PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצות במעבר מסמוראי משופר לטנדר חדיש - דיון פוצל

מוטי טויוטה
26-12-20, 16:26
מבין שלנהג יש משמעות עצומה.
אבל לבוא למעלה בשביל רבע שעה לשים אבנים לא נקרא לעלות אותו מבחינתי.
יש בנכבדי הפורום מישהו עם טנדר מתלים נפרדים מקדימה, זוג נעילות והגבהה שיעיד שעבר במסלולים כאלו כמו עדשה, וורדית בוקר ודומיהם בצורה טובה?בלי לשבור ולהרוס?
מאוד מפחיד אותי לאחד רשויות, לקנות טנדר, לשים 20 אלף ביום הקניה על נעילה קדמית הגבהה ומיגון ולגלות שמקומות כמו בוקר או עדשה יאלצו אותי לשבור את האוטו / לעבור במעקף.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

דניאל מאירי
27-12-20, 08:25
יש בנכבדי הפורום מישהו עם טנדר מתלים נפרדים מקדימה, זוג נעילות והגבהה שיעיד שעבר במסלולים כאלו כמו עדשה, וורדית בוקר ודומיהם בצורה טובה?בלי לשבור ולהרוס?
מאוד מפחיד אותי לאחד רשויות, לקנות טנדר, לשים 20 אלף ביום הקניה על נעילה קדמית הגבהה ומיגון ולגלות שמקומות כמו בוקר או עדשה יאלצו אותי לשבור את האוטו / לעבור במעקף.

עם טנדר כמו שאתה מתאר (מודרני נעול אחורה מוגבה "2 עם צמיגי שטח),
כל המעלות שציינת הם אתגר לא קטן,
תידרש בנייה רצינית, סבלנות, הכוונה ומספר ניסיונות (ללא קשר לכישרון הנהג),
והוא יעלה - מאמין שגם יחטוף כמה מכות תוך כדי.
רכב ארוך עם בטן שנוטה להיתפס על מדרגה גבוהה, נועד יותר למסעות ועבירות בינונית - שם הוא מככב ונוח פי אלף מסמוראי.
דניאל

נמרוד
27-12-20, 09:06

עקרונית אפשר להביא טנדר עם מתלה קדמי נפרד לרמת עבירות דומה, אבל זה יהיה משמעותית יותר יקר מאשר סמוראי.

נעילה אחורית יש בטנדרים, אבל נעילה קדמית ויחסי העברה הם גם יקרים יותר וגם מסובכים יותר להתקנה (מקדימה).

יחסי העברה בטרנספר - בהיילקס ויגו פשוט אין מוצר כזה, למיטב ידיעתי. אם היה הייתי מתקין מייד. האנטר מגיע מראש עם יחסי העברה טובים אפילו פחות מהיילקס ויגו.

מעבר לזה, זויות מרכב כמובן פחות טובות מסמוראי אבל מצד שני בסיס הגלגלים הארוך נותן יתרון בהרבה תרחישים, וזה בכל מקרה עניינים שאפשר לפתור עם פלדה, דיסק ורתכת.

מוטי טויוטה
27-12-20, 13:28
בכוונה ציינתי את מעלות אלו, שכשהייתי בהם עם הסמוראי ( בתקופות שונות), לא הורגש אתגר בשבילו.
אם מעלות כאלו יהוו אתגר משמעותי לטנדר גם אחרי 20k שיפורים( צמיגים, נעילה, הגבהה ומיגון) , כנראה שלצערי זה לא בשבילי.

נמרוד
27-12-20, 14:22
בכוונה ציינתי את מעלות אלו, שכשהייתי בהם עם הסמוראי ( בתקופות שונות), לא הורגש אתגר בשבילו.
אם מעלות כאלו יהוו אתגר משמעותי לטנדר גם אחרי 20k שיפורים( צמיגים, נעילה, הגבהה ומיגון) , כנראה שלצערי זה לא בשבילי.

אתה צודק. ב20K אתה יכול להגביה, לשים צמיגי שטח ואולי נעילה קדמית. זה יעבוד במעלות מדבריים כמו ורדית, זיק, בוקר. במסלולים טכניים יותר ארוכים כמו עדשה וכמריר הבעייה תהיה אין את יכולת הזחילה שהתרגלת אליה בסמוראי, אפילו לא קרוב. במיוחד עם גיר ידני.

מצד שני עובדתית, את עדשה וכמריר עברו ועוברים גם כלי רכב עם מתלה קדמי נפרד ובלי טרנספר קצר, כן עם נעילה קדמית, גיר אוטומט, ובדרך כלל עזרה עם כננת. אני יודע על לנדקרוזרים, ויגואים, טרופרים ועוד.

מוטי טויוטה
27-12-20, 15:45
מעצ ארוך ומעייף, כננת ולדפוק כמה פינות ברכב לא נקרא לעבור מבחינתי. גם לאא רצה לעשות את זה ככה.
השאלה עכשיו היא האם בשביל עדשה פעם בשנה שווה לא לעבור לרכב כזה וליהנות מהיתרונות בכל שאר הטיולים שהם הרוב המוחלט.

נמרוד
27-12-20, 15:51
אתה צודק לגמרי, זו הפשרה שאנשים עושים.

אתה עדיין רווק, בלי ילדים, תמשיך להנות מהסמוראי והטיולים האלו כל עוד אתה יכול, אחר כך החיים והמשפחה יגלגלו אותך (כנראה) לרכב מתון ורב שימושי יותר. אם תוכל להרשות לעצמך להשאיר את הסמוראי בצד, אל תהסס.

דרור ברלי
27-12-20, 16:01
סמוראי נעול כפול עם גלגלים מוגדלים ב-3 אינץ', מתלים משופרים והפחתות קיצוניות כמו אצלך, זה רכב עבירות רציני שלקרוא לו "לא פראייר בכלל" יהיה אנדרסטייטמנט.
טנדר כמו שאתה מתאר לא יתקרב ליכולות האלה.
מצד שני, הוא יהיה טוב, מתאים ונוח פי כמה בכל תרחישי הטיול האחרים. בסיכום כלל היתרונות מול חסרונות - הטנדר לוקח.

מעבר לזה - מעלה בוקר התמתן קצת וגם עבר בניית מעצ מסיבית.
מה זה משנה? עלית בקלילות! שאפו.

בןבן
27-12-20, 17:10

למה לשבור את הראש? קח ליאונה 2X4 ותעלה .אפשר לעלות ,השאלה כמה זמן יקח.... למה לשפר רכבים ולשדרג ולרוץ לחפש מעלות אסורים/ קשים /רחוקים? שדרג לאחור וקח מעלה פשוט .יצא הרבה יותר זול ומענין. סליחה אבל זאת דעתי.

מוטי טויוטה
27-12-20, 18:01
בן היקר. קראתי את תגובתך כמה פעמים ואני מודה שלא הצלחתי לרדת לסוף דעתך. אשמח להסבר.

הסמוראי לגמרי עז, אם היה ארוך או טנדר אז בכלל.
חשבתי שעם טנדר עם שיפורים לא מעטים, אוכל להגיע ולעשות את אותם מעלות ומסלולים, בלי להזיק ולשבור.
תודה על העצות, החכמתי.

geva dover
27-12-20, 18:05
אני היחיד שחושב בנתיים שאתה צריך לשדרג לסמוראי טנדר?

ishc
27-12-20, 19:22
או להיילקס עד 97

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

yoni_0000
27-12-20, 21:02
אבל הוא רוצה רכב חדיש..

הגעתי למסקנה שבעשר שנים הקרובות יש "חור" בשוק.
אם רוצים רכב שטח מה12 שנים האחרונות, אפשר להתפשר במחיר ולקנות טנדר שהוא לא היילקס, או שאפשר לחצות את גבול ששת הספרות ולקנות היילקס/לנדקרוזר/רנגלר.

כל מי שיש לו 70k או דרומה ורוצה עבירות, מסתכל על רכבים ישנים, רובם כבר נדרשים ל2 טסטים והם כאב ראש מבחינת תחזוקה... אספנות זה פיתרון ביניים אבל גם שם לרוב מדובר ב"פרוייקט" וממש לא בשגר וסע..

עוד עשור, כשרנגלרים ימכרו במחיר שפוי, זו תהיה האלטרנטיבה..

מוטי טויוטה
27-12-20, 23:33
היילקס עד 97 משאיר אותי גם עם רכב לא אספנות, גם עם רכב עם עבר מפואר בלשון המעטה וגם עם אוטו מיושן, מושך עיניים שלא יתן לי לישון בלילה.ועוד רכב שידרוש ממני שנתיים של תשומת לב עד שאביא אותו למצב הנוכחי בסמו שלי.

סמו טנדר משאיר אותי עם מה שיש לי עכשיו בערך, יותר יקר בהרבה, פחות מוכר, יותר עביר, ועדיין עם הרבה באלגן של רכב ישן
כלי מדהים ונדיר, אבל לא בשבילי כרגע ( אלא אם זה היה הטנדר של שכטר שעזב אותנו).

המחשבה לטנדר זרמה בעקבות הטיעונים ההגיונים של צחי ורצון עז לטנדר שיש לי מקבלת הרשיון.
אחסון, נסיעה לשטח ומהשטח זריזה ונוחה ( ביחס לסמו) פשטות ומחיר יחסית לsuv( אופציה לידני, מחיר קניה זול יותר) וחשבתי שגם עבירות מספקת.
מספיק לי טיול אחד שארצה לצאת ( מוציא כמריר) והרכב יגביל אותי, אתגלגל שוב לסמוראי.
ככה בדיוק קרה עם הסמו הראשון שלי. החזקתי סמו 97 משופר, עברתי לגימני חדש בשביל להנות מרכב חדיש, אחרי חצי שנה הבנתי שצריך 30 אלך כדי להכניס אותו לעדשה ודומיו בצורה נכונה, קניתי סמוראי שוב [emoji848].
מגניבה אותי העובדה שאפשר להיות רכב חלוץ בכנרת עם חברים בסופש שכל הציוד ועגלה אצלך, ומצד שני לחוות גם את השטח.
עם הסמוראי ברור שאני לא שש לנסוע למרחקים והרכב לא זז אלא לצורך שטח נטו.

נתקלתי בהאנטר ידנית 2013 עם 100 אלף קילו בלוח. מאמין שתמכר סביב 80 ומטה
חשבתי שהגבהה, צמיגים 32, נעילה קדמית וטמבון נכון מקדימה ומאחורה תאפשר שטח כמו שאני רוצה וככה בסביבות ה100 אלף אתה על רכב חדיש יחסית, משופר, מותאם לשטח ולכביש. אפילו ישאר לי עודף ממכירת הפריייבט הנוכחי( לאון 2017 והסמו ).
בפועל.. כנראה שבאמת חייב שני סרנים חיים או לפחות זוויות בטן אחרות בשביל להיכנס למסלולים לעיל בלי לשבור.

מצד שישי, כמו שנאמר, כלים כאלה עושים ויעשו בלי להשאיר סרנים בשטח , אז מה אנחנו מפספסים?

assafy
28-12-20, 00:08
חייב עדשה וכמריר? אתגרים כמו מעלה רמון, חמרן, עשוש ויאיר לא מספיקים לך?
אתה צריך להחליט. או שתשאר עם רכב שהוא זוועה מוטורית ולא שימושי בעליל אבל שיכול לעשות אקסטרים או שתעבור למשהו שלא תצטרך לחשוב עשר פעמים אם אתה רוצה לסוע איתו 200 ק"מ בכביש עד לטיול אבל שתוכל לעשות איתו רק מסלולים יותר שפויים.
החלטה שלך.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

מוטי טויוטה
28-12-20, 07:35
כנראה אחרי כמה שנים עם סוזוקי קטנים אתה משנה קנ'מ
יאיר ועשוש לדוגמא,נחשבים לחלק הלא אתגרי של הטיול.
ביאיר הייתי עם הגימני סטנדרט שלי שלא התרגש ובעשוש הייתי עם הסמוראי בפעם הראשונה, ורק אחרי שעליתי ושאר החבר'ה שהיו איתי יצאו לכוון ולצלם הבנת שזה המעלה המדובר.
לא כי אני נהג דגול, כי זה פשוט לא מזיז לאוטו כזה.
הוצאתי את כמריר מהתמונה, הוא כמה רמות מעל ובשבילו גם הסמוראי לא מספיק, אבל אני חי עם זה בשלום.
לא מעוניין לוותר על זיק, וורדית ( שגם אותו עליתי עם הסמו בוואן שוט קצר, קצת מאתגר אבל לגמרי לא מה שקראתי) רמון ודומיו.
כן הייתי שמח לקבל נסיעת כביש נורמלית ונוחה, רכב חדיש וטיפה איכות חיים.

אולי גם טנדר וגם סמוראי? כשנהיה עשירים
תודה על העזרה חברים

דניאל מאירי
28-12-20, 09:13
רק מהניסיון שלי,
למעלות שאתה רוצה לעלות, עם רכב שיעלה אותם באהלן אהלן ויהיה נוח גם ביום יום,
זה רק רנגלר בנוי כמו שצריך (גם לא רוביקון שמגיע מהיבואן) עם צמיגים גדולים, וזו כבר השקעה של 400-500 אלף,
למי שיש ומתאים לו - נראה לי האופציה היחידה שיש היום,
דניאל

tom1105
28-12-20, 09:29
רק מהניסיון שלי,
למעלות שאתה רוצה לעלות, עם רכב שיעלה אותם באהלן אהלן ויהיה נוח גם ביום יום,
זה רק רנגלר בנוי כמו שצריך (גם לא רוביקון שמגיע מהיבואן) עם צמיגים גדולים, וזו כבר השקעה של 400-500 אלף,
למי שיש ומתאים לו - נראה לי האופציה היחידה שיש היום,
דניאלרנגלר ונוח באותו משפט?
שכחת את האינדיאנים...
אינדיאני עם 2 נעילות ו4" עושה את כל המסלולים בקלות ( ורדית קצת יותר קשה) ואף אחד מהם לא עובר את ה100...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

דניאל מאירי
28-12-20, 11:13
אתה צודק באופן עקרוני רק.
לעלות הם יעלו ללא בעיה גם,
אבל ביום יום הם בנויים כמו מפלצת, וכל בוחן/שוטר על הכביש יש מצב טוב שיידלק עליו.
רנגלר חדש בייבוא אישי הוא פטור מטסטים 3 שנים ומגיע עם גלגל די גדול מאושר.
לכן יש לא מעט כלים כאלה (בשבת נתקלתי בשיירה של איזה 10-12 כלים, אחד מתחרה בשני למי יש יותר גדול),
ועדיין יהיה נוח בכביש עשרות מונים מקופסת הסוזוקי הזו,
דניאל

איל מ
28-12-20, 20:40
טנדר מוגבה קלות עם נעילות וצמיגי 32 יעלה את ורדית בכיף בלי להשאיר סרנים. גם את זיק. ובטח שאת עשוש.
אתה רק צריך להסגר אם כמריר וחבורתו הם תחומי העניין שלך כי אותי קצת בלבלת.

grand
28-12-20, 21:13
ורדית של היום זה לא ורדית של פעם, יש ורדינון, מעקף משמאל שאולי יתאים לטנדר המוגבה קלות..
למעלה הקלאסי רוביקון על 35 יעלה וגם לא בקלות.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

מוטי טויוטה
28-12-20, 21:34
ציינתי בפירוש שכמריר לא נכנס ברשימת המקומות שאני מחפש לעבור בהם.
מקומות כמו ורדית, זיק, בוקר, רמון ונחל עדשה, בהחלט כן.

עשוש, משורה, יאיר ודומיו לא נחשבים בעייני לאתגריים ולא לרמה כזו אני מכוון.

יש בין באי הפורום מישהו עם מפרט דומה? טנדר נעול כפול, סרן חי אחד, צמיגים והגבהה שנהנה מהחלק האתגרי ומחפש גם את המקומות הקשים, כמו מהמדורה בסוף היום ?
תודה חברים

דניאל מאירי
29-12-20, 08:06
עד לא מזמן החזקתי היילקס ויגו 2012 נעול גם מלפנים.
עשוש כמובן לא בעיה,
זיק כנ"ל וגם רמון.
ורדית הפך לקשה מאוד ולדעתי במצבו היום יהיה קשה מאוד להעלות את הרכב, פוטנציאל גבוה לנזק.
עדשה לא הייתי - אבל מחברים אני מבין שהוא יחטוף שם בומבות רציניות וגם שם פוטנציאל גדול לנזק.
כמריר - גם אם ישלמו לי לא הייתי נכנס.
דניאל

- - - Updated - - -

ובוקר - הייתי שם ביום שישי.
חבר עם פראדו נעול כפול ויתר לאחר מספר ניסיונות,
לאור מצב המעלה הייתי מוותר גם עליו נכון להיום.
דניאל

איל מ
29-12-20, 08:24
אם היו משלמים לי הייתי מנסה גם לעלות על עזריאלי...

tom1105
29-12-20, 11:10
כמו שכתבתי מעלה, אינדיאני עם 32 ונעילה אחורית עלה את בוקר, ורדית, עשוש ושאר הנבלות בלי התרגשויות גדולות.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

מוטי טויוטה
29-12-20, 12:13
אינדאני שני סרנים חיים? מחזיר אותי לרכב מיושן, שני טסטים וכו / כנראה אחזקה מורכבת ויקרה יותר אל מול ידני טורבו דיזל טיפש יחסית. כנראה שטנדר עבודה פחות רגיש ומסובך מsuv פאר.

יכול להיות שבשביל עדשה פעם בשנה, שווה לוותר על כלי עבירות טהור ולעבור לרכב מסעות חדש.

אם יגיע קונה רלוונטי לסמו, אסגר עם עצמי כמו שצריך. כרגע אין צפי. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201229/73514badc80ed70c74f979d46641e2d8.jpg

sam1g
29-12-20, 14:41
ציינתי בפירוש שכמריר לא נכנס ברשימת המקומות שאני מחפש לעבור בהם.
מקומות כמו ורדית, זיק, בוקר, רמון ונחל עדשה, בהחלט כן.

עשוש, משורה, יאיר ודומיו לא נחשבים בעייני לאתגריים ולא לרמה כזו אני מכוון.

יש בין באי הפורום מישהו עם מפרט דומה? טנדר נעול כפול, סרן חי אחד, צמיגים והגבהה שנהנה מהחלק האתגרי ומחפש גם את המקומות הקשים, כמו מהמדורה בסוף היום ?
תודה חברים

כן מוטי - יש
ולא ממש מובנת לי השתיקה שלהם.
אמנם לא טנדר, שני סרנים חיים ולא אחד ואני מודה - נהנה מאוד מהחלקים האתגריים בשטח
כמו גם מהשקט, האווירה, החברים, הנופים והפלאברה.

מוטי טויוטה
29-12-20, 15:11
שני סרנים חיים מכיר ויודע מנסיון. וחוץ מרנגלר לא מכיר מועמד רלוונטי והוא כמובן לא בתקציב ולא בתכנון.

שוב, אם יש מישהו עם טנדר במפרט לעיל, שמחפש ואוהב אתגרי +, אשמח לשמוע. תודה

דרור ברלי
29-12-20, 18:17
שמע, חוץ מהיילקס עד 97 עם כל החסרונות שפירטת (ישן, מכוסח, ק"מ גבוה, איטי וחלש, כבר לא אמין לחלוטין ולגמרי לא נטול תקלות, בעיות בטסטים וכו') שום טנדר לא ייתן לך יכולות עבירות שמתקרבות לסמוראי המאוד משופר. אלה עובדות.

גם אם הטנדר היפני המבוקש עם סרן מאחור ו-IFS מקדימה יהיה נעול כפול, על צמיגי 32-33 - הוא עדיין גדול מאוד, כבד, עם זוויות מרכב פחות טובות ויותר משוכלל/מורכב מכנית מהסמו. כל המקומות הבעייתיים שבהן לסמוראי/ג'ימני יש יתרונות על פני כל רכב שטח אחר בזכות המשקל הקל, המימדים הזעירים, הזוויות חסרות התחרות ויחסי ההעברה המופחתים מאוד במקרה שלך - עם טנדר זה יהיה בדיוק ההיפך.
מצד שני, טנדר כפול-נעילות ומוגבה על צמיגים גדולים מהמקוריים יסתדר ברוב המעלות המוכרים, ובכל תרחיש אחר יהיה רכב-טיולים נוח ושימושי משמעותית, בעל יכולת העמסת/הובלת ציוד עדיפה לאין ערוך מהסמוראי.

אולי לא תיכנס איתו ברב-רבאק של עדשה ומעלה בוקר... (ואולי כן, זה רק יהיה יותר קשה ואיטי ויותר מסורבל) אבל כל שאר הטיולים שלך יהיו הרבה פחות סגפניים והרבה יותר נעימים, על סף המפנקים (...) עם תנאי מחייה עדיפים הן בנסיעה והן בחניוני הלילה. תחשוב על יכולת להוביל הרבה מאוד ציוד לינה - אוהלים גדולים, מזרנים, מים למקלחות, מקרר, צידניות, ציליות... וזה חוץ מהיכולת לקחת חברה/חברים ולנוע על הכביש אל הטיול ובחזרה ממנו בקצב תלת-ספרתי סביר עד כמעט-מהיר, עם מזגן/חימום יעילים ובלי הרעש המטורף של מנוע/צמיגים/רוח..... רכב שטח גדול, נוח ומרווח עם ארגז ענקי זה כיף. הטיולים נראים אחרת. בשורה התחתוננה - כרכב לטיולים, הטנדר מנצח. לא רק מול סמוראי, אלא גם מול כמה וכמה רכבי כביש-שטח לא רעים בפני עצמם.

אם אתה שואל אותי? וזה כמובן רק בתנאי שאתה יכול להרשות לעצמך כלכלית - תשאיר את הסמו לטיולי העבירות-נטו העצבניים.
בשאר הזמן - טנדר יפני חדיש יותר, שתשפר עם הזמן, לטיולים הרגועים יותר.

hadtomer
29-12-20, 20:24

נמרוד כתב שאין יחסי העברה לטרנספר לויגואים. אני לא יודע האם זה נכון או לא ואני ממש רחוק מהיכולת הטכנית של נמרוד והיכולת שלו לחקור דברים לעומק ברמת המהנדס. אבל אני כן יושב לפעמים לאונן על הרכב הבא שלי ואחד הדברים שאני שם לב זה שלמרלין קרולר בארה"ב יש מוצרים מדהימים- וממה שאני ישבתי לבדוק מבחינת מק"טים וכו- חלקם הגדול אמור להתאים גם לויגו. כלומר קיט מתלים קדמיים שמבטיח ארטיקולציה מגוחכת וגם טרנספר "קצר" . כמובן- העלויות משוגעות. אני בספק אם מישהו מהחבר'ה אצלנו יכול להיכנס לכזה מסע פיננסי.

מעבר לכך, ציינת כמה מעלות ויכולת של טנדר. כמובן גילוי נאות- אין לי טנדר. אבל מהמעלות שציינת עברתי את ורדית וגם את בוקר. בוקר היה מלחמה. הרכב שלי כאמור אינו טנדר אבל הוא עם מתלים שאינם שונים- כלומר יש לי סרן חי מאחור (אך על סלילים) ומתלה נפרד קדימה עם קפיצי סליל.

מבחינת מה בניתי- אפרופו המסע הפיננסי- בימים כתיקונם וללא קורונה אני טס המון ויכול להביא כל מיני תופינים מארה"ב. הרכב שלי מוגבה 4 אינץ'. נעול אחורה אוזילוקר. מקדימה, שים לב, אני לא נעול. אני עם דטרויט טרוטראק, כלומר דיפרנציאל מוגבל החלקה. בנוסף במקום יחס 3.73 בסרנים אני עם 4.10. הטרנספר הוא 1:2.72 כמו רוב ה JEEP. אני מאמין שרוב הדברים שציינתי ניתנים להרכבה בהיילקס-כלומר לנעול קדימה זה שטויות- אוזי לוקר, או LOKKA כפי שקוראים לו . להגביה בצורה רצינית זה לא אמור להיות קשה. 3 אינץ זה אפשרי עם הנמכת דיפרנציאל וזרועות של טוטאל כאוס או JBA. יחסי העברה בסרן זה לא בדיוק מה שיסייע לך לעבור סלעים אבל זה ללא ספק יקל עליך כשתשים צמיגים שמכבדים את הרכב- ויש לך ביד רכב לוחם.

אני רק אוסיף- לא, אין היילקס ויגו שיתן בראש כמו סמו. זה משהו אחר לחלוטין. אבל זו לא המטרה. אני מאמין שמי שיוצא למדבר עם היילקס ויגו נהנה ממזגן מקפיא כל הדרך, שיוט נעים על 120 קמ"ש. מקום בארגז לאוכל, למנגל, לכלב ולציוד שינה. זה הופך את הטיול לאירוע נעים ומפנק ובסמו אתה בא לטירונות. אז גם אם יש "חסרונות"- זה משהו שהטרייד אוף שלו אדיר.

ד ו ר ו ן
29-12-20, 20:37
בסרטוני יוטיוב של אוסטרלים הם מדברים על שינויי יחסי העברה לטרנספר בויגו.
לא חקרתי מי היצרן, אבל זה מוזכר מידי פעם.

hadtomer
29-12-20, 20:42
בסרטוני יוטיוב של אוסטרלים הם מדברים על שינויי יחסי העברה לטרנספר בויגו.
לא חקרתי מי היצרן, אבל זה מוזכר מידי פעם.
נכון, נדמה לי שרואים את זה בין היתר בסרטים שבהם מופיע ההיילקס של LEGENDEX. נדמה לי שהוא על 285/75R17 ומוגבה 3 אינץ'. הם מציינים שהוא נעול ARB קדימה -ואחורה נדמה לי שהוא עם לוקר חשמלי מקורי

מוטי טויוטה
29-12-20, 21:18
היילקס לא בתמונה.
כמשומשת, נמכרת פי 2 מהאנטר. לא בנוי לזה. ( דוגמא חיה מיד 2,נתונים זהים - 80 אלף של צחי מול 150 אלף של דורש אחר).

אני לא מחפש טנדר שיהיה זהה ברמתו לרמת העבירות של הסמוראי, מבין שאת זה נקבל בהיילקס עד 97 וזהו.

אני מחפש טנדר חדיש יחסית, שבעזרת 20 אלף נוספים למחיר הקניה, אצליח להביא אותו לרמת עבירות שבנהיגה זהירה, לא אפגע, אשבור, ואצליח לעלות את המעלות שציינתי( שוב, כמריר וודאי לא בתמונה, גם לא עם הסמו), כתלות במזג האוויר, מצב המעלה וכו, אבל לעלות.

לא מחפש פרויקטים ולהמציא גלגלים, אין קיט מדף, אז אין. עשיתי מספיק ניסויים ומשחקים בסמו.
בדקתי- נעילה קדמית נשלטת, הגבהה 50 מ"מ, מיגון וטמבון עם זווית גישה נורמלית-קיימים בשוק. לגבי צמיגים? נחזיק שני סטים.

להחזיק שני 4*4 לא ביכולתי ומנסיון עבר ( גימני חדש וסמו אספנות יחד), לא מתאים לי.

אם טנדר כזה יוכל לעשות את כל מעלות הנגב מלבד עדשה וכמריר, פעם בשנה כשיוצאים לעדשה, אצטרף לרכב של חבר וכל השנה אטייל כמו שאני רוצה ובסטייל.
הלוואי שהייתי מטייל ברמה שמצדיקה עשירית מההשקעה- לא נוסע בשבת, בצבא כל שאר השבוע עד שעות הערב.

תודה לכל החברים והעזרה בתגובות, נתן אחלה כיוןן.
חבר פורום אמר לי שאחרי 2010 האריכו את הארגז לא מעט.. מי אמר קיצור ארגז?

ishc
29-12-20, 22:22
בהאנטר מ-2010 הארגז ארך ב-+/- 30 ס"מ וזה לא מעט.
מידת הצמיגים החוקית היא 245/70/16 שזה 29 וזה לא הרבה בכלל.
האוטו נמוך יותר מויגו.
יחס העברה ארוך יותר של 1.8:1 לעומת 1:2.6 בשאר.

נראה לי שלאן שאתה מכוון אתה תתאכזב מהאנטר או מטנדר בכלל.

מוטי טויוטה
29-12-20, 22:43
ארגז האנטר 2010 ישב על 2014? כיוןן מעניין.
יחסי העברה לגמרי עניין מטריד.
מידת צמיגים אמרתי - שני סטים פתרון קביל מבחינתי.
הגבהה- ראיתי שיש בשוק אחת של 50 מ"מ.

בינתיים אני מתחת לדש של הסמוראי( אם אפשר לקרוא לזה דש)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201229/e70e5cd60fe05d04d50e8caf0ba7f1c3.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20201229/3f1aa633403af2e8b9700b65830b63d8.jpg

דניאל מאירי
30-12-20, 08:24
קח בחשבון שהאנטר גם אם יהיה משופר בדיוק כמו היילקס,
יהיה עביר פחות.
דניאל

אומי5
30-12-20, 09:10
בן היקר. קראתי את תגובתך כמה פעמים ואני מודה שלא הצלחתי לרדת לסוף דעתך. אשמח להסבר.

הסמוראי לגמרי עז, אם היה ארוך או טנדר אז בכלל.
חשבתי שעם טנדר עם שיפורים לא מעטים, אוכל להגיע ולעשות את אותם מעלות ומסלולים, בלי להזיק ולשבור.
תודה על העצות, החכמתי.

אם אני יורד לסוף דעתו (ואם לא, אז בכל מקרה זו דעתי)

אם אתה נהנה מעבירות אז דווקא שינמוך הרכב יצור לך יותר אתגרים.
אם נלך לקיצון, כשטיילתי עם חיפושית כל שביל בנגב היה מעניין, לא הכל היה אתגר, אבל לא היה משעמם לרגע.
קפצתי לקיצון השני (בעולם הרכב הלא משופר) ועברתי לסופה די סטנדרטית, בהחלט המון המון דברים הפכו ל"משעממים".
אני אומנם נהנה מעבירות, אבל זו לא מטרת הטיול מבחינתי.

דווקא לפי מה שאתה אומר, הכל חוץ מכמריר משעמם לך כרגע, אז תשנמך יכולות רכב, ופתאום יאיר ורדית וכו' יהפכו למעניינים.

nirs
30-12-20, 09:13
בזמנו, בדקתי אפשרות לעבור מדיפנדר ללנדקרוזר, מאותן הסיבות שהזכרת.
לא הצלחתי ״לבלוע״ את השינמוך ביכולות העבירות, ובסופו של יום החלפתי ברוביקון.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
30-12-20, 11:58
נמרוד כתב שאין יחסי העברה לטרנספר לויגואים. אני לא יודע האם זה נכון או לא ואני ממש רחוק מהיכולת הטכנית של נמרוד והיכולת שלו לחקור דברים לעומק ברמת המהנדס. אבל אני כן יושב לפעמים לאונן על הרכב הבא שלי ואחד הדברים שאני שם לב זה שלמרלין קרולר בארה"ב יש מוצרים מדהימים- וממה שאני ישבתי לבדוק מבחינת מק"טים וכו- חלקם הגדול אמור להתאים גם לויגו. כלומר קיט מתלים קדמיים שמבטיח ארטיקולציה מגוחכת וגם טרנספר "קצר" . כמובן- העלויות משוגעות. אני בספק אם מישהו מהחבר'ה אצלנו יכול להיכנס לכזה מסע פיננסי.

החיים זה לא תוכנית כבקשתך. משפחה, עבודה, אילוצים. כל אחד מתפשר על רכב השטח שמסתדר לו, כמו הג'יפ מיקי מאוס שלך, או הטנדר שלי.

אבל איזה בן אדם חולה מביא ביד כשהוא מפנטז על טויוטה?

בכל מקרה, הנה תמונה שלי שואל את מרלין בכבודו ובעצמו לגבי קיט לטרנספר של היילקס מודרני. הוא לחץ לי את היד, הישיר מבט למצלמה ואמר - Sorry son, can't help ya.

132131

סולי
30-12-20, 12:32
לא בטוח שהפגישה ההיא ב2017 לא השאירה חותם עמוק... והיום יש כבר בנמצא קיט הפחתה לטרנספר של הויגו.

לגבי מתלים... היצרן המוביל הוא total chaos, יש לויגו ויש כבר לדגם החדש יותר.
ציוד מירוצים אמיתי... ולא ה"חצי עבודה" של אולדמן שקנית (; ...סתםסתם..

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

נמרוד
30-12-20, 13:44
אני מחכה לרגע שמרלין או מישהו אחר יצא עם קיט הפחתה לטרנספר טויוטה שרשרת (ויגו/רבו/טאקומה).

וחזרה לנושא.

אני עם היילקסים 2008 ו2015 משופרים קלות (מוגבהים, צמיגים 32) נעילה אחורית מקורית ובלי קדמית, עליתי, או לפחות ניסיתי לעלות, את רוב המקומות שציינת. עם נעילה קדמית גם זיק ובוקר יוכלו להצטרף. מאמין שהאנטר עם שיפורים דומים ונעילה קדמית יעשה מה שאתה רוצה.

סולי
30-12-20, 14:12
הtacobox..לא מתאים?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

נמרוד
30-12-20, 14:18
Tacobox זה תיבת העברה נוספת בין הגיר לטרנספר, זה מחייב התאמות של דרישפטים, גשר גיר, לחתוך ברצפה, ידיות וכולי. זה לא קיט הפחתה שמחליפים בתוך הטרנספר כמו שיש לג'יפים, לסמוראים ולהיילקסים הישנים. אולי יום אחד כשההיילקס יזדקן וכבר לא יהיה יומיומי.

מוטי טויוטה
30-12-20, 14:18
נמרוד תודה על תשובתך.
לכשהסמוראי ימכר,נתחיל לחפש אקזמפלרים רלוונטים. בשוק הנוכחי זה לא יהיה היילקס אבל לגמרי קיבלתי כיוןן.

בינתיים, קצת חשמל.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201230/2c9fc079a2a6eeb6b083a067f75180fd.jpg

מוטי טויוטה
30-12-20, 17:22
https://streamable.com/cxcpnq
ורדית, שלוש שנים אחורה.
יותר מידי אוויר, פחות מידי ניסיון, סמו אחד גיבור

Saar
31-12-20, 08:39
איך מדברים על אינדיאנים ואף אחד לא הזכיר את האופציה הבריטית ?
עד 2004 יש לך גם דיסקו 2 עם 2 סרנים חיים.
השידרוג שלו לצמיגי 32" הרבה יותר פשוט וזול מהשדרוג של האינדיאני המקביל (wj) והוא הרבה פחות בולט בטסטים, מהסיבה הפשוטה שהוא נראה מתאים לרכב ולא מושך את העין יותר מדי.
מצד שני, זה לא טנדר.

איל מ
31-12-20, 09:01
2004 זה כבר ישן.

מוטי טויוטה
31-12-20, 09:37
רכבים ישנים לא רלוונטים, בטח שטסט שני מתקרב. בטח לא כאלה שנולדו suvים לעשירים.

תודה סער

שגיא S
31-12-20, 09:51
רכבים ישנים לא רלוונטים, בטח שטסט שני מתקרב. בטח לא כאלה שנולדו suvים לעשירים.

תודה סער

מוטי..
אני ואתה בסירה די דומה רק שאני קצת יותר קיצוני ממך. ירדתי מרכב עם עבירות גבוהה יותר ואני מחפש רכב בתקציב גבוה יותר כנראה.
אני הייתי בורדית לאחרונה - ראיתי גראנד ויטארה שנת 2003, משופרת מאוד (יחסים + נעילות קדימה אחורה), עולה שם..יכול להיות שזה יתאים לך.

לגבי הטנדרים הגדולים - לא הייתי לוקח לורדית כרגע..לפני חודש היה שם רנגלר על 35 עם 2 נעילות שהתקשה לא מעט.

מצד שני - האם הייתי פוסל רכב שיש לו יתרונות מהותיים 95% מהזמן בגלל חסרון ב-2-3 טיולים בשנה?
זה תלוי רק בך :)

ד ו ר ו ן
31-12-20, 10:06
בסוף זה תלוי בסוג הטיולים שלך.
עבירות נטו, או טיולי שטח עם מקטעי עבירות.

תראה מה עיקר הצורך שלך, וכמה כואב הויתור על השני והמה התשובה.

hadtomer
31-12-20, 19:03
בכל מקרה, הנה תמונה שלי שואל את מרלין בכבודו ובעצמו לגבי קיט לטרנספר של היילקס מודרני. הוא לחץ לי את היד, הישיר מבט למצלמה ואמר - Sorry son, can't help ya.

132131
אני היחיד ששואל איפה יד שמאל שלו ומה היא עושה?

asafk
31-12-20, 19:17
אני לא מרגיש מאוד מוגבל בהיילקס ויגו על 32 נעול אחורה ומוגבה 50 מ''מ.
אין לי מה לחפש בזיק.
בכל השאר... לא הרגשתי קושי משמעותי.
אם אני ארצה לעלות מדרגה ביכולת העבירות - אני אעשה שני צעדים. הראשון מיגוני סף וזנב והשני נעילה קדמית. אני משוכנע שבמצב הזה גם זיק יהיה בסדר.
עם הסופה הרגשתי הרבה יותר בטוח לעשות שטויות. פחות נורא לחטוף בגלגל שבולט מהבודי או בכנפון פלסטיק.
אבל אני מתפשר ומעדיף רכב טיולים (לא פראייר בכלל בעבירות אבל זה לא הפוקוס) על פני רכב עבירות.
אתה רוצה להתפשר?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

yoni_0000
31-12-20, 19:38
אתה רוצה להתפשר?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

אף אחד לא רוצה.
אבל המצב כזה שאם אתה רוצה עבירות, תצטרך להתפשר על שנתון/ אמינות, או לפתוח את הכיס.

לנדקרוזר/ויגו/ רנגלר מהעשור האחרון? 120k והזרוע נטויה.
פחות מזה תאלץ להתפשר.

מוטי טויוטה
31-12-20, 19:46
הבעיה שאני לא יכול למדוד את רמת ההתפשרות ואז להחליט, זה יהיה רק לאחר מעשה.
קיבלתי כמה כיוונים. אם אצליח למכור את הסמוראי במחיר רלוונטי בעיני, מאמין שנלך לכיוון הזה

GodsFather
31-12-20, 19:59
אני היחיד ששואל איפה יד שמאל שלו ומה היא עושה?בטח גם שמת לב שיש לנמרוד man boobs

Sent from my HD1903 using Tapatalk

מוטי טויוטה
29-06-21, 22:19
הגיעה העת, נמכר הסמו לפני כחודש.
כיום עם לאון ידנית 2017 שהחזקתי במקביל לסמו שאאלץ למכור בשביל הטנדר.
אם יש למישהו אינפוטים או שומע על אקזמפלר מיוחד, אשמח. גם בפרטי.
היילקס לא רלוונטי בגלל מחיר השוק, ודימאקס בפערי מחירון גבוהים מאוד ביחס להאנטר( מעניין למה. מחירון של האנטר 13 סביב ה85 ומחירון של דימאקס 11 סביב 95)ככה שאני מאמין שנשארנו רק איתה.
תודה לכולם

מוטי טויוטה
29-06-21, 22:41
סליחה על הדאבל פוסט.
היכרות למישהו עם המוסו?
טנדר כזה מאפשר לי להישאר עם הפרייבט
סרנים מוכרים? מנוע משותף לפלטפורמות נוספות? ( זכור לי משהו על כלי של סאניונג שהיה עם מכלולים חסונים ומוכרים בעולם השטח, לא זוכר בדיוק מה)
תודה רבה

מוטי ג.
29-06-21, 23:21
למוסו היה מנוע של מרצדס

דרור ברלי
30-06-21, 11:23
למוסו היה מנוע מרצדס (מייצור קוריאני ברשיון) ודיפרנציאלים של/מבוססי דנה-ספייסר.
אם אני זוכר טוב, הגיר האוטומטי אוסטרלי ובדגמים הידניים גיר T5 אמריקאי.

מוטי טויוטה
30-06-21, 11:41
בדפדוף ביד 2 מצאתי מודעה של מוסו 2005 ידנית יד שניה עם 197 אלף קילו
נמכרה שבוע שעבר ב15
דווקא יכלה להיות אופציה מעניינת

נמרוד
30-06-21, 11:51
זה מה שכתבת בתחילת הדיון:

עכשיו ברור שבחיים עושים פשרות וכו'. אבל טנדר מוסו ?!

אח יקר, תלחץ על כפתור הריסט שלך, אתה מבולבל.

מוטי טויוטה
30-06-21, 12:31
בתכלס, מה רע?
נעול כפול, מוגבה צי'פ למנוע וצמיגים 238/85
למה לא בעצם?
אם אני שומר את הפרייבט ( שזה משהו שאני ממש רוצה לעשות, אבל זה משאיר אותי עם 30 אלף בגג אחרי שיפורים) והטנדר לפעם בשבוע ( הלוואי), מה רע?
חוץ מזה שהוא מכוער ברמה של מולטיפלה

דרור ברלי
30-06-21, 12:51
הרבה רע.
זה כמו אביר.
מכלולים טובים שמחוברים לכדי משהו שנחות בהרבה מסך חלקיו.

מוטי טויוטה
30-06-21, 12:54
נרשם
בכל מקרה, אחד שמור זה דיי חד קרן ככה שזה לא משנה הרבה בתמונה.

איל מ
30-06-21, 13:01
. תסתכל מקרוב על אחד כזה ברחוב. הוא נמוך רצח.

גיא
30-06-21, 13:34
יש פה חבר הפורום שמחזיק שנים משהו כזה. אתה יכול לדבר איתו.

הוא נוסע דיי חזק לדעתי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
30-06-21, 17:10
אנחנו מדברים על מוסו ספורט כן?

ishc
30-06-21, 23:54
הבעיה הכי גדולה של מוסו זה שהוא פשוט ישן ואם ככה וכל הדרישות עבירות אז תחפש היילקס עד 97 וזהו.

מוטי טויוטה
01-07-21, 13:10
דיברתי על מוסו טנדר, שנת 2005

ishc
01-07-21, 13:27
2005 זה רכב דיזל מפוקפק בן 16

נמרוד
04-07-21, 10:39
וגם מכוער פחד. ונמוך. ונחות מהטנדרים היפאניים ה"הסטנדרטיים" בכל מובן. לא סתם הוא זול.

מוטי טויוטה
26-08-21, 12:56
מקפיץ שוב, בנושא אחר.
בערך מהמכירה של הסמוראי חיפשתי טנדר מתאים, ללא תוצאות כרגע.
ראיתי מודעה של רקסטון 2005, מנוע 2.9 שקצת תפסה לי את העין.

כרגע בבדיקה אם הסרן האחורי אכן ניתן לנעילה, להבנתי הקדמי כן.
לאחר חיפוש בפורום אשמח לשמוע
נקודות קריטיות? מישהו מניסיון אישי שיכול לשתף? אשמח לשמוע
אני מבין שזה לא סמוראי נעול כפול עם 6.4, אבל כמה אנחנו כבר מנצלים יכולות כאלה? כנראה שהרבה פחות ממה שאנחנו רוצים.
תודה רבה

yoni_0000
26-08-21, 12:59
רכב בלאט נמוך. אני חושב שהוא יאכזב אותך.
סורנטו או טראקן מוצלחים יותר ואת הטראקן אפשר לנעול כפול בוודאות.

מוטי טויוטה
29-08-21, 22:50
תודה לכל המסייעים
רקסטון 05, מנוע 2.9
סרנים נכונים.
אעדכן 135012

ishc
29-08-21, 23:30
אז קנית?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

מוטי טויוטה
29-08-21, 23:46
נכון, נסעתי איתו חזרה כ130 ק"מ
יש מה לטפל ולעשות, אבל אני חושב שהתמורה לשקל מצויינת.
יד 4, עודף מ200 אלף קילו
ממוגן, טסט עד 06/22

איל מ
29-08-21, 23:47
אומרים שככל שהן יותר מכוערות הן יותר כיפיות .וזאתי חתיכת מכוערת.
מקווה שנזכה להגיד לך תתחדש בקרוב. שיהיה במזל.

סולי
30-08-21, 00:07
מברוק!

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

ishc
30-08-21, 06:54
תתחדש

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

נמרוד
30-08-21, 09:53
מברוק מוטי.

erezgur