PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת SUV עם תא מטען גדול.

mikyl
29-12-20, 23:48
שלום לכולם,
הגיע זמן לשלוח לפנסיה את הסיוויק ולהביא רכב חדש. כמו בכותרת תנאי ראשון תא מטען גדול (לא מסחרי). סביר להניח שבאירופה הייתי מוצא סטיישן, אבל בארץ מבחר סטיישנים הוא אפסי לכן SUV. ומקבלים בדרך ישיבה יותר גבוה, בשבילי לא קריטי אבל פלוס. אני עושה 25K ק"מ בשנה, לכן רצוי רכב חסכוני. ברור אמינות, מהנה לנהיגה ככל שניתן בסגמנט.
כרגע ברשימה פז'ו 3008 דיזל וראב 4. אהבתי מאוד באולם תצוגה את טיגואן, גם חיצונית (פחות חשוב) ובעיקר סידור פנימי. אבל יש חשש כבד מאמינות ומוניטין של יבואן לא מוסיף התלהבות. עוד מועמד אפשרי - פורסטר. נראה מאוד מתאים, מבטיח אמינות, אחריות נדיבה, יכולת שטח מסוימת (ברור לא ג'יפ אבל פלוס) כנגד צריכת דלק גבוה. מה אתם אומרים? פתוח להצעות נוספות.

erezgur
30-12-20, 00:11
תקציב?
חדש / משומש?
כמה אנשים צריך להסיע?
4X4? עבירות?

מוטי ג.
30-12-20, 00:50
אני מבין שיכולת שטח לא רלוונטית,
ויש לי טיגואן בן 3, לגבי נוחות: הוא קשה מאוד.
כל באמפ וכל בור מרגישים טוב באוטו.
אבל היציבות הכללית בכביש תקין מעולה (כי הוא קשיח). יש רעשי רוח מפסי הגגון. יש אחלה סאונד ברדיו. המושב האחורי מתכוונן שזה חביב (גם זווית וגם קדימה אחורה, אז אפשר להגדיל קצת את ת"א המטען על חשבון מקום לרגליים של שורה שנייה)
בבגאז נכנסות 5 מזוודות, 3 גדולות ו 2 קטנות (כשהמושב האחורי הכי קדימה)
לגבי תקלות, שלי ליסינג, אז עלות כללית במוסך אני לא יודע, אבל תקלה משביתה אחת הייתה לפני כמה חודשים, הלכה משאבת מים בסביבות 100 אלף ק"מ (האוטו בן 3).
הוא חזק, הוא מאיץ מעולה, רואים את זה באכילת צמיגים קדמיים (שלי הנעה קדמית בלבד). גורר עגלה של טון ללא בעיה למצפה רמון / גולן וכו ללא בעיה. ולמיטב הבנתי כל צמיג עולה כ 700 ש"ח.
אנדרואיד אוטו עובד מעולה.
יש פתחי מיזוג מאחור, הטמפרטורה נשלטת גם מפנל מאחור, וגם מהמולטמדיה, ניתן גם לנעול שילדים לא ישחקו עם זה.
אחלה מזגן בכללי.

בדגם שלי, אין קרוז קונטרול אדפטיבי, יש מגבלת מהירות, וזה פיצר הכרחי, האוטו מטפס למהירות לא חוקית בקלות רבה מידי ואם לא שמים לב זו בעיה, הלימיטר עובד בשבילי נהדר.

mikyl
30-12-20, 01:20
תקציב?
חדש / משומש?
כמה אנשים צריך להסיע?
4X4? עבירות?
בסביבות 180K, קצט גמיש אם יש הצדקה.
חדש.
יותר מ90% מהזמן 1 או 2.
אין צורך ממשי ל4X4, ירידה לשבילים/דרכי עפר/שדות איפה רב הזמן תעבור גם פרייבט. אחרי הגשמים לא תזיק קצט תוספת מרווח גחון.

לא חושב שקשיחות תפריע לי יותר מדי, רגיל מסיוויק 5ד. אני מתכוון להחזיק אוטו לפחות 6/7 שנים, לכן אמינות היא קריטית. ראיתי את הרכב, אהבתי ניקיון, איכות, תא מטען ואפשרות להזיז קדימה ספסל אחורי. אבל ...

Asaf-a
30-12-20, 08:52
כפי שציינת, פורסטר אכן מועמד טוב לדרישות שציינת ולתקציב, נראה שיכולת השטח שלו מעבר למה שנדרש ותהיה בונוס, הרכב מאוד נעים ונוח ביום יום ובמיוחד אם לא תתפתה לגרסת הספורט עם חישוקי 18.

ראיתי שהחלו למכור את הגרסה הבסיסית באפס קמ מליסינג במחיר מעניין אך עם אחריות קצרה יותר.

הפורסטר מגיע עם מנוע אטמוספרי שזו נקודת פתיחה טובה לטווח ארוך וגיר רציף שאינו להיט מבחינת ביצועים אך נחשב לאמין ובוודאי פחות בעייתי מרובוטי.

Asaf-a
אסף.א

גיא
30-12-20, 09:11
יש את הדאסטר הרובןטי.
זה דיזל חסכוני מאד ( 17-19:1 )
הנעה קדמית גיר 6 הילוכים רובוטי
( כנראה שהחדשים מאד יש גם 1.3 טורבו בנזין )

תא מטען ענק. 3 גדולות פלוס 3 קטנות ועוד יש מקום.
נוח מאד.
מרווח גחון טוב מאד.
יש עם כל מיני פיצרים של מצלמות 360 מעלות וכו.
האוטו חזק. גם עם 4 מבוגרים מפרפר בפתיחות. סולב עליות ארוכות ותלולות במהירויות לא חוקיות בקלילות.

אמינות טובה מאד.

אבל פחות מהסכום שיש לך ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

ש01
30-12-20, 09:40
לגבי הפורסטר, היתה בעייה כלשהי (אולי כבר היתה ולא עדין) ע התקנת וו גרירה.

2 סטיישנים לא 4X4 - מאוד מרווחים - מונדאו (תא המטען הכי גדול שיש, נסיעה עסקית של שבועיים, 4 מבוגרים עם 4 מזוודות + 4 טרולי נכנסו בפנים).
אוקטביה - תא מטען מצויין.
ויש כמובן את האחרות הבכירה והגדולה - קודיאק.

נסעתי עם S-MAX - תא המטען מאוד מאכזב.
כך גם בסקודה סופרב סטיישן.
לפאסט תא סביר
מרצדס E סטיישן מצויין אבל המון מעבר לתקציב...

3008 - שמעתי רק דברים טובים.
אחותה - C4 - חבר מדד בטיול באיטליה 1:22 (אני חושב שבדיזל).
ומה דעתך על היטי?

omribe
01-01-21, 05:57
תבדוק C5 איירקרוס דיזל ברמת האבזור הגבוהה. דיווחים ברשת מדברים על 15+ ק״מ לליטר.
תא מטען ענק, נוח מאוד, שקט, מאובזר יותר מכל רכב בקטגוריה, 3 מושבים נפרדים על מסילות מאחורה, 5 שנות אחריות מלאה.

יש לי את דגם הבנזין (נוסע פחות מ-10K בשנה) כשנה ומאוד מרוצים מהרכב. עשיתי נסיעות מבחן על כל הרכבים בקטגוריה ובחרתי בו.
הפיינליסטים האחרים היו הטיגואן, שברמת אבזור דומה עלה 30% יותר, והפורסטר, שרועש מאוד בכביש מהיר ויקר משמעותית ברמת האבזור הבכירה.

החסרונות של ה-C5 בעיני - מפוח מזגן רועש, מצלמות אחורית/קדמית באיכות נמוכה, הגרסא הבכירה מגיעה רק עם ריפודי עור, כיסוי גג שמש לא אטום ב-100%.

mikyl
01-01-21, 08:05
תודה לכולם!

יש את הדאסטר הרובןטי.

עם דאסטר אני חושב שאחכה קצת :)

לגבי הפורסטר, היתה בעייה כלשהי (אולי כבר היתה ולא עדין) ע התקנת וו גרירה.

2 סטיישנים לא 4X4 - מאוד מרווחים - מונדאו (תא המטען הכי גדול שיש, נסיעה עסקית של שבועיים, 4 מבוגרים עם 4 מזוודות + 4 טרולי נכנסו בפנים).
אוקטביה - תא מטען מצויין.
ויש כמובן את האחרות הבכירה והגדולה - קודיאק.

נסעתי עם S-MAX - תא המטען מאוד מאכזב.
כך גם בסקודה סופרב סטיישן.
לפאסט תא סביר
מרצדס E סטיישן מצויין אבל המון מעבר לתקציב...

3008 - שמעתי רק דברים טובים.
אחותה - C4 - חבר מדד בטיול באיטליה 1:22 (אני חושב שבדיזל).
ומה דעתך על היטי?

אני מדבר על רכב חדש. ולא תא מטען נפרד (סטיישן/SUV).

תבדוק C5 איירקרוס דיזל ברמת האבזור הגבוהה. דיווחים ברשת מדברים על 15+ ק״מ לליטר.
תא מטען ענק, נוח מאוד, שקט, מאובזר יותר מכל רכב בקטגוריה, 3 מושבים נפרדים על מסילות מאחורה, 5 שנות אחריות מלאה.

יש לי את דגם הבנזין (נוסע פחות מ-10K בשנה) כשנה ומאוד מרוצים מהרכב. עשיתי נסיעות מבחן על כל הרכבים בקטגוריה ובחרתי בו.
הפיינליסטים האחרים היו הטיגואן, שברמת אבזור דומה עלה 30% יותר, והפורסטר, שרועש מאוד בכביש מהיר ויקר משמעותית ברמת האבזור הבכירה.

החסרונות של ה-C5 בעיני - מפוח מזגן רועש, מצלמות אחורית/קדמית באיכות נמוכה, הגרסא הבכירה מגיעה רק עם ריפודי עור, כיסוי גג שמש לא אטום ב-100%.

קראתי הרבה תגובות טובות על אחיות C5/3008. החשש הוא ממוניטין אמינות ועלות התיקונים של צרפתיות. מתכוון להחזיק רכב לפחות 5-7 שנים. מה היא צריכת דלק אמיתית של פורסטר? בערך 70% מנסיעות שלי מחוץ לעיר.

גיא
01-01-21, 10:38
1:10 אם אתה מממממממש רגוע 1:13

תבחר מה שתבחר.
אתה רוצה רכב אמין חסכוני ומרווח.

הצעתי.

דרור ברלי
01-01-21, 10:52
פורסטר רועש?

אולי רק בהאצה חזקה. עוד אחת מנפלאות הגיר הרציף שמקבע את המנוע על 5,500-6,000 סל"ד לפרקי זמן שנדמים כמו נצח.
אבל בשיוט, גם מאוד מהיר, זו דממת בית קברות.

asafk
01-01-21, 12:46
5008 מגרסות ה 165 כס והלאה רכב נהדר, ענק, ששומר על הערך ומבוקש בשוק המשמשות.
כנל 3008 אבל יותר קטן מעט ופחות מוצלח בתחום הדינמי.
את האחיות לבית סיטרואן אני לא אוהב בגלל כל מיני מוזרויות עיצוביות.

...ומשזה נאמר... כל אלה לא SUV בעולם של האתר הזה....

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

mikyl
01-01-21, 17:08
מה דעתך על גרסאות דיזל של 3008/5008? במיוחד בנושא של אמינות (בנזין ודיזל). ואים נשכח לרגע מיכולת שטח, מה אתה אומר על זוג צרפתיות מול פורסטר?

Asaf-a
01-01-21, 17:12
החיים זה לא רק בנזין מול דיזל אלא גם קומבו רובוטי+טורבו ממנו הצרפתיות שציינת סובלות.

רובוטי + טורבו בליסינג זה פ33ה כפרטי זו נקודה שחשוב להבין ולהפנים, זה לא שלא הייתי קונה בוודאות אך להבין שאם תיפול אז זה יהיה בגדול.

לדוגמה אני עכשיו עם מגאן דיזל סטיישן כרכב גישור עד שתגיע הפוקוס סטיישן אקטיב החדשה, שגם אופציה יפה עבורך ולא יקרה יחסית.

המגאן דיזל לכאורה מתאימה לצרכיך, אך למי שאוהב לנהוג איני ממליץ על המגאן דיזל, נטולת חדווה.

Asaf-a
אסף.א

asafk
01-01-21, 17:20
הרובוטי כבר מזמן לא רובוטי...

אסף.

Asaf-a
01-01-21, 17:24
תסביר בבקשה

Asaf-a
אסף.א

asafk
01-01-21, 17:30
עברו נדמה לי ב 2015 מגירים רובוטיים ל EAT6 אוטומטית 6 הילוכים.
גם ההחלטה לעבור ממנועים מחורבנים של ב.מ.וו למנועי טורבו חדשים - הוכיחה את עצמה בגדול. הם מראים אמינות מצויינת.
והדיזלים למי שעושה הרבה קילומטרים - גם מוכיחים את עצמם.
מה שאני מנסה לומר הוא שאחרי עשור של מכוניות מחורבנות לגמרי, הם הצליחו לעלות על גל של מכוניות ממש טובות.

אסף.

grand
01-01-21, 17:33
איזה רובוטי ה 3008/5008 ממזמן עם גיר פלנטרי של אייסין, פיז'ו של היום זה לא של פעם, מחירי שוק המשומשות והביקושים טובים, רכב נהדר, אמין וטוב, אין מה לחשוש.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Asaf-a
01-01-21, 17:57
צודקים, מישום מה זכרתי שגוי, שהסיטרואנים נותרו עם רובוטי.
אגב, אני חושב שה3008 מעורך יתר על המידה, ונהגתי בו ובאופל התאום מספר פעמים, נחמד אך לא הרבה יותר וסביבת הנהג ב3008 יפה אך לא נוחה לתיפעול.

Asaf-a
אסף.א

mikyl
03-01-21, 08:50
בעיה שלי עם 3008 היא לא סביבת הנהג. כן, העברת שליטה למסך זה לא הכי נוח (ואולי לא הכי אמין). אבל לכל זה אפשר להתרגל, לא מדובר ברכב לחופשה. בעיה זה אמינות, יותר נכון מוניטין של צרפתים בנושא. גם אם אומרים שזאת סטיגמה. זאת גם סיבה, שהכנסתי פורסטר לרשימה למרות צריכת דלק שלו (ואני עושה 25K בשנה).

zivo
03-01-21, 11:24
אני לא קובע עמדה , אבל חוזרים כותבים פה על הפורסטר אז כדאי לזכור גם את זה -
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3850973

mikyl
03-01-21, 12:03
תודה,
אני מבין שמדובר בגיר בחלק מהדגמים 2010-2018 (TR580/TR690). בדגמים חדשים זה כבר גיר אחר?

-->