PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה אתית: אם באתר אינטרנט כתוב מחיר נמוך משמעותית למוצר יקר משמעותית האם תקנו?

מוטי ג.
28-12-20, 15:47
כמו בכותרת....
ההבדל ממש קיצוני, ממש ממש קיצוני בצורה ברורה שהיא לא הגיונית כלפי המוכר.

וגם, האם החנות מחוייבת למכירה לא הגיוני כזו?

מוטי ג.
28-12-20, 15:57
אגב, המחיר כבר התעדכן.
אבל היה זמין במחיר של 1 ש"ח לזמן מה.

erezgur
28-12-20, 15:57
הייתי קודם כל חושד ברמאות, הטעייה או כל דבר שמחייב בדיקת האותיות הקטנות ופירוט מה נכלל במוצר. בדרך כלל מתברר שזה לא מחיר מאד נמוך אלא תמונה מטעה...

נשלח מהנייד

עמי
28-12-20, 16:16
כמו בכותרת....
ההבדל ממש קיצוני, ממש ממש קיצוני בצורה ברורה שהיא לא הגיונית כלפי המוכר.

וגם, האם החנות מחוייבת למכירה לא הגיוני כזו?

אתר ישראלי או זר?

מוטי ג.
28-12-20, 16:17
ישראלי

ariel-ro
28-12-20, 16:23
ממה שאני מכיר, לאתרי הקניות השונים יש סעיף בתקנון שמאפשר להם לבטל את העסקה באופן חד צדדי.(הסיבה מעורפלת, אבל זה המצב)
לכן, אם האתר מוכר ואין חשד שזו הונאה, הייתי קונה, מקסימום יבטלו לי את ההזמנה.

עמי
28-12-20, 16:41
ישראליאם זו טעות אמיתית של המוכר, הוא יכול לחזור בו ולא למכור לך. ברוב המוחלט של המקרים, גם בלי חובה לפצות אותך בדבר.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

אומי5
28-12-20, 17:04
יש חוק שתקף לסופרים שאם יש מחיר על מוצר חייבים למכור במחיר הזה.
זאת אומרת שאם האקדוחן טעה, האחריו תהיא על הסופר ואתה רשאי לקבל במחיר המוטעה.
זה הגיע בגלל תלונות על הטעיה מצד הסופרים.
אני לא יודע אם הוא תקף לכל חנות ולרשת.

כנראה שמאתר של אדם הגון לא הייתי קונה ככה, ומאתר של לא הגונים לא הייתי קונה בכלל.

yovavz
28-12-20, 18:21
עד כמה שאני מכיר, כמעט בכל עסקה יש סעיף ט.ל.ח
טעות לעולם חוזרת - שמאפשר לסוחר לבטל את העסקה במקרה של טעות בתום לב.
אם הטעות הזו קורית באופן עקבי אחרי שהמוכר מיודע על כך, זה מסיר כנראה את הגנת תום הלב.
לגבי פות"ש, אם אתה רוצה להיות בסדר ולנקות את מצפונך - פשוט תרים טלפון למוכר ותשאל אותו לפני ביצוע הרכישה - הכי הרבה, הוא יגיד שזו טעות ויעדכן את המחיר.
הרי אם קנית במחיר השגוי והמוכר יחזור אליך עם הסבר שזו היתה טעות מצערת, לא היית מסכים לביטול? (אני הייתי מסכים וזה כבר קרה בעבר - אפילו בעלי).
או, לחילופין, אם היית מפרסם את רכבך למכירה והיית מחסיר בטעות אפס אחד מהמספר, לא היית מצפה להבנה מקונה על עדכון המודעה לכשגילית את טעותך?

מוטי ג.
28-12-20, 18:36
לא ביצעתי את העסקה על ה 1 ש"ח, לא ראיתי בכך הגינות למוכר.
זה היה מוזר לי באופן עקרוני וחוקי, לכן העלאתי פה את הנושא.

בצד הטכני, ראיתי במודעה שהיא בשלבי עריכה אז הנחתי שזה משהו זמני.
תודה לתשובות.

גיא
28-12-20, 18:40
בחו"ל מהנסיון של חברים או מכרים שלי מוכרים .. ושולחים ואוכלים את הכובע .. טעות של המוכר והמוכר משלם עליה ..

באתרים ישראלים, כמובן אף ישראלי לא פראייר .. הם לא רק שלא שולחים הם גם לא עונים .. מבטלים את הקניה ולך חפש ..

אחרי שרשמתי את זה, אני לא הייתי קונה מוצר של 100שח שמוצע למכירה ב 1 שח ... אני הייתי חושב שזאת הונאה.

פעם אחת ניסיתי את זה .. למדתי את הלקח וזהו ..

מוטי ג.
28-12-20, 18:48
חשבתי גם על הונאה, אבל איך זה יכול לקרות.אם תוכל לשתף. הרי הרכישה היא עבור 1 ש"ח בלבד

nirs
28-12-20, 19:40
לפעמים זה רק האריזה של המוצר.
צריך לקרוא את האותיות הקטנות...

Sent from my iPhone using Tapatalk

עמי
28-12-20, 21:18
עד כמה שאני מכיר, כמעט בכל עסקה יש סעיף ט.ל.ח
טעות לעולם חוזרת - שמאפשר לסוחר לבטל את העסקה במקרה של טעות בתום לב.
אם הטעות הזו קורית באופן עקבי אחרי שהמוכר מיודע על כך, זה מסיר כנראה את הגנת תום הלב.
לגבי פות"ש, אם אתה רוצה להיות בסדר ולנקות את מצפונך - פשוט תרים טלפון למוכר ותשאל אותו לפני ביצוע הרכישה - הכי הרבה, הוא יגיד שזו טעות ויעדכן את המחיר.
הרי אם קנית במחיר השגוי והמוכר יחזור אליך עם הסבר שזו היתה טעות מצערת, לא היית מסכים לביטול? (אני הייתי מסכים וזה כבר קרה בעבר - אפילו בעלי).
או, לחילופין, אם היית מפרסם את רכבך למכירה והיית מחסיר בטעות אפס אחד מהמספר, לא היית מצפה להבנה מקונה על עדכון המודעה לכשגילית את טעותך?

<body id="cke_pastebin" style="position: absolute; top: 0px; width: 1px; height: 1px; overflow: hidden; right: -1000px;">
(א)
מי שהתקשר בחוזה עקב טעות וניתן להניח שלולא הטעות לא היה מתקשר בחוזה והצד השני ידע או היה עליו לדעת על כך, רשאי לבטל את החוזה.

(ב)
מי שהתקשר בחוזה עקב טעות וניתן להניח שלולא הטעות לא היה מתקשר בחוזה והצד השני לא ידע ולא היה עליו לדעת על כך, רשאי בית המשפט, לפי בקשת הצד שטעה, לבטל את החוזה, אם ראה שמן הצדק לעשות זאת; עשה כן, רשאי בית המשפט לחייב את הצד שטעה בפיצויים בעד הנזק שנגרם לצד השני עקב כריתת החוזה.

(ג)
טעות אינה עילה לביטול החוזה לפי סעיף זה, אם ניתן לקיים את החוזה בתיקון הטעות והצד השני הודיע, לפני שבוטל החוזה, שהוא מוכן לעשות כן.

(ד)
”טעות“, לענין סעיף זה וסעיף 15 (https://he.wikisource.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%97%D7%95%D7 %96%D7%99%D7%9D_(%D7%97%D7%9C%D7%A7_%D7% 9B%D7%9C%D7%9C%D7%99)#%D7%A1%D7%A2%D7%99 %D7%A3_15) – בין בעובדה ובין בחוק, להוציא טעות שאינה אלא בכדאיות העסקה.
</body>

yovavz
28-12-20, 21:58
(א)
מי שהתקשר בחוזה עקב טעות וניתן להניח שלולא הטעות לא היה מתקשר בחוזה והצד השני ידע או היה עליו לדעת על כך, רשאי לבטל את החוזה.

(ב)
מי שהתקשר בחוזה עקב טעות וניתן להניח שלולא הטעות לא היה מתקשר בחוזה והצד השני לא ידע ולא היה עליו לדעת על כך, רשאי בית המשפט, לפי בקשת הצד שטעה, לבטל את החוזה, אם ראה שמן הצדק לעשות זאת; עשה כן, רשאי בית המשפט לחייב את הצד שטעה בפיצויים בעד הנזק שנגרם לצד השני עקב כריתת החוזה.

(ג)
טעות אינה עילה לביטול החוזה לפי סעיף זה, אם ניתן לקיים את החוזה בתיקון הטעות והצד השני הודיע, לפני שבוטל החוזה, שהוא מוכן לעשות כן.

(ד)
”טעות“, לענין סעיף זה וסעיף 15 (https://he.wikisource.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%97%D7%95%D7 %96%D7%99%D7%9D_(%D7%97%D7%9C%D7%A7_%D7% 9B%D7%9C%D7%9C%D7%99)#%D7%A1%D7%A2%D7%99 %D7%A3_15) – בין בעובדה ובין בחוק, להוציא טעות שאינה אלא בכדאיות העסקה.
יש את זה בעברית? [emoji15]

-->