PDA

צפייה בגרסה מלאה : צופר בהיילקס ועוד שאלה

טל_א
25-12-20, 16:58
שלום לכולם,
הרבה נהגים חושבים שאני מאוד אדיב וסבלני כי לא צפרתי לאף אחד מהם מעולם, אבל כמובן שהסיבה היא שהוא מנותק.
ההגה של רכבי היקר, שנת 97, כמובן הוחלף (מי יודע מתי) לזה של קורולה חדשה יותר. השאלה שלי, מאיפה עובר החוט של הצופר מההגה עצמו לכל הצמה שנמצאת על מוט ההגה? צריך לפרק את ההגה פיזית?
לא מצאתי ולו איור/תמונה אחת רחמנא ליצלן בספר.
ואם כבר, מעלה פה תמונה:
מישהו יכול להגיד לי מה זה הפין נחושת הקפיצי ומהי חתיכת הפלסטיק הלבנה מאחוריו (זו שהאצבע שלי עליה)? גם היא קפיצית.

כמו תמיד, רב תודות!

יונימוג אדום
25-12-20, 17:42
הפין הקפיצי זה המגע שמפעיל את הצופר .
תן לו נגיעת מינוס מהשלדה והצופר אמור לעבוד - אם לא אז יש נתק בהמשך .

אילן

ד ו ר ו ן
25-12-20, 18:43
יש בראש פורום טויוטה ספר רכב מלא כולל סכמת חשמל.
יש שם סכמה גם של מכלול ההגה, ומאיפה מגיע מינוס או פלוס.

חפרתי בצמה הזו די הרבה בגלל ידית אורות שהשתבשה.
שים לב שחלק מהפיקוד של הידיות עם התניות לפקדים אחרים, אז הוספת מינוס מחוץ לסכמה יכול לשבש דברים.

אלא אם אתם מכירים את הסכמה טוב, מציע לבדוק את השרטוט לפני שמתערבים בצמה.

יונימוג אדום
25-12-20, 19:28
לא כתבתי להוסיף מינוס - רק לצורך בדיקה בלבד .
על גלגל ההגה אמור להיות מגען אשר נותן מינוס ממוט ההגה לפין הקפיצי והמינוס הזה מפעיל ממסר אשר מפעיל את הצופר .

אילן

ד ו ר ו ן
25-12-20, 19:36
בגדול אתה צודק.
אבל הצמה של מכלול ההגה מגיעה למחבר של 16 פינים עם הצלבות והתניות.

טל_א
25-12-20, 20:06
ראשית דבר תודה רבה על כל התשובות!

האמת שכבר הסבר ראשון למדוע הצופר לא עובד כשלוחצים בהגה, כי בהגה של קורולה אין שום דבר שנוגע בפין הזה, אז המטרה היא למצוא את החוט שלו ובינתיים להתחבר אליו.

האמת שבימי סגר ראשון פירקתי את כל צמת החשמל מהרכב ועברתי עליה חוט-חוט, עשיתי לא מעט תיקונים שם ופירקתי אילתורים שהיו וכאלה שהיו ופורקו. הייתי בטוח שהצופר לא עובד כי אחד החוטים בדרך היה מנותק (מה שגם היה נכון) אבל כשחיברתי הכל מחדש עדיין לא עבד. הדחקתי את זה עד להיום.

עכשיו אלך לחפש הגה של היילקס 97, ובינתיים אנסה להבין איך אני מעביר את החוט הזה כדי שגם יהיה אפשר לסובב את ההגה וגם יהיה לי צופר.

דורון - אם כבר העלית, מה בדיוק קרה לך עם ידית האורות?

ד ו ר ו ן
25-12-20, 22:09
נתק באחד הפינים בתא מנוע שגרם לאי הדלקת אורות.

כחלק מאבחון הנתק, עברתי על החוטים בצמה של ההגה והחיבורים עד לתיבה הראשית בתא מנוע.

מסתבר שהמצבים שונים של המתגים, זה משפיע על סגירות מעגל של דברים מקבילים.
בקיצור כלבת..

יונימוג אדום
26-12-20, 08:08
ראשית דבר תודה רבה על כל התשובות!

האמת שכבר הסבר ראשון למדוע הצופר לא עובד כשלוחצים בהגה, כי בהגה של קורולה אין שום דבר שנוגע בפין הזה, אז המטרה היא למצוא את החוט שלו ובינתיים להתחבר אליו.

האמת שבימי סגר ראשון פירקתי את כל צמת החשמל מהרכב ועברתי עליה חוט-חוט, עשיתי לא מעט תיקונים שם ופירקתי אילתורים שהיו וכאלה שהיו ופורקו. הייתי בטוח שהצופר לא עובד כי אחד החוטים בדרך היה מנותק (מה שגם היה נכון) אבל כשחיברתי הכל מחדש עדיין לא עבד. הדחקתי את זה עד להיום.

עכשיו אלך לחפש הגה של היילקס 97, ובינתיים אנסה להבין איך אני מעביר את החוט הזה כדי שגם יהיה אפשר לסובב את ההגה וגם יהיה לי צופר.

דורון - אם כבר העלית, מה בדיוק קרה לך עם ידית האורות?
הפין הזה מקבל מינוס ממוט ההגה באמצעות הלחצן .
אל תחפש עוד חוט כי לא תמצא - כמו שכתבתי לך תן לו מינוס מגוף הרכב רק לשם בדיקה ואם הכל עובד חפש לחצן צופר מתאים או גלגל הגה מקורי .
צור קשר בפרטי - כמעט בטוח שמכיר מישהו עם היילקס מפורקת לחלקים .

אילן

-->