PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש חוות דעת על בסיס אישי, שברולט אקווינוקס + ניסן אקסטרייל

רמי גלבוע
20-12-20, 09:43
בוקר טוב, חברים!
הבן שלי רוצה לקנות קרוסאובר מרווח, משפחה + אופניים וכיו"ב. קודיאק יכול היה להיות מושלם, אבל יקר. לא מעוניין ביכולת שטח.
חשבנו על שברולט אקווינוקס, הוא זול יחסית, ואהבנו מאוד את האוטו, מבחינת נסיעה ומרחב פנים.

אני מבקש תשובות על בסיס ידע אישי - עד כמה זה נבון/טיפשי מבחינת אמינות, שרות וירידת ערך בהמשך הדרך?
אני יודע שבשנתונים עד 2018 אין מערכות בטיחות.

מה דעתכם על אקסטרייל בעניין זה? רעיון לרכב אחר? צ"ל קרוסאובר...
תודה!

Gershon
20-12-20, 10:03
למה אתה צריך את.....הזה
יש PAJERO BK-בדיוק למטרותיך

רמי גלבוע
20-12-20, 10:10
עזוב גרשון, זה לא מה שאני צריך, אלא הבן שלי. אין לו יומרות שטח, והדבר האחרון שהוא צריך זה רכב דיזל מגושם ויקר להחזקה

- - - Updated - - -

גם לא בא להם אאוטלנדר, למרות שהוא די הולם את ההגדרות

Gershon
20-12-20, 10:23
מנוע TSI טורבו
גיר DSG7
לא הייתי מתקרב....

רמי גלבוע
20-12-20, 15:57
גרשון, אתה מדבר על אקסטרייל? בשברולט יש גיר רגיל, אני חושב

raanan
20-12-20, 16:19
רעיון לרכב אחר? צ"ל קרוסאובר...
תודה!
מאזדה CX-5 (יתרונות, התנהגות כביש, אין טורבו, גיר אוטומטי פלנטרי)
טוסון / ספורטאז'

רענן

Gershon
20-12-20, 16:44
גרשון, אתה מדבר על אקסטרייל? בשברולט יש גיר רגיל, אני חושב

יצא טעות

Asaf-a
20-12-20, 18:48
אם כבר אתה מחפש חיות פחות פופולריות ולא ללכת על בטוח עם העדר עם אוטלנדרים משעממים וכו׳, הייתי בודק גם פורד קוגה, פחות הצליח בארץ ולכן מחירו נוח, הרכב מצויין ומהנה.

לגבי שמירת ערך, זה נבלה וזה טריפה.

נמרוד
20-12-20, 18:52
אם הבן של רמי גלבוע בוחר כאלו רכבים...

הבן של דרור ברלי עוד יפול, חס וחלילה, לטויוטה!

:rolleyes:

GodsFather
20-12-20, 19:19

:rolleyes:היברידית!

Sent from my HD1903 using Tapatalk

נדב ש.
20-12-20, 19:52
רמי, למיטב ידיעתי האקווינוקס מנוע 1500 טורבו בנזין... אישית לא מתחבר לי השילוב הזה.

אני הלכתי על הטרוורס, גרסה יותר מרווחת וגדולה, מנוע 3.6 אטמוספרי, מבחינת הדלק תתפלא אבל אם לא משתוללים עם האורוות סוסים שלו הוא סביר בדלק. מפנק מכל הכיוונים, יש גם גרסת 2x4. שלי כמובן 4x4 כדי לעלות מדרכות 😂

danob
21-12-20, 10:21
לפי השברולט אני מבין שאין צורך ב-7 מקומות (כי לניסן יש) אז מאותן סיבות גם אני חיפשתי קרוסאובר כזה ובחרתי במזדה CX5.
מניסיון של שנה רק מחמאות. הרכב מרגיש פרימיום בהשוואה לכל הסגמנט, חוץ מהיקרות יותר כמו לקסוס ושות'.
עם השברולט אין מספיק ניסיון כדי לדעת מידת אמינות ועל השרות של קרסו (ניסן) בטח כבר שמעת, מה גם שהמנועים של האקסטרייל קצת קטנים עליו.
אני יודע ששאלת על הדגמים הספציפיים אבל כמו שרענן ענה לך, גם לטעמי הקיה והיונדאי יתנו עלות-תועלת גבוהה יותר עם יתרון מוחץ לקיה באבזור הבטיחותי.
וזה גם החיסרון היחיד של ה-CX5, עד 2020 הם צוידו רק במובילאיי ולא במערכות אקטיביות, כל השאר זה ליגה מעל.
מוזמן עם הבן לסיבוב, אני גר בת"א.

ליאור

דרור ברלי
21-12-20, 17:44

:rolleyes:

זה לא יקרה.
הילד הזה, שהסופה רשומה על שמו בצוואה, הוא אוהב מכוניות אמיתי. מבחינתו קיימות רק מכוניות אמיתיות ומגניבות.

"מכוניות אמיתיות" של טויוטה אלה דגמים שמעולם לא הגיעו לישראל.
כאלה עם שלוש דוושות, שיש בהם מנוע 2JZ או שני סרנים חיים עם דיפ' 9 אינץ'.
כל טויוטה אחרת, בוודאי היברידית, זה.... ובכן..... בעעעעע. לא בבית ספרנו.

ראה ה"פ.

nirs
21-12-20, 17:54
לא יודע אם בתקציב ולאיזה שנתון מכוונים, אני עם פורד אקספלורר (שלישי במספר). רכב גדול, נוח, מפנק ואמין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

grand
21-12-20, 18:18
נראה שהבחירה של השואל היא שנתון גבוה מול מחיר זול, אחרת אין הסבר לבחירה התמוהה לטעמי דווקא בשברולט הזו או בניסן אקסטרייל, ישנם עפרונות יותר מחודדים בקלמר.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

נדב ש.
21-12-20, 18:26
נראה שהבחירה של השואל היא שנתון גבוה מול מחיר זול, אחרת אין הסבר לבחירה התמוהה לטעמי דווקא בשברולט הזו או בניסן אקסטרייל, ישנם עפרונות יותר מחודדים בקלמר.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
כמו מה?
הם לא כאלה זולים... 2012-2014 זה באיזור ה 70-100k שח...

לא יודע אם בתקציב ולאיזה שנתון מכוונים, אני עם פורד אקספלורר (שלישי במספר). רכב גדול, נוח, מפנק ואמין.

הסתכלתי על אקספלורר 2012/13 , מפנק אולי כן, במימדים קטן יותר מטרוורס, 7/8 מקומות+ תא מטען לא קטן.

nirs
21-12-20, 18:30
נהגתי (לא מעט) גם על הטרוורס (מה לעשות, האקספלורר הקודם נכנס לפחחות לשבועיים אחרי שנכנסו בי...)
האקספלורר עולה עליו בכל פרמטר.

hadtomer
21-12-20, 18:33
מה המצב רמי קשישא

וואלה שאלת על למה שחור או לבן, קיבלת 20 תשובות על למה בורדו. מפתיע אותי שדווקא אתה צריך להתייעץ, במיוחד בהתחשב בעובדה שכשאני צריך להתייעץ-אני מתקשר אליך. (אגב, מה שהתקשרתי אליך לפני שבועיים להתייעץ, הם טוענים חיישן שמן.....נו שוין).

בכל מקרה, להזכירך, על האקס טרייל נסענו יחד בארצות הקור. לא בדיוק עפנו על הגיר ולמען האמת, כל האקס טריילים שעברו לי ביד יצאתי לא מרוצה. השילוב של מנוע טורבו דיזל עם CVT הוא מתכון לצרות וכל מנועי ה 1.3 שלהם פשוט לא מצליחים להתמודד עם הרכב הזה- אם גודשים אותם לשמים אז הם מתנהגים רע, ואני גם זוכר אוטו קופצני. מה שמשאיר אותך עם השברולט. אני אישית אף פעם לא נפלתי משברולטים מודרניים אבל אני חייב לומר לך שכשאחד נפל לי לידיים בפעם האחרונה אז נסעתי איתו לאילת ואני לא זוכר שום תחושת "אלוהים חרא". אוטו בינוני מאוד שלא ממש מצטיין בשום דבר אבל ממש ממש לא חרא. כמובן- אני בדיוק כמוך, כלומר כל רכב כזה עובר לי ביד ל3 ימים ולא לשנתיים. כלומר אני לא יכול לומר לך מילה על אמינות וכו

nirs
21-12-20, 19:37
וואלה שאלת על למה שחור או לבן, קיבלת 20 תשובות על למה בורדו

כי בשחור לא הייתי נוגע עם מקל של ספונז׳ה ובלבן עם מקל של מטאטא...
אז עדיף כבר בורדו...

דרור ברלי
21-12-20, 20:13
היי רמי

כהרגלי, אהיה בוטה.

לא סובל את המכוניות מהדור האחרון של ניסאן. למעט ה-Z370 וה-GTR ודגמי אינפיניטי (לא כולם, גם להם יש זוועות, כמו ה-QX60 למשל), כל הדברים האחרים שמגיעים אלינו זה עולב חיוור. תחרות ראויה לטויוטה על תואר "המכונית לאנשים ששונאים מכוניות".

שברולט?..... שברולטים קוריאניים הם מכה שלא כתובה והם אלה שאחראיים לשם הרע שדבק במותג בישראל. הם לא השכילו ללמוד מטויוטה שכאשר מייצרים מכונית שמבאסת את התחת בנהיגה, אז לפחות שתהיה אמינה.... ספארק, סוניק, אוואו, אופטרה, ויואנט, אפיקה, קפטיבה, קרוז .... יוצרו ע"י דייהו. מה שנקרא "דייהולט" (DAEWOOLET"). אלוהים ישמור אותנו.

אבל אני בכלל לא נגד שברולטים אמריקאיים. מותג עממי בארה"ב, מכוניות די אפרוריות בד"כ. עם הנעה קדמית, אל תחפש בהן חוויות נהיגה אלא אם אתה חובב תת-היגוי.... במקסימום תהנה ממנועי V6 עם הרבה כוח ומתאוצות בקו ישר. אבל ביומיום הן עושות את העבודה - נוחות, מרווחות, אמינות בדרך כלל. מה שאני אוהב בהן זה תנוחת הנהיגה שלוקחת בחשבון שיש בעולם גם אנשים גבוהים (וגם אנשים שמנים, אמריקה, נו). שזה משהו שביפן, הגמדים בגובה מטר וחצי מסרבים להפנים.

במקרה של האקווינוקס, אמינות מנוע ה-1.5 טורבו היא עדיין נעלם מבחינתי.
כל הקונספט ההזוי של מנוע בנפח קטן שמוגדש עד צאת נשמתו כדי שיצליח לסחוב מרכב גדול וכבד והכל רק לכבוד טימטום בלתי נתפס של רגולטורים - לא בא לי טוב. לא הייתי תולה תקוות מרובות במנוע הזה.... אולי אני טועה, ואז הרווחתם.

מה שממש לא נעלם מבחינת אף אחד, היא העובדה ששוק המשומשות בישראל נשלט על ידי אלה שסוגדים כמו מסוממים למותגים יפניים ודעתם היא שקובעת. החכמולוגים הנ"ל, שחלקם לא יודעים להבדיל בין שמן מנוע לשמן זית ובין פלאג לפילטר אוויר, מאוד לא אוהבים את המותג שברולט (ויש להם סיבה, בעיקר בגלל שהשברולטים הקוריאניים היו כל כך מוצלחים...), וזה מתבטא בסחירות לא מדהימה ושמירת ערך בעייתית.

מקסימום, אם דווקא אקווינוקס זה מה שהג'וניור רוצה, תפחיתו חזק במחיר במעמד הרכישה, כדי שלא תתבאסו יותר מדי במעמד המכירה.

רמי גלבוע
22-12-20, 10:35
חברים,
תודה, אני מקבל בכבוד את ההצעות, הטרוניות והנזיפות...

טרוורס ואקספלורר לגמרי מחוץ לתקציב הקנייה.
טוסון וספורטאז', יקרים ולא ממש גדולים.
3008 לא בא להם, אני הייתי הולך עליו

גם אני לא מת על השברולט, אבל הוא עונה על דרישות המרחב-מחיר-התנהלות על הכביש.
1.5 ליטר טורבו? לא בא לי טוב, בטח לא על מרכב גדול יחסית.
לכן אני מוטרד מהאמינות והשירות

בינתיים, גם הם מוטרדים.
תודה לכם, אני נשאר עם הדיסקו הקשיש...

dorbh
22-12-20, 11:41
היי רמי

כהרגלי, אהיה בוטה.

לא סובל את המכוניות מהדור האחרון של ניסאן. למעט ה-Z370 וה-GTR ודגמי אינפיניטי (לא כולם, גם להם יש זוועות, כמו ה-QX60 למשל), כל הדברים האחרים שמגיעים אלינו זה עולב חיוור. תחרות ראויה לטויוטה על תואר "המכונית לאנשים ששונאים מכוניות".

שברולט?..... שברולטים קוריאניים הם מכה שלא כתובה והם אלה שאחראיים לשם הרע שדבק במותג בישראל. הם לא השכילו ללמוד מטויוטה שכאשר מייצרים מכונית שמבאסת את התחת בנהיגה, אז לפחות שתהיה אמינה.... ספארק, סוניק, אוואו, אופטרה, ויואנט, אפיקה, קפטיבה, קרוז .... יוצרו ע"י דייהו. מה שנקרא "דייהולט" (DAEWOOLET"). אלוהים ישמור אותנו.

אבל אני בכלל לא נגד שברולטים אמריקאיים. מותג עממי בארה"ב, מכוניות די אפרוריות בד"כ. עם הנעה קדמית, אל תחפש בהן חוויות נהיגה אלא אם אתה חובב תת-היגוי.... במקסימום תהנה ממנועי V6 עם הרבה כוח ומתאוצות בקו ישר. אבל ביומיום הן עושות את העבודה - נוחות, מרווחות, אמינות בדרך כלל. מה שאני אוהב בהן זה תנוחת הנהיגה שלוקחת בחשבון שיש בעולם גם אנשים גבוהים (וגם אנשים שמנים, אמריקה, נו). שזה משהו שביפן, הגמדים בגובה מטר וחצי מסרבים להפנים.

כל הקונספט ההזוי של מנוע בנפח קטן שמוגדש עד צאת נשמתו כדי שיצליח לסחוב מרכב גדול וכבד והכל רק לכבוד טימטום בלתי נתפס של רגולטורים - לא בא לי טוב. לא הייתי תולה תקוות מרובות במנוע הזה.... אולי אני טועה, ואז הרווחתם.

מה שממש לא נעלם מבחינת אף אחד, היא העובדה ששוק המשומשות בישראל נשלט על ידי אלה שסוגדים כמו מסוממים למותגים יפניים ודעתם היא שקובעת. החכמולוגים הנ"ל, שחלקם לא יודעים להבדיל בין שמן מנוע לשמן זית ובין פלאג לפילטר אוויר, מאוד לא אוהבים את המותג שברולט (ויש להם סיבה, בעיקר בגלל שהשברולטים הקוריאניים היו כל כך מוצלחים...), וזה מתבטא בסחירות לא מדהימה ושמירת ערך בעייתית.

מקסימום, אם דווקא אקווינוקס זה מה שהג'וניור רוצה, תפחיתו חזק במחיר במעמד הרכישה, כדי שלא תתבאסו יותר מדי במעמד המכירה.

חייב לחלוק על ההתייחסות שלך לשברולטים קוריאנים. אח של זוגתי נסע כ-5 שנים על סוניק. נכון, לא רכב מפנק, יפה או נוח במיוחד. אבל רכב אמין, זול לתחזוקה שעשה מה שבקשו ממנו, להגיע מנקודה A לנקודה B בלי דאגות. יש לא מעט אנשים שזה ממש מספיק להם.

זוגתי נסעה בספארק ידני משנת 2011 ועד שנת 2019, מעל 100 אלף קילומטר תחת ידה. הרכב הקטן והמצחיק הזה נסע במשך שנה פעמיים בשבוע ת"א - שבטה, במשך שנתיים שלוש פעמים בשבוע ת"א - ירושלים ובכל שאר הזמן המון נסיעה עירונית עם גיחות טיול בסופי שבוע. הוא היה אמין בצורה מדהימה, למעט החלפת מצבר, בלמים וצמיגים, בלאי טבעי לכל הדעות, לא היו לו שום אירועים מיוחדים. גם הוא, כמו הסוניק, היה רועש, לא מפנק ולא יפה. אבל הוא עשה את העבודה שלו, לקח מנקודה A לנקודה B.

כשהגיעה העת להתחדש, בחרנו בספארק החדשה. שילוב המנוע והגיר מרגישים זריזים וחזקים, הרכב נוח, מפנק באבזור ומרגיש איכותי יחסית... הוא אפילו כבר לא מכוער. אגב, הוא גם זכה במספר מבחנים השוואתיים כמיני הטוב בישראל והוצע עם אחריות יפה. לא פעם אני בוחר לנסוע בו ולא בפאג'רו, הוא פשוט נוח ונעים.

רוצה לומר, לא הייתי פוסל את השברולטים הקוראינים בגלל דעות קדומות. האופטרה והקרוז היו מכוניות רעות. לא כל הדגמים כאלה, בטח לא החדשים. יש אנשים שמחפשים רכבים נוחים, אמינים, הדורשים תחזוקה סבירה ולמטרה זאת לא הייתי פוסל את האקווינוקס. הוא גם מרגיש נעים יותר מהרבה מהמתחרים במחיר שלו, בטח כיד 2 בן שנתיים.

Juv
22-12-20, 12:17
אנחנו בערך שנה עם איקס טרייל ליסינג, בנזין.
הרכב "מפנק" ונוסע יפה, אחרי שהוא התחיל לנסוע.
משהו בשילוב של המנוע עם הגיר שם דפוק מהיסוד,מעבר מעמידה לנסיעה מרגיש כמו נצח עד שמשהו שם "נתפס" והרכב מתחיל להאיץ בקצב סביר. בנוסף, המערכת כיבוי בעצירה שם היא הכי גרועה שנתקלתי בה בחיים ומחייבת ביטול שלה עם הכניסה לרכב.
עם או בלי קשר, לפני כשבועיים הרכב התחיל לקפצץ עם התחלת הנסיעה. הוא חזר לפני יומיים אחרי שבועיים במוסך, לפי קצין הרכב החליפו שם את כל הגיר.
אקווניקוס יש כשנה לאחותי, קנו אותו כמשומש. הייתה להם ספורטג' וחיפשו משהו דומה אבל קצת גדול יותר, במיוחד בתא המטען. בינתיים הם מרוצים מאוד.

דרור ברלי
22-12-20, 12:36
חייב לחלוק על ההתייחסות שלך לשברולטים קוריאנים. אח של זוגתי נסע כ-5 שנים על סוניק. נכון, לא רכב מפנק, יפה או נוח במיוחד. אבל רכב אמין, זול לתחזוקה שעשה מה שבקשו ממנו, להגיע מנקודה A לנקודה B בלי דאגות. יש לא מעט אנשים שזה ממש מספיק להם.

זוגתי נסעה בספארק ידני משנת 2011 ועד שנת 2019, מעל 100 אלף קילומטר תחת ידה. הרכב הקטן והמצחיק הזה נסע במשך שנה פעמיים בשבוע ת"א - שבטה, במשך שנתיים שלוש פעמים בשבוע ת"א - ירושלים ובכל שאר הזמן המון נסיעה עירונית עם גיחות טיול בסופי שבוע. הוא היה אמין בצורה מדהימה, למעט החלפת מצבר, בלמים וצמיגים, בלאי טבעי לכל הדעות, לא היו לו שום אירועים מיוחדים. גם הוא, כמו הסוניק, היה רועש, לא מפנק ולא יפה. אבל הוא עשה את העבודה שלו, לקח מנקודה A לנקודה B.

כשהגיעה העת להתחדש, בחרנו בספארק החדשה. שילוב המנוע והגיר מרגישים זריזים וחזקים, הרכב נוח, מפנק באבזור ומרגיש איכותי יחסית... הוא אפילו כבר לא מכוער. אגב, הוא גם זכה במספר מבחנים השוואתיים כמיני הטוב בישראל והוצע עם אחריות יפה. לא פעם אני בוחר לנסוע בו ולא בפאג'רו, הוא פשוט נוח ונעים.

רוצה לומר, לא הייתי פוסל את השברולטים הקוראינים בגלל דעות קדומות. האופטרה והקרוז היו מכוניות רעות. לא כל הדגמים כאלה, בטח לא החדשים. יש אנשים שמחפשים רכבים נוחים, אמינים, הדורשים תחזוקה סבירה ולמטרה זאת לא הייתי פוסל את האקווינוקס. הוא גם מרגיש נעים יותר מהרבה מהמתחרים במחיר שלו, בטח כיד 2 בן שנתיים.

התכוונתי לאמינות נטו.
אני לא מצפה מרכב בסיסי לשום דבר מעבר.

raanan
22-12-20, 13:35

גם אני עדיין מחזיק בדעה שאין כמו מנוע מרובה צילנדרים ועתיר סמ"ק (המנוע המופלא בשלבי GT350 לדוגמה).
מצד שני, יצרן כמו BMW ששם מנוע 1.5 3 צלינדרים במכונית העל שלהם I8 כנראה אומר משהו.
אבל, כשטויוטה לא מתביישת ושמה מנוע 1.6 3 צלינדרים הכי חזק שיש בשוק ביאריס GR ,
כנראה שהקונספט בכל זאת עובד.

רענן

דרור ברלי
22-12-20, 14:05
אתם מתעקשים לא להתייחס לפואנטה.
"חזק" ו"ביצועים" זה לא האישו, למי אכפת אם מאיץ ל-100 ב-8 או 9 שניות או 10 שניות.... אלא אמינות וקלות/עלות אחזקה לאורך זמן.
זה מה שחשוב באמת למי שרוכש רכב שבהגדרתו הוא כלי תחבורה בסיסי ורוב זמנו יעבור עליו בפקקים ובחיפוש סיזיפי אחרי חנייה.

liontamer84
22-12-20, 19:38
חברים,
תודה, אני מקבל בכבוד את ההצעות, הטרוניות והנזיפות...

טרוורס ואקספלורר לגמרי מחוץ לתקציב הקנייה.
טוסון וספורטאז', יקרים ולא ממש גדולים.
3008 לא בא להם, אני הייתי הולך עליו

גם אני לא מת על השברולט, אבל הוא עונה על דרישות המרחב-מחיר-התנהלות על הכביש.
1.5 ליטר טורבו? לא בא לי טוב, בטח לא על מרכב גדול יחסית.
לכן אני מוטרד מהאמינות והשירות

בינתיים, גם הם מוטרדים.
תודה לכם, אני נשאר עם הדיסקו הקשיש...

ברשותך, יש עוד בורדו שלא העלו פה - סורנטו.
2015 ומעלה.
יש שלל גרסאות, המנוע 2.4 עובד יפה מאד והגיר הפלנטרי אמנם לא חסכוני, אבל כן אמין.
מחזיק כזו כבר למעלה משנה, רכב מפנק, אמין, עם כוח כשצריך.
ממליץ בחום.

-->