PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא ניתן יותר לאשר מידות צמיגים דרך מאגר אוטודאטה

MashberNafshi
06-01-21, 17:08
איני יודע אם נתקלתם בעמוד ה-FB של רישוי רכב/טסט בישראל (https://www.facebook.com/TestCarIsrael) או באחיו לוחיות רישוי (https://www.facebook.com/licensesplate).

ע"פ המופיע בדף זה, לא ניתן יותר לאשר מידות צמיגים חליפיות לרכב דרך מאגר הנתונים אוטודאטה (https://www.facebook.com/TestCarIsrael/posts/765357390801289)(או כל מאגר אחר) לבד מקארדאטה(אשר לא תמיד מעודכן).

נמרוד
06-01-21, 17:57
זה משנה משהו מבחינה מעשית?

MashberNafshi
06-01-21, 19:17
מאגר המידע קארדאטה לא תמיד מעודכן, בעוד אוטודאטה מתעדכן כל הזמן.

רוב המכונים מחזיקים רק בקארדאטה(תשלום פר חיפוש), כשלאוטודאטה יש לרכוש מינוי שנתי(כ-3.6K ש"ח).

בוחן שיחפש בקארדאטה ימצא רק את המידות שמעודכנות בו, כשהוא אינו יודע שלעתים קיימות מידות נוספות אשר באוטודאטה מעודכנות.

אם מאגר זה יאושר, כמו האולדאטה האמריקאי, תהיה אולי אפשרות לאשר מידות נוספות.

Eran10
06-01-21, 19:47
אפשר להבין מה הם שני המאגרים האלו?
אני רוצה לשנות מידת צמיג ברכב שלי, היבואן אומר שלא ניתן.
האם יש לי מה לעשות בעניין?

Sent from my SM-G970U using Tapatalk

MashberNafshi
06-01-21, 21:19
מאגרי אוטודאטה ואולדאטה שואבים את המידע מיצרני הרכב.

אם המידה המבוקשת אינה נמצאת בקארדאטה והיבואן אינו מאשר אותה, נכון להיום לא ניתן לאשר זאת.

Oren Kipnis
07-01-21, 00:11
מאגר המידע קארדאטה לא תמיד מעודכן, בעוד אוטודאטה מתעדכן כל הזמן.

גם באוטודטה יש לעיתים שגיאות. הסבתי את תשומת לב נציגי אוטודטה למספר שגיאות במידות צמיגים כאשר פגשתי אותם בתערוכת "אוטומכניקה פרנקפורט" 2018. לא עשו עם המידע שום דבר, למרות שהעברתי להם צילומים של הוראות יצרן.

omri_t
07-01-21, 08:13
אין כל חדש.
להבנתי ומנסיוני המועט תמיד המכונים עבדו רק עם הקאר דאטה.

ובמקרה האישי שלי, עם רכב ייבוא אישי המכון לא יכול לאשר לי מידת צמיג כי לא הופיע בקאר דאטה.
אעפ שכמובן מופיע באוטו דאטה ובאתר הייצרן.

הבוחן הראשי כמובן מיהר חומר לי ללכת לעמדה 1.
כי הרי למה לו להתאמץ בסוף מישהו יבוא אליו בטענות.
אבל מנהל המון יצא יותר רציני ומקצועי.
הרים צילצול לתמיכה של הקאר דאטה הסביר ושאל והמידע הרלוונטי עטדכן המערכת וקיבחתי שינוי כחוק ברשיון.

אז.... להבנתי אין כל חדש תחת השמש.

Shalem
07-01-21, 08:43
לא הצלחתי להבין...
אצלי הרכב נעול בצמיגי 215, כאשר המידה המקורית היא 205. ברישיון מעודכן 215.
בטסט יכולים לבטל לי את זה פתאום?
אור

Eran10
07-01-21, 08:46
איך אני יכול לבדוק את שני המקורות הללו לגבי רכב ספציפי?

נמרוד
07-01-21, 08:57
לא הצלחתי להבין...
אור

זה מקרה שכנראה שינו את המידה בעבר לפי קריטריון שהיום לא מקובל - למשל לפי אוטודאטה ולא קארדאטה, או לפי הוראות כלליות שהיו נכונות בעבר ואיפשרו גמישות גדולה יותר במידות.

בכל מקרה, מה שכתוב ברשיון קובע, ואלו הצמיגים שאתה צריך ליסוע עליהם.

אם תרצה לשנות למידה אחרת, אפילו מקורית, אז לפי מה שנאמר פה מעכשיו זה יהיה רק לפי קארדאטה. או מה שלא יהיה.

MashberNafshi
07-01-21, 16:11
לא הצלחתי להבין...
אור
כן בהחלט.

זה מקרה שכנראה שינו את המידה בעבר לפי קריטריון שהיום לא מקובל - למשל לפי אוטודאטה ולא קארדאטה, או לפי הוראות כלליות שהיו נכונות בעבר ואיפשרו גמישות גדולה יותר במידות.

בכל מקרה, מה שכתוב ברשיון קובע, ואלו הצמיגים שאתה צריך ליסוע עליהם.

אם תרצה לשנות למידה אחרת, אפילו מקורית, אז לפי מה שנאמר פה מעכשיו זה יהיה רק לפי קארדאטה. או מה שלא יהיה.
לא נכון ולא מדויק.
נכון, היו רכבים ששינו להם מידות ע"פ הוראת נוהל כללית(205R16 -> 235/75R15 -> 31/10.5R15) אשר לא ניתן לבצע זאת כיום ואף לא לשנות להם חזרה אלא אם בעל הרכב חפץ או אם תצא הוראה חדשה.
למיטב הבנתי, המקרה של @Shalem הנו שונה. פה בוצע שינוי בקומבינה(סוזוקי?) אשר בוחן מקצועי חייב לזהות ולהחזיר עטרה לישנה.

נמרוד
07-01-21, 16:30
ועל כן יש להזהר מבוחן מקצועי!

YoavR
07-01-21, 16:55
יאללה!
כתבה הבאה: מדריך ג'יפולוג לזיהוי "בוחן מקצועי".

איל מ
07-01-21, 17:26
זה מגיע יחד עם שלגיה ופרסי נדיב?

יובל48
07-01-21, 19:18
תימני

hadtomer
08-01-21, 07:25
אור

שְׁאֵלַת קִיטְבֶּג (גם: שֶׁאֱלַת קִיטְבֶּג)
ניתוח דקדוקי

כתיב מלא שאלת קיטבג

הגייה* she'elat kitbeg

חלק דיבר שם־עצם

מין נקבה

שורש ש־א־ל

דרך תצורה צירוף

נטיות ר׳ שְׁאֵלוֹת קִיטְבֶּג

שאלה טיפשית ומיותרת הגורמת נזק לשואל.
"אם לא היית שואל מתי הבוחן, המורה היה שוכח ממנו לגמרי. איזו שאלת קיטבג!"

מקור:
מקור הניב בעגה הצה"לית. הוא נוצר כתוצאה ממקרים בהם צוו חיילים לבצע מטלה מתישה כגון הקפת הבסיס בריצה, ואחד מהם שאל אם יש לעשות זאת תוך כדי סחיבת הקיטבגים, וקיבל תשובה חיובית שהגדילה את המאמץ שהיה נדרש מהחיילים לולא נשאלה.

Shalem
08-01-21, 09:39
שְׁאֵלַת קִיטְבֶּג (גם: שֶׁאֱלַת קִיטְבֶּג)
ניתוח דקדוקי

כתיב מלא שאלת קיטבג

הגייה* she'elat kitbeg

חלק דיבר שם־עצם

מין נקבה

שורש ש־א־ל

דרך תצורה צירוף

נטיות ר׳ שְׁאֵלוֹת קִיטְבֶּג

"אם לא היית שואל מתי הבוחן, המורה היה שוכח ממנו לגמרי. איזו שאלת קיטבג!"

מקור:
מקור הניב בעגה הצה"לית. הוא נוצר כתוצאה ממקרים בהם צוו חיילים לבצע מטלה מתישה כגון הקפת הבסיס בריצה, ואחד מהם שאל אם יש לעשות זאת תוך כדי סחיבת הקיטבגים, וקיבל תשובה חיובית שהגדילה את המאמץ שהיה נדרש מהחיילים לולא נשאלה.

קיטבג? בן אדם שואל משהו כי הוא לא הבין? לא צריך לעשות לו רצח אופי

Eran10
08-01-21, 15:24
קיטבג? בן אדם שואל משהו כי הוא לא הבין? לא צריך לעשות לו רצח אופיבאמת לא בכיוון.
אני חושב שהפורום הזה לא ממש מוכוון להנגשת ושיתוף מידע.
אולי התרברבויות ודאחקות של מעגלים.

erezgur
08-01-21, 15:56
אני חושב שהפורום הזה לא ממש מוכוון להנגשת ושיתוף מידע.

באמת? אז איך למשל אתה תופש את ההודעה הפותחת של שרשור זה ושרשורים דומים?

אולי התרברבויות ודאחקות של מעגלים.

יש אנשים שונים וסגנונות שונים, יש תגובות רציניות מאד ויש תגובות קלילות יותר, לפעמים צריך להכיר (וירטואלית) קצת את האדם העונה כדי להבין אותו טוב יותר אבל לרוב התשובות ענייניות ולעיתים ניתן גם להבין את התשובה טוב יותר מהתגובות הנוספות המגיעות...

אני חושב שאין כאן כוונה לפגיעה מכוונת אישית.

נדב ש.
08-01-21, 18:07
קיטבג? בן אדם שואל משהו כי הוא לא הבין? לא צריך לעשות לו רצח אופי

אני חושב שאם תתמקד בתגובה של תומר תבין שהיא רק לטובתך ולא נגדך או כוונה לפגוע בך חלילה...

באחד המשפטים שם זה גם כתוב ברור.

אם לא הבנת עד פה, אני מאמין שלאט לאט תבין לבד שאתה בתוך תחביב שהמרכז והאמצעי זה הרכב שלך, לדוגמה- לא סתם הרבה אנשים מטשטשים מספר לוחית זיהוי(מכל מיני סיבות) בתמונות שמעלים ברשת, אתה לא יודע מי עוקב, צופה, רואה.

הירשפלד יובל
08-01-21, 20:39
[QUOTE=hadtomer;926879]שְׁאֵלַת קִיטְבֶּג (גם: שֶׁאֱלַת קִיטְבֶּ
׳ שְׁ
/QUOTE]

תומר (?) , לא צריך להיות איינשטיין כדי להבחין ששני השואלים נכנסו לאתר בסוף 2020 . אז יהיו לפעמים שאלות תם.חלקנו באמת לא מסבירי פנים לחדשים/אחרים , חלקנו גם מתנהגים /מתבטאים כאילו היו בגנון עם דיימלר ובכיתה א' עם בנץ ולא היא. קצת דרך ארץ/הארת פנים/סלחנות לחדשים/שאלות תם , לא תזיק לשמו של האתר ולמשיכת/קבלת חברים חדשים.

איל מ
08-01-21, 20:46
זאת ממש לא שאלת קיטבג,
ותתפלאו,
אבל יש כאן לא מעט גולשים שחשוב להם שהרכב (שמשמש אותם ביומיום) יהיה חוקי.
בעלים שכזה, עם מידה לא מאושרת (גם אם מופיעה ברשיון), בהחלט יכול לעמוד בפני שוקת שבורה במעמד הטסט השנתי אם הבוחן חד וקצת מתמצא במטריה.

דוגמה טובה לזה היא מידות מסוימות שאושרו בקומבינה בלנדרוברים (ע"ע "המסמך המזויף" ומכתב הנגד שהוצא ע"י חברת המזרח).
יודע מיד ראשונה, שמכון טסטים מסוים בנתניה התחיל להכשיל דיסקברים עם 245/75/16 שהיה רשום הרבה שנים ברשיון.

אור השמש מנקה.

polar bear
10-01-21, 17:37
מצד שני. אדם שאמרו לו שהוא שאל שאלת קיטבג לא עשו לו רצח אופי. יותר עצה לא לשאול את השאלה במקומות הלא נכונים.

hadtomer
10-01-21, 18:43
בוא נאמר ככה- נכון. לא צריך לעשות רצח אופי. במקום זה נעשה את הקטע הפסבדו מנומס שבו בכל הקשור לטסטים ולאנשים חדשים, כולם נהיים אבשלום קורים ויותר צדיקים מהאפיפיור.

נענה כך:

מבלי לפגוע בזכויות:

משתמש חדש יקר: דפוק נדפקת בחוזקה בנקב הצואה, זאת מאחר ורכבך אינו חוקי. זאת מכיוון שמי מבעליו הקודמים שינה בדרך זו או אחרת את מידת הצמיגים הרשומה ברישיון הרכב. היה ובוחן רכב יעצרך בכביש, הישמר פן יבדוק מידת צמיגיך וישווה לרשומות ויגלה כי זו אינה תואמת את הוראות יצרן הרכב. יתרה מזאת: במידה ותיגש למבחן הרישוי השנתי (ה"טסט") כשברכבך מותקנים צמיגים במידה אשר אינה עונה על הגדרות היצרן, סביר להניח כי לא זו בלבד שתיכשל במבחן הרישוי השנתי, על אחת כמה וכמה תידרש גם לפעול בהקדם להשבת מידת הצמיג המקורית. הישמר פן תגיע אל מבחן הרישוי השנתי כאשר אינך מוכן ושמור מרחק משוטרים ובוחנים, על אחת כמה וכמה מניידות הבטיחות של משרד התחבורה ויושביהן שאינם נוטים חסד לבני מיננו.

tamir128
10-01-21, 21:28
בוא נאמר ככה- נכון. לא צריך לעשות רצח אופי. במקום זה נעשה את הקטע הפסבדו מנומס שבו בכל הקשור לטסטים ולאנשים חדשים, כולם נהיים אבשלום קורים ויותר צדיקים מהאפיפיור.

נענה כך:

מבלי לפגוע בזכויות:

משתמש חדש יקר: דפוק נדפקת בחוזקה בנקב הצואה, זאת מאחר ורכבך אינו חוקי. זאת מכיוון שמי מבעליו הקודמים שינה בדרך זו או אחרת את מידת הצמיגים הרשומה ברישיון הרכב. היה ובוחן רכב יעצרך בכביש, הישמר פן יבדוק מידת צמיגיך וישווה לרשומות ויגלה כי זו אינה תואמת את הוראות יצרן הרכב. יתרה מזאת: במידה ותיגש למבחן הרישוי השנתי (ה"טסט") כשברכבך מותקנים צמיגים במידה אשר אינה עונה על הגדרות היצרן, סביר להניח כי לא זו בלבד שתיכשל במבחן הרישוי השנתי, על אחת כמה וכמה תידרש גם לפעול בהקדם להשבת מידת הצמיג המקורית. הישמר פן תגיע אל מבחן הרישוי השנתי כאשר אינך מוכן ושמור מרחק משוטרים ובוחנים, על אחת כמה וכמה מניידות הבטיחות של משרד התחבורה ויושביהן שאינם נוטים חסד לבני מיננו.

בוחנים בכביש וטסטרים בטסט הם הבעיה הקטנה.
צריך להשתדל לא לעשות תאונה...

Yaki5500
16-01-21, 12:50
מה לגבי רכבים משנת 2005 ומטה שלגביהם, למיטב הבנתי, אין חובת רישום מידת הצמיגים ברישיון?
איך יכול בעל הרכב לדעת שרכבו נעול צמיגים כחוק אם לא מצוינת המידה ברישיון?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

איל מ
16-01-21, 12:56
גם בדיפנדר 96 וגם בניבה 95 שהין לי, (ובכל רכב חדש יותר כמובן) היו רשומות מידות הצמיגים. כך שאני לא מכיר קביעה כזאת של 2005 ומטה.

נמרוד
16-01-21, 12:59
מה לגבי רכבים משנת 2005 ומטה שלגביהם, למיטב הבנתי, אין חובת רישום מידת הצמיגים ברישיון?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkמיטב הבנתך לא משהו.

hadtomer
16-01-21, 13:06

צר לי. זה לא נכון.

Yaki5500
16-01-21, 13:14
עיינתי שוב בהוראה וזה באמת לא נכון
וגם לי צר

erezgur
16-01-21, 13:34
אולי התכוונת לרישום קוד מהירות.
מידות הצמיג רשומות ברישיון גם לרכבים ישנים.

Yaki5500
16-01-21, 13:36
כן לזה התכוונתי. התבלבלתי

assafy
16-01-21, 14:46
ברכב 2008 לא מופיע לי קוד מהירות ברישיון.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

asafk
16-01-21, 15:05
וטוב שכך.
זו השנה הראשונה של הקוד מהירות.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

assafy
16-01-21, 15:15
עם זאת אני רואה שהתקנה שלפני הרישום היתה שקוד המהירות לא צריך להיות פחות מהמהירות המקסימלית של הרכב.
כיום יש לי צמיגי שטח מלא עם קוד P שזה 150 קמ"ש. מקווה שזו לא עילה לפסילה.

Oren Kipnis
16-01-21, 21:42
אולי התכוונת לרישום קוד מהירות.
מידות הצמיג רשומות ברישיון גם לרכבים ישנים.
סביר להניח שהתכוון לרישום קוד עומס ומהירות.
הרישום החל באחד באפריל 2008.
באירופה רישום קוד עומס ומהירות ברשיון הרכב היה כבר בשנות השבעים, וחבל שלא כאן.

איל מ
16-01-21, 23:34
חבל למי?

Oren Kipnis
16-01-21, 23:46
חבל למי?
חבל לכל מי שנוסע שנים עם צמיגים לא מתאימים.
חבל למי שבגלל צמיגים לא מתאימים נקלע לתאונה, והסיכום של הוחן היה - "הגורם האנושי".
חבל כי אנחנו רגילים לאי סדר וזו רק דוגמה אחת לאי סדר.

MashberNafshi
17-01-21, 18:07
עם זאת אני רואה שהתקנה שלפני הרישום היתה שקוד המהירות לא צריך להיות פחות מהמהירות המקסימלית של הרכב.
כיום יש לי צמיגי שטח מלא עם קוד P שזה 150 קמ"ש. מקווה שזו לא עילה לפסילה.

תבדוק שוב.
האם ה-P מופיע לפני מידת הצמיג?
האם ה-P מופיע בצמוד לקוד העומס?

P שמופיע לפני המידה מעיד על צמיג המיועד לרכב נוסעים פרטי, וזאת בניגוד לצמיג עם אותיות C/RF/LT המיועד לרכב מסחרי.
P שמופיע ליד קוד העומס מעיד על קוד מהירות(נתקלתי בהם רק בדו"ג).

-->