוח מאשר הדאסטר .. .ההמ .. בעצם לא .. גם בסתם עליה .. ולכן הטרופר ישבור את המוט מקשר שלו במדרגה יותר קשוחה מאשר הדאסטר .. ההממ .. בעצם לא ..

עוד לא שמעתי על דאסטר ששבר מוט מקשר מנקרות לעומת זאת ראיתי 2 כאלו במו עיני עם טרופר .. למה ?
חוץ ממני אפאחד לא שבר ציריה בדאסטר .. ולעומת זאת כולנו ראינו מליוני ציריות נשברות בדיסקברי / דיפנדר .. למה ? ...

בקיצור, שחררו כבר.

אפשר לטייל עם קרוס-אובר / כביש-שביל / פייק SUV / ואטאבר ..
אז באחד מהם נופלים גלי הינע בדרך ובאחר נופלים הפלסטיקים מהדלת בדרך .. so what ? ..

אפשר לתת דוגמא לכל אוטו בכל מדרגה איך לקחו את האוטו רחוק מידי. זה לא אומר שאותה המדרגה תהרוג את כל הרכבים .. אבל לכל אוטו יש את המדרגה שלו.

הנהג הוא רק חלק מהמשוואה וגם גיא לא נולד עם הגה ביד.

זקני האתר זוכרים את גיא הנהג המהולל רועד מפחד במעלה עין גב עם סמוראי גיבור .. מה זה רועד מפחד .. יצאתי מהאוטו ובכיתי עם דמעות .. כמו ילדה עם קוקיות ! ותכלס לא היה שם כלום. סתם על באמת שום דבר. יש אפילו תמונות טרום דיגיטליות.

נדב42
20-12-20, 12:47
גיא של היום כנראה הרבה יותר מנוסה מגיא עם הקוקיות [emoji846]

yovavz
20-12-20, 12:56
הסקה אינדוקטיבית אפשר לעשות רק אחרי שיודעים שהמקרים הפרטיים מייצגים את הכלל.
במילים אחרות, זה שיש כמה מקרים שראינו או שמענו עליהם, לא אומר ש'כולם' כאלה' (או רובם).
ממה שאני רואה בקהילות הדאסטרים, רובם מודעים היטב למגבלות הרכב ואלו שלא מודעים, בד"כ שואלים ומקבלים תשובות מאוד ענייניות. אין עידוד 'לקחת את הרכב לקצה' - נהפוך הוא.
אינני יודע מה קורה בשאר הקרוס-דרסרים, אבל מהמפגשים האקרעיים שלי איתם בשטח ובכלל, לא קיבלתי רושם שהרוח הכללית שם חסרת אחריות.

nirs
20-12-20, 13:19
עזבו...קרוסאוברים זה לא רכבי שטח....
ירידה משבילים זה מחוץ למעטפת...

דרור ברלי
20-12-20, 13:26
גיא הנהג המהולל (היום) צבר 20 שנות נסיון מאז הסמוראי.
גיא של אז ניפץ סמוראי ודיסקו והיילקס והיה מנפץ את הדאסטר לחתיכות בתדירות הרבה יותר גבוהה.

סיפור זרועות ההיגוי של טרופר הוא באג ידוע כבר שנים רבות, מאז שהטרופר נולד. כנ"ל סילברדו. גם הציריות בדיפנדר.
החלפת זרוע היגוי לטרופר/סילברדו בתנאי שטח זה משהו קליל ומהיר. כנ"ל ציריה בדיפנדר ובסופה.
יש זרועות היגוי מחוזקות לטרופר בשוק, כבר לא ביוקר. גם לסילברדו (כן ביוקר. כ-3.5K)
מטייל אחראי בטרופר מחליף לזרועות מחוזקות או לחילופין, לוקח איתו זרוע ספייר וסט כלים בסיסי. זרוע היגוי תופסת מקום באוטו כמו עוד מכשיר סלולרי. סט כלים בסיסי? כמו עוד ערכת קפה. עוד לא שמעתי מישהו שהתלונן שחסר לו מקום אחסון בטרופר.....

במסלול נתון עם קשיי עבירות נתונים, כל קרוסאובר, כולל דאסטר וצ'רוקי KL טריילהוק עם הנעילה וה-LOW שלו, רואה מאמצים גדולים פי כמה מטרופר או כל SUV אמיתי אחר (בלי מרכאות) ופי מאות גדולים מסופה או דיפנדר או סמוראי/ג'ימני או כל רכב שטח טהור אחר. וכן, אני מכניס כאן גם את פקטור המשקל ועייפות החומר של רכב ישן. מעולם לא שברתי את הסופה גם בואדיות השומרון הקטלניים ביותר ואני מכיר גם טרופריסטים ודיפנדריסטים שמעולם לא שברו זרוע היגוי/ציריה. וכשהם שברו, כמו בשומרון, זה במקומות שגם בדאסטר נעול, גם הנהג הכי מטורלל לא היה מנסה אפילו.

אני מאוד מחזיק מהדאסטר, הוא בכמה רמות עביר ושורד מכל קרוסאובר ממוצע, אבל........ עדיין קרוסאובר. דווקא היכולות הגבוהות גורמות לנהגי דאסטר להעיז יותר ולהסתכן יותר. זה נהדר והם נהנים ומי כמוני מפרגן - אבל יש לזה מחיר. כמו שגילו בשבת האחרונה בכרכום ובערוד.

raanan
20-12-20, 13:39
יכולת עבירות נטו?.... טובה יותר מויטרה. חוץ מהנעילה אל תשכח מנוע חזק פי 3 מהויטרה דור 1 הסטנדרטית הכי חזקה ששווקה בישראל, LOW קצר יותר ב-50%, בסיס גלגלים ארוך יותר, קוטר צמיגים גדול יותר ב-3 אינץ' ובקרת משיכה יעילה.

קשיחות? זה קרוסאובר. חד משמעית נחות מויטרה. מבנה מתלים מורכב (מולטי-לינק) שמיועד לכביש, עם חלקים דקיקים ועדינים. מכלולי גחון פחות מוגנים, מהלך מתלים אחורי זעיר. ויטרה בנויה בקונספט הישן והטוב של רכב שטח אמיתי וחד משמעית שורדת טוב יותר אינצידנטים אלימים מול אבנים.

זה אומר שבשוק הישראלי יש פרדוקס אשר כנראה לא מתקיים בשוק העולמי.

הסבר,
מצד אחד יש הרבה מעוניינים לצאת לשטח לפי הקבוצות שאתה ואחרים מובילים וכן יחידים ולא מאורגנים.
אך כנראה שהם מעוניינים לרכוש רכב שטח שיהיה מודרני וישרת אותם נאמנה בכביש.
והכי חשוב, ללא עלות אסטרונומית.

בעבר הויטרה כולל הגראנד עד 2003 , ספורטאז' (ובטוח שכחתי עוד) נתנו תמורה דיי הולמת לכביש ולשטח,
ובמחירים שלא היו גבוהים משמעותית מפרייבט, וכמובן לא היו קרובי ל SUV מלא (לנדקרוזר, פג'רו, טרופר ועוד).
היום אין בנמצא כלי כזה (הג'ימני קטן למשפחה, הדאסטר חסר גיר אוטומט והילוך כוח).
ולכן קונים מכל הבא ליד כל עוד מבטיחים בפרסומות שהוא 4X4 ו SUV אמיתי ושאר הבלה בלה ...

אם היינו שוק גדול, או לחילופין הייתה דרישה עולמית,
אני מניח שאנשי השיווק היו לוחצים לפתח ולייצר רכב שטח כזה מודרני.

רענן

גיא
20-12-20, 13:48

הסבר,
מצד אחד יש הרבה מעוניינים לצאת לשטח לפי הקבוצות שאתה ואחרים מובילים וכן יחידים ולא מאורגנים.

בעבר הויטרה כולל הגראנד עד 2003 , ספורטאז' (ובטוח שכחתי עוד) נתנו תמורה דיי הולמת לכביש ולשטח,
ובמחירים שלא היו גבוהים משמעותית מפרייבט, וכמובן לא היו קרובי ל SUV מלא (לנדקרוזר, פג'רו, טרופר ועוד).
ולכן קונים מכל הבא ליד כל עוד מבטיחים בפרסומות שהוא 4X4 ו SUV אמיתי ושאר הבלה בלה ...

רענן

זה לא עניין של דרישה. כי ישנם רכבים.
אני רואה מיצובישי ספורטים למשל. רק לא בארץ. אולי זה עניין של תקני זיהום אויר.

דרור ברלי
20-12-20, 13:57
מה יש או מה אין, זה מצב נתון.

אני יודע שאני לכאורה כורת את הענף עליו אני יושב, אבל זו האמת - מי שבאמת רוצה לטייל בבטחון ברכב נוח ומפנק, עושה שגיאה כשהוא בוחר פורסטר חדש או דאסטר חדש, על פני לנדקרוזר בן כמה שנים באותו סכום. וכן, אני יודע שלהחזיק לנדקרוזר בשוטף עולה יותר ואני לא נכנס לאף אחד לשיקולים הכלכליים, אבל מספיק ניפוץ אחד של מכלול יקר כמו מתלה או גיר, והתמונה תתאזן.

נמרוד
20-12-20, 14:07

הסבר,

רענן

אתה לא טועה.

ההסבר לפרדוקס הוא המיסוי הגבוה.

בארה"ב, מי שרוצה רכב שטח חדש יש - רנגלר (גם גרסאות זולות), ברונקו, פוראנר וכמובן שפע הטנדרים, במחיר מקביל למה שעולה בארץ דאסטר במונחי כח קנייה (בהתחשב במשכורת ממוצעת וכו' וכו'). אז הוא לא צריך להתפשר.

פה טנדר 4X4 בגרסא הכי זולה עולה 230 אלף שקל, כפול מדאסטר. בעייה. צריך להתפשר - או דאסטר חדש, או רכב יותר קשוח - אבל לא חדש.

Yaki5500
20-12-20, 14:11
מה יש או מה אין, זה מצב נתון.

אני יודע שאני לכאורה כורת את הענף עליו אני יושב, אבל זו האמת - מי שבאמת רוצה לטייל בבטחון ברכב נוח ומפנק, עושה שגיאה כשהוא בוחר פורסטר חדש או דאסטר חדש, על פני לנדקרוזר בן כמה שנים באותו סכום. וכן, אני יודע שלהחזיק לנדקרוזר בשוטף עולה יותר ואני לא נכנס לאף אחד לשיקולים הכלכליים, אבל מספיק ניפוץ אחד של מכלול יקר כמו מתלה או גיר, והתמונה תתאזן.זה תלוי רק איפה מטיילים
יש המון שבילים בהם פורסטר או דאסטר יכולים לטייל ללא חשש מניפוץ מכלולים או מבלאי מוגזם (מואץ כן אבל לא מוגזם) של מכלולים.

מה שחסר בקהילה הזו של בעלי קרוסאוברים זה שני דברים
1. יכולת להבחין מתי שביל מסוים כבר לא מתאים לכלי (ובהתאם לעקוף או להסתובב)
2. חינוך לטיפול ושימוש נכון ברכב מטייל קרי צמצום מרווחי טיפול, צמיגים נכונים, לחץ אוויר נכון, נהיגה נכונה, בחירת קו התקדמות, מערכות עזר, בדיקה לפני ואחרי טיול וכו'.

בתכלס אלה בדיוק אותן דרישות מבעל רכב קשוח

מוטי ג.
20-12-20, 14:11
לכן, בסל בשיקולי עלות החלטתי שלי אישית מתאים לרכוש דיסקו מזדקן.
לדעתי, מבחינת עלות וחוויה, לי בחשבון שלי דיסקו מזדקן מתאים יותר.

מוטי ג.
20-12-20, 14:40
זה תלוי רק איפה מטיילים
יש המון שבילים בהם פורסטר או דאסטר יכולים לטייל ללא חשש מניפוץ מכלולים או מבלאי מוגזם (מואץ כן אבל לא מוגזם) של מכלולים.

2. חינוך לטיפול ושימוש נכון ברכב מטייל קרי צמצום מרווחי טיפול, צמיגים נכונים, לחץ אוויר נכון, נהיגה נכונה, בחירת קו התקדמות, מערכות עזר, בדיקה לפני ואחרי טיול וכו'.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkתוסיף למשוואה את הגבר הישראלי המצוי שהיה בסיירת זו או אחרת ובטוח שהוא הכל יודע.

גיא
20-12-20, 14:43
זה תלוי רק איפה מטיילים

אני סקרן מאיפה לקחת את האבחנה הזאת.

האם אמא של הסבתא של ההכללות ...

וזה פשוט לא נכון.

קודם כל יש המון !! הדרכות נהיגה. בכל שנותיי עם רכבים גיבורים לא ראיתי חצי מדריך. כמעט אין נהג קרוס אובר שיוצא לטייל בלי חד יומי להכרת האוטו. יעיד על זה המדריך שעושה ממון מזה.

שנית. דווקא כל הרכבים הכבדים עם המון מנוע ומשקל מטורף .. שם כל נגיעה לא זהירה בגז שוברת חצי אוטו מועדים לפורענות גדולה יותר.

שלישית.
בשיקלול של עלות תועלת. נסיעה של כמה ימים פעמיים בשנה בנבלה זקנה מתפוררת שכל הכיף בה הוא לשכב תחתיה כל השבוע להכין אותה לשטח ואז לשכב תחתיה כל השטח להכין אותה לצליעה לכביש.

או להבדיל. נסיעה יום יומית באוטו כיפי ולטייל מתי שבא לי בלי להתכונן ... ולצאת לטייל כל סופ׳ש .. ולחזור הביתה ולצאת מחר לעבודה.

באמת .. בשיקלול שלי. אני יודע מי מנצח. בנוק אוט מטורף.

;)

Yaki5500
20-12-20, 14:46
אני סקרן מאיפה לקחת את האבחנה הזאת.

האם אמא של הסבתא של ההכללות ...

וזה פשוט לא נכון.

Sent from my iPhone using Tapatalkלא ברורה כוונתך

גיא
20-12-20, 14:54
לא ברורה כוונתך

כוונתי שה׳ציבור׳ הזה לא יודע לנהוג.

Yaki5500
20-12-20, 15:07
כוונתי שה׳ציבור׳ הזה לא יודע לנהוג.

Sent from my iPhone using Tapatalkאני כנראה לא מצליח להבין למה אתה מתכוון או שאני לא ברור במה שאני כתבתי

כל מה שאני אומר הוא שיש הרבה מקומות לטייל בהם בבטחה עם קרוסאובר רק שלהבדיל מרכבי השטח. המסוקסים, בעלי הקרוסאוברים לא תמיד יודעים להבחין איפה מתאים לרכב ואיפה לא וגם לא תמיד מבינים שאם הם לוקחים את הרכב שלהם לשטח הם יצטרכו לצמצם מרווחי טיפול, לבדוק את הרכב אחרי טיפול, להקשיב למנוע
דרישות אלה הן לא שונות מהדרישות שיש מבעל רכב קשוח - לנהוג ברכב בצורה נכונה, בדרכים להן הרכב מסוגל וגם לשמור על הרכב בהיבט של החלפות נוזלים תכופות יותר, להקשיב לרכב וכו'

וזאת במענה לדעה הרווחת כאן לפיה אין מקום לקרוסאוברים מחוץ לאספלט

גיא
20-12-20, 15:10
אני כנראה לא מצליח להבין למה אתה מתכוון או שאני לא ברור במה שאני כתבתי

כל מה שאני אומר הוא שיש הרבה מקומות לטייל בהם בבטחה עם קרוסאובר רק שלהבדיל מרכבי השטח. המסוקסים, בעלי הקרוסאוברים לא תמיד יודעים להבחין איפה מתאים לרכב ואיפה לא וגם לא תמיד מבינים שאם הם לוקחים את הרכב שלהם לשטח הם יצטרכו לצמצם מרווחי טיפול, לבדוק את הרכב אחרי טיפול, להקשיב למנוע
דרישות אלה הן לא שונות מהדרישות שיש מבעל רכב קשוח - לנהוג ברכב בצורה נכונה, בדרכים להן הרכב מסוגל וגם לשמור על הרכב בהיבט של החלפות נוזלים תכופות יותר, להקשיב לרכב וכו'

אוקי.

אז כנראה אני לא הבנתי אותך.

התנצלותי.

מוטי ג.
20-12-20, 15:19
זה מזכיר לי, לפני 20 שנה, חבר קנה טנדר מאגנום, עם כל החליפה דאז.
אחרי 6 חודשים מכר.
שאלתי למה? הוא ענה, נמאס לי אחרי כל טיול ללכת לכיוון פרונט.
שאלתי למה צריך לכוון פרונט אחרי כל טיול, אתה כנראה לא מקשיב לרכב, ונוסע בקצב לא סביר ליכולות הרכב.
החבר אמר, מה? עם גפס, בצבא נסעתי בשבילים כאלה בלי לשים לב.
אמרתי לו, גפס ומגנום זה 2 רכבים שונים, גפס מחוזק מכיס הצבא(טוב... זה כיסנו אבל בעקיפין) המאגנום לא.
וכו...בסוף התייאש

zivo
20-12-20, 15:26
אני כנראה לא מצליח להבין למה אתה מתכוון או שאני לא ברור במה שאני כתבתי

תחזור ותקרא מה כתבתי בהודעה #45 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/118949-%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%A1%D7%90%D7%95%D7% 91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A9%D7%98%D7%97?p=923780&viewfull=1#post923780) (שגיא כל כך כעס עלי).
גם בין הבעלים של הרכבים המסוקסים יש כאלו שלא מבינים לא את המגבלות ולא את העומס המצטבר והקשר לטיפולים, הבעיה שהם (ברובם) נוסעים בתוך המעטפת המתוכננת של הרכבים שלהם, בניגוד לקרובאוברים שנוסעים מחוץ למעטפת.
ולכן, בקרוסאובר החשיבות של רמת הנהיגה הרבה יותר גדולה, והרכב הרבה פחות סלחני לשגיאות.

Yaki5500
20-12-20, 15:44
תחזור ותקרא מה כתבתי בהודעה #45 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/118949-%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%A1%D7%90%D7%95%D7% 91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A9%D7%98%D7%97?p=923780&viewfull=1#post923780) (שגיא כל כך כעס עלי).
גם בין הבעלים של הרכבים המסוקסים יש כאלו שלא מבינים לא את המגבלות ולא את העומס המצטבר והקשר לטיפולים, הבעיה שהם (ברובם) נוסעים בתוך המעטפת המתוכננת של הרכבים שלהם, בניגוד לקרובאוברים שנוסעים מחוץ למעטפת.
ולכן, בקרוסאובר החשיבות של רמת הנהיגה הרבה יותר גדולה, והרכב הרבה פחות סלחני לשגיאות.

אני מסכים עם זה באופן חלקי
נכון שקארוסאובר פחות סלחני לטעויות כמו נהיגה מחוץ למעטפת היכולות כי הוא הרבה יותר עדין וגם לקחו פחות מקדם ביטחון בתכנון ובניה שלו

אבל רוב בעלי הרכבים האלה לא מגזימים איתם

יש כאן הטיה שנוצרת משום שאלה שכן מגזימים אתה שומע עליהם בווצאפ או גרוע מכך בחדשות

אבל זה מיעוט לא מייצג

בתכלס רוב הקרוסאוברים לא רק שלא מגזימים בשטח רובם אפילו לא יורדים מהאספלט. כמו גם רוב הכלים הקשוחים שהבעלים הראשון פשוט צריך סמל סטטוס וגם הם לא רואים שטח ב5+ שנים הראשונות

וכן, גם בין בעלי הרכבים הקשוחים יש כאלה שלא יודעים לנהוג ולא יודעים לטפל ברכב אבל גם שם זה מיעוט

elephant man
20-12-20, 15:44
אז מה?
אפשר לנסוע בשטח רק על ברזלים?
אם לא מתחילים בסמים קלים, לא מגיעים לכבדים
וכן. שטח זה התמכרות והיא מתחילה בקרוסאוברים.
זה חלבי כזה, לא מעורר אנטי אצל האישה ומעורר משהו אצל הבעל (סליחה על המגדריות), ונותן את התחושה של אפשרות להרפתקה.
אבל, זו התחלה.
וממה שאני מבין מהתגובות פה ומהניסיון האישי, זה בעיקר עניין של העלאת מודעות ופיתוח יכולת נהיגה בקרב בעלי הקרוסאוברים.

הנזק הכי משמעותי שספגתי בשנים שלי עם פורסטר (מעבר לפאנצ'ר) היה שבר באגזוז וגם הוא נבע מטעות בשיקול דעת.
וכן. טיילתי המון. עם רכבים שהם בליגה אחרת לגמרי (דיפנדר, פאטרול וכו') והחברים לימדו אותי לנהוג.
כיוונו, בנו, עזרו ותמיד היה נושא לשיחה ולבדיחה.

תרצו או לא, הקרוסאוברים פה כדי להישאר ונפגןש אותם יותר ויותר ואפילו בנקודות שלא חשבתם.
ולפי העניין הרב וכמות השיפורים ההולכת וגדלה לרכבים האלו - ואני לא מדבר על מסיטי רוח לדלתות אלא על פגושים, מיגונים, ועוד המהפיכה לא התחילה, היא כבר מעבר לנקודת האל חזור.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Eitan Michaeli
20-12-20, 16:07
קשה לכם שהשטח נהיה צפוף ? :-)

לי הרבה יותר נעים לנסוע במהירות כביש 6 מהצפון עד למצפה רמון ( ואז לנסוע בזהירות בשטח)
מאשר לנסוע כל הדרך על 80/90 ברכב מקרקש משנת 97
שלא לדבר על זה שצריך להחזיק 2 רכבים בחניה ( אחד למשך השבוע ואחד לנסיעה שלוש פעמים בשנה לשטח "קשה" )

הכל בחיים זה פשרות

assafy
20-12-20, 16:39
רק מזכיר שהחיים זה לא שחור ולבן ויש גם באמצע.
זה לא שהברירה היחידה זה או גרוטאה ישנה משנות התשעים או דאסטר חדש או רכב ב350 אלף ש''ח.
כל אחד לפי כיסו ומה שהוא מוכן להקצות אבל אפשר בסכום של דאסטר חדש/xv או אף בפחות מזה למצוא ל"ק או פאג'רו או גראנד צ'ירוקי wk בני כמה שנים שעם חיפוש קל וסבלנות לגמרי לא יהיו שחוטים, ושיהיו סופר מפנקים על הכביש ועם יכולות מצויינות בשטח. אז לא יהיו להם את האמצעים האוטונומיים האחרונים אבל הם כן מודרניים ומצויידים בכריות אויר, abs ו esp, בקרת אקלים מפוצלת וכל מה שצריך.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

yovavz
20-12-20, 16:53
זה לא שהברירה היחידה זה או גרוטאה ישנה משנות התשעים או דאסטר חדש או רכב ב350 אלף ש''ח
שוב, מעיד רק על הדאסטרים - חלק ניכר מהאנשים קנו רכבים משומשים בטווח מחירים של 40,000 עד 70,000 ובסכומים האלו כבר קשה למצא רכבי שטח גיבורים מודרניים (לא כל שכן, שלדת סולם + לפחות סרן חי שלפי חלק מהמחמירים כאן הם תנאי לכרטיס מועדון) - בטח כשאין יותר מדי נסיון והבנה ברכבים כאלו

Yaki5500
20-12-20, 17:01
דאסטר חדש = לנד קרוזר בן 12 עם 300k קמ

מוטי ג.
20-12-20, 17:53
מאשר לנסוע כל הדרך על 80/90 ברכב מקרקש משנת 97

רכב לא מקרקש זה לחלשים [emoji6]

שלא לדבר על זה שצריך להחזיק 2 רכבים בחניה ( אחד למשך השבוע ואחד לנסיעה שלוש פעמים בשנה לשטח "קשה" )

הלוואי הייתי מחזיק רק 2

eyalski
20-12-20, 18:08
הכי פשוט היה אם היבואן של דאצ'יה, היה מציע ליצרן ברומניה לייצר דאסטר במהדורה מיוחדת לארץ ישראל.
וכך יהיה לנו כאן בארץ, רכב מוגבה מהיצרן, צמיגי MT במידה מכובדת, מכלולים מחוזקים, יחסי העברה מתאימים, מרווח ומיגון גחון, מערכות בולמים/מתלים ברמה גבוהה והכל מאושר וחוקי למהדרין.

כנ'ל גם לגבי יצרנים אחרים שרכבים מתוצרתם נמכרים בארץ ובגלל חוקי הרישוי ואיסור שינויי מבנה, סובלים מנחיתות במידות צמיגים, מרווח גחון וכדומה.

הכל פתיר, טלפון אחד לסרג'יו קונסטנצה והפרוייקט הרומני יוצא לדרך

https://2.bp.blogspot.com/-PzAv-MC0HIo/WvySA1AgAfI/AAAAAAAAQrM/TMR_TfV0Mv0L6pXye9Votr5fztx_S6RhwCLcBGAs/s1600/ACF_Tracks_on_Dacia_Duster_for_Romanian_ gendarmerie.jpg

assafy
20-12-20, 18:39
דאסטר חדש = לנד קרוזר בן 12 עם 300k קמ

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkנראה לי שקצת משהו יותר חדש, באיזור ה10.
אבל תארת במדוייק את מה שיש לי וזה לחלוטין לא שחוט אלא רכב מתוחזק ונעים ברמה היומיומית וזה הרכב המשפחתי העיקרי. כן ראה שטח :-).

גיא
20-12-20, 18:44
נראה לי שקצת משהו יותר חדש, באיזור ה10.
אבל תארת במדוייק את מה שיש לי וזה לחלוטין לא שחוט אלא רכב מתוחזק ונעים ברמה היומיומית וזה הרכב המשפחתי העיקרי. כן ראה שטח :-).

אני לא רוצה לגנוב את נושא השרשור , אבל נצא מנקודת מוצא של קניית רכב שטח אמיתי בן 10-12 .. יד 4 או דאסטר יד 0
עכשיו שניהם יעשו 30 אלף בשנה ... אחרי שנתיים הדאסטר עם 60 אלף .. בן שנתיים , עוד לא עשה טסט ... עוד לא עשה טיימינג .. הטויוטה איפה ? .. 300 - 400 אלף ? ... כמעט אספנות ...

גיר / מזרקים / סרנים / יודע מה .. חלון חשמלי אחורי .. ממיר קטליטי ? .. חסר דברים שכתוב עליהם טויוטה שיכולים להתחיל למות עכשיו ?

Yaki5500
20-12-20, 19:12
נראה לי שקצת משהו יותר חדש, באיזור ה10.

Sent from my SM-G970F using Tapatalkנשמע כיף
יש לי אחד בקבוצה 2006 אם אני לא טועה והרכב מרגיש סבבה לגמרי

yoni_0000
20-12-20, 19:25
אכלתם ת'ראס.. עוד שרשור גיא והדאסטר נגד העולם. שכל אחד יעשה מה שבא לו, רק מה, בעלי קרוסוברים יקרים.. תטיילו תהנו, תשברו, מה שבא לכם, אבל כשאתם מטיילים 30 רכבים על 15 קמש בנחלים בגדולים.. עשו טובה, פנו את הדרך למי שרוצה לנסוע מהר יותר.

דור אריאל
20-12-20, 19:56
אכלתם ת'ראס.. עוד שרשור גיא והדאסטר נגד העולם. שכל אחד יעשה מה שבא לו, רק מה, בעלי קרוסוברים יקרים.. תטיילו תהנו, תשברו, מה שבא לכם, אבל כשאתם מטיילים 30 רכבים על 15 קמש בנחלים בגדולים.. עשו טובה, פנו את הדרך למי שרוצה לנסוע מהר יותר.

זה דיון בפני עצמו ,
לפני שבועיים נסענו 6 רכבים פג'רו ולנדרוזר במהירות שלא התאימה למי שהיה מאחורינו ועקפו אותו כמו משוגעים מחוץ לשביל המסומן

yoni_0000
20-12-20, 20:13
עייפתי מעקיפות כאלה.. לא באתי לריב עם אף אחד ואין טעם לצפור כמו מטומטם... עם זאת, לא פעם אני נתקל ברוכבי אופניים שלא נותנים לעקוף אותם ואפילו נדחפים בתוך השיירה במעין הפגנתיות לא מובנת... קרוסאוברים שלא יודעים/ לא יכולים לנסוע מהר, בטח ובטח שפרייבטים, וכן גם ג'יפאים שסתם בא להם לנסוע לאט.. קצת דרך ארץ.. עצרו רגע בצד, תנו למהיר לעקוף, תמשיכו בדרככם.. לא יקרה לכם כלום.

assafy
20-12-20, 20:14
אני לא רוצה לגנוב את נושא השרשור , אבל נצא מנקודת מוצא של קניית רכב שטח אמיתי בן 10-12 .. יד 4 או דאסטר יד 0
עכשיו שניהם יעשו 30 אלף בשנה ... אחרי שנתיים הדאסטר עם 60 אלף .. בן שנתיים , עוד לא עשה טסט ... עוד לא עשה טיימינג .. הטויוטה איפה ? .. 300 - 400 אלף ? ... כמעט אספנות ...

גיר / מזרקים / סרנים / יודע מה .. חלון חשמלי אחורי .. ממיר קטליטי ? .. חסר דברים שכתוב עליהם טויוטה שיכולים להתחיל למות עכשיו ?צודק, אבל גם ברכב עם 60 או 100 אלף כבר אין לך ביטחון שלא ילך מכלול יקר והדאסטר יעשה מה שהוא מסוגל לעשות והל"ק יעשה מה שהוא מסוגל לעשות. 400 אלף ק"מ לל"ק זה לא יוצא דופן ולא אספנות.
אז כל אחד נותן את הדגש למה שהוא רוצה והכל לגיטימי כל עוד שמטיילים ונהנים.

yovavz
20-12-20, 20:28
אכלתם ת'ראס.. עוד שרשור גיא והדאסטר נגד העולם. שכל אחד יעשה מה שבא לו, רק מה, בעלי קרוסוברים יקרים.. תטיילו תהנו, תשברו, מה שבא לכם, אבל כשאתם מטיילים 30 רכבים על 15 קמש בנחלים בגדולים.. עשו טובה, פנו את הדרך למי שרוצה לנסוע מהר יותר.השרשור התחיל מקרוסאוברים שלא מתאימים לשטח, הפך לכל נהגי הקרוסאוברים שלא יודעים לנהוג/מכירים את מגבלות הכלי ועכשיו זה כל הקרוסאוברים שנוסעים לאט מדי ולא נותנים לעקוף?
מה השלב הבא?
הקרוסאוברים שבגללם כולם שונאים את הג'יפים והרט"ג סוגרת שטחים?
הקרוסאוברים שהורסים את השבילים ומטנפים כל פינה טובה שנשארה?
אה, חוץ מגיא, גיא בסדר,, אבל לא מייצג.
אה, ותעשה ניסוי קטן - תחליף את הקרוסאוברים ב"נשים"/"ערבים"/"כאלה שקנו ביטקוין כשהיה זול"
ותבין כמה עקומות כל ההכללות האלה

yoni_0000
20-12-20, 20:38
השרשור התחיל מקרוסאוברים שלא מתאימים לשטח, הפך לכל נהגי הקרוסאוברים שלא יודעים לנהוג/מכירים את מגבלות הכלי ועכשיו זה כל הקרוסאוברים שנוסעים לאט מדי ולא נותנים לעקוף?
מה השלב הבא?
הקרוסאוברים שבגללם כולם שונאים את הג'יפים והרט"ג סוגרת שטחים?
הקרוסאוברים שהורסים את השבילים ומטנפים כל פינה טובה שנשארה?
אה, חוץ מגיא, גיא בסדר,, אבל לא מייצג.

זכות כולם לטייל ולהנות ומי אני שאגיד למישהו מה לעשות. יכולים לא יכולים, נתקעים נשברים או מככבים במעלות הנגב, זה לא ממש מעניין אותי... מה כן.. אל תחסום את השביל, אל תעקב אותי ותגיד "שיחכה".. זה אולי לא פוליטקלי קורקט להגיד אבל לא ממש אכפת לי.. קרוסואברים מנגישים את השטח לעם ישראל, שזה בדרך כלל מה שאני מנסה לברוח ממנו כשאני נוסע לטייל.

וכן.. סטטיסטית, לאיפה שמגיעים הרבה רכבים וכל כוכב שמתעד את מסע הכיבוש שלו במעלה זיבי, אלו המקומות שנסגרים.

גיא
20-12-20, 20:43
עייפתי מעקיפות כאלה.. לא באתי לריב עם אף אחד ואין טעם לצפור כמו מטומטם... עם זאת, לא פעם אני נתקל ברוכבי אופניים שלא נותנים לעקוף אותם ואפילו נדחפים בתוך השיירה במעין הפגנתיות לא מובנת... קרוסאוברים שלא יודעים/ לא יכולים לנסוע מהר, בטח ובטח שפרייבטים, וכן גם ג'יפאים שסתם בא להם לנסוע לאט.. קצת דרך ארץ.. עצרו רגע בצד, תנו למהיר לעקוף, תמשיכו בדרככם.. לא יקרה לכם כלום.

חביבי .. אני לא מנומס כמו יובב ...

רוצה לטוס ?
סע לפצאל ..

מי אתה ( או כל אחד אחר ) שיצפור לי בשטח ? למה מה ? ..
אני בא לשם בשביל לנסוע 7 קמ"ש מינימלי שמאפשר לי הדאסטר, עם חלונות פתוחים ולשמוע את הדשדש מדשדש .. לנקות את הראש מכל מיני טייסי רמזורים עצבניים שצופרים כל היום .. הדבר האחרון שאני צריך בשטח זה איזה טייס חלל עצבני שחושב שהוא על אוטוסטרדה וכולם חייבים לזוז לכבודו .. בדיוק כמו שרוכבי אופניים מסרבים לפרוס לפניך שטיח אדום כשאתה מגיע .. השביל שלי ושלהם בדיוק באותה מידה שהוא שלך, מעט דרך ארץ. תרגיע, תוריד את הרגל מהגז ותחכה שיתפנה .. לא יקרה לך כלום.

אף אחד לא חייב לך כלום. אבל ממש כלום.

לגמרי .. אבל .. לגמרי נסחפת.

( סליחה שנסחפתי גם והתשובה שלי קשה. אבל בחיי שהגזמת )

yovavz
20-12-20, 20:52
וכן.. סטטיסטית, לאיפה שמגיעים הרבה רכבים וכל כוכב שמתעד את מסע הכיבוש שלו במעלה זיבי, אלו המקומות שנסגרים.
וואו
תוכל אולי לרענן את זכרוננו אילו מעלות שנסגרו לאחרונה, נסגרו בשל התפארויות של נהגי קרוסאוברים?
ולא, הדיפנדר החדש, לא ברשימה של הקרוסאוברים.
(הוא כנראה ברשימת שינאה אחרת - של יצרני רכבי שטח אגדיים שמעדיפים לעשות כסף מאשר את מה שהג'יפאים האמיתיים אומרים להם לעשות)

yoni_0000
20-12-20, 20:53

רוצה לטוס ?
סע לפצאל ..

אני בא לשם בשביל לנסוע 7 קמ"ש מינימלי שמאפשר לי הדאסטר, עם חלונות פתוחים ולשמוע את הדשדש מדשדש .. לנקות את הראש מכל מיני טייסי רמזורים עצבניים שצופרים כל היום .. הדבר האחרון שאני צריך בשטח זה איזה טייס חלל עצבני שחושב שהוא על אוטוסטרדה וכולם חייבים לזוז לכבודו .. בדיוק כמו שרוכבי אופניים מסרבים לפרוס לפניך שטיח אדום כשאתה מגיע .. השביל שלי ושלהם בדיוק באותה מידה שהוא שלך, מעט דרך ארץ. תרגיע, תוריד את הרגל מהגז ותחכה שיתפנה .. לא יקרה לך כלום.

אף אחד לא חייב לך כלום. אבל ממש כלום.

לגמרי .. אבל .. לגמרי נסחפת.

( סליחה שנסחפתי גם והתשובה שלי קשה. אבל בחיי שהגזמת )

אני לא טס ואני לא צופר (הבנת הנקרא).. אני סובל בשקט. לא צריך שטיח ולא צריך שתפרוס לי כלום. כמו שאני לא אתקע לך על כביש 6 על 80 קמ"ש בשמאלי. אתה רוצה לנסוע לאט בכיף שלך? אין לי בעיה עם זה, גם אני עושה את זה לפעמים.. אבל אם אני מעקב מישהו, אני מפנה לו את הדרך.. כי הוא לא חייב לחכות לי, כי אני מרגיש לא בנוח... אז אצל מי הבעיה בדרך ארץ?

גיא
20-12-20, 20:56
אני לא טס ואני לא צופר (הבנת הנקרא).. אני סובל בשקט. לא צריך שטיח ולא צריך שתפרוס לי כלום. כמו שאני לא אתקע לך על כביש 6 על 80 קמ"ש בשמאלי. אתה רוצה לנסוע לאט בכיף שלך? אין לי בעיה עם זה, גם אני עושה את זה לפעמים.. אבל אם אני מעקב מישהו, אני מפנה לו את הדרך.. כי הוא לא חייב לחכות לי, כי אני מרגיש לא בנוח... אז אצל מי הבעיה בדרך ארץ?

כשאני מעכב מישהו אני זז.

גם על הכביש.

אתה כתבת שאתה מצפה מאנשים לזוז מדרכך.

הבנת הנכתב.

בזה סיימתי.

איל מ
20-12-20, 21:05
אני לא טס ואני לא צופר. אני בדרך כלל בקצב איטי מהממוצע. אבל כשאני רואה במראה שיירה שסוגרת עליי, אני סוגר חלונות, גולש הצידה ונותן להם לעבור.
זאת לא חוצפה לצפות מאנשים שינהגו כך, ובטח שאין סיבה להתעצבן (ואמנם זה נכתב בשרשור על קרוסאוברים אבל אני בטוח שכוונת יוני היתה כללית לרכבים שנוסעים לאט.

דוגמה מאתמול.
נסעתי במשך עשר דקות אחרי פרייבט אי שם באחת מדרכי השרון. דרך מלאה שלוליות ובוץ רדוד (שבהחלט מאפשר נסיעה איטית וזהירה של פרייבט). אז נכון, זכותו לנסוע שם ואני אפילו שמח שהוא נסע לראות שקנאים במאגר. אבל ראבק, אתה רואה במשך עשר דקות שיש אחריך רכב, למה לא לעמוד שניה בצד ולתת לי לעבור. שתבינו, היה זוג זקנים שהלך בשביל מקביל אלינו והיה בקצב שלנו!!! עשר פאקינג דקות!! עכשיו יכולתי להדחף בינו לבין קצה השביל (הוא נסע באמצע) ולעקוף אותו, תוך שאני משפריץ עליו בוץ סמיך מהשלוליות, או סתם לשבת על הזמבורה כמו ערס, אבל אז הייתי חרא לפחות כמוהו. ולמה חרא? כי הוא ראה שהגעתי עד אליו במהירות גבוהה משלו, הסתכל עלי במראה ופשוט התעקש לנסוע במרכז השביל. בכוונה (כי הץבהרבה מקרים הקו הנכון היה דווקא בצד).

אז מותר ליהנות מהנוף ב7 קמש. אבל למי זה פוגע באגו אם שניה יורדים הצידה ונותנים למישהו לעבור? אולי המישהו הזה מתכנן עוד להספיק את הערוד לפני החושך?

נ. ב.
לפעמים אנשים לא שמים לב שאתה מאחוריהם. צפירונת קטנה של "היי שים לב מישהו מאחוריך" היא שונה לגמרי מצפירה כועסת של "יש לי ברונקו עם שבעתלפים כ"ס עוף לי מהדרך קרוסאובר עלוב".

Crabbing
20-12-20, 21:08
אתה לא טועה.

ההסבר לפרדוקס הוא המיסוי הגבוה.

בארה"ב, מי שרוצה רכב שטח חדש יש - רנגלר (גם גרסאות זולות), ברונקו, פוראנר וכמובן שפע הטנדרים, במחיר מקביל למה שעולה בארץ דאסטר במונחי כח קנייה (בהתחשב במשכורת ממוצעת וכו' וכו'). אז הוא לא צריך להתפשר.

פה טנדר 4X4 בגרסא הכי זולה עולה 230 אלף שקל, כפול מדאסטר. בעייה. צריך להתפשר - או דאסטר חדש, או רכב יותר קשוח - אבל לא חדש.

גם עניין עלויות האחזקה.
בארה״ב הביטוח הוא פרסונלי, מוסיפים עליו את הרכב הנוסף בעלות לא גבוהה, פה זה עולה כמו פעמיים משכנתא.
טיפולים ותיקונים - יש 5 דילרים באותו רחוב ואמאזון במשלוחה חינם תוך יום.
גם יש גראז׳ ענקי בבית לכלים ולג׳אנק.
גם חניה לא בעיה.
אז מחזיקים קאמרי לנסוע לעבודה וטאקומה כדי לגרור את הסירה לאגם.

Asaf-a
21-12-20, 07:23
מילא עלויות אחזקה וקניה חד פעמית, אבל עלויות ביטוח...??
מי שמחזיק צעצוע בצד כגון אופנוע שטח או סב״ס מזדקן אך עדיין לא אספנות, ורוצה להיות חוקי נאלץ לשלם סכומים מטורפים.

למשל על רזר800, שנת 2010 ששווה 20-26 אש״ח,?ביטוח חובה בפול 5300, ביטוח ג עוד 1300₪....ואם תכניסו מחיר עגלה וביטוחה לחגיגה אז בכלל הזוי.

לא פלא שאנשים מנסים למצוא אולר שוויצרי קרוסאובר שיתאים למגוון משימות יומיומיות אך מהווה פשרה גדולה ?

מוטי ג.
21-12-20, 07:27
דווקא עגלה וביטוחה זה הכסף הקטן בsbs

ד ו ר ו ן
21-12-20, 07:58

רוצה לטוס ?
סע לפצאל ..

+
לרוב אני אני נוסע בשטח לאט למדי, לא כי אי אפשר, אלא כי זה כייף.

דרך ארץ זה משהו שהולך ופוחת בשטח.

ד ו ר ו ן
21-12-20, 08:00
ובנימה אחרת,

למנהל שפיצל את הדיון ובלגן את רצף התגובות..
מה הרעיון?
תגובות מקוטעות וציטוטים לא רלוונטיים בשני דיונים על אותו הנושא?

ד ו ר ו ן
21-12-20, 09:18
תוסיף למשוואה את הגבר הישראלי המצוי שהיה בסיירת זו או אחרת ובטוח שהוא הכל יודע.
א. סיירת ממוצעת (גדסרים) ב-20 שנה האחרונות לא ממש נוסעת על רכבי שטח חוץ ממשאית האמר.

מי שמשליך מההאמר לקרוסאובר, יש לו בעיות עמוקות יותר לפתור עם עצמו ויכולת אומדן דברים בחיים.

ב. מי שכן קיבל הכשרת נהיגת שטח, לרוב לא ינסה להתעלל בקרוסאובר כי הוא כן מודע להשלכות.

דרור ברלי
21-12-20, 09:41
ב. מי שכן קיבל הכשרת נהיגת שטח, לרוב לא ינסה להתעלל בקרוסאובר כי הוא כן מודע להשלכות.

בדיוק.
מצד שני, בהכשרה הוא טעם מהיכולות הפוטנציאליות של האוטו. לעתים הן מרשימות.

אבל לא כל מדריך יתעכב ויזהיר מפני המגבלות של הרכב.
רוב הנהגים (לא כולם, אבל כן רובם. כולל בעלי נסיון בשטח) גם אינם אנשים בעלי ידע מכני/טכני, קצת קשה להם להבין כשאומרים להם "זה וזה וזה לא מתאים לשטח כי..." ולרדת להסברים הטכניים שנכנסים להם מאוזן ימין ויוצאים מאוזן שמאל בלי לעשות כלום באמצע.

הזכיר כאן מישהו "שיפורים" לקרוסאוברים - כן, יש מיגונים, יש פגושים, צמיגי שטח בלהבלהבלה. הכל קוסמטי. לא משהו שיורד לעומק, למהות. ראיתי כבר בישראל XV קרביים מוגבהים עם פגשי ברזל, צמיגי שטח, כננות, מנשאי גלגל חיצוניים. בחול ראיתי KL טריילהוק משופר כולו מהקטלוג של Mopar - מוגבה 3 אינץ' על צמיגי MT 32', פגושי ברזל עם כננות מלפנים ומאחור, גגון קרבי, סוללות לדים.... נראה מגניבבב. אבל מה עם חיבורי המתלים? האם הלינק המסכן הזה מאלומיניום הוחלף למשהו רציני מברזל? רק השד יודע.

בחוצה של סובארו, התייצב לי פורסטר מוגבה עם פגושים מעוצבים מחדש, ממוגן היטב, צמיגי AT. הוא היה הראשון שריתוכי חיבורי המוטות המייצבים למרכב נתלשו לו כבר אחרי היום שלישי למסע. חוצה ישראל לסובארו/ג'יפונים בהגדרתו אינו מסע עבירות. אין בו מכשולים שחורגים ממעטפת היכולות הבטוחה של הכלים האלה גם בתצורתם הסטנדרטית והנה - זה נעקר מהמקום. כי תעשו מה שבראש שלכם, תכופפו את גבולות המעטפת כרצונכם, אבל זה לא מיועד לעשות שטח.

עם כל השיפורים האלה, הבסיס של הכל הוא עדיין פרייבט. פריך. אזני פח דקיקות בשילדה, משולשי מתלה, לינקים, הכל עדין. כן, זה מחיר התחביב. אבל לא מדובר כאן בדיסקו בן 23 או בסופה בת 26 שנשבר לה עלה בקפיץ בן 15.... זה אוטו חדש. 2020. אחרי 2-3 טיולים בחייו. חומר למחשבה.

גיא
21-12-20, 10:42
בדיוק.

רוב הנהגים (לא כולם, אבל כן רובם. כולל בעלי נסיון בשטח) גם אינם אנשים בעלי ידע מכני/טכני, קצת קשה להם להבין כשאומרים להם "זה וזה וזה לא מתאים לשטח כי..." ולרדת להסברים הטכניים שנכנסים להם מאוזן ימין ויוצאים מאוזן שמאל בלי לעשות כלום באמצע.

עם כל השיפורים האלה, הבסיס של הכל הוא עדיין פרייבט. פריך. אזני פח דקיקות בשילדה, משולשי מתלה, לינקים, הכל עדין. כן, זה מחיר התחביב. אבל לא מדובר כאן בדיסקו בן 23 או בסופה בת 26 שנשבר לה עלה בקפיץ בן 15.... זה אוטו חדש. 2020. אחרי 2-3 טיולים בחייו. חומר למחשבה.

מכיון שהייתי רק תותחן .. והדבר היחיד שלמדתי לנהוג עליו בצבא זה תומ"ת ..

* על איזה רכבים לומדים לנהוג בשטח בגדס"ר ?
* אנחנו ( אני ) לא יודעים מי בנה את הפגושים הללו .. ואיך חיבר אותם וכו' ..
* יש גם נעילות .. אפילו לסובארו מצאו דרך להרכיב את הלוקרייט של הדאסטר

erezgur
21-12-20, 11:00
אני לא טס ואני לא צופר. אני בדרך כלל בקצב איטי מהממוצע. אבל כשאני רואה במראה שיירה שסוגרת עליי, אני סוגר חלונות, גולש הצידה ונותן להם לעבור.
זאת לא חוצפה לצפות מאנשים שינהגו כך, ובטח שאין סיבה להתעצבן (ואמנם זה נכתב בשרשור על קרוסאוברים אבל אני בטוח שכוונת יוני היתה כללית לרכבים שנוסעים לאט.

דוגמה מאתמול.
נסעתי במשך עשר דקות אחרי פרייבט אי שם באחת מדרכי השרון. דרך מלאה שלוליות ובוץ רדוד (שבהחלט מאפשר נסיעה איטית וזהירה של פרייבט). אז נכון, זכותו לנסוע שם ואני אפילו שמח שהוא נסע לראות שקנאים במאגר. אבל ראבק, אתה רואה במשך עשר דקות שיש אחריך רכב, למה לא לעמוד שניה בצד ולתת לי לעבור. שתבינו, היה זוג זקנים שהלך בשביל מקביל אלינו והיה בקצב שלנו!!! עשר פאקינג דקות!! עכשיו יכולתי להדחף בינו לבין קצה השביל (הוא נסע באמצע) ולעקוף אותו, תוך שאני משפריץ עליו בוץ סמיך מהשלוליות, או סתם לשבת על הזמבורה כמו ערס, אבל אז הייתי חרא לפחות כמוהו. ולמה חרא? כי הוא ראה שהגעתי עד אליו במהירות גבוהה משלו, הסתכל עלי במראה ופשוט התעקש לנסוע במרכז השביל. בכוונה (כי הץבהרבה מקרים הקו הנכון היה דווקא בצד).

אז מותר ליהנות מהנוף ב7 קמש. אבל למי זה פוגע באגו אם שניה יורדים הצידה ונותנים למישהו לעבור? אולי המישהו הזה מתכנן עוד להספיק את הערוד לפני החושך?

נ. ב.
לפעמים אנשים לא שמים לב שאתה מאחוריהם. צפירונת קטנה של "היי שים לב מישהו מאחוריך" היא שונה לגמרי מצפירה כועסת של "יש לי ברונקו עם שבעתלפים כ"ס עוף לי מהדרך קרוסאובר עלוב".+1 לכל מה שכתבת.
כן אני נוהג לתת לעבור לשיירות שממהרות, גם אני חושב שראוי שכולנו נכבד יותר אלו את אלו ולעיתים מצפה שגם אחרים ינהגו כמוני ויאפשרו מעבר לרכבים אותם הם מעכבים במקומות בהם אין מניעה לאפשר לעבור...

נשלח מהנייד

ש01
21-12-20, 13:23
בדיוק.

הזכיר כאן מישהו "שיפורים" לקרוסאוברים - כן, יש מיגונים, יש פגושים, צמיגי שטח בלהבלהבלה. הכל קוסמטי. לא משהו שיורד לעומק, למהות. ראיתי כבר בישראל XV קרביים מוגבהים עם פגשי ברזל, צמיגי שטח, כננות, מנשאי גלגל חיצוניים. בחול ראיתי KL טריילהוק משופר כולו מהקטלוג של Mopar - מוגבה 3 אינץ' על צמיגי MT 32', פגושי ברזל עם כננות מלפנים ומאחור, גגון קרבי, סוללות לדים.... נראה מגניבבב. אבל מה עם חיבורי המתלים? האם הלינק המסכן הזה מאלומיניום הוחלף למשהו רציני מברזל? רק השד יודע.

בחוצה של סובארו, התייצב לי פורסטר מוגבה עם פגושים מעוצבים מחדש, ממוגן היטב, צמיגי AT. הוא היה הראשון שריתוכי חיבורי המוטות המייצבים למרכב נתלשו לו כבר אחרי היום שלישי למסע. חוצה ישראל לסובארו/ג'יפונים בהגדרתו אינו מסע עבירות. אין בו מכשולים שחורגים ממעטפת היכולות הבטוחה של הכלים האלה גם בתצורתם הסטנדרטית והנה - זה נעקר מהמקום. כי תעשו מה שבראש שלכם, תכופפו את גבולות המעטפת כרצונכם, אבל זה לא מיועד לעשות שטח.

דרור אני רק שאלה,
אני קורא את מה שאתה כותב, ואפילו מבין ומקבל וישר חושב עלי ועל הגלגלים שלי.
והיות ולמדתי להחשיב את דעתך (ואפילו נהנה מהציניות והזעם כלפי הרשויות/רשעויות),
במקרה שלי גראנד שרוקי (2019)
אבל יש כאן (או בכלל) דיפנדרים חדשים, אקספלוררים חדשים ועוד.
אילו לא קרוסאוברים, אבל כן מתלים נפרדים.
עד כמה הם שייכים לקבוצת ה"פריכים" ?

איל מ
21-12-20, 14:13
ימים יגידו...
ספציפית באחד מסרטוני המבחן של הדיסקברי 4.5 הם התיישבו יפה יפה על המשולש ונראה שהוא שרד.

nirs
21-12-20, 14:39
דרור אני רק שאלה,
אני קורא את מה שאתה כותב, ואפילו מבין ומקבל וישר חושב עלי ועל הגלגלים שלי.
והיות ולמדתי להחשיב את דעתך (ואפילו נהנה מהציניות והזעם כלפי הרשויות/רשעויות),
במקרה שלי גראנד שרוקי (2019)
אבל יש כאן (או בכלל) דיפנדרים חדשים, אקספלוררים חדשים ועוד.
אילו לא קרוסאוברים, אבל כן מתלים נפרדים.
עד כמה הם שייכים לקבוצת ה"פריכים" ?

לשים דיפנדר ואקספלורר חדשים באותה קטגוריה זו טעות.
אקספלורר חדש, הינו גיפון פולסייז עם זוויות גישה ובטן מצחיקות עד עצובות. במקרה דנן (ולמי שהפלסטיק העוטף, יקר לליבו) אין מה לחפש מעבר לשבילים קלילים.
בניגון לאקספלורר, דיפנדר החדש הוא suv עם הילוך כוח, נעילות (שאינך שולט בהם) והרבה אלקטרוניקה תומכת. המבנה חסון (יחסית) והוא בהחלט מתוכנן לעשות שטח ברמה בינונית (אפילו +).

אגב, גם גראנד צירוקי הוא בעל מתלים נפרדים...

ש01
21-12-20, 15:21
אגב, גם גראנד צירוקי הוא בעל מתלים נפרדים...

ידוע...

ומסרטונים שראיתי על הדיפנדר, לא נראה שהוא מצדיק את שמו.
יותר קרוב לגראנד שירוקי (או בעצם השינוי יותר דומה לקפיצה מהגראנד של 1994 לזה של 2011/2014)...

nirs
21-12-20, 15:28
הדיפנדר החדש והגראנד צירוקי נמצאים באותה קטגוריה (suv עם יותר מידי אלקטרוניקה וצעצועים...)
מניסיוני, לדיפנדר עבירות טובה יותר.

לביא
21-12-20, 15:29
גם אני חושב שראוי שכולנו נכבד יותר אלו את אלו ולעיתים מצפה שגם אחרים ינהגו כמוני ויאפשרו מעבר לרכבים אותם הם מעכבים במקומות בהם אין מניעה לאפשר לעבור...

נשלח מהנייד

ואולי נתחיל לכבד אחד את השני בפורום. התגובה היא לארז שהוא דוקא מהמכבדים.
חלק גדול מהדיונים כאן הופכים להתלהמות של מי יותר גדול ומי יותר חכם וצודק.
חבל....
כדאי להתרכז במה שמחבר את חברי הפורום, אהבת הטבע השטח ולא במה שמפריד.
פעם היה כאן כיף....

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

שעיר בגב"ב
21-12-20, 16:38
בדיוק לביא.
לא יאומן איך על כל דבר רבים פה כמו ילדים בגן.
אנשים פה אומרים שהם יודעים שהם נוסעים לאט ובכוונה ועדיין
לא מוכנים לתת למי שלא בא לו לזחול בקצב צב כמוהם.
למה?!
למה המהיר הוא העארס האלים ולא להפך?
לנסוע לאט בכוונה ולא לאפשר לעבור זאת אלימות כמו לטוס ולהעיף
אבנים בלי להתחשב.
פני הפורום כפני העם.
אני ואפסי עוד שולטטטטטטת.

דרור ברלי
21-12-20, 17:40
אין שום בעיה עם מתלים נפרדים.
הבעיה היא עם חוסן המכלולים.

אני לא מדבר על יכולות עבירות וגם לא על בטיחות בתאונה אלא על חוסן מכלולים ומבנה בהקשר של שרידות ועמידות בנסיעות שטח. סתם שלא יתפרק.

תזחלו מתחת לסופה או מתחת להיילקס ו/או לנדקרוזר ותבינו. אין שם פחים למטה. הכל שם ברזלים בריאים. גם סביב הפרונט IFS בטויוטות המודרניות. זה מתוכנן נכון ומעורר אמון. זה לא אומר שאחרי 20 שנה זה לא ייסדק/יישבר, אבל לא אחרי שנה וגם לא אחרי 4 שנים.
תסתכלו מתחת לטרופר. אוטו מסיבי, בריון. אבל זרועות ההיגוי המקוריות המצ'ומקות יקפצו לכם לעין. לא צריך הרבה כדי לשבור אותן, מספיק שמגדילים צמיג ל-31. אבל לפחות יש פתרון מוכח וטוב ולא יקר לזה.

יש הבדל בין רכב שמתוכנן מלכתחילה לעבודת שטח, נגיד הדיפנדר החדש, לבין פרייבט מוסב.
הדיפנדר החדש בנוי לתלפיות. הכל שם מאוד מסיבי. יצא לי לשכב קצת מתחתיו וללמוד קצת את ספרות היצרן שלו. זה עדיין לנדרובר, אין לי ספק שהאלקטרוניקה שלו תשתגע מאוד מהר (היא השתגעה כבר באירוע ההשקה...) אבל מתלה לא ייתלש. אני חותם לכם על זה.

גם בין הפרייבטים המוסבים, יש מסיביים יותר ויש פחות.

פורד אקספלורר? כבר מזמן שאינו רכב שטח, אפילו לא בכאילו. זה באמת קרוסאובר שמן ומגודל שמיועד להוביל 7-8 נוסעים, עם הנעה כפולה שמתוכננת לתת עבודה בכביש רטוב ולא מעבר לזה. לא לשוטט במדבר. אבל הוא לפחות לא נראה ולא מתיימר לשוטט במדבר.

גרנד צ'רוקי WK2 יושב על פלטפורמת מרצדס ML/GLE דור שני, והיא מה לעשות, מגיעה מה-E קלאס. זה פרייבט. מכונית סלון מכובדת מאוד, אבל עדיין פרייבט.

הנסיון המצטבר עם ה-WK2 מלמד שמרצדס ו-Jeep עשו בו עבודה יפה בסך הכל. הוא מספיק מסיבי כדי לטייל בשטח, באופן שפוי כמובן. יש לו את החולשות שלו, פלסטיקים פגיעים, כל מיני טעויות קטנות במיקום רדיאטור וכו', אבל עוד לא נתקלתי במתלה שנתלש ככה.

צ'רוקי KL כבר מגיע מפיאט. פלטפורמת בראבו/ג'ולייטה. לפיאט כיצרן ולדגמי צ'רוקי המיועדים לכביש אין לי טענות. הם לא רכבי שטח בכלל. אבל בטריילהוק שהוא דגם "לשטח" ציפיתי ממהנדסי Jeep שמעבר לגלגלים יותר גדולים, מכניקה משודרגת (מצויינת) והפגושים שעוצבו מחדש לטובת זויות מרכב טובות, שיעבו ויחזקו גם נקודות תורפה קריטיות כמו מתלים ותושבות.
הדגם הזה אמנם כבר לא מיובא לישראל, אבל כשהביאו אותו, הוא עלה יותר מ-JK רוביקון ארוך!
מכרו אותו כ"רכב שטח". הוא נבחן בשטח אמיתי ויצא ממנו גיבור. אבל מסתבר שמתחת לשמלת הגיבורים, מסתתרת רכיכה. עצם עובדת היותו של חלק עשוי אלומיניום או פח דקיק לא אמורה להוות בעיה, אבל לפחות שנקודה קריטית פועלים עליה כוחות כבירים כמו אוזן חיבור של לינק לשילדה, תהיה בריאה, לא בעובי 3 מ"מ....
וזה עוד נחשב לקרוסאובר "הכי שטח" מבין כולם. כזה שלא היססתי לצרף לטיולים שמיועדים לכלים עם הילוך כוח, סו-קולד "רכבי שטח". אם גרנד ויטארה כן, אז למה זה לא?..... גם אני למדתי משהו מהמקרה הזה. עכשיו יש לי תשובה למה לא. עד הכוכב הבא שיתפרק.....

כשאתם שוקלים לרכוש רכב שטח מדגם מסויים, אל תתביישו, תזחלו מתחתיו ותסתכלו איך הכל נראה מלמטה. לא צריך להיות מהנדס-שלדות דגול - לרובנו מספיק נסיון שטח כדי להבחין מה נראה חלש ופריך ומה נראה חסון ונכון. הרושם הראשוני הזה בד"כ לא מוטעה.
מה שנראה חלש, אכן חלש. וכמו בחוקי מרפי - זה יישבר ברגע הכי פחות נוח ומתאים.

yovavz
21-12-20, 17:49
אנשים פה אומרים שהם יודעים שהם נוסעים לאט ובכוונה ועדיין לא מוכנים לתת למי שלא בא לו לזחול בקצב צב כמוהם
אני לא בטוח שהבנת נכון את שנאמר.
עלו כאן טענות קטגוריאליות על התנהגויות חסרות אחריות וחסרות נימוס והתחשבות בשאר עוברי האורח.
אל מול הטענות הללו הגיעו תגובות שניסו לתקן את הטעויות ולהראות שהן אינן נכונות.
חלק מהתגובות היו אמוציונאליות באופן מובן (אף אחד לא אוהב שמאשימים אותו במה שהוא לא אשם בו ובמיוחד כשממנים אותו למייצג של אוכלוסיה שגם היא לא אשמה בכלום (כאוכלוסיה).
כל המגיבים בשרשור, שהתייחסו לעניין העיכוב והתחשבות בזולת, הבהירו באופן ברור שהם מתחשבים בזולת ומפנים את הדרך למי שמהיר מהם (לא מתוך זכותו העליונה של מי שרוצה/דורש לעבור, אלא מתוך התחשבות).

yovavz
21-12-20, 18:10
אבל כאשר כמו רוב נהגי הקרוסאוברים אתה אשכרה לא מבין כלום, מה זה "שטח" ומה הוא עושה למכוניות שתכל'ס לא בנויות לעבוד ולשרוד בו, ואנשי מכירות חלקלקים דחפו לך קונספט שיווקי שלם של "פנאי" ו"אפשרויות חדשות" ואתה אומר לעצמך "זה 4X4, זה SUV אמיתי" בלהבלהבלה, זה רכב חדיש ואולי גם חדש מהניילון, רענן ואמין, ק"מ נמוך, כל החלקים חדשים ולא עייפים, מה כבר יכול לקרות"?.... ואז פוגשים בדברים כאלה. ודווקא הכל קורה. בחיאת, אל תיתממו. נשירת פסי חיכוך או קליפסים לא עוצרים קבוצה בטיול. אלא רק דברים כאלה - קריסת מתלים, גירים מתוחכמים שנופחים את נשמתם במאמץ+חום קיצוני באוגוסט. מכלולי היגוי וכו'אז בינתיים אחד מבעלי הדאסטרים עדכן בנושא השבירה של זרוע ההיגוי ואני מקווה שהוא יפרסם אותו פה בעצמו בהמשך.
על כל פנים, מסתבר שיש זרוע היגוי חליפית שעולה כ-60₪ בחנויות החלפים (וזהה בין צד ימין לשמאל) ואפשר לקחת בבגאז' לשטח - נכון, היא לא מחוזקת, אבל היא בהחלט תוציא אותך מהשטח אם נתקעת עם מוט שבור.
אז אני מקווה שעכשיו יבטלו כאן את עוצר האימונים...

גיא
21-12-20, 19:00
תוסיף שהבן אדם עשה טעות .. טעות אנוש פשוטה שיכולה לקרות לכל אחד גם ובעיקר עם מפלצת ברזל אימתנית .. הברזל נכנע ...

מתברר שהמומנט של האין מנוע של הדאסטר מספיק חזק שאם מתעקשים על מדרגה בפול הגה .. משהו ישבר שם.

מצד שני, היתה התארגנות לקניית חלק חליפי, היתה התארגנות לקניית אלקטרודות ויש ידע מה לעשות איתן ..

הבן אדם יצא מהשטח בנסיעה !

אפילו שהוא עם קרוס אובר ..

כל הכבוד, מקווה שתוסיף פה כמה מילים על החוויה.

יובב - פעם המדד לרכב שטח היה סרנים חיים לפחות 2, עדיף לא AMC מומלץ עם ציריה צפה .. אחרי זה סרן חי אחד לפחות .. אחרי זה העיקר שתהיה לפחות נעילה אחת .. כרגע אנחנו עומדים בשלהי ה"לפחות שיהיה 4X4" .. והשלב הבא, רק רכב שיש לו חלקי חילוף שאפשר להחליף / לרתך בשטח ..

:)

yovavz
21-12-20, 19:29
שכחת את שלב הילוך הכח [emoji846]
ולגבי ה-4X4 - יש החרגות לבאגי
אוף, נהיה מסובך עם כל הכללים האלה
אולי מישהו מוכן לעשות טובה ולפרסם אחת ולתמיד תרשים זרימה של כללי הגדרת רכב השטח?
(נשמע לי רעיון מגניב לחולצת ג'יפולוג)

ד ו ר ו ן
21-12-20, 19:36
בדיוק לביא.
לא יאומן איך על כל דבר רבים פה כמו ילדים בגן.
אנשים פה אומרים שהם יודעים שהם נוסעים לאט ובכוונה ועדיין
לא מוכנים לתת למי שלא בא לו לזחול בקצב צב כמוהם.
.

איפה זה נאמר?

talw
21-12-20, 19:44
שכחת את שלב הילוך הכח [emoji846]
ולגבי ה-4X4 - יש החרגות לבאגי
אוף, נהיה מסובך עם כל הכללים האלה
אולי מישהו מוכן לעשות טובה ולפרסם אחת ולתמיד תרשים זרימה של כללי הגדרת רכב השטח?
(נשמע לי רעיון מגניב לחולצת ג'יפולוג)

התרשים פשוט מאוד-
Value for money
כל אחד רואה את ה value שמתאים לו. לכפות אותו על האחר הוא שורש הבעיה.

גיא
21-12-20, 20:39
מתברר שהיו שלושה מקרים זהים של זרוע הגה בדגם החדש בסופ׳ש הפרוע האחרון.

מטורף.

asafk
21-12-20, 20:43
פנדמיה.

אסף.

גיא
21-12-20, 20:46
פנדמיה.

אסף.

כולם גם כחולים [emoji3063]

וגם ההוא שזה קרה לא הראשון לפני שנה. כחול.

asafk
21-12-20, 21:04
קבוצת סיכון.

אסף.

שעיר בגב"ב
21-12-20, 21:13
איפה זה נאמר?

אתה מיתמם. גיא כתב בתגובה 82 ואתה חיזקת את דבריו.

כתב במפורש שהוא נוהג לאט (וגם אתה) ולא יפנה את הדרך ומי שמאחריו שיחכה בסבלנות
עד שיתפנה.

אין שום דבר רע בלנהוג לאט ולהנות מהדרך אבל אין לאף אחד זכות לכפות
על האחר לנסוע בקצב שלו (ואף אחד לא דיבר על זה שיאפשרו לו להתחרע, בסה"כ
הגיוני שלנדקרוזר לדוגמה ייסע מהר יותר מפורסטר בשטח),
כל כך הגיוני ומנומס לסטות רגע ולתת לעבור.
בעיקר מאחר והדיון כאן הוא על רכב "רך" בשטח.

זה בדיוק כמו בעליות התלולות באזור מגוריי כשנתקעים אחרי משאית שנוסעת
על 10 קמ"ש. יש נהגים מתחשבים שלא מתעלמים מהפקק שמאחוריהם ונוסעים על השול הרחב ומאפשרים לעקוף
ונהוג להודות להם בכמה צפצופים.
דרך אגב לפי חוקי התנועה זו לא עבירה כשהם סוטים אל השול על מנת לאפשר
לתנועה לזרום.
אותו הדבר לגבי רוכבי האופניים של סופ"ש שיש כאלה שמבינים שהם לא לבד בכביש ויש את הקקות (קקה רך)
שרוכבים בסבבה שלהם באמצע הכביש ומדברים עם החברים כי ככה בא להם וזין על כולם.
משום מה צריך להבין אותם ולהתחשב.
אם מותר לנסוע בכביש מסויים על 80 קמ"ש אני בסדר אם לא נעים לי לנסוע
על 40 קמ"ש.
זה שנוסע על 40 הוא האלים והכוחני פה בסיפור.
הכל קשור.

ועוד לא דיברתי על מאכילי החתולים...
ואפילו לא המלצתי לפות"ש ג'ימני.

שמעון.פ
21-12-20, 21:21
דרך אגב לפי חוקי התנועה זו לא עבירה כשהם סוטים אל השול על מנת לאפשר
לתנועה לזרום.

זה שנוסע על 40 הוא האלים והכוחני פה בסיפור.
הכל קשור.

++
אגב רכב איטי, חייב ע"פ חוקי התנועה לסטות ולנסוע בשול.

דרור ברלי
21-12-20, 21:54
רכב איטי חייב על פי החוק גם לנסוע בנתיב הימני. אז מה?.....
מה פתאום. הוא תמיד באמצעי. או בשמאלי.

yovavz
21-12-20, 23:23

עד שיתפנה
אתה נובח על העץ הלא נכון.
תספור עד 10 ותקרא את הודעה 85 בשרשור (שנכתבה בדיוק בשבילך) - אולי תגלה שלא שמת לב לכמה פרטים ולהקשר הכללי של ההתנצחות בין גיא ליוני.

נמרוד
21-12-20, 23:41

אם אין ויכוחים אינסופיים על זה שהוא כן רכב שטח או לא פאקינג רכב שטח, אז הוא רכב שטח.

yovavz
21-12-20, 23:52
מתברר שהיו שלושה מקרים זהים של זרוע הגה בדגם החדש בסופ׳ש הפרוע האחרון
בהקשר הזה, הוספתי את תיאור אחד החילוצים של דאסטר עם מוט היגוי שבור (מנחל ערוד) לשרשור החילוצים (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96980-%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A6%D7%99%D7% 9D-%D7%91%D7%A9%D7%98%D7%97-WhatsApp?p=924205&viewfull=1#post924205).

asafk
22-12-20, 01:02
לא בקטע ביקורתי או שיפוטי, אבל לא יורד לי טוב בגרון הצירוף של 'דאסטר' ו 'נחל ערוד'.
כנראה שאני צריך לשתות משהו.

אסף.

גיא
22-12-20, 01:17
לא בקטע ביקורתי או שיפוטי, אבל לא יורד לי טוב בגרון הצירוף של 'דאסטר' ו 'נחל ערוד'.
כנראה שאני צריך לשתות משהו.

אסף.

בצד הקל זה לא כזה נורא ..

ד ו ר ו ן
22-12-20, 08:03

עד שיתפנה.
.

גיא כתב על כבוד הדדי ועל זה אני מסכים.
לרגע לא דובר על ״דוקא״ אלא על מתי.
לא תמיד אפשר לפנות את הדרך בדיוק מתי שאתה רוצה/חושב שאפשר.

אני נוסע לאט בשטח מבחירה, ומפנה את הדרך למהירים ממני, אבל לא מעט אתה נתקל בבהמתיות של צפירות מרחוק, צ׳קלקות וחוסר סובלנות גס משל היו רכבי חירום בדרך להושיע נפש במצוקה.

שטח זה לא כביש מוסדר עם נתיבים של איטי/מהיר בשמאל או בימין.
לפעמים יש מעבר צר שמחייב תמרון כדי לרדת הצידה, או פשוט להתקדם עם כמה מטרים כי אין שוליים סבירים לרדת אליהם.
כאן הבהמתיות משתלטת והם לפעמים יורדים לשטח בצד ועוקפים.
יכולתי בזה הרגע להכליל אותך בקבוצה הזו על סמך התגובות שלך, אבל ניתן לך קצת יותר קרדיט חיובי כי אתה כאן.

זה מיעוט, לא מייצג את הרוב הגדול, וזה קיים.

וזו אלימות בלי להתבלבל בכלל.

שעיר בגב"ב
22-12-20, 13:36
אבל דורון לא הייתה פה אף תגובה מצד איזה מתלהם
שמצפצף באלימות (אולי פספתי משהו).
היו כמה תגובות שאיני זוכר כרגע שמות וכינויים שמתלוננים
על נהגי רכבי שטח רך שנוסעים לאט בשטח לרוב בגלל שהרכבים
עדינים והם מפחדים עליהם (לגיטימי) שמתעלמים מרכבים אחרים,
מותאמים יותר לשטח ולכן גם מהירים יותר (לא מהירים לשם המהירות)
והגיוני ומנומס במקרים כאלה שהאיטי לא יאט את מי שלא מוגבל
ברכבו.
כל כך פשוט והגיוני ומה לעשות התגובות של גיא ושלך היו נגד כל מיני ערסים אלימים
כוחניים שלא קשורים בכלל למה שנכתב.

אני טוען שבלא מעט מקרים דווקא האיטי הוא האלים המתנשא שלא סופר את שאר
המשתמשים בדרך.

מבחינתי היה ברור מאוד למה התכוונו "מתנגדי האיטיות"
וזהו, לא בא לריב עם אף אחד ולא נהנה להתווכח.

גיא
22-12-20, 14:15
המשתמשים בדרך.

כמו הזקנים המעצבנים האלו שגוססים לאיטם על המדרכה ולא מוכנים לעוף הצידה כדי לפנות דרך לרוכבי הקורקינט הממהרים לדרכם ..
אז נעיף אותם הצידה .. ממילא הם זקנים ותכף ימותו .. אז מה זה משנה ..

אם אתה באמת מאמין במה שאתה רושם אז אין פה בכלל שיח.
======================================== =

אני ממש מקווה שאני לא מבין אותך נכון.

מיכה100
22-12-20, 14:54
המשתמשים בדרך.
קודם כל הודאה באשמה: נהגים שנוסעים לאט מכפי שתנאי הדרך מאפשרים (לא משנה אם בכביש או בשטח) ולא נותנים לעקוף, מוציאים ממני את כל האגרסיות והרוע שלא העזתי להודות בקיומם. לא יודע למה, אבל אנשים כאלה פשוט שורפים לי את הפיוזים.
פעם שאמרתי את זה, לדעתי הלא מדעית ברוב מוחלט של המקרים לא מדובר ברוע או אלימות (יענו החליטו לתקוע אותך), אלא פשוט בנהגים מנותקים/עסוקים בסלולרי/מקשיבים לרפסודיה בוהמית/מנהלים שיחת נפש עם היושבת לידם/ישישים/מתחילים/זהירים ביותר/מקשיבים לדשדש.
אז תוך כדי שאני מאחל להם מוות בייסורים, אני גם מנסה לדמיין שם את הבת שלי או אמא שלי נוהגות, וקצת נרגע.
באופן אישי אני תמיד ארד לשוליים ואתן לנהג ממהר לעבור, בלי לשפוט או לחנך אותו. ואגב אם הוא נהג פרוע אז ממש עדיף לתת לו להתרחק כמה שיותר מהר.

שעיר בגב"ב
22-12-20, 16:50
כמו הזקנים המעצבנים האלו שגוססים לאיטם על המדרכה ולא מוכנים לעוף הצידה כדי לפנות דרך לרוכבי הקורקינט הממהרים לדרכם ..
אז נעיף אותם הצידה .. ממילא הם זקנים ותכף ימותו .. אז מה זה משנה ..

אם אתה באמת מאמין במה שאתה רושם אז אין פה בכלל שיח.
======================================== =

אני ממש מקווה שאני לא מבין אותך נכון.

כי אתה ממש עדין ומתחשב.

אבל אנסה להסביר שוב ואחרי זה תבחר מה שתבחר.

כתבתי כמה דוגמאות במפורש:
יש רוכבי אופניים שנהנים לרכב בשבתות בכבישים המתפתלים בתוך הטבע,
חוויה נפלאה ללא ספק.
הנימוס הבסיסי אומר להתחשב בכל משתתפי הדרך.
הרוב נהגים כך. אבל כן, מפריע לי מאוד אותם רוכבים שרוכבים בסבבה שלהם בחבורה
אחד לצד השני ומתעלמים ממי שמאחריהם.
הם בריונים מבחינתי.

נהג ברכב שנוהג על 40 בכביש של 80 אני מבין שהוא מפוחד ולא
יודע לנהוג. החוק מחייב את כולנו לנהוג לפי תנאי הדרך וזה אומר גם לא לנסוע
לאט מדי.
אתנ נוסע לאט באופן קיצוני? תתחשב ותאפשר לעבור.
כמו ש(חלק)מנהגי המשאיות ורכב מסחרי עושים.
אתה מחוייב לעשות זאת!

אני לא נהג שודים ולא נוהג בפראות בכביש ואני מצפה
שיתחשבו בי כמו שאני מתחשב באחרים.

אתה נוהג לאט מדי בכביש או בשטח?
תתחשב ותאפשר למי שלא בא לו לנסוע לאט כמוך (וזה לא אומר שהוא
איזה נהג מרוצים פרוע) לנסוע בקצב שנעים לו (וחוקי).

אין לך זכות לכפות עליי לנסוע כמוך.
יותר מזה, אין לך זכות לכפות עליי כלום (ולי עליך).

מצטער מאוד שלא נעים לך מה שעארס מתלהם כמוני כותב אבל זכותי שזה יפריע לי.
מה אני עושה עם זה? מתעצבן לי בשקט ופוגע בבריאותי שלי
ומתלונן על זה בפורום.
אז הנה אני בסדר והאיטיים הרשעים האלה פוגעים בבריאותי.
הם לא נחמדים.

רוצה להמשיך בשלך? סבבה
אמשיך לטעון שאתה הוא שלא בסדר.

גיא
22-12-20, 17:52
כי אתה ממש עדין ומתחשב.

אבל אנסה להסביר שוב ואחרי זה תבחר מה שתבחר.

כתבתי כמה דוגמאות במפורש:
יש רוכבי אופניים שנהנים לרכב בשבתות בכבישים המתפתלים בתוך הטבע,
חוויה נפלאה ללא ספק.
הנימוס הבסיסי אומר להתחשב בכל משתתפי הדרך.
הרוב נהגים כך. אבל כן, מפריע לי מאוד אותם רוכבים שרוכבים בסבבה שלהם בחבורה
אחד לצד השני ומתעלמים ממי שמאחריהם.
הם בריונים מבחינתי.

נהג ברכב שנוהג על 40 בכביש של 80 אני מבין שהוא מפוחד ולא
יודע לנהוג. החוק מחייב את כולנו לנהוג לפי תנאי הדרך וזה אומר גם לא לנסוע
לאט מדי.
אתנ נוסע לאט באופן קיצוני? תתחשב ותאפשר לעבור.
כמו ש(חלק)מנהגי המשאיות ורכב מסחרי עושים.
אתה מחוייב לעשות זאת!

אני לא נהג שודים ולא נוהג בפראות בכביש ואני מצפה
שיתחשבו בי כמו שאני מתחשב באחרים.

אתה נוהג לאט מדי בכביש או בשטח?
תתחשב ותאפשר למי שלא בא לו לנסוע לאט כמוך (וזה לא אומר שהוא
איזה נהג מרוצים פרוע) לנסוע בקצב שנעים לו (וחוקי).

אין לך זכות לכפות עליי לנסוע כמוך.
יותר מזה, אין לך זכות לכפות עליי כלום (ולי עליך).

מצטער מאוד שלא נעים לך מה שעארס מתלהם כמוני כותב אבל זכותי שזה יפריע לי.
מה אני עושה עם זה? מתעצבן לי בשקט ופוגע בבריאותי שלי
ומתלונן על זה בפורום.
אז הנה אני בסדר והאיטיים הרשעים האלה פוגעים בבריאותי.
הם לא נחמדים.

רוצה להמשיך בשלך? סבבה
אמשיך לטעון שאתה הוא שלא בסדר.

אין לי שום ויכוח עם זה, מה שהכתב מקודם ואני זוכר אם זה אתה או מישהו אחר שקומם אותי, היה שההוא שטס נמוך .. ומצפה שאני אראה אותו כבר ממצפה רמון מגיע בטיסה בגובה נמוך ואתחיל מיד לחפש איזה מקום לעצור בצד .. ולפנות את הציר.

אני חושב שאותו אחד שנוסע מהר יותר .. יגיע עד למאחורי ההוא שנוסע יותר לאט ויתן לאיטי הזדמנות הוגנת להבין שיש מישהו מאחוריו ושהוא יותר מהיר ממנו ולתת לו לעבור ..

מקווה שההבדל ברור.

וכן, יוצא לי בשנים האחרונות לנהוג ולהיות המון במדינות אחרות ... מה שקורה בישראל הוא יוצא דופן. לרעה .. ביג טיים.
כל עוד שלא נסעתי לשום מקום אחר ולא ראיתי .. חשבתי שזה נורמאלי ..

לאחרונה ( בשנים ) מתברר לי שבישראל אין שום דבר נורמאלי.

( אפילו שעכשיו אני מתחיל להשמע כמו דריש :) )

נמרוד
22-12-20, 18:09
גיא אף אחד לא כתב דבר כזה. אתה סתם מדליק את עצמך.

yoni_0000
22-12-20, 18:25
ואגב אם הוא נהג פרוע אז ממש עדיף לתת לו להתרחק כמה שיותר מהר.

בול.. להיות חכם ולא צודק.

שעיר בגב"ב
22-12-20, 19:00
גיא אף אחד לא כתב דבר כזה. אתה סתם מדליק את עצמך.

זה מה שאני מנסה להגיד כבר כמה הודעות,
אם מישהו כתב משהו כזה אז באמת שילך לקיבינימט.
אני קראתי והבנתי שמדובר באנשים נורמטיביים שנתקעים
אחרי רכב איטי (משמעותית) ומצפים בשם הנימוס שיאפשר לעקוף.

ואז הכנסתי עצמי למלכודת וכתבתי שכל דיון הופך פה לויכוח והתחלתי
להתווכח על זה.
נעים מאוד, אני שעיר בגב"ב ואני מכור לוויכוחים.

nirs
22-12-20, 19:17
סיפור אמיתי לפני כמעט 10 שנים...
סחבק עוד צעיר (יחסית) נוסע בניחותה בדיפנדר.
חבורה של טרקטורונים (ואם זוכר נכון, אפילו רייזר מבציר ראשון) רוצים לעקוף (שביל צר בלי אפשרות לרדת לשוליים). צופרים ושוב צופריים, אני מתעלם בננשלנתיות.
יוצאים לשביל כורכר. נותן לעקוף. מלחי הארץ מקיפים אותי מכל הצדדים וצועקים, מפרטים את כל מה שהם חושבים על אמא שלי, מזמינים אותי להוכיח למי יש יותר גדול בצד...
למזלי, הבת איתי באוטו ואני לא מתפתה.
אין ספק שהיה נגמר בנפגעים רבים (כנראה, כולל אותי).
התבגרתי מאז...

הירשפלד יובל
22-12-20, 20:06
אתם שוכחים היכן אתם גרים : בלבנט.עד לפני מס' שנים היו לי 3 מדבקות על הרכב מאחור : " 132044זהירות רכב איטי " . נסעתי רק בשוליים.

שמעון.פ
22-12-20, 21:03
בגדול, אני תמיד מפנה את הדרך לרכב שמהיר ממני.
בכביש. כל רכב שמופיע אצלי במראה אתייחס אליו כמהיר ממני.
בכביש בעל נתיב אחד, אם יש אפשרות, אסע בשול.
בשני נתיבים, לעולם לא יתפסו אותי נוסע בשמאלי.

אבל כשאני נוסע במהירות חוקית ונורמאלית ומאותת לצאת לעקיפה
ואז ממרחק עצום, ערס טס על סטרואידים, מהבהב לי בעצבים
לבל אצא לעקיפה.

מה החצוף בעצם אומר לי?
תתעכב אתה אחרי הרכב האיטי אותו התכוונת לעקוף,
כדי שהוא לא יצטרך לרדת למהירות תחת 150 קמ"ש.

במקרה כזה, ודאי שלא אתחשב בו ויותר מכך, כהוא נצמד אליי (ברור!)
ונחה עלי הרוח, אז במקביל לרגל הימנית על דוושת הגז,
אני מלטף ברגל שמאל את דוושת הבלם רק כדי להדליק את אורות
הבלימה, דבר שגורם לו לשמור מרחק.

בשטח, גם כן, כשרכב מופיע במראה, פירושו, הוא מהיר ממני.
ואני מפנה את הדרך באפשרות הראשונה.

אבל אם אני מבחין שהוא נושא איתו ענני אבק או מתיז מים
או מעיף חצץ וכדומה, ויש לי חשש מובן שאני אפגע מהמהירות שלו.
אני ממשיך בקצב שלי ורק אחרי שהוא מאט מאחור, אני מפנה את הדרך.

שמעון שמעטן
23-12-20, 15:31

אני עם טוסון 2008 בנזין ועם הנימה המזלזלת שלך דווקא הוא כלי שלעומת הסגמנט שלו בנוי יותר מסיבי וחסון

לא כולם רוצים ללעוס סלעים ולא כולם רוצים להסתובב ביום יום עם טרקטורים

הטוסון הישן הגרנד ויטרה והפורסטר בידיים זהירות עם נהג טוב מפתיעות מאד

הגבהה קלה וצמיגים נחמדים והם עושים מה ש99 אחוז מהאנשים הנורמליים בקלות

יש אחוז של חולי שטח שזה מוקצה בשבילם ואין עם זה בעייה בשבילם יש לנד קרוזר קינגים משנות ה80 ועד 400 אלף מהסוכנות

אמרקאיות ישנות בשפע בריטיות מקרטעות 99 אחוז ברזל

כל אלו בשביל האחוז הזה שחייב ללעוס סלע לשתות סולר לבלוע פודרה באמצע מעלה ב45 מעלות צלזיוס בצל

אלו שנכנסים עם כלים עדינים למקומות שלא שייך טוב להם שלמדו פעם אחת על הברזל תרתי משמע למה לא שווה לפרק פורסטר ב200 אלף על איזה סלע
ואפילו דאסטר ב100 אלף עדיין מעצבן

לכל אחד יש את המקום שלו וצריך להכיר את מקומו וה"עדינים" יכולים לעשות הרבה ובכיף בלי לקרוע כיסים ואת הגב

למיעוט נשאיר לכבוש את המעלות בשטח תהנו 💪

nirs
23-12-20, 16:32
ואיך בדיוק הגעת למסקנה שאני מזלזל בטוסון או בכל קרוסאובר אחר?

כמוך, גם אני סבור שגיפונים דוגמאת הטוסון יכולים לטייל בחלק נכבד ממסלולי הטיולים בארץ (יותר לאט , בנהיגה זהירה, בניות מע״צ ומעקפים היכן שנדרש וכו׳).

גיא
23-12-20, 16:36
אמרקאיות ישנות בשפע בריטיות מקרטעות 99 אחוז ברזל

דווקא הבריטיות .. מעט מאד ברזל יש שם ...

שמעון שמעטן
23-12-20, 16:51
ואיך בדיוק הגעת למסקנה שאני מזלזל בטוסון או בכל קרוסאובר אחר?

כמוך, גם אני סבור שגיפונים דוגמאת הטוסון יכולים לטייל בחלק נכבד ממסלולי הטיולים בארץ (יותר לאט , בנהיגה זהירה, בניות מע״צ ומעקפים היכן שנדרש וכו׳).

הכתיבה לפעמים בראש מעלה ניואנסים שלא התכוונו אליהם

בכל מקרה יש לכלים האלו מקום ברוב המסלולים שאדם ממוצע + יעשה

והם יעשו את זה בכיף וגם בכביש יהיו בסדר גמור פורסטר עדיף מהרבה פרייבטים בכביש

הטוסון והויטרה פחות נוחים אבל הרבה יותר נוחים מלועסי סלעים למיניהם

יום טוב 👍

yovavz
23-12-20, 17:07
אני חושב ש-"לול" סיכמו בצורה מדוייקת את חלק מהטיעונים נגד קרוסאוברים שעלו בשרשור:

https://www.youtube.com/watch?v=alp9scMfmjA
* תחליפו את העליות השונות ברכבים השונים

המשוטט
23-12-20, 18:50
אני חושב ש-"לול" סיכמו בצורה מדוייקת את חלק מהטיעונים נגד קרוסאוברים שעלו בשרשור:

https://www.youtube.com/watch?v=alp9scMfmjA
* תחליפו את העליות השונות ברכבים השוניםמשובח

רק מי זה מי?

היקה ,התימני ,המרוקאי.....

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

hadtomer
23-12-20, 20:59
ואיך בדיוק הגעת למסקנה שאני מזלזל בטוסון?

כי אתה שייך לאותו "מיעוט" של "ג'יפאים" ש"מחפש מעלות" ברכבים של 400 אלף שקל או כרכרות מחלידות והולכים לכל מיני "מפגש ג'יפולוג". רוב הג'יפאים בישראל עושים מסלולים של טוסונים שהם ממש חסונים וממש שמחים מזה, זיפי די דודה זיפי די היי.

ברלי, אני חייב לומר, למרות שבשבילי לומר שאני מסכים איתך זה כמו לחרבן אבטיח שלם עם הקליפה, אני ממש מסכים. אין לי שמץ של מושג ירוק למה שמישהו יעשה את זה לרכב. אבל יש לי תהיה אחרת- וזה לא נאמר כדי להקניט, זה נאמר כי אני באמת נמצא כאן בסוג של תהיה על היכן בעצם נמתח גבול: האם הרכב שלי בעצם שונה מאותו טרייל הוק מסכן שהתפרק לך בידיים? אחרי הכול, ברמת העיקרון הוותיק של ג'יפ, כלומר היוניבודי, אני לא שונה מאותו טריילהוק. הוא שלדה של ג'ולייטה עם סמל של ג'יפ? אני שלדה של דודג' נייטרו עם סמל של ג'יפ. כלומר חרא על חרא. כריך חרא עם תוספת חרא בצד, על בסיס חרא. אז בעצם מה? כל מה שג'יפ מוציאה עם יוניבודי ו IFS זה קרוס אובר? או רק IFS וגם IRS? אז אוקיי. לדגם החדש יש מתלים נפרדים בכל הקצוות, אבל יוניבודי דרעק. לשלי יש IFS, אבל יוניבודי דרעק. ל XJ יש כמובן 2 סרנים חיים..........אבל יונבודי דרעק. בעצם המשותף לכל דגמי הצ'רוקי הוא היוניבודי ו..הטרנספר. אז בעצם מדוע XJ כן והטריילהוק לא? בעצם אפשר לומר שבשנות ה80 XJ היה סוג של קרוס אובר לכל דבר, עם סרנים שהם הכי טוב שהיצרן הצליח להביא באותה עת. ואילו ה KL הוא אותו מתכון-כלומר יוניבודי עם הסרנים הכי טובים שהיו ליצרן. בל נשכח- מבחינת ג'יפ זה באמת הפשרה הכי טובה שיש. זה שאני ואתה לא מסכימים עם זה, זה כנראה שם אותנו במיעוט ביחס לכל אותם אמריקאים שקנו טריילהוק שטח קרבי אקסטרים גרזנים.

אז כמובן שברור שאני נוסע על ג'יפ ספריות מעאפן ואומלל עם שלדה אחודה ועם IFS מקדימה. אבל אצלנו רוב החבר'ה בחרו באינדיאנים חדישים. כולל WK2 אחד. כולם כמובן בנויים להיכנס למדבר בצד אחד ולצאת בצד שני (מיעוט....אני יודע....ר ערך הטוסון) אבל גם ה WK המי שמטייל איתי הוא יוניבודי עם IFS מקדימה. וגם ה CRD WK שמטייל איתי, אותו מתכון רק יותר גדול. אתה מכיר אותי, אתה יודע שאני לא חיית מעלות אבל כדי להשלים ביום 50 ק"מ של מדבר חייבים בדרך לשלב את הידית הקטנה ולשמוע את הנעילות מקלקלקות (אני מהמשוגעים שעושים מעלות, נוסעים למדבר, אותו מיעוט, אחוזון בודד וכו).

נמרוד
23-12-20, 21:39
הנה עוד הגדרה לקרוס אובר:

אם אתה נעלב בשם הרכב שלך - יש לך קרוסאובר.

(או לנדרובר, שזה לגמרי רכב שטח בן זונה. אבל הם תמיד היו נעלבים).

גיא
23-12-20, 22:25

כמה פעמים אנשים פה נעלבו בשם הרכב שלהם הגיבור. האימתני. היוקרתי ובעיקר היקר. כשהם גילו סובארו טנדר של בדואינים עולה יותר בקלות אלריהם.

או רחמנה .. איזה טוסון מעכב אותם על דרך המלך.

dice2
23-12-20, 22:27

והשמן שנוזל זה לא שמן זה דמעות:-)

דרור ברלי
24-12-20, 09:04
כי אתה שייך לאותו "מיעוט" של "ג'יפאים" ש"מחפש מעלות" ברכבים של 400 אלף שקל או כרכרות מחלידות והולכים לכל מיני "מפגש ג'יפולוג". רוב הג'יפאים בישראל עושים מסלולים של טוסונים שהם ממש חסונים וממש שמחים מזה, זיפי די דודה זיפי די היי.

ברלי, אני חייב לומר, למרות שבשבילי לומר שאני מסכים איתך זה כמו לחרבן אבטיח שלם עם הקליפה, אני ממש מסכים. אין לי שמץ של מושג ירוק למה שמישהו יעשה את זה לרכב. אבל יש לי תהיה אחרת- וזה לא נאמר כדי להקניט, זה נאמר כי אני באמת נמצא כאן בסוג של תהיה על היכן בעצם נמתח גבול: האם הרכב שלי בעצם שונה מאותו טרייל הוק מסכן שהתפרק לך בידיים? אחרי הכול, ברמת העיקרון הוותיק של ג'יפ, כלומר היוניבודי, אני לא שונה מאותו טריילהוק. הוא שלדה של ג'ולייטה עם סמל של ג'יפ? אני שלדה של דודג' נייטרו עם סמל של ג'יפ. כלומר חרא על חרא. כריך חרא עם תוספת חרא בצד, על בסיס חרא. אז בעצם מה? כל מה שג'יפ מוציאה עם יוניבודי ו IFS זה קרוס אובר? או רק IFS וגם IRS? אז אוקיי. לדגם החדש יש מתלים נפרדים בכל הקצוות, אבל יוניבודי דרעק. לשלי יש IFS, אבל יוניבודי דרעק. ל XJ יש כמובן 2 סרנים חיים..........אבל יונבודי דרעק. בעצם המשותף לכל דגמי הצ'רוקי הוא היוניבודי ו..הטרנספר. אז בעצם מדוע XJ כן והטריילהוק לא? בעצם אפשר לומר שבשנות ה80 XJ היה סוג של קרוס אובר לכל דבר, עם סרנים שהם הכי טוב שהיצרן הצליח להביא באותה עת. ואילו ה KL הוא אותו מתכון-כלומר יוניבודי עם הסרנים הכי טובים שהיו ליצרן. בל נשכח- מבחינת ג'יפ זה באמת הפשרה הכי טובה שיש. זה שאני ואתה לא מסכימים עם זה, זה כנראה שם אותנו במיעוט ביחס לכל אותם אמריקאים שקנו טריילהוק שטח קרבי אקסטרים גרזנים.

אז כמובן שברור שאני נוסע על ג'יפ ספריות מעאפן ואומלל עם שלדה אחודה ועם IFS מקדימה. אבל אצלנו רוב החבר'ה בחרו באינדיאנים חדישים. כולל WK2 אחד. כולם כמובן בנויים להיכנס למדבר בצד אחד ולצאת בצד שני (מיעוט....אני יודע....ר ערך הטוסון) אבל גם ה WK המי שמטייל איתי הוא יוניבודי עם IFS מקדימה. וגם ה CRD WK שמטייל איתי, אותו מתכון רק יותר גדול. אתה מכיר אותי, אתה יודע שאני לא חיית מעלות אבל כדי להשלים ביום 50 ק"מ של מדבר חייבים בדרך לשלב את הידית הקטנה ולשמוע את הנעילות מקלקלקות (אני מהמשוגעים שעושים מעלות, נוסעים למדבר, אותו מיעוט, אחוזון בודד וכו).

כדרכך התאמצת להיות שנון אבל לא טרחת לקרוא עד הסוף את כל מה שכתבתי (אולי בגלל שחטפו לנו את השרשור, עם כל העצבים על זחלני הכביש האיטיים להכעיס - נושא ראוי, יש לי הרבה רעל וארס להתיז על האיטיים בכבישים, בשרשור אחר).

כמה בלבלת במוח ושוב פספסת את הפואנטה. נעזוב את הטעויות הטכניות. (Jeep מעולם לא השתמשו בצ'רוקי ובגרנד-צ'רוקי לדגמיהם ואפילו ברנגלרים הקודמים (YJ, TJ) במכלולים הטובים ביותר שיכלו להציע לפלטפורמה נתונה. נהפוכו. הם תמיד חיפשו את המכלול הנחות והזול ביותר בהיצע ויוכלו להתקין, שישרוד בשלום את תקופת האחריות ורק בשימוש חלבי מתון על כביש, בידיהן של "אימהות-כדורגל", על הגלגלים הכי קטנים בהיצע (27 אינץ', כמו סובארו XV). "רכב שטח" שמגיע מהיצרן על צמיג 27', סרן דנה 35c ו/או על לינק תחתון מאלומיניום במתלה רב-חיבורי של "רכב שטח", עם אזניים בעובי 3 מ"מ, מלמד אותי רק דבר אחד - יצרן קמצן ותאב בצע).

כתבתי קודם בשרשור הזה (תגובה 103), אכתוב שוב: מה אכפת לי מתלים נפרדים ויוניבודי?... מתלים נפרדים שבנויים נכון יכולים להיות טובים יותר מסרנים חיים. אכפת לי שזה בנוי לא נכון. שזה בנוי רע. קמצני, דקיק ועדין. לא מסיבי. שזה בא ללא שינוי מהכביש אבל נעטף באיפור וקוסמטיקה מזוייפים כדי להתחזות ולהיאנס לשמש כ"רכב שטח". כבר היה לי ויכוח אחר בפייסבוק בנושא הזה של "יכולת שטח" ו התאמת רכב לשטח, עם אחד מ"עיתונאי הרכב" החדשים, דור 3.0, אלה שכותבים בבלוגים שצצים כמו פטריות בחיריה אחרי הגשם, ולנוכח רמת הידע המקצועי שהם מפגינים, אולי רק אני חושד שיש מצב שהם מדקלמים ראשי תיבות בלועזית מתיקי עיתונות של יחצ"נים?... שבתכל'ס לא יודעים להבדיל בין מוטרה לשייבה, או בין שמן מנוע לשמן זית?......

אתה עוד מהדור שמבין משהו במכוניות - אז בהזדמנות, אם תראה KL חונה ברחוב, תשעין לרגע את האופניים המצחיקים שלך על הג'ק ותשתטח מתחתיו כדי לתת סריקה מהירה. כבר יש לך מספיק נסיון שטח וכבר פירקת והרכבת כמה ברזלים בחייך כדי להבין במבט חטוף למה אני מתכוון. מה ראוי לרדת מהאספלט ולנסוע בשטח, ומה לא.

האוטו שלך על פלטפורמת ניטרו (השנואה כאן, טובה וחסונה יותר מכל הקרוסאוברים החדשים) בנוי כמו מרכבה סימן 4 בהשוואה לפלטפורמת הג'ולייטה המוסווית הזו של ה-KL, שהצליחה להונות גם אותי. הונאה לשמה.

פחיות-אלומיניום דקיקות ממכסים ממוחזרים של מעדני חלב, זה טוב לחסכון במשקל ולהפחתת פליטת מזהמים ב-0.01 גרם ל-100,000 ק"מ, אבל זה עלול להיקרע מהמקום כשנוסעים לא על כביש. ואני מדבר על רכב בן 3-4, לא בן 30.

מה רוב הלקוחות חושבים? מה אכפת לי.
כאן אנחנו אולי לא הרוב, אבל השימוש שלנו ברכב הוא מאוד ממוקד וספציפי. אנחנו כן נוסעים בשטח. ומבחינת מי שבאמת רוצה לנסוע בשטח, הצעצועים האלה לא מתאימים. פוטנציאל הנזקים עצום ורב ויקר מאוד - ואולי גם סכנה בטיחותית (זה נסדק ונפתח בשטח, אבל ייעקר ממקומו באלימות 4 שעות אחר כך, על כביש 6, במהירות 140 קמ"ש. ואז כולם יצקצקו, וקצין המשטרה התורן ידקלם את המנטרה הקבועה "מהירות מופרזת" וכו' וכו').

תשננו טוב את מה שנמרוד רמז לכם: כל מי שממהר להיעלב בשם הרכב שלו, כנראה באמת תקוע עם קרוסאובר.

ש01
24-12-20, 10:15
דרור, תומר

לאשתי יש אמרה שמסכמת את המלל שלכם יפה:
"חרא עטוף בצלופן"

(במקרה שלה זה לכל הילדות לפני גיוס שמגיעות ליעוץ עם המנילה והשמות המפוצצים לתפקידי זבל בצבא)

גיא
24-12-20, 11:26
דרור, תומר

לאשתי יש אמרה שמסכמת את המלל שלכם יפה:
"חרא עטוף בצלופן"

(במקרה שלה זה לכל הילדות לפני גיוס שמגיעות ליעוץ עם המנילה והשמות המפוצצים לתפקידי זבל בצבא)

נפלא ...

ש01
24-12-20, 12:08
גיא,
אני מבין שגם אליך תגיע המנילה הזו בקרוב.
אתה תבין...

ולגבי הדאסטר - נדמה לי שאתה כתבת שחוץ ממוט היגוי הרכב בנוי דווקא טוב...

גיא
24-12-20, 12:27
גיא,
אני מבין שגם אליך תגיע המנילה הזו בקרוב.
אתה תבין...

ולגבי הדאסטר - נדמה לי שאתה כתבת שחוץ ממוט היגוי הרכב בנוי דווקא טוב...

לדעתי האישית אין שום בעיה עם מוט ההיגוי, כל מי ששבר אותו התעקש יותר מידי ..

כשאני מנסה לחשוב על מה בכל השנים האחרונות ממש ממש מפריע לי באוטו הזה.. הדברים הם ממש לא עולים בקלות.

ממש לא חרא בנייר צלופן .. אולי יותר כמו שוקולד באריזת צלופן.

אני מבין שיש כאלו שמתעקשים לשבור את המוט היגוי של טרופר כי זה יותר COOL מלשבור את המוט היגוי של דאסטר .. אבל .. זה בעיה שלהם לא שלי.

אני פשוט נהנה מהאוטו .. עובדתית, עד היום הכי הרבה זמן שמכונית נשארה אצלי היה 4 שנים .. ואת זה עברתי מזמן עם הדאסטר.

אני פשוט מטייל ונהנה, לא מרגיש שצריך להוכיח משהו למישהו .. אני כן מתרעם כל פעם שמישהו קופץ ואומר "אי אפשר" זה לא רכב שטח ... אי אפשר ? .. אפשר מאד.

יעידו עשרות אנשים שקראו פה את השרשור הארוך והלכו לקנות דאסטר .. לחלקם כבר יש דאסטר חדש .. חלקם פעם היו בעלים של ג'יפ. ממש ג'יפ.

בחשבון עלות תועלת של בן אדם שמחזיק את האוטו הזה כרכב ראשון ויחיד, אין ולא היה משהו יותר מתאים. שקל / הנאה מהאוטו.
למי שרוצה ויכול להחזיק צי רכבים מאחורי הבית .. אולי לא. אני לא אמרתי לאף אחד שום דבר על זה. אני כן קופץ כל פעם שאותם אלו שיש להם את הרצון והיכולת להחזיק צי רכבים טוענים שדאסטר זה לא משהו שאפשר לשקול כי זה לא טרופר/פג'רו/סיקס/סופה/ whatever

אנשים צריכים לדעת את האמת - האמת היא שאפשר מאד לטייל עם דאסטר. אפילו אם באופן מפגר משהו אותם בעלי דאסטר מדמיינים שיש להם טרופר ומוכיחים את זה על ידי שבירה מכוונת של אותו מוט היגוי.

לא יודע לכתוב יפה כמו תומר או דרור .. אבל אני כן יודע שלחלוטין אפשר להנות המון מהאוטו הזה. ב-ש-ט-ח-!

כל פעם שמישהו כותב פה "הנה עוד שרשור הלל לדאסטר" ... מבחינתי. אני מרגיש שצריך להיות איזון.

מחר יחפש מאן דהו בגוגל וימצא שאין שום אפשרות לטייל עם דאסטר, יוותר .. ולא יהנה עם המשפחה בטבע .. ולכן אני מאזן עם "כן אפשר לטייל בדאסטר" ..

סליחה שיצא ארוך .. ויאללה לחבוט בי על ששוב יש שרשור הלל לדאסטר.

... עוד אגב אחד .. יש לנו במשפחה סובארו outback , לא הייתי ממליץ עליו באותה מידה של חופשיות כמו על הדאסטר כי אני מודע להבדל בינהם. מאד אפילו.
למרות ששניהם קרוס אוברים

ש01
24-12-20, 14:30
ל

יעידו עשרות אנשים שקראו פה את השרשור הארוך והלכו לקנות דאסטר .. לחלקם כבר יש דאסטר חדש .. חלקם פעם היו בעלים של ג'יפ. ממש ג'יפ.

2 דסטרים אצלי במושב,
שניהם טנדר 4X4 לשעבר
לשניהם המלצתי לקנות אחרי השרשור שלך, ואת שניהם שלחתי גם לקרא אותו.

נמרוד
24-12-20, 15:38
תגיד, גיא.

אם היינו פה פורום של שחמטאים חובבים, באתר שמהותו שחמט, והיה מתנחל פה איזה שחמטאי לשעבר שמנסה לשכנע כל הזמן ששש-בש זה המשחק, שמאז שהוא עבר לשש-בש הוא ראה את האור, הוריד עשרים קילו, והוא משחק הרבה יותר, ונהנה הרבה יותר, והרבה יותר אנשים בעולם מעדיפים שש-בש, ובשביל מה אתם שוברים את הראש עם שחמט בכלל, משחק קשה וארוך ומעייף, הייתי שם אני יודע וחשוב שאנשים לא יחשבו שיש רק שחמט וכולי וכולי.

היה לגיטימי להגיד לו באיזשהו שלב שירגיע?

yovavz
24-12-20, 15:55
תגיד, גיא.

אם היינו פה פורום של שחמטאים חובבים, באתר שמהותו שחמט, והיה מתנחל פה איזה שחמטאי לשעבר שמנסה לשכנע כל הזמן ששש-בש זה המשחק, שמאז שהוא עבר לשש-בש הוא ראה את האור, הוריד עשרים קילו, והוא משחק הרבה יותר, ונהנה הרבה יותר, והרבה יותר אנשים בעולם מעדיפים שש-בש, ובשביל מה אתם שוברים את הראש עם שחמט בכלל, משחק קשה וארוך ומעייף, הייתי שם אני יודע וחשוב שאנשים לא יחשבו שיש רק שחמט וכולי וכולי.

היה לגיטימי להגיד לו באיזשהו שלב שירגיע?אולי ההשוואה היא לשחמטאי שמביא איתו חבילת שחמט מגנטי בקופסה קטנה שאפשר לסחוב לכל מקום ולשחק מתי שרוצים?
כל שאר השחמטאים שכבר עשו לקספרוב מט סנדלרים (בחלומות הרטובים שלהם) כועסים עליו ומבהירים לו ששחמט זה משחק רציני שמשחקים רק על לוח מכובד ומתאים ושלוח מגנטי זה רק לדמקה או שש-בש

שמעון.פ
24-12-20, 16:02
תגיד, גיא.

היה לגיטימי להגיד לו באיזשהו שלב שירגיע?
ההשוואה לא נכונה לדעתי.
זה לא שש-בש מול שחמט.
זה שחמטאי שאומר שאפשר לשחק ולהנות
גם בלי צריח. (הילוך כח/סרן חי)

נמרוד
24-12-20, 16:10
מה שתגידו.
חרא של אנלוגיה, טעות שלי.

grand
24-12-20, 16:18
תלוי מאיזו פוזיציה מסתכלים על כך.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

asafk
24-12-20, 16:52
אנלוגיה לעתים רבות היא רק כשל לוגי. יש שיאמרו שהיא לא שיטה לגיטימית.

אסף.

boaz avrahami
24-12-20, 19:39
לפני עשרים שנה כשנסעתי בטנדר כפול הנעה אז להארד קור שהיום נוסעים בטנדרים היה מה לומר על טנדרים.

האתר כיום הוא אתר חברתי כשלמרבית החברים יש תחביב משותף.
יש אפילו מבין המנהלים חברים יקרים שכבר שכחו מתי היו בעלים של גיפ.

בקיצור, תנו צפצוף קטן עם חיוך ואם זה לא מתפנה לבד והגיפ שלכם כזה מסוקס אז תנו לו דאחלה קטנה של פגוש בפגוש.
בחביבות... עם חיוך בישני ומלא התחשבות ותדהרו קדימה.

אגב, בעיני האופנוענים והטרקטורונים הגיפים הם מטרד לא נורמלי.
קצב של אופנוע מהיר פי 5-10.

-->