PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוסו רועד, מאבד כוח ומסרב לדומם? הפיתרון פשוט

ערן CJ
30-12-20, 15:56
היום התפניתי סוף סוף לטפל ב"מחלת הפרקינסון" של המוסו שלי.
בטיול האחרון הרכב רעד מאוד בסל"ד סרק, סירב לדומם מנוע, צרך המון דלק ואף איבד חלק ניכר מכוחו (הדל ממילא). הוא נסע כל כך גרוע, עד שנאלצתי לרדת להילוך שני בעליות של סדום.

החלטתי שלפני טיפולים גדולים שאני עושה בעצמי, (כמו ניקוי מזרקים), ולפני שיפוץ משאבת סולר (שתעלה לי יותר משוויו של הרכב), אנסה לטפל בבייסיק. החלפתי וסידרתי את כל צנרת הוואקום בצנרת חדשה. אבל השקעתי... כמו שמטפלים במי שהזדקנה ונדרשת מתיחה לאיבריה שהיו בצעירותה עגלגלים ויפים, נתתי לה צנרת סיליקון צבעונית ויפה.

לקצר סיפור ארוך: סיימתי. התנעתי את הרכב ו...
המוסו כמו נתמתחה משנתה עם חיוך שובבי.
המנוע עבד עגול ויפה.
תגובת המצערת שבה לאיתנה.
עשיתי סיבוב קצר. טיפסתי את העליה מרכסים לנופית והגעתי ללא מאמץ ל 110 קמ"ש.
סובבתי את המפתח והמוסו דמם כמו קיבל פקודת "במקום עמוד!", מהרס"ר הקשוח ביותר בצה"ל.

יצאתי מהמוסו המאובק שלי והוא הביט בי כמו ילד שמוציא לשון ומשמיע קול של רסס טיפתי מפיו.
לתחושתי, חציו מלגלג וחציו נוזף בי. כאילו רצה להגיד לי: "אותי אתה רוצה להחליף בהאמר??? אתה לא מתבייש?!

מוסר השכל: לא מדברים ליד המוסו על הרכב הבא!

ערן CJ

ehudzeelim
31-12-20, 15:47
המוסו תמיד מפתיע לטובה
לפני שבועיים נדלקו לי שתי המנורות של ה-4X4, תקלה במערכת.
חשבתי שהלך המנוע של הטרנספר. מכיוון שאני מכיר את הרגישות של המנוע הזה, יש לי אחד משופץ באוטו.
ניתקתי את התקע של המנוע וחיברתי את המשופץ ככה באוויר רק כדי לבדוק, ולהפתעתי עדיין לא עבד.
נסעתי אל מי ששיפץ לי את המנוע וביקשתי ממנו שיבדוק ויראה שהשיפוץ שלו לא טוב.
הוא בדק ואמר המנוע פיקס... נכנסתי מתחת לאוטו, ניתקתי וניקיתי את שלל הקונקטורים, והכל הסתדר.
:D
לידע כללי,
לגבי הסחיבה, יש צינור שמחבר את סעפת היניקה למשאבת סולר, הואקום מהסעפת כשמאיצים גורם למשאבה לספק יותר דלק. אם הצינור הזה דולף האוטו לא סוחב. דרך אגב, אפשר גם לכוון את הרגולאז' בחיבור של הצינור הזה במשאבה כדי לשפר את הסחיבה באופן כללי.
לגבי סיבה נוספת לרעידות בהתנעה ובכיבוי, אם יש דליפה מצנרת העודפים שעוברת ממזרק למזרק, המנוע רועד מאד בהנעה ובכיבוי

אהוד

asafk
01-01-21, 17:38
לדעתי כיוון שאין ואקום בסעפת אלא לחץ (לחץ גדישה) - המנגנון הוא מנגנון פיצוי של לחץ טורבו למול כמות הזרקה.
בהרבה משאבות יש שסתום על היציאה עם דיאפרגמה שהלחץ מהצינורית דוחף. את השסתום מכוונים כך שבלחץ גדישה מירבי הוא יהיה פתוח כמעט עד הסוף. כלומר בלחץ סעפת אטמוספרי הוא די סגור.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ערן CJ
02-01-21, 17:11
אסף שלום
לחץ גדישה מתחיל כאשר הטורבו נכנס לפעולה - 1800 סל"ד לערך.
רעידות בסרק והדממת מנוע אינם קשורים למצב לחץ סעפת חיובי.

לפי מה שאני רואה, מגבר הבלם מחובר לסעפת היניקה בצינור וואקום עבה. מתוך הצינור יש חיבור למערכת הוואקום של הרכב.
במוסו יש גם משאבת וואקום.
יתכן שיש שסתום אל חוזר שמונע מלחץ הגדישה לעבור אל צידה של הצנרת, הצד בו אמור להיבנות תת לחץ?

ערן CJ

asafk
02-01-21, 17:16
עניתי לאהוד שכתב על היעדר סחיבה ומנגנון שמגדיל את כמות הדלק לפי ואקום סעפת.

אסף.

ehudzeelim
03-01-21, 12:29
עניתי לאהוד שכתב על היעדר סחיבה ומנגנון שמגדיל את כמות הדלק לפי ואקום סעפת.

אסף.

תודה על התיקון אסף, אכן מדובר בלחץ חיובי
ערן, לסלד סרק ורעידת בסרק אין קשר למערכת הזאת, הלחץ מהסעפת משפיע רק על סחיבה בסלד יותר גבוה בהתאם ללחץ שהטורבו מייצר

גיאגיא
06-02-21, 19:40
היום התפניתי סוף סוף לטפל ב"מחלת הפרקינסון" של המוסו שלי.
בטיול האחרון הרכב רעד מאוד בסל"ד סרק, סירב לדומם מנוע, צרך המון דלק ואף איבד חלק ניכר מכוחו (הדל ממילא). הוא נסע כל כך גרוע, עד שנאלצתי לרדת להילוך שני בעליות של סדום.

החלטתי שלפני טיפולים גדולים שאני עושה בעצמי, (כמו ניקוי מזרקים), ולפני שיפוץ משאבת סולר (שתעלה לי יותר משוויו של הרכב), אנסה לטפל בבייסיק. החלפתי וסידרתי את כל צנרת הוואקום בצנרת חדשה. אבל השקעתי... כמו שמטפלים במי שהזדקנה ונדרשת מתיחה לאיבריה שהיו בצעירותה עגלגלים ויפים, נתתי לה צנרת סיליקון צבעונית ויפה.

לקצר סיפור ארוך: סיימתי. התנעתי את הרכב ו...
המוסו כמו נתמתחה משנתה עם חיוך שובבי.
המנוע עבד עגול ויפה.
תגובת המצערת שבה לאיתנה.
עשיתי סיבוב קצר. טיפסתי את העליה מרכסים לנופית והגעתי ללא מאמץ ל 110 קמ"ש.
סובבתי את המפתח והמוסו דמם כמו קיבל פקודת "במקום עמוד!", מהרס"ר הקשוח ביותר בצה"ל.

יצאתי מהמוסו המאובק שלי והוא הביט בי כמו ילד שמוציא לשון ומשמיע קול של רסס טיפתי מפיו.
לתחושתי, חציו מלגלג וחציו נוזף בי. כאילו רצה להגיד לי: "אותי אתה רוצה להחליף בהאמר??? אתה לא מתבייש?!

מוסר השכל: לא מדברים ליד המוסו על הרכב הבא!

ערן CJ
מחפש דיאגרמת חיבורי ואקום
מצאתי כמה, הן לא תואמות אחת לשניה
וגרוע מכך אף אחת לא שלמה
איפה אפשר למצוא אחת
או האם מישהו יכול לצייר אחת
תודה

ehudzeelim
06-02-21, 21:06
מחפש דיאגרמת חיבורי ואקום
מצאתי כמה, הן לא תואמות אחת לשניה
וגרוע מכך אף אחת לא שלמה
איפה אפשר למצוא אחת
או האם מישהו יכול לצייר אחת
תודה

אצלי זה נראה כמו בתמונה: 132668

יש גם את הקובץ הזה:

גיאגיא
06-02-21, 21:42
אצלי זה נראה כמו בתמונה: 132668

יש גם את הקובץ הזה:

או קיי
התחלה יפה
מעבר לכך יש צינורית שמגיעה לסעפת יניקה ,מאיפה היא מגיעה??
יש שסטום חשמלי שנמצא על משאבת ההזרקה, האם הוא מקבל ואקום ישיר?? לאן מתחברת הצינורית שיוצאת ממנו??
תודה

ehudzeelim
06-02-21, 21:57
או קיי
התחלה יפה
מעבר לכך יש צינורית שמגיעה לסעפת יניקה ,מאיפה היא מגיעה??
יש שסטום חשמלי שנמצא על משאבת ההזרקה, האם הוא מקבל ואקום ישיר?? לאן מתחברת הצינורית שיוצאת ממנו??
תודה

הצינורית מסעפת היניקה מחוברת בחלק העליון של משאבת הסולר, ליד המדומם ( זה הפלסטיק העגול הלבן בתמונה הלפני אחרונה בקובץ ה-pdf). מאחורי המדומם יש צינור (בתמונה לא בדיוק רואים את החיבור שלו כי המדומם מסתיר)והוא מתחבר לעגול מתכתי שזה וסת סולר, שנשלט ע"י הלחץ בסעפת היניקה.
מכיוון שזה לא חלק מהמערכת ואקום זה לא מופיע בשרטוטים.
לגבי השסתום החשמלי לא יודע על מה אתה מדבר, שלח תמונה

גיאגיא
07-02-21, 14:56
הצינורית מסעפת היניקה מחוברת בחלק העליון של משאבת הסולר, ליד המדומם ( זה הפלסטיק העגול הלבן בתמונה הלפני אחרונה בקובץ ה-pdf). מאחורי המדומם יש צינור (בתמונה לא בדיוק רואים את החיבור שלו כי המדומם מסתיר)והוא מתחבר לעגול מתכתי שזה וסת סולר, שנשלט ע"י הלחץ בסעפת היניקה.
מכיוון שזה לא חלק מהמערכת ואקום זה לא מופיע בשרטוטים.
לגבי השסתום החשמלי לא יודע על מה אתה מדבר, שלח תמונה

עד פה אני מבין
132691

132692

האם ליוניט החשמלי בתמונה השניה - מגיע ואקום - ומהיוניט הזה יוצאת צינורית ל egr ששתמונה הראשונה??

2. לפי מה שאני מבין גם הגיר האוטומטי אמור לקבל ואקום ממשאבת ההזרקה אבל במשאבת ההזרקה שלי אין חיבור כזה.

https://www.stokkingdiesel.com/static/uploads/4786_original.jpg
זה הדגם של משאבת ההזרקה שלי
תודה ממש!!!!!

ערן CJ
07-02-21, 17:48
גיאגיא
אתה מוזמן לבוא ולראות את החיבורים אצלי. תעשה Copy-Paste.
ערן CJ

גיאגיא
07-02-21, 18:14
גיאגיא
אתה מוזמן לבוא ולראות את החיבורים אצלי. תעשה Copy-Paste.
ערן CJ

איפה זה אצלך??
אני ממדרשת בן גוריון
או שאתה מגיע לאזור.....

ערן CJ
07-02-21, 18:41
בשישי בבוקר אני מתחיל מסלול משדה בוקר. בלילה אהיה במצפה רמון.
צור קשר ונתאם.

ערן 050-6272516

ehudzeelim
07-02-21, 22:12
עד פה אני מבין
132691

132692

האם ליוניט החשמלי בתמונה השניה - מגיע ואקום - ומהיוניט הזה יוצאת צינורית ל egr ששתמונה הראשונה??

2. לפי מה שאני מבין גם הגיר האוטומטי אמור לקבל ואקום ממשאבת ההזרקה אבל במשאבת ההזרקה שלי אין חיבור כזה.

https://www.stokkingdiesel.com/static/uploads/4786_original.jpg
זה הדגם של משאבת ההזרקה שלי
תודה ממש!!!!!

תשובות:
1. כן היוניט החשמלי של ה-egr מקבל ואקום קבוע.
2. בגיר האוטומטי במוסו טורבו אין את החיבור ואקום, הוא קיים רק בגיר מרצדס שנמצא במוסו ללא טורבו ( עד מודל 97).

אהוד

-->