PDA

צפייה בגרסה מלאה : מגירות לטנדר - רעיונות

ishc
26-12-20, 00:57
הבסיס לניצול טוב של עומק הארגז הוא גישה לציוד בפנים.
חפרתי לא מעט על מגירות לטנדרולא מצאתי שיטה לייצר מגירות ארוכות (1.4 מ אורך) שיודעות להפץח מספיק החוצה. מכיוון שהפטנט הדפוק שלנו להחליף את ה-tail gate המקורי בדלת של ארון לא נפוץ בעולם רוב השיטות שראיתי מתבססות על כך שהמגירה נחה על הדלת ארגז המקורית.

אם אם אתם מכירים סרטונים או שיש לכם טנדר וסידרתם אותו יפה בצורה שתוכל לתרום זה יהיה מצויין.

תודה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נדב42
26-12-20, 02:29
זה הזמן לפנות לרכס [emoji846]

omri_t
26-12-20, 07:12
אכן רכס....

אצל אבא שלי בסונומה הארגז פתוח.
יש זוג מגירות לכל אורך הארגז ( קבינה וחצי).
והדלת המקורית נסגרת עליהן.
מעל כל זה יש משטח העמסה במידות של כל ארגז הטנדר.
כך שלמעשה הוא מעמיס בקומה שניה.

מטורף מה שהוא מחזיק שם....

udi25
26-12-20, 07:46
הי
בארגז סגור נמוך של טנדר יפני נשאר מעט מאוד גובה ומקום להעמיס אם מקבעים מגירות לריצפה.
אני ממליץ מנסיון (ואנסה לצרף תמונה ).
על משטח נשלף על שטח הרצפה .
מה שמאפשר לסדר עלין את הכל בארגזים (אני השתמשתי בכתר).
וכשרוצים להסיע משהו גדול מרוקנים את הארגז ומכניסים.
מה גם שההגעה לציוד ברובו נפתרת כי הציוד בא אליך פותר את בעיית דלתות הצד מהשרשור השני.
אצלי יש ארגזי צד אבל זה כי אני עובד עם הציוד שבאוטו וזה הרבה יותר נוח לגשת .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

airzax3
26-12-20, 08:08
132072

אין לי כרגע תמונה של הסידור הסופי אבל אבל מחזק את ההמלצה על רכס במקרה הזה.
הרכב משמש אצלי כרכב עבודה ולכן עניין הגישה המהירה לציוד היה לי חשוב כשתכננתי את הארגז.
הפלטה העליונה לא לכל רוחב הארגז מכיוון שהשטח בין המגירות לדופן משמש למזוודות כלי עבודה, מצד שמאל הוספתי מגירה בחצי אורך (מסומן באפון) ומעליה פלטה עם דופן צדדית לכל אורכה ונוצר לי תא צדדי לטובת ציוד בשליפה מהירה.
מאחורי חצי המגירה צמוד לחלון האחורי יושב מקרר של עידן מאיש שטח (עוד המלצה..) שגם הוא באותו גובה וגם עליו אפשר להניח ציוד(מסומן בירוק) ונשאר מקום גם למצבר פריקה עמוקה עם איזולטור לניתוק הזנה כשהרכב עומד+כבל מאריך לחיבור 220V בלילה\סופי שבוע כדי לא לפרוק סתם מצבר.
צמוד לתקרת הארגז יש פס לד חזק ו"גגון הפוך" שמותקן כ 15 ס"מ מתחת לתקרת הארגז ומשמש לאחסון סולם בשגרה ומזרנים בטיול.
נוסע כבר כשנתיים בתצורה הזו ובנתיים מבסוט מהסידור הפנימי.

ishc
26-12-20, 08:39
חברים, עבודה עצמית.
ההמלצות על רכס מצויינת ככל שיהיו לא יכנסו לתקציב שלי.

amirmoshe
26-12-20, 08:49
יש מציאות ביד 2.

אנשים.שמוכרים את המגירות בנפרד מהרכב

שווה לך לעקוב ולחפש מציאה כזו

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
26-12-20, 09:08
חברים, עבודה עצמית.
ההמלצות על רכס מצויינת ככל שיהיו לא יכנסו לתקציב שלי.

לגבי רעיון למגירה עם מיסבים בעלות נמוכה, תסתכל בשרשור של היילקס אספנות.
זה מודל שאפשר לדעתי ליישם למגירות ארוכות בארגז.
אם כי אני לא ממש בעד מגירה לכל רוחב הארגז כי אז המקרר יהיה גבוה, והגישה אליו תהיה מאד לא נוחה.
אם כבר,
מגירה בחצי ארגז, ומעליה סיפון.

אייל
26-12-20, 09:58
קח בחשבון שמגירות כאלו תופסות מקום והרבה. בעייתי בעיקר בטיולים ובהובלות מזדמנות.
אני חושב שהרעיון של משטח שנשלף כולו בשילוב ארגזים חקלאיים או כתר פלסטיק הוא הניצול הכי נכון והכי גמיש.

ד ו ר ו ן
26-12-20, 10:20
קח בחשבון שמגירות כאלו תופסות מקום והרבה. בעייתי בעיקר בטיולים ובהובלות מזדמנות.
אני חושב שהרעיון של משטח שנשלף כולו בשילוב ארגזים חקלאיים או כתר פלסטיק הוא הניצול הכי נכון והכי גמיש.

משטח נשלף מגביל אותך מאד ביכולת אריזה נפרדת בקומות, באופן שלא מצריך הזזה של כל תכולת הארגז בשביל משהו אחד.

יש יתרון ברכב עבודה, אבל זה רכב טיולים.

udi25
26-12-20, 10:46
משטח טוב עם מייסבים ראויים קל מאוד להזיז ברוב הזוויות .
ממש לא מפריע שאתה מזיז את כל תכולת הארגז.
(לפחות לי).

ד ו ר ו ן
26-12-20, 11:21
משטח טוב עם מייסבים ראויים קל מאוד להזיז ברוב הזוויות .
ממש לא מפריע שאתה מזיז את כל תכולת הארגז.
(לפחות לי).

אתה עדיין מתמודד עם ערימה של דברים.

בחלוקה מפלסית של מגירה, ומעליה משטח, אתה יכול לגשת לציוד בצורה נפרדת.

למשל, ציוד חילוץ, כלים וחלפים או ציוד שמשתמשים בו מעט, או שנשאר ברכב קבוע (להבדיל מציוד קמפינג שבד״כ חוזר הביתה), אז שמים במגירה, ואם כבר צריך, אז אפשר לשלוף בלי לפרק את הערימה שמעליו.

udi25
26-12-20, 11:47
ככה זה אצלי.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201226/4c40ba6a994123ae085ad24df5ce9276.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20201226/d26e145610f0e7ab32abf8b2a41831b9.jpg

ד ו ר ו ן
26-12-20, 11:49
בדיוק לזה התכוונתי..

יונימוג אדום
26-12-20, 12:21
אני תכננתי והזמנתי מגירות מאלומיניום כולל כיפוף והלחמה מעובדיה אייל כיפוף פחים - קיבלתי זוג מגירות עשויות ברמה גבוהה כולל השחזת ההלחמה .
כמובן תכננתי גם את הקופסה , מה שנשאר לי הוא למתקן את המסילות כראוי ( צריך סבלנות ודיוק גבוה ) .
העלות כולל הפירזול הגיעה לשליש המחיר של כל מי שמייצר כאלו ( פחות מ1500 ש"ח לזוג מגירות אלומיניום במידה - 450/580/280 , כל אחת .
מוזמן לבוא אלי ( גם כפר סבאי ) ואעזור לך מניסיוני .

אילן

ishc
26-12-20, 16:22
אני תכננתי והזמנתי מגירות מאלומיניום כולל כיפוף והלחמה מעובדיה אייל כיפוף פחים - קיבלתי זוג מגירות עשויות ברמה גבוהה כולל השחזת ההלחמה .
כמובן תכננתי גם את הקופסה , מה שנשאר לי הוא למתקן את המסילות כראוי ( צריך סבלנות ודיוק גבוה ) .
העלות כולל הפירזול הגיעה לשליש המחיר של כל מי שמייצר כאלו ( פחות מ1500 ש"ח לזוג מגירות אלומיניום במידה - 450/580/280 , כל אחת .
מוזמן לבוא אלי ( גם כפר סבאי ) ואעזור לך מניסיוני .

אילןתודה אילן.
אקפוץ בוודאות.

ולכל מי שמתעקש להמליץ על רכס ודומיו... בתור אתר שאמור לקדש DIY אתם די מבאסים.
לגבי גובה המקרר, הרעיון הוא לייצר מגש שיורד בגובה סטייל הכתבה של אייל.
עדיין הבעיה העיקרית אצלי בראש היא... איך עושים מגירה שיוצאת לכל אורכה (1.4 מטר) בלי לשען על דלת הארגז המקורית שלא קיימת אצלי.

ואסף... אין מה לרשום לי להחליף ארגז ולהחזיר את הדלת.

נמרוד
26-12-20, 16:29
למה מגירות? תסדר לעצמך, לפחות בראש, את הציוד שאתה לוקח, ביומיום ובטיול, ותבדוק האם מגירה, ובמיוחד ארוכה, היא בכלל הכיוון. זה ממש לא ברור מאליו. כמו שנכתב, זיווד לעבודה זה לאו דווקא זיווד לטיולים.

airzax3
26-12-20, 16:37
תודה אילן.
אקפוץ בוודאות.

ולכל מי שמתעקש להמליץ על רכס ודומיו... בתור אתר שאמור לקדש DIY אתם די מבאסים.
לגבי גובה המקרר, הרעיון הוא לייצר מגש שיורד בגובה סטייל הכתבה של אייל.
עדיין הבעיה העיקרית אצלי בראש היא... איך עושים מגירה שיוצאת לכל אורכה (1.4 מטר) בלי לשען על דלת הארגז המקורית שלא קיימת אצלי.

ואסף... אין מה לרשום לי להחליף ארגז ולהחזיר את הדלת.

למה מבאס?
פעם היה לי הרבה זמן ומעט כסף - ביליתי שעות מתחת\מעל ולצד הג'יפ והייתי מאד גאה במה שעשיתי.
היום עם בית\משפחה\עסק יש לי הרבה פחות זמן וקצת יותר תקציב ואני לא מתבייש לפנות לבעל מקצוע שיודע לעשות משהו הרבה יותר טוב ממני ולפנות לי זמן יקר לדברים שבהם אני טוב יותר או נהנה יותר.
ביקשת רעיונות לניצול השטח: אתה מוזמן לראות\למדוד\להעתיק וללמוד מנסיונם של אחרים גם אם הם לא ליכלכו את הידיים בגריז בדרך...

איל מ
26-12-20, 17:13
אין לך בעיה לעשות מגירות שלא נשענות על הדלת.
בדיוק בשביל זה יש מסילות טלסקופיות.

- - - Updated - - -

... בתור אתר שאמור לקדש DIY אתם די מבאסים.
.

מה אתה מצפה מאתר שבו בפורום עשה זאת בעצמך רצים שרשורים שכותרתם "מחפש בעל מקצוע לבנית...."
(בקריצה והומור, שאף אחד לא ייעלב לי).

ishc
26-12-20, 17:13
אין בעיה ששמת תמונה של הרכב שלך כדי שאשאב רעיונות גם אם לא בנית לבד.
אבל מכל התגובות הראשונות שהפנו לרכב אני הבנתי שהכי טוב ללכת לרכס ולהזמין. אולי אם היה לי תקציב גם זה מה שהייתי עושה אבל אז אולי לא הייתי נכנס לאתר עבר לפחות קידש diy.

ishc
26-12-20, 17:14
אין לך בעיה לעשות מגירות שלא נשענות על הדלת.
בדיוק בשביל זה יש מסילות טלסקופיות.

- - - Updated - - -

מה אתה מצפה מאתר שבו בפורום עשה זאת בעצמך רצים שרשורים שכותרתם "מחפש בעל מקצוע לבנית...."
(בקריצה והומור, שאף אחד לא ייעלב לי).באורך 1.4 מטר? אחפש

GodsFather
26-12-20, 17:16
כל אחד יעשה כראות עיניו, זמנו הפנוי וכיסו. יאללה חזרה לדיון המקורי והמאד מעניין של מציאת פתרון לאתגר של צחי.

צחי, איך חשבת לחבר את המגירות/משטח לארגז הרכב?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

איל מ
26-12-20, 18:05
באורך 1.4 מטר? אחפש

בוודאי.
ואם לא, עשה בעצמך.
132078
הרשת מלאה בכאלו תמונות, כולל מגירות ענקיות של טנדרי פולסייז. באף אחת מהן הן לא נשענות על הדלת האחורית. (זה כל הקסם של מסילת שליפה מלאה).

Asaf-a
26-12-20, 18:13
מגירה כזו נוחה בשטח כאשר עומדים לא מפולסים?
בכביש בהחלט נראה נוח

אסף.א

ishc
26-12-20, 18:19
בוודאי.
ואם לא, עשה בעצמך.
132078
הרשת מלאה בכאלו תמונות, כולל מגירות ענקיות של טנדרי פולסייז. באף אחת מהן הן לא נשענות על הדלת האחורית. (זה כל הקסם של מסילת שליפה מלאה).בכל אלו שראיתי הן נשענות.
מסילה טלסקופית מצאתי אבל במחיר שלהן זה לא יקרה.

איל מ
26-12-20, 18:22
אז בנה אחת, או עשה שליפה לא מלאה.

ishc
26-12-20, 18:31
אז בוא נשאל אחרת....
עומק הארגז 1.4, רוחב 0.8 (פתח הדלת).
כמה חפיפה צריך להשאיר אם אני בונה מגירה לכול העומק ברוחב 400 מ"מ +/- אם אני מבסס הכל על עץ סנדוויץ?

erezgur
26-12-20, 18:36
אני מניח שגם את זה ראית, אם לא - אולי יתן רעיון:

https://www.youtube.com/watch?v=oe4dGustbU4

שחר גרינברג
26-12-20, 22:02
https://www.amazon.co.uk/2-Pack-Bearing-Extension-Runners-Capacity/dp/B08F593JXZ

משהו כזה לא יעשה את העבודה?
במיוחד אם אתה יוצר 2 מגירות שונות

Sent from my iPhone using Tapatalk

udi25
26-12-20, 22:16
https://gsf-promounts.com/product/tfs-28-full-extension-570-2240-n-radial-load-slide-hardened/
אין לי ניסיון אבל נראה כמו המוצר הנכון.
אשמח לחוות דעת אם תשתמש.

jacob72
27-12-20, 08:40
קח עצה אחרת,חשיבה מחוץ לקופסה.
אני עושה את זה עם המון תחומים שאני צריך שירותים מיועץ.

1. למצוא את המוצר הנכון בשבילך:
אין מחלוקת שצריך טלסקופ נשלף ואולי כפול ,כזה שיוצא ב 2 מהלכים.

גש ליבואן של המסילות-טלסקופ בארץ, שייתן לך ייעוץ והסבר ומחיר ואח"כ תשווה מחירים לחו"ל ותחליט מה שנוח ונכון לך.

2. תכנון מקצועי
אם אתה חפץ במשהו יותר מקצועי ומוכן לשלם על זה. גש לאדם שמתמחה בתכנון ושרטוט בסוליד.

יש אתר שנקרא Fivver.
אתה קונה שירותי תכנון בגרושים מאנשים עתירי נסיון,אתה רואה עבודות שלהם ואפילו לא פוגש אותם. זה אחד האתרים הכי מוצלחים בעולם. תכננתי שם לוגו, ואפילו עריכת סרטון שיווקי . בגרושים תרתי משמע

3. את השאר כמו שכתבת אני משאיר לך כ DIY.

רק תקח בחשבון שאתה צריך לתת את הדעת לחיבור של כל הבנייה לרכב !!

בהצלחה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אומי5
27-12-20, 09:45
לדעתי , לפני שאתה תמכנן מגירה אתה צריך לתכנן מה יהיה ברכב.

למשל אם בעתיד תשים מיכל מים כמו של נמרוד, אתה לא צריך 1.4 מטר אלא 1 מטר.
בנוסף, יכול מאוד להיות שכדאי לפצל ל2 או 4 מגירות שונות, כדי להקל על סגירה ופתיחה במקום לא מפולס.

ishc
27-12-20, 09:55
תודה יעקב.
אם תכנון בסוליד או תלת בכלל אני מסתדר מצויין זה כלי עבודה שאני משתמש בו ביום יום.
שני האלמנטים ש"תוקעים" אותי עד כה הם:
1. צורך לפתוח מגירה עמוקה מאוד שכל האורך יהיה נגיש וללא תמיכה מלמטה. זה משאיר אותי עם מסילות פתיחה כפולה מאוד מאוד יקרות.
2. המקרר שלי שתקוע כמו עצם בגרון ומקשה על הגישה.

אתמול בלילה בשילוב עם היום בבוקר עלי בי הרעיון למתקן את המקרר על דלת הארגז. המקרר שוקל להערכתי כ-20 ק"ג (הדגם הזה כבר לא מיוצר ולא מופיע באתר) + עוד מקסימום 30 ק"ג תכולה (זה בחיים לא יגיע לזה) זה 50 ק"ג. במקרר בולט מהדלת +/- 36 ס"מ. במצב שהדלת סגורה אפשר לתכנן שהמשקל ישען על רצפת הארגז ולצורך חיזוק במצב פתוח חשבתי להוסיף צירי ספר מבחוץ.
בנוסף אצרך לשנות את המעצור של הדלת שיאפשר גישה לארגז כאשר המקרר על הדלת.

מצב קצת מידול גז להמחיש את הרעיון.
מצב של דלת סגורה:

132086

- - - Updated - - -

פתיחה במצב של היום בערך 100 מעלות:

- - - Updated - - -

פתיחה ב-150 מעלות כמו שאני מתכוון לעשות:

- - - Updated - - -

מצטער על הבלאגן בתמונות אבל אתם יודעים איזה נפלא הממשק עובד פה.

בכל מקרה ההתלבטות אם לשים צירים כאלו: https://www.bitter.co.il/product/306/%D7%A6%D7%99%D7%A8-%D7%A1%D7%A4%D7%A8-3-%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7%A7%D7%99%D7%9D-HAGER-AB700.aspx
וו להשקיע כפול ולקחת נירוסטה.
יש גם ציר כזה: https://www.bitter.co.il/product/306/%D7%A6%D7%99%D7%A8-%D7%A1%D7%A4%D7%A8-3-%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7%A7%D7%99%D7%9D-HAGER-AB700.aspx
שמעבר למראה ימי הביניים הוא ארוך יותר ומפזר עומס בצורה טובה יותר אבל הוא נראה הרבה פחות HEAVY DUTY.

היתרון ברעיון הזה גם מפנה את המקרר מהארגז שצריך לגשת לציוד וגם מאפשר לעשות מגירות באורך 1 מטר שנשענות על הרצפה ופותרות אותי מהצורך במסילות.
אשמח לפידבק :)

yoni_0000
27-12-20, 10:03
צחי מה עם מיכל מים? זה משהו שאתה לא צריך גישה אליו בטיול ובטנדר המיקום האידאלי הוא בעומק הארגז. זה מקצר לך בעשרים-שלושים סמ... משמעותי.

אומי5
27-12-20, 10:12
אם כבר הייתי עושה על הדלת ארגז לדברים קלים יותר כמו ציוד מטבח, או ציוד לעצירת צהריים (כסאות ) ואת המקרר עושה עם מגירה מהעומק לקידמת הארגז.
ככה הדלת תסבול פחות.
קח בחשבון שאם זה ממש יושב על הדלת היא סובלת את המשקל כל הדרך, אתה יכול לעשות סל שיושב בארגז ועם פינים נשלפים מתחבר לדלת, ככה בנסיעה זה יושב על הארגז ובעצירה מחברים פינים הוא יוצא עם הדלת.

מצד שני אם תהרוס את הדלת יהיה תרוץ לדלת שוכבת.

ishc
27-12-20, 10:18
אני מבין שהדלת סובלת ומפה הרצון לחזר בשלושה צירים למשקל כבד

אומי5
27-12-20, 10:26
לא יותר פשוט לשים שם משקל נמוך יותר ?

ishc
27-12-20, 10:37
ברור שכן אבל המקום הזה מסתדר מצוין עם כל מיני אילוצים.
זרום איתי, מה אכפת לך?
יש היום שני צירים שמרותכים ל"שלד" של הארגז ורם אני אסתמך עליהם אני בטוח שהם יקרעו. אז הרעיון להוסיף 3 צירים מחוברים בברגים עם דיסקיות בקוטר גדול או פלטת פיזור לחץ מהצד השני. אבל בסוף אנחנו מדברים על פח בעובי 3 מ"מ ואולי יש שם קורות תמיכה (ואולי לא, לא זוכר ולא ליד האוטו) והרוחב של הציר הוא 100 מ"מ מה שאומר קצת פחות מ-50 מ"מ לכל צד ואני לא בטוח שזה מספיק לדלת ברוחב 830 מ"מ.
ואם כאשר הדלת סגורה המקרר "נח" על הרצפה למה הדלת עדיין רואה הרבה עומס? הכוונה היא לטלטולים ורעידות?

אומי5
27-12-20, 10:45
זורם איתך, אתה צריך שכל חמשת הצירים יסתובבו בדיוק על אוותו קו, אחרת יהיה לך קנאק כל סגירה ופתיחה.
אתה צריך שבסגירה המקרר יעלה על תושבת גומי שתקבל אותו ככה שהעומס ירד מהדלת, אבל עדיין הוא מרותק לדלת ומשפיע עליה.
ודבר אחרון כשהאוטו בשפצ ימינה ואתה צריך משהו קטן מהארגז אתה צריך לפתוח דלת עם חמישים ק"ג.
אם כבר הייתי עושה ציר ממוט בין הרצפה לתקרה ושם עליו את המקרר שיפתח כמו הדלת, כמו מתקן גלגל ספייר בסופות רק מבפנים.

amitaikl
27-12-20, 11:07
עוד רעיון. המון עבודה
https://youtu.be/PMDi7WM1tXg

ishc
27-12-20, 12:00
זורם איתך, אתה צריך שכל חמשת הצירים יסתובבו בדיוק על אוותו קו, אחרת יהיה לך קנאק כל סגירה ופתיחה.
אתה צריך שבסגירה המקרר יעלה על תושבת גומי שתקבל אותו ככה שהעומס ירד מהדלת, אבל עדיין הוא מרותק לדלת ומשפיע עליה.
ודבר אחרון כשהאוטו בשפצ ימינה ואתה צריך משהו קטן מהארגז אתה צריך לפתוח דלת עם חמישים ק"ג.
אם כבר הייתי עושה ציר ממוט בין הרצפה לתקרה ושם עליו את המקרר שיפתח כמו הדלת, כמו מתקן גלגל ספייר בסופות רק מבפנים.

ציר מומנט לא טוב, מצמצם את המרווח עוד יותר.
הנקודה עם השפ"צ היא נקודה טובה לרעתי.
מי ידע שתא מטען כל כך גדול יהפוך למעמסה כזו כבדה ;)

-->