PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלמים בסופה ומבחן שנתי (טסט)

denyha
17-09-03, 11:25
שלום לכולם

מדובר בסופה 95 לאחר טיפול יסודי בברקסים (רפידות, משאבות, דרמים למעשה הכול בתוך מכלול הגלגל) ולסיפור המעשה:

בעת הטסט הבלמים בגלגלים הקדמיים עבד מצוין (הרכב "קפץ" מהגלגיליות) אבל בגלגלים האחוריים קיבלתי יעילות בלימה של ~50% . בלם החרום עבד טוב מאוד. הבוחן הראשי העביר את הרכב בסופו של דבר אבל השאלה היא האם זה תקין?
מה אני צריך לבדוק/לעשות בנוסף למה שכבר נעשה? האם ה50% בבלם האחורי בתוספת ליעילות של הבלם הקדמי מספקים את רמת הבלימה הדרושה?

אשמח לקבל את ההתיחסות שלכם.

בתודה נראש

דני חנן

נמרוד
17-09-03, 11:43
קשה מאד להתיחס ברצינות למה שהבוחן אמר לך. אני מצטער אם אני נשמע מריר וציני, ואני בטוח שלא כל המכונים כאלו, אבל אני לא אתפלא אם ה"בוחן הראשי" בסך הכל ניסה להרגיש עם אפשר לחלוב ממך עוד קצת, ובסוף החליט לוותר לך.

אם אתה רוצה לדעת עד כמה הבלמים שלך יעילים:
1. נוזל בלמים נקי, מלא, מנוקז מאויר, אין נזילות? כל הצינורות, במיוחד הגומי, שלמים, בלי חתכים, לא נמתחים יתר על המידה בהצלבות ועל הליפט?
2. תחושה בדוושה לא ספוגית, הדוושה קשה, לא יורדת מעצמה?
3. דסקים ורפידות תקינים עפ"י בדיקות שבספר הטיפולים?
4. בלמים אחוריים תקינים כנ"ל - אני מבין שחודשו עכשיו.
5. סע למגרש חנייה ריק וסגור. תרגל בלימת חירום במהירות 30-40 קמ"ש. כל הגלגלים ננעלים? הג'יפ לא מושך לאחד הצדדים?

אם התשובות לכל אילו חיוביות, הבלמים תקינים. זה מה שנקרא מבחן מקוצר, בספרי הטיפולים שיש להוריד בעברית בספריית האתר אם עוד לא עשית, יש פירוט רב יותר. אם אתה לא בטוח בתחושות שלך (בכל זאת, מה זה ספוגי, ומה זה קשה? ומה זה מושך?) תעזר בחבר מבין או מוסכניק שאתה סומך עליו, שיבדוק יחד איתך ויגיד לך שעכשיו הבלמים תקינים וככה בלמים תקינים מרגישים. ככה יהיה לך את תחושת "מצב האפס" לעתיד.

asafk
17-09-03, 16:29
יעילות של 50%, אבל בלם חניה תקין?
זה אפשרי רק אם יש אוויר במערכת, ואז אתה מרגיש את הבעיה בדוושה.
אם אתה לא מרגיש כלום בדוושה, סימן שלחצת חלש מדי בטסט.

(בהנחה שהמערכת ההידראולית תקינה)

בסופה תקינה, בלמים תקיני לא מרגישים. בלמים לא תקינים- מרגישים. אם אתה יודע איך סופה בולמת, אתה תרגיש כשמשהו לא יהיה תקין.

אסף.

אביב
18-09-03, 00:11
קצת מעל 50% זה תקין בהחלט (מה לעשות, הבלמים האחוריים בסופה זה לא שיא היעילות).
אם זה נמוך מערך זה תבדוק לפי מה שציין נמרוד. להערכתי תמצא "משהו" בבדיקה - ערך מקובל לסופה הוא 60%.

denyha
19-09-03, 10:08
תודה לכולם
ושנטי = שנתי

-->